Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: Próféta on 2007-09-28, 00:47:54
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-27, 23:17:08
Quote from: Selmo on 2007-09-27, 05:03:26
GITS:
semmiféle hűdeelgondolkodtat-ót nem éreztem benne.
Készüléke karbantartartásáért és javíttatásáért kérjük hívja az ügyfélszolgálatot.

Semmi?
[spoiler]Egy jövőkép, ahol összemosódnak a határok: már a saját gondolatainak és
emlékeinek valóságában se lehet biztos az ember; a robotok és a mesterséges
intelligencia olyan fejlett, hogy megkérdőjelezi, mi választja el őket az emberi
személyiségjogoktól, míg az egykor-ember kiborgok pedig azon gondolkoznak,
hogy mennyivel többek egy gépnél.
Jó volt az a rész, hogy az emlékfelülírós eset után tudat alatt felkavarva az
őrnagy bizonygatta magának, hogy ő igenis még egy emberi lény: saját teste,
emlékei, tudata van; majd rá nem sokkal lát egy nőt ugyanavval a testtel, mint
ami neki van, és szembesül vele, hogy mindez egy elég törékeny valóság: a
teste nem a sajátja, emlékei megmásíthatóak, tudata felülírható.
Az is elgondolkoztató, amit a Bábjátékos mond: mesterséges létforma? Mennyi
is választja el az emberektől? [/spoiler]
És még...
[spoiler]A fényképmutogatós kukás pacák hamis élete... igazából ez az egy, amin a mai napig nagyokat borzongok.
Az előzőekhez nem kapcsolódik, de mégis minimum érdekes az evolúciós gondolatsor, amiért az elitcsapatba bevették a kis zsarut. szerintem ez egy érdekes gondolat, amit sokaknak meg kellene fogadnia.
Bizalmatlanság: az ember nem bízhat az államban. Nem bízhat abban, amit a szem lát. Nem bízhat a gépi testében, nem bízhat a gépesített elméjében, és azokban miért bízna, akik karbantartják mindezeket? (Asszem Aramaki mondja).
Őrnagy és Batou vitája a csónakban arról, hogy a műtestben elvesztik-e az igazi élvezetet.
Egy gépnek, mint 2501-nek, miért van szüksége törékenységre, pontatlan másolódásra, genetikai szaporodásra (ergo: Motokora)?
stb.
[/spoiler]Szvsz majdnem minden beszólásban van valami érdekes.
A Shadowrunnal meg ne gyere. OK, hogy nyomtatott irodalomban ehhez hasonló cyberpunk témák hamarabb is megjelentek, de akkor már ennyi erővel William Gibson és tsai, jóval a Shadowrun előtt; ahogy amaz az RPG (és könyv) színtéren meglovagolja ezt a hullámot, úgy animében a GITS vagy filmben a Matrix.
Akkor módosítok, mindezeket a kérdéseket, már feltettem és megválaszoltam magamnak Srun kapcsán. Szóval a film nem mutatott újat. :redface:

A tökéletesség unalmas.

motifator

Quote from: Próféta on 2007-09-28, 00:47:54
Mai Hime
[...]
Tényleg egy nagyon sablon anime, tele plotholeokkal, rengeteg fanserviceszel, először poénokkal, aztán meg műdrámával, de szerintem az egész nagyon jól van keverve. Amíg néztem, végig tökéletesen tisztában voltam vele, hogy engem most tulajdonképpen jól összerakott anime sablonokkal manipulálnak, de összességében tetszett az egész. Semmi egetrengető, de egy jó sorozatnak tartom. A top30-ban biztos ott van, de a top10-től nagyon messze áll.
A rövidítéseken meg mit kell kiakadni? Az animékben mindig is rémes volt az engrish technikai műszöveg.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2007-09-28, 12:11:18
Tényleg egy nagyon sablon anime, tele plotholeokkal, rengeteg fanserviceszel, először poénokkal, aztán meg műdrámával, de szerintem az egész nagyon jól van keverve.
Pont ezért nem bírom azt mondani rá, hogy nem tetszett. Igazából képtelen vagyok elhatározni, hogy miként viszonyuljak hozzá.

