Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

NLZ

Még jön pár patch, amivel kijavítják a nagyon durva bugokat, aztán fél év múlva bejelentik, hogy ennyi volt a PC support, a fanok pedig 1 év múlva csinálnak egy fél-egy gigás modot, amivel élvezhető lesz a játék.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: sirtomi on 2008-12-22, 15:16:30
Most már nekem is ki kell próbálnom, ennyi szép értékelés után :)

Sztem ne pazarolj rá időt ;)

Azok alapján, amiket olvastam, a legújabb négymagos-nyolcszálas
i7-es procis és dupla-vidkártyás gépeket is két vállra fekteti, pedig
a grafika minősége nem indokolja -- egyszerűen csak nevetségesen
optimizálatlan, szar konzolos port. Meg a konzolokon is akadozik,
nem éri el a 24 fps-t, tehát nem is tudom, mit gondoltak ezek...
Még jó, hogy nem szeretem a GTA szériát, evvel se fogok játszani :)

Dreamcleaver

Jah, ráadásul amellett, hogy optimalizálatlan, még nem is nagyon lehet segíteni rajta. Pl olvastam, hogy nem lehet kikapcsolni a dynamic shadow-kat etc.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

Közben sikerült megoldanom a psp-s problémát. Egy csomót kutattam psp emu után, de egy helyen sem írták, hogy át lehetne alakítani psx verzióra, ahhoz meg vannak jó emuk.

Nagyon jó ez a CC, csak nekem picit meseszerű. Bár most vagyok túl a sárkánytornyos dolgon, és volt pár meghökkentő fodulat. Bár már egy részét előre lehetett tudni a game kezdésénél.

btw, nekem elindítani sem sikerült a Gta4-et. Egyik crak sem tudta kikerülni az egyeztetős csatlakozós részt, azt meg nem fogom engedni hogy csatlakozzon...
Olvasom a véleményeket, akkor ezek szerint nem maradtam le túlsokmindenről :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cloud

Quote from: White SeeD on 2008-12-24, 19:58:13
Közben sikerült megoldanom a psp-s problémát. Egy csomót kutattam psp emu után, de egy helyen sem írták, hogy át lehetne alakítani psx verzióra, ahhoz meg vannak jó emuk.

Nagyon jó ez a CC, csak nekem picit meseszerű. Bár most vagyok túl a sárkánytornyos dolgon, és volt pár meghökkentő fodulat. Bár már egy részét előre lehetett tudni a game kezdésénél.


Hö? Most mi van? Ezek szerint te most pc-n játszol psp gammákat?
Dobnál egy linket?


CC tényleg nagyon jó játék. Amig volt psp-m párszor kitoltam. Az átvezetők vmi fantasztikusak, meg úgy összességében az egész játék.
A vége szomorú, de hát ezt már a legelején is tudtuk hogy az lesz.  :bruhuhu:

White SeeD

Hát, nem teljesen.
Elvileg ahogyan kerestem az átkonvertálót az jött le fórumokról, hogy psp->psx nem, hanem csak a psx->psp->psx megy. Bár nemigen olvastam túl sokat, mert az első működő konverter után abbahagytam a keresést és az olvasgatást.
Most hirtelen nem is találom a konvertert amivel megcsináltam. De mintha valami ice lett volna a nevében. ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Alkyra

Ez engem is érdekelne...ha találtok valamit kérlek írjatok már egy PM-et. Én is keresgélek addig..

Cloud

Quote from: White SeeD on 2008-12-25, 21:03:20
Hát, nem teljesen.
Elvileg ahogyan kerestem az átkonvertálót az jött le fórumokról, hogy psp->psx nem, hanem csak a psx->psp->psx megy. Bár nemigen olvastam túl sokat, mert az első működő konverter után abbahagytam a keresést és az olvasgatást.
Most hirtelen nem is találom a konvertert amivel megcsináltam. De mintha valami ice lett volna a nevében. ::)
Jaaa. Azt hittem már hogy psp játékot játszol pc-n. Amit te mondasz az az hogy:
Egy ps1-es játékot átkonvertálnak olyan formátumba amit psp is lejátszik.(ez eccerű én is csináltam)aztán ezt az átkonvertált psp isot vissza lehet konvertálni ps1-es formátumba.
Tehát igazából te arról írsz hogy a psp-re átkonvertált ps1-es játékokat konvertálod vissza ps1-es formátumba.

