Anime, felirat, japán, és vegyes blődségek

Started by Shock12, 2003-06-10, 12:03:19

Previous topic - Next topic

Shock12

***
Edit: KT, 2007.01.07
Ezt az elég vegyes témát ezennel meghagyom az utókornak :zen:
(A nevét átírtam, hogy utaljon is a tartalmára.)
***


Sziasztok!

Mit szóltok a most kibontakozó harchoz, és a nagyon sok lökött érvhez az Ámerikában licenszelt animék fansubbing beszüntetéséhez... Nem tudom, mennyire vagytok képben, ezért itt vannak a linkek:

A cikk, ami kirobbantotta:
http://www.animenewsnetwork.com/editorial.php?id=43
(ehhez van egy flame forum)

A csoport válasza (nem a mail):
http://www.animejunkies.com

Az egyik bittorrent distributor http://www.animesuki.com nyitott egy forumot, hogy bannolják õket az oldalról (teljesen).

Namost (állítólag sokszor vitatott téma) a probléma az, hogy az államokban licenszelt sorozatot feliratoztak és terjesztettek, és ennek tudatában is voltak. A legnagyobb "baj", hogy kaptak egy felszólítást az államokbeli licensz-owner-tõl, hogy legyenek szívesek abbahagyni, és hogy vegyék le a linkeket... Ok, erre a válaszuk némileg nyomdafestéket nem tûrt... ezt aláírom, nem volt szép dolog... konkluzió: Levették az érintett Ninja scroll torrenteket, és az ugyancsak május 31.ével licenszelt Last Exile-t is (EZT MÁR NEM FOGJÁK CSINÁLNI !!!! ÉRTITEK ?!!!!)

Szerintem (amin aztán abszolúte bedurrant az agyam), egy jó nagy kitolás a nem-amcsi rajongókkal (pl teljes közép és kelet európa), hogy mi szívjunk csak amiatt, hogy ezek náluk virulnak a sok licenszelt animéjükkel, meg a teljes megastorejaikkal, ahol kaphatóak, meg kölcsönözhetõek.... arról nem is beszélve, hogy náluk tv-csatornákon sugározzák az 1 évnél nem régebbi sorozatokat. Minekünk jut a fansub, vagy ha ugye licenszelve van egó-országban, akkor szakadjunk meg, mert az se.

Leírtam azon fórumokban is a gondolataimat (némileg moderáltabb változatban), és a következõket kaptam:

1. Indítsak egy saját fansubbing csapatot (tehát tanuljak meg folyékonyan japánul), mert úgy sincs jobb dolgom (ezt így leírták).

2. Kisebbségben vagyunk, akik nem licenszképes országokban élünk, úgyhogy forduljunk fel...

3. Rendeljük meg online (ez szép, de senkinek sem kell ecsetelni az ehhez kapcsolódó költségek, a magyar keresetek, és az Online vásárláshoz szükséges Visa kártyával felmerülõ költségeket... és persze azt, hogy ezt mind az ösztöndíjamból, mert személy szerint a tanulás mellett nem jut idõ melóra... animére is csak éjjel 11, és hajnali 2 között :) ).

Szóval egy kicsit az én kis Keleti-blokk-Európai öntudatom bekattant, és felment a pumpám... vélemények ?!

(Persze azt megemlítettem, hogy megvenném DVDn a sorozatokat, ha már végre keresõképes lennék, és lemenvén a sarki zöldségesben is meg tudnák venni egy halom anime DVD-t...)

Fejtsétek ki véleményeteket, és ha van kedvetek a fent említett fórumokon is, mert két-három választ kaptunk néhány bedurrant agyú társam eszmefuttatásával együtt, amúgy átgázolt rajtunk a teljes amerikai horda...

u.i.: Ezekután rettegjünk, mikor licenszelik pl.: A DNAngelt, vagy a NarueNoSekai-t, vagy még megjelenés előtt lelövik az Onegai Twinst, illetve a Full Metal Panic 2-őt. (Gondolom nem üdvözölnétek azt sem (mint ahogy én sem...) , ha a wolf's raint is kilőnék...) Csak mert etikátlan terjeszteni USben licenszelt sorozatok angol fansub-jét... az agyam elduran ezektől az "etikus" amerikaiaktól...

