Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Tiaro

Hmm. Miközben keresgéltem valami jó képet, rátaláltam egy oldalra, amin röhögve közölték, hogy hétvégénként a Cartoon Networkon éjszaka adják a Cowboy Bebopot is.
F*sza. Csak vagy párszáz kilométerrel kellett volna arréb születni... :ejj:

A magyaroknak jó a PowerPuff girls is... magyarul... :b+:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Tiaro
Hmm. Miközben keresgéltem valami jó képet, rátaláltam egy oldalra, amin röhögve közölték, hogy hétvégénként a Cartoon Networkon éjszaka adják a Cowboy Bebopot is.
F*sza. Csak vagy párszáz kilométerrel kellett volna arréb születni... :ejj:

A magyaroknak jó a PowerPuff girls is... magyarul... :b+:

:ejnye: Ne legyünk telhetetlenek...:hopp: Megjegyzés: Nephilimnek most írtam ki 19 részt abból, amit az ftp-ről töltöttem le (az is angolul van). Ha gondolod neked is megcsinálom.

Tiaro

Köszi szépen, de eddig két hét alatt kétszer voltm már Pesten bulizni, és kicsit megcsappantak az anyagi keretek, + az utazási kedv is... :)

Csak az elvet nem értem. Most nincs rá pénz, vagy túl barmoknak tartják a közönséget az ilyenekhez, vagy nem tudják lefordítani (mer ugye szinkron nélkül semmit se lehet leadni a TV-ben. :ejj: ) vagy mi van? Mér jó ez? :ejj:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Tiaro
Köszi szépen, de eddig két hét alatt kétszer voltm már Pesten bulizni, és kicsit megcsappantak az anyagi keretek, + az utazási kedv is... :)

Jövő héten, mondjuk én se biztos, hogy megyek a meetre (elvileg Baldy-ékkal megyek ki Bécsbe :D). De nyugodtan szólj, ha neked is jó, aztán egyeztetünk, és majd megcsinálom. ;)

QuoteCsak az elvet nem értem. Most nincs rá pénz, vagy túl barmoknak tartják a közönséget az ilyenekhez, vagy nem tudják lefordítani (mer ugye szinkron nélkül semmit se lehet leadni a TV-ben. :ejj: ) vagy mi van? Mér jó ez? :ejj:

Ne nagyon keresd a logikát benne, mivel nincs. :D

ignus

QuoteOriginally posted by Tiaro
Köszi szépen, de eddig két hét alatt kétszer voltm már Pesten bulizni, és kicsit megcsappantak az anyagi keretek, + az utazási kedv is... :)

Csak az elvet nem értem. Most nincs rá pénz, vagy túl barmoknak tartják a közönséget az ilyenekhez, vagy nem tudják lefordítani (mer ugye szinkron nélkül semmit se lehet leadni a TV-ben. :ejj: ) vagy mi van? Mér jó ez? :ejj:

Szerintem addig nem érdemes feltenni ezta kérdést amig az olyan "műsorok" mint a való-világ ultrabevételeket hoz M.o.on... Gondolj bele. Kicsit jövedelmezőbb és sajnos nálunk ez az elsődleges szempont! Az hogy mit akarunk látni: ****nak bele...
 :ejj:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shadowolf

QuoteOriginally posted by ignus
Szerintem addig nem érdemes feltenni ezta kérdést amig az olyan "műsorok" mint a való-világ ultrabevételeket hoz M.o.on... Gondolj bele. Kicsit jövedelmezőbb és sajnos nálunk ez az elsődleges szempont! Az hogy mit akarunk látni: ****nak bele...
 :ejj:

Mondjuk nem csak nálunk van, hogy ez az elsődleges szempont. :rolleyes: De tény, hogy egyelőre tényleg a nézők kívánságait veszik legkevésbé figyelembe. :( Ha több értelmes ember lenne (olyanok, akiket nem a hülye valóságshow-k érdekelnek), akkor valószínűleg más lenne a helyzet.

ignus

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Mondjuk nem csak nálunk van, hogy ez az elsődleges szempont. :rolleyes: De tény, hogy egyelőre tényleg a nézők kívánságait veszik legkevésbé figyelembe. :( Ha több értelmes ember lenne (olyanok, akiket nem a hülye valóságshow-k érdekelnek), akkor valószínűleg más lenne a helyzet.


