Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

katz

Az enyémen kívül össz 1 szavazat érkezett arra, h legyen haditechnikai topic, szal nem lesz :(

Összedobtam a ballisztikai cikkhez az anyagot, mindjárt megírom...

katz

#10021
Alapadatok:

Heidenreich görbe (1 órányi keresgélés után sem találtam meg ezt a neten :grrr: )
Ez a görbe a csõben lévõ nyomásértékeket mutatja mag az idõ fügvényében. Az origo a lövés kezdete.

A sebesség alakulása a lövés után
vt - kilépési sebesség
vm - kilépési maximális sebesség
vg - sebesség a gázutóhatás végén
v0 - torkolati sebesség ( kezdõ sebesség)
A görbén jól látható, h a lövedék még egy darabig gyorsul a csõtorkolat elhagyás után. Ez csak a csövön kiáramlõ lõporgázok hatása miatt van. A vmax pontban a legnagyobb az energiája a lövedéknek. Ez pl egy Dragunovnál olyan 8-10 méter körül van.


A lövés folyamata
   1. Elõperiódus: A löpor begyujtásának kezdetétõl a lövedék elindulásáig.
   2. Elsõ periódus: lõpor teljes elégéséig (maximális nyomás pontja)
   3. Második periódus: lövedék elhagyja a fegyvercsövet (v0 helye)
   4. Utóperiódus: a löporgázok gyorsító hatásának megszünéséig (v0-vg)

Energia viszonyok lövésnél
A lõpor energia tartalma fedezi:
   E1 - a lövedék mozgási energiáját 33%
   E2 - a lövedék forgási energiáját 0,2%
   E3 - súrlódási munkát a lövedék és csõfal között 3%
   E4 - a lõpor, lõporgázok mozgási energiáját   3,5%
   E5 - a löveg mozgási energiáját 0,1%
   E6 - a lövedék besajtolás munkáját 2%
   E7 - a löveg, lövedék felmelegedését 21%
   E8 - a gázveszteséget   0,1%
   E9 - a levegõoszlop mozgási energiáját 0,1%
   E10 - a lõporgázok hõenergia tartalmát 37%


Bõvebb info
http://www.nennstiel-ruprecht.de/bullfly/index.htm
http://matrix.dumpshock.com/raygun/basics/navframe.html
http://matrix.dumpshock.com/raygun/basics/navframe.html


Ramiz

Quote from: katzAlapadatok:
Heidenreich görbe (1 órányi keresgélés után sem találtam meg ezt a neten :grrr: )
Ez a görbe a csõben lévõ nyomásértékeket mutatja mag az idõ fügvényében. Az origo a lövés kezdete.
Ez tetszik. És még értem is. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

#10024
PM-ben kaptam:
QuoteÜdv katz!
Tudod mit, legyen haditechnika topic! Kezd érdekelni a dolog. (Tetszik, hogy bizonyos értelemben ez is egy "tudomány", és hogy függvényekkel lehet leírni stb.) Bár a német oldalakat nem valószínû fogom átrágni, de amit te írsz, azt igen.
Várjál még, hátha gyûlik szavazat.
Pro
Ha vkit nagyon érdekel ez a téma, akkor sok infót tudok neki adni elég csak kérdeznie, de ilyen szempontból szvsz sokkal érdemesebb az illetõnek ha az sg haditechnika topicjába vagy a fegyver levlistába ássa bele magát. Én is oda fordulok, ha vmi nagyon érdekel és nem találok róla infót, de bármilyen meglepõ a 4chan /k/-weapons szekciója is elég jó. A militarys linkjeim harmadát onnan szereztem. Gyakran bukkan ott fel egy-egy érdekes infó/kép ami számomra is ad ujdonságot. Persze nem árt ha már az elején tisztában van az ember 1-2 alapdologgal, de erre nagy segítséget nyujtanak a jó minõségû (azaz NEM CS-s!!!) magyar oldalak is

