Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Quote from: noriko on 2006-11-23, 14:01:46
tegnap néztem a 12. részt, és pont gondoltam is, hogy nahát, kezd Wentworth belejönni! :D De még nem az igazi nekem...
tényleg izgi rész volt ez az utolsó! sara lassan átmegy valami superwomanbe! :P


Az öltéses jelenet valóban eléggé durva lett. Dehát végül is orvos, csak tudja, hogyan lehet a lehető legfájdalommentesen összevarrni egy vágást (bár az lett volna még túlzóan naturalisztikus, ha pár üvegdarabka belevájódott volna a husiba). Kellerman újfajta módszerrel kialakított tetoválását pedig nem is kell kommentálni.  :lol:

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2006-11-23, 18:21:14
nem is a konkrét sorozatokat reklámoznám csak, hanem az lep meg h mennyi nem ismert nézhető valamit raknak a a bbcprime-on az ember elé, vagy csak másfajta a a kultúrmocskuk, s még nem jól szűrök?
Vagy mindkettő. :D
:merci: az ismertetőket. Kedvet kaptam jópár sorozathoz mostanában, de hát jók is. :) A The Office is régóta pendál már, le kéne szedni azt is. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Ez a Scrubs korrekt ökörségnek tűnik így az első két rész alapján :D

Ramiz

Ááá, valaki az én ajánlóimat is olvassa! :hopp: :cool: :lazza: :merci: :tezsvir:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

#394
Halihó!
Mindjárt kezdődik A médium!
TV2 23:25 ......edit: make that 23:42. sok hülye reklám :ejj:

Elvileg a mai  részben feltűnik Paul Adelstein (vagyis Kellerman a Prison Breakből / Dr. Stone a Srubsból) mint epizódszereplő!
Ha valaki késztetést érez, hogy megnézze, itt egy kis háttér infó:
[spoiler=A médium alaptörténete (az esetleg frissen bekapcsolódni vágyóknak! :D)]Allison DuBois (Patricia Arquette) látnok. Képessége legtöbbször álmok formájában jelentkezik, de van amikor ,,I see dead people"-stílusban (á la Hatodik érzék) kommunikál halottakkal.
Allison férjnél van, és van három kislánya.
A férje, Joe, tudja, hogy látnok, de másoknak nem reklámozzák, hisz az emberek csak dilisnek tartanák.
Munkahelyén is tudják, hogy ő médium, sőt! Az ügyészségnél dolgozik, ahol épp azért alkalmazzák, hogy segítsen feltárni nehéz ügyeket.[/spoiler]



@ SolidSnakeGH : én is szeretnék részletekbe belemenni, de inkább ne spoilerkedjünk (vagy használjunk spoiler-gombot!), mert vannak, akik még nem kezdtek bele a második évadba! ;)
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Heroes 1-9 (apránként, de kivégezve)

Az elején féltem hogy Lost lesz belőle, vagyis hogy sok kiváló ötletet villantanak fel az első néhány részben, de aztán nem tudnak mit kezdeni vele, széthullik az egész, és flashback-wtf-szappanopera műfajba vált. Nos, az eddig megjelent 9 rész (+képregények) alapján úgy tűnik, ez nem így van; az utóbbi egy-két epizódban határozottan az az érzése támad az embernek, mintha előre is lenne valami elképzelésük arról, hogy hogyan kanyarítják a történetet, és nem félnek lezárni dolgokat. Bár semmi sem garantálja, hogy ezt a jó szokásukat megtartják, de itt legalább megvan rá az esély.

Továbbra is izgalmas, fordulatos, és lehet kombinálni, hogy mi a jószagú málnabokor, ami itten fennforog?

Valaki mondja meg, hogy miért kell minden részt úgy kezdeni és befejezni, hogy Mohinder valami tökéletesen értelmetlen dologról szónokol, az "evolution" és hasonló kulcsszavak random beleszövögetésével? Ez afféle genetikai technoblabla, a fotondeflektor segítségével a dilítiumkristály kvantumszálira hangolt fézertorpedók polaritásának kicserélését helyettesíti? Ha már ilyen hülye mutációk meg időutazás meg ilyesmi van, akkor muszáj ezt?