És sajnos mint oly sok dolog ez sem RAJTUNK múlik... Pedig lenne egy-két anime-barát ötletem... :sátáni-vigyor:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shock12

QuoteOriginally posted by Shadowolf
... tényleg a nézők kívánságait veszik legkevésbé figyelembe. :( Ha több értelmes ember lenne (olyanok, akiket nem a hülye valóságshow-k érdekelnek), akkor valószínűleg más lenne a helyzet.
Ez már a fórumon volt néhányszor téma, a b.a.k.a. legelején a licenszelési kérdések körében is felmerült... hogy miért nem ?? számoldd össze az összes anime-mangával foglalkozó fórum tagszámát, szorozdd meg durván 1.5-el, és hasonlítsad össze a 9 millióval... és egybõl látni fogod, hogy miért is nem... ;)

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Shock12
Ez már a fórumon volt néhányszor téma, a b.a.k.a. legelején a licenszelési kérdések körében is felmerült... hogy miért nem ?? számoldd össze az összes anime-mangával foglalkozó fórum tagszámát, szorozdd meg durván 1.5-el, és hasonlítsad össze a 9 millióval... és egybõl látni fogod, hogy miért is nem... ;)

És éppen ez a probléma: mivel a TV-ben nem adnak animét, nem nő az eziránt érdeklődő emberek száma, és ezáltal nem lesz nagyobb az igény rá. :rolleyes:

Shock12

QuoteOriginally posted by Shadowolf
És éppen ez a probléma: mivel a TV-ben nem adnak animét, nem nő az eziránt érdeklődő emberek száma, és ezáltal nem lesz nagyobb az igény rá. :rolleyes:
Ezért tettem be a 1.5-szeres szorzót... azok, akiket érdekelne, de nem jut hozzá (nehogy azthidd, hogy a magyar nép annyira fogékony eme irányú kultúrára...) ;) ... így is elenyészõ az összlakossághoz képest.

ignus

QuoteOriginally posted by Shock12
Ezért tettem be a 1.5-szeres szorzót... azok, akiket érdekelne, de nem jut hozzá (nehogy azthidd, hogy a magyar nép annyira fogékony eme irányú kultúrára...) ;) ... így is elenyészõ az összlakossághoz képest.

Mégiscsak kissebbség vagyunk, összeszámoltam! :) Na jó nem, de télleg kár...
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Moloko

QuoteOriginally posted by ignus
Hova valósi a mi angel-ünk? :D
Hát a kép Nagyiccére valósi, én meg a II. kerületbe...

más: feltűnt ma vkinek rajtam kívül, hogy milyen fantasztikusak voltak az elmúlt 2 órában a felhők és a fények? nem győztem csodálni! (de tulképp még most is zöldeskék az ég - néha étcikázik rajta egy-egy villám - tényleg gyönyörű!)

StabWest

QuoteOriginally posted by Angel
Hát a kép Nagyiccére valósi, én meg a II. kerületbe...
Én is a II. kerületben leledzem:) .

Tiaro

QuoteOriginally posted by Shock12
Ezért tettem be a 1.5-szeres szorzót... azok, akiket érdekelne, de nem jut hozzá (nehogy azthidd, hogy a magyar nép annyira fogékony eme irányú kultúrára...) ;) ... így is elenyészõ az összlakossághoz képest.

Na ebben nem  vagyok biztos. Ha megnézed, az eddig vetített sorozatok egyből kisebb kultuszfilmek lettek. (Gondolok itt pl a DB-ra, SM-ra) Nem NGE-ben, vagy hasonlókban kell gondolkodni, sztem ha egy CB, vagy WR-féle sorozatot lenyomnák, biztos az összes kissrác rákattanna, mert jól van megrajzolva, izgalmas, oszt lövöldöznek is benne.
Ha meg valaki rájön, hogy mondanivalót is talál benne, még jobb. A VV, meg egyéb baromságok már csak fájnak: nem hittem volna, hogy van még ember a világon, aki képes odaállni csápolni a harmadik részhez. Mint általában, most is tévedtem. :ejj:

Nabazz csak most jöttem rá, hogy minden második szó rövidítés lett. Kezdek ellustulni..:)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Itachi

Én is néztem ma az eget és tényleg nem volt rossz,de nekem EZ az idő a kedvencem!Sötét felhők fúj a szél,villámlik,dörög és szemerkél pár csepp eső,IMÁDOM!(kiáll a teraszra és mániákusan röhögve dacol a viharral..):bsd: :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Lorenor
Én is néztem ma az eget és tényleg nem volt rossz,de nekem EZ az idő a kedvencem!Sötét felhők fúj a szél,villámlik,dörög és szemerkél pár csepp eső,IMÁDOM!(kiáll a teraszra és mániákusan röhögve dacol a viharral..):bsd: :zen:

A szomszédok meg akkor röhögnek, amikor belédcsap egy villám. :hopp: Amúgy én is az esős időért rajongom. (sokkal hangulatosabb, mint amikor süt a nap :D)

.Attila

QuoteOriginally posted by Tiaro
Na ebben nem  vagyok biztos. Ha megnézed, az eddig vetített sorozatok egyből kisebb kultuszfilmek lettek. (Gondolok itt pl a DB-ra, SM-ra) Nem NGE-ben, vagy hasonlókban kell gondolkodni, sztem ha egy CB, vagy WR-féle sorozatot lenyomnák, biztos az összes kissrác rákattanna, mert jól van megrajzolva, izgalmas, oszt lövöldöznek is benne.
Ha meg valaki rájön, hogy mondanivalót is talál benne, még jobb. A VV, meg egyéb baromságok már csak fájnak: nem hittem volna, hogy van még ember a világon, aki képes odaállni csápolni a harmadik részhez. Mint általában, most is tévedtem. :ejj:

Nabazz csak most jöttem rá, hogy minden második szó rövidítés lett. Kezdek ellustulni..:)

Emlékszel a DB körüli balhéra? Szerintem többek között ezért is kerülik a "japán rajzfilmeket", melyek "nagyon brutálisak". Mellesleg játszák a Yugi-Oh-t.

Tiaro

Hát, ha már itt tartunk, íme a mai hangulat:
Halkan csepeg az eső, a köveken szép nagy pocsolyák isszák magukba a cseppeket.  A levegő szürke, és nedves: az ég színtelen, valami koszos-fehér árnyalat, a nap fénye nem tör át a felhőkön, csak valami sápadt fény talál utat a földre. A kőfalak egyhangúan ölelnek körül, a téglákon lassan folyik az esővíz- egy eresz alatt állva a hideg falnak dőlve figyelem a pocsolyák lassú gyűrűinek játékát, és valahogy az se zavar, hogy magam is egyre nedvesebb leszek. Az utcák üresek, és hidegek- az egész város halottnak tűnik, és még komorabbá válik, ahogy egy sötétebb felleg a maradék fényt is eltakarja. Vagy talán esteledik, nem tudom. Egykedvűen kotorászok a zsebemben öngyujtó után, a számban nedves csikk lóg. Rá kéne gyújtani. Nem szeretem az ízét, utálom a füstjét- mégis alig várom, hogy felpislákoljon a parázs. A kedvenc Zippom halk sercenéssel kel életre, és megvilágítja a nedves falat, majd ki is alszik azonnal. A fehér füst az esővel dacolva, könnyen gomolyog az égre- figyelem, hátha látok benne valamit, komolyan elgondolkodva, mint az okos emberek. Hamar megunom ezt is, ellököm magam a faltól, és zsebre dugott kézzel elindulok az esőben.
 Ideje tovább menni.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Trivi
Emlékszel a DB körüli balhéra? Szerintem többek között ezért is kerülik a "japán rajzfilmeket", melyek "nagyon brutálisak". Mellesleg játszák a Yugi-Oh-t.

Sajna azt én már láttam az Rtl2-n. :( Bár amúgy sem rajongom a magyar szinkronokért, mivel nem valami igényesek. (példát vehetnénk a németekről, sztem ők nagyon jól nyomják :D)

Tiaro

Hát, az a sorozat valahogy nem az én világom, mint ahogy a Digimon, Pokémon, stb se volt az.
Egyébként igazatok van sajna, belegondolva tényleg nem lenne nyereséges nekik. Ez van. :(
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

.Attila

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Sajna azt én már láttam az Rtl2-n. :( Bár amúgy sem rajongom a magyar szinkronokért, mivel nem valami igényesek. (példát vehetnénk a németekről, sztem ők nagyon jól nyomják :D)

A magyar szinkron világszínvonalú, ha foglalkoznak vele. Csak anime-nél tojnak rá nagyívben.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Tiaro
Hát, ha már itt tartunk, íme a mai hangulat:
Halkan csepeg az eső, a köveken szép nagy pocsolyák isszák magukba a cseppeket.  A levegő szürke, és nedves: az ég színtelen, valami koszos-fehér árnyalat, a nap fénye nem tör át a felhőkön, csak valami sápadt fény talál utat a földre. A kőfalak egyhangúan ölelnek körül, a téglákon lassan folyik az esővíz- egy eresz alatt állva a hideg falnak dőlve figyelem a pocsolyák lassú gyűrűinek játékát, és valahogy az se zavar, hogy magam is egyre nedvesebb leszek. Az utcák üresek, és hidegek- az egész város halottnak tűnik, és még komorabbá válik, ahogy egy sötétebb felleg a maradék fényt is eltakarja. Vagy talán esteledik, nem tudom. Egykedvűen kotorászok a zsebemben öngyujtó után, a számban nedves csikk lóg. Rá kéne gyújtani. Nem szeretem az ízét, utálom a füstjét- mégis alig várom, hogy felpislákoljon a parázs. A kedvenc Zippom halk sercenéssel kel életre, és megvilágítja a nedves falat, majd ki is alszik azonnal. A fehér füst az esővel dacolva, könnyen gomolyog az égre- figyelem, hátha látok benne valamit, komolyan elgondolkodva, mint az okos emberek. Hamar megunom ezt is, ellököm magam a faltól, és zsebre dugott kézzel elindulok az esőben.
 Ideje tovább menni.

Engem ez piszkosul a Cowboy Beebop első részének az elejére emlékeztet. :rolleyes: :D Már csak a ropogó puskatűz hiányzik. :hopp:

Tiaro

#2722
Hoppá. Na igen. Affrancba. Plágium-veszély! Vigyázat!

Az a ciki, hogy ált. tényleg ez a szitu. Be kell szereznem pár félautomatát, meg gránátokat, és tökéletes lesz az illúzió... :)
Olyan jó lenne ballonban besétállni az országházba, egykedvű fapofával a földre dobni egy kibiztosított kézigránátot, majd berúgni a tömegbe... Na jó megyek írni, mert kezdenek elcsapongani a gondolataim. :rolleyes:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Tiaro
Olyan jó lenne ballonban besétállni az országházba, egykedvű fapofával a földre dobni egy kibisztosított kézigránátot, majd berúgni a tömegbe...

:lol: :ejnye:

Moloko

QuoteOriginally posted by Tiaro
Hoppá. Na igen. Affrancba. Plágium-veszély! Vigyázat!

Az a ciki, hogy ált. tényleg ez a szitu. Be kell szereznem pár félautomatát, meg gránátokat, és tökéletes lesz az illúzió... :)
Olyan jó lenne ballonban besétállni az országházba, egykedvű fapofával a földre dobni egy kibiztosított kézigránátot, majd berúgni a tömegbe... Na jó megyek írni, mert kezdenek elcsapongani a gondolataim. :rolleyes:
mit írsz, mit írsz, mert ha valami összefüggő, olvasmányos dolgot, ide vele de azonnal! :D

én egyébk a tavaszt és nyarat szeretem... a pár nappal ezelőtti langyos idő kifejezetten lólesett, teljesen megbolygatott, igazán boldog lettem tőle :) (nade ez a vihar tényleg gyönyörű volt:))

Itachi

Hát szép ja.Egyetlen szépség hibája ,hogy xarakszik miatta a net(CS ben 200 ms em van...:mad:  ):zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Tiaro

Counter-Strike? Ismerős.
(Tegnap 19 fejes scouttal 51%-os accuracyvel... :D  Ez itt az önreklám helye. )

Angel: ha képletesen érted, sok mindent, lírát, novellát, mikor hogy. Ha komolyan érdekel, elküldök valami jobban sikerültebbet, bár vidámmal nem nagyon szolgálhatok :)  De jelen pillanatban csak cikkekkel szenvedek, hogy összejöjjön a havi Chello... :D
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Shock12

Hát nemtudom... a csendes nyári esõ az nagyon jó tud lenni, de olyan ritkán van... amikor villámlik a messzeségben, az szép, én is ki szoktam ülni az ablakba nézni az elektromosság vad táncát a felhõk között... de sajnos (mint most is... affene) felénk jött a rohadék, és kénytelen voltam a híradástechnikai eszközeinket áttenni offline-ba... és ezért úúúútálom... ez van.
(Ha Angel nem írja, hogy villámlik, akkor az áramkimaradáskor jöttem volna csak rá... :D)

Ramiz

Tiaro: az a pár sor tényleg tiszta Bebop feeling, persze ez nem is túl meglepő az avatarod után... kérdés: tényleg Zippo? Én is szereztem egyszer ilyen jó kis pattintós fém öngyújtót, de túl sok vacakolás jár vele. (Különben szerintem te külsőleg is hajazol egy kicsit Spike-ra.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tiaro

QuoteOriginally posted by Ramiz
Tiaro: az a pár sor tényleg tiszta Bebop feeling, persze ez nem is túl meglepő az avatarod után... kérdés: tényleg Zippo? Én is szereztem egyszer ilyen jó kis pattintós fém öngyújtót, de túl sok vacakolás jár vele. (Különben szerintem te külsőleg is hajazol egy kicsit Spike-ra.)

De én nem direkt csinálom! Tényleg! :D Azok a szemetek ellopták a karakteremet!
Amúgy igen, Zippo, egy havi lovém komoly hányada ment el rá, de sztem megérte. Egyrészt szép, másrészt mindig is szerettem volna egyet, harmadrészt meg egy életre elég egyszer venni, ha nem hagyom el. A vacakolás meg nem olyan gáz: kicsit töltögeted, szétszedegeted, ha elfogy a tűzkő, vagy tönkremegy a kanóc, oszt annyi. Én spec imádom a benzin a illatát is.:hehe:
Meg lehet vele menő trükköket tanulni, már megy az arcon való meggyújtás, a két ujjal kipattintás, meg hasonlók.
(Az elsőt csak saját felelősségre próbálgatni, borosta kifejezetten előnyös...)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone