Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Deca-Dence 1-5: eddig érdekes, érdemes próbát tenni vele.

Kraivan

Re: Zero s2
Eddig az év animeje ha valaki persze nem úgy tenné, fülhallgatón kell nézni a jeleneteket (vagy 5.1-en ha a szomszédságot is "érdekli" )

Az elmúlt években egyik kedvenc YT csatornám AniNews skipped content  sorozata. Nem sok dolgot változtattak, sok esetekben csak apróságokat említ, illetve csak kontextus ami kimaradt.

God of Highschool
A Tower of God manwha feldolgozás után rengetegen várták ezt a sorozatot.
Egyik oldalról felfrissülés hogy koreai manwha adaptációkat is csinálnak. Más ország... más klisék. Egyik túlnyomó klisé az ecchi jelenetek a manwhakban inkább pajzán szekálásba mennek át.
A GoH-t sajnos dobtam a 8-9ik rész magasságában. Nem mintha a történet unalmas lenne, csak a sebesség amiben haladunk teljesen abszurd már. Két rész között többször éreztem azt mintha ugrottunk volna epizódokat.
Yu Mira esküvője és háttere a semmiből a torkunkon le lett nyomva...
Han Deawi hirtelen aggresszivitásának megértéséhez is kicsit le kellett ülni és meditálni kellett pár kivágott jelenetet hogy megértük miért is történt ami...
Aztán a tornament arc hirtelen átcsap nukleráis hadviselésre... szó szerint...
A semmiből ugranak elő karakterek, fordulatok...

Majd lehet előveszem a manwhat hátha az jobb.
Webtoon app kitölti a munka üres pillanatait és ott még Tower of God-ot fogyasztok.

SaiyaGin

Közérdekű bejelentés: mivel hamarosan kezdődik a Mahouka második sorozata, az elmúlt napokban sokat gondolkoztam azon, hogyan tudnám legméltóbban kifejezni az Onii-sama iránti határtalan és soha meg nem szűnő tiszteletemet; és végül arra jutottam, az lesz a legjobb módszer, ha valami olyasmivel próbálkozom meg, amit még sosem csináltam: a részenkénti blogolással.

Tudom, hogy már nem sokan olvassátok a fórumot aktívan, de akik még gyakran benéztek ide, kövessétek velem együtt Hősünk és Megváltónk, Onii-sama újabb kalandjait!

[spoiler]Szigorúan 4 teh lulz, természetesen.[/spoiler]

Cobra

#10383
Először nem értettem az onii-sant, aztán leesett, hogy nem Madoka, hanem Mahouka :) (ugyanis lesz/van egy Madoka spinoff is).
edit: közben rájöttem, hogy rosszul emlékeztem, Bleach univerzumos lesz, a másik meg Madoka klón, semmi köze az eredetihez).
Hide and fear, Cobra Commander is here !


SaiyaGin


SaiyaGin


Cloud

Quote from: SaiyaGin on 2020-10-11, 12:18:55
Mahouka Koukou no Rettousei S2: 2. rész

Talán az eddigi legrosszabb Mahouka-epizód volt az eheti.
Nagyjából semmi érdemleges nem történt benne. :(

SaiyaGin

Mahouka Koukou no Rettousei S2: 3. rész

Technoblabla? Check.
Onii-sama zseniális? Check.
Idiot plot? Check.

Igen, ez az epizód már sokkal mahoukásabb volt, mint az előző.

Kraivan

Majo no Tabitabi
Elaina kiskorában hatalmas rajongója volt Nike-nak a vándorboszorkánynak, akinek naplója híres könyv lett. Ő maga is elhatározta hogy boszorkány akar lenni aki a világot járja.
Annyira belevetette magát a tanulásba hogy a boszorkánytanonc vizsgát akkora fölénnyel nyerte meg, hogy senki se akarta tanítvánnyá fogadni.
Ahhoz hogy teljes rangú boszorkány legyél a vizsga után egy mentort kell találni.

Ám egy messzriől jött varázsló az erdőben telepedett le és valaki aki nem fél szárnya alá venni őt majd segíti elérni a célját...

3 rész jött ki eddig és még kicsit nehéz hova tenni a sorozatot.
Talán tanúmese sorozat boszorkányköntösben?
Nem sok hasznát vesszük eddig a rangoknak és eddigi dolgoknak.

