Main Menu

Toriko

Started by blackronin, 2012-06-04, 15:39:40

Previous topic - Next topic

Isley

355

Hát igen. Toriko és Guiness harca nagyon ott van. Hogy Jirouval való évszázadokkal ezelőtti küzdelme jutott eszébe a Wolf Kingnek, mutatja, hogy milyen erőre is tett szert a legkarizmatikusabb Bishokuya. Meg a Starjunnal való támadásuk, ahogy az űrből látszódik...Ez már valami!
Remek fejezet! Most, ami érdekel, hogy teljes értékű NEWS arccá alakul-e hamarosan ez az arc, mert az lenne a jó. Zebráékat láttuk, szóval reménykedek.

chilip

Quote from: Isley on 2016-01-21, 20:45:11
355

Hát igen. Toriko és Guiness harca nagyon ott van. Hogy Jirouval való évszázadokkal ezelőtti küzdelme jutott eszébe a Wolf Kingnek, mutatja, hogy milyen erőre is tett szert a legkarizmatikusabb Bishokuya. Meg a Starjunnal való támadásuk, ahogy az űrből látszódik...Ez már valami!
Remek fejezet! Most, ami érdekel, hogy teljes értékű NEWS arccá alakul-e hamarosan ez az arc, mert az lenne a jó. Zebráékat láttuk, szóval reménykedek.

:zomg:

blackronin

#782
355
Jó átvezető fejezet volt, középpontban a Toriko vs Guiness harccal.
Természetesen külön örülök annak, hogy végre Zebra-ék jönnek újra, reméljük kapunk valami flashback-et arról, hogy miként szerezték meg a NEWS-t.

Isley

Quote from: chilip on 2016-01-21, 20:50:44
Quote from: Isley on 2016-01-21, 20:45:11
355

Hát igen. Toriko és Guiness harca nagyon ott van. Hogy Jirouval való évszázadokkal ezelőtti küzdelme jutott eszébe a Wolf Kingnek, mutatja, hogy milyen erőre is tett szert a legkarizmatikusabb Bishokuya. Meg a Starjunnal való támadásuk, ahogy az űrből látszódik...Ez már valami!
Remek fejezet! Most, ami érdekel, hogy teljes értékű NEWS arccá alakul-e hamarosan ez az arc, mert az lenne a jó. Zebráékat láttuk, szóval reménykedek.

:zomg:

Nem értem, hogy miért lepődtél meg annyira. 11. oldal lap alja.

chilip

nekem úgy rémlik a knocking master az nem egy yoda, de ha évszázadokkal ezelőtt élt már nem is ember

blackronin

#785
Quote from: chilip on 2016-01-22, 00:00:09
nekem úgy rémlik a knocking master az nem egy yoda, de ha évszázadokkal ezelőtt élt már nem is ember
Szerintem már elég régóta evidens, hogy Acacia, Jirou, Midora, Ichiryu és Setsuno (vagyis a nagy öregek) messze nem tekinthetők, normális értelemben, embernek.
Évszázadokat éltek le, erejük semmit sem csökkent a kor előrehaladtával, kinézetük lényegében a maguk elhatározásától függ (Midora fiatalos külsőt választott, míg a többiek nem), s valószínűleg nem betegségben fognak meghalni.
Ha képesek egyáltalán meghalni természetes úton, nem ideértve pl. a God megfőzését Frohze esetében.
Ez a rendkívüli állapot köszönhető Acacia menüjének, ha Toriko-ék is sikerrel járnak, akkor ők is ilyen különleges "létformákká" alakulnak majd.

Isley

Igen, Acacia Összfogásos Menüjének elfogyasztása egyértelműen részét képezi annak, hogy még most is élnek. Egyébként chilip, kb. a manga legeleje óta tudjuk, hogy legalább ötszáz éves Jirou, ugyanis akkor jelent meg GOD legutóljára. Midora meg szinte pontosan ötszáz éves.

blackronin

356
Jó fejezet... lenne, de a lényeget tömören összefoglalom:
Kihagytuk a NEWS, az EARTH és az ATOM megszerzésének teljes kalandját + a kóstolást.
Én bízok Mitsutoshi-ban, hogy bemutatja ezeket mind, de mi lesz ha mégsem?
Mi lesz, ha ez a három összetevő ennyi "időt" kapott csak a sorozatban?
Az egy kicsit durva lenne...  ^^"

Nem leszek vészmadár most, kivárok inkább pár hetet a válaszra.

