Bemutatkozások

Started by Shock12, 2003-09-25, 00:54:41

Previous topic - Next topic

Kalibur

QuoteOriginally posted by Zelmor
Miért van olyan érzésem, hogy tapasztalatból beszélsz Kali? ;)
Talán mert túl gyanakvó vagy ?
Ha nem ez az eset forog fenn, akkor fogalmam sincs miért...:rolleyes:
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

kisvirag

:))
hogy kell  idézni?
mindenesetre, mi nem amcsik vagyunk, hanem magyarok, szoval egyelőre felesleges kamionokat lopdosnunk :))
zsozso: mi az a karokozás?
én oan müveletlen vagyok...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

zsozso

QuoteOriginally posted by kisvirag
:))
hogy kell  idézni?
mindenesetre, mi nem amcsik vagyunk, hanem magyarok, szoval egyelőre felesleges kamionokat lopdosnunk :))
zsozso: mi az a karokozás?
én oan müveletlen vagyok...

ka'r okoza's
Death is the only redemption

kisvirag

arigato....
pedig télleg nem volt bonyolult a megoldás
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Licht

QuoteOriginally posted by zsozso
Amig nincs karokozas (es magyarorszagon nemnagyon van kinek) addig nem.

zsozsonak igaza van (részben)...
Károkozás van, csak közvetett, és ez nálunk egyenlőre ez senkit sem zavar.
Bizonyíték erre az, hogy a japán szerzői jogokat nálunk ugyan úgy védik a törvények, mint ha magyar jogokról lene szó.
De a hatóságokat nem érdekli, mert:
1. van így is elég dolguk
2. rengeteg a papítmunka, az eljárás túl költséges...
3. a rendőrség nevetségessé válna, ha kiderülne, hogy pl.
"4 év letöltendő szabadságvesztésre ítéltek egy 18 éves lányt, rajzfilmek illeglis birtoklása, és terjesztése miatt..."  LOL
4. nincs senki se (még), akinek komoly kára származna belőle. Sőt, bizonyos szempontból még előnye is származik a japán anime-iparnak az anime illegális terjedésének.

zsozso

QuoteOriginally posted by Licht
zsozsonak igaza van (részben)...
Károkozás van, csak közvetett, és ez nálunk egyenlőre ez senkit sem zavar.
Bizonyíték erre az, hogy a japán szerzői jogokat nálunk ugyan úgy védik a törvények, mint ha magyar jogokról lene szó.
De a hatóságokat nem érdekli, mert:
1. van így is elég dolguk
2. rengeteg a papítmunka, az eljárás túl költséges...
3. a rendőrség nevetségessé válna, ha kiderülne, hogy pl.
"4 év letöltendő szabadságvesztésre ítéltek egy 18 éves lányt, rajzfilmek illeglis birtoklása, és terjesztése miatt..."  LOL
4. nincs senki se (még), akinek komoly kára származna belőle. Sőt, bizonyos szempontból még előnye is származik a japán anime-iparnak az anime illegális terjedésének.

Hehe a joghallgato megszolalt :PPP
Gyere mostanaban ircre is mert 1-2 dolgot megkene beszelni (pl lan)
Death is the only redemption

.Attila

QuoteOriginally posted by Himura-san
Sziasztok!

Nos lényegretörő leszek:
20 vagyok,hímnemű és egy eléggé nagy otaku(anime,games,hentai)
Kb 6 éves korom óta érdekel a japán kultúra(akkor láttam az első szamuráj filmemet..a nevét már nem tudom..)Az anime t csak 8 évesen fedeztem fel olyanokban mint a jó öreg Mila Superstar,Saber Rider,Captaine Future...stb...Azóta minden anime t megnézek...
Kedvenceim:
Kenshin
Haibane Renmei
Inu Yasha
Ranma
NGE
Onegai sorozat
GTO
One Piece
Mononoke no Hime(meg a legtöbb Miyazaki cuccot)
Meg még egy rahedli shoujo amiknek csak a német nevét tudom...
Na ennyi lenne....