Elaina... vándorboszorkánykodik: megfigyel és tapasztal. Nem a megszokott megmentjük a világot sorozattal lesz dolgunk. A lenyűgöző ereje is inkább csak arra van hogy aktív megfigyelő maradhasson anélkül hogy veszélyben legyen.
Bár van valami világépítés, három rész után még nehéz ezt hova tenni. Nem tudni mi az ami normális vagy eltérő. Mit kezdjek az információkkal.

A karakterek találkozása is... abszurdan meseszerű. Főszereplőnket meghívják helyekre... bármiféle ok nélkül.

A stílus és az animáció ellenben lenyűgöző. Filmeknél látni ilyen kidolgozottságot. Bár az első rész párbajánál mintha elfüstölték volna a büdzsét...
Majd meglátjuk mi lesz ebből. Várom a következő részt...


SaiyaGin


Kraivan

Munou no Nana
Among us as anime. Népszerű lesz ebben a szezonban, mert mi tagadás, jókor jött ki.
Nem lesz egy DeathNote szintű észjáték, de jól fogyasztható darab.

Egy olyan világban vagyunk ahol fiatalok szupererőkkel rendelkeznek és egy szigetre küldik őket ahol képzik őket hogy az emberiséget veszélyeztető fenyegetés ellen.
A sorozat igazából a második résszel kezdődik, az első rész egy teaser.

Ugyanis az emberiség ellensége épp a szupererőkkel rendelkezők.
A random képesség materializálódás már lejátszódott egy párszor. Azok akik szupererőkkel rendelkeznek deviánsan viselkedtek.
Hmm... valami hiányzik... ennyire egydimenzionálisak?

ja nem... voltak szuperhősök is de rövidre zárják a szálat is, mert azoknak se tetszett h túlregulálják őket és kísérleti patkányként kezelték őket.

Így itt vagyunk... egy szigeten ahol a kiképzés csapnivaló, és az igazi szerep h minden különleges erővel rendelezőt ide deportálnak, hogy egy orgyilkos diák szépen kinyírjon mindenkit.

Nana Hiragi a mi kis negatív főszereplőnk aki energetikus, barátkozó lánynak mutatkozik, és állítólag gondolatolvasás a képessége.
Valójában az ő feladata likvidálni mindenkit, felmérni h ki mennyire potenciális tömegpusztító fegyver a képessége alapján
Quotebár a fene se érti hogy képesség-semlegesítő képesség ami képesség nélküli emberek ellen semmit se ér hogy lesz potenciálisan 800ezer emberéletet veszélyeztető ellenség, de nah... valami metrikus rendszer csak kell...
és jó megfigyelő továbbá manipulátor amiről könnyű eladni hogy ez biza gondolatolvasás...

Meglátjuk meddig húzható a történet, mert elég gyorsan gyanús a helyzet. Bár a halottak nem beszélnek, azért napokra lebetegedni jelzés nélkül igencsak különös, pláne h egy kis osztályról van szó egy kicsi szigeten.
Továbbá ez a szuperhősképzés is igen furcsa. Kb óvodás szintű a tréning. És a tanárokat se érdekli ha napokra eltűnnek már a diákok...

SaiyaGin


chilip

Quote from: SaiyaGin on 2020-11-08, 12:24:40
Mahouka Koukou no Rettousei S2: 6. rész

Ó, Onii-sama, miért vagy te Onii-sama?

jól beégeti majd Honokát az a parazita, "parasite-robo-waifu joins the harem in 3..2.."  :rotfl:

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2020-11-08, 23:00:55
jól beégeti majd Honokát az a parazita, "parasite-robo-waifu joins the harem in 3..2.."  :rotfl:

Ezt tökéletesen megfogalmaztad.  :lul:

Onii-sama ezen a héten sem okozott csalódást.  :angyali:

Mahouka Koukou no Rettousei S2: 7. rész

Kraivan

Jujutsu Kaisen ep7


Holy F...
Már külön meme hogy Satoru azért használ szemfedőt mert elmenne a költségvetés  :hopp:



SaiyaGin

#10399
Mahouka Koukou no Rettousei S2: 11. rész

Onii-sama és az iskolareform


SaiyaGin

Mahouka Koukou no Rettousei S2: 13. rész + összegzés
"Believe in me who believes in you!"

