Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Liquid Snake

Fullmetal Alchemist

Hát meg kell h mondjam már jó régóta a polcomon volt a DVD de valahogy nem sikerült soha megnénem ezt az anime-t... Most történt viszont h elszántam magam és két nap alatt gyorsan végignéztem mind az 51 részt.

Mikor elkezdődött nagyon megtetszett ez az egész alkímia dolog, a történetet is eltalálták, volt kedvem nézni egymás után a részeket. Viszont nemtom hanyadik résztől kezdve mikor kiderült h hogy születnek a Homunculusok, onnantól kezdve egy nagy sz@rt sem ér az egész anime. Azt se tudták már, hogy hogy kavarják az egész történetet. Beleraktak vagy 400 fordulatot ami teljesen logikátlanul követte egymást. Az elején tetszett de így a végére még azt a jó emléket is kiűzte belőlem amit az elején éltem át. Egyszerűen borzalmas volt... A végéről nem is beszélve. Áhh de nem is írok többet mert így is felidegesít h 2 napot elpazaroltam a megnézésével... Nem tudom miért kellett ennyire elrontani a végét mikor tényleg egy jó, hangulatos anime-nek indult...

frozenstein

Tenjou Tenge+OVA(Ultimate Fight)+movie(Past Chapter)
Tetszett, az egyetlen bajom az volt vele, hogy a sorozat fele visszaemlékezésekből áll, azokban meg az öt föszereplőből négy nincs is benne. Ha tudtam volna, hogy a Past Chapter ezeknek a recap-ja akkor azt meg se nézem.

chilip

Quote from: Liquid Snake on 2007-08-21, 04:27:27
Fullmetal Alchemist

Hát meg kell h mondjam már jó régóta a polcomon volt a DVD de valahogy nem sikerült soha megnénem ezt az anime-t... Most történt viszont h elszántam magam és két nap alatt gyorsan végignéztem mind az 51 részt.

Mikor elkezdődött nagyon megtetszett ez az egész alkímia dolog, a történetet is eltalálták, volt kedvem nézni egymás után a részeket. Viszont nemtom hanyadik résztől kezdve mikor kiderült h hogy születnek a Homunculusok, onnantól kezdve egy nagy sz@rt sem ér az egész anime. Azt se tudták már, hogy hogy kavarják az egész történetet. Beleraktak vagy 400 fordulatot ami teljesen logikátlanul követte egymást. Az elején tetszett de így a végére még azt a jó emléket is kiűzte belőlem amit az elején éltem át. Egyszerűen borzalmas volt... A végéről nem is beszélve. Áhh de nem is írok többet mert így is felidegesít h 2 napot elpazaroltam a megnézésével... Nem tudom miért kellett ennyire elrontani a végét mikor tényleg egy jó, hangulatos anime-nek indult...

nos, pont onnantól kezdődik a szar rész, ahol elágazik az anime és a manga. ha az eleje ennyire tetszett, olvasd a mangát, ott a szinvonal megmaradt  :jee: és még most is megy (bár meg kell hagyni tetűlassan)

Kuroi Tenshi

Paranoia Agent.

[spoiler][/spoiler]

Röviden és velősen.

Liquid Snake

Quote from: chilip on 2007-08-22, 00:29:33
Quote from: Liquid Snake on 2007-08-21, 04:27:27
Fullmetal Alchemist

Hát meg kell h mondjam már jó régóta a polcomon volt a DVD de valahogy nem sikerült soha megnénem ezt az anime-t... Most történt viszont h elszántam magam és két nap alatt gyorsan végignéztem mind az 51 részt.

Mikor elkezdődött nagyon megtetszett ez az egész alkímia dolog, a történetet is eltalálták, volt kedvem nézni egymás után a részeket. Viszont nemtom hanyadik résztől kezdve mikor kiderült h hogy születnek a Homunculusok, onnantól kezdve egy nagy sz@rt sem ér az egész anime. Azt se tudták már, hogy hogy kavarják az egész történetet. Beleraktak vagy 400 fordulatot ami teljesen logikátlanul követte egymást. Az elején tetszett de így a végére még azt a jó emléket is kiűzte belőlem amit az elején éltem át. Egyszerűen borzalmas volt... A végéről nem is beszélve. Áhh de nem is írok többet mert így is felidegesít h 2 napot elpazaroltam a megnézésével... Nem tudom miért kellett ennyire elrontani a végét mikor tényleg egy jó, hangulatos anime-nek indult...

nos, pont onnantól kezdődik a szar rész, ahol elágazik az anime és a manga. ha az eleje ennyire tetszett, olvasd a mangát, ott a szinvonal megmaradt  :jee: és még most is megy (bár meg kell hagyni tetűlassan)

THX. Sztem nekilátok :) Nem lehet nehéz megtalálni...

Solid Snake


Gregory

Quote from: Solid Snake on 2007-08-22, 13:06:32
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-22, 06:12:01
Paranoia Agent.

