Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

Venom

Kétszer 25 részes lesz ez a sorozat, nem? Mert akkor még nagyon ráérünk komolyabb csatákra, bár most jók a kilátások puffogtatás ügyileg. Kíváncsi vagyok milyen szuper mechát kapott a rosszarcú, vöröshajú közel-keleti fanatikus zsoldos (a nevére nem emlékszem).


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

SaiyaGin

#121
Mi az, csak WS és én nem vártam meg, hogy elkészüljön a Conclave-Mendoi sub?

Venom

Eléggé úgy tűnik. :) Anno én is filóztam, hogy inkább várok rá még egy napot, de aztán leszedtem Shinsent, az se rossz. És mivel még ki se jött a Mendoi-Conclave a 14. résszel, úgy érzem, helyesen döntöttem. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

chilip

én máig vártam, biztos lassan megy az új karaoke :D shinsen télleg nem rossz, de  conclave-et archiválom majd  :szemuveges:

Cobra

Én inkább megvárom a Conclave verziót, Shinsentől most legutóbb 1 rész Rental Magica-t néztem, majd utána az Eclipse-es verziót és sok helyen tök mást írtak fordításnak. És az Eclipse-es jobban tetszett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

[spoiler]Meisters! Tonight we dine in Hell!
Vagy mégsem.[/spoiler]

Egyértelműen az eddigi legjobb rész.

fraglimiter

Ez ugye tudod h gonosz dolog, visszaelni a kepessegeiddel!  :bruhuhu:
En nem ertek japanul es varhatok a subberekre  :cool:

SaiyaGin

Quote from: fraglimiter on 2008-01-19, 20:50:49
Ez ugye tudod h gonosz dolog, visszaelni a kepessegeiddel!  :bruhuhu:
En nem ertek japanul es varhatok a subberekre  :cool:

Érteni én se értek, csak néhány kifejezésnél, szónál tudom, hogy "Aha! Amikor subbal nézek animét, akkor ez és ez az angol fordítás!"

White SeeD

Quote from: SaiyaGin on 2008-01-17, 09:54:55
Mi az, csak WS és én nem vártam meg, hogy elkészüljön a Conclave-Mendoi sub?

Én eleve Shinsent nézek, így nem várok  semmire :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

fraglimiter

ep15:   :confused: -->  :bruhuhu: -->  :wtf: -->  :morci: -->  :whoah:

Puru²

[spoiler]
Nah hurrá ,végre úgy nézett ki hogy kezdik sarokba szorítani a CB-t erre  a készítők a bedobtak a semmiből még 3 übertáp mechát amik még az alap gundam-kat is túlszárnyalják .  :wtf Ettől függetlenül remélem hogy az új szereplők hoznak valami vérfrissítést a sorozatba.
[/spoiler]

White SeeD

15 ep:
[spoiler]  :D Luisu+Saji   -> :wtf: Vegyenek már egy radart valamelyikbe! Nem hiszem el hogy nemlátják hogy többszázan várnak rájuk.->  :lol: Rájuklőnek mindent, hülyére robannak, de alig van rajtuk karcolás. -> 15 óra után már lankad a harcikedv, noha még mindegyik egyben van pár karcolást leszámítva -> Ez úgy izgalmas lett volna, ha legalább véletlenűl letört volna pár darab innen onnan.  Egy fely, egy kéz, de így max azt érték el, hogy láthattuk ahogyan lövik őket teljesen feleslegesen. Csakazért állnak "vesztésre" ami nem igaz, hiszen úgy sem fognak veszteni mert a pilótáik lúzerek :lazza: [/spoiler]
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2008-01-21, 15:09:39
15 ep:
[spoiler]  :D Luisu+Saji   -> :wtf: Vegyenek már egy radart valamelyikbe! Nem hiszem el hogy nemlátják hogy többszázan várnak rájuk.->  :lol: Rájuklőnek mindent, hülyére robannak, de alig van rajtuk karcolás. -> 15 óra után már lankad a harcikedv, noha még mindegyik egyben van pár karcolást leszámítva -> Ez úgy izgalmas lett volna, ha legalább véletlenűl letört volna pár darab innen onnan.  Egy fej, egy kéz, de így max azt érték el, hogy láthattuk ahogyan lövik őket teljesen feleslegesen. Csakazért állnak "vesztésre" ami nem igaz, hiszen úgy sem fognak veszteni mert a pilótáik lúzerek :lazza: [/spoiler]