EDIT: Eredetileg a thread témája " ANN, és AJ war, avagy US Licenced anime fansub beszüntetés " volt, de a 3. oldaltól kicsit véglegesen beszüntettük a megfigyelt embereken való röhögést :D

EDIT2: ... Most is az... de legalább megpróbáltam megváltoztatni :D

Chronos

Olvastam a fórumban lévõ hozzászólásaid, és teljesen egyetértek veled. :jee:
Nem igaz, hogy így ki akarnak velünk szúrni, remélem tesznek majd a fansubberek valamit azért, hogy ez ne következzen be.

Ha a fejleményekrõl megtudsz valami újat, akkor légyszi írd be ebbe a topicba, mert nagyon érdekel a dolog.

Elõre is kösz:

CHRONOS

TurboK

fansub úgyis lesz, akár licenszelik akár nem. Max nehezebb lesz hozzájutni.

Egyész pontosan hová írtad a véleményed, mert nem telálom. Link pliz.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Chronos

QuoteOriginally posted by TurboK
fansub úgyis lesz, akár licenszelik akár nem. Max nehezebb lesz hozzájutni.

Egyész pontosan hová írtad a véleményed, mert nem telálom. Link pliz.

http://forums.animesuki.com/thread.php?threadid=5360&sid=8097127c3f963d22eed7a0b03b915ff1&threadview=0&hilight=&hilightuser=&page=1

Bocs hogy Shock12 helyett válaszolok, de ebben a fórumban vannak...:hopp:

edrebel

igazából én nem látom, hol van az AJ-nek választása... most vonuljon szépen csendben illegalitásba egy ilyen ügy miatt?
ed

Shock12

Cronos! Semmi baj, legalább nem kell keresgetni :) .
Most amúgy is most bittorrentezem a 112. Inu Yasha epizódot és lassan forognak a bitjeim... (ez is licenszelve van (na nem mintha ez a része valamelyest érdekelne :D ) de szerencsére ezt megtaláltam :) ...

A vita ott áll (így a 14. oldal után), hogy van egy lökött, aki saját bevallása szerint Japánban él, és mélyen megveti a licenszelt dolgokról készült fansubokat, és azokat is akik letöltik, meg amúgy is utálja az AJ mint csoportot... DE KÖNYÖRGÖM !!! JAPÁNBAN ÉL !!! OTT MÉG A CSAPBÓL IS ANIME FOLYIK, HOGY SZAKADJON MEG ! De azért nyomja a rizsát....

Kb. idáig jutottunk... a vége az lett, hogy akinek nem elérhetõ, az szakadjon meg, a többi meg ne csináljon licenszelt sorozatot...

Volt egy hozzászólás, azon úgy bedurant az agyam, hogy csak na (ez az után volt, hogy leírtam a magyar kereseti viszonyokat...): Aszongya:
Ne sajnáltassam magam, hanem csináljak saját céget, aki licenszel, vagy írjak cégeknek, ne pedig sírjak, és üljek a seggemen (ráadásul 2 egymást követõ postban ellent mondott saját magának... :D )... na, ezen aztán felforrtam, gondolhatjátok. (Megtaláljátok a postban a választ...)

Volt egy - két értelmes hozzászólás is, azok azt javasolták, hogy regionálisan differenciálni kéne a letölthetõ animéket (pl dns figyeléssel)... így mindenki boldog lenne... de a kivitelezés már egy kicsit problémás :D

Shock12

#6
Nem kell illegalitásba vonulnia... pusztán a licenszelt sorozatokat kell beszüntetnie... pl NS, meg LE... ja, az LE-t az ani-kraze is levette a palettáról. Nagyon jó, hogy megvan belõle 9 rész, teljesen tetszik, és most megszívtam.

Az hogy nehezen elérhetõ... bár úgy lenne, mert akkor mindenképpen felkerülne vagy ide, vagy a HQra. De pl én a TenchiGXPnek utoljára a 13. részét láttam valahol IRC kóborolni, azon kívül semmi... szóval annak is a 26 részbõl a fele hiányzik, és hiányozni fog.

Arról nem is beszélve, hogy egy sorozatot licenszelnének a bejelentéssel egyidõben, és mi meg csak néznénk nagyokat sápítozva... pl Tenchi Ova 3, vagy FMP2, vagy egyéb nagyon várt folytatások...

