Motoros topic

Started by Kuroi Tenshi, 2010-09-05, 21:23:49

Previous topic - Next topic

Cheesy

Erről eszembe jut egy nyári reggel amikor épp mentem a munkába, eszegettem a baconos kifli reggelimet (késésben voltam), amikor megelőzött egy suhanc gyerek (ott vergődött mögöttem már pár perce mert nagy volt a forgalom, nem fért el a kis gyöszöm mellett az úton melletem) valami enduron, 1 km múlva pedig felkenődött 50m-re tőlem egy takarásból kikanyarodó Navara oldalára, mert ő meg akarta gyorsan egykerekezve előzni az álló lúzer autósokat. Igaz volt rajta bukósisak, de a többi ruha a lazacsávókra jellemző rövidujjú+kilógóboxeralsó+rövidgatya+papucs volt. Hát, asszem meghót. Egyel kevesebb állat az utakon gondoltam akkor viszont egyel kevesebb sírhely is a zsúfolt szolnoki temetőben.
Erről a videóról most eszembe jutott az a reggel.

Kuroi Tenshi

/ now for something completely different

Ez kb. mintha egy Falloutból lépett volna ki...

Egyik szemem nevet, hogy még így is elindul, a másik viszont sír, hogy ilyen
állapotban van, és hogy ilyen állapotában be is indítják, szét van rozsdásodva,
véres a torka, sok helyen lyukas és ereszt, stb.

Mondjuk az "ilyen állapotban is elindul" csúcsot nálam az tartja, amikor
valami mocsárból pár éve kihalásztak egy T34-85-öst, lemostak róla öt
tonna dzsuvát, kicsit kitakarították a motorteret és adtak neki naftát,
és még ott helyben(!!!), kiszedés után pár órával, elsüllyedés után
hatvan évvel, beindították és ment...  :eek:

Cloud

Orosz. mit vártál. :D

Kuroi Tenshi

Thread-necro, fuckyeah.

Kopipaszta, lusta vagyok kétszer beírni

Na srácok, gyónom a hülyeségem, hátha más is tanul belőle.

Eddig kétszer nem öltöztem be rendesen motorra. Kabát, bukó, kesztyű akkor is volt rajtam, egyik esetben csizma is, de a hosszúnadrághoz a rekkenő hőségben és a várhatóan nem hosszú úton nem volt kedvem.
Szombaton voltam Szfváron, a Fezenre lementem, gondoltam a munka végeztével még a koncertek előtt el kéne ugranom tecsóba kajáért reggelire meg atm-be pízért (mert hihetetlen módon szinte sehol sem fogadtak el kártyát).
A karika kicsit nagyobb lett, de óvatos voltam, mivel tudtam, hogy se hosszúnadrág, se térdvédő, se gerincprotektor nincs rajtam. Vissza is értem, parkoltam is volna le a kis zugba ahol szoktam, toltam volna át a motort a szűk helyen, de beakadt a lábam és érzem, hogy valami nyom, nemis, szúr, nem, éget: nekiszorult a forró kipufogónak.
Lejött a bőr egy kb 3-4 cm átmérőjű részen, meg piros volt. Afene, hidegzuhany, meg hideg borogatás, annyira nem volt vészes, sőt, másnapra csak akkor fájt, ha egy ideig pihent a lábam, és utána mozdítottam meg, ekkor húzódott meg szúrt, ráállni se volt jó, de amint már egy kicsit mozgott, már nem volt gond (igaz nem is vittem túlzásba, éreztem, hogy a seb húzódik, ezért nem erőltettem). Legalábbis így gondoltam.

Tegnapelőtt este Szigetről hazafelé nézem, hogy a környéke is kezd pirosas-lilás színű lenni egy 10 cm átmérőjű részen, a seb széléből valami véres váladék csöpög, s néha belenyilal a fájdalom. Na ez már nem kóser, tegnap elmentem háziorvoshoz. De nem rendelt, szabin volt. Úgyhogy ma elmentem sztk-ba.
- Szóval hétvége óta csak most jön el vele?
- Eddig nem nézett ki ilyen rosszul, nem is fájt annyira, reméltem begyógyul magától
- Végülis nem is kell annyira sietni. Jöhetett volna jövő héten is, csak akkor már a lábát vágjuk le
- Haha
- Nem vicceltem.
Elfertőződött. A lábam a seb körül felvágták, fertőtlenítették, bekötötték, meg kaptam tetanuszt.

Tanulság 1.
Mindig felöltözni. Ha lett volna hosszú nadrág és csizma rajtam, semmi bajom nem lett volna. Üzenném ezt a pólóban-rövidgatyában motorozóknak, de mondjuk szerencsére itt ritka az ilyen.

Tanulság 2.
Goto doki.

motifator

Azta, ez durván hangzik. Jobbulást, és örülök, hogy nem kellett fűrészért nyúlni :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Ja, franc se gondolta volna. Kisebb-nagyobb sebekből sokat szedtem már
össze, de ált. maguktól begyógyultak, ritkán mentem csak el orvoshoz
velük. Égési sérülésnél is azt gondoltam volna, hogy a hő fertőtlenít, de
mint kiderült, pont ellenkezőleg, könnyen elfertőződnek.
Elhiheted, hogy én is örülök, hogy nem kellett :) ilyen kis apró fasságért

Cobra

Részvétem. Még egy tanulság: sose a kipufogó oldalon toljuk a motort (ha mindkét oldalon van, az szívás ilyenkor).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2012-08-09, 20:47:11
Még egy tanulság: sose a kipufogó oldalon toljuk a motort (ha mindkét oldalon van, az szívás ilyenkor).

Valójában rajta ülve toltam, ilyen szűk helyen (két tujasor között) és
ilyen egyenetlen talajon nem mertem csak egy oldalon, a 60 kilómmal
nem vagyok jó ellensúly :(
A jókívánságokat köszi :)

Cobra

De ha rajta ültél, akkor hogy sikerült elérned a kipufogót? Meg egy majd 200 kilós motort ne tologass rajta ülve.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Mondám vala, beakadt a lábam. A középdobból a végdobba vezető
cső pedig közvetlenül ott van a jobb lábtámasz mögött, ld kép.

De éppen ez az, hogy elég hepehupás volt (kert), ezért nagyobb
szögben kellett volna magam felé dönteni, amihez még több hely kell;
annak viszont már eleve szűkében voltam, már ülve tolva is úgy
nyomtam szét a tujákat magam körül. Előző nap még gond nélkül
befértem :/

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta


Cloud

Fú, hát jobbulást kívánok. Tanulságot ezek szerint levontad, jövőben odafigyelsz majd erre is.




Acchan

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-08-09, 15:18:28
Tegnapelőtt este Szigetről hazafelé nézem, hogy a környéke is kezd pirosas-lilás színű lenni egy 10 cm átmérőjű részen, a seb széléből valami véres váladék csöpög, s néha belenyilal a fájdalom. Na ez már nem kóser, tegnap elmentem háziorvoshoz. De nem rendelt, szabin volt. Úgyhogy ma elmentem sztk-ba.
- Szóval hétvége óta csak most jön el vele?
- Eddig nem nézett ki ilyen rosszul, nem is fájt annyira, reméltem begyógyul magától
- Végülis nem is kell annyira sietni. Jöhetett volna jövő héten is, csak akkor már a lábát vágjuk le
- Haha
- Nem vicceltem.
Elfertőződött. A lábam a seb körül felvágták, fertőtlenítették, bekötötték, meg kaptam tetanuszt.

Ez durva.  :eek: Jobbulást!

Kuroi Tenshi

Sor4 visítás
Jó útminőség
Tiszta útburkolat
Lendületes-kanyaros ívek
Alacsony forgalom
Kellemes idő
Szép táj
Szélzaj ellen zajcsillapítós fülesből LTE2
Van, amit nem lehet pénzért megvenni. Minden másra ott a
Az élet szép :)

Werro

Kuroi, hogy van a lábad? nekem egy balatoni táborban begyűjtött pókcsípés fertőződött el.. kb a 2. napon.  :bruhuhu:

Kuroi Tenshi

Kösz, már jól, már egy hete nincs rajta semmilyen kötés, ragtapasz,
a varr is lejött, már csak az égési "heg" van (egy 5-6 centis körben
úgy fénylik a bőröm, mintha fólia lenne rajta :haha: a belső 3-4 centis
körben pedig a tetejébe piros és úgy tűnik permanensen szőrtelenített)

Werro

 :hopp: Szép emlék marad :D

Cobra

A szőr meg a bőrszín sose fog valószínűleg visszajönni, legalábbis az én sérülésem még 9 (vagy10) év után is látszik. Egyébként meg kenegesd sokat hidratáló testápolóval.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

Quote from: Werro on 2012-09-09, 17:37:31
:hopp: Szép emlék marad :D
Sokkal jobb mintha a lába lenne az  ^^"

Werro

Quote from: kada on 2012-09-09, 17:42:20
Quote from: Werro on 2012-09-09, 17:37:31
:hopp: Szép emlék marad :D
Sokkal jobb mintha a lába lenne az  ^^"
:rotfl:

Nekem is látszik még az a heg.. de jó emlék maradt :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Werro on 2012-09-09, 17:37:31
:hopp: Szép emlék marad :D

Mint a régi Falloutos kommentek.
Bike injures KT with hot exhaust pipe for 1 hp. You don't feel much, like a mosquito
bite. The scar will make an interesting conversation piece.
A sebhelyek a férfiaknál hozzáadnak a karakterhez :lazza:
(kivéve persze a csuklónál vágásnyomok, azok nem férfiak :haha:)

Cobra

Ma motorral mentem :) A reggeli 15+10km még egész tűrhető volt, de hazafelé az 1 óra már annyira nem volt kellemes. Mondjuk csak a kéz- és lábujjaim fáztak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Fazék


Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2013-03-07, 23:17:04
őrültek

Jó, de ezt már száz éve tudtuk :)

Amúgy ennek a másik videójának jobb a képminősége. Nem linkeltem már?
És tényleg nem :zomg:
Akkor álljon itt ez is: Closer to the Edge, dokumentum-film a 2011-es TT-ről.
Sajna csak horvát felirattal van fent. Motorozás iránt kevésbé érdeklődőknek
is ajánlom, nagyon jó :jee:

motifator

Megyek a hétvégén motoros tanfolyamra :hopp: :hopp: :hopp:
Motorom még nincs mondjuk, de nézegettem neten használt 250-es Ninjákat, azt nagyon ajánlgatják kezdő motorosoknak. Találtam is párat a környéken, szépek is, csak előbb legyen meg a jogsi.

Már olvasgattam ezt-azt a neten, hogy mikre érdemes odafigyelni használt motor vásárlásnál, de azért minden tanácsot szívesen fogadok.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Cloud

Ebben szerintem Tenshi lesz a te embered, lévén neki is Ninja-ja van. :)

Kuroi Tenshi

Hajra!  :jee: Vezetestechnikai tanfolyam helyes dontes, nekem is jogsi utan elso utam oda vezetett.
Motor elott, jogsi alatt mar javaslom a rendes vedooltozet beszerzeset. Rendes zart sisak, ala maszk, ketreszes protektoros borruha, ala gerincvedo (vagy mellvert is - nekem is a telen erkezett meg egy Forcefield szett, nem olcso mulatsag, de nagyon jo cucc), protektoros kesztyu es rendes bokavedelmu protektoros magasszaru (verseny)csizma. Sok apro kis hulye serulestol menthet meg, meg munkabol kiesestol es hasonloktol.
En is, mielott elmentem motorokat nezni, eloszor ezeket szedtem ossze.

Most sok ev utan vegre kezd ujra fellendulni a 250-300-as motorok piaca, nagyon sokaig csak a 250-es Ninja volt, de most van ujabb (es szebb, jobb) 300-as Ninja es 250-es CBR.

Hasznalt-motor vasarlashoz Persu sok hasznos tanacsot osszeszedett, de kint remelhetoleg nem olyan rossz a helyzet.
http://prohardver.hu/tema/motoros_topic_2/hsz_1-50.html