Main Menu

Gundam

Started by chilip, 2007-10-14, 02:35:34

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2008-03-29, 12:17:30
Hát, a megfelelő spoilertopic átböngészése után a következők várhatók az utolsó részre:
:falba: :wtf: :mad: :morci:

Valóban. Nagyon jó rész volt, de a vége :wtf: én pedig :mad: és :morci: vagyok, amiért októberig kell várni, és nem nézhetem tovább most azonnal.

White SeeD

Raw után így alakult a vélemény:
[spoiler]
:falba: =nem döglött meg akinek kéne. Akinek meg nem kellett volna az meghalt. Főleg a ribancot kellet volna kiiktatni, erre megkapja majd a 00-t...
:wtf: =Az x évvel későbbi állapotok
:mad: =no Saji Luisu happy end.
:morci: =Mindezeket figyelembe véve sz@r end
[/spoiler]

Sub után részértékelő + sorozat értékelő. Hát nem vagyok elragadtatva.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2008-03-29, 21:24:43
Raw után így alakult a vélemény:
[spoiler]
  :falba: =nem döglött meg akinek kéne. Akinek meg nem kellett volna az meghalt. Főleg a ribancot kellet volna kiiktatni, erre megkapja majd a 00-t...
:wtf: =Az x évvel későbbi állapotok
  :mad: =no Saji Luisu happy end.
:morci: =Mindezeket figyelembe véve sz@r end
[/spoiler]

Sub után részértékelő + sorozat értékelő. Hát nem vagyok elragadtatva.

A :falba: után írt megjegyzéseddel egyetértek
:wtf: szerintem is :wtf:, de épp emiatt várom a folytatást.
A :mad: elég furcsa, úgyhogy itt is  :tezsvir:
Én nem vagyok :morci:, szerintem egészen összeszedte magát a (fél)sorozat a végére, de azért voltak dolgok, amik nem tetszettek az utolsó részben:
[spoiler]Graham és a GN Flag: az egész nagyon erőltetett volt: már véget ért a nagy csata, erre hirtelen megjelenik LOLOLOL GUNDAM, és nekiugrik az Exiának, ami ugye már eléggé lefáradt Arany János Alejandro miatt, és még így is mire jut vele... Mintha az egész jelenetet csak azért csinálták volna, hogy 1.:az Exia totálkárossá váljon, 2.:Graham olyan sérülést szerezzen, amit maszkkal kell eltakarni. Ebből következik a másik dolog, ami nem tetszett:
Eddig részeken keresztül vígan irtották a szereplőket, most pedig láthatjuk. hogy négy év múlva Graham Hannibal Lecternek álcázva fog járkálni, Patrick teljesen nyugodtan áll kedvenc parancsnoka mögött, és akkor a poharát az asztalra csapó borostás, vicsorgó alakot még meg se említettem.
Sumeragiékkal meg mi lett?
[/spoiler]

Venom

[spoiler]Szerintem a borostás whiskeys arc nem más, mint Ali Al-Sarshes. A maszkos Graham eléggé  :wtf:, úgy tűnik nem tudnak megszabadulni a Gundam legenda gyenge elemeitől. Az a csaj pedig Tierie mögött Louise volt?[/spoiler]


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

ultimecia

Félidő. Összességében alul maradt gyakorlatilag az összes gundamhoz képest. Az eleje nagyon gagyi és unalmas volt. A végén pedig mindene túlőttek és átcsaptak dögunalomból írtsunk ki mindenkit stílusba.
Azért kiváncsi vagyok mit hoznak össze a következő félidőre. Ha van eszük visszavesznek a szereplőirtásból, és folytatják a normál akciós részeket még jó is kisülhet belőle.
Az useless princessel meg gyakorlatilag semmi érdemlegeset nem tudtak kezdeni.

