Main Menu

Kodek gondok

Started by Attilio, 2003-09-18, 12:35:11

Previous topic - Next topic

Attilio

Sziasztok!

  Elõször is -mivel új vagyok ezen a fórumon - bemutatkoznek: Attilio vagyok (ki hitte volna?) és most kezdtem el animékat töltötögetni a szerverrõl....az elsõ filmme nem is volt gond, megnéztem és tetszett...ellenben azóta bármit töltöd le nem tudom otthon lejátszani. Pontosabban le tudom, csak a hang és a lép elég szépen elcsúszik egymástól, így élvezhetetlen nézni bármit is. (Ez volt a gond a slayerssel a hellsignal és még valamivel...az elsõ filmet amit innen szedtem le azota is OK)

Otthon a következõ konfigurációm van:
466 os Cerka 128 MB rammal nvidia riva tnt2 vel (már már múzeális, igen, tudom :rolleyes: )
BS Playert és ACE mega codec packet használok WIN98SE alatt.... találkozott már valaki ilyen problémával ? Van rá mód hogy az én konfigurációmon is élvezhetõen nézzem a fent amlített filmeket ?

Válaszaitokat elõre is köszöni:

Attilio

thebluesnote

Yo.

Ez nem biztos hogy kodek gond, szerintem egyszerûen vékony a géped. Nekem Athlon XP 2200-on csak a Naruto újabb epizódjai csúsznak, de egy átlag DivX is 40-60 %-ra terheli a vasat. (Pl. most megy az eMule, Bulletproof FTP, az Opera meg a FMP2-Fumoffu WMP9 alatt és 80 % a proci terheltsége.)

gyroscope

nem biztos, hogy a gep a keves. en egy 333-as masinan nezegettem regebben az cuccot. nagyon sok mindent meg tudtam nezni a BSPlayerrel, amit WMP-vel mar nem. egyebkent az http://aoianime.animehq.hu/index.php?oldal=codec-t ajanlanam meg mindig.
(es sokkal jobb lett a dolog, miutan felnyomtam egy WXP-t a 333-as gepre. sot, legjobb a W2000, abban meg nincs annyi csicsa. W2000+BSPlayer eleg sok mindenre jo. az ACE codec pack nekem nem szerepelt a legfenyesebben, csak akkor rakom fel, ha mar semmi mas nem jo. Dividix-et szoktam meg felrakni, ha muszaj. A Nimo codec pack sem jott be. - bocs, verzioszamokat nem tudok)
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Attilio

QuoteOriginally posted by gyroscope

egyebkent az http://aoianime.animehq.hu/index.php?oldal=codec-t ajanlanam meg mindig.
(

Köszi!  Majd ki fogom próbálni...szvsz Win98 SE ben még keveebb csicsa van mint a késõbbi windowsokban úgyhogy szvsz az nem lehet probléma (szóljatok ha tévedek)

:merci:

zsozso

Ilyen gépre tökéletes 1 un*x + mplayer.
Death is the only redemption

Attilio

#5
QuoteOriginally posted by zsozso
Ilyen gépre tökéletes 1 un*x + mplayer.

Nem tudnál valami helyet mondani ahonnan le tudom szedni a windowshoz a linuxos mplayert(állítólag van ilyen) ?

zsozso

QuoteOriginally posted by Attilio
Nem tudnál valami helyet mondani ahonnan le tudom szedni a windowshoz a linuxos mplayert(állítólag van ilyen) ?
Ha itt körülnézel a topicokban pl a search funkció segítségével megtalalod...
De azert adok 1 linket -_-
http://www.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/ <- olvassd el a readme-t
Death is the only redemption

Attilio

QuoteOriginally posted by zsozso
Ha itt körülnézel a topicokban pl a search funkció segítségével megtalalod...
De azert adok 1 linket -_-
http://www.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/win32-beta/ <- olvassd el a readme-t

Köszi. Bocs egy másik (ezt az "engine"-t használó) fórumon hozzászokta hogy a search opociót csak a moderátorok használhatják

TurboK

Lassú a géped. Amennyiben DivXet használ a mozi, erõsen ajánlom a BSplayert és a DivX 4 codecet. A BSPlayer kb. 2x olyan gyorsan nyomja a mozikat mint az összes többi player, a DivX 4es codec meg valamivel gyorsabb mint az 5ös. (persze a DivX 5 mozikat már nem játsza le)

