Mennyi anime-t nézel?

Started by Lac, 2003-08-04, 17:37:17

Previous topic - Next topic

Te mennyi anime-t szoktál nézni?

Az meg mi? ;)
2 (2.7%)
Még csak most kezdtem, de láttam már párat
6 (8.2%)
Csinálom egy ideje, vannak kedvenc sorozataim
13 (17.8%)
Rajongok érte, sok-sok órát áldoztam már erre az életembõl
35 (47.9%)
Fanatikus vagyok, (majdnem) mindent megnézek, ami anime
15 (20.5%)
Minden anime-t láttam, a TV Tokyo levélben értesít az új sorozatokról
2 (2.7%)

Total Members Voted: 73

Relunx

Én mostanában egyre több animét nézek.. most hogy az egyik haverom a kedven animé-imet szedi le :D !!!

Relunx

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Shock12
Rambó, Rocky, és még sokan mások... a váz az ugyan az... a lényeg a mindent elsöprõ és karcmentes fényes sikeren van, ahol mindíg lobog a hõs mögött egy zászló (és nem kell leírnom, hogy melyik nemzeté...)
Pheh, nemzet...Hát öntudatuk az van, az biztos.

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Megértjük, az biztos.... és vajon az is megérti, akinek segítesz, vagy csak egyszerûen hülyének néz... vagy haszonlesõnek... vagy bárminek... (merthogy segítettél...)

na látod rátapintottál a lényegre (megint) mivel az emberk nincsennek hozzászokva ahoz hogy "VAN ÉLET EZEN A BOLYGÓN"
Pl: 2 házra lakó öreghölgynek akartam segíteni a csomagjait cipelni de nem engedte, vagy ha a villamoson felállok egy néninek az csak néz hogy "ez meg van őrülve hogy másra is gondol"

ÉS a dolog ott kezdődik hogy keresztény vagyok de a BUDDHIZMUS az életfelfogásom és hidd el hogy nem könnyű azt gyakorolni ha az emberek kinevetnek ha olyat csinálsz ami nem szokványos...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

phr0zen

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Pheh, nemzet...Hát öntudatuk az van, az biztos.

Végülis.Bár ezt szerintem már mindenki feldolgozta magában h. az anime egy csírájában jobb dolog...

Shock12

Én is keresztény vagyok, de nem(csak) ez ösztönöz, amikor felállok. Csak szimplán nekem jólesne, ha valaki segítene (ha én lennék abban a helyzetben)... ennyi... de a gond itt van, hogy sokan erre a dologra képtelenek (belegondolni más helyzetébe)... ez a rákfenéje az egésznek...

Relunx

Én már nem lepõdõm meg semmin! A világ nagyon elkanászosodott! És velejéig elromlott. persze tisztelet a kivételeknek!

Minap nézem a Spetrumot és valami ügyvéd vagy mi ilyet szól, hogy át kéne írni a tízparancsolatot, szerinte elég csak 7 (mellesleg az eredeti tizet rendesen átírta)

Nah ehhez szóljatok hozzá....

Idézek egyik kedves membertõl:

"God in his Heaven.  Alrights with the World" ??? Valóban?

Relunx

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Én is keresztény vagyok, de nem(csak) ez ösztönöz, amikor felállok. Csak szimplán nekem jólesne, ha valaki segítene (ha én lennék abban a helyzetben)... ennyi... de a gond itt van, hogy sokan erre a dologra képtelenek (belegondolni más helyzetébe)... ez a rákfenéje az egésznek...

De legalább mi a normálisak tegyünk meg mindent ezért a világért hiszen csak így változhat meg...

Hidd, és minden valóra válik...

ha meg nem az nem a te hibád mert te tudod hogy mindent megtettél de õk ezt nem értékelték...

és én ilyenkor vagyok szomorú hogy a sok szépet amit az élettõl kapunk azt nem tudjuk vagy elfeljtjük felhasználni...