[spoiler]
Valóban, az bizony Louise.
És én még felhívnám a figyelmet hogy Tiera az egyik oldal egyenruháját viselte. ::)  És most már tényleg nem tudom eldönteni hogy micsoda... Jelenleg a női lélekkel megáldott férfitestű cyborg szerepel az első helyen :smile:
Végre lesz amszkos ember. Bár elég egyértelmű hogy kicsoda :frown:
Louiset meg Sajit igazán összehozhatták volna, így csatlakozom a  :mad: brigádhoz :smile:
:wtf: al is egyetértek.
:falba: al meg pláne.[/spoiler]

Puru²

25. rész =  :cool:

Igazából nem lepett meg a sorozat vége ,voltak olyan dolgok amire már számítani lehet [spoiler]pl Livonze lesz a sorozat főkolomposa , Graham a szőke maszkos ,a Soma-Alleluja kapcsolat stb[/spoiler] Másik dolog amire szintén számítani lehetett hogy itt is ugyanazt a trükött veti be a Sunrise mint a Code Geass-nél ahol az S1 és az S2 között is van  egy hosszabb időbeli gap.  ::) Ettől függetlenül minden téren Epic volt a befejezés ,ha Seiji Mizushima tudja tartani ezt a tempót akkor van esélye rá hogy nálam bekerül az örök fav Gundam sorik közé (80,83,Z,ZZ,Victory,Turn A ,SEED) .

folyt. köv októberben  ^^"
bár a többi mecha fannal úgy is fogok találkozni jövő héten a  Code Geass topikban   :kocc:

És ami a legfontosabb Nena lives!!!!!!! és badassebb lesz mint valaha .  :appl:

SaiyaGin

Quote from: ultimecia on 2008-03-30, 14:38:33
Azért kiváncsi vagyok mit hoznak össze a következő félidőre. Ha van eszük visszavesznek a szereplőirtásból, és folytatják a normál akciós részeket még jó is kisülhet belőle.
Az useless princessel meg gyakorlatilag semmi érdemlegeset nem tudtak kezdeni.

Talán az eltelt évek alatt elég tapasztalatot szerzett ahhoz, hogy tudjon kezdeni valamit. Lacus se a SEED elején kezdte el komolyan a politikusbizniszt.
A szereplőirtásból talán visszavesznek, de előre félek a jövő fegyvereitől és felszereléseitől. ::)

Quote from: ultimecia on 2008-03-30, 14:38:33
[spoiler]
:falba: al meg pláne.[/spoiler]

:tezsvir: Kíváncsi vagyok, mi lett vele és hova került.

Quote from: Puru² on 2008-03-30, 14:56:06
És ami a legfontosabb Nena lives!!!!!!! és badassebb lesz mint valaha .  :appl:

Nagylelkű leszek, és nem veszem el a lehetőséget WS-től, hogy megmondja a frankót a fentiekkel kapcsolatban.


fraglimiter

Nem birtam magammal es meg tegnap megneztem a raw-t de most jon le a subolt verzio es amig le nem er nem irnek velemenyt.
Masoknak is rohadt lassan jott le a torrent? 40el vanszorog lefele ugy h kismillio seeder van a tracker szerint :S

Puru: Ovatosan az ilyen Neena-fan hozzaszolasokkal ahogy olvasgatom a forumokat nem sok rajongoja van, sot(<--- ide tartozom en is)! (Ketseg nem fer hozza h mostantol ő lesz a /drool karakter a sorozatban :))

SaiyaGin

Quote from: fraglimiter on 2008-03-30, 15:13:47
Puru: Ovatosan az ilyen Neena-fan hozzaszolasokkal ahogy olvasgatom a forumokat nem sok rajongoja van, sot(<--- ide tartozom en is)! (Ketseg nem fer hozza h mostantol ő lesz a /drool karakter a sorozatban :))

:ejnye: Sumeraginak és Feldtnek elvileg még élnie kell.

fraglimiter

Quote from: SaiyaGin on 2008-03-30, 15:17:17
Sumeraginak és Feldtnek elvileg még élnie kell.

:tezsvir:

Dreamcleaver

Nena-nak meg halnia. Amúgy az is érdekes, ha valaki Nena-fan...csak mert lány...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

Quote from: SaiyaGin on 2008-03-30, 15:08:17
Quote from: Puru² on 2008-03-30, 14:56:06
És ami a legfontosabb Nena lives!!!!!!! és badassebb lesz mint valaha .  :appl:
Nagylelkű leszek, és nem veszem el a lehetőséget WS-től, hogy megmondja a frankót a fentiekkel kapcsolatban.

Köszönöm a lehetőséget, hogy egy újabb ember rakhasson ignore listára :D
De ha már így átadtad a szót:

Miért utáljuk Nena-t?
Nos, az egyetlen ember, aki nem illett bele a Gundamok "eszméibe". Nagyban tett az eredeti célra. Simán csak szeret ölni. Csak azért kinyírt egy csomó embert, mert neki olyan kedve volt / nem hívták meg a kertipartyra...
Nem több egy átlag alatti nagyszájú slutgirlnél, akinek egy nagy fegyvert adtak a kezébe.

Sajnos ez volt az egyetlen dolog, ami nem jött be a jóslásokból :mad: Ráadásúl főszerepet fog kapni amköv seasonban...
Remélem a végéig csak elintézik.
Ha va egy kis fantáziája a történetírónak, el tudom képzelni hogy Loise beépül a CB-be, és az adott pillanatban kicsinálja :__devil:



És egy kis extra:
http://interhost.hu/whiteseed/g00.jpg
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Flaser

Túl kevés, túl későn. így foglalhatnánk össze az első évadját a Gundam 00-nak.

A szezon elején úgy fest a történetvezetés alapjaival sem voltak tisztában a készítők, legalábbis szinte tiszta technikai demonstráció láthattunk a Gundam saga klasszikus mozzanataival.

Később érzésem szerint kirugták a korábbi forgatókönyvírót, vagy az utóbbi megvilágosodott. Lehet, hogy ez a valószínűbb mivel a szereplők szép lassan tényleges alakot nyertek, de ez már túl későn a szezon végén történt csak meg. Végül csodák, csodája vlm. fajta történetet is kaptunk....de annyira a végén mindennek, hogy már csak a legalapvetőbb mozzanatokat sikerült vászonra vinni, s így egy elsietett össze-vissza eseményhalmaznak tűnik az egész.

Ennek következménye, hogy a szereplők bármi előzmény nélkül, egyik pillanatról a másikra jutnak egy felismerésre, majd aszerint cselekszenek, majd megint egy felismerés és így tovább bármi kifejtés vagy akár ezen állapotok mélyrehatóbb bemutatása nélkül. Mindezt még jobban összekuszálja az erőltetett tempó szülte folytonos konfrontációk ahol nincs idő rá, hogy ténylegesen hassanak egymásra a szereplők.
Az egyik győz, a másik megfutamodik vagy meghal, megnyomorul.

Az egészben az a legidegesítőbb, hogy ha mindezt akár 5 résszel korábban kezdik még egy jó anime is kisülhetett volna ebből. 10 résszel korábban kezdve a valaha volt egyik legjobb Gundam show, és az első amiben egyenrangú hősök vannak sokféle problémákkal, sokféle választ adva a háború őrületére.

Sikeresen eddig ezt csak az egy-két hősre vagy ha úgy tetszik egyetlen protagonista-antagonista kapcsolatot kibontó sorozat volt erre képes. Hja, Char Aznable sokkal több volt a szokásos rossz fiúnál, s Amuro Ray vetélkedése ill. küzdelme vele többről szólt mintsem egy erkölcsi példázat a jóságról, mert mint azt a Gundam szereplők unos untalan tapasztalják, a valódi életben, sőt egy háborúben a jóság ill. egyálatlán a helyes fogalma nagyon zavaros, akár menthetetlenül ködöd.

A pilóta stábos show-k mind elbuktak ill. általánosan gyengének szokták őket értékelni. Sajnos a Gundam 00 első szezonja is fixen idesorolható. A Winghez képest mindenképp egy előrelépés, az abortált Destiny-hez képest méginkább; de sajnos túl későn túl keveset tett.

Reméljük, hogy a 2. szezon végre követi a nagy nehezen megtalált hangot és dramaturgiát amit egy ilyen multi-poláris történet igényel.

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

White SeeD

#283
Hol is kezdjem. Talán a legelején. Az alap5let eleve kimerűlt egy Wing clone felállásban. Jönnek a szuperGundamok, lenyomják a ,,roszfiúkat" szurkolhatunk nekik, stb. Elsőnek az általános iskolában tanult bölcs szállóigét idézném: Háborúzni a békéért olyan mint  b@szni a szüzességért... (a szeretkezz ne háborúzz szituációs lehetőségeket meg egyszerűen kicsinálták...). Ennyit az alap5letről. Hurrá.
Nem tetszett, hogy elve elhagytak egy halom Gundam sajátosságot.
Maszkos man (nem, nem a sorozat közepén kell összeszedni, és nem, nem kéne tudnunk hogy kicsoda az.) Igen. Ez gyakorlatilag minden Gundamban benne volt, valamilyen formában. Ha mást nem is egy fél arcot eltakaró napszemüveget hordott emberünk.
Az eddigi Gundamok nagy része (talán összes, de ezt nem merem mondani, mert mindet még én sem láttam) a föld és az űrben lévő valakik közötti konfliktus körül keringett. (nem, a napkollektorok nem számítanak annak, és az a 2 db kolónia sem :) )
Hiába volt a földön 3 népcsoport is + a Gundamok, nekem ez nagyon nem tetszett.
A hangok és a zene. Well, a készítők fogták a CD-t amin az eddigi gundamok hangjai voltak hallhatók, és nagy ívben bevágták a kukába, és helyettük benyomatták a szánalmasabbnál szánalmasabb hangefektjeiket. A zenék sem túl nagy számok. A 4fajta op/outroból 1 ami tetszett. A közbenső zenék meg max a középszintet ütötték meg. Elég jellemtelenek és unalmasak voltak.
A grafika hozta az elvárható szintet, nade Gundam. Valószínű találtak rá elég sponzort, és volt pénz dögivel.

A történet: Totálkáosz, főleg az elején. Azt sem tudta a forgatókönyvíró hogy mibe kezdjen bele. Ide oda csapkodott, és kapálózva próbált meg egy épkézláb storit összehozni több kevesebb sikerrel. Az első 20 részben több kisebb ,,történetet" láthattunk, amik alig, vagy sokszor soha nem kapcsolódtak egymáshoz..
Az első 20 rész unalmas, az utána lévők meg átcsapnak értelmetlen mészárlásba. Talán ezzel próbálták meg ellensúlyozni az előtte lévő részeket?

A szereplők: Hát, ezen is lenne mit javítani. Elvégre adott az alkoholista kapitány, töketlen legénységgel (akik csak arra voltak jók, hogy a  végén kinyírják őket), és a potenciahiányos pilóták. Csak addig voltak előnyben, míg technológiailag felül tudtak kerekedni. Utána gyakorlatilag simán bedarálták őket. Még az utolsó pillanatokban sem voltak képesek rendes csapatként együttműködni. A vezetési képességeik a 0 és az alatt voltak. A jellemeiket viszont sikerült úgy ahogy felépíteni. Legalább is a legvégére.

A Gundamok Designje... Hát, nem volt túl sok újdonság. Ami szintén nem tetszett hogy az alapmodell Zaku (egyik kedvencem) nem volt benne. Egyedűl Tiera Gundmaja volt valamilyen szinten egyedi, a maradékot úgy szedték össze előző sorozatokból.

