Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

motifator

Biztos 6-14 éves lány vagyok, de nekem sokkal inkább 9/10 volt a macskák királysága.
[spoiler]Mondjuk az ARIA is hatalmas kedvenc, aminek a célközönsége általános iskolás korú lányok. Hülyén működnek ezek a célközönség-besorolások, ha nem Japánt nézed, hanem a nyugati rajongótábort.[/spoiler]Tudom, hogy ezzel a kisebbséghez tartozok, de nekem nagyon tetszett ez a film is, az egyik kedvenc ghibli cucc.
Amúgy a Mimi wo sumaseba (Whisper of the heart, magyarul Könyvek hercege, de nekem leginkább a nem hivatalos angol cím tetszik, az "If you listen closely") volt hamarabb, mint a Macskák királysága, onnan lett átemelve a Báró figurája, de ezen kívül semmi köze nincs a két filmnek egymáshoz. Miyazakinak egyszerűen megtetszett a karakter, és továbbgondolta egy új film erejéig.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Nem tudom, Miyazakinak mennyi köze volt hozzá, ő csak exec producerként van felsorolva.

Quote from: motifator on 2009-12-16, 00:18:54
aminek a célközönsége általános iskolás korú lányok. Hülyén működnek ezek a célközönség-besorolások, ha nem Japánt nézed,

Erről eszembe jut az a kép (talán a Sankakun láttam még régen), amin valamelyik aranyos kislányos manga vagy játék célkorosztálya volt feltüntetve nemek szerinti bontásban. Nő: 6-10 év Férfi: 20-26 év :)
Failure is the default option

Titkos

Quote from: motifator on 2009-12-16, 00:18:54Hülyén működnek ezek a célközönség-besorolások, ha nem Japánt nézed, hanem a nyugati rajongótábort.

Ja, nem is olyan régen hogy meglepődtem már, hogy a Gurren Lagann náluk a szombat reggeli gyerekmatiné egyik darabja volt. XD Méltányoltam volna, ha anno az RTL klubos Kölyökklubban Pokémon helyett pl. ezt adták volna. (Tudom, akkor még el sem készült, de értitek. :P)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Moha

Quote from: motifator on 2009-12-16, 00:18:54
Mondjuk az ARIA is hatalmas kedvenc, aminek a célközönsége általános iskolás korú lányok.
He?  :wtf: Az Aria tudtommal seinen és nem shoujo...

motifator

És valóban, egy shounen magazinban jelent meg a manga eredetileg. Ez az idézet okozta nálam a félreértést:
Quote from: wikipediaThe English translation of the Aria manga was described by a reviewer at The Comics Journal as "quite conceivably the best comics series ever created for elementary-school girls," calling it "a masterpiece of storytelling and illustration, gorgeous to look at and a feast for the young imagination in its ability to present an inviting, fully realized world."
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

frozenstein

Battle Athletess Daiundoukai
Track&Field az ötödik évezred alkonyán egy kis shoujo ai-jal fűszerezve, és persze a klasszikus utolsókból lesznek az elsők shounen klisé. A végére berakott 'nagy fordulat' (utolsó négy rész) nem igazán jött be, de volt ott is néhány jó jelenet (pl: Kris és Itchan), ezért külön nem vontam le egy pontotot.
8/10

Member

Asszem AMVt már láttam belőle és befigyelt a WTF. Ebben húzza két csontvékony csaj a háznagyságú betonhengert fénysebességen?

frozenstein

Quote from: Member on 2009-12-16, 15:17:24
Asszem AMVt már láttam belőle és befigyelt a WTF. Ebben húzza két csontvékony csaj a háznagyságú betonhengert fénysebességen?
Aha, az első részben van valami ilyesmi.

LiaLia

Quote from: motifator on 2009-12-16, 00:18:54
Biztos 6-14 éves lány vagyok, de nekem sokkal inkább 9/10 volt a macskák királysága.
[spoiler]Mondjuk az ARIA is hatalmas kedvenc, aminek a célközönsége általános iskolás korú lányok. Hülyén működnek ezek a célközönség-besorolások, ha nem Japánt nézed, hanem a nyugati rajongótábort.[/spoiler]Tudom, hogy ezzel a kisebbséghez tartozok, de nekem nagyon tetszett ez a film is, az egyik kedvenc ghibli cucc.
Amúgy a Mimi wo sumaseba (Whisper of the heart, magyarul Könyvek hercege, de nekem leginkább a nem hivatalos angol cím tetszik, az "If you listen closely") volt hamarabb, mint a Macskák királysága, onnan lett átemelve a Báró figurája, de ezen kívül semmi köze nincs a két filmnek egymáshoz. Miyazakinak egyszerűen megtetszett a karakter, és továbbgondolta egy új film erejéig.

Elnézést, elnézést  :zen: nem állt szándékomban diszkriminálni a fiúkat. :smile: Bizonyos esetekben nagyon szubjektíven pontozok.Talán ez függ az időjárástól, a holdállástól és a napi történésektől is.  ::)
Az Arian elgondolkodtam, előzőleg többen írtátok, hogy kifejezetten békés anime. Valószínű felkerül a listára.

Quote from: kikuchiyo on 2009-12-16, 00:32:11
Erről eszembe jut az a kép (talán a Sankakun láttam még régen), amin valamelyik aranyos kislányos manga vagy játék célkorosztálya volt feltüntetve nemek szerinti bontásban. Nő: 6-10 év Férfi: 20-26 év :)
Nos igen   :smile:

Zen

Quote from: LiaLia on 2009-12-15, 23:06:33
Az animében megjelenő Macska Bárót már láttam A könyvek hercege animében, ott is segítője volt egy lánynak. (Annak most nem néztem utána, hogy melyik anime készült előbb, és miért foglalkoztatta ennyire a készítőket a Báró figurája és története)
Ha emlékezetem nem csal, A könyvek hercege főszereplője egy regényt írt, amiből az anime alatt részleteket lehetett olvasni. A rajongóknak tetszett és lobbizni kezdtek a teljes változatért, ami a Macskák királysága.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo

Nana (47 rész): No1.: A történet Nanáról szól, aki Tokióba utazik, hogy végre együtt lehessen a barátjával, akinek sikerült a felvételi, neki viszont nem. Nana szétszórt, kedves, tépelődő és azonnal beleszeret az első kedves pasasba. No2.: A történet Nanáról szól, aki Tokióba utazik, hogy igazi énekesnő legyen belőle. Nem visz magával mást, csak a gitárját. Nana magabiztos, csendes, kissé hideg. A vonaton találkoznak, majd később úgy adódik, hogy ugyanazt az albérletet nézik ki maguknak.
Nana szerelmi életét és saját lábraállási próbálkozásait követhetjük szemmel, és ez igencsak bővelkedik váratlan fordulatokban, másrészt Nana és a zenekara próbálkozásait követhetjük szemmel, ami szintén tartogat izgalmakat, azonban ez az anime elsősorban a szereplőkről szól, hogy próbálják megtalálni az életüket, próbálnak úgy élni, ahogyan szeretnének. Eközben egyre többet és többet tudunk meg róluk és egyre jobban összefonódnak a szereplők kapcsolatai. Az elején még inkább a vidám hangsúly van túlsúlyban, bár a történet mindvégig komoly mederben folyik. A közepe tájától azonban egyre jobban drámaivá fokozódik, egyre több és több feszültséget adagol, a vége pedig, olyan amilyen. Nos mindenki döntse el maga. Miután egy be nem fejezett mangáról volt szó, nincs lezárása, inkább csak megtudjuk a végső döntést. (Amit zavaróan az utolsó rész első 5 percében lelőnek, aztán magyarázzák meg. :ejj: )
Aki szereti a drámát, az igazi élethelyzeteket és a nehéz döntéseket, az nézze meg, aki könnyedségre vágyik, kerülje el, mert bár végig tele van hülye poénnal, sokkal súlyosabb annál. Ami nem tetszett benne, hogy ahhoz képest, hogy 2 zenekar is főszerepel, igen kevés számot mutatnak be. A másik pedig hogy minden karakter valószínűtlenül vékony.

A tökéletesség unalmas.

Junchi

Quote from: Selmo on 2009-12-17, 16:18:24
A másik pedig hogy minden karakter valószínűtlenül vékony.

Na igen, ez tipikusan Yazawa karaktereinek egy vissza-visszatérő "betegsége", de mangában annyira nem veszi észre az ember, legalábbis az animében azért jóval feltűnőbb. :3

Amúgy a Nana tényleg nagyon jó anime, még úgy is, hogy a közepe táján egy kissé elszállt a dolog, de szerencsére a vége felé ismét visszatér minden a régi kerékvágásba. A befejezés meg... hát jah, olyan amilyen, de még mindig azt mondom, hogy jobb ez így, mintha valami bugyuta alternate anime endet kaptunk volna.

Member

Csak képeket néztem most gyorsan, nem maga a kari s vékony, hanem hosszúak a végtagjaik és kicsi a fejük. Mondjuk szerencsére nem egy xxxHolic vagy OP art.

Flaser

Majd nézzetek bele a Mamoru Nagano mangába (The Five Star Stories) amit töltök! Na abban aztán fura a karakterdizájn.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

frozenstein

Paranoia Agent rewatch
Hát ezt jó régen láttam, benne volt az első harminc animémben. Jobb, mint emlékeztem, Kon Satoshi egy zseni. :borul:
9-->10/10

Member

Az egyelten anime, amiről csak két szót tudtam anno írni: Jó volt. Kötekedésnek nincs helye. :lazza:

ogre

Quote from: Member on 2009-12-17, 16:38:13
Mondjuk szerencsére nem egy xxxHolic vagy OP art.

a holic elég extrém, de valamiért mégis szép lett. mondjuk inkább a *kei erősebb képileg a klasszikus japán grafika-szerű képekkel...

Quote from: frozenstein on 2009-12-17, 21:57:28
Paranoia Agent rewatch
9-->10/10

na, ezt én is rég láttam, elő kéne venni, mert megéri.

LuckyDingo

Nyankoi - A macskákat utálom, de ez a sorozat kellemes volt és ha télleg igaz, amit a végén mondtak /lesz season 2/, akkor örülök :D 7,5/10

Kempöfá /Kampfer/ - egy rakás sz*r volt XD Túlcsordult a fanservice benne és a történet is atomlapos volt... 2/10

Zen

Nyan Koi: Párhuzamosan néztem a mangával, és örülök h nem az anime (át)írója találta ki a mangát.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Quote from: Zen on 2009-12-18, 14:13:31
Nyan Koi: Párhuzamosan néztem a mangával, és örülök h nem az anime (át)írója találta ki a mangát.
Akkor úgy érzem, hogy ebből is kell olvasnom a mangát  :angyali:

Zen

Nagy különbségre ne számíts, nem erőltetik Kana-t meg a hülye Love Hina Megaton Punch-ját, Akari megszerettetős rész sincs (sőt), ilyenek. Szóval (nagyon) nem más, csak jobb. IMO.
Az utolsó részen sírnom kell, oké h vígjáték, de egy tök jó jelenetet (Mizuno+macskák) így elbaszni néhány szar poén kedvéért. :ejj:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Titkos

Tényleg, ezt kiknek ajánljátok?

a, nekomimi-fan fiúknak
b, macskamán lányoknak
c, mindkettőnek
d, egyéb

Mert gondolkodtam rajta, hogy elkezdjem-e, de még nem sikerült belőnöm, hogy elsősorban mi akar lenni.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Zen

Elsősorban vígjáték meg light love story macska témával. Nekomimi nincs, csak OP-ban meg uccsó részben.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

Shoujo Kakumei Utena

Befejeztem. 1000000000/10. Egyik anime sem volt még rám ekkora hatással mint ez és egyik sem gondolkodtatott el úgy, mint ez. ZSENIÁLIS nah, nem tudok rá mást mondani. Még meglesem a múvit is mellé, hogy azért sikerüljön teljes képet kapnom az egészről, de az fix, hogy erről írni fogok. A vége meg... Egy hajszál tartott csak vissza, hogy ne bőgjem el magam.

LiaLia

Quote from: LuckyDingo on 2009-12-18, 12:42:52
Nyankoi - A macskákat utálom, de ez a sorozat kellemes volt és ha télleg igaz, amit a végén mondtak /lesz season 2/, akkor örülök :D 7,5/10
A macskák miatt feltétlenül, rákerestem animeképekre, első ránézésre nem lehet rossz. De pl ezen elég érdekes a bal sarokban az a természeti képződmény  :D Majd azért belenézek.

frozenstein

Mokke rewatch
Erről már, akkor is írtam, amikor először láttam. Másodjára is elvarázsolt, így utólag azt mondanám, hogy a Natsume Yuujinchou-ra emlékeztet. Még mindig 10/10.

NLZ

Quote from: frozenstein on 2009-12-21, 15:44:47
Mokke rewatch
Erről már, akkor is írtam, amikor először láttam. Másodjára is elvarázsolt, így utólag azt mondanám, hogy a Natsume Yuujinchou-ra emlékeztet. Még mindig 10/10.
Ha az első rész nem jött be, akkor érdemes nézni tovább?
[reserved]

LuckyDingo

Queen's Blade S2 - Hát.. amit már többször említettem, epic csöcsfeszt /ez már nem fanservice kategória XD/[spoiler] Happy end lett a vége, bár nem értem, hogy az utolsó részra WTF volt az a Peter Petrelli skill Reinánál, de mindegy[/spoiler] a 12. rész elsöpört mindent.. XD

Az külön tetszett, hogy a végén, mikor Aldra [spoiler]felszabadult, hirtelen ő is hatalmas bögyöket és segget kövesztett.. lvlup I say! :D[/spoiler]

Összességében az első évadnáál jobban bejött, legyen az értékelés: 6/10 :D /ez lehet hogy túl jó neki, de engem szórakoztatott.. olyan jókat még tényleg nem röhögtem, mint az utolsó részen :D/


motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.