Ha a mozi Xvidet használ akkor ne is álmodj arról hogy azt te megnézed a gépeden.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

gyroscope

QuoteOriginally posted by Attilio
Köszi!  Majd ki fogom próbálni...szvsz Win98 SE ben még keveebb csicsa van mint a késõbbi windowsokban úgyhogy szvsz az nem lehet probléma (szóljatok ha tévedek)

:merci:

csak **** benne a multitasking, meg ugy az egesz kernel. szvsz a W98/WMe a leggyengebb windoz valtozatok (en W95-rol valtottam W2000-re :D)
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Attilio

Hát akkor marad a suli számítógépterme marad (nem baj úgy is rendszergazda vagyok :lazza: )

Fate

Help, SOS. Valaki segítsen.
A problémám a következő: az innen letöltött anime-ok közül egyiket sem bírom lejátszani. Bs playeren és WMP-n a videók(avi, divx) szép zöld  alapszínben pompáznak+ szemcsések+ a többi szín sem stimmel. Realplayerrel+Winampal jó a szín, de csak minden 20. képkockát látok, úgy szaggat. Ez a helyzet ACE 5.93-mal. Felraktam az ACE 5.95-öt. A divx-ek ugyanolyan zöldek, az avi-kat meg már le sem játsza semmi( egyszerüen bezárják magukat a lejátszók, ha elindítom őket.) Azonkívül letöltöttem az ezen a fórumon talált címről az mplayert, de az sem működik. Elindítom, megjelenik egy ablak, pár másodpercig fut, aztán bezárja magát. Valaki segítsen, mert már teljesen tanácstalan vagyok, és lassan már csak így merek közelíteni a témához: :_piszka: . Előre is köszi.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

.Attila

Ezek alapján én azt mondanám, hogy neked nem codec problémád van, hanem vmi mással van baj a gépeden. Innen én meg nem tudok mondani semmit, próbálj meg egy Windows újrainstallt, ha már semmi nem segít.

Cobra

98% hogy az ACE codeckpack miatt nem tudod megnézni a filmeket. Sajnos nem mindig lehet nyomtalanul eltűntetni az ACE-t, ezért én is egy win reinstallt ajánlok és utána csak a WMP9 és a Matroska pack -ot rakd fel, akkor menni fog minden (az .mkv-k is).
Az Mplayer parancssoros lejátszó, olyan mint egy Dos-os program (csak Linuxos), meg kell adni neki, hogy mit csináljon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#14
Remélem az mplayert a következő módon használtad:
mplayer.exe c:\dir1\dir2\filmfile.avi
Ha nem .avi, akkor természetesen a megfelelő kiterjesztés. Kulönben tényleg csak villan egy fekete ablak némi szöveggel. Ami mellesleg az, hogy "nem találom"... Nézz utána a kezelésének az mplayeres threadben.
Nekem a fejlettebbik Windows Media Playerem elszállt egyszer valamitől, azóta csak a régebbi egyszerű ablakos verzió óhajt futni, amit mellesleg nem is bánok...

Naaaa, az az én avatarooom!!!  :bruhuhu:  :confused:  :eek:  Látom már, hogy avatart kell csinálnom magamnak...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fate

Köszönöm a segítséget. A Windows újrapakolása már így is esedékes volt, ez végképp megpecsételte a sorsát. :uzi: :uzi:  :uzi:  :uzi:
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Fate

Beüzemeltem az mplayert és most végre működik. :merci:
Más: bár nem ide tartozik, azért megkérdem. Még eléggé kezdő vagyok az anime műfajában és arra lennék kíváncsi, hogy mit ajánlanátok megnézésre.
Köszi.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

.Attila

Quote from: FateBeüzemeltem az mplayert és most végre működik. :merci:
Más: bár nem ide tartozik, azért megkérdem. Még eléggé kezdő vagyok az anime műfajában és arra lennék kíváncsi, hogy mit ajánlanátok megnézésre.
Köszi.
Erre van a Manga/anime ajánlás topic. Nézz ott szét.

Feldin

Bár elég :lame: vagyok, de azt már megtanultam hogy ACE-t soha... vagyis   SOHAne használjuk!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moha

Quote from: FeldinBár elég :lame: vagyok, de azt már megtanultam hogy ACE-t soha... vagyis   SOHAne használjuk!!!
Na az biztos! Nekem is rendesen meggyűjt vele a bajom. Iszonyatosan össze tudja kuszálni a rendszert.
A legjobb, ha az ember felrak mindent külön, olyan NAGYON sok codec azért nincs...

DWz

Csak ezeket kell felrakni:

FFDShow
Ogg
AC3 Filter
DirectVobSub
XviD 1.0 RC4

HA pedig Media Player Classicot hasznaltok, akkor AC3 sem kell. (Ez nem egyenlo a windows alap lejatszoval!)

Evvel pedig mindent le tudtok jatszani.

Cobra

A legújabb matroska packkal elvileg minden animet meg lehet nézni, és nincs benne semmi felesleges (illetve van 1-2 encoder plugin, de azokat ki lehet venni az install listából). Még egy Vobsub is belekerült.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Isi101

Hi !
Bocs, hogy beleszólok, de ajánlani szeretnék két (szerintem elég jó) címet.

WWW.Doom9.org
WWW.Doom9.hu

Én itt még mindent megtaláltam eddig, amire szükségem volt.
A magyar kicsit gagyibb, néhány dolognak fals a linkje.
Letölteni jobb az org.

Annazon

Hali!!
Fapados kezdő vagyok, úgyhogy ne nagyon szóljatok le! Tudom mindenki útálja, de nekem mégis ACE-m van WXP-vel. A következő a gondom: eddig semmi baj nem volt, mint az álom, úgy játszott le mindent, viszont most az Inuyasha 144. és 145. részét még megnyitni sem hajlandó. (IY_144_XviD-RC3_()) Tudja valaki mi lehet a gond???  :beken:

zsozso

Quote from: AnnazonHali!!
Fapados kezdő vagyok, úgyhogy ne nagyon szóljatok le! Tudom mindenki útálja, de nekem mégis ACE-m van WXP-vel. A következő a gondom: eddig semmi baj nem volt, mint az álom, úgy játszott le mindent, viszont most az Inuyasha 144. és 145. részét még megnyitni sem hajlandó. (IY_144_XviD-RC3_()) Tudja valaki mi lehet a gond???  :beken:
Hat sztem ennel ravezetobb filenev nemis lehetne... gyanitom xvid_rc3 kell neki :) esetleg hasznalj MPlayert.
Death is the only redemption

DWz

Quote from: AnnazonHali!!
Fapados kezdő vagyok, úgyhogy ne nagyon szóljatok le! Tudom mindenki útálja, de nekem mégis ACE-m van WXP-vel. A következő a gondom: eddig semmi baj nem volt, mint az álom, úgy játszott le mindent, viszont most az Inuyasha 144. és 145. részét még megnyitni sem hajlandó. (IY_144_XviD-RC3_()) Tudja valaki mi lehet a gond???  :beken:

Nemreg kijott a final xvid 1.0, en azt ajanlom. Avval biztos le tudod jatszni a dolgot. 600 k, itt a linkje.

Genesis

Lehet, hogy hülyének fogok tűnni, de mi játsza le ezt a formátumot, mert nekem semmi. Segitsetek onegai. Elöre is köszi
Open your eyes, open your mind
Proud like a god don't pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat the machine that works in your head
[/FONT][/COLOR]

Chronos

Quote from: GenesisLehet, hogy hülyének fogok tűnni, de mi játsza le ezt a formátumot, mert nekem semmi. Segitsetek onegai. Elöre is köszi
Pakold fel ezt

CHRONOS

Genesis

Open your eyes, open your mind
Proud like a god don't pretend to be blind
Trapped in yourself, break out instead
Beat the machine that works in your head
[/FONT][/COLOR]

Moha

Letöltöttem egy AMV-t, és valami fura codec-el van tömörítve, szóval hang van, kép nincs. Gspot az alábbiakat mondja róla:
4CC: vp31 ; Name: VP3 ; Bitrate: 1813 kb/s ; Qf: 0.246 bits/pixel

Tudnátok segíteni, hogy milyen codec kell hozzá?