(tudom, ezzel az utolsó mondattal magamat ismételtem, de nagyon forr az agyvizem... ok, megpróbálok nem kapni agyvérzést... :eek: )

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Cronos! Semmi baj, legalább nem kell keresgetni :) .
Most amúgy is most bittorrentezem a 112. Inu Yasha epizódot és lassan forognak a bitjeim... (ez is licenszelve van (na nem mintha ez a része valamelyest érdekelne :D ) de szerencsére ezt megtaláltam :) ...

A vita ott áll (így a 14. oldal után), hogy van egy lökött, aki saját bevallása szerint Japánban él, és mélyen megveti a licenszelt dolgokról készült fansubokat, és azokat is akik letöltik, meg amúgy is utálja az AJ mint csoportot... DE KÖNYÖRGÖM !!! JAPÁNBAN ÉL !!! OTT MÉG A CSAPBÓL IS ANIME FOLYIK, HOGY SZAKADJON MEG ! De azért nyomja a rizsát....

Kb. idáig jutottunk... a vége az lett, hogy akinek nem elérhetõ, az szakadjon meg, a többi meg ne csináljon licenszelt sorozatot...

Volt egy hozzászólás, azon úgy bedurant az agyam, hogy csak na (ez az után volt, hogy leírtam a magyar kereseti viszonyokat...): Aszongya:
Ne sajnáltassam magam, hanem csináljak saját céget, aki licenszel, vagy írjak cégeknek, ne pedig sírjak, és üljek a seggemen (ráadásul 2 egymást követõ postban ellent mondott saját magának... :D )... na, ezen aztán felforrtam, gondolhatjátok. (Megtaláljátok a postban a választ...)

Volt egy - két értelmes hozzászólás is, azok azt javasolták, hogy regionálisan differenciálni kéne a letölthetõ animéket (pl dns figyeléssel)... így mindenki boldog lenne... de a kivitelezés már egy kicsit problémás :D

Japánban él.....:lol: , hát persze hogy megszerez minden Animét amit ő akar.......;)
A másik ez az idióta ember (steventheeunuch), aki megállás nélkül azt mondja hogy licensz ilyen jó, meg olyan jó, és mindenkit leszid, aki ennek ellenkezőjét állítja. Elolvastam összes beírásodat, és az övét is. Ezek után arra jutottam, hogy egy nagy láma:D ez az ember, és azt se tudja miről beszél.....:p
A saját cégről pedig már majdnem röhögőgörcsöt:hopp:  kaptam!!
Tökéletesen egyetértek veled!!!

CHRONOS

Shock12

:D :D :D

Igen... attól szintén kidobtam a taccsot... de teljes mértékben jó volt vele kapcsolatban a meglátásod... a végén már én sem bírtam komoly fejjel olvasni... (bár igaz, hogy nem a röhögétõl lilultam, de a röhögés folyamata közben :D )

Az a saját cég dolog nagyon betette a kiskertajtót :rolleyes: .

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
:D :D :D

Igen... attól szintén kidobtam a taccsot... de teljes mértékben jó volt vele kapcsolatban a meglátásod... a végén már én sem bírtam komoly fejjel olvasni... (bár igaz, hogy nem a röhögétõl lilultam, de a röhögés folyamata közben :D )

Az a saját cég dolog nagyon betette a kiskertajtót :rolleyes: .

Na ja!:)LOL ezerrel!;)
Ha találsz-kapsz új híreket, légyszi azt is írd le, mert most már
NAGYON érdekel a dolog! :p

edrebel

QuoteOriginally posted by Shock12
Nem kell illegalitásba vonulnia... pusztán a licenszelt sorozatokat kell beszüntetnie...
Chotto mattete... nem éppen errõl volt szó? Vagy nem vágok a témában valamit? :)
ed

Chronos

QuoteOriginally posted by edrebel
Chotto mattete... nem éppen errõl volt szó? Vagy nem vágok a témában valamit? :)

Persze hogy erről van szó! És ha jól tudom már be is szüntette a licenszelt sorozatokat. (Mármint az AnimeJunkies) :p
Javítsatok ki, ha tévednék!!

TurboK

hát nem piti volt a csávó, az biztos.

mondjuk már láttam durvábbat.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Chronos

QuoteOriginally posted by TurboK
hát nem piti volt a csávó, az biztos.

Az szent!:)  Ezzel szerintem mindenki egyetért!;)

Quotemondjuk már láttam durvábbat.

