Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

ha ati kártyád van, akkor ati.com, ha nvidia, akkor nvidia.com,
ha intel, akkor intel.com, majd mindegyiknél elnavigálni a drivers
részre, és kiválasztani a megfelelőt, d'oh.

NLZ

Jah, egyedüli megoldás a hivalos driverek. Egy időben menő volt a buher driverek, meg driver pucolók, és egyebek, de ezeket szerencsére orvosolták a gyártók.
[reserved]

Selmo

Megéri 64 bites Win 7-et felrakni? Vagy tényleg nagyon sok program meghal 64 bit alatt?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Legutóbbi 64bites oprendszer a gépemen egy Vista béta volt vagy három éve, de már azzal se volt semmi gondom, nem hiszem hogy azóta romlott volna a helyzet.

Cobra

Elsőnek a 64 bites W7 beta volt a gépemen, és csak kevés dolog nem ment (pl a Symantec Antivirus nem ment fel, GameGuard nem működött, de az még a PB-nél is ócskább, szóval nem csoda). Ha van 4Gb ramod, akkor érdemes kipróbálni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Ingyenes és könnyen kezelhető antivírusprogramot és tűzfalat keresek, mit ajánlanátok? A jelenlegi ötletem az, hogy [spoiler]az Outpost Security Suite Pro-t teszem fel (kettő in egy) és kinézem a kódot a könyvtárban,[/spoiler] de ha tudtok jobbat mondani, megköszönöm.

Selmo

1001 ilyen program van, azt mondd meg mire kell és milyen hardverre?

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2009-08-27, 17:13:36
1001 ilyen program van, azt mondd meg mire kell és milyen hardverre?

Itthoni használatra, netezésre, meg letöltésre.
[spoiler]Acer TM5530 G
Processzor: AMD TURION RM70 2.0 GHZ
Memória: 3072 MB
Típusa: DDR II
Videokártya: Ati Radeon 3470
[/spoiler]

Selmo

Erre bőven mindegy mit raksz, ha neked jó az amit kinéztél, akkor használd azt. Vagy Spyware doctor, Kaspersky, ESET, stb.

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2009-08-27, 17:40:55
Erre bőven mindegy mit raksz, ha neked jó az amit kinéztél, akkor használd azt. Vagy Spyware doctor, Kaspersky, ESET, stb.

Ok,  :merci:

White SeeD

Köcsög trékom.  :grrr:
A mai számlámhoz kaptam egy levelet, miszerint a hűségidő lejárta után a 4156 Ft-os csomagom 6240 Ft-ba fog kerülni, ha nem kötök újabb szerződést :wtf:
Eddig ha lejárt egy trékomos szerződésem, akkor azzal a díjjal fizettem tovább, amivel megkötöttem, most mi ez a maszlag :confused: :ejj:

Közben nézem a konkurenciát, az is 6200-ért árulja a 2mb-s netet.  Mi a :zomg: van itt? Ennyivel drágult az internet?! :aaa:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Selmo

Ennyivel lehet lehúzni a jónépet. ::)

A tökéletesség unalmas.



Lythis

Quote from: Zsiga on 2009-08-29, 21:07:43
http://www.telegraph.co.uk/technology/6105506/Dual-screen-laptop-on-sale-by-Christmas.html
istenem, és most képzeljétek el az előadó fejét suliban, amikor kinyitjátok suliban, és látványosan avval foglalkoztok, ami a képernyőkön van :lol:

sirtomi

Quote from: White SeeD on 2009-08-29, 17:03:47
Köcsög trékom.  :grrr:
A mai számlámhoz kaptam egy levelet, miszerint a hűségidő lejárta után a 4156 Ft-os csomagom 6240 Ft-ba fog kerülni, ha nem kötök újabb szerződést :wtf:
Eddig ha lejárt egy trékomos szerződésem, akkor azzal a díjjal fizettem tovább, amivel megkötöttem, most mi ez a maszlag :confused: :ejj:

Közben nézem a konkurenciát, az is 6200-ért árulja a 2mb-s netet.  Mi a :zomg: van itt? Ennyivel drágult az internet?! :aaa:
Nemtudom te mit kaptál de nekem a 4mbites kerül 8000 ezerbe és most 8mbites lesz 6200-ért :)

Makos

Én most a 8mbitesért fizetek ~6200-at

Damnatus

Mit tudtok a közeljövőben megtörténő sávszélesség-növelésről? Én azt hallottam, hogy most nem lesz automatikus, hanem át kell rá jelentkezni a hűségidő lejárta után. Csak sajnos a forrást nem találom.