IGAZ SHOCK12?
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

Volt egy vers... tudjátok ... az volt a címe, hogy "Oly korban éltem én e földön" ... ismerõs ?
Vagy az apokalipszis megelõzõ képsorai... bármelyiket képzeled el, most nagyon rá illik a világra... semmi nem így nézne ki, ha lenne egy csöppnyi emberségesség a világon (ezt megtanítaná ez a mûfaj...)

Drótmalac

A világ manapság kb.: arról szól, hogy kenyeret(nem muszáj) és cirkuszt a népnek, olajat és háborút amerikának...
Ami meg a tízparancsolatot illeti, az jó volt 2000 évig, de mára már nincs értelme?
Jellemzõ felfogás, ha nem tetszik valamelyik szabály, egyszerûen felrúghatod, megváltoztathatod, vagy megkerülheted, és minderre az ügyvédek megtalálják a jogi alapokat.
Amíg a mai világ bar*mságai vannak a TV hiradóban és a filmek, arról szólnak, hogy mekkora jó, hogy vannak amerikaiak, addig én inkább animét nézek...;)

VASH

QuoteOriginally posted by Chronos
FTP-n igazán durva anime nem sok van...;)
Szerintem a legdurvább anime a Hokuto No Ken...:D (fõleg a 2003-as Shin Hokuto No Ken)

CHRONOS
bocsi de nem találom mondj pontos címet...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

Igen... meglepõ, mert a TVt én is ritkán kapcsolom be... viszont a gép amúgy is mindíg megy, sávszélbe belefér a folyamatos letöltés, és ha lejön, hát megnézem... meg töltöm fel, ha kell/lehet. És õszintén inkább ez legyen a hobbim, és ezt gyûjtsem, ennek legyek rabja, mint bármi másnak. Én úgy érzem elõnyömre válik az ezzel megszerzett tudás, és igen, elgondolkoztat, tágítja a képzeletet, és a látószöget... EZ elõnyömre válik, ellenben a fentebb említett dolgokkal.

Drótmalac

Ehez még hozzáfûzném, hogy javítja a nyelvi készségeket, ha felületesen is, de megismertet egy másik kultúrával és életfelfogással.
És még az is az anime mellett szól, azon kívül, hogy elgondolkodtató, és komoly, hogy ennek ellenére szórakoztató.;)

Relunx

Yeah Anime Rulez! 4 Ever!

Lac

Légyszíves! Nagyon OFF lett a topic...

Shock12

Ezt Lac most kinek is írtad ?! /Leírtuk DrótMalaccal, hogy miért is tartjuk elõnyösnek, hogy sok animét nézünk, és miért is jó ha más is azt teszi/

Hozzáteszem, tényleg igaz a nyelvi készség fejlesztése (különben soha nem kezdtem volna elkezdeni komolyan érdeklõdni a japán nyelv iránt... meg kultúra iránt.)

Lac

#165
Ezt most arra írtam, hogy már a második oldalt olvastam arról, hogy miért rossz ez a világ, és hogy miért lenne jó/rossz ha sok animés lenne. Azokkal postokkal semmi baj nem volt, de azért ez a topic mégsem errõl szól...

Shock12

Ahan... oké, semmi gond, csak hirtelen nem értettem :p . Létrejöttek új témák, hajrá :D (Ez volt itt az utolsó offtopic beszólás :D )

Ja, és továbbra is túl sok animét nézek :D !

Lac

(közben meg engedte editálni, mert nem "quote"-oltad :D )

Mennyi lehet a túl sok anime? De most komolyan! Vajon mennyi megnézett film jelenti azt, hogy már nem egészséges, és ideje lenne változni? Érdekes kérdések...

Drótmalac

Hogy legyen valami in is:
Manapság, napi 5-6 epizód, vagy 1...2 film, (gyakorlatilag amennyit le tudok tölteni 1 nap.:D )

Shock12

Túl sok anime annyi (otaku-effekt),ami ugyan azon szindrómákat okozza, mint bármely más szenvedélybetegnél feltûnik. Tehát hiány esetén agresszivitást, emberi kapcsolatok megromlása, "befordulás", egyéb irányú koncentráció készségének hiánya

Chronos

QuoteOriginally posted by VASH
bocsi de nem találom mondj pontos címet...
Sajnos nincsenek fent az FTP-n... :( (dehát ezzel kezdtem a postot)
Én most töltöm le a sima sorozatot, a Shin-bõl pedig 1 hete adták ki az elsõ részt, az egy 3 részes OVA lesz...
Majd feltöltöm ha kiadják mind a 3 részt, jó?;)

CHRONOS

VASH

QuoteOriginally posted by Chronos
Sajnos nincsenek fent az FTP-n... :( (dehát ezzel kezdtem a postot)
Én most töltöm le a sima sorozatot, a Shin-bõl pedig 1 hete adták ki az elsõ részt, az egy 3 részes OVA lesz...
Majd feltöltöm ha kiadják mind a 3 részt, jó?;)

CHRONOS
oksa azt megköszönném...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

VASH

QuoteOriginally posted by Lac
(közben meg engedte editálni, mert nem "quote"-oltad :D )

Mennyi lehet a túl sok anime?
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

VASH

QuoteOriginally posted by VASH

bocsesz az elõzõért
itt az igazi:
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

#174
Nem semmi... nekem is o-ig tart a meghajtójelõlések betûjel sorozata :D . Plussz a hátam mögött a már archivált CD-tömeg...
Ja, tudod a már megírt postod javítani... (postod alján az edit gomb...) ... bocs, amennyiben tudtad...

De ez a mennyirés még nem a túl sok kategóriába tartozik... és ha más szerint túl sok, akkor én úgy nevezném magam, hogy "gyűjtő". Szóval a sok sem az... ;) . Amíg nem vagyok a szó rossz értelmében függő (márpedig remélehtőleg közülünk senki sem az), addig nem is érdekel, hogy milyen költség, és idő vonzatok tartoznak a dologhoz. :p

Lac

QuoteOriginally posted by Shock12
Nem semmi... nekem is o-ig tart a meghajtójelõlések betûjel sorozata :D . Plussz a hátam mögött a már archivált CD-tömeg...
Ja, tudod a már megírt postod javítani... (postod alján az edit gomb...) ... bocs, amennyiben tudtad...

De ez a mennyirés még nem a túl sok kategóriába tartozik... és ha más szerint túl sok, akkor én úgy nevezném magam, hogy "gyűjtő". Szóval a sok sem az... ;) . Amíg nem vagyok a szó rossz értelmében függő (márpedig remélehtőleg közülünk senki sem az), addig nem is érdekel, hogy milyen költség, és idő vonzatok tartoznak a dologhoz. :p

(igen, azért kellett javítani, mert rájöttem hogy rossz szavakat használtam... ehh, na mindegy túl van tárgyalva)

Én úgy érzem, hogy ebben a műfajban (anime-nézés) elég nehéz komolyan függővé válni. Hiszen animéból is van ezer, és olyan ember nem létezik, akinek mindegyik tetszene, és mindegyiket megnézné tízmilliószor. Azt el tudom képzelni, hogy egy adott animéhoz kezd el valaki már nem egészséges módon ragaszkodni. Amikor már-már azt hiszi az illető, hogy a valóság csak kitaláció, és az igazi világ az, amit az anime mutat (ismerős, ugye? lásd a Mátrix-világ). Ekkor az illető számára már csak az nyújt vígaszt, ha újra és újra megnézi a "kedvenc" sorozatát/filmjét, és kezd elfordulni a külvilágtól, és már nem érdekli többé, mert ő már megtalálta magának a "menedéket". De ezt sem lehet az animékra általánosítani, mert egy filmmel is történhet ilyen.

Igazad van, szerintem sincsenek errefelé igazi függők, pontosan azért amit mondtál is, mert a függő nem kommunikál a külvilággal, a függőnek nem hallod a hangját. Itt csak gyűjtők vannak ;)

VASH

QuoteOriginally posted by Lac
(igen, azért kellett javítani, mert rájöttem hogy rossz szavakat használtam... ehh, na mindegy túl van tárgyalva)

Én úgy érzem, hogy ebben a műfajban (anime-nézés) elég nehéz komolyan függővé válni. Hiszen animéból is van ezer, és olyan ember nem létezik, akinek mindegyik tetszene, és mindegyiket megnézné tízmilliószor. Azt el tudom képzelni, hogy egy adott animéhoz kezd el valaki már nem egészséges módon ragaszkodni. Amikor már-már azt hiszi az illető, hogy a valóság csak kitaláció, és az igazi világ az, amit az anime mutat (ismerős, ugye? lásd a Mátrix-világ). Ekkor az illető számára már csak az nyújt vígaszt, ha újra és újra megnézi a "kedvenc" sorozatát/filmjét, és kezd elfordulni a külvilágtól, és már nem érdekli többé, mert ő már megtalálta magának a "menedéket". De ezt sem lehet az animékra általánosítani, mert egy filmmel is történhet ilyen.

Igazad van, szerintem sincsenek errefelé igazi függők, pontosan azért amit mondtál is, mert a függő nem kommunikál a külvilággal, a függőnek nem hallod a hangját. Itt csak gyűjtők vannak ;)

Szívembõl beszéltél...
az igazség az hogy én így voltam a TRIGUN-nal, és vagy egy hétig gyötört az az érzés hogy nekem miért nincs hatalmam hogy én is tudjak segíteni másokon... egészen addig amíg barátok, barátnõm rá nem vezetett hogy van hatalmam arra hogy a környezetemet változtathassam a jó irányba, és elmúlt a világ iránt érzet sajnálatom és örültem hogy én (talán veletek együtt) a helyes úton járok és így már volt értelme az egésznek...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

ArchElf

#177
QuoteOriginally posted by VASH
Szívembõl beszéltél...
az igazség az hogy én így voltam a TRIGUN-nal, és vagy egy hétig gyötört az az érzés hogy nekem miért nincs hatalmam hogy én is tudjak segíteni másokon... egészen addig amíg barátok, barátnõm rá nem vezetett hogy van hatalmam arra hogy a környezetemet változtathassam a jó irányba, és elmúlt a világ iránt érzet sajnálatom és örültem hogy én (talán veletek együtt) a helyes úton járok és így már volt értelme az egésznek...
Jó is a pozitív visszaigazolás, és a baráti segítség...
Ha nem ismertem volna meg azt a lányt, aki most már egy éve a feleségem... Hát fogalmam sincs, hol lennék most.
(Itt valószínüleg nem és ez +1 pont emellett)
De ugyanígy segítek (segítünk mi is) másokon, remélem...
:)
AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Kazador

Hûha!

A tegnapi kérdésem óta eléggé elkalandoztak a gondolatok! :)
(na persze egyáltalán nem rosz irányba!!!)...
...visszatérve KareKanora - leszedtem, még anno, olvastam
rövid jellemzést róla és érdekelne is, csak elég gagyi a minõség
és két rész után már fájt a fejem a felirat nehezen olvashatósága
miatt. Aztán egyszer valaki kérdezte, nincs-e meg valakinek jobb
minõségbe, - meg is jelent a szerveren kb 10 rész, de ennyi! :(
Nem tudná valaki feltölteni a maradék részeket is jobb minõségbe?
Nagyon megköszönném. (t.i. munkahelyrõl töltök és kazaa+ társaikat
nem nézik jó szemmel...)
Köszi!

Üdv.
Kazador

u.i. mennyi az annyi? - több mint 500 animés cd-m van - kb 1 év alatt :D (persze nem láttam még mind...és valószínû nem is fogom...de gondolok az inségesebb idõkre és gyûjtök amig van rá lehetõségem:) )

Tac-csont

500 ? Hú az kicsit messze van még nekem. Egyenlõre a 100. ra hajtok végülis ezen a Fórumon még csak pár het vagyok :-]