Én is, de ez sem volt rossz! =P  :hehe:

Chronos

Hát ez már vicc: :p
http://forums.animesuki.com/thread.php?threadid=5360&sid=d97435606703d0e4e50b376c9931a3e8&threadview=0&hilight=&hilightuser=&page=15

Most már szinte alig veszekednek az anime licenszelésrõl, sokkal inkább az AnimeJunkies-rõl! Egyik védi, míg másik szidja, stb....
Már káromkodnak is! Tiszta háború van ezen a fórumon! :uzi:
Mindenki vegyen egy pillantást....:jee: :haha:

CHRONOS

McDouglas

Heh, ez mar regi tema... Lasd pl ETG-s csapatok policy-jat... De imho nem kell aggodnunk ien aprosagok miatt.
Lenyeges, hogy kulonvalasszuk a ripper es a fansubber csapatokat... Ripperek mindig is lesznek, sot ha megnezitek bakaupdate-t, akkor donto tobbsegben rip-ek vannak fennt... azok meg igy-is ugy-is illegalisak, es megis vannak... ahogy warezt se tudjak eltaposni, rippereket se tudjak.

Es ez a licence ize... csapatok jonnek, csapatok mennek, de mindig lesz aki kiadjon egy sorozatot.... AJ fogja magat, valaszt egy uj nevet, kitalalnak par uj nicket, es csinaljak tovabb... semmit se tudnak csinalni ellenuk, max nem lesz akkora nyilvanossaguk (ami azer ciki, mert manapsag, a hirnevre gyurnak a legtobben :P)

Szal emiatt nem kene aggodni. Volt mar hasonlo valsag, pl amikor Elite-Fansubs velemenyt nyilvanitott a fansub elveirol, de tudjuk mi tortent: e-f ment a sujjesztobe, es jottek masok ;)
Kukorica Rox ^^

Shock12

Hát én nem tudom, hogy ennek ellenére folytatják majd - e ezen két sorozat valamelyikének feliratozását, ha illegalitásba vonulnak, és IRCrõl lesz elérhetõ csak... hát egye meg a fene... legyen... :)

Amúgy tényleg én voltam a lassú... bocs TurboK. :p

Errõl a flame - warró meg annyit (amit szintén azon "magas-szintû" eszmecserék olvasása közben ötlöttem ki):

Nekem eddig semmi vajom nem volt velük... sem a kép-minõséggel, sem pedig a feliratokkal (ok, a feliratok felõl lövésem sincs, hogy helytállóak - e ... :D ). Azon mennyiségú animét, amit azok is lemûvelnek... le a kalappal... a másik pedig a sebességük... huhh.

A minõségre visszatérve: Miért vannak azok annyira kiakadva, ha úgyis "csak" arra használják, hogy nézzenek nem-licenszelt animéket... ha utána úgyis megveszik DVDn... akkor minek az a kiváló minõség... lehet, hogy én vagyok sötét, vagy igénytelen, de itt ez nem világos... ok, nekem számít a saját skálámon mért minõség (ha van divx, akkor nem kell az rm :haha: ), mivel nem titkolt szándékkal gyûjtöm õket (lévén még messze vaogyak attól a helytõl, hogy: "KiugrokFranciábaOsztBevásárolok...." :whoah: )... de akkor nekik minek is ?!

Shock12

Hát igaz lehet... végülis te lényegesen régebb óta vagy a bizniszben mint pl.: én... :) ...

De tulajdonképpen nem is az a része kiborító, hogy itt ijesztgetik az embereket, hanem ahogy nagyon - tesznek az nem US-beli emberekre (ez a tipikus "nekem jó, a többi forduljon fel") ! Ez a bosszantó.

(A flame war-ról meg... mindegy... szóra sem érdemes, szerintem mindenki egyre gondol :hehe: )

McDouglas

Bosszanto, nem bosszanto, ez van, ezt kell szeretni... ez elet igazsagtalan :( Usanak van hatalma (mind gazdasagi, mind mas), megtehet oan dolgokat, amiket mas orszagok nem ;)

Amugy visszaterve a ripekre: ha licenszelnek egy animet, akkor biztosak lehetunk benne, hogy lesz belole jo minosegu rip ^^ A gond csak az, hogy a licensz nem azt jelenti, hogy ki is adjak rogton.... adv nem ritkan fel evig is ul a cuccain...

