Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Én


motifator

Az itt olvasott beszámolók alapján kb. 70%-ban tudtam, hogy mire számítsak. Ennek ellenére csak ennyi tudott kijönni belőlem, miután az utolsó rész végére értem.
Vágtam, hogy miről lesz szó.
[spoiler]Vágtam, hogy végigduja majd a fél iskolát. Azt is vágtam, hogy véres vége lesz a dolognak, nem is kicsit. És nem is az utolsó rész akasztott ki ennyire, bár bevallom, azért a vége az nem volt egyszerű, még úgy se, hogy számítottam rá.
[/spoiler]
De ez a sorozat elérte, hogy az utolsó 3-4 részt már tömény undorral nézzem meg. Egyszerűen a végére már hánynom kellett az egésztől.
Az általános értékelések alapján nem számítottam valami túl nagy dologra a sorozattól, hiába a nagy hype, a nice boat etc., anidb-n is gyengécske a ratingje, és az elejétől kezde eléggé műanyag érzése volt a dolognak. De mégis volt 1-2 apróság benne, amit a sorozat első fele alatt kicsit megkedveltem. Na a végére már azoktól is hánytam.

Szal ez a pfúj bazdmeg nem csak az utolsó képsoroknak szól, hanem az egész sorozatnak.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kelvor


Bicskei

nah akkor ilyen vélemények után aasszem megnézem a sorozatot ;)
Ultras liberi

Én

Ez a jó 1-1 School Days végignézésben, az utána írt kritika mindig meggyőz még 2-3 embert :D

minuszmiki

Quote from: Én on 2009-01-06, 00:21:34
Ez a jó 1-1 School Days végignézésben, az utána írt kritika mindig meggyőz még 2-3 embert :D
Awesomeness must spread!  :whoah:

Bicskei

amúgy is könnyen emészthető sorozatot kerestem így vizsgaidőszak alatt..
Ultras liberi

Zsiga

Quote from: Bicskei on 2009-01-06, 00:25:16
amúgy is könnyen emészthető sorozatot kerestem így vizsgaidőszak alatt..
Akkor erre rábasztál, lolz. :D

Bicskei

Quote from: Zsiga on 2009-01-06, 00:32:30
Quote from: Bicskei on 2009-01-06, 00:25:16
amúgy is könnyen emészthető sorozatot kerestem így vizsgaidőszak alatt..
Akkor erre rábasztál, lolz. :D
komolyan egyre jobban érdekel ::)
Ultras liberi

Dreamcleaver

Végül is egy jó dolog van a School Days-ben, végül mindenki megkapja, ami jár neki. [spoiler](kivétel az a kis ribanc, aki elutazott Franciába vagy hova, az nem döglött meg)[/spoiler] ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Lehet én is beiktatom, most úgyis elég hiányos az animekínálat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Aki meg akarja nézni, az még véletlenül se járjon utána, hogy miről szól, az elrontja a poént. :D  Én anno úgy néztem meg, hogy Zana mondta, hogy szétröhögte magát rajta, gondoltam jólvan, biztos tetszeni fog. Egy délután alatt ledaráltam, de utána egy órán át fogtam a fejem. De estére már megkönnyebbültem és csak röhögtem. :D
[reserved]

Soul

Mindenki lesz*rozza, mindenki végig röhögi, de a School Days az School Days, nem kis hírnévvel.Nekem sem volt a szívem csücske ez vagy az benne, de mégis olyat adott ez a sorozat ami kiemeli az átlag közül.Kitudja hány vége van a játéknak, de valószínű ez a szál volt a legjobb választás.Szóval minden így jó a School Days-el ahogy van [spoiler]k*ts*g Makoto meghalt, szegény Sekai-t sajnáltam mert őt kedveltem legjobban[/spoiler].

Zsiga

Szerintem is jó volt. :)
Egyébként meg aki nem menet közben nézte az sok izgalomból kimaradt. Subra várás, paródiasubok, SHARE-ről raw vadászás két perccel a japán broadcast után, utolsó rész előtti baltásgyilkosság és a nice boat, stb. EPIC cucc volt ez, na. :)

motifator

A School Days-es diskurzust az anime saját topikjában folytattam, viszont...

Közben megnéztem az Aria: The OVA ~ Ariettát. Ez begyógyított minden sebet, amit a School Days a lelkemen és a jóízlésemen ejtett :)
De tényleg, az Aria-t recepre kéne felírni, a lélek minden betegségére csodaszer. És bár csak véletlenül felejtettem ki az OVÁt, amikor a sorozatokat néztem, most mégis úgy érzem, hogy ennél jobb sorrendben nem is nézhettem volna az egészet. Így, hogy a minden szempontból tökéletes Origination után 1-2 hónappal néztem meg az OVÁt, ritka kellemes, nosztalgikus, de mégis új élmény volt.
Szerintem hamarosan kezdem a sorozatot előröl, az elkövetkező kb. 1 évben, amíg újra a végére érek, pont kellemesen fogja bennem ápolgatni az élet szeretetét. És ez most akármilyen nyálasan és idiótán hangzik, akik látták a sorozatot, asszem sejtik, hogy miről beszélek. Akik meg nem látták, azoknak itt az ideje, hogy hozzákezdjenek :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soul

Én asszem tudok egy másik varázsszót ami felborzolja a kedélyeket, Kanokon  :D.Nekem bejön  :smile:.
Azaz 1 történet egy nagyon nagyon szerelmes lányról, és egy nagy nagyon félénk srácról.És happy end vajon a vége?Járjon utánna aki még nem látta  :smile:.
[spoiler]fanszervíznek tökéletes, főleg a lányok karakter dizájnja jött be, és itt is volt 1-2 szereplő aki megfogott és ujra tudta velem nézetni a témát.A dvd-s verzsön + extrák miatt fanszervíz kategóriában nállam 8/10.[/spoiler]


Quote from: motifator on 2009-01-06, 03:35:22
Aria

Sztem kezd el számolni hány ember fog sört igérni neked, mert bár már régebben kinéztem, de a te multkori ajánlód miatt figyeltem fel rá jobban és nem tudom mikor kerül sorra de sorra fog  :smile:.

Dreamcleaver

Kanokon sztem sz@r volt, pedig én ecchi buzi vagyok. ^^

Én azt nem értem, hogy az Amaenaide yo!!-t miért nem imádja mindenki, mikor EPIC!  :rotfl:

Ízlések meh.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soul

#6287
Amaenaide-t még speciel én nem láttam, de listán van.Rohadt lista.. :smile:

NLZ

Violent retribution for accidental infringement
Lol, ilyen kategóriát AniDB-n. :D  Töltöm is már. :)
[reserved]

Selmo

Midori no hibi (13 rész): Egész korrekt kis anime volt. Jópáran írtak róla előttem, így én kihagynám. A végére tehettek volna több izgalmat is, így túl kiszámítható lett.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Legalább nem emózás lett belőle, szal már ezért is kitűnik a többi anime közül. :D
[reserved]

Selmo

Zero no Tsukaima: Princess no Rondo Special: Tömény fanservice. :jee:

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Clannad

Tetszett.  :smile: A Kotomi-s szál befejezését leszámítva, mert az elég erőltetett volt (pedig ő volt a kedvenc karim).
[spoiler]Sztem jó volt, hogy végül Nagisa-ra esett Tomoya választása, összeillettek.[/spoiler]
9/10

Jöhet az After Story.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS



NLZ

Tényleg, van értelme megnézni akármelyik DragonBóll múvit? Csak mert most nézem az alap DB-t, aztán van lehetőség leszedni a 13 múvit/ovákat/GT speciálokat/bardrockot/trunkot. :D
[reserved]


SaiyaGin

Quote from: blackman on 2009-01-07, 23:02:44
Most miért, azt ne mond hogy neked tetszett.  :angyali:

Ugyan voltak benne apróbb logikátlanságok, de azért így is egyértelműen OVER NINE THOUSAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAND/10  :lazza:
(Leginkább az tetszett benne, hogy nem kellett komolyan venni az egészet, nem jött elő újabb, minden eddiginél erősebb és gonoszabb gonosz.)

motifator

Rec
Matsumaru 26 éves salaryman, Aka 20 éves, és pályakezdő seiyuu. Matsumarunak pont randija lenne a szépséges Tanaka-sannal a könyvelésről, ám Tanaka-sant hiába várja a mozi előtt, úgy látszik nem fog eljönni. Már dobná el a mozijegyeket, amikor azok megszólalnak, sőt, könyörögnek Matsumarunak, hogy ne dobja el őket, inkább nézze meg a filmet. Persze nem a jegyek beszélnek, hanem Aka tűnik fel a színen, aki mint már írtam, szárnyait próbálgató fiatal seiyuu-palánta. Végül együtt nézik meg a filmet, és sörözni is elmennek együtt. Miután hazafelé elválnak az útjaik, úgy tűnik, talán sose találkoznak többet. Matsumaru viszont szirénazajra ébred az éjjel, és amikor kimegy megnézni, hogy mi történt, kiderül, hogy Aka lakása égett le. A lánynak nincs hová mennie, ezért Matsumaru befogadja, és itt kezdődik kettőjük furcsa közös élete.

Az anime 9x12 perc plusz egy 13 perces OVA (ami engem majdnem átvert, mert [gg]_Rec_08_DVD_Special_[F9AC2F20].mkv néven van fent a szerveren, én meg simán azt hittem, hogy ez a 8. rész valamilyen bővített DVD változata, és csak véletlenül néztem bele utána a sima 8. részbe, és akkor láttam, hogy a kettőnek semmi köze nincs egymáshoz. Azért szar lett volna az utolsó előtti részt kihagyni). Az egész sorozat letudható 1.5 óra alatt és ettől kicsit furcsa érzése is lesz az embernek. A hossza olyan, mint egy egész estét film, a történetvezetés íve mégis inkább egy rövid sorozatéra hajt. De nem rossz ez, csak érdekes.
A karakterek mindenesetre jók, szerethetők. Aka csodás kis csaj, Matsumaru meg egyáltalán nem seggfej, csak amikor emózik, de szerencsére ezt a sorozat rövidsége miatt csak kb. 4 percig csinálja. A poénok jók, de inkább aranyosak, mint székről leesve röhögősek. A történet se rossz, és hatalmas plusz pont, hogy normális dolgokkal foglalkozik. Most nem középiskolás diákoknak kell óriásrobotokkal megmenteni az emberiséget, hanem ennek a 2 fiatal felnőttnek kell valahogy összehangolnia a karrierjét a magánélettel. Jó néha ilyet is látni!

Összességében semmi világmegváltó újdonság, de egy nagyon kellemes kis sorozat jó karakterekkel. Azt mondom, hogy 90 percet mindenkinek megér az életéből, tegyetek vele egy próbát!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

minuszmiki

Recycled post:

Quote from: minuszmiki on 2008-12-02, 23:21:52
Quote from: Xzone on 2008-12-02, 22:20:17
Rec
...
Ráadásul a manga viszi tovább ezt a magas színvonalat, ha nem fázol a gépen olvasástól, javaslom, állj neki.