Összeségében nem psp-s játékokkal fogsz játszani pc-n, hanem ps1-es játékkokkal.
Pf. Kezdtem reménykedni hogy valaki talált normális psp emulátort.

Amúgy minek szórakozol egyáltalán ilyen konvertálós marhaságokkal?
Gondolom még mindig Chrono Cross-t akarod megtalálni. Valahol itt adtam neked két linket is. Ha isohunt-os nem jó és demonoid-on nem vagy beregizve akkor szólj és demonoidos torrent file-t átküldöm.

Liquid Snake

Jajj nagy a félreértés :D Én azért mondtam anno, hogy vedd ki belőle az ISO-t mert PSPre nem adták ki, de viszont a PSPre rá lehet konvertálni a PSX gamekat. És mivel az már a PSP-s verzió volt azért mondtam, hogy van olyan program ami kiszedi az ISO-t belőle. De persze csak az olyan játékokkal lehet ezt megcsinálni amit alapból PSX-ből konvertáltunk PSP-re :)


edit: Cloud, miért szomorú a vége? :O 11 befejezése van és abból csak 1 a "rossz" :P

White SeeD

Quote from: Cloud link=topic=528.msg373476#msg373476
Amúgy minek szórakozol egyáltalán ilyen konvertálós marhaságokkal?
Gondolom még mindig Chrono Cross-t akarod megtalálni. Valahol itt adtam neked két linket is. Ha isohunt-os nem jó és demonoid-on nem vagy beregizve akkor szólj és demonoidos torrent file-t átküldöm.

Mert gyorsabb volt mint újra letölteni. Ezt is 2 héten át napi 7-8 órában szedte mire leszenvedte :frown:

De már megy a game psx emuval, köszi.

Inkább gameval akadok meg néha. FAQ írja nagyban hogy trapoljam az elementalokat. Én trappolnám, ha lennének trap materialok. Nem tudom, hogy ő játszott-e másik verzióval, vagy én vagyok szerencsétlen, de eddig volt 5 trap materialom, amit azon nyomban fel is használtam. És ugye ezek egyszer használatos trapok. Faq meg nagyban osztja hogy trapold ezt, trapold azt. De nincs olyan trapom, amivel lehetne trapolni az adott elemetet.
Vagy ezeket venni kéne valahonnan, vagy esnie kéne? :confused:

Egyes szereplőktől meg égnek áll a hajam... Gombaember :zomg: Szivárványsárkány :he: Csontvázbohóc :eek: Rózsaszínkutya ^^
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cloud

Quote from: Liquid Snake on 2008-12-25, 22:19:05



edit: Cloud, miért szomorú a vége? :O 11 befejezése van és abból csak 1 a "rossz" :P
Hopsz az nem ide akart menni. :D Vágólap kicsit megviccelt. Másik forumon Crisis Core-ról dumáltunk és ott ezt is CC-nek rövidítjük.
Mea culpa. :D

Liquid Snake

Quote from: Cloud on 2008-12-25, 23:46:42
Quote from: Liquid Snake on 2008-12-25, 22:19:05



edit: Cloud, miért szomorú a vége? :O 11 befejezése van és abból csak 1 a "rossz" :P
Hopsz az nem ide akart menni. :D Vágólap kicsit megviccelt. Másik forumon Crisis Core-ról dumáltunk és ott ezt is CC-nek rövidítjük.
Mea culpa. :D

Jah értem :D

White Seed: Jah trap elementált boltban lehet venni. Azt nemtom pontosan h hol már :) De gondolom írja a FAQ. Illetve milyen FAQ-t nézel? Sztem gamefaqs.com-al jársz a legjobban ha esetleg eddig nem onnan nézted volna. A szereplők meg... Na igen, van pár lehet válogatni majd de pl nekem Poshul bejött :D

Fazék

kb egy hete semmi mással nem játszom csak a King's Bounty-val (2008-as változat)
nagyon fain kis játék lett és nehéz szinten tényleg meg kell szenvednem vele, de megéri.