A Gundamok ereje: Túlzás nékül mondhatom, hogy az ezért felelős személy valószínű hatalommániás buggyant, aki még véletlenűl sem tudja hol a határ. Jó,  az első részekben mindenhol simán lelődözték amiket ellenük küldtek, de utána nagyon rövid időn belül mindenhol feltűntek olyan egységek, amik fel tudták velük venni a versenyt. Itt ez 20 rész után történt meg... Olyan szinten nem volt esélye sem az ellenfeleknek hogy már fájt, és sokszor már csak röhögni tudtam az harci jeleneteknek kikiáltott unalmas ellenfélirtáson. Nálam a cérna ott szakadt el végleg mikor 1000 mech ment ellenük, hülyére lőtték, lebombázták, felgyújtották, 10cm-ről hülyéresorozták őket, és még a festés sem karcolódott meg rajtuk.. MÉG A FESTÉS SEM!!! Azok a pár cm-s horpadások 16 órányi kemény küzdelem után valahogy nem hozott lázba. És akkor a tűzerőt még meg sem említem. Főleg Tiera Gundamja. Lol, még is honnan szed annyi energiát, hogy ekkora méretű és erejű sugarat tudjon kilőni ilyen hosszú ideig?  Szánalmas.
Ennél már csak az szánalmasabb, hogy pl biztonsági öv egyikben sem volt. A radar szintén kimaradt a rendszerekből. De pl szériafelszerelés volt a pajzs.

Azért voltak jó pillanatok is. Sumeregi fürdőruhában. Nameg ott van Saji és Louise, akiknek kis szereplése földobta a sztorit. Már csak azért is, mert elég hamar totálunalmassá vált a god mode on gundamok harcnak nevezett "kacsavadászat". Persze ezt is sikeresen kiiktatták a sorozatból. Úgy 10 rész után csak azért néztem, mert kíváncsi voltam hogyan alakul a sorsuk.

Ami zavart még, hogy nem volt benne semmi olyan extra, amire azt mondhattam volna hogy kiemelkedő és le a kalappal előtte. Semmi.

Az egész nem volt több egy átlag alatti mechashowá, aminek a legvégére sikerült valamennyi Gundam hangulatot behozi, de azt meg sikerült összecsapniuk és sima mészárlássá lealacsonyítaniuk.

Összességében, hiába az utolsó 5 rész. A maradék 80% a nagy semmivel volt egyenlő, max nagy jóindulattal a harmatgyenge kategóriát éri el.
A legroszabb Gundam címét csak azért nem kapja meg, mert az a G, és azt felűlmúlni gyakorlatilag lehetetlen :D

edit: jah igen, ajánlom a most kitett ismertetőt elolvasni, azon a bizonyos oldalon. Tök jókat röhögtem rajta. Kedvencem a
"A Gundam 00 egy nehezen emészthető mű. Megnézéséhez némi bátorság szükségeltetik" :lol:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

#284
Quote from: White SeeD on 2008-03-31, 21:49:07

Nem tetszett, hogy elve elhagytak egy halom Gundam sajátosságot.
Maszkos man (nem, nem a sorozat közepén kell összeszedni, és nem, nem kéne tudnunk hogy kicsoda az.) Igen. Ez gyakorlatilag minden Gundamban benne volt, valamilyen formában. Ha mást nem is egy fél arcot eltakaró napszemüveget hordott emberünk.
Az eddigi Gundamok nagy része (talán összes, de ezt nem merem mondani, mert mindet még én sem láttam) a föld és az űrben lévő valakik közötti konfliktus körül keringett. (nem, a napkollektorok nem számítanak annak, és az a 2 db kolónia sem :) )
Hiába volt a földön 3 népcsoport is + a Gundamok, nekem ez nagyon nem tetszett.

Nekem pont az tetszett, hogy egy kicsit változtattak a megszokott formulán.

Quote from: White SeeD on 2008-03-31, 21:49:07
A hangok és a zene. Well, a készítők fogták a CD-t amin az eddigi gundamok hangjai voltak hallhatók, és nagy ívben bevágták a kukába, és helyettük benyomatták a szánalmasabbnál szánalmasabb hangefektjeiket. A zenék sem túl nagy számok. A 4fajta op/outroból 1 ami tetszett. A közbenső zenék meg max a középszintet ütötték meg. Elég jellemtelenek és unalmasak voltak.

A lőfegyverek hangját (különösen az Exiáét) én is szánalmasnak találtam, de a zenék tetszettek.

Quote from: White SeeD on 2008-03-31, 21:49:07
A történet: Totálkáosz, főleg az elején. Azt sem tudta a forgatókönyvíró hogy mibe kezdjen bele. Ide oda csapkodott, és kapálózva próbált meg egy épkézláb storit összehozni több kevesebb sikerrel. Az első 20 részben több kisebb ,,történetet" láthattunk, amik alig, vagy sokszor soha nem kapcsolódtak egymáshoz..

:tezsvir:

[spoiler] :tezsvir:
:tezsvir:
:tezsvir:
:tezsvir:
:tezsvir:
[/spoiler]

Quote from: White SeeD on 2008-03-31, 21:49:07
Az első 20 rész unalmas, az utána lévők meg átcsapnak értelmetlen mészárlásba. Talán ezzel próbálták meg ellensúlyozni az előtte lévő részeket?

A Trónok megjelenésétől azért már nem volt olyan unalmas, de különben  :tezsvir:

Quote from: White SeeD on 2008-03-31, 21:49:07
A szereplők: Hát, ezen is lenne mit javítani. Elvégre adott az alkoholista kapitány, töketlen legénységgel (akik csak arra voltak jók, hogy a  végén kinyírják őket), és a potenciahiányos pilóták. Csak addig voltak előnyben, míg technológiailag felül tudtak kerekedni. Utána gyakorlatilag simán bedarálták őket. Még az utolsó pillanatokban sem voltak képesek rendes csapatként együttműködni. A vezetési képességeik a 0 és az alatt voltak. A jellemeiket viszont sikerült úgy ahogy felépíteni. Legalább is a legvégére.

:tezsv...   Az zavart nagyon, hogy az elején Lockont überkirály mindenteltaláló mesterlövésznek muatták be, majd pár rész múlva már az ellenfelek felét nem találta el.  Meg lehet, hogy nem úgy kellett volna megkedveltetni őket, hogy behoznak 3 új szereplőt, akiknek a holmokára van tetoválva, hogy "GYŰLÖLJETEK MINKET!!!!"

Quote from: White SeeD on 2008-03-31, 21:49:07
A Gundamok Designje... Hát, nem volt túl sok újdonság. Ami szintén nem tetszett hogy az alapmodell Zaku (egyik kedvencem) nem volt benne. Egyedűl Tiera Gundamja volt valamilyen szinten egyedi, a maradékot úgy szedték össze előző sorozatokból.

Nem túl sok újdonság? Teljesen máshogy néztek ki, mint a SEED és a Destiny "kockagundamjai".

Quote from: White SeeD on 2008-03-31, 21:49:07
Azért voltak jó pillanatok is. Sumeregi fürdőruhában. Nameg ott van Saji és Louise, akiknek kis szereplése földobta a sztorit. Már csak azért is, mert elég hamar totálunalmassá vált a god mode on gundamok harcnak nevezett "kacsavadászat". Persze ezt is sikeresen kiiktatták a sorozatból. Úgy 10 rész után csak azért néztem, mert kíváncsi voltam hogyan alakul a sorsuk.

Kevésbé találtam viccesnek őket, de azt sajnálom, hogy pont akkor dobták ki Louise-t, amikor a napjai már nem csak Saji csicskáztatásával teltek.

Quote from: White SeeD on 2008-03-31, 21:49:07
Ami zavart még, hogy nem volt benne semmi olyan extra, amire azt mondhattam volna hogy kiemelkedő és le a kalappal előtte. Semmi.