Ramiz

Quote from: Próféta on 2006-11-24, 01:12:37
Heroes 1-9 (apránként, de kivégezve)

Az elején féltem hogy Lost lesz belőle, vagyis hogy sok kiváló ötletet villantanak fel az első néhány részben, de aztán nem tudnak mit kezdeni vele, széthullik az egész, és flashback-wtf-szappanopera műfajba vált.
Nem, nagyon komoly tervezés van, gyakorlatilag már most előre minden részre lebontva. Állítólag amikor rendeltek pár plusz részt (Amerikában divat ez a szokásos egy szezon hosszúságban már megrendelt és időközben sikeres lett sorozatok esetében), a készítők (sztoriíró vagy nemtomki :) ) nem is bólintott rá egyből, mert azt mondta, hogy el kell gondolkoznia, hogy lesz-e még anyag három-négy epizódra, mert fillerezni meg nem fog. o.o :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2006-11-24, 01:12:37
Heroes 1-9 (apránként, de kivégezve)

Az elején féltem hogy Lost lesz belőle, vagyis hogy sok kiváló ötletet villantanak fel az első néhány részben, de aztán nem tudnak mit kezdeni vele, széthullik az egész, és flashback-wtf-szappanopera műfajba vált.

Engem a pilot valahogy nem tudott lekötni (X-Men koppintásnak éreztem sorozat-köntösben). De az utóbbi hetekben kialakult jó véleményezések és az egyik kollégám győzködése miatt talán mégis rászánom magam arra, hogy elkezdjem nézni.

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-30, 16:31:37
Dexter, izé, Ramiz, ezt a könyet majd kölcsönkérném, ha vége a sorozatnak.

Még szép, hogy odaadom, de már ketten sorban állnak rá. :D Egyébként előre figyelmeztetek mindenkit, hogy erősen spoileres lesz szerintem, szóval így már csak a színészek miatt fogom nézni a sorozatot meg mert imádom az egészet úgy, ahogy van :Kiraly: , a csavarok ugyanazok lesznek. Illetve a könyv többet sejtet, és lehet, hogy nem lesz igazam, de a harmadánál tartok és egyre jobban dereng bennem két lehetőség (még semmi konkrétat nem írt, csak a sorozatban már eddig is felbukkant dolgokat máshogy írja le, úgyhogy az is elolvashatja, aki csak a sorozatot nézi, meg aztán egyáltalán nem biztos, hogy igazam lesz):
[spoiler]1. Dexter látomásokat lát éjszaka a gyilkolásokkal kapcsolatban. Na most vagy elmegy az egész spirituális irányba, ami valószerűtlen, vagy Dexter el fog kezdeni szép lassan becsavarodni, ami kicsit valószínűbb, vagy Dexter maga az Ice Truck Killer, ami viszont nem lenne túl eredeti, még ha elegánsan is adják elő, úgyhogy nagyon félek ettől az eshetőségtől.
2. Dexter húga, Deb, keményebb a sorozatgyilkos témával kapcsolatban, és Dextert is sokkal furcsábbnak találja, mint a filmsorozatban. Szerintem ő nem tudná elfogadni Dexter igazi életmódját... köztük még valami nagyon érdekes konfrontálódás fog történni. :D[/spoiler]
Egyébként az is érdekes, hogy mennyire bírja az író az alliterációkat. Már a cím is: Darkly Dreaming Dexter... de még egy csomó van benne. Majd ha befejeztem, begépelek ide egy pár oldalnyi idézetet, mert haláli jó szövegek vannak benne. :cool: A kedvenc kifejezésem egyébként, amit Dexter magára, illetve a sötét énjére használ, a "Dark Passanger". Kellemesen Twin Peaks-es hangulatú, ugyanakkor sötét és kifejező megfogalmazás. :whoah: :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Most kicsit újra elkezdtem House-t nézni, mert lejött a második évad vége is és rájöttem(megint) hogy rohadt jó! :) Annyi humort és karaktert sűrítettek bele a sorozatba, mint egyik másik kórházas sorozatba sem... :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Befejeztem a Dexter könyvet. Nagyon tetszett, nagyon tömény, pörgős, pont olyan hosszúságú, ahogy kell. A vége marha izgalmas, nem élezte ki nagyon a csavart Jeff Lindsay, és ez előnyére válik a könyvnek, mert azért rá lehet jönni előre, hogy ki a gyilkos, de hogy mi fog történni a legvégén, arra nem. :) Annyit mondok csak, hogy mindenki belekerül a "sűrűjébe", Dexter, Deb és LaGuerta is. Többet nem árulok el. :D Viszont nem biztos, hogy érdemes volt elolvasni a sorozat megnézése előtt, mert így teljesen más szemmel nézem, és azok a részek is, amik amúgy teljesen megfeleltek volna, időhúzásnak érződnek, csakis azért, mert a könyvben nem voltak benne (például a szemtanú kissrác a hatodik epizódban). Meg a sorozat jóval kevésbé sötét, mint a könyv, például Dexter sokkal több érzést, érzelmet mutat a sorozatban, a könyvben direkt sokkoló, hogy a legdurvább helyzetekben is milyen egyszerűen és érdektelenül kommentálja az eseményeket. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy hogy csinálják meg majd a sorozatban a végjátékot meg az "álmokat" (amik már a hatodik epizódban elkezdődtek, de még jócskán durvulni fognak :__devil: ), valamint amint tudom, megrendelem a második részt. :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Ezt a könyvet három hét múlva oda fogod adni nekem. :hipnotizálós szmájli:
Failure is the default option