és kontra
nem akarok egy olyan topicot ahol csak én osztom az észt, arra ott van a vallások és most már a Világpolitika :D
Azért nem lesz 1 új topic, hogy 2-3 ember postolgasson bele és elhaljon 50 post után. Ezt egy ilyen jellegû topicnál nem akarom, ezért mondtam a 10-es limitet. Eleddig egyetlen egy szavazat érkezett!
QuoteTetszik, hogy bizonyos értelemben ez is egy "tudomány", és hogy függvényekkel lehet leírni stb.)
Ez is egy "tudomány"? :eeek:  :lul: Ez jó volt :jee:
A haditechnika jelnetette mindig is a technológiai fejlõdés csúcsát, az ember ha kitalált vmit, az elsõ dologa az volt, h megpróbálta háborúban alkalmazni
QuoteVárjál még, hátha gyûlik szavazat.
Várok, innentõl fogva rajtatok múlik lesz e...

Tyrael

akkor csak en irtam egyedul? :)

Tyrael

katz

Quote from: Tyraelakkor csak en irtam egyedul? :)

Tyrael
jah :(
A többiek jobban szeretik, ha komor sötötség honol a fejükben :rolleyes:

katz

Quote from: HVp213De most párszor még cserélni fogom amig nem találom ki melyik is legyen :)
(ha gondolod nézheted s mondasz véleményt h melyik jobb...)
mi az nincs kedvenc animéd? :)

HVp213

#10028
Quote from: katzmi az nincs kedvenc animéd? :)
Mind Hellsinges Avatar! :jee:
edit: De van csak most hellsinget nézek :p
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Raggie

Quote from: HVp213Mind Hellsinges Avatar! :jee:
edit: De van csak most hellsinget nézek :p
Eddig mind király! :jee:

Lehet, hogy most nagyon láma leszek, de nincs véletlenül valakinek egy kidolgozott biológia elõadása, esetleg Power Pointban, a vitaminokról és felhasználásukról az emberi testben(esetleg forrásuk a terészetben)????
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

HVp213

#10030
Quote from: Raggie GordonEddig mind király! :jee:

Lehet, hogy most nagyon láma leszek, de nincs véletlenül valakinek egy kidolgozott biológia elõadása, esetleg Power Pointban, a vitaminokról és felhasználásukról az emberi testben(esetleg forrásuk a terészetben)????
Mostanába megnövekedett köreinkbe a biológusok száma õk biztos tudnak neked segíteni  :jee:

edit:
Quote from: NecridRégire montam de ez is wow :D
Quote from: Raggie GordonAz amikor az ablakhoz felrepült és széttárta a kezeit!  :lazza:
Edit: vagy valami ilyesmi!
Köcc a segítséget! akkor egyenlõre ennél maradok! (míg nem látok vmi új mellbevágó anime-t v nem tanulok meg gif-t készíteni)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Raggie

#10031
Quote from: HVp213Mostanába megnövekedett köreinkbe a biológusok száma õk biztos tudnak neked segíteni  :jee:
Tudom azért vetettem fel a dolgot egyáltalán! Nna akkor van jelentkezõ?? :)
Edit: szívesen!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: katznem akarok egy olyan topicot ahol csak én osztom az észt, arra ott van a vallások és most már a Világpolitika :D
Khm... :rolleyes: :)

Quote from: katzEleddig egyetlen egy szavazat érkezett!
Az a PM egy szavazat akart lenni... :lame:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Miura

Quote from: Raggie GordonEddig mind király! :jee:

Lehet, hogy most nagyon láma leszek, de nincs véletlenül valakinek egy kidolgozott biológia elõadása, esetleg Power Pointban, a vitaminokról és felhasználásukról az emberi testben(esetleg forrásuk a terészetben)????
nincs,de látogass el a //www.puska.hu-ra rengeteg biológus jegyzet is van fennt
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Ramiz

Quote from: rodericknode erre biztos lenne más topic, vagy majd Ramiz csinál egyet:)
Látom, ismersz, mint a rossz pénzt. :)