Ezek szerint tetszett?  :lazza:
Nekem inkább az jött le, hogy nem teljesen értette, hogy mi is történt a sorozatban.
Én anno az első részt letöltöttem, de aztán valamilyen oknál fogva letöröltem. Érdemes megnézni?

sirtomi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-22, 06:12:01
Paranoia Agent.

[spoiler][/spoiler]

Röviden és velősen.
Én még nem értem a végére, de eddig nagyon tetszik, pedig hasonló gondolat fogalmazódott meg bennem is :)

Solid Snake

Quote from: Gregory on 2007-08-22, 13:23:53
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-22, 06:12:01
Paranoia Agent.
Én anno az első részt letöltöttem, de aztán valamilyen oknál fogva letöröltem. Érdemes megnézni?

Mindenféleképpen. Satoshi Kon eddigi egyetlen TV sorozata. Teljesen egyedi. Régebben már írtam róla véleményt ebbe a topicba, de most nem fogom kikeresni. :P

Kuroi Tenshi

Quote from: Solid Snake on 2007-08-22, 13:06:32
Ezek szerint tetszett?  :lazza:
Azért vagy két nap alatt végignéztem, de röviddel az eleje után leginkább az hajtott,
hogy ebből mit is akarnak kihozni; és számítottam rá, hogy nem normális lesz a vége.

Quote from: Gregory on 2007-08-22, 13:23:53
Nekem inkább az jött le, hogy nem teljesen értette, hogy mi is történt a sorozatban.
Én anno az első részt letöltöttem, de aztán valamilyen oknál fogva letöröltem. Érdemes megnézni?
Nem is lehet, egy ponton túl egyre jobban eltávolodik a valóságtól és egyre szimboli-
kusabb lesz. De egy érdekes darab, ha ez nem riaszt el, sztem érdemes megnézni.

Quote from: sirtomi on 2007-08-22, 14:08:33
Én még nem értem a végére, de eddig nagyon tetszik, pedig hasonló gondolat fogalmazódott meg bennem is :)
:tezsvir: Sztem kiben nem? :D

Solid Snake


Gregory

Quote from: Solid Snake on 2007-08-22, 15:08:14
Gregory: Hosszas bogarászás után végre ráakadtam a Paranoia Agent-ről írt véleményemre.
:merci: Akkor hogyha behoztam a lemaradásomat az újabb animékkel[kezdve a DN utolsó két részével] akkor belekezdek. :smile:

minuszmiki

Vow. Régóta tervezem megnézni, ezzel most meghoztad a kedvem. Szerintem még ma nekiállok. :)

Soldier

erdekes , nekem rettentöen nem tetszett most lattam 2 nappal ezelött.. elöfordul az ilyen

blackman

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-22, 06:12:01
Paranoia Agent.
Már kb fél éve láttam, így a történetre nem nagyon emlékszem.  :D De ami megmaradt bennem, az ahogy az animeban a történéseket ábrázolta. Ha jól emlékszem elég sokszor volt, hogy a szereplők mintha álmukból ébredtek volna fel. Teljesen életszerű, úgy éreztem, velem is hasonlóképpen történnek a dolgok. Azt hiszed, hogy csinálsz valamit, közben teljesen máshol jár az agyad, és azt hiszed hogy valójában azt csinálod, de közbe mégsem, és később, amikor már mást csinálsz, gondolatban akkor csinálod az előző dolgokat... Nagyon nehéz ezt így leírni.  :D  Olyan az egész, mintha álmodnál, és néha fel-fel riadsz az álmodból. Mintha egyszerre számtalan idősíkon is gondolkoznál, és azt sem tudod, hogy valójában mi történik veled. Szóval engem teljesen megfogott az ábrázolásmódja.  :jee:

Kuroi Tenshi

Ez inkább csak az egyik szereplőre volt jellemző, aki vezetés közben el-
elbóbiskolt. Nála ott kifejezetten keveredtek a múlt történései és az álom.

Selmo

Slayers OVA-k és moviek: Hát az 5. movie kivételével semmi közük a TV sorozathoz. Az első movie nagyon gyenge lett. A többi azért már hozta a mércét. Ezek a történetek tulajdonképpen Lina és Naga - egy idegesítően kacagó fanservice - kalandjait mesélik el. Sokat nem is írok róluk, egyszeri kikapcsolódásra alkalmas történetek.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Nem vagyok lelki mazochista (sőt) ennek ellenére anno nekem is tetszett - a végét leszámítva. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Darkstar on 2007-08-23, 16:26:50
Nem vagyok lelki mazochista (sőt) ennek ellenére anno nekem is tetszett - a végét leszámítva. :)

Ebből azt veszem le, hogy a kapcsolat ööö... elhálása végül nem történt meg. :D
Failure is the default option

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Vagy úgy!
*dl*

[spoiler]btw asszem egyszer már letöltöttem, de zavart a nyavalygás és beletekerés után töröltem...[/spoiler]
Failure is the default option

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soul

Quote from: Ymir on 2007-08-23, 15:57:48
Lelki mazochistáknak ajánlom!

Hmm felkeltetted az érdeklődésemet  :smile:.

chilip

IDOLM@STER XENOGLOSSIA - 19 rész van eddig kinn, emelett pár dolgot le kell szögeznem rögtön az elején... az első OPja a legszarabb, amit valaha láttam animék közt... és ezt nyugodtan vehetitek fenyegetésnek.  :__devil: ED is szar, 2. OP már nézhető, szót többet nem érdemel. a sztori... az eleje olyan, mint egy szappanoperának (nem is tudom miért néztem tovább, talán annyira unatkoztam :D ... mondjuk ANNYIRA nem volt rossz), mind1, de amint jött az új OP...  :eek: micsoda pálfordulás :D jó sztori, jó zene, végre feltűntek a fegyverek, nem kell azt a szar OPot látnom az elején... szóval jó irányba halad, eddig a 19es rész nekem epic a vége miatt, ott a zenével az a jelenet nagyon jó volt. aki szereti a mechákat (nem a szaltózós fajtákat szamurájkarddal :D ) és van egy kis szabadideje, meg türelme az elejéhez, annak ajánlom. eddig a váltás miatt 7/10-ből és megy felfele  :szemuveges:

Cobra

Nézem én is a Xenoglossiát, de eléggé My Otome kategória.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Quote from: Cobra on 2007-08-23, 23:07:02
Nézem én is a Xenoglossiát, de eléggé My Otome kategória.

jó volt az is :D egyszermegnézős kategória

minuszmiki

Paranioa Agent: Srsly, wtf?! Elgondolkodtató. Azért megpróbálok írni róla értelmesen. Nem egyszerű, kezdem a viszonylag objektíven értékelhető tényezőkkel. Solid Snake jól írta az élménybeszámolójában, minden elemében egyedi darabról van szó. (Az art valamennyire kivétel ezalól, bár a figurák eléggé karakteresek.) Az OP teljesen valószínűtlen, a legjobbak között van, amit valaha láttam, az ED is jó, a sorozatot végigkísérő zenei témák is eléggé eltaláltak. A sztori egyfajta detektívtörténet, mozgatórugója a Shounen Bat-ügy és annak megoldása, meglehetősen érdekes kivitelben. Satoshi Kon rá jellemző módon folyamatosan mossa össze az általunk valóságnak, álomnak, hallucinációnak, illúziónak, képzeletnek nevezett érzékelési síkokat, és itt kezdődik az anime értelmezésének problémája. Egyelőre úgy gondolom, hogy ezzel csak a mindfuck-faktor növelése volt a célja, mindenesetre azt hatásosan éri el vele.
A közvetíteni kívánt mondanivaló megtalálása az igazi feladat, azért leírom, amikről elkezdtem közben gondolkodni . Egyrészt a sokszor hallott és igen elcsépelt "A valóság elől nem menekülhetünk, szembe kell néznünk vele." gondolat az, ami lejött belőle. A másik, ami eszembe jutott, szintén ismerős lehet: Az istentől, illúzióitól és eszméitől megfosztott poszt-posztmodern társadalomnak is szüksége van a maga által alkotott istenekre, hogy a mindennapi, kisszerű és -stílű életüket a viszonylagos nyugalom illúziójában tudja élni. Maromi és a Shounen Bat is ezt a szerepet hivatott betölteni. Ha ezek az istenek/illúziók elvesznek, vagy megfosztjuk magunkat tőlük, mert néha szeretnénk az illúziók mögé látni, rájövünk, hogy ott bizony nicsen semmi, ami nem túl felemelő gondolat és könnyen elveszíthetjük a lábunk alól a talajt. Szerintem ezt jeleníti meg a rendező az utolsó epizódban Tokió szinte teljes elpusztításával. Aztán az egészet elfelejtjük, nekiállunk újjáépíteni és így megy körbe-körbe...
Most hirtelen ennyi. Mindenképpen azt kell mondanom, értékes művet láttam, és biztos, hogy nem utoljára néztem meg. Számszerűleg nem értékelném, de tetszett.

Kuroi Tenshi

Quote from: minuszmiki on 2007-08-24, 04:12:58
Srsly, wtf?!
Hehehe :haha:

Quote from: minuszmiki on 2007-08-24, 04:12:58
"A valóság elől nem menekülhetünk, szembe kell néznünk vele." gondolat
én is hozzáteszek még ehhez párat:
illúzió, hazugság-görgeteg
hamis megnyugvás - az alapprobléma megmarad, még ha nem is törődünk vele
idővel önmagunknak és másoknak is árt

hargharg

Quote from: minuszmiki on 2007-08-24, 04:12:58
Paranioa Agent:

elegge elvontnak tunik, beutemezve.

valosag nem letezik.
az alapproblema megmarad akkor is, ha foglalkozol vele.
es amit fo*ton emlegetek: az elet az egyetlen gyogyithatatlan halalos betegseg.
rofl

Baggio

Death Note: no comment. mindenki nézze meg. az egyik legnagyobb. nálam bejött a top3ba. a GITS óta nem láttam ilyen jó sorozatot