Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

Rounin

Ennek ellenére valahogy a Pirates! farvizén evickél csak még mindig.
(for the record: ettől még jól elszórakoztam a M&B-el)

NLZ

Quote from: chilip on 2009-03-10, 18:31:46
királynak kell küldetéseket csinálni, felnövelni a viszonyod vele 20 köré és neked adja a várat amit elfoglalsz. 2 várad viszont nem lehet, így ha a fronton van a HQ hamar bezúzzák és más nem lehet.
Egy kis szaros falvam van pedig, azt is akkor kaptam, mikor leszerződtem. A királlyal a viszonyom 39, a királysággal 78. Viszont ha tényleg nem lehet több váram, akkor nem az ellenséges birodalom közepén fogok foglalni. :D
Le lehet passzolni ideiglenesen a sereget? Elég kellemetlen, hogy kb 2000 a zsoldjuk, a pénzem pedig most is csak 80000 körüli, így nem tudom bejátszani azt, hogy 40 napot átalszok egy várban, míg a falumban megy az építkezés. Végérvényesen meg nem akarom elzavarni őket, mert mégiscsak egy bika sereg, nehéz lenne újra felállítani.
A pénz szerzés meg annyira nem könnyű, a király és a lovagok általában alamizsnáért futtatnak meg, vagy olyat adnak, amivel elszórakozhat az ember heteken át (pl gyűjts be a legritkább foglyokból fél tucatot). A ribancaik néha adnak jó mókát, hogy kihívni egy párbajra egy lovagot kb 2000ért, de azzal meg csúnyán romlik a viszonyom az illetővel.
A túrnamentek lennének még jó pénzszerzések, de az meg sokszor beszopat azzal, hogy egy szaros íjat ad a kezembe (2 kezes hentes vagyok :D).
[reserved]

Rounin

#4622
Quote from: NLZ on 2009-03-10, 20:07:24
A túrnamentek lennének még jó pénzszerzések, de az meg sokszor beszopat azzal, hogy egy szaros íjat ad a kezembe (2 kezes hentes vagyok :D).

Nincs is nagyobb élvezet annál, mint kilőni alóluk a lovat, vagy sündisznót csinálni belőlük, amíg kergetnek. :angyali:
Persze gyalog megszívtad.

NLZ

Quote from: Rounin on 2009-03-10, 20:10:23
Quote from: NLZ on 2009-03-10, 20:07:24
A túrnamentek lennének még jó pénzszerzések, de az meg sokszor beszopat azzal, hogy egy szaros íjat ad a kezembe (2 kezes hentes vagyok :D).

Nincs is nagyobb élvezet annál, mint kilőni alúluk a lovat, vagy sündisznót csinálni belőlük, amíg kergetnek. :angyali:
Persze gyalog megszívtad.
Meg hát. Mindig gyalogos jön ki. Az a geciség, mikor váltakoznak a tournament alatt a fegyverek, aztán az utolsó körben 1v1be mehetek íjjal egy pajzsos-kardos ellen. Azanyád.  :comp:
[reserved]

Rounin

Quote from: NLZ on 2009-03-10, 20:18:36
Meg hát. Mindig gyalogos jön ki. Az a geciség, mikor váltakoznak a tournament alatt a fegyverek, aztán az utolsó körben 1v1be mehetek íjjal egy pajzsos-kardos ellen. Azanyád.  :comp:

Ha gyalogos íjas vagy gyalogos meele ellen, mindenképpen megszívtad, hacsak nem tudod nagyon gyorsan fejbelőni, mielőtt rádmászna.
Gyalogos vs. lovas nem olyan vészes, csak ne a lovat lődd.

Cloud

Mostanában nagyon rákaptam Quake live-ra. Nincs kedve valakinek jönni játszani? Már sorbanállás sincs. :D

Makos

Én épp most léptem fel :D
Bár még rendesen nem játszottam, valahogy nem volt időm xD

kelvor

Quote from: Dreamcleaver on 2009-03-10, 00:43:35
Drakensang - The Dark Eye

Mivel még nem játszottam végig, hosszabban majd később írok róla. Egyelőre csak annyit, hogy a Baldur's Gate 2 óta most köt le először igazán egy cRPG. Teljesen magával ragad a játék hangulata jelenleg. Az egyetlen negatívuma, hogy nincs nagyon romantikus szál, de ezt leszámítva kiváló munka.

Nem tűnik rossznak, belekukkantok én is, Dragon Age-ig jó lesz.  :D

chilip

Quote from: Rounin on 2009-03-10, 20:28:08
Quote from: NLZ on 2009-03-10, 20:18:36
Meg hát. Mindig gyalogos jön ki. Az a geciség, mikor váltakoznak a tournament alatt a fegyverek, aztán az utolsó körben 1v1be mehetek íjjal egy pajzsos-kardos ellen. Azanyád.  :comp:

Ha gyalogos íjas vagy gyalogos meele ellen, mindenképpen megszívtad, hacsak nem tudod nagyon gyorsan fejbelőni, mielőtt rádmászna.
Gyalogos vs. lovas nem olyan vészes, csak ne a lovat lődd.

gyalogos íjász vs pajzsos az eggyik legkönnyebb 1v1-be, lábát kell lőni :D megfekszik 3 lövés után, általában félútig jut el hozzám. célozz a pajzs alsó felére.

Rounin

Quote from: chilip on 2009-03-11, 09:37:50
gyalogos íjász vs pajzsos az eggyik legkönnyebb 1v1-be, lábát kell lőni :D megfekszik 3 lövés után, általában félútig jut el hozzám. célozz a pajzs alsó felére.

Könnyebbnek tartom fejbelőni őket, köszi.

chilip

Quote from: Rounin on 2009-03-12, 17:25:48
Quote from: chilip on 2009-03-11, 09:37:50
gyalogos íjász vs pajzsos az eggyik legkönnyebb 1v1-be, lábát kell lőni :D megfekszik 3 lövés után, általában félútig jut el hozzám. célozz a pajzs alsó felére.

Könnyebbnek tartom fejbelőni őket, köszi.

pajzsot feltartja annyira nem könnyű...

Soldier

QuoteDrakensang - The Dark Eye
nekem nem tetszik csak? engem valami hihetetlenül nem kötött le, körülbelül 1 óra után töröltem, teljesen abba hitben éltem eddig hogy mindenkinek hasonló élményei vannak. tévedtem  :3x3:

Rounin

Quote from: chilip on 2009-03-12, 17:37:30
pajzsot feltartja annyira nem könnyű...

Sajnálom. Ez nem változtat az érzéseimen. :hehe:

NLZ

Quote from: Rounin on 2009-03-12, 17:58:34
Quote from: chilip on 2009-03-12, 17:37:30
pajzsot feltartja annyira nem könnyű...

Sajnálom. Ez nem változtat az érzéseimen. :hehe:
Meg aztán az egyik alapfeltétel az lenne, hogy eltaláljuk az ellenfelet. Ami nullás archer skillekkel elég nehéz. :D

Egyébként visszatöltöttem a foglalás előtti állást és státuszjavítás után foglaltam újra, de az se lett az enyém, ellenben a második foglalás már igen. :)
[reserved]

Puru²

The last remnant-ot valaki próbálta már ?

kelvor

#4635
Quote from: Puru² on 2009-03-19, 17:59:11
The last remnant-ot valaki próbálta már ?

Épp most telepítem, HA elindul a gépemen, akkor majd írok róla pár sort.  :smile:

Szerk.:

Elindult és röviden, tömören, állat. Square Enix megint letett egy jó játékot az asztalra.
A storyról még nem tudok sok mindent mondani lévén, hogy még eléggé az elején járok. A karakterek első blikkre rendben vannak, bár néhol eléggé sablonosak, remélhetőleg, ahogy bonyolódik a story, úgy jönnek majd elő az egyediségek.
A grafika szép, nagyon szép. UT3-as motor dübörög ez alatt is. A harc rendszer körökre osztott. Szépen lehet taktikázni, átgondolni, hogyan is hasznosítsd a csapatod tulajdonságait a leghatékonyabban. Minden körben "levetíti" neked az adott küzdelmet. A csata végeztével automatikusan visszaáll az életerőd maximumra. Az AP-t és a MP-t nem tudom, de elég valószínű, hogy az is.
A karakterképernyők is rendben vannak, átlátható, abszolút nem zavaros. Japán hang is van, angol felirat van, gamepad támogatás van. Mi kell még? Aki szereti az Final Fantasy-t (van aki, nem ?  :P ) mindenképp tegyen vele egy próbát.

Amire nem jöttem még rá, hogy az intro, miért akad be kb. fél percenként, amikor az átvezető animációk játék közben zökkenőmentesen futnak? .bik kiterjesztésűek a videófájlok, szedtem le rad toolst, azzal nem akadt, ha játékon kívül néztem meg. Na mindegy, ez legyen a legkevesebb baj.


Soldier

Quote from: kelvor on 2009-03-20, 16:43:01
A karakterek első blikkre rendben vannak, bár néhol eléggé sablonosak,
Japán hang is van, angol felirat van,
engem idegesít a saját karakter hangja meg a jelleme is.
Japán hang tényleg van felírat is amiről azért meg kell jegyezni sokszor hiányos és pontatlan.A többivel egyetértek, mindenképp ígéretes játéknak tűnik de nem FF. Illetve elbírnám viselni ha kicsit még szebb lenne a játék ha már UT3 motor van alatta és minden térképrésznél tölt.(3-4mp)

kelvor

Nem egy FF, de nem rossz azért. 5 óra játék után, amikor már úgy érzed kezd lapossá válni, beraknak egy olyan harcot, hogy kb. lehetetlen.  :D Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki a storyból, mert eddig valami pocsék.

Makos

Heh. Örülj hogy játszhatsz vele :P
Nekem se xboxom se ps3am se megfelelő teljesítményű gépem sincs amivel tesztelhetném :3x3:

Dreamcleaver

Hát ez a Last Remnant elég nagy csalódás eddig. Square végre kiad valamit PC-re, erre ezt kapjuk. :( Eddig se a sztori, se a grafika, se a harc rendszer nem győztek meg. Ráadásul még egy valamire való csaj sem volt eddig a játékban...

Amúgy meg semmi FMV, minden ingame renderelet, és néhol valami iszonyat elhanyagolt a karik animációja. Nagyon furán járnak, a testtartásuk is béna itt-ott. Van pl az a 4 karú, macskafejű izé, annak pl folyamatosan keresztbe van téve az alsó két karja, ha épp nem harcol. SOHA meg nem mozdítja őket. -_-

Azt meg valaki meg tudná mondani, hogy ez a sok cucc, amit a szörnyek dobálnak, az eladáson kívül mire jók? Valami item upgradelésre gyanakszom ,de sehol nem lökött még róla infót a játék. Illetve egyszer az egyik unitom elkért 2 db valamit, merthogy ő most fejleszteni akarja magát. OK...

Szal eddig nem dobtam hanyatt magam a játéktól. Néha majd előveszem a Drakensang mellett...esetleg...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Makos

Hát valószínűleg Xbox-ra és PS3-ra nem így van megcsinálva a grafika.

Soldier

Quote from: Makos on 2009-03-21, 11:07:31
Hát valószínűleg Xbox-ra és PS3-ra nem így van megcsinálva a grafika.
oO , az elég érdekes lenne.. szerintem minimális eltéréseken kívül minden ugyan az.ha én jól tudom ez is ugyanolyan port játék mint a többi?! nem hiszem h akármilyen formába átíráson esett volna át, főleg azokban az esetekben amit Dreamc. írt.

kelvor

Quote from: Dreamcleaver on 2009-03-21, 07:27:11
Azt meg valaki meg tudná mondani, hogy ez a sok cucc, amit a szörnyek dobálnak, az eladáson kívül mire jók? Valami item upgradelésre gyanakszom ,de sehol nem lökött még róla infót a játék. Illetve egyszer az egyik unitom elkért 2 db valamit, merthogy ő most fejleszteni akarja magát. OK...

Yup, a karmok, bőrök, meg majd ha bányászol, az ásványok is upgradere valók, ezen kívül teljesen új cuccokat is lehet belőle gyártatni. Minden városban van egy kovács, nála lehet kérni a gyártást egy kis anyagi juttatás ellenében. Bár, ahogy nézegettem, a legjobb cuccokhoz bődületes farm kellene. Például van a "blueprints 1, 2 és 3". Na most eddig találtam egy darabot a blueprints 2-ből. Az új cucchoz, ami a legjobb kovácsolt fegyver a játékban,  30 db kellene mindháromból.  :D Annyit meg nem hiszem, hogy fogok vele játszani, hogy meg is legyenek. 

Dreamcleaver

kelvor: Kösz. Hát igen, megy a grind rendesen. Olvastam valahol, hogy a Square a játékmenetet a tradicionális nyugati mmorpgkhez kívánta igazítani, hogy jobban bejöjjön az xbox-360 meg a PC tulajdonosoknak. Elvileg ez nem is biztos, hogy megjelenik PS3-ra. Szal megszívtuk. Közel sincs olyan jó a játék, mint a többi jrpg-jük imho. :(