Alkyra

Én most Persona 4-ezek, majd ha végigvittem akkor majd megírom róla a véleményem..(eléggé vegyes akárki akármit is mond..)

Liquid Snake

Quote from: Alkyra on 2008-12-26, 16:19:10
Én most Persona 4-ezek, majd ha végigvittem akkor majd megírom róla a véleményem..(eléggé vegyes akárki akármit is mond..)

Én a Persona 3 FES után nem akarom kipróbálni a 4et. Persze a FES nagyon tetszett mikor játszottam vele meg minden, de valahogy nincs kedvem előlről kezdeni megin a Social Linkeket meg végülis a játék alapja ugyanaz. Nemtom nekem a 4 valahogy nem tudta felkelteni az érdeklődésemet.

Alkyra

#4485
Quote from: Liquid Snake on 2008-12-26, 20:12:15
Quote from: Alkyra on 2008-12-26, 16:19:10
Én most Persona 4-ezek, majd ha végigvittem akkor majd megírom róla a véleményem..(eléggé vegyes akárki akármit is mond..)

Én a Persona 3 FES után nem akarom kipróbálni a 4et. Persze a FES nagyon tetszett mikor játszottam vele meg minden, de valahogy nincs kedvem előlről kezdeni megin a Social Linkeket meg végülis a játék alapja ugyanaz. Nemtom nekem a 4 valahogy nem tudta felkelteni az érdeklődésemet.

Ne is kezd el. P3FES majdnem minden téren jobb. A P4-ben a rendszert kijavították(minden kari irányítható pl), de mindent másolták is át a P3-ból...(még azt a jelenetet is amin üvöltöztem a fejemben, hogy "FUCKYEAPERSONA!!")

Továbbá hosszú éveim során( mostmár 10 éve...) összesen(!!) nem haltam meg annyiszor/töltöttem be újra játékot, mint a P4-nél.
S anyázásaim száma is megnégyszereződött az évhez képest ennek a játéknak köszönhetően.

SENKI NE KEZDJE HARD SZINTE A JÁTÉKOT! Sőt, még Normal-on se. Easy-n ősz hajszál nélkül végig lehet venni s most nem vicceltem...Több mint egy oldalt tudnék írni arról, hogy mennyit szívat a játék..(előbb hirtelen felindulásból meg is írtam, de aztán töröltem....ha kíváncsi rá valaki bepostolom, hogy elvegyem a kedvét a játéktól.:))

Liquid Snake

Quote from: Alkyra on 2008-12-26, 21:57:23
ha kíváncsi rá valaki bepostolom, hogy elvegyem a kedvét a játéktól.:))

Nekem még van egy kis kedvem hozzá :)

Alkyra

#4487
Quote from: Liquid Snake on 2008-12-26, 22:12:25
Quote from: Alkyra on 2008-12-26, 21:57:23
ha kíváncsi rá valaki bepostolom, hogy elvegyem a kedvét a játéktól.:))

Nekem még van egy kis kedvem hozzá :)

Ez kihívás?XD

[spoiler]


Alky "crymoar" üzemmód: ON


A #>@&#>@|Ä\°˛˘\|  AZT!  :Eztneked: :Eztneked:

Elegem van ebből a szarból. KÉTSZET HÁROMNEGYEDÓRÁT BASZTAM EL ERRE A BOSSRA S MIND A KÉTSZER MÁRCSAK 1000 ALATTI HPJA VOLT!!! (okot lásd boss hp-jánál...)