Draconire

Kanon 2006

Előre leszögezem, hogy az ilyen romantikus-melankolikus-drámai animék alapvetően felforgatják a gyomrom. Egyetlen kivétel volt eddig, az Air, és mivel "rokonok" ezért hirtelen felindulásból nekiálltam a Kanonnak. (na meg mert egy bizonyos valaki már ajánlotta párszor, és igencsak hosszú a "ne aggódj majd megnézem" listám)

A történetről nem írok, mert bár akartam, de nem sikerült és már úgyis írtak róla itt egy páran. Inkább leírom, hogy miért is tetszett, merthogy tetszett.
Az első, és egyik legerősebb ok ,az maga a főszereplő, Yuichi. Láttam már pár animét, és az egyik legbosszantóbb az volt eddig, amikor a főszereplőt legszívesebben felpofoztam volna, mert akkora balek/szerencsétlen/hülye/etc. volt. Yuichi viszont egy nagyon eltalált karakter, nem sok ilyen szimpatikus főszereplőt láttam eddig, főként nem romantikus/drámai animékben. Öröm volt nézni, ahogy szemétkedett a lányokkal. :D Ugyanakkor komolyabb helyzetekben is "jól" szerepelt, és igazán emberinek tűnt. Felkerült Ginko mellé a kedvenc férfi főszereplők listájára.
A másik dolog ami tetszett, az az Air-ben is jól eltalált egyensúlya a romantikának és a történeteknek amikről szól az anime és az ezeket összefűző főszáll ami csak lassan bontakozik ki. A lányok problémái is egészen emberiek voltak, és emészthetően mutatták be őket. (különösen tetszett a természetfeletti jelenléte, ami bizonyos szintű kiszámíthatatlanságot adott, illetve az, hogy még látványos harcokat is belefűztek) Yuichi reagálása ezekre a helyzetekre pedig számomra egészen egyedi hangulatot teremtett, bele tudtam élni magam a szerepébe. Ilyen ritkán van romantikus animéknél.^^
Külön kiemelem még a befejezést is, de ezt már inkább spoiler alá:
[spoiler]A történet második fele egyre borúsabb hangulatú lett, és kezdtem megbánni, hogy belekeztem az animébe, mert nagyon nem akartam egy szomorú befejezést. Nem lepett volna meg ha olyan módon zárják le, hogy "tovább kell lépni", de én egy egyértelműen befejezést akartam, és egyre ritkábban látok ilyet animében.
Nos, a Kanon befejezése tökéletes volt.  :smile: Örömmel álltam fel előle, és nem volt keserédes utóíz a számban lezáratlan szálak vagy egyéb animés divatbefejezés miatt.[/spoiler]
Azoknak akik nem olvassák el a spoilert: legyen elég annyi, hogy nagyon tetszett a befejezés.  :smile:
A rajzolást is érdemes kiemelni, egy kellemes és olykor-olykor látványosnak is nevezhető színvonalat hoz az egész anime folyamán. A karakterek ábrázolása hasonlít az Air-ben látottakhoz, de itt valahogy jobban tetszett, szóval akinek ott zavaró volt és esetleg ezért nem kezdett bele a Kanonba, az tegyen vele egy próbát, megéri.

A fenti okok miatt az egyik kedvencem lett, már rég élveztem ennyire egy sorozatot. :smile:

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-09-28, 22:13:33
Kanon 2006

Megmondtam én annak idején, hogy nem fogod megbánni, ha megnézed. Na ugye.  :smile: ;)

Quote from: Gmer on 2007-09-28, 22:13:33
Az első, és egyik legerősebb ok ,az maga a főszereplő, Yuichi. Láttam már pár animét, és az egyik legbosszantóbb az volt eddig, amikor a főszereplőt legszívesebben felpofoztam volna, mert akkora balek/szerencsétlen/hülye/etc. volt. Yuichi viszont egy nagyon eltalált karakter, nem sok ilyen szimpatikus főszereplőt láttam eddig, főként nem romantikus/drámai animékben. Öröm volt nézni, ahogy szemétkedett a lányokkal. :D Ugyanakkor komolyabb helyzetekben is "jól" szerepelt, és igazán emberinek tűnt. Felkerült Ginko mellé a kedvenc férfi főszereplők listájára.