Isley

356

Sajnos azt tudom mondani, amit te. Jiji magyarázata, hogy a Neo pöckök megjelenése miatt az Eight King figyelme elterelődött, s ezért tudták biztonságban megszerezni NEWS-t, ATOM-ot és EARTH-et okés, csak az zavar, hogy én három arcot gondoltam ezeknek. Most Acacia démonjának története jön. Annyira semmit sem tudtunk meg a három kaja megszerzéséről, hogy még simán lehet, hogy még valahogy beleszövi a történetbe ezt, de most nem vagyok valami optimista ebben.

blackronin

#789
Még 2 dolgot akartam hozzáfűzni a fejezethez:
- az utolsó oldalon Joie-ra egyértelműen "her"-ként utal Mitsutoshi (nem is egyszer, hanem kétszer), így végre ez is tisztázódott egyszer és mindenkorra.
Nem nagy dolog, csak már nagyon untam ezt a "Joie férfivá változtatta Frohse testét" féle sületlenséget.
- Zebra és Brunch összehaverkodására lettem volna a leginkább kíváncsi, erre ezt is ellőtték.
Vajon megtudjuk valaha, hogy Brunch mivel érdemelte ki Zebra tiszteletét?

Isley

Én éppen az ő nem várt összebarátkozásuk miatt gondolom, hogy még nem kell leírni, hogy ezeket a történeteket nem fogjuk megismerni. Ha azért egy-két fejezetet rászánt volna Mitsutoshi ezen kaják megszerzésének bemutatására és láthattuk volna, hogy kovácsolódik eközben barátság közöttük, az más lenne. De Mitsutoshit sohasem jellemezte a felületesség. Szóval szerintem még a későbbiekben, például, amikor a NEWS, ATOM vagy EARTH garantálta képességre szükség lesz, akkor Mitsutoshi berak néhány flashback fejezetet.

blackronin

357
Tetszett a történelem óra, de egy kicsit rövidnek éreztem a fejezetet.  ^^"
Egyébként másba nem tudok belekötni.

Isley

357

Lehet, hogy rövid, de magvas. Ennél többet talán nem is kell tudnunk Neoról egyelőre. Az itt elhangzottak ugyanis nagyon fontosak voltak azt illetően, hogy lesz-e Földön kívüli SAGA ezután. Úgy tűnik, hogy NEO nem a Föld, hanem az egész galaxis csúcsragadozója. Kicsit felértékelődik Torikoék harca most, valamint a Nitro célja is egyértelmű, hogy miért akarja megállítani ennyire NEO-t.

blackronin

Quote from: Isley on 2016-02-04, 23:00:07
357

Úgy tűnik, hogy NEO nem a Föld, hanem az egész galaxis csúcsragadozója. Kicsit felértékelődik Torikoék harca most, valamint a Nitro célja is egyértelmű, hogy miért akarja megállítani ennyire NEO-t.
Én már egy ideje gondoltam erre, elég arra figyelni, hogy Mitsutoshi egyre gyakrabban "kilép az űrbe", ha a bizonyos szörnyek képességeiről vagy van szó. Pl. Sunny démonja, az Eight King Snake hosszúsága.

blackronin

#794
358
Remek fejezet volt.
Tetszett NEO és a Blue Nitrok történetének befejezése, valamint a többiek reakciója a Gigi által elhangzottakra.
Jirou nagyon keményen néz ki és a szövege se semmi!  :whoah:
Jövő héten akkor NEO vs Slime, de remélem hogy nem egy fejezet alatt tudjuk le az egészet.

Isley

358

Remek fejezet. Benne volt minden, amiről az egész sorozat szól. Megtudtuk, hogy a Blue Nitro azért indította el az egész Föld megfőzése tervet, hogy kitermelje azokat a harcosokat, akik majd legyőzhetik Neot. Múlt héten még bizonytalan voltam azt illetően, hogy jó lesz-e, ha kimarad majd a galaktikus SAGA, de most már látható, hogy külön nincs rá szükség. Érdekes, hogy a Blue és a Red Nitro teljesen más bolygóról származnak.
Emellett pedig a Négy Mennyei Király, Midora, Jirou és Komatsu reakciója Neo terrorjára, páratlan volt. Ez a manga most még nagyobbá vált. Ez a fejezet a mondanivalója és jelentősége miatt egyértelműen TORIC!

blackronin

359
Megható fejezet, Ichiryu-val és Don Slime-mal a fókuszban.
Megismertük minden oldalról ezt a különös párost, aminek eléggé örülök.
NEO és Acacia szánalmas, de Slime remekül megvédte Ichiryu személyét és azt, amit képviselt.
Kár, hogy Slime veresége már boritékolható a sok elejtett utalásból.
Asarudy teste nem alkalmas arra, hogy Slime győzzön NEO ellen.