Hát ha P4-ezni akarsz akkor Easy csináld, mert Normal úgy megbasz az ÖSSZES ellenfél bossakkal együttvéve, hogy csak nézel.
NEM (!!!) volt olyan chapter/boss ahol legalább egyszer meg ne haltam volna. Gondoljátok milyen béna lehetek(persze, 10 éve játszom rpgkel...), de hadd meséljek egy kicsit erről a játékról.

1. Főhőst megölik azonnal Game Over.

2. A gép tudja, hogy a csapatodnak milyen gyenge pontjai vannak s rögtön azokat támadja

3. A dungeon-ök s boss-ok úgy vannak megcsinálva, hogy az összes + 4-5 szintel nagyobb az összes mob, mint Te.(aszintkülönbség mindig marad, ahogy haladsz fel a dungeon-ben úgy erősödnek a mobok is.)

4. Emiatt a szintkülönbség miatt mindig a mobok kezdik a csatát. Nos ez csak a 2. pont miatt gond...
Rögtön azt a személyt támadja akit az ellentétes spellel tud=még egy kört kap(persona battlesystem. ha eltalálod a weakpontját kapsz még egy kört) term mégegyszer ellövi ugyanazt= 1.meghal a teammate aki nem bírta a spell 2. a többieknek kb a HP-jának a 70% eltűnik s mivel nagyobb szintűek a mobok mint Te, többet sebeznek továbbá nekik nagyobb szintű spelljeik vannak(a persona rendszerben pl a tűz Agi néven van a következő szintje a Agilao utána Agidyne stb stb).

5. A főhőst imádják célozni. Épp most tartok a Void Quest résznél ahol már a főboss-t próbálom megölni immáron harmadjára...(  :Eztneked:) Ez a 1. pontban említett dolog miatt gázos..

Hadd meséljek egy kicsit a mostani főboss-ról. A többi is ugyanilyen kedves mint ez szóval teljesen mindegy melyiket mesélem el.

Támadásai a következőek:

Mindenek előtt megjegyezném, hogy Ő egy körben háromszor jönn, míg Én egyet.
Gyengepontra megy szokásosan ami criticalt üt (MINDIG kritikusat üt. Soha nem láttam még olyat h ne azt ütötte volna, pedig már 35+X órányi játékidőm van benne, ahol X azon órák száma amikor a újra kellett kezdenem full dungeoneket előlről...dungeon közben nem lehet menteni s csak egy adott tárgyal lehet a dungeon elhagyni ami nem olcsó viszont...)
kedvesen ellő egy Megidolat.

Nos a Megidola a játék egyik legerősebb spellje ugyanis baszottnagyott sebez+ non-elemental attack.
Dehogy számokat is lássunk. Nekem van 398 HP-m, a többieknek egyértelműen kevesebb ,de nekik is olyan 350 környékén van.
A sima terület spellt amivel egy karit "céloz" be olyat 100+-at sebez(weakpoint-os karinak dupla annyit) utána jönn egy Megidola ami 200-at visz be. Hopáá..Számoljunk csak...100+200 az már 300, kivéve a weakpoint-os kari, mert Ő mostmár halott. Nekem van 98 Hp-m a többieknek kevesebb...s még a Boss támad mégegyet mivel Ő háromszor jönn egy körben.Olé.

Ám ez még nem gond. Elköltöttem az összess(100.000 money !! erről ismét csak lentebb mesélek majd, hogy miért is akkora csapás ez..) pénzem, hogy olyan feltámasztó tárgyakat vegyek amik 100% hoznak vissza egy karit.

Oké valahogy túlélem ezeket a támadásokat, de ezután kezd el igazán szemétkedni. Nem akartam elhinni az elején, de a 2. "menet"-ben már biztos voltam h így programozták be.

A boss a következő körben ellő egy Stagnant Air nevű skill-t amivel megnöveli az esélyét a status- adó spelleknek majd rögtön utána  ellő egy  Evil Smile-t(terület) vagy a gyengített formáját(egy személyes), de a lényeg, hogy mindig a főhőst célozza. A spell magában nem sebez, viszont Fear-eli a karaktereket így azok nem kapnak kört, de odaáig én el se jutok, mivel a 3. "körét" elhasználva ellő egy Ghastly Veilt ami AZONNAL megöl minden olyan karaktert aki éppen Fear-elve van...Oh s feart spellel le lehet szedni, ám persze ilyet csak a főhős s még egy kari tud aki(priestess), de szerencsétlennek olyan kevés Hp-ja van, hogy mindig Ő hal meg előszőr... Oh s a "status" támadások ellen semmi sem véd. Sem armor, sem persona sem "anti-magic barrier". Semmi. Van egy X% esélye h bejönn, ami általában nem sok kivéve ha azt "valahogy" megnöveli...

Oh s ezek csak apróbb trükkök amivel szívatni szokott/kinyírni. Van neki még egy "shell"-je ami tul képpen egy 1400 Hp-s...kockavalami amit először le kell szednem róla s mindig újrateremti maga körül...

S ha már a Hp-nál tartok. A boss-nak 4000 Hp-ja van s shell-nek, mint előbb írtam 1400. A shell-t rendszeres regenerálja(3 kör "kéne" neki, de Ő elintézi egy körbe h még bele se tudjak szólni) így a valós hpja olyan 8000-9000+.
Ez mind szép és jó, csak a gond az, hogy a jelenlegi legerősebb spelljeim(amit GRINDELÉSSEL ÉRTEM EL mégcsak nem is normál amit a játék adna a történet ezen pontján) konkrétan 100 körül sebeznek!!!!!

Csupa öröm s szórakozás ez a játék ilyen téren...Főleg azt imádom amikor már a 8. szinten voltam egy dungeon-ben a játék elején, ahol még nagyon kevés pénzem volt s nem tudtam egy telepotert se venni, hogy kimenjek menteni egy szem mob ellő egy "KillAll" spellt aminek az esélye h sikerüljön 1%(Nekem is megvan ez a spell azé ilyen gyenge) s pont CSAK a főhőst nyírja ki(Game Over megint...) Ez sem egyszer fordult elő...

Előbb írtam, hogy súlyos összegeket költöttem el már. Nos a P3-ban piszok könnyű volt pénz szerezni. Itt nem.  Nincsnek "kártyák" amit pénzt adnának sem dobozok amiben hatalmas összegek lennének s a mobok NAGYON kevés pénzt dobnak(egy 42-es mob dob 300 money-t).
Marad a "part-time" job, amit naponta EGYSZER lehet csinálni s ad kb a játék elején 1000-ret s elveszi a nap többi "idejét". ( aki játszott P3-mal érti miről beszélek..)
Nos a fent említett "teleporter" tárgy 1000-be kerül s egyszerhasználatos. Ok, gondolnátok, hogy "Ugyan, ez nem vészes." Francokat.
Szerintetek marad akár egy fillérem is miután vettem EGY(!!!!!) fegyvert/páncélt valakinek? Egy fitying se. Most tartok ott, hogy EGY fegyver kerül 40.000-be s még az armorol nem is beszéltem...S ebből elvileg  négy karit kéne "felszerelni" + healing itemeket(annélkül szart sem érsz. főhős+priestessen kívűl a többiek nem tudnak gyógyítani olyan szinten).
Előbb írtam, hogy 100.000-ret költöttem el. Nos az a 6+ órás grindelésemből jött össze ami kb 5 másodperc alatt elköltöttem 7  db (!!!) feltámasztóra s pár "HeallAll"/"Teleporter"/"Biztosmenekülésacsatából"(ez is kell sajnos. lásd 2+3+4 okot fentebb..).


Én mostmár nem kezdem újra, de ha nem akarsz fiatalon megőszülni akkor Easy-n kezd el. Mint ősöreg veterán RPG-s mondom ezt Neked.