Ez azért erőteljes túlzás. végig bombázás alatt voltak, láthattad, hogy mennyire [spoiler]dobálta a májsztereket a becsapódás ereje, amikor a bombák eltalálák őket, megpróbáltak gazdaságosan bánni az erejükkel, ha folyamatosan vagánykodtak volna, sokkal hamarab kimerültek volna, meg hiába intéztek volna el több tucat ellenséget így, amikor több száz volt. Lockon megmondta, hogy még kajálni se volt ideje. A végén a Kyrioson voltak horpadások/repedések, de abban egyetértek, hogy ez a tulajdonképpeni elpusztíthatatlanság elvett az izgalomból. [/spoiler]

A következő megjegyzésem SEED és Destiny-szereplőkkel kapcsolatos, ha valaki még nem nézte volna végig őket, a saját felelősségére kattintson:
Alaszkai Joshua [spoiler]a 14. részben kiköpött Heine Westenfluss volt a frizurájával, sisakban pedig Orga Sabnakra emlékeztett. És lám: sikerült felülmúlnia Heinét az "Állítólagos ászpilóta retardált halála" nevű versenyszámban. :D Meg különben is, JOSH-A  :lol:
[/spoiler]

A 14. részben Marina ágya elég kényelmesnek tűnt, mi az esélye annak, hogy Setsuna ebben fekve térjen magához a 30. rész körül, miután egy gigantikus csatában (amely talán Ali halálával végződik) tönkrevágta az Exiát és megsérült?  :D

fraglimiter

Quote from: SaiyaGin on 2008-01-21, 19:34:13

[spoiler]Emlekeim szerint azert Heine-nek tobb szerepe volt mint az elobb emlitett szoke fiatalembernek. Szerintem tobb mint 2 reszben is benne volt mielott kozelebbrol megismerte a leglabilisabb női pilota kegyetlen felét. Mintha meg a Minerva-n (:whoah:) is jart volna :P[/spoiler]

SaiyaGin

Quote from: fraglimiter on 2008-01-21, 20:13:36
Quote from: SaiyaGin on 2008-01-21, 19:34:13

[spoiler]Emlekeim szerint azert Heine-nek tobb szerepe volt mint az elobb emlitett szoke fiatalembernek. Szerintem tobb mint 2 reszben is benne volt mielott kozelebbrol megismerte a leglabilisabb női pilota kegyetlen felét. Mintha meg a Minerva-n (:whoah:) is jart volna :P[/spoiler]

Persze, 3 vagy 4 részben szerepelt, de [spoiler]ő is meghalt az első csatában, amit mutattak. (A Special Edition I.-ben van még egy rövid jelenet egy korábbi csatából, amiben egész jól teljesít.)[/spoiler]

Dreamcleaver

#135
Még 3 Gundam a CB-nek? Még is mi a f*szt csinálnak a forgatókönyvírók?
Mellesleg k*rva sok értelme volt a 15-ös résznek. Bemászik a 4 Gundam egy nyílvánvaló csapdába, ahol esélyük sincs, csak azért, hogy aztán jöhessen 3 másik, aki megmenti őket. ROFL! És ez meg is volt tervezve, mert Sumeragi nem nagyon izgult, mikor odaküldte őket.
Maga a csata meg látványos volt, de elég uncsi. 15 órás zárótűz, ami meg sem kottyan a Gundamoknak, csak azért, hogy lefárasszák a pilótákat. Aztán meg sec perc alatt elkapják őket. Ráadásul csak Lockon-t kapták el, azért mert fáradt volt. Tieria suitja lassú és lazán elkaphatták volna így akármikor. Hallelujának meg nem tudom miért nem jött elő Alleluja megint, simán lenyomták. Setsuna meg béna volt mint mindig.
Eddig felejtős, de nagyon.

