Avatar: The Last Airbender és Avatar: The Legend of Korra

Started by blackronin, 2012-03-22, 19:58:34

Previous topic - Next topic

gerey

Quote from: NLZ on 2014-02-19, 20:00:25
Quote from: gerey on 2014-02-19, 19:33:30
Néhány jelenet mintha az előző évadokból lenne, de azért jó hír.
[spoiler]Azért remélem a sárkányok csak powerup és bölcselkedés miatt térnek vissza, nem örülnék ha ellenséget csinálnának belőlük.[/spoiler]
[spoiler][/spoiler]
:ejnye: :lol:
Amúgy igen, valami ilyentől tartok. :D

blackronin

Engem csak az érdekel, hogy egy normális tempójú történetet kapjunk, amit nem próbálnak meg 13 rész alatt gyorsan letudni.
Fedje le a 4. évadot is, időt hagyva mindenre.
Szóval felőlem jöhet a Dragonborn történetszál is, ha jó lesz megcsinálva.  :P


blackronin

Egy kis hírmorzsa:

A katarafansite-ról (remek oldal, ajánlom mindenkinek)
Quote
Végül Korra hírek, ám sajnos még nem a premier dátuma. Az első két epizód címei kerültek elő. Megjegyzés: az oldalon 301, 302 stb. sorszámmal fognak megjelenni a harmadik könyv fejezetei, ám más oldalakon esetleg 201, 202 stb. számozást is láthattok. Ennek oka, hogy Korra Legendájában az első két könyv teszi ki az első évadot, és a második kettő a másodikat, ám az oldalon úgy számolunk, hogy az első könyv kapta az egyes sorszámot és a többi.
301: A Breath of Fresh Air (Egy Lélegzetnyi Friss Levegő)
302: Rebirth (Újjászületés)

Nem sok, de több a semminél.

NLZ

Sztem ősszel jön, úgyhogy nem aggódok a dátum miatt. :)
[reserved]

Cloud

Jöjjön minél előbb, sárkányokat akarok.  :whoah:

Cloud

Book 3 trailer

https://www.youtube.com/watch?v=A0UBbzeFc74

Kell, most.  :cool:

szerk:

jól láttam? Zuko??? :he:

gerey

 :cool:

Quote from: Cloud on 2014-06-12, 13:40:42
jól láttam? Zuko??? :he:

És igen az Zuko, a sebhely alapján legalábbis tuti. A másik öreg ki lehet, aki ilyen börtöncella szerű helyen volt?

NLZ

Látható, hogy akció lesz benne, reméljük a sztori nem lesz csapnivaló.

World Transformation meglehetősen kevés szerephez jutott a trailerben, csak a végén villantottak be egy bálnaszellemet.
Persze velük akció terén nem sokat lehet kezdeni. Vagyis de, csak szerencsére nem mentek el abba az irányba.

Ja, meg már megint egy őrült nő lesz az ellenség, zsír.
[reserved]

Cloud

ÉN arra lennék kiváncsi hogy 0:50-nél az Fire Bending, vagy Lava-Bending(?)

NLZ

Quote from: Cloud on 2014-06-12, 18:43:18
ÉN arra lennék kiváncsi hogy 0:50-nél az Fire Bending, vagy Lava-Bending(?)
Tudja fene, meg lehet indokolni az earth bendinget és a fire bendinget is.
[reserved]

blackronin

Én csak most értesültem a trailer-ről, de egyelőre csak a sok akciót látom.
Reméljük a történet nem lesz annyira elkapkodott, hagynak majd időt az események között, hogy egy kicsit elmélyítsék a világot és a karaktereket.
Ha erre figyelnek, akkor nem lesz mi miatt aggódni!

Egyébként már kikerült a netre a 3. könyv 4.,5. és 6. része (ne kérdezzétek, hogy miért pont ezek), amelyek spanyol szinkronosak.
Ezekbe természetesen nem nézek bele, de eléggé úgy tűnik, hogy az évad már kész van teljesen, így az augusztusi vagy szeptemberi kezdés borítékolható.

Cloud


NLZ

Lol, a szellemek hozták magukkal a regeneratív szupernövényeiket :)
[reserved]

gerey

"Avatar Korra discovers that her decision to leave the spirit portals open has unexpected consequences."

Tényleg, ki gondolta volna, hogy lesznek következményei. :lol:

Várjuk. Azt tudni hány részes lesz az évad?

blackronin

Quote from: gerey on 2014-06-21, 16:44:17
Várjuk. Azt tudni hány részes lesz az évad?
13.
A negyedik évad pedig szintén 13.

NLZ

És miről fog szólni az évad? Az emeberek a szellemek elől Falconiaba menekülnek?
[reserved]

blackronin

Quote from: NLZ on 2014-06-22, 00:29:37
És miről fog szólni az évad? Az emeberek a szellemek elől Falconiaba menekülnek?
Hát inkább ne, mert annak nem lesz jó vége!  :P

edit:
A következő dolog alaposan meglepett!

A katarafansite-ról
Quote
Igen, igen, végre kiderült, mikor lesz a 3. Könyv: Változás premiere, és sokat nem is kell várnunk, ugyanis június 27-én, pontosan egy hét múlva, amerikai keleti idő szerint este hétkor, ami magyar idő szerint hajnal (ergo én szombat reggel jelentkezek a részekkel). Rögtön három részt is leadnak, és a harmadik, ami eddig "The Earth Queen" néven futott át lett nevezve: "Meet the Family" (Találkozz a Családdal). Majd július 4-én nem lesz rész az amerikai függetlenségi nap miatt, ám 11-én folytatódik a könyv a negyedik fejezettel. Továbbá előkerült az első két rész rövid leírása és egy klip is.

[spoiler]301: A Breath of Fresh Air (Egy Lélegzetnyi Friss Levegő)
A Harmonikus Összeállás után Korra Avatar rájön, hogy a szellemportálok nyitva hagyása váratlan következményekkel jár. Vad szellemindák hálózzák be a Köztársasági Várost, és levegőidomárok tűnnek fel a semmiből a négy nép területén.

302: Rebirth of a Nation (Egy Nemzet Újjászületése)
Korra, Tenzin és az Avatar Csapat az új légidomárokat kutatja, hogy összegyűjtsék őket és újjáépítsék a Levegő Nomádjait. Mindeközben egy csapata baljós bűnöző szervezkedik, hogy maguk vadásszák le az Avatart.[/spoiler]

Szóval jövő héttől újra Korra!  :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:

Cloud

A jövő heti premierről beszéltünk eddig is. :D

blackronin

Quote from: Cloud on 2014-06-22, 22:29:09
A jövő heti premierről beszéltünk eddig is. :D
Bocs, de én csak most értesültem róla...
Valamint lusta voltam elolvasni a tegnapi hozzászólásodat.  ^^"


Cloud

http://gamepod.hu/hir/a_the_legend_of_korra_a_platinum_uj_jateka.html

Igen, nem meglepő amúgy, The Las Airbenderből is csináltak anno. (mondjuk azok olyanok is voltak)

chilip

kinn az első 3 rész <3 nemsoká nézem is meg

gerey

Quote from: chilip on 2014-06-28, 13:14:44
kinn az első 3 rész <3 nemsoká nézem is meg
Jó, hogy szólsz, ki is ment a fejemből.  :merci:

NLZ

Gondolataim naplója, miközben nézem az új évad elejét:

Hogy a tökömbe tolt avatar módot, nem arról volt szó, hogy az már megszakadt? Meg egyáltalán minek az a szellemirtáshoz, elvileg tudná bármelyik mezei waterbender.
Hogy a tökömbe lettek hirtelen airbenderek? Ok, biztos lesz rá valami rafkós magyarázat, mint pl pici leveős tigristeknősök lepték el a várost, mert amúgy a bending az csak genetikailag terjedt.
Abba már nem kötök bele, hogy Korra szokás szerint csak picsog, ez a karaktere része.
Ez a barátnősdi idilli kocsikázás is valami furcsa kisérlet, hogy bemutassa Korra hétköznapjait.
Mi a faszt ujjongtak a statiszták a hídnál? :D De legalább a vége klisés volt Tenzin szövegével, egyszerűen adta magát a továbbiak közhelye.
[spoiler=img][/spoiler]
White Lotus börtönfelügyelő jelenetet, inkább nem is firtatom, annyi minden rossz benne.
Az évad főgonoszának szinkronhangja viszont vicces, de legalább jó magyarázat a személyiségére és motivációira az, hibbant.
Ez a léghajó honnan a retekből lett? Én ott lemaradtam, hogy Asamit kisemmizték.
Kisbaba nyakonhányja a gyerekhez nem szokott embert, más trope nem volt, amiben felhasználhatták volt ezeket az extra karaktereket?
Mako borzalmasan játssza a tinilányt. "I feel like I have been drifting apart from everyone." ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ XD
[spoiler=img][/spoiler]
A kutyát is berakták az utazáshoz, mert ha már kitalálták, hogy kell Korrának is egy állata, hát akkor viselje is a következményeit.
Ám mit izgulnak ezek arra, hogy újra összehozzák a légnépet? Attól még, hogy hirtelen nagyon kavarod magad körül a levegőt, nem fogsz csapot-papot otthagyni és elmenni a hegyekbe.
[spoiler=img][/spoiler]
White Lotus Maximum Security Prison for Evil Superbenders. Noha ebbe a képletbe nem illik bele sehogy se, hogy miért is kellett Mr Furahangút a hegyekbe bezárni.
De legalább van annyi öniróniájuk, hogy rögtön az elején képenvágták a csipet csapatot a valósággal. De ez az Indiana Jones chibi verzió azért indokolatlan volt még az itteni mércével is.
Ok, tévedtem, ez félelmetes, hogy Tenzint mekkora indióta szerepbe adták. Egy jó pillanat volt eddig, amikor Tenzin meghatódott a hír hallatán, erre muszáj volt lerombolni.
Korrának nem áll jól ez a Tough Love. De legalább bekerült a NEET trope is. Szegény Korra meg nem tud semmit érvelni emelett a duty dolog mellett.
Prison Escape újabb része. Bár még mindig semmi magyarázat, hogy Mr Sötét Szelek miért is van benne ebben a duplarandis bűnbandában.
Erre az erőlködésre meg inkább nem mondok semmit, már nem is vicces. De legalább egy kissrácot bepaliztak a cirkuszba.
[spoiler=img][/spoiler]
Mondjuk nem kellett volna sok ész ahhoz, hogy ha valaki nem lesz légnomád az élete közepén, ergo csak úgy lehet helyreállítani a régi szokásokat (vagy úgy egyáltalán bármi újat létrehozni), ha gyerekeket nevelsz bele.
Sad story bro. Lezúzzuk tévedésből a rendőröket trope is megvolt. Az lényegtelen, hogy semmi magyarázat nincs arra, hogy miért most és miért így értek ide a zsernyákok.
Zsák arany, tényleg? De megtartják a gyereket, ami nem sülhet el rosszul. De legalább a srác tudja, hova kell dőlni, mikor a lányokat öleled meg. A kislányok a rosszfiúkra izgulnak, vagy csak azért, mert vele egy korú?
Legalább előkerült Zuko börtönigazgató úr is. És megy, és megállítja őket, mert az biztos, hogy úgy fog menni, ahogy ő azt elgondolta.

Najó, késő van, a harmadik részt majd alvás után nézem meg.
Eddig kb ez a véleményem:
[spoiler=img][/spoiler]




Na folytassuk.
Már megint ezt a gyerekszerelmet erőltetik?
Ba Sin Getto, a testem készen áll a társadalmi problémákra.
A megélhetési bűnöző nem bír ellenállni a függőségének. Vagymi az indoklás itt?
Crazy Queen, srsly?
[spoiler=img][/spoiler]
De legalább tetszik, hogy milyen gyorsan észrevették az enyveskezű eltűnését. Ez legalább fél óra volt.
De persze csak egy megtévedt kisfiú, egyértelműen elég fiatal ahhoz, hogy tisztességes embert lehessen nevelni belőle. Majd a kiscsaj megoldja.
Igen, Korra, nem fog semmi se történni, a Crazy Queen tuti, hogy nem húzott csőbe.
Micsoda véletlen találkozás. :facepalm:
Az igazság harcosai is feltűntek.
Fagyosseggű ikrek picsognak, köszönjük. Meglátogatjuk a rabot, mert miért ne. Aztán majd jól megvédik a helyet a másik háromtól.
Vacsora közben a nagyika feláll és elhívja őket nosztalgiázni. De legalább gyorsan visszaáll a jelenet a kajához.
Jaj ne! Mi lesz most így?

Huhh, hát ez is megvolt.
[reserved]

blackronin

Na, végre jutott időm megnézni az első 3 részt.
Élvezetem az összeset, biztosan lehetne pár dologba belekötni (ha nagyon megerőltetném magam), de nem akarok.
Jól szórakoztam, kikapcsolt és így elégedett vagyok a végeredménnyel.  :smile:

Számomra eddig remek a kezdés, kár hogy jövő héten nem lesz új rész.

Quote from: NLZ on 2014-06-29, 05:06:34
...
Hát ilyen szófosást se láttam még tőled!  :D
Most nincs időm elolvasni, de biztosan érdekes dolgokat írtál...

NLZ

Quote from: blackronin on 2014-06-29, 16:06:31
Na, végre jutott időm megnézni az első 3 részt.
Élvezetem az összeset, biztosan lehetne pár dologba belekötni (ha nagyon megerőltetném magam), de nem akarok.
Jól szórakoztam, kikapcsolt és így elégedett vagyok a végeredménnyel.  :smile:

Számomra eddig remek a kezdés, kár hogy jövő héten nem lesz új rész.

Quote from: NLZ on 2014-06-29, 05:06:34
...
Hát ilyen szófosást se láttam még tőled!  :D
Most nincs időm elolvasni, de biztosan érdekes dolgokat írtál...
Ebben nem lennék biztos, kb csak leírtam mindent, ami az eszembe jutott nézés közben.
[spoiler][/spoiler]
[reserved]

blackronin

A KataraFanSite-ról a következő részekkel kapcsolatosan:

Quote
július 11.: 304 & 305: In Harm's Way & The Metal Clan
                                  (A Sérülés Útjában & A Fémklán)
július 18.: 306 & 307: Old Wounds & Original Airbenders
                                  (Régi Sebek & Eredeti Légidomárok)
július 25.: 308 & 309: The Terror Within & The Stakeout
                                  (A Belső Terror & Az Őrizet)
augusztus 1.: 310 & 311: TBA
augusztus 8.: 312 & 313: TBA

Ezek alapján innentől kezdve csak duplarészeket kapunk hetenként és már augusztusban vége is a harmadik évadnak?  :eek:
Annyira mondjuk nem zavar, hogy így láthatjuk a részeket, elvégre a második évadra elég sokat kellett várni...
Talán ezzel akarnak kedveskedni a rajongóknak?  :P

NLZ

Sose bíztató, ha így darálják, legalább a nyári uborkaszezonban végighúzhatták volna.
[reserved]