Alky "crymoar" üzemmód: OFF

[/spoiler]


Liquid Snake

Quote from: Alkyra on 2008-12-26, 22:17:26
...

OMFG :D Igen most mondhatnám h miért hardon kezdted el de ez nem mentség értem miért vagy dühös. Énis régóta játszok RPG-kkel, PS,PS2 minden de igen a Persona különösen megtud szopatni mint ahogy azt leírtad. Már a 3ban is volt egy két érdekes dolog de végülis az nem volt vészes. Kihagyom a 4et sztem. Ígyis ott a Tales of the Abyss ill. a .Hack szériák a polcon amivel lehet majd tolni ( ha nem lenne free monthom wowban és nem azon kockulnék egész nap  ^^" ). Neked meg kitartást kívánok hozzá :D Jut eszembe te voltál aki mondta h elkezdte a Valkyrie Profile 2-t és mondta h majd ír bővebben nem? Nos énis játszottam vele és tetszik is de hihetetlen hogy a kapott xp szétoszlik a csapattagjaid között ezért pihenőre raktam azt is, mert az is lesz vagy 300+ órás gametimeos mire mindent megcsinálok/összeszedek/kinyírok ahhoz meg nincs energiám jelenleg.

Alkyra

#4489
Quote from: Liquid Snake on 2008-12-26, 22:38:58
Quote from: Alkyra on 2008-12-26, 22:17:26
...

OMFG :D Igen most mondhatnám h miért hardon kezdted el de ez nem mentség értem miért vagy dühös. Énis régóta játszok RPG-kkel, PS,PS2 minden de igen a Persona különösen megtud szopatni mint ahogy azt leírtad. Már a 3ban is volt egy két érdekes dolog de végülis az nem volt vészes. Kihagyom a 4et sztem. Ígyis ott a Tales of the Abyss ill. a .Hack szériák a polcon amivel lehet majd tolni ( ha nem lenne free monthom wowban és nem azon kockulnék egész nap  ^^" ). Neked meg kitartást kívánok hozzá :D Jut eszembe te voltál aki mondta h elkezdte a Valkyrie Profile 2-t és mondta h majd ír bővebben nem? Nos énis játszottam vele és tetszik is de hihetetlen hogy a kapott xp szétoszlik a csapattagjaid között ezért pihenőre raktam azt is, mert az is lesz vagy 300+ órás gametimeos mire mindent megcsinálok/összeszedek/kinyírok ahhoz meg nincs energiám jelenleg.

50 óra alatt gond nélkül végig lehet vinni. Legalább a haveromnak aki lassan játszik annyi idő telt. Én nem tudtam végigvinni, mert msot költöztünk s anyámra bíztam a memkártyámat...azóta nincs is meg.-.-

edit: hard mode-on kezdtem, de rövid úton rájöttem, hogy a normál is sok ősz hajszálamba fog kerülni...:)

Makos

Mostmár tudom mit nem fogok letölteni :D

Zen

Prince of Persia
Azt hinné az ember h három PoP után Ubisoft képes csinálni egy rendes negyediket. Hát nem.

A történet tök jó lenne, de tényleg. Csak sajna Prince 'Viccesvagyok' Anon és Princess 'Noemotion' Elika, meg a nemlétező dramaturgia tönkrevágják az egészet. Van egy rövid rész, [spoiler]amikor a Herceget megfertőzik egy kis corruptionnel. A herceg poénkodik tovább, nem is érdekli h fáj, Elika meg minden érzelem nélkül bíztatja h "nyugi, nem hagylak meghalni"[/spoiler]. Ja és persze semmi időfaktor, vagy hatás a játékmenetre. Szürke a képernyő széle, azt' csókolom. Az epilógus is kb a kúlság jegyében lett kitalálva.