Es nekunk addictoknak, akiknek az AJ is jo mert ok sokkal elobb vannak kesz, ez naon rosszul esik ;)
Kukorica Rox ^^

Shock12

Ja... megtehet... mindegy, ezen a témán szerintem kibosszankodtam magam, legközelebb már csak legyintek ...

Végülis jó is az a rip, de a várakozás addig... olyan deadlock-szerû a dolog jó hosszú timeout-al :grrr:

Mindegy ... majd találunk forrásokat... végülis a keresés is érdekes ... ;)  Na mostmár jóéjjt mindenkinek... ki kell pihenni a mai izgalmakat :p

Ekuseru

Én csak annyit fûnék hozzá, hogy mindössze január óta van netem és azelõtt csak állati nehezen tudtam animéket beszerezni egy haveromtól akit 2 havonta egyszer ha sikerül elérnem...
pl.: az NGE-ért vagy három hónapig könyörögtem neki, hogy ha tudja adja kölcsön...
Mióta van netem azóta már majdnem ledaráltam az USTEAM ftp-s animék felét és DC++-szal is töltök le mint a hülye...
Úgyhogy ilyen szenvedések közepette (nem akarok megsérteni senkit) ne magyarázzon nekem egy olyan valaki aki egy olyan országban él ahol a létminimum KRÁJZLER / MICUBISI autót és (esetleg) medencés társasházat jelent....
Az oké, hogy nálunk kevesebb a bér és ezért olcsóbb minden, de a DVD nálunk is 25 USD...
Egy "állitólagos" japán véleményére meg egyébként sem adok, mert ugye (nem mintha bajom lenne velük) köztudottan nem a legbarátságosabb nép  / és tényleg tisztelet a kivételnek /
日本 - 中國 - 한국

Shock12

Ekuseru. Igen, ezt én is leírtam nekik. Igen bosszantó, de ha egyszer ez van (mostmár alutdtam rá egyet, és inkább nem idegesítem magam tovább rajta).

Az az állítólagos Japán, az nem japán, csak kint él. Effektíve a Japánokkal nincsen gond, full barátságosak, csak arra érzékenyek, ha valamelyik szokásukat nem veszed észre, vagy nem viszonzod.... na ezt viszont nehéz, mivel mindenhez kapcsolódnak szokások... :D

Shock12

Ok, nincs gond... az InfusionAnime folytatja a Last Exile-t... huhh... és megint egy jó nap :whoah:

Most beleolvastam az animesuki fórumba... huhh... (az ANN fórumot inkább már rég nem olvasom, mert biztos, hogy ott még jobban elmérgesedett a légkör :uzi: )...

Viszont nagyon örülök neki, hogy az ide postolt rajongótársakkal azonos a gondolkodásmódunk :zen:

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Ok, nincs gond... az InfusionAnime folytatja a Last Exile-t... huhh... és megint egy jó nap :whoah:

Most beleolvastam az animesuki fórumba... huhh... (az ANN fórumot inkább már rég nem olvasom, mert biztos, hogy ott még jobban elmérgesedett a légkör :uzi: )...

Viszont nagyon örülök neki, hogy az ide postolt rajongótársakkal azonos a gondolkodásmódunk :zen:

Hát ja, én is le akartam írni véleményemet, de veled és Ekuseru-val tökéletesen egyetértek, én is ezt írtam volna!

És hogy miért azonos a gondolkodásmódunk?
Hát mert, "Magyarok vagyunk"! ;)
http://www.azbeszt.hu/whatsucks/kiralyi_eges.asf :p

CHRONOS

Ken-Shi_Kun

Én tulajdonképpen TurboK-al értek egyet. Fansub anime akkor is lesz, ha licenszeli, max nehezebb lesz hozzájutni, de egyébként biztos vagyok benne, hogy az animefanok sem hagyják majd magukat. Amerikán én is ki tudok néha akadni, de azért, hogy licenszelnek egy olyan sorozatot, amit eleve nem is õk/náluk készítenek azért sok, ráadásul terjeszteni sem hagyják. Nemtudom mit gondolnak, de majd kiderül... Egyébként FMP2 jó lenne ha kijönne :) az egy se volt rossz, hát akkor ez milyen lesz, mindenesetre ha licenselik majd teszek értetek, és hozatok be japánból, vagy amerikából és legrabbelem... (mire jók az ismerettségek, és a kiterjedt család)
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Ken-Shi_Kun