Cobra

Elvileg szeptember 4-től lesznek új csomagok és váltani kell rá. Ha magasabb vagy ugyanolyan árkategória, mint a mostani csomagod, akkor elvileg megrendelés után kapsz újra 1 év hűségidőt az új csomag mellé. Olcsóbbra hűségidő alatt meg szerintem nem lehet váltani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

Ezt a sávszélességemelést nem reklámozza halálra a trékom.
Ennyit találtam róla: http://itcafe.hu/hir/t-home_80_megas_internet_szeptember_ftth_kabel.html
Valójában nem is sávszélesség emelés, hanem régi csomagok kifuttatása, újak bevezetésével. Elvileg.
Így ránézésre drágák. Kíváncsi vagyok, milyen kedvezmények lesznek rajtuk. De szerintem többet fogok fizetni majd mint amit most fizetek. ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cobra

Ezek a hűségidő nélküli árak, ebből lejön szerintem legalább 10%. Én most 7100-at fizetek a 4Mb-ért, szóval nekem rosszabb nem lesz :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Labelflash vs lightscrible? Vagy mire ezen lemezek ára elérhető kategória lesz, már Blu-ray íróm lesz?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2009-09-03, 17:38:43
Labelflash vs lightscrible? Vagy mire ezen lemezek ára elérhető kategória lesz, már Blu-ray íróm lesz?
A mostaninál olcsóbbak már nem lesznek a lemezek. És mindkettő szar, nagyon lassú, és legalább kétszer végig kell vele rajzoltatni a lemezt hogy elég kontrasztos legyen. Vegyél nyomtatható lemezt meg egy tintasugaras nyomtatót.

Selmo

Ohh, most nézem, már nem is drágák ~200Ft/db legutóbbi infóm 800+ volt. De labeles nem nagyon van. Na, majd megkérdem a havert, melyiket tudja olcsón hozni, aztán olyan írót veszek akkor.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Zsiga on 2009-09-03, 17:45:34
Vegyél nyomtatható lemezt meg egy tintasugaras nyomtatót.
Ja, szerintem is jobban megéri. LightScribe-os lemezek ugyan nem túl drágák már, ill. az író sem hozzá, viszont elég siralmas minősége van. Tényleg értelmesebb a nyomtatható lemez, arra ráadásul bármit rányomtathatsz, színesben is.

Selmo

Bocs srácok, de lézer mellé most nem. :)

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

rant következik:

Hogy én mennyire utálom a Word csatolmányokat.
Három soros feljegyzés lenne csupán, simán beleférne az e-mail törzsébe, de nem, bekúrják egy docba.
Még rosszabb: a képet beilleszti doc-ba és úgy küldi el.

És a legrosszabb az az egészben, hogy az igazgatónak meg a főnöknek nem küldhetem el pl. ezt, hogy legyél szíves, térjél már észhez. És azt sem mondhatom, pedig igen nagy kedvem lenne hozzá, hogy szeptember 8-ától nem fogom megnyitni a Word dokumentumokat.

*kikuchiyot habzó szájjal elviszik*
Failure is the default option

Moha

Áh, nyugi, az előfizetők rendszeresen word doksiban küldik nekünk a screenshotokat, mert túl hülyék ahhoz, hogy egy paint-tel lementsék képbe... :haha:

Selmo

Milyen VGA nyerő mostanában? Elsősorban HD filmekhez kell, nem játékra. HD 4770-et néztem. Elég nekem ez, vagy tegyek hozzá egy kicsit és inkább 4850?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Jó a 4770, alig marad le a 4850-től HD alatti felbontásokon,
viszont még mindig hiánycikk. A nyerő amúgy a hónap végén
megjelenő 58x0-széria lesz, aminek a megjelenése után
valamikor árcsökkenés várható.