Az ugrabugra a szokásos. Az egyszerűsített, casual játékmenet miatt kevésbé kell koncentrálni, és elszúrni is nehezebb, cserébe több időnk van bámulni h milyen látványosak vagyunk. A Retry helyetti Elika megmentés jó, legalább van lehetőség ugrásokkal kísérletezgetni, bár a Rewind gomb azért néha hiányzott. A játék nagyrésze abból áll h összeszedjünk elég Light Seedet Elika képességeinek megvásárlásához. Ami tök jó lenne, csak épp nem az. Egyrészt csak azért kellenek a képességek, h Elika maga után tudja rángatni a herceget, ráadásul alapból ide-oda tud vele repkedni (amikor megmenti pl), úgyhogy egyáltalán mi értelme? Plussz a négy képességből 2 tökugyanaz, az egyik random irányba röpködés, amire Elika alapból is képes lenne ugye, a negyedik pedig egy jó kis falonfutkosás.

Harc= Epic Fail
A Hercegnek nincs hpja, hanem 3 állapota: egészséges, meggyengült és földre került. Időnként (általában ha blokkolják egy támadásod, és ez szinte mindig megtörténik) adott ellenfeled nekedugrik, és teljesítened kell egy quick time eventet. A gond az, h az ellenfél egyrészt egymás után fűz 4 eventet (egyet elbuksz, egyel romlik az állapotod, most képzeld el amikor meggyengült állapotban mind a 4et meg kell csinálnod), kb 2 mp-t kapsz a megfelelő gomb megnyomására (lóf@sz), de van amikor csak felet, szinte mindig önbíráskodik a gép és folyamatosan csinálja a QTE-ket, volt amikor 5x3at kellett (volna) megcsinálnom, és a legjobb, az egész játékban egy, azaz 1, ellenség van aki nem randomizálja h melyik gombot kell megnyomnod az event alatt. Grat Ubi, ez tényleg kva jó ötlet volt, és nagyon casual. Továbbá, az ellenségeknek vannak "állapotaik", amiket ha(=szinte állandóan) bekapcsolnak, csak egy bizonyos támadással lehet őket megsebezni. A leggyakoribb amikor kesztyűnket, vagy Elikát kell használnunk. Namármost, mind2 támadásnak kicsi a hatósugara, úgyhogy közel kell mennünk. Ha túl közel megyünk, megcsap alz ellenfél és félbeszakad a támadás, ha túl messze, akkor meg nem történik semmi. Elika mire támadópozícióba áll, az ellenfél elhátrál, és félbeszakad a támadás. A kesztyűhőz meg teljesen az ellenfél elé kell állnunk, ami azt eredményezi h ránktámad, blokkolunk, a következő támadásáig nincs támadni uh megint blokk, előbb-utóbb ránkkényszerít egy QTEt, és döglünk.

Ettől függetlenül fun játék, csak ne az Alkimistával kezdjétek, lehetetlen kiigazodni az ő területén. A barkóbás poénkodáson meg személy szerint könnyezve röhögtem. :D
7/10
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Ugye nem akarod azt mondani, hogy gondod akadt a harccal?  :lol:

Az egyetlen baja az új PoP-nak, hogy monoton és repetitív a játékmenet (eddig a bossokon kívül 1!!! fajta corrupted ellenféllel találkoztam). Maga a sztori és a karakterek WIN!

Abba is hagytam egy időre. Most leköt a Rise of the Argonauts. Akárki akármit is mond róla ez az év meglepetés játéka. Látszik rajta, hogy konzol átirat (pl grafikánál annyit lehet állítani, hogy mi legyen a felbontás, a controlsnál meg van 3 előre beállított setup, szal non QWERTY billentyűzetesek baszhatják), de mindenért kárpótol a nagyszerű történetvezetés. Az elején majdnem feladtam, de ahogy halad benne az ember, úgy ragadja egyre jobban magával a játék. Tulajdonképpen ilyen action/ál-RPG a cucc. Sok dialógus, sok választási lehetőség, de nem változtatnak a történet kimenetelén, csak a főkari hozzáállásán. De ha a Mass Effectet képesek vagyunk RPG-nek nevezni, akkor ezt is lazán. Az akció meg király, főleg a God Powerek miatt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-27, 16:28:07
Ugye nem akarod azt mondani, hogy gondod akadt a harccal?  :lol:

Az egyetlen baja az új PoP-nak, hogy monoton és repetitív a játékmenet (eddig a bossokon kívül 1!!! fajta corrupted ellenféllel találkoztam). Maga a sztori és a karakterek WIN!

Abba is hagytam egy időre. Most leköt a Rise of the Argonauts. Akárki akármit is mond róla ez az év meglepetés játéka. Látszik rajta, hogy konzol átirat (pl grafikánál annyit lehet állítani, hogy mi legyen a felbontás, a controlsnál meg van 3 előre beállított setup, szal non QWERTY billentyűzetesek baszhatják), de mindenért kárpótol a nagyszerű történetvezetés. Az elején majdnem feladtam, de ahogy halad benne az ember, úgy ragadja egyre jobban magával a játék. Tulajdonképpen ilyen action/ál-RPG a cucc. Sok dialógus, sok választási lehetőség, de nem változtatnak a történet kimenetelén, csak a főkari hozzáállásán. De ha a Mass Effectet képesek vagyunk RPG-nek nevezni, akkor ezt is lazán. Az akció meg király, főleg a God Powerek miatt.

már jön is lefele :)

Zen

Á, dehogy, mér lenne gondom 5 mpnként random QTEket megcsinálni, sima ügy mind.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Liquid Snake

#4495
Nekem személy szerint nagyon bejött az egész PoP történet,karakterek és a HARC is mind nagyon ottvolt. Zen, nemtom mi a gond de látszik h azért EPIC FAIL számodra a harc mert hogymondjam nem vagy a legjobb benne :D Én úgy gondolom h nagyon könnyű volt, ha meg blokkolja a támadásod neked is jókor kell nyomni és ugyanúgy visszablokkolod. Amúgymeg a védekezés a lényege az egésznek. Nekem többször is volt h bossnál sem sérültem egy cseppet sem. Túl könnyű lett a harc :)

A Rise of the Argonautsról meg már írtam... Dreamcleaver, Chillip hajrá kíváncsi vagyok a véleményetekre :)

Ajj mikor az aranygyapjú színre lép...... :D

Zen

Quote from: Liquid Snake on 2008-12-27, 17:36:13
ha meg blokkolja a támadásod neked is jókor kell nyomni és ugyanúgy visszablokkolod.
*sigh* nem az a lényeg h blokkol, hanem ha blokkol, egyből utána kivált egy QTEt.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Liquid Snake

Quote from: Zen on 2008-12-27, 17:39:17
Quote from: Liquid Snake on 2008-12-27, 17:36:13
ha meg blokkolja a támadásod neked is jókor kell nyomni és ugyanúgy visszablokkolod.
*sigh* nem az a lényeg h blokkol, hanem ha blokkol, egyből utána kivált egy QTEt.

A-A. QTE-t csak akkor vált ki ha a pálya szélén állsz. Amúgy csak blokkol és üt, ennyi.

Zen

Quote from: Liquid Snake on 2008-12-27, 17:41:18
A-A. QTE-t csak akkor vált ki ha a pálya szélén állsz. Amúgy csak blokkol és üt, ennyi.
Dehogy. Nem csak helycserés QTEk vannak.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Liquid Snake

Quote from: Zen on 2008-12-27, 17:43:49
Quote from: Liquid Snake on 2008-12-27, 17:41:18
A-A. QTE-t csak akkor vált ki ha a pálya szélén állsz. Amúgy csak blokkol és üt, ennyi.
Dehogy. Nem csak helycserés QTEk vannak.

Ahhh mind1 hagyjuk. Én végigtoltam 1 hete, tetszett, könnyű volt, pont.