És igen ha már fansub. Némely anime kiadható lenne, csak egyeseknek ugyebár odaát a tengeren túlon nem tetszene a biznisz, és feltartják. A Fanok végülis jó hogy vannak, mivel sokszor bizonyítottan, és érezhetõen jobban fordítanak, mint ahogy azt a kiadott DVD_n vagy akármin más fordítók teszik, mindezt csak azért, mert õk tudják mit fordítanak, nem csak csinálják, és ami a lényeg nem elsõdlegesen a pénzért. Régen én is fansubber voltam (HATeam) de elég gyorsan szétszéledtünk. A RIPek jó megoldások lennének, de az is licenszellenes, ezért nehéz lesz megtalálni, leszedni, ráadásul ha az FTP-n meg is találják jól ... na ez instant moderált szöveg. Szóval nekem EZ a véleményem.
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

gyroscope

lusta vagyok sokat olvasni, meg aztan tul sok mondanivalom nincs is a temaban, de az, hogy licenszelik, az azert vegso soron (a kiadok utan) a keszitoknek jo, nem? tobb zse = tobb es jobb anime. legfeljebb warezze minosul.
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Shock12

#27
Ken-Shi_Kun ! Na ja... jó is lesz... én is azon filóztam, hogy kb 1.5, 2 éven belül már talán munkás ember leszek, úgyhogy ha franciába kimennék végre kijutnék vásárolni, szerintem lenne egy pár napra való rippelésem... nameg feltöltésem :D . Fansubber voltál ! Ejha ! És eredetibõl fordítottatok (tudtok japánul, jól ?!) :hail:

Én is tanulgatom, de azért nem semmi.

Igen, a licenszelés a kiadóknak jó... nem is azzal van a gond, és nem is ezen pattant ki ott kint sem a vita. A baj csak az, hogy a kinti fansubberek (egy része) a licenszelt sorozatokat abszolút leállítják, és nekik teljesen mindegy, de az ilyen országokban, mint mi, azoknak meg marad a keresgetés, meg várakozás az IRC - sorokban :morci:

Tényleg... magyar polcokon mik érhetõek el DVDn ?! (Most a pokemont, és a Spirited awayt leszámítva...) egyszer mintha hallottam volna a Metropolis felõl... de azon kívül hosszú szünet. Bár az is igaz, hogy nagyon ritkán járok ilyen helyeken (nameg ugye lejátszóm sincs... :D ).

Amúgy teljesen igazatok van / igazunk van :D ... naugye Magyarok vagyunk, Chronos ;) ...

Shock12

Mostani állás (18 oldalnyi post :) ) :

Visszatért az AlapíccsáCéget-Eunuch... (hm... hogy lehet ilyen lökött nick-et választani... de lehet hogy van alapja :D ... mindegy, ez gonosz volt...), és megint "szítja a tüzet". Nagyon elmérgesedett a dolog... tiszta degeneráltak. ;)

Egy valamit nem értek: Mitõl érzi egy cég az animebehozatal szükségét, ha sok anyanyelvi fansub van (tehát pl. tonnaszámra jönnének ki a magyar fansub-ok...) ?? Lehet, hogy én vagyok primitív, de nem értem :rolleyes:
(Azt felejtettem el hozzáfűzni, hogy egy német srácnak is ezt mondták (mint nekem kb. 10 oldallal azelőtt...))

(Ez már kezd átmenni pankráció - sportközvetítésbe :hopp: )

paTKany

QuoteTényleg... magyar polcokon mik érhetõek el DVDn ?! (Most a pokemont, és a Spirited awayt leszámítva...) egyszer mintha hallottam volna a Metropolis felõl... de azon kívül hosszú szünet. Bár az is igaz, hogy nagyon ritkán járok ilyen helyeken (nameg ugye lejátszóm sincs... :D ).

Vegyél egy lejátszót akkor, mostmár tényleg nagyon olcsóért vesztegetik õket... :)

Én ezekrõl tudok (ha valaki tud másról is szóljon azonnal) amiken van magyar szinkron vagy felirat:

Pokemon
Pokemon 2000
Pokemon MewTwo visszatér
Chihiro Szellemországban
Final Fantasy - A harc szelleme
Metropolis
Animátrix

és még valami várható az idén, de nem emlékszem mi (és az is lehet, hogy csak félrehallottam)