Heine legalább jófej volt, és azért harcolt, ráadásul a harcon kívül volt nagyobb szerepe.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-24, 04:47:19
Még 3 Gundam a CB-nek? Még is mi a f*szt csinálnak a forgatókönyvírók?
Mellesleg k*rva sok értelme volt a 15-ös résznek. Bemászik a 4 Gundam egy nyílvánvaló csapdába, ahol esélyük sincs, csak azért, hogy aztán jöhessen 3 másik, aki megmenti őket. ROFL! És ez meg is volt tervezve, mert Sumeragi nem nagyon izgult, mikor odaküldte őket.

:tezsvir:
Meg részben az is lehetett, hogy "Odamentek, elkezdenek lőni rátok, oszt amikó észreveszik, hogy nem hat semmilyen fegyverük, maj' csak hazamennek."

chilip

de azért nagyon szenvedtek a Meisterek, mikor a fegyverek megkarcolták a festést a gundameken :D

Venom

Feltalálták a hiper-szuper Gundameket... de a francos biztonsági övre már senki se gondolt! :lame:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Dreamcleaver

Azért volt egy jó jelenet a 15-ös részben. Amikor Patrick Colasour berohan, hogy ő miért nem kapott felszállási parancsot, erre beszól neki a csajszi tábornok hogy:
"Trust me. I will turn you into a man."  :rotfl: :rotfl: :rotfl:


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

Quote from: Venom on 2008-01-24, 13:23:10
Feltalálták a hiper-szuper Gundameket... de a francos biztonsági övre már senki se gondolt! :lame:

Már radarra sem maradt pénzük, nem hogy biztonsági övre. Mellesleg már a Zetaclónnak is felszereltek egy pajzsot :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Puru²

OFF : Nem tudjátok mi lett a tervezett SEED mozifilmel amit eredetileg   még 2006-ban jelentettek be a Sunrise-ék  ?

Gundam Thrones rumors :

[spoiler]
- The three Gundam Thrones combine by lining up in a row
- Their GN particles are red
- They are Celestial Being MS but from a different branch unknown to Setsuna and company
- The three pilots have been enhanced through genetic manipulation   :wtf

- The Thrones have their own mothership which is equipped with a GN Drive with the same kind of red particles as they emit themselves 
- Further, the mothership has a beam cannon directly linked to its GN Drive  :wtf :wtf
- The three pilots are referred to collectively as Team Trinity
- The shoulder-equipped cannon on the Throne (Eins, presumably) is a GN Launcher. When two Thrones are linked, it's a GN Mega Launcher. When all three are linked, it's a GN High Mega Launcher  :wtf :wtf :wtf :wtf :wtf
[/spoiler]

Venom

Quote from: Puru² on 2008-01-24, 14:57:23
Gundam Thrones rumors :

[spoiler]
- The three Gundam Thrones combine by lining up in a row
- Their GN particles are red
- They are Celestial Being MS but from a different branch unknown to Setsuna and company
- The three pilots have been enhanced through genetic manipulation   :wtf

- The Thrones have their own mothership which is equipped with a GN Drive with the same kind of red particles as they emit themselves 
- Further, the mothership has a beam cannon directly linked to its GN Drive  :wtf :wtf
- The three pilots are referred to collectively as Team Trinity
- The shoulder-equipped cannon on the Throne (Eins, presumably) is a GN Launcher. When two Thrones are linked, it's a GN Mega Launcher. When all three are linked, it's a GN High Mega Launcher  :wtf :wtf :wtf :wtf :wtf
[/spoiler]

Hát nem tudom, elég merészek ezek a szóbeszédek. És attól félek, hogy ezek alábecsülik a valós infókat. :D


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

SaiyaGin

#143
Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-24, 14:02:39
Azért volt egy jó jelenet a 15-ös részben. Amikor Patrick Colasour berohan, hogy ő miért nem kapott felszállási parancsot, erre beszól neki a csajszi tábornok hogy:
"Trust me. I will turn you into a man."  :rotfl: :rotfl: :rotfl:



:whoah:  :Kiraly:
Ha a Throne-ok nem lépnének közbe, Patrick kedvenc felettesének ágyában pihenné ki felejtené el a csata fáradalmait a következő részben, miután kihallgatták az elfogott Tieriát. Na mindegy, majd máskor...
Btw, a Conclave-Mendoi mindig Patrick Colasour és Soma Peries neveket használta? Valahogy eddig másra emlékeztem, de lehet, hogy keverem a subokat. (Azt tudom, hogy a Shinsen Corlasawar nevet használja.)


Quote from: Puru² on 2008-01-24, 14:57:23
OFF : Nem tudjátok mi lett a tervezett SEED mozifilmel amit eredetileg   még 2006-ban jelentettek be a Sunrise-ék  ?

Annyit tudok, hogy még csak a kezdeti stádiumban tart a projekt, ha jól emlékszem, valahol azt olvastam, hogy a forgatókönyvíró ötlethiánytól szenved.

Dreamcleaver

Quote from: SaiyaGin on 2008-01-24, 16:14:54
Quote from: Puru² on 2008-01-24, 14:57:23
OFF : Nem tudjátok mi lett a tervezett SEED mozifilmel amit eredetileg   még 2006-ban jelentettek be a Sunrise-ék  ?

Annyit tudok, hogy még csak a kezdeti stádiumban tart a projekt, ha jól emlékszem, valahol azt olvastam, hogy a forgatókönyvíró ötlethiánytól szenved.


Remélem nem az írja, aki a Gundam 00-t. Inkább dolgozzon rajta sokáig, de legyen méltó a SEED legendához.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Valamiért változtattak a családneveken C-M-ék. Lehet kijött valami romanji-s névlista és onnan vették át.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

fraglimiter

Kezdenek nem tetszeni a dolgok, a hivatalos oldalra kikerultek az infok az uj gundamekrol es pilotakrol, mothership stb...
Ha most ezek 3an jonnek es mindenkit bepwnolnak lehet h ez a sorozat lesz az a gundam sagabol amit nem fogok tovabb nezni.
(Egyetlen egy indok van ami nalam akkora sullyal bir h nezzem az pedig a női pilota lesz, ha az bejon akkor marad a 00 tovabbra is a kedvencek kozott)
A Throne Gundam-ek megjelentevel viszont kicsit at fog alakulni a helyzet, mar mutatkoztak jelek de most akkor mar veglegesnek tunik szamomra h itt a CB nem csak a harcokat akarja megszuntetni (tudom, tudom gyerekes vagyok mert a hulye nem talalja ezt ki, de akkor is, a remeny hal meg utoljara). Kivancsian varom a masik mothership-et, ami mar nem csak szallitohajo lesz 0 offenziv kepesegekkel hanem egy rendes csatahajo (ha lehet hinni az infoknak), jah meg persze a crew  :muhahah: :muhahah:

chilip

fanservice 2 legénység  :muhahah: ott csak 1 férfi lesz és 30 fős a legénység  :rotfl:

Prof. William

Azt várom már hogy egyszer mocskosul elverjék ezeket űber gundamokat...

A 15 órája lőnnek és még a kajámat se tudtam megenni beszólás szánalmas... Mit tudnak ezek az igazi harcról?

Dreamcleaver

Az egyedüli dolog, amiben reménykedem, hogy valóban kiderül, hogy a Celestial Being-nek sokkal sötétebb céljai vannak, és ez a töröljük el a háborút erővel dolog csak álca/felvezetés.
Ami epic lenne sztem, ha a két CB frakció között kitörne a harc. Pl mikor kiderül az igazság, akkor a Sumeragi/Halleluja/Lockon részleg szembeszál a Trinity-vel. Setsuna hezitál, vagy ő lesz, aki ingadozik egy ideig, mert hisz az ideáljaiban és Messiásként tekint a Gundamokra, de végül felszmél. Tieria meg egyértelműen támogatja a CB "sötét" terveit, lehet tud is róluk már most.
Persze a mostani Gundamok nagy része elpusztul majd, de átadják a GN techet mondjuk a UN-nek, akik szépen kidobnak egy új szériát és mellesleg a renegátok is kapnak, vagy egyszerűen valami titkos tengeralatti depóban elkészítenek Sumeragiék párat. Végül is milyen Gundam sorozat az olyan, ahol a főszereplők egy része nem kap új suitot legalább egyszer.  :D
Persze mindez csak az én spekulációm eddig.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS