Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Mattanja

Quote from: MohaNézz szét ennek az oldalnak az alján. Egyelõre többet nem találtam, de azért ez is bíztató, nem?
"Az Axelero vizsgálja a kábeles internet-hozzáférést kínáló Kábelnet csomagok sávszélesség-bõvítésének hatásait és feltételeit is."
 :rotflol:
Mégis el fogok tudni aludni...? Köszkösz!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Isi101

Mondjuk, az Upc a szerencsétlen 15 gigás limitje miatt úgyis alulmarad,max olyan balekok kötnek náluk mint én...(mert gondosan titkolják, sehol sem emlegetik neked, hogy korlátoznak...., max mástól tudod meg, ill, amikor írod alá, a szerzõdésben apró betûkkel van benne.)
Emiatt nem lessz túl népszerû, akárhová is emelik a sebességet.
Már én is próbáltam átállni valami más szolgáltatóra, de 2 éves szerzõdésnél nem túl egyszerû, jópár hónapot ki kéne fizetni az upc nek, + az ajándék + még valami díjjat, így nekem jóval 100e felett jött volna ki hogy lemondhassam. Akkor meg már valahogy kibírom azt a maradék évet, ami hátravan, és majd utána váltok.

Fazék

Quote from: Isi101Mondjuk, az Upc a szerencsétlen 15 gigás limitje miatt úgyis alulmarad,max olyan balekok kötnek náluk mint én...(mert gondosan titkolják, sehol sem emlegetik neked, hogy korlátoznak...., max mástól tudod meg, ill, amikor írod alá, a szerzõdésben apró betûkkel van benne.)
Emiatt nem lessz túl népszerû, akárhová is emelik a sebességet.
Már én is próbáltam átállni valami más szolgáltatóra, de 2 éves szerzõdésnél nem túl egyszerû, jópár hónapot ki kéne fizetni az upc nek, + az ajándék + még valami díjjat, így nekem jóval 100e felett jött volna ki hogy lemondhassam. Akkor meg már valahogy kibírom azt a maradék évet, ami hátravan, és majd utána váltok.
hát igen, ez az igazán undorító bennük, hogy mindenhol óriási betûkkel hírdették, hogy "korlátlan internet!" és ott volt szépen mellette az a kis csillag, ami ha jól sejtem hívatkozott az ÁSZF-re és abban ott volt egy ici-pici bejegyzésben... na ennyit a korrektségükrõl, rendben hogy meg kell élniük valamibõl, de sztem az lehetne az ügyfelek bizalmának megtartásával is nem csak a megtévesztés ill. egyes helyeken a monopol-helyzet kihasználásával...

de amit viszont igazán nem értek, hogy ugyebár hónap elején mindenkinek újraindul a limit-számolás, mindenki elkezd korlátlanul tölteni, és mindenkinek megy is max sebességgel... akkor ha szabad megkérdeznem, pontosan miért is van az a korlát?!  :wtf:

(képzeljétek el, ha már most is ilyen vagyok, mennyire "durcás" lennék, ha nekem is chello-m lenne... :D)

Suszi

Quote from: Shiroi...meg megduplázza ezt is, és a havi 15GB-t is.
A 15GB nem fog nõni. Ez itt a szívás!  :beken:

.Attila

Quote from: Blimpde amit viszont igazán nem értek, hogy ugyebár hónap elején mindenkinek újraindul a limit-számolás, mindenki elkezd korlátlanul tölteni, és mindenkinek megy is max sebességgel... akkor ha szabad megkérdeznem, pontosan miért is van az a korlát?!  :wtf:
Sry, de nem értem a kérdést...

Damnatus

Hali!

Azért nõnek a sávszélességek, mert EU szabványt kell tartani.
Axelero új elõfizetõknek az 512-t már 8000-ért fogja adni. (Akik elõfizettek már rá, azoknak a szerzõdés lejártáig a régi marad).

Fazék

#5976
Quote from: SusziA 15GB nem fog nõni. Ez itt a szívás!  :beken:
ez biztos? én úgy hallottam, hogy megduplázódnak ezek a limit-ek is...
Quote from: TriviSry, de nem értem a kérdést...
akkor megpróbálom még1x:
tudtommal, a túlterheltség elkerülése végett van ez a limit, legalábbis úgy hallottam hogy ezzel magyarázzák. namármost ha egyszer hónap elején, amikor mindenki elkezd max sebességgel tölteni, mindenkinek rendesen megy, akkor miért egyáltalán a limit? egyszerûen nem látom be, hogy miért kell a korlátozás, ha úgyis bírják a maximális terhelést is. ennyi.
szinte bármelyik másik szolgáltató is megtehetné ugyanezt! vajon miért nem teszik? mert tudják, hogy ezzel csak potenciális elõfizetõket vesztenének... a UPC pedig megteheti, hogy kihasználja az ÁSZF azon bejegyzéseit, neki nem számít az a pár elégedetlenkedõ

ui: természetesen, ha van valaki, aki tud egy tényleges, érthetõ okot a korlátozásra adni, akkor változtat(hat)ok a hozzáállásomon.

Quote from: DamnatusAxelero új elõfizetõknek az 512-t már 8000-ért fogja adni. (Akik elõfizettek már rá, azoknak a szerzõdés lejártáig a régi marad).
mindenkinek növelik, nemcsak az új elõfizetõknek jár ez. nekem is pár napja küldött egy levelet a szolgáltatóm, hogy följavítják a sávszélességemet. (nem hiszem, hogy ilyen hülyeséggel akarna rontani az Axelero az imidzsén...)

Damnatus

Hali!

Persze hogy növeli, de én azt akartam mondani, hogy nemhogy növeli a sávszélességet, d olcsóbb is lesz az elõfizetés. De ez csak azokra vonatkozik akik most fognak rá elõfizetni, akiknek már van elõfizetésük, azoknak csak a sávszél változik, az ár nem (amíg le nem jár az elõfizetésük.)

Fazék

#5978
Quote from: DamnatusHali!

Persze hogy növeli, de én azt akartam mondani, hogy nemhogy növeli a sávszélességet, d olcsóbb is lesz az elõfizetés. De ez csak azokra vonatkozik akik most fognak rá elõfizetni, akiknek már van elõfizetésük, azoknak csak a sávszél változik, az ár nem (amíg le nem jár az elõfizetésük.)
ja, akkor bocsi, a nagy válaszolgatás közepette félreértelmeztem :)

nekem pont hónap végén jár le a megújított 1 éves szerzõdésem, akkor lehet hogy már én is az új árban részesülök?

na várjunk csak, újra-átgondolás:
tudtommal eddig is 8000+áfa körül volt a 384-es kapcsolat, vagyis árcsökkenésnek nem feltétlenül lehet ezt nevezni, most hogy úgyis 512 lesz a 384 is, vagy valamit már megint félreértettem?  :o

Damnatus

Hali!

Bruttó 8000 Ft nov. 8 és dec 20 közötti megrendelés esetén, hûségnyilatkozattal.

Marfy

Ha már fejlesztenek akkor kiterjeszthetnék az egész országra az ADSL lefedetségét mert jelenleg csak a nagyobb városokban és a körülöttük lévõ pár településen van. Igazságtalanság hogy más 60-70 k val töltöget, míg a szar modemmel ugyanannyi pénzért vagy többért 5k val szenved a paraszt (pl én is).

.Attila

Kivinni a kábelt meg az egész hardware-t drága, fajlagosan meg pláne. A népsûrûség a városoktól sugárirányban exponenciálisan csökken (oh yeah, agyamra ment a mûszaki egyetem :D).

Lord AO

Hát gyerekek én meg azt mondom nézzétek meg ezt: http://www.multimedia.hu/opensky/ Hardverkiépítés? Parabola, aztán hagy szóljon...

Dragon

Quote from: Lord AOHát gyerekek én meg azt mondom nézzétek meg ezt: http://www.multimedia.hu/opensky/ Hardverkiépítés? Parabola, aztán hagy szóljon...
Ez nekem nem tûnik annak, amire mi vágyunk....
van egy telefont igénylõ feltöltés + mûholdas letöltés 512-vel
meg egy "ingyenes szolgáltatás" amivel a szolgáltatók által kirakott fileokat lehet letölteni
a többi ilyen UPC jellegû tévé/miegymás

persze modem helyett, nem rossz
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

TurboK

Quote from: Lord AOHát gyerekek én meg azt mondom nézzétek meg ezt: http://www.multimedia.hu/opensky/ Hardverkiépítés? Parabola, aztán hagy szóljon...
aha:
QuoteA SatSurf csomag havi letöltési limitje 500MB,
és:
QuoteK: - Van-e, vagy lesz-e korlátlan adatforgalmú Upgrade díjcsomag, ha igen, milyen áron?
V: Nincs még rá kialakított csomag, megvizsgáljuk a lehetõségét.

Baromság a szélessáv ha nem korlátlan. A Chello továbbra is szar, hiába 3 megabites a háló ha 3-4 napig használható (60 giga az SEMMI ilyen sebességgel).

Aki sokat tölt annak az Axelero ADSL a legjobb, itt tojnak rá hogy napi 4 gigát szedek le, csak a feltöltés volt gyenge (meg ha egyszerre 2 dolgot töltök le akkor az is), de most megoldották ezt a problémát. 1024/256 mellett már lehet igazán érdekes dolgokat mûvelni.

Az igazi persze az a gigabites háló lenne amit állitólag most vezettek be japánban. Amellett nemigen lenne probléma mondjuk egy webtárhely mert azzal a sebességgel nyugodtan mehet http szerver a gépen nagyvállalati adatátvitellel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Marfy

Lehet én vagyok hülye de én nem tudtam kibogarászni hogy most