Ramiz

Miért pont akkor? Megvárod a sorozat végét vagy addig nem akarod lelőni a poént? Mert tulajdonképpen most Paprikára akartam vinni neked, de ha odaadom, akkor nem fogod tudni megállni, hogy el ne olvasd... :__devil: :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Ja, meg akarom várni a végét.
Failure is the default option

Raggie

Nem tudja valaki, hogy hol tart most a House? Meg van már a teljes 3. sorozat? És ha igen, akkor torr3nten is fenn van már?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie on 2006-12-07, 15:23:31
Nem tudja valaki, hogy hol tart most a House? Meg van már a teljes 3. sorozat? És ha igen, akkor torr3nten is fenn van már?
még messze van a 3. sorozat vége. még csak a 9. rész jött ki múlt héten, jövő héten lesz a 10. rész, ezen a héten vmiért ismét szünet volt.

Raggie

:( Mostmár mindenképpen meg szeretném nézni... még a második végéből hátra van 1 vagy 2 rész, de akkor azt még húzom-halasztom ameddig tudom... :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

#407
Úgy tűnik, a Dexter tartja magát a könyvhöz nagy vonalakban, de kicsit minden más és egy csomó plusz van benne (a könyv cselekménye kábé a hetedik rész körül véget ér). Tetszik a sorozat továbbra is, de pár ziccert azért kihagytak, Dexter nekem a könyv után egyre jobban túlságosan emberi és azért érezni, hogy a könyv támaszát elengedve kicsit meginog a készítők magabiztossága, például a [spoiler]hétvégi "édes-négyes" rész (táncikálás, bénázás a házban) elég céltalan és szétesős volt[/spoiler].
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Én nem olvastam a könyvet (még ;)), de nekem épp ez tetszik, ahogy Dexter fokozatosan egyre emberibbé válik.
A 10. rész egyébként már nem lesz céltalan és szétesős.

[spoiler]Ugye mondtam, hogy már a 6. részben megjelenik az ITK? :)[/spoiler]
Failure is the default option

Ramiz

Akkor lehet, hogy neked a könyv nem fog tetszeni. :) Ott még a legmegrázóbb helyzetekben is olyan kommentárjai vannak Dexternek, hogy az ember egyszerre röhög, borzong és dühös rá, szóval ott tulajdonképpen lehetetlen teljesen azonosulni vele. De hát ma még egy ilyen kemény alapötletű sorozatot is le kell gyengíteni a nagyközönségnek... :rolleyes: Mindegy, nem panaszkodok. Meg hát meg kell látnom a végét. Bár tuti, hogy a sorozat sokkal visszafogottabb lesz Dextert illetően... talán még sírni is látni fogjuk?!?! :grrr:

[spoiler]Az viszont, hogy a gyilkossal sokkal előbb találkozik Dexter, mint hogy tudná, hogy ki ő, az nem rossz húzás, izgalmas és kíváncsivá teszi a nézőt a folytatással kapcsolatban. Viszont a könyv megoldása sem rossz, még ha kiszámítható is és nem teljesen logikus. Na mindegy, majd meglátod, nem akarok spoilerkedni. :)[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Határozottan úgy érzem, hogy a sorozat => könyv sorrend sokkal jobb.
Így tisztára hiteltelennek érzem Dextert néhol...
[spoiler=Minor spoiler]Dexter feldühödik és megüti a barátnője ex-férjét? WTF?!!? Tudom, a sorozatban volt előképe a dolognak (gyerekkorában is mérges lett a srácra, aki kiverte a kezéből az italt), de a könyvbeli Dexter esetében elképzelhetetlen ez az esemény... Csak arra vagyok kíváncsi, hogy a befejezést hogy adják elő. A könyvben pont az volt a zaftos, hogy Dexter ugyanolyan döglötthús volt, mint addig végig, sőt (for some reason) még olyanabb. De a sorozat is ugyanúgy halad nagyjából, mint a könyv, a vége viszont úgy nem fog működni...[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Jaja... csak nehogy még a végén kihozzák azt, hogy "visszanyeri" érzelmeit vagy valami hasonló baromságot.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Hát pedig szerintem az lesz. :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Nemá! :( És akkor hogy lesz a következő sorozat? Megmarad a gyilkos hajlam de már érzelmeskedő pecs lesz Daxterből is? :( :( :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Hát valamit kénytelenek lesznek kitalálni, vagy pedig Dexter továbbra is gyilkolászni fog, de közben egyre humánusabb lesz... Igazából ilyen emberek is elképzelhetőek (pl első epizódban a lelkész), csak éppen Dexter eddig nem ilyen volt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

SMALLVILLE

khm.....

Ha van olyan illető akinek megvan a sorozat a harmadik évadtól az pls dobjon egy üzenetet.Megegyezhetnénk valahogy(értsd:fizetnék érte.Persze csak ésszel.)
Ha most azzal jöttök hogy szedjem le a netről:Egyrészt nincs otthon netem, ahol netezek az meg nagyon lassú....

:merci:


sirtomi

Cloud megnézem mi van meg és mit tudok szerezni, de elég messze laksz :)

Cloud

#417
Quote from: sirtomi on 2006-12-15, 12:50:26
Cloud megnézem mi van meg és mit tudok szerezni, de elég messze laksz :)
Üdv:
Én eredetileg úgy gondoltam hogyha lesz olyan egyén aki egyezkedne velem, akkor kiírná nekem DVD-re a részeket, és feladná postán.(a postaköltséget,meg a dvd-k árát is fizetném)
Amúgy a sorozat engem a 3. évad 11. részétől kellene teljesen végig amíg adták amcsiknál...

sirtomi:
ha tényleg segítenél, akkor folytassuk pü.-ben mert kirak a modi...
(huh...Pécs tényleg messze van tőlem)

Ramiz

Quote from: Cloud on 2006-12-15, 14:25:06
sirtomi:
ha tényleg segítenél, akkor folytassuk pü.-ben mert kirak a modi...
(huh...Pécs tényleg messze van tőlem)
Nem raklak ki, de örülök, hogy magadtól is észrevetted, hogy ezt már lehetne pm-ben intézni. :) :tezsvir:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#419
Hogy ez a Scrubs mekkora egy baromság  :lul:
most egyhuzamban már a harmadik részt nézem és nagyon nehéz abbahagyni :D
(úgy hallom sajnos az 5.-6. évad már nem sikerült túl jóra, de azt hiszem 4 évad is elég lesz, hogy kinyírjon a poénjaival ez a sorozat :D)

szerk: 4 rész :)