Isley

359

Tényleg megható fejezet volt. Annyi, hogy én elismerem Don Slime és Ichiryuu igazát és megingatlan hitük is tiszteletre méltó, de semmiképp sem nevezném NEO-t szánalmasnak. Acacia más kérdés. NEO álláspontja viszont nagyon is logikus.
Amit kicsit furálok, hogy miképp tudta magát Midora ellen olyan jól tartani Ichiyuu Don Slime ereje nélkül. De még az is kiderülhet, hogy Midora sem használta sajátját. Az lenne aztán a meglepetés.

blackronin

Quote from: Isley on 2016-02-18, 23:04:27
359

semmiképp sem nevezném NEO-t szánalmasnak. Acacia más kérdés. NEO álláspontja viszont nagyon is logikus.

Acacia feladta mindazt, amiben hitt az egész életében, míg NEO azért szánalmas a szememben, mert a logikáján kívül (ami kimeríti a "minden csak az enyém és én legyek a legerősebb, hogy ez is így maradjon" féle gondolkodást) nem több egy sima éhes vadállatnál.
Slime is hasonló volt eleinte, de Ichiryu-nak hála továbblépett.

Isley

Acacianak is adnék még egy kis időt. Ne legyünk sietősek a megítélésével. De NEO kapcsán továbbra sem értek egyet. Valamint maga az, hogy te is belátod, hogy Don Slime kudarcra van ítélve, az is mutatja, hogy NEO útja is elismerendő. Ha NEO változtatna a mentalitásán, akkor nem lehetne ennyire hatékony.

Isley

360

Kissé rövidnek és elsietettnek éreztem ezt a fejezetet. Már jön is a Napfogyatkozás. Egyre befejezésszagúbb az egész és ez nem tetszik.

chilip

pedig várható volt. a powerlevelekkel siette el az egészet amint elkezdődött a gourmet world :P sokkal több mindent lehetett volna itt csinálni de csak rohant előre a mangaka mint akit ostoroznak. egyik powerup a másik után, valami történt levezette 2-3 chapter alatt. most meg már bolygópusztító támadások mennek a háttérben miközben "jesus" komatsu napfényben kajál az apostoljaival haverjaival....

blackronin

#802
Quote from: Isley on 2016-02-25, 19:32:17
360

Kissé rövidnek és elsietettnek éreztem ezt a fejezetet. Már jön is a Napfogyatkozás. Egyre befejezésszagúbb az egész és ez nem tetszik.
:tezsvir:

Hát igen... ha ez nem számít rohanásnak, akkor semmi.

Az egész narratíva, a hangulat, minden arra mutat, hogy a vége jön a sorozatnak.
Kár is lenne felsorolni, hogy mi maradt ki (pl. 0. Biotope, Neo tagok elleni harcok, stb.), mert csak rossz szájízt hagy az emberben.

Jó lenne látni részletesen a NEWS, az ATOM és az EARTH megszerzését, de ilyen felvezetés mellett esélytelennek tartom már.  ^^"

Őszintén szólva nehezemre esik elhinni, hogy már itt tartunk alig 360 fejezet után.  :frown:

edit:
A legdurvább az, hogy nem is értem igazából a kapkodás okát.
Mitől félnek a szerkesztők, hogy meg kellett lengetni a zászlót a Toriko feje felett?
Valóban csökkentek az eladások és nem annyira népszerű már, de még így is simán hozza az elvárt számokat.
Semmi extra, de termeli a profitot a Shonen Jump-nak.
Hamarosan (ebben az évben) 2 népszerű sorozat ér véget (Nisekoi és Assassination Classroom), valamint az újak (pl. World Tiger, Black Clover, stb.) nem igazán teljesítenek olyan jól (kivéve talán a Boku no Hero Academia-t), hogy komoly konkurenciát jelentsenek.
Az újság jól fogy egyébként, a One Piece-el mindig el lehet majd adni a lapot.
Szóval, akkor mi a valódi indok?
Erre lennék nagyon kíváncsi!


chilip

#803
és hirtelen valakinek a seggéből előhúztak egy konzervet ami TORIKO full coursába került OFF SCREEN!!! csak épp SENKI NEM TUDJA MI AZ!!!  :mad: vagy csak elfelejtettem? sötétítsetek fel lécci, azt kiderül hogy GOD van benne by acacia, elrakta magának uzsira és elfelejtette  :lul: meg starjun és toriko testvérek? wtf?

blackronin

361
Jó fejezet volt, kár hogy csak az Another megevését mutatták be, a többiét nem.  :frown:
A Gourmet Szörnyek bemutatása remek volt, az volt a fejezet fénypontja.

Quote from: chilip on 2016-03-04, 04:59:18
és hirtelen valakinek a seggéből előhúztak egy konzervet ami TORIKO full coursába került OFF SCREEN!!! csak épp SENKI NEM TUDJA MI AZ!!!  :mad: vagy csak elfelejtettem? sötétítsetek fel lécci, azt kiderül hogy GOD van benne by acacia, elrakta magának uzsira és elfelejtette  :lul: meg starjun és toriko testvérek? wtf?
Toriko azt mondta, hogy bármi is legyen a konzervben, ő belerakja a Full Course-ba, biztosan az illata miatt.
Tehát semmi Off screen dolog nem volt.
Hogy mit tartalmaz?
A GOD elég durva húzás lenne...  ^^"

Ja és igen, Starjun emlékei szerint ő és Toriko testvérek.
Bizarr csavar, nem tudom hogy lesz-e igazi jelentősége később.

Isley

361

A közös ANOTHER lakoma hangulatos volt. A démonok lenyűgözőek. Ez a testvér dolog annyira nem váratlan. A Toriko már a Négy Mennyei Királlyal, akiket egy nagy mester adoptált, a Fist of The North Star előtt tisztelget, akik közül egyikőjüknek hasonlóképp kiderült később, hogy volt egy igazi, vér szerinti testvére is. Ez egy tisztelgés szerintem a nagy ihlető előtt. Valamint ezzel Starjun is egyre közelebb került ahhoz, hogy főszereplőnek legyen mondható.

Viszont úgy emlékeztem, hogy a canned food-ot nem a Golden Swampben találták, mert oda csak az acélfelhők elől menekültek, s mentek is Komatsu Food Luckjának köszönhetően egyből ki a labirintuson keresztül. De tényleg nem off-screen, a következő fejezetben majd meglátjuk mi is az.

chilip

4chanon azt tippelgetik hogy center van benne mer azt acacia elzárta és lehet neo-t ugyanígy belezárják majd :P de már marhára nem emlékszem ilyen részletekre  ^^"

chilip

éééés nem
[spoiler]"To finish the Full Course"
There is a long talk between Branch and the people to whom he delivers the ingredients
When Komatsu opens the can Toriko gets unconscious
Everyone tries to wake him up
The Red and Blue Demon talk about the 3rd one
He was the original one inside Toriko, but never once showed himself to him
The ingredient inside the golden can is a fish that devoured everything in the past, "Ogai"
Ogai's appetite was equal to that of a demon and Gigi thought it went extinct long ago
When they taste Ogai it's secret gets out, he can regrow infinitely
The extinct Ogai is now a memory of extinct tastes of the sea
Toriko puts it in his Full Course as his Fish Dish
All of the 4HK have their Full Courses almost finished, left for 1 or 2 ingredients
Starjun finally found the food he has been looking for
Toriko asks what it is, but he isn't answering and says it's time to get GOD
Don Slime's meteorite destroyed NEO and NEO is gone
"That's one down." [/spoiler]
4chan spoiler de volt hozzá kép is. talán nem kamu :)

blackronin

#808
Quote from: chilip on 2016-03-10, 16:44:30
éééés nem
[spoiler]"To finish the Full Course"
There is a long talk between Branch and the people to whom he delivers the ingredients
When Komatsu opens the can Toriko gets unconscious
Everyone tries to wake him up
The Red and Blue Demon talk about the 3rd one
He was the original one inside Toriko, but never once showed himself to him
The ingredient inside the golden can is a fish that devoured everything in the past, "Ogai"
Ogai's appetite was equal to that of a demon and Gigi thought it went extinct long ago
When they taste Ogai it's secret gets out, he can regrow infinitely
The extinct Ogai is now a memory of extinct tastes of the sea
Toriko puts it in his Full Course as his Fish Dish
All of the 4HK have their Full Courses almost finished, left for 1 or 2 ingredients
Starjun finally found the food he has been looking for
Toriko asks what it is, but he isn't answering and says it's time to get GOD
Don Slime's meteorite destroyed NEO and NEO is gone
"That's one down." [/spoiler]
4chan spoiler de volt hozzá kép is. talán nem kamu :)
362
Nem kamu, most olvastam el a fejezetet.

A fejezet kicsit kettős volt számomra.
Tetszett az evés és a Full Course választások, de az eleje és a vége eléggé semmilyenre sikeredett.
NEO biztosan él, míg Ootake karaktere nem igazán érdekel... az a rész is Brunch miatt volt valamennyire élvezhető.

edit:
Sajnos a Toriko megint a Shonen Jump alján landolt, alulmúlva a Bleach-et is.  :frown:


Isley

362

Sajnos, ami élvezhető volt ebben a fejezetben, az sem tudott az lenni, tekintve, hogy az is csak azt fejezi ki, hogy hamar le fogja most már pörgetni Mitsutoshi a még hátralévő sztorit. Torikoban van egy harmadik démon is hasonló hármas sebhellyel az arcán, mint ő. De még a másodikkal se nagyon foglalkoztunk. Lehangol ez a kapkodás.