Az egész nem volt több egy átlag alatti mechashowá, aminek a legvégére sikerült valamennyi Gundam hangulatot behozi, de azt meg sikerült összecsapniuk és sima mészárlássá lealacsonyítaniuk.

Összességében, hiába az utolsó 5 rész. A maradék 80% a nagy semmivel volt egyenlő, max nagy jóindulattal a harmatgyenge kategóriát éri el.
A legroszabb Gundam címét csak azért nem kapja meg, mert az a G, és azt felűlmúlni gyakorlatilag lehetetlen :D

Nem sok Gundam-sorozatot láttam, de a G épp ezek közé tartozik. Nem volt az olyan rossz, aszondom.  :D (Azt persze nem állítom, hogy tökéletes lenne, sőt.)


White SeeD

#285
A nem volt sok újdonságot úgy kell érteni, hogy nem voltak saját egyedi Gundamjaik, azt az 1et kivéve.
A többit már láthattuk más sorozatokból.
Jó, én megrögzött ZetaFan vagyok,, ha nekem valaki azt mondja hogy Gundam, a Zeta ugrik be. Ott pl milyen sok egyedi Gundam/mech volt, egyedi spéci képességekkel. a CB-ben gyakorlatilag a designet felhozták az ezévi szintre, de alapjaiban ugyanazokat láthattuk mint eddig.
Amúgy nekem tetszettek azok a kockagundamok. Főleg a Justice és annak szériája.
Jól néztek ki a Gundamok, csak már láttam őket, és vágytam valami újjdonságra. De sajna nemigen kaptuk meg :mad:


A G-ből én 1-2 részt bírtam csak lenyomni.
Már akkor  :wtf:-ok röpködtek a fejemben, mikor egy boxringben van a föld bolygó... az egész bolygó :eek:
És aztán az utána lévő Gundam harcművészeti (már ha annak lehet nevezni :smile:) bizbasz... Borzasztó.
Én szeretem a mechát. Szeretem a harcmvészetet. De a kettő együtt nagyon gusztustalan szerintem.
Ez pont olyan mintha a kakaót és a téát összeöntöd. Simán nem illenek össze. Elvégre a mecha egy nagy robosztus, mozgásában korlátozott, kevés helyen megjaló dolog.A harcművészet meg rugalmas, természetes moszást igénylő stb. MEg milyen abszurd helyzet hoyg lejönnek a földre az ürből a Gundamok, hogy megmérközzenek egymással. ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Prof. William

Engem az irritált a gundamban hogy EZEKÉRT aggódjon az ember?

Beülnek a sérthetetlen God Mode gundamokba majd lehentelnek pár ezer ember és mechát akiknek semmi esélyük sincs ellenük aztán nekiállnak emózni hogy jajj de rossz nekik és nincs isten. :)

A beszólás hogy - Bazz 16 órája lőnek bennünket és emiatt nem tuidtam megebédelni meg olyan szintű marhaság hogy az már a csúcs... - Egy kis tusolás és könnyű szanuna nem kellne még?  :szemuveges:
Majd ha a megsemmisitő pergűtűzben 4 napja nem tudnak aludni és 10 körömmel kapaszkodnak a rókalyukba nehogy kirobbantsák őket és mardosó éségükben patkányokat esznek hogy ne halljank éhen majd akkor pampoghatnak hogy milyen rossz nekik. :)

SaiyaGin

Kijött a Conclave-Mendoi-féle 24. és 25. rész.

Dreamcleaver

Megnéztem az uccsó 3 részt és hát...FAIL, ha nem is epic. Kíváncsi vagyok a második szériára, gondolom Setsuna és Allelujah élnek, de sajna Lockon már nem valószínű. :/

Mondjuk arra kiváncsi lennék, hogy Louise mit keresett ott Tieriával (márha ha az Tieria volt, nem valami klón) a végén.

Nagyon elsietettnek éreztem a végét, ezzel a sok előrepillantással meg gondolom az érdeklődést kívánták felkelteni a folyt kövre, deha kinyírják az összes pozitív szereplőt, a sok g*eci meg túléli (Throne-s kiscsaj, meg sztem Ali se halott), akkor az nekem nem kóser.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Venom

Egyébként a Gundam 00 legnagyobb erénye szerintem az, hogy nincsen telenyomatva mindenféle ratyi pop slágerrel. :D (Nézem Macross Frontiert és már két rész alatt több gyagya vernyogás volt, mint G00 alatt összesen.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Cobra

Macross szerves része a zene (ami elég sűrűn elég gagyi).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-18, 00:38:39
Nagyon elsietettnek éreztem a végét, ezzel a sok előrepillantással meg gondolom az érdeklődést kívánták felkelteni a folyt kövre, deha kinyírják az összes pozitív szereplőt, a sok g*eci meg túléli (Throne-s kiscsaj, meg sztem Ali se halott), akkor az nekem nem kóser.

:tezsvir:

Nagyon igyekeztek megszabadulni a "felesleges" szereplőktől, hogy a többiek (és az új szereplők, mert gondolom lesznek) több szerepet kapjanak.
A baj csak az volt ezzel, hogy főleg olyanokat nyírtak ki, akik amúgy is alig szerepeltek. Túl sok szereplő volt egyszerűen, és mire elkezdték irtani őket a készítők, addigra rájöttek, hogy valszeg senkit se érdekelnének olyanoknak a halálai, akinek részenként max. 2-3 mondatnyi szövege volt, és a haláluk előtt az utolsó pillanatban megpróbáltak valami személyiséget adni nekik.  ::) Amikor a 24. részben elkezdtek beszélgetni, miközben ment a Szomorú És Lassú Háttérzene, már akkor gondoltam, hogy Valaki(ik) Közülük Nem Éri(k) Meg A Rész Végét. :ejj:

Prof. William

Ja.Az a jelenet körülbelül az amerikai " Majd megházasodok ha vége a háborúnak / a feleségem otthon vár" filmjelenetek szintjén volt.

SaiyaGin

Topikfeltámasztás tájm!
Kijöttek a képek az új Gundamekről:
http://www.gundam00.net/ms/index.html
Vélemének?

(Ami engem illet, megvettem életem első modelljét, egy Virtue-t.)

Cobra

Nem sokban különböznek külsőre, csak gondolom erősebb páncél meg fegyverek, meg nagyobb sebesség, hogy lazán leverjék a GN-X-eket. Aztán majd jönnek az új EF gépek, majd a még erősebb Gundamok, stb... :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Puru²

Quote from: SaiyaGin on 2008-07-27, 09:30:17
Topikfeltámasztás tájm!
Kijöttek a képek az új Gundamekről:
http://www.gundam00.net/ms/index.html
Vélemének?

(Ami engem illet, megvettem életem első modelljét, egy Virtue-t.)
Dual solar-furnace-es Exia oda fog bas...ütni .   :smile:
Mr.Táp is back . :ejnye:

fraglimiter

#296
Remelem mindenki latta a season II. promot! LINK
Maids get assaulted!  :cool:

SaiyaGin

Quote from: fraglimiter on 2008-07-29, 21:22:11
Remelem mindenki latta a season II. promot! LINK
Maids get assaulted!  :cool:

Némelyik dolog szerintem már teljesen értelmetlen volt, mármint abban az értelemben, hogy mi közük lenne a sorozathoz. (  ::))

chilip

Quote from: fraglimiter on 2008-07-29, 21:22:11
Remelem mindenki latta a season II. promot! LINK
Maids get assaulted!  :cool:

menj a fenébe :D beleéltem magam, hogy valami komoly dolgot fogok kapni erre EZT kaptam :facepalm: :D jót nevettem a felétől viszont

fraglimiter

Amikor meglattam en is azt mondtam: ÁHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH! VÉGRE!
Aztan lattam hogy 30mega, kicsit megremultem mert az kb 2percnyi anyag lehet, es az is volt.
De milyen 2 perc! :D  :hopp: