Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
Miért degenerálódik a hangulat, magyarázdd el légyszilégyszilégysziii ?!
Én nagyon élvezem a VIII-at, gyanítom, hogy nem gyakom le, ha végzek, hanem nekikezdek mégegyszer... Valahogy nekem semmi bajom vele.

Akkor pontosabban fogalmazok...
Az iránítás billentyûvel KAKA,legalábbis egy joyyal összehasonlítva mindenképp.Grafikailag se az igazi,mert hiába nyomod a felbontást az egekbe,ha az egyszerûen a 640X480-as TV felbontással lett renderelve,ami csak a TV pixelelmosásával náz ki valahogy.Az emulátor pedig TELJESEN jól SOHA nem fogja emulálni a játékot.

És a legfontosabb...(Hozzáteszem,ez NEM alaptalan hülyeségként mondom,ha van egy dolog amihez értek,azok a játékok.)JAPÁN rpg-nek akkor a legjobb a HANGULATA,az ATMOSZFÉRÁJA,ha az ember egy kanapéból játssza teljesen relaxálva,nem pedig a monitor elõtt görnyedve.Ezzel nem a PC-ket akarom szutykozni,Fallout szerû CRPG-l vagy FPS-ek kifejezetten arra a platformra születtek.

Shock12

QuoteOriginally posted by phr0zen
Akkor pontosabban fogalmazok...
Az iránítás billentyûvel KAKA,legalábbis egy joyyal összehasonlítva mindenképp.

Kétségtelen, hogy egy game-pad-nek van előnye (és megjegyzem, PChez is vehetsz dettó ugyan olyat, sőt vezetéknélkülit, és akkor a WCről is nyomhatod (és annál kényelmesebb hely már tényleg nincs :D )). Billenytűzeten max nehezebb megszokni, és könnyebb emllényomni (viszont nem marad meg egy hevesebb menet után a billentyű nyoma az ujjadban (háromszög, iksz, kör, négyszög alapú ujjlenyomatok... :D ))

Quote
Grafikailag se az igazi,mert hiába nyomod a felbontást az egekbe,ha az egyszerûen a 640X480-as TV felbontással lett renderelve,ami csak a TV pixelelmosásával náz ki valahogy.

Hát tizenkilenc colos monitor égeti széjjel a retinámat a nap 12 órájában (kivétel, amikor mellette a 14es is be van kapcsolva... de akkor értelemszerűen nem játék van), és semmi baj. A pixeleket egyszerűen el lehet mosni úgy is, hogy szépen leveszed a kontrasztot, és hátrébb ülsz egy méterrel... ;) ... de az átvezető videók nem voltak olyan rémesek, sőt, még csodálkoztam is, hogy sokkal tisztább, mint az ezekre épülő AMVkben.

Quote
Az emulátor pedig TELJESEN jól SOHA nem fogja emulálni a játékot.

Na, ezt nem vitatom, mert helyenként a PCs változat is ratyi.

Quote
És a legfontosabb...(Hozzáteszem,ez NEM alaptalan hülyeségként mondom,ha van egy dolog amihez értek,azok a játékok.)JAPÁN rpg-nek akkor a legjobb a HANGULATA,az ATMOSZFÉRÁJA,ha az ember egy kanapéból játssza teljesen relaxálva,nem pedig a monitor elõtt görnyedve.Ezzel nem a PC-ket akarom szutykozni,Fallout szerû CRPG-l vagy FPS-ek kifejezetten arra a platformra születtek.

Érthető, de mint fentebb említettem, egyszerűen kivitelezhető... (megoldás: Van egy TVout-os kártyád, kinyomod a 72centis tévére, és azon játszol... furfangos, nem ?! ;) )

Persze ez egyéni magánvélemény, az emulálási technológiában nem vagyok jártas, de a hangulatot nekem nem rontotta...  SZVSZ, és nem vitatkozásképpen persze ! ;)

phr0zen

Na,ha kinyomod TV-outtal,az úgy fog kinézni mintha egész éjjel valami húzósabb itókát vedeltél volna...
...jobb esetben!Mer' annál biztos azarabbul fog kinézni!:D

Egyébként meg FF-ezni akarsz,de sajnálsz 10 rongyot egy PSX-re,hogy legyen hangulata is?:confused:

Shock12

Pontosan sajnálok 10 rongyot egy konzolért... mert mint említettem a Mennyi Animét nézel c. témában, egyenlõre én is a szüleimbõl élek, és a hobbim elvesz sok pénzt... namost 10ezret inkább a gépre költök (ami a tanuláshoz, esetleges munkához kell), vagy veszek rajta adathordozót, vagy gyûjtök számomra más értelmes dologra. Mertugye itt a PC, és nem egy semmi kis ketyere (ja, megjegyzendõ, hogy a TV-OUT erõsen függ a kártya minõságátõl is... nekem tûéles képet ad, jobbat, mintha a kábelTVt nézném...). Egyértelmû, ha megúszom az amúgy nem nagy játékigényemet ingyen, akkor nem fogok érte pénzt adni (fõleg nem egy konzolért, ami eléggé célhardware). //nem nagy játékigény: Az elmúlt 3 év alatt kipróbálam az UT2003-at, hogyan megy az új gépen, elõzõ nyáron elkezdtem az FF8at (és mostsem fejeztem be, és nem azért mert béna vagyok), és még elõzõ nyáron végigjátszottam az ONI-t... ennyi... namost ezért nem fogok konzolt venni... talán ez érthetõ...

Zodd

Itt viszont azt kell hogy mondja hogy az FF8 szebben nézett ki PC-n mint PS1-en,
Nekem van hozzá Logitech gamepad rezgős.....
Plussz a tv-re is ki tudom tenni és igy az élvezet is megvan..:D :zen:
:bsd:

phr0zen

QuoteOriginally posted by Zodd
Itt viszont azt kell hogy mondja hogy az FF8 szebben nézett ki PC-n mint PS1-en,
Nekem van hozzá Logitech gamepad rezgős.....
Plussz a tv-re is ki tudom tenni és igy az élvezet is megvan..:D :zen:

Szebben néz ki,mert neked nincs PS-ed!:D
(Egyébként bizonyíthatóan PS-en néz ki jobban:A 640X480-as TV felbontás PC-n siralmasan néz ki,TV-n viszont egész tûrhetõ.Ráadásul állítólag(ezt nem igazolom:D )csaták közben még a háttereket is lebutították PC-n)

Zodd

Ez nem igaz mert megnövelték a háromszög számot és jobban néz ki a harc ezt akárhol leírják ami ezzel foglalkozik. Persze csak a 8-ban..;)
:bsd:

phr0zen

QuoteOriginally posted by Zodd
Ez nem igaz mert megnövelték a háromszög számot és jobban néz ki a harc ezt akárhol leírják ami ezzel foglalkozik. Persze csak a 8-ban..;)

Szerinem semmit az égadta világon nem növeltek meg,csak a gépigényt.A Square-t olyan szinten nem érdekelte a PC verzió h. még a felbontást se lehet növelni...;)

Shock12

Na, akkor most hagyjuk abba, mert ez Konzol <-> PC vitába fog torkollani...

Mindettõl fgtlenül akkor sem fogok PSXet venni, és eszem ágában sincs... inkább kipróbálom az emulátort erre a pár FFre, még ha bugos is, illetve némileg rondább (ha az)... bár a pixelháború soha nem zavart (Videotont-C64-C4-Spektrum idõk jótékony hatása...).

Shock12

Igen, én is gyanítom hogy az átírással nem szórakoztak sokat... beleépítettek valami virtuális gépet (emulálást), oszt csá... úgy eléggé egyszerûen megoldható... és hogy miért kell egy atomerõmû, hogy ne szaggasson a térképen való bolyongáskor... ;)

Errõl jut eszembe... emuláláskor is megmaradnak a mentési lehetõségek (nemtom, hogy a PS verzsünben hogyan van megoldva) ?!

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
Na, akkor most hagyjuk abba, mert ez Konzol <-> PC vitába fog torkollani...

Mindettõl fgtlenül akkor sem fogok PSXet venni, és eszem ágában sincs... inkább kipróbálom az emulátort erre a pár FFre, még ha bugos is, illetve némileg rondább (ha az)... bár a pixelháború soha nem zavart (Videotont-C64-C4-Spektrum idõk jótékony hatása...).

Akkor ne vegyél,mondtam én egy szóval is h. miattad veszekszem?:D

Egyébként ha már a topic az OFFTOPIC,akkor egy kis vitát csak engedhessek már meg magamnak,nem fogom szétflamelni a fórumot.;)

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
Igen, én is gyanítom hogy az átírással nem szórakoztak sokat... beleépítettek valami virtuális gépet (emulálást), oszt csá... úgy eléggé egyszerûen megoldható... és hogy miért kell egy atomerõmû, hogy ne szaggasson a térképen való bolyongáskor... ;)

Errõl jut eszembe... emuláláskor is megmaradnak a mentési lehetõségek (nemtom, hogy a PS verzsünben hogyan van megoldva) ?!

Ennyit a turbózott grafikáról!:D

Amúgy bocs Zodd,de a konzolokat nagyon a szívemen viselem és még flameelés árán is megvédem őket.

Zodd

Nem vettem szivemre de még van egy ütőkártyám a VIII-at nem a Square írta át PC-re hanem az Electronic Arts és azért ők megróbálták normálisan a videók egyértelműen szebbek lettek.
De én a harcra is úgy emlékszem szebb lett.
Ezen még veszhetünk össze de jöhetnél az Irc-re is ott jobban megvitathatnánák:hopp:
:bsd:

Shock12

Nem azt montam, hogy szebb, hanem azt, hogy nem rondább (egy ksi különbség)...

Az, hogy konzol/PC mindenki meggyõzõdése szerint (Mint már sokat említettem: "Kinek a pap, kinek a papné, nekem a lánya..."). Nem kell megvédeni, mert nem lett eddig "fikázva"... annyi, hogy valaki nem vesz, és kész, teljesen fgtlenül, hogy akar-e valamivel játszani vagy sem... és persze vállal valamiféle kényelmetlenséget (legyen ennek alapja, vagy sem...). Ezt teszi lehetõvé az emulálás. Ennyi, részemrõl a "vita" lezárva.

Drótmalac

Megjegyezném, hogy nem látom különösebb értelmét ennek a PC/konzol vitának, mert a két dolog nem ugyanaz.
A konzolok kifejezetten játékra vannak kihegyezve, ezért jobb a grafika, a hang, jobb kidolgozottságú a játék, stb.
A PC egy általános felhasználhatóságú, variálható számítógép, amin sok más mellett játszani is tud az ember, de ne várja el ugyanazt a minõséget, mint konzol esetén. De konzollal soha nem fogsz tudni DVD-t rippelni, sem pedig újságot szerkeszteni, vagy vezetni egy könyvelést...

Shock12

Hát az utobbira már van ellenpélda (PS2 - Linux set..., így hamarosan lesz sok - sok egyéb poggi...), de tökéeletesn a PC szerepét nem veszi át... az, hogy játékra van kihegyezve igaz, bár ha az ember olyan gépet állít össze, akkor már az is ( :D ) arra van kihegyezve (Meg más kérdés, hogy mostmár a Sony szerint is a PS2es az számítógép, mert van processzora (igen, röhelyes, de tényleg így történt, a prohardware-en megtaláljátok a cikket...)).
(Ja, meg amit nem fog csinálni... konzolra írni játékot :D , hacsak nem a Cell-re kihoznak egy IDE-t... bár az eléggé fából vaskarika...).

Shock12

Hát kíváncsi leszek Gonzoék következõ "durrantására". A Last Exile vége valami fergeteges, és az egész sorozat kiváló volt... ezekután várakozással tekintek az elkövetkezendõ mûveikre...

Sky

Én személy szerint az emulálás mellett állok(csóró vagyok, ez van)de ha egyszer mégis lesz fölös 10 ropim akkor biztosan veszek egy PSX-et már csak elvbõl is.
Mess with the best,
Die like the rest...

Relunx

Van egy új Fatal Fury-s oldalam!
Akit érdekel az látogassa meg:
//www.fatal.4u.hu

Relunx

Zelgadis

QuoteOriginally posted by Relunx
Van egy új Fatal Fury-s oldalam!
Akit érdekel az látogassa meg:
//www.fatal.4u.hu

Relunx

Relunx, nekem megvan a Garou ^^

Hogy tudnám átküldeni?

Relunx

Király! Végre valakinek megvan!
Átküldeni...lássuk csak....
mi lenne ha az x3.hu-n regisztrálnád magadat és feltennéd oda, onnan meg én leszedném.

Nos?
Vagy ha van jobb ötleted akkor szólj! (Modemem van)

Relunx?

Relunx

Zelgadis, te látsz real player videókat a szöveg mellett???????
(Menü/animék/fatal fury 3)

Egyébként milyennek találod az oldalt?

Relunx

Chronos

QuoteOriginally posted by Relunx
Zelgadis, te látsz real player videókat a szöveg mellett???????
(Menü/animék/fatal fury 3)

Egyébként milyennek találod az oldalt?

Relunx
Ott vannak azok a videók...;)

CHRONOS

Zelgadis

#173
QuoteOriginally posted by Chronos
Ott vannak azok a videók...;)

CHRONOS

Köszönjük, Zelgadis  ! ^__^
Igen, ott vannak a videók. 1ébként tetszik az oldal, csak még szinte semmi nincs rajta, csak linkek :)

Ja, és közben eszembe jutott hogy tudom átküldeni ^^""

nézz fel ide: http://web.interware.hu/zelgadis/game/

...

noh fenn is van, szedheted

Itachi

Nekem a legnagyobb bajom h a KOF sorozat csak a japcsiknál jön ki.....Pedig nagyon jóó..Nekem az egyetlen SNK vonatkozású gamem a Capcom vs. SNK2 ps2 re de az irányítás ratyi..:mad:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Itachi

Ja meg még az h az egész Xenosaga sorozat xarik kijönni Európában mivel a nagy bölcs namco úgy véli h csak a suttyó amiknál meg a japánoknál van rá akkora felvevõ piac.....Ezzel gyakorlatilag diszkrimálja az európai gamereket.....Feltételezve h mondjuk egy agyatlan Time Crisis 3 ra jobban buknak.Hát hol itt az igazság????:(
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Zelgadis

Az biztos többen tudják megfizetni az usában meg japánban mint a kelet európai országok felében :)

Az meg nekik úgylátszik nem buli, hogy azért kiadják európában, hogy egy párat megvegyenek belõle oszt kész

Shock12

Nahát ez az... kicsi a kereslet efféle játékokra (helyesbítek: Kicsi a fizetõképes kereslet)...

Zelgadis

És ugyebár tudjuk, hogy a piaci kereslet fogalmába csak a fizetõképes kereslet tartozik bele :D
Jaj, de imádom a 7fõi közgázórákat ^^""
na offtopic off

Shock12

Én már túl vagyok a két kötelezõ féléven :D ... dejóóó !