Amúgy azt hiszem, ez volt az első és utolsó alkalom, hogy heti rendszerességgel blogoltam valamit.

Cobra

Log Horizon S3 !

Meg dr Stone S2, bár ezt gondolom kevesebb ember várta.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Új szezon hozott pár jóságot, jelenleg ezeket nézem:

Urasekai Picnic - Stalker vibe, imádom.

Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shounen ga Joban no Machi de Kurasu Youna Monogatari - OP főhős, közben meg azt hiszi hogy gyenge nagyon, közben meg... :D Tetszik.

Tensei Shitara Slime Datta Ken S2 - Folytatódik Slime kalandja, vártam már nagyon.

Wonder Egg Priority - Az art odabax nagyon  :eek: de amúgy egyelőre WTF eléggé.

Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi - Jó ki bosszúhadjárat elé nézünk, nem kevés "felnőtt/hentai szerű" elemmel. Érdekes lesz látni mit hoznak ki belőle.

Re Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu — Subaru Impreza újabb kalandjai, még mindig lassan történnek a dolgok benne. :(

Kumo desu ga, Nani ka? - Slime klón, ezúttal pókhölggyel. Tetszik, de a CGI kicsit gyengének tűnik.

Jujutsu Kaisen - Az a halálból visszatérő meglepetés alatt halálra röhögtem magam. :D  :rotfl:

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu - Újabb isekai cucc, de ezúttal gyerekkortól kezdődően, kis felnőtt témával. Jó cucc, kérdés meddig adaptálják.

kada

Hi
Quote from: Cloud on 2021-01-20, 23:13:50
Tensei Shitara Slime Datta Ken S2 - Folytatódik Slime kalandja, vártam már nagyon.
Re Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu — Subaru Impreza újabb kalandjai, még mindig lassan történnek a dolgok benne. :(
Kumo desu ga, Nani ka? - Slime klón, ezúttal pókhölggyel. Tetszik, de a CGI kicsit gyengének tűnik.
Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu - Újabb isekai cucc, de ezúttal gyerekkortól kezdődően, kis felnőtt témával. Jó cucc, kérdés meddig adaptálják.
Slime: Yay! Mangával haladok ahogy jön.
Subaru Impreza Zero: Legalább annyira lassan nézem, mint ahogy a történet megy. Azaz a nézése gyors, fast forward egy csomót, csak rávenni magam tart el soká.
Kumo: Néha kicsit gyengének érzem a bohókás részt, de a Nai Wa megvolt szóval nincs nagy panasz.
Mushoku Tensei: Nem rémlett hogy ennyi minden volt az "elején"... Jó cucc. "Porcelán" kopogtatásnál feladtam.

HoriMiya: RomCom + HighSchool, akkor meg minek? A gloomy dude valójában tetovált és piercinges titokban, és a többiekbe is próbált az alkotó karaktert lehellni, nem hajszín archetipe szinten leragadni. Mangával haladok szinte ahogy kijön.
Log Horizon s3: s2 csalódás volt, most elvárások nélkül oké.
Ore Dake Haireru Kakushi Dungeon: Magamtól nem néztem volna, de mivel haver magyaráz róla, ám legyen +1 guilty pleasure. Well-Stacked Childhood Friend meglepően nem-irritáló, MC-kun viszont szerintem golem, ami az univerzum egyik legsűrűbb anyagából készülhetett.

Quote from: Cloud on 2021-01-20, 23:13:50
Új szezon hozott pár jóságot, jelenleg ezeket nézem:
Urasekai Picnic - Stalker vibe, imádom.
Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shounen ga Joban no Machi de Kurasu Youna Monogatari - OP főhős, közben meg azt hiszi hogy gyenge nagyon, közben meg... :D Tetszik.
Wonder Egg Priority - Az art odabax nagyon  :eek: de amúgy egyelőre WTF eléggé.
Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi - Jó ki bosszúhadjárat elé nézünk, nem kevés "felnőtt/hentai szerű" elemmel. Érdekes lesz látni mit hoznak ki belőle.
Jujutsu Kaisen - Az a halálból visszatérő meglepetés alatt halálra röhögtem magam. :D  :rotfl:
Köszi az ajánlást, azt hiszem többnek is adok egy esélyt.

Isley

Edens Zero 1-12. rész alapján

Ez a Fairy Tale mangakájának újabb sorozata. A karakter design nagyon hasonló, néhány karakter esetében szinte egy az egyben. Ezenkívül is van hasonlóság bőven. Viszont néha azt hiszem, hogy ez talán jobb lesz, mint a Fairy Tale volt, a barátság mindent legyőz elv helyett behozott a mangaka most egy egzaktabb erőszisztémát, és az sem utolsó, hogy szelik át az űrt, már több bolygón jártak és elég érdekes jelenségek vannak, például Időfalók.
Nézi ezt egyébként valaki? Nem egy különleges mű, hozzávetőleg a Fairy Tale szintje, semmi több, de talán egy esélyt meg lehet adni neki. 25 részes lesz egyelőre egyébként.

blackronin

Volt pár sorozat, ami érdemes nézni az utóbbi időben:

Odd Taxi (2021)
Elég egyedi slice of life történet egy különleges taxisofőrről, valamint Tokió éjszakai életéről.
Van egy egyedi hangulata, valamint egy érdekes mellékszál, ami elég kellemes meglepetést okozott a végén.

Record of Ragnarok (2021)
Klasszikus tournament anime Netflix gondozásában, egész jó animációs minőségben.
A történet se mindennapos:
Istenek az emberek ellen, némi csavarral vegyítve.

Dragon Quest Dai (2020)
Pár hónapja fejeztem be a régi 1989-es Abel történetét, amivel elégedett voltam.
Tudtam, hogy volt egy 91-es feldolgozás Dai kapcsán, de olvastam azt is, hogy sajnos nem fejezték be.
A mostani 2020-as változat elvileg végig fog menni a manga egészén.
A sorozat maga élvezetes, remek karakterek és minőségi animáció jellemzi.
Érdemes hétről hétre követni.  :smile:

Isley

Quote from: blackronin on 2021-07-12, 22:33:25
Volt pár sorozat, ami érdemes nézni az utóbbi időben:
Dragon Quest Dai (2020)
Pár hónapja fejeztem be a régi 1989-es Abel történetét, amivel elégedett voltam.
Tudtam, hogy volt egy 91-es feldolgozás Dai kapcsán, de olvastam azt is, hogy sajnos nem fejezték be.
A mostani 2020-as változat elvileg végig fog menni a manga egészén.
A sorozat maga élvezetes, remek karakterek és minőségi animáció jellemzi.
Érdemes hétről hétre követni.  :smile:

Ezzel teljesen egyetértek, én is ajánlom ezt az animét heti követésre. Első résztől kezdve nézem folyamatosan, nagyon jó, egyszer valami olyasmit is olvastam róla, hogy amióta megy, ez hozza az összes anime közül az egyik leglátványosabban animált harcokat. Persze az is mellette szól, hogy teljes manga feldolgozás lesz.

Cloud

Quote from: blackronin on 2021-07-12, 22:33:25
Volt pár sorozat, ami érdemes nézni az utóbbi időben:


Record of Ragnarok (2021)
Klasszikus tournament anime Netflix gondozásában, egész jó animációs minőségben.
A történet se mindennapos:
Istenek az emberek ellen, némi csavarral vegyítve.


Az a baj, hogy jó volt, de ez kvázi egy pilot szezon, kevés volt, folytatás meg ki tudja mikor jön. :D

blackronin

#10409
Quote from: Cloud on 2021-07-15, 17:16:14
Quote from: blackronin on 2021-07-12, 22:33:25
Volt pár sorozat, ami érdemes nézni az utóbbi időben:


Record of Ragnarok (2021)
Klasszikus tournament anime Netflix gondozásában, egész jó animációs minőségben.
A történet se mindennapos:
Istenek az emberek ellen, némi csavarral vegyítve.

Az a baj, hogy jó volt, de ez kvázi egy pilot szezon, kevés volt, folytatás meg ki tudja mikor jön. :D
Sajnos a Netflix-et ismerve tényleg kérdéses, hogy mikor látjuk a köv. szezont.
Emellett láttam, hogy a manga még közel sem ért véget, elvileg csak a hatodik küzdelemnél tartanak még ott is.
Szerencsére ősszel jön a Baki új évada, így nem maradunk tournament anime nélkül.  :D