Makos: Több helyen is azt olvastam, hogy a PC-s verzió jobb, mint a konzolos. Szal bele sem merek gondolni, hogy milyen lehet a boxon...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Jobban örültem volna, ha a grind helyett a sok kis mellékszálra mennek rá. Eddig, ahogy láttam, a mellékküldetések is elégé el vannak hanyagolva és a játékidőt a főszálon kívül a folyamatos farm teszi ki. Mondjuk nálam, az első benyomás jó volt, szóval a storyt azért végigjátszom, de utána Drakensanghoz visszatérek és közben nyűglődöm, hogy jöjjön már a Dragon Age!   ^^

Dreamcleaver

Amúgy az elfogott lények eladása nekem nem tejesen világos. Elméletileg, ha eleget eladok belőle a boltokban, akkor árusítani kezdenek cuccokat. Gondolom azt, ami az adott lényből is splitelhető. Most akkor ez azt jelenti, hogy egy bizonyos lényt ugyanannál a boltnál kell eladni? Vagy van egy fix bolt, ahol érdemes eladni a lényeket? Vagy tök mindegy hol adom el őket?  :confused:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Én eddig úgy vettem észre, hogy tök mindegy, hol adod el a cuccokat, a lényeg, hogy ha folyamatosan több mindent adsz el egy kereskedőnél, akkor megjelennek új cuccok, de ezek az újak nem függenek attól, milyen dolgokat adtál el neki. Mondhatni szintet lép a kereskedő. Aztán lehet, hogy tökre nem ez a helyzet, de a franc fogja észbe tartani, hogy a gülüszemű bébimadár karmocskáját kinél adtam el.  :3x3:

Amúgy akartam már tőled kérdezni DC, hogy milyen karit érdemes indítani Drakensangban? Újra akarom kezdeni, és valami dual-wieldes gyilkológépet akarnék pár hasznos varázslattal karöltve. Létezik ilyen?

Dreamcleaver

Drakensangban tudtommal nincs dual wield, csak pajzs+1-kezes, 2-kezes, dobó fegyverek, meg íjjak (reméljük lesz valami kieg vagy második rész, ahová már berakják).

A varázslatról meg tömören a következőket kell tudni:
- Csak alapból varázsló kaszt tanulhat spelleket, ergo olyan kaszt, aminek van Astral Energy-je és alapból van pár kezdő spellje. Tehát Harcos és Tolvaj kasztok nem tanulhatnak spelleket, ezzel szemben a varázsló kasztok megtanulhatnak bármilyen fegyvert forgatni + a tolvaj képességeket is.
- Nem lehet fém páncélt viselve varázsolni. Kivétel a pajzs. Ráadásul a pajzs viselése semmiféle hátránnyal nem jár a varázslatokat illetően.
- A spellek három csoportba sorolhatóak tanulás szempontjából: 1. Bármely varázsló kaszt által megtanulhatóak. 2. Csak iskolát/akadémiát végzett emberi mágusok által megtanulhatóak (tehát pl a Sarlatán vagy az Alkimista nem tanulhatja meg őket). 3. Elf only varázslatok.
- Az összes Elf kaszt képes varázsolni (Warrior, Ranger, Spellweaver)

A mit érdemes indítani meg attól függ. Én személy szerint elvagyok a Burglar-ommal. Van egy rakat tolvaj meg szociális képességem, és a harcban jól sebzek, csak ne engem üssenek. Ezért van rajtam kívül két harcos is a csapatban + 1 mágus.

Sztem nincs olyan, hogy sz@r kari. Ha akarsz szummonálgatni, meg területre sebző varázslatokat szórni, akkor feltétlenül valamelyik emberi képzett mágus kaszt. Aztán mellékesen tolhatsz neki valami fegyver skillt is.

A varázsló harcosoz talán az Elf harcos áll legközelebb, de neki nem nagyon lesznek támadó varázslatai, inkább buffol. Viszont pl lándszával elég halálos. Bár a legjobb harcmodor a játékban a pajzs+1-kezesség, mert a pajzs miatt egy körben x2 lehet parry-zni, míg amúgy csak egyszer, és utána csak dodge van, ami meg általában alacsonyabb, ráadásul befolyásolja a páncél súlya stb.

Ami a lényeg, hogy elég sok elosztható fejlesztési pont van, szal elég sok felé ki lehet fejleszteni a kezdő karit. Szal akár még egy mágusból és kehet egész jó harcos, ha feltolod neki az str-t meg az agi-t, és tanulsz vele valami fegyver skillt. Viszont a nehéz páncélzatot felejtsd el, ha varázsolni akarsz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kelvor

Hmm, jól van, köszi! Így most már valamennyivel tisztább a kép. Megyek is, indítok valami karit.  :smile:

Cloud

kelvor:  CC-vel végeztél?
Vélemény?