Az azért erõs túlzás, hogy "meg kéne köszönniük az õszinteséget"...
Arról nem beszélt a fickó, hogy mennyi ügyeskedés, törvényszegés (ld. Microsoft) kellett hozzá, míg felért a "csúcsra".
Aztán meg csak akkor tud kilépni egy-egy ember a "dolgozók tömegébõl", és valami hatalmas sikerû vállalkozást létrehozni, ha van rengeteg ember, aki "bent marad"... ezért inkább meg kellett volna nekik köszönnie a dolgot, nem bealázni õket. Arról nem is beszélve, hogy ami a legfontosabb egy ilyen karrierhez, az a szerencse.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

#10035
Quote from: RamizArról nem beszélt a fickó, hogy mennyi ügyeskedés, törvényszegés (ld. Microsoft) kellett hozzá, míg felért a "csúcsra".

Hát pontosan erröl van szó, de az egyetemen csak a bevált módszereket oktatják, azt nem, hogyan kell megvenni valaki op-rendszerét olcsóér, majd eladni az IBM-nek rohadtsokért... persze szerencse kérdése is a dolog, de azért akikröl beszélt a faszi (10 leggazdagabb amerikai), azok általában valami olyat csináltak, amit elöttük még senki és ennek semmi köze nincs az egyetemhez, hanem -akár szeretjük öket, akár nem be kel vallani- rohadt innovatívak voltak, akár törvényes vagy erkölcsös amit csináltak, akár nem.
Pont arról van szó, hogy amerikában a "siker" milyen rohadtnagy életcél... és ezt mézesmadzagként húzzák a dolgozók sokezrei orra elött. Amit te mondasz, hogy megkéne köszönni a dolgozóknak, az nagyonis szép, meg igaz, csakhogy feltételezi a munka tiszteletét, meg ilyesmiket, amiknek nálunk megvan még valami emlékfélesége.

+:amúgy majd azért neked is kicsit átalakul a képed a felsöoktatásról ha belekerülsz
+2: amúgy a témában tudom ajánlani, Robert Merton: Társadalmi struktúra és anómia c. cikkét, valahol fentvolt a neten is, de a tanárom eldugta a honlapján amit én ismertem, noh ahhoz képest, hogy szociológia, egész könnyen olvasható rövid cikk, ami nagyon jól bemutatja, hogyan szervezödik az egész amerikai társadalom a "sikeresség" köré... külön érdeksessége, hogy a cikk 1930-as, de még mindig nagyon aktuális... söt, elég könnyü a mai magyarországra is ráismerni benne
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

#10036
Az lehet... :) Meg a tanulásról. :D
Mondjuk az is igaz, hogy elõttem egyáltalán nem a "siker" lebeg... ennyiben szerencsés vagyok. Nem kell egy ilyen hihetetlenül irigylésre méltó karrier. Annyi pénz kell, hogy tudjam fizetni a számítógépet, internetet, sört. Aztán 8 óra munka, 2 óra anime minden nap. :D De min. 1. Az már jó.

Quote from: BonciBtw. még 8 általánossal is lehet sikeres vki -> Kulcsár
Aki olyan "valaki" akar lenni, az megérdemli. :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: BonciRosszul álltok hozzá az egyetemhez...

Jójó, ez igaz, énis imádom az ilyen "szemlélettanítós" tanárok óráit, fõleg ugye nálnuk az ál-BTK-n ez talán hasznosabb is... a faszi beszédében viszont arról volt szó, hogy aki végigjár 5 évet az egyetemen, annak max. lesz egy standard, jó stb. de 99,999999%-ban nem lesz ennél több, mert akik ennél nagyobbak lettek azok már akkor rég elkezdték... persze az már más kérdés, hogy kinek az álma, hogy gazdag geci legyen, de azért akik arra a bizonyos egyetemre jártak nemhiszem, hogy épp az "alkalmazhatatlan bölcsészettudományok imitálása" szakra jártak. (Kicsit talán bövebben ki lehetett volna fejteni, mert asszem valami üzleti szakon hangzott el ez a beszéd... vagyis én így halottam a sztorit.)

És azis igaz, hogy az iskola kockákat farag belölünk, de így legalább nem gurunk el összevissza.

Amúgymeg felteszem az egyetemröl kibukók nagyonnagy arányban inkább "vesztesebbek", nem az egyetemröl való kibukás aktusa tesz valakit zsenivé... hanem az esetek nagyrészében fordítva van.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickAmúgymeg felteszem az egyetemröl kibukók nagyonnagy arányban inkább "vesztesebbek", nem az egyetemröl való kibukás aktusa tesz valakit zsenivé... hanem az esetek nagyrészében fordítva van.

Ez a lényeg. :tezsvir:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Nekünk bejött... láthatod a postokat a dátummal.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

#10040
Quote from: roderick+:amúgy majd azért neked is kicsit átalakul a képed a felsöoktatásról ha belekerülsz
Ramiz, itt olvasd el azt is (mégegyszer), amit én írtam még abban a topicban, ahol indult a dolog.

edit: elõbb végig kéne olvasnom minden postot :rolleyes:

Amit írtál, hogy nagyobb a vesztesek aránya, úgy már igaz a dolog. A nagy pénztömeggel egyébként együtt jár az, hogy mások szeretnék lenyúlni, akár illegális módon is. Szeretnétek így élni? ;)

roderick

Quote from: BonciA nagy pénztömeggel egyébként együtt jár az, hogy mások szeretnék lenyúlni, akár illegális módon is. Szeretnétek így élni? ;)

Azért ne csak az árnyoldalát nézzük a dolognak, ha gátlástalan milliomos lennél akkor pl. bármelyik animének a végét újrarendeztetheted, ami nem tetszik :)
hmm... lehet hogy megérné
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Sinistro

Quote from: BonciRosszul álltok hozzá az egyetemhez.
Igen, vannak olyan tanárok, akik inkább szivatnak, mintsem tanítanának. Viszont sok olyan tanár van, aki szemléletet is tanít, nem csak száraz anyagot. Én nagyon sokat tanultam már ezen az egyetemen, jópár rendes tanárt ismertem meg, akiktõl tényleg tanultam.

Látom, többen is érdekesnek találtátok azt a bizonyos idézetet. Szeretnék betenni egy újabb másikat is /ígérem, ez lesz az utolsó/ ami illik Bonci postjához: ugyan a témáját nézve nem Lol, de szerintem illik a másik idézet mellé. Az eset egy barátom testvérével történt meg, egy magyarországi egyetemen /majdnem szó szerint így hangzott el/:

Egy filozófia professzor az elõadását úgy kezdte, hogy fogott egy konzervüveget, és feltöltötte kb. 5 cm átmérõjû kövekkel. Rákérdezett, hogy ugye tele van az üveg. Igen – volt a válasz. Ezután elõvett egy dobozt, tele apró kaviccsal és elkezdte beleszórni a kavicsokat az üvegbe. Miután a kavicsok kitöltötték a kövek közötti üres helyeket, megint megállapították, hogy az üveg tele van. A professzor ezután elõvett egy dobozt homokkal. És azt kezdte betölteni az üvegbe. Természetesen a homok minden kis rést kitöltött. – És most – mondta a prof – vegyék észre, hogy ez az önök élete. A kövek a fontos dolgok – a családod, a partnered, az egészséged, a gyerekeid -, ha minden mást elveszítenél, az életed akkor is teljes maradna. A kavicsok azok a dolgok, amelyek még számítanak, mint a munkád, a házad, az autód. A homok, az összes többi. Az apróságok. Ha a homokot töltöd be elõször, nem marad hely a kavicsoknak és a köveknek. Ugyanez történik az életeddel. Ha minden idõdet és energiádat az apróságokra fordítod, nem marad hely azoknak a dolgoknak, amelyek igazán fontosak a számodra. Fordíts figyelmet azokra a dolgokra, amelyek alapvetõk a boldogságod érdekében. Vidd el a párodat táncolni. Szakíts idõt orvosi ellenõrzésre. Játssz a gyerekeiddel.  Mindig lesz idõd dolgozni, takarítani, vendégeket hívni, rendet rakni. Elõször a kövekre figyelj – azokra, amik igazán számítanak. Állítsd be a prioritásokat. A többi csak homok.

Ehhez nem akarok hozzáfûzni semmit, egyetértek a leírtakkal. Persze az más kérdés, hogy kinek mi a fontos az életében és a céljait hogyan sikerül megvalósítania  :) .

Ramiz

Az ilyen nagy filozófiák sosem segítenek.
Amúgy az idézett történet vége: egy diák odament a professzorhoz, és beletöltött egy doboz sört az üvegbe, majd a profhoz fordult és azt mondta: "A sörnek mindig van hely az életben." :zen:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizAz ilyen nagy filozófiák sosem segítenek.
Amúgy az idézett történet vége: egy diák odament a professzorhoz, és beletöltött egy doboz sört az üvegbe, majd a profhoz fordult és azt mondta: "A sörnek mindig van hely az életben." :zen:
Tudtam hogy valami hiányzik a történet végérõl, de nem ugrott be hogy miaz :)

De azért van ebben a kis történetben valami. Érdemes elgondolkodni rajta.

Ramiz

Érdemes inni egy sört.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Tudtok valamit a Nyugati Pályaudvar környékén lévõ "Bank" nevû szórakozóhelyrõl? Érdekelne, hogy milyen arcok látogatják, mennyi idõsek, esetleges rendbontások milyenek voltak/szoktak lenni, drogok tényleg annyira jellemzõek-e rá mint hallottam, ilyesmi. Leginkább személyes tapasztalat (vagy akár ismerõs élményei) érdekelne. Fontos lenne! Adok érte 3 rep-et! ;) :haha: Na jó, komolyan. Tényleg.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Djinn

Quote from: ShiroiTudtok valamit a Nyugati Pályaudvar környékén lévõ "Bank" nevû szórakozóhelyrõl? Érdekelne, hogy milyen arcok látogatják, mennyi idõsek, esetleges rendbontások milyenek voltak/szoktak lenni, drogok tényleg annyira jellemzõek-e rá mint hallottam, ilyesmi.
Húúúú. Ezek a kérdések rossz emlékeket ébresztettek bennem. Anno apám jött ilyen dolgokkal, mikor el akartam menni otthonról és nem akartam, hogy velem jöjjön.  :eeek: Csak persze õ merõben agresszív módon kezelte a kérdést  :rolleyes:
Bocs, tudom, hogy ennek semmi köze nem volt a kérdéshez. Csak hirtelen felszínre tört egy "elnyomott emlékem", gondoltam leírom  :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: ShiroiTudtok valamit a Nyugati Pályaudvar környékén lévõ "Bank" nevû szórakozóhelyrõl? Érdekelne, hogy milyen arcok látogatják, mennyi idõsek, esetleges rendbontások milyenek voltak/szoktak lenni, drogok tényleg annyira jellemzõek-e rá mint hallottam, ilyesmi. Leginkább személyes tapasztalat (vagy akár ismerõs élményei) érdekelne. Fontos lenne! Adok érte 3 rep-et! ;) :haha: Na jó, komolyan. Tényleg.


Metalos ember nem megy a Bankba.
Draga a hely, zene meg tre.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

#10049
Quote from: DjinnCsak persze õ merõben agresszív módon kezelte a kérdést  :rolleyes:
Én is úgy kezelem, csak nem elõttetek. :) De ha már az apádat említetted, szerinted engem miért érdekel? Vajon ki miatt? :rolleyes:
Quote from: XipeMetalos ember nem megy a Bankba.
Draga a hely, zene meg tre.
Nem is én akarok menni... ;)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((