És igen, újra leírom, hogy több embert ösztönözzek rá: már csak Aizawa Yuiichi karaktere miatt is érdemes megnézni. Ha már Gmer is méltatja, akkor pláne igazam van. Higgyétek el.  :D

Amúgy ki az a Ginko?  :confused:

Quote from: Gmer on 2007-09-28, 22:13:33
Külön kiemelem még a befejezést is, de ezt már inkább spoiler alá:
[spoiler]A történet második fele egyre borúsabb hangulatú lett, és kezdtem megbánni, hogy belekeztem az animébe, mert nagyon nem akartam egy szomorú befejezést. Nem lepett volna meg ha olyan módon zárják le, hogy "tovább kell lépni", de én egy egyértelműen befejezést akartam, és egyre ritkábban látok ilyet animében.
Nos, a Kanon befejezése tökéletes volt.  :smile: Örömmel álltam fel előle, és nem volt keserédes utóíz a számban lezáratlan szálak vagy egyéb animés divatbefejezés miatt.[/spoiler]
Azoknak akik nem olvassák el a spoilert: legyen elég annyi, hogy nagyon tetszett a befejezés.  :smile:

Hát ezért mondtad azt, hogy neked jobban tetszik a Kanon, mint az Air. A befejezése miatt (is?) .  :ejnye:

Quote from: Gmer on 2007-09-28, 22:13:33
A karakterek ábrázolása hasonlít az Air-ben látottakhoz, de itt valahogy jobban tetszett, szóval akinek ott zavaró volt és esetleg ezért nem kezdett bele a Kanonba, az tegyen vele egy próbát, megéri.

A fenti okok miatt az egyik kedvencem lett, már rég élveztem ennyire egy sorozatot. :smile:

Csatlakozom.  :tezsvir:

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2007-09-28, 22:21:52
Megmondtam én annak idején, hogy nem fogod megbánni, ha megnézed. Na ugye.  :smile: ;)
Na igen, de neked olyanok is tetszettek hasonló drámai-romantikus animék közül, amiket én pár rész után abbahagytam (KGNE pl.), ezért nehezen szántam rá magam arra, hogy hallgassak rád. :P

Egyébként igen, főként a befejezése miatt tetszik jobban az Air-nél, de úgy egészében is sokkal inkább magával ragadott. (és ez az a pont amikor kezdek kicsit undorodni az x-edik nyálas mondatom miatt XD )

Quote from: Solid Snake on 2007-09-28, 22:21:52
Amúgy ki az a Ginko?  :confused:
Mushishi -neked is van ám egy kicsiny listád, ugye?^^

Én

Ha Yuuichi a legerősebb pontja a sorozatnak, akkor hajlok affelé, hogy ne nézzem meg. Sajnos az alatt a pár rész alatt hogy is mondjam szépen, nem kedveltem meg, állandóan Kyon-ra emlékeztetett a Haruhiból, akit rühelltem mint a szart. Én valamiért jobban szeretem a Keitaro-féle töketlen hülyegyerekeket, mint a beszólok, de azért jó arc vagyok meg még kedves is típust. :frown: (Viszont a történetre mindenki azt mondja, hogy jó, ennyit tán elviselek ezért, elvégre a Haruhi is tetszett. :P )

Solid Snake

#3757
Quote from: Gmer on 2007-09-28, 22:32:11
Quote from: Solid Snake on 2007-09-28, 22:21:52
Amúgy ki az a Ginko?  :confused:
Mushishi -neked is van ám egy kicsiny listád, ugye?^^

Ja, hogy az a Ginko!
Nos, mivel romantikus animéről írtál, ezért nem jutott eszembe (Ginko, mint romance hős? Ehh.  :lul:).

Quote from: Én on 2007-09-28, 23:27:02
Én valamiért jobban szeretem a Keitaro-féle töketlen hülyegyerekeket, mint a beszólok, de azért jó arc vagyok meg még kedves is típust. :frown:

:eek:

[spoiler]U HAVE THIS  :__devil:[/spoiler]

Már korábban is leírtam valahol:

Kyon és Yuiichi karaktere között óriási a különbség. Kyon életuntságából adódóan negatívabban szólogat be és gondolkozik, míg Yuiichi csupán a szarkazmus eszközét alkalmazva, jóindulattal élcelődik a lányokkal. Ez kb. olyan, mintha te szólogatnál be a haverjaidnak. Nincs benne rosszindulat, csak amolyan baráti csipkelődés.