Légy hát üdvözölve körünkben, aki az anime-t szereti, az rossz ember nem lehet, hehe :)

Gauss_chan

Isten hozott a fedélzeten Himura san! :)

Baldy

Azt hiszem ideje nekem is bemutatkoznom:

23 éves budapesti vén róka vagyok én már, az animée világát valamikor 13 éves koromban fedeztem fel az Akira c. remekművel, amit rögtön meg is néztem 2-szer is egymás után, mert ugyan egy szót sem értettem akkor az egészből, azért a kiömlő belek, és a szétlőtt emberi testek látványa kifejezetten vonzott :):):)
No meg azért a motorok is :)
Szóval nagyon megragadott a stilusa a darabnak, és azóta is rajongok érte. Bár természetesen azóta több újabb darab is érkezett, amiért szintén rajongok. Mondhatni: majdnem minden olyan animéért, amit láttam eddig.
Amugy mit is mondhatnék még magamról: Tanulok, meg dolgozom is melette, hiszen valamiből meg kell venni azokat az anime DVD-ket :hopp:  Ugyhogy amióta van munkám, már messziről felismernek az eladók a Holdfény udvarból :D
Jah és a maradék pénzemmel mit csinálok? Félre teszem, hogy majd kimehessek a német Anime-Con-ra :):):)
Jah és még valami fontos: Van egy szintugy anime kedvelő öcsikém, aki itten Trivi név alatt tevékenykedik... Szóval: Szia kis öcsém! :hehe:
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Zelgadis

Hihihi :)
Szép dolog a testvéri szeretet :D
Az én hugom még nem fórumozik :)
(nem is örülnék neki, mert akkor egész nap foglalná a gépet :D)
Wellcome mindenkinek aki azóta bemutatkozott mióta én ^^" (most így 1xre igen :P)

Baldy

Hát igen...
Itt is megvan az a gond, hogy most melyikünk is írjon a fórumba. Az esetek többségében persze az öcsém, mert én ritkán vagyok ugy gépközelben, hogy nethez is juthassak, ő meg a laptopjával mászik mindenhova, és ahol csak net van, ott már fel is csatlakozik a világhálóra, szóval csöppet sem netfüggő :):):)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

.Attila

QuoteOriginally posted by Baldy
Hát igen...
Itt is megvan az a gond, hogy most melyikünk is írjon a fórumba. Az esetek többségében persze az öcsém, mert én ritkán vagyok ugy gépközelben, hogy nethez is juthassak, ő meg a laptopjával mászik mindenhova, és ahol csak net van, ott már fel is csatlakozik a világhálóra, szóval csöppet sem netfüggő :):):)

Hmph... Akárhová mászok a laptopommal, sehol sem tudok a hálóra csatlakozni, csak otthon. Volna még esély az egyetem wireless hálózatán, csak nem működik az a ;¤×*ß÷$>ߤŁ adapter.

Sky

De gáz...:D
Majd megoldoldod...
De úgy tűnik hogy ez a kisebb probléma nem befolyásolja túlzottan a fórumbeli teljesítményed...:D
Mess with the best,
Die like the rest...

.Attila

Oops, már írtam 150 post-ot, de be sem mutatkoztam.
Gomen nasai!!!
Tehát: Trivi vagyok, nevem a triviális szóból származik, magyarázat privátban, akit érdekel. Mint azt Baldy már említette, testvérek vagyunk. Az anime-kat igazából a Sailor Moon miatt szerettem meg, amit régen a németen játszottak. Bár nem az volt az első, hanem a tesóm által említett Akira, de 10 évesen nem igazán tetszett (mellesleg ma visszagondolva sem tetszik, és nem érzek motivációt arra, hogy újra megnézzem). Amiket eddig láttam, és nagyon tetszettek:
Sailor Moon
Ranma (RTL2-n kezdve, nézése még folyamatban, de mindjárt vége)
Cowboy Bebop Movie
Azumanga Daioh
Dual! Parallel Trouble Adventure
Full Metal Panic 1, 2
Excel Saga
Puni Puni Poemi (ez nem igazán tetszett)
+ egyebek

AMV-k, amiket nem hagyhatok ki:

Play Excel! Play!
Odorikuruu
Aluminium Cell Mix (miau! hehe)
Come On Sing Along
Right Now
Turboneko Azumanga

Sky

QuoteOriginally posted by Trivi
Oops, már írtam 150 post-ot, de be sem mutatkoztam.
Gomen nasai!!!
Tehát: Trivi vagyok, nevem a triviális szóból származik, magyarázat privátban, akit érdekel. Mint azt Baldy már említette, testvérek vagyunk. Az anime-kat igazából a Sailor Moon miatt szerettem meg, amit régen a németen játszottak. Bár nem az volt az első, hanem a tesóm által említett Akira, de 10 évesen nem igazán tetszett (mellesleg ma visszagondolva sem tetszik, és nem érzek motivációt arra, hogy újra megnézzem). Amiket eddig láttam, és nagyon tetszettek:
Sailor Moon
Ranma (RTL2-n kezdve, nézése még folyamatban, de mindjárt vége)
Cowboy Bebop Movie
Azumanga Daioh
Dual! Parallel Trouble Adventure
Full Metal Panic 1, 2
Excel Saga
Puni Puni Poemi (ez nem igazán tetszett)
+ egyebek

AMV-k, amiket nem hagyhatok ki:

Play Excel! Play!
Odorikuruu
Aluminium Cell Mix (miau! hehe)
Come On Sing Along
Right Now
Turboneko Azumanga

Látom te is RTL2-n edződtél :D
Ha már a Sailor Moon itt van, akkor hol marad a Wedding Peach?:confused:
Mess with the best,
Die like the rest...

Shock12

QuoteOriginally posted by Trivi
Hmph... Akárhová mászok a laptopommal, sehol sem tudok a hálóra csatlakozni, csak otthon. Volna még esély az egyetem wireless hálózatán, csak nem működik az a ;¤×*ß÷$>ߤŁ adapter.
Az egyetem wireless hálójáról én annyit tudok, hogy csak az I-ben van (AP van az HIT-en (1.emelet), és a 3.on (IIT), illetve a 4.en (MIT, IIT laborok))... és account kell, meghogy felvegyenek, és IP-t kapj. (Szebinek a tabletpcjének felkonfigolásakor derült ki.)

.Attila

QuoteOriginally posted by Shock12
Az egyetem wireless hálójáról én annyit tudok, hogy csak az I-ben van (AP van az HIT-en (1.emelet), és a 3.on (IIT), illetve a 4.en (MIT, IIT laborok))... és account kell, meghogy felvegyenek, és IP-t kapj. (Szebinek a tabletpcjének felkonfigolásakor derült ki.)

Minden tanár és diák használhatja, ha tudja. Minden beállítás megtalálható ezen az oldalon

Shock12

QuoteOriginally posted by Trivi
Minden tanár és diák használhatja, ha tudja. Minden beállítás megtalálható ezen az oldalon

Hö ! Asztamindenit ! Köszi ! Ezt naggyon jó tudni... Mégeccer kössz. :hail:

Ramiz

Üdvözlünk mindenkit. Tök jó, hogy ilyen sokan vannak ezen a fórumon (és azok is ilyen tevékenyek:) ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Baldy

QuoteOriginally posted by Sky
Látom te is RTL2-n edződtél :D
Ha már a Sailor Moon itt van, akkor hol marad a Wedding Peach?:confused:

A Wedding Peachről szegénynek le kellett maradnia a gimi távol elhelyezett lokációja miatt, de én láttam, és inkább igyekeztem kimélni a látványtól, bár talán nem is volt olyan rossz, így utólag visszagondolva... :)
Amugy igaz, az első Anime sorozatunk tényleg a Sailor Moon volt, de még az ORF1-n, amit azóta lekapcsoltak rólunk, ugyanugy, mint mostanra a VOX-t és az RTL2-t, de lassan megbarátkozunk a gondolattal, hogy most már németül nem fogunk animeket nézni, bár ebben sokat segit a USteam :)
Amugy szerencsés kisöcsém még a Jean D'arc-t sem látta, bár talán az sem volt szörnyű... De ki tudja? Hisz az emlékek mindent jobb szinben tűntetnek fel.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shock12

QuoteOriginally posted by Baldy
... de még az ORF1-n, amit azóta lekapcsoltak rólunk, ugyanugy, mint mostanra a VOX-t és az RTL2-t...

Ismerõs érzés, nekünk német adóként már csak a pro7 van... azon megugye nemsok anime megy... (és hogy szidtam õket, amikor most utoljára levették a vox-ot... jó kell a humor1, de van egy rakat olyan csatorna, amit garantáltan senki nem néz... szakadna ki a szívük gyökere is...)

Baldy

QuoteOriginally posted by Shock12
Ismerõs érzés, nekünk német adóként már csak a pro7 van... azon megugye nemsok anime megy... (és hogy szidtam õket, amikor most utoljára levették a vox-ot... jó kell a humor1, de van egy rakat olyan csatorna, amit garantáltan senki nem néz... szakadna ki a szívük gyökere is...)

Látom nem én vagyok az egyetlen UPC rajongó itt :)
Hát igen... De szerintem amit a VOX-n lejátszanak, az itt mind megtalálható, szóval semmi gond sincs. Na jó, az RTL2-n a du.-i aniem sorozatok egy része talán nem található meg itt, de szerintem azok nem is jók, szóval mindegy, hogy most leszedték vagy sem. Ha nem a TVben, akkor a gépen nézem meg az animéket
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shock12

QuoteOriginally posted by Baldy
Látom nem én vagyok az egyetlen UPC rajongó itt :)... szóval mindegy, hogy most leszedték vagy sem. Ha nem a TVben, akkor a gépen nézem meg az animéket
Na igen, nem vagy egyedül... és igaz, tényleg nagyrészt megtalálható itt, ezért nyújt némi vígaszt...

Saori

Nekem még úgy ahogy szerencsém volt..egyelőre...legalább a Vox meg az RTL2 megvan még...igaz hogy a német Vivánkat elvették hogy szakadna ki a.....
De nem panaszkodom..mert van aki sokkal rosszabbul járt...:rolleyes:
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Baldy

Mire gondolsz?
Ennél csak az lehet rosszabb, ha nincs géped, ahol letölthetnéd az animeket. De az tény: aki anime rajongó, az ne legyen ügyfél UPCnél!
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Saori

QuoteOriginally posted by Baldy
De az tény: aki anime rajongó, az ne legyen ügyfél UPCnél!

Ez így igaz! ^^
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Shock12

QuoteOriginally posted by Baldy
Mire gondolsz?
Ennél csak az lehet rosszabb, ha nincs géped, ahol letölthetnéd az animeket. De az tény: aki anime rajongó, az ne legyen ügyfél UPCnél!
Hehe... igen... csak sajnos annyira nyílt a piac, hogy a mi távközlési körzetünkben (29-es) lehet választani... vagy monor-kábel, vagy monor-kábel... ennyi... az meg upc... vagy ugye van egy harmadik... de akkor inkább tûrök... :rolleyes: ... mindegy, ez már messze nem témába vágó, úgyhogy további upc-hez kapcsolódó gyönyöröket az offtopicban ecseteljünk... ott már szerencsére kezd lenyugodni a tömeg... :D

Baldy

Hát legalábbis reméljük, hogy nyugszik. Bár én nem értem, miért kell ilyen modort használni, hiszen én azt hittem, hogy ez a forum, vagyis oldal inkább arra épit, hogy egy nagyobb baráti kört alakitson ki az anime rajongók körében.
Amugy kábelTV helyett inkább szatelitet használjon az ember szerintem :) most én is arra törexem :)
De ebbe a topicba ezzel a témával tényleg utoljára irtam.
gomen :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Kalibur

QuoteOriginally posted by Baldy
Hát legalábbis reméljük, hogy nyugszik. Bár én nem értem, miért kell ilyen modort használni, hiszen én azt hittem, hogy ez a forum, vagyis oldal inkább arra épit, hogy egy nagyobb baráti kört alakitson ki az anime rajongók körében.
Amugy kábelTV helyett inkább szatelitet használjon az ember szerintem :) most én is arra törexem :)
De ebbe a topicba ezzel a témával tényleg utoljára irtam.
gomen :)
Szerintem no problem ;)  idővel úgyis szopkott jönni valaki, és figyelmezteti az elkalandozott sokaságot, hogy:_off:  (ez most nem én leszek...). De ha azt vesszük, ez is egyfajta bemutatkozás vagy inkább bemutató: ilyen a magyar televíziózás... Különben csak hogy nyugtassam a UPCseket:: a Matáv kábelteve talán egy fokkal még rosszabb, de ezt már tárgyaltuk valahol, ugyhogy off részemről off.
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Baldy

Csináljunk mi is egy csatornát!
Legyen US.Team a neve, és menjen rajta egész nap anime :D:D:D Tény, semmivel sem lenne jobb, mint a Fix.Tv, de szerintem ennek több nézője lenne :D
No mielőtt valaki azért erre a beszólásomra válaszolna, szólok: csak vicc volt :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.