minuszmiki

xxxHOLiC: (AniDB info) Hmm, jobbra számítottam. A történet nagyjából annyi, mint amit az AniDB-s anyag ír, gyakorlatilag egy természetfeletti közegben játszódó slice-of-life anime. Az epizódok különállóak, egymás nélkül is érthetőek. Van köztük pár kifejezetten jó, de néhány nagyon gyenge és teljesen átlagos is, nem nagyon tudott számomra különleges hangulatot teremteni és poént sem sokat láttam, így sokszor untam is. A tipikus CLAMP karakterdizájn rendben lett volna, ha nem lett volna mellette sokszor meglehetősen elnagyolt, olykor igénytelen az animáció. A karakterek viszont elég jók voltak, főleg a lányok. Doumeki meg Watanuki sem volt éppen rossz, de némi fejlődést azért el bírtam volna viselni Watanuki esetében (pedig az első rész alapján számítottam rá). Az OP tetszett, az ED-k közül inkább a második, de az elsőt is végig lehetett hallgatni. Azért nem bántam meg, hogy megnéztem, de sok jobb animét láttam már. 6,5/10

Én

Quote from: Solid Snake on 2007-09-29, 00:32:46
Yuiichi csupán a szarkazmus eszközét alkalmazva, jóindulattal élcelődik a lányokkal. Ez kb. olyan, mintha te szólogatnál be a haverjaidnak. Nincs benne rosszindulat, csak amolyan baráti csipkelődés.
Na ez az, hogy nekem nem ez jött le belőle. Ha vicces akarok lenni és nem köcsög, akkor nem várom meg, míg majd elsírják magukat. (Látod, Kyon legalább trú. :D )

Draconire

Quote from: Én on 2007-09-29, 10:10:56
Quote from: Solid Snake on 2007-09-29, 00:32:46
Yuiichi csupán a szarkazmus eszközét alkalmazva, jóindulattal élcelődik a lányokkal. Ez kb. olyan, mintha te szólogatnál be a haverjaidnak. Nincs benne rosszindulat, csak amolyan baráti csipkelődés.
Ha vicces akarok lenni és nem köcsög, akkor nem várom meg, míg majd elsírják magukat.
Lol...?
Ugyanazt az animét néztük? Mondj már plz egy ilyen jelenetet.

Én

#3761
Persze túloztam, de néha szerintem erőltetett volt és túlzásba vitte, főleg Makoto csesztetését. (Mondjuk őt biztos nem is kedvelte annyira) Az unokatestvérével sem tetszett néha ahogy játszotta a lazagyereket (sajnos már nem emlékszem a nevére). Ayu-t szivatta? Sajnos részletekre nem emlékszem, csak az összképre ami megmaradt. Mindegy, tényleg ízlés dolga...

Zsiga

Negelte az összeset rendesen, de épp csak annyira amennyire kell. Teljesen jól csinálta, tökéletesen életszerű volt.

minuszmiki

Paradise Kiss: (AniDB info) Sokat nem írok róla, gondolom a legtöbben láttátok már. Meglehetősen tetszett, elsősorban a hihető, meglehetősen extravagáns karaktereknek és az egyszerű, egyáltalán nem túldramatizált történetnek köszönhetően. A befejező rész különösen jó volt, mert bár nagyon sok történést sűrítettek bele, mégsem éreztem, hogy elsiették volna. Az art renden volt, az OP és az ED is. Valami hiányérzetem azért van, de nem nagyon tudom megfogni, hogy mi miatt, 8,5/10.

Member

#3764
She and her cat
Nem akarok oldalakat írni, révén 4:47 az egész. :) A grafika kicsit szokatlan, a mozgás jól eltalált, a cicus egyszerű arcberendezése megadja a hangulatot. Kellően elvont. Én 8/10-et adnék rá.

Én


Prof. William

Car? Talán Cat. :)

Bár kocsik életét bemutató anime még úgysem volt. :)

Member

Dragon Half
THIS IS NOT A REPTILE. THIS IS DRAGON HALF!!!
Adva van egy dicső lovag, akinek meg kellene ölnie a gonosz vörös sárkányt. De ő szerelmes lesz belé és elveszi feleségül. És születik egy lányuk, aki félig sárkány. És jön egy Gourry paródia lovag, Gourry hanggal, aki rosszabbul énekel, mint 25 másik seiyuu együtt, akibe szerelmes lesz. Miféle kezdés ez ha nem őrültség? :D
Kevés komédiánál éreztem azt eddig, hogy szünetet kellene tartanom a sok ökörség közt, mert még egynémely Idült módjára eláztatnám a golyóimat, de ez nagy volt. Kezdve az otthoni csetepatékkal, a gyökerebbnél gyökerebb szörnyekkel, a lökött csatákkal és beszólásokkal. A grafika már eleve önmagáért beszél, igaz, nem ma gyerekkel van dolgunk. Végy egy lebutított Slayers rajzolást, ami néha teljesen bekomolyodik (ekkor még arányokról is beszélhetünk), ám néha olyanokká torzulnak, mintha becefréztetnénk egy pingvint, hogy alkosson. A tájak is meglehetősen elnagyoltak, de nem is hiányzik, ez nem látványmozi. :__devil: Zeneileg már csak legyintettem, hogy megint csak Lina kisasszony kalandjait felidéző dallamokat hallhatunk, majd az outro végén Excelke (bizony, ő adja Mint hangját) olyan gyalázatot művel Beethoven művészetével, ami után szerintem kirúgják Enmát és Beethoven lesz a Jigoku ShoujuShonen. Történet, hát az nemigen van, a befejezés is hirtelen, de engem zavart a legkevésbé. A második részben a harci torna tiszta antiklisé, érdekes. A hangulat nagyon ott van, de ezt már szerintem mindenki gondolta. És még egy anime, amiben a cicik nincsenek kiretusálva, hehehe. :D
Kemény 2 rész, egy próbát megér mindenkinek, max rontja az értékelését anidb-n. :)
Nekem 9.75/10 így végeredményben.
(Kéne már néznem valami sz*rt, milyen már ez a 6.18-as átlag... :ejj: :rolleyes:)

Fazék

na hosszú idő után újra egyetértünk egy anime-t illetően Member :D
évek óta promotálom a Dragon Half-ot, de általában csak elküldenek a fenébe utána az emberek :haha:

Draconire

A Dragon Half-ot én is csak ajánlani tudom.^^

Solid Snake

Quote from: Gmer on 2007-09-30, 22:25:13
A Dragon Half-ot én is csak ajánlani tudom.^^

Szintén. A NyaCon-on behaltunk rajta Gmerrel.  :D

Cobra

Nekem is tetszett a Dragon Half, kár, hogy letartóztatták a készítőjét droghasználat miatt, így nem készülhetett több rész :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-09-30, 23:52:12
Nekem is tetszett a Dragon Half, kár, hogy letartóztatták a készítőjét droghasználat miatt, így nem készülhetett több rész :)
MICSODA?! :haha: ezt most hallom először :eek: forrást és egyebeket az általános terefere topic-ba, MOST! :D

minuszmiki

Quote from: Cobra on 2007-09-30, 23:52:12
Nekem is tetszett a Dragon Half, kár, hogy letartóztatták a készítőjét droghasználat miatt, így nem készülhetett több rész :)
Egyre jobban érdekel a mű. :D

Cobra

Azt hiszem itt olvastam 1-2 éve, sőt mintha lett volna valami angol nyelvű oldal is linkelve hozzá, ahol ott volt az újsághír. Az anime-t elnézve erősen hihetőnek tűnik a dolog :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Duno. Wikipedia és ANN is azt írja, hogy érdektelenség miatt nem készült el a második fele, és csak Amerikában lett sikeres az anime.


Member

Quote from: Cobra on 2007-09-30, 23:52:12
Nekem is tetszett a Dragon Half, kár, hogy letartóztatták a készítőjét droghasználat miatt, így nem készülhetett több rész :)
Nem mondod?! :eek: :lul:

Solid Snake

#3777
Darker than BLACK  :smile:


Quote from: Cobra on 2007-09-30, 23:52:12
Nekem is tetszett a Dragon Half, kár, hogy letartóztatták a készítőjét droghasználat miatt, így nem készülhetett több rész :)

Egészen stílusos lehet belőve alkotni.  :D
Lásd Isaac Mendez.  :lazza:

Én

Régóta tervezem a blacket, de ezzel végképp meghoztad a kedvem. :) (Bírom az ismertetőidet BTW :jee:)

minuszmiki

#3779
Quote from: Solid Snake on 2007-10-01, 17:27:05
Darker than BLACK  :smile:
:tezsvir:, nagyon jó kis ismertető. :jee: [spoiler]Sry, kicsit azért belekötök  :_piszka:
Quote from:  Ismertető: Darker than BLACK - Kuro no Keiyakushafelülmúlja önnön korlátait
Ez így kicsit magyartalan, a korlátokat inkább túllépni szoktuk
Quoteanimékért rajongó illetők
Ez meg kicsit körülményes, "animékért rajongók" elég oda szerintem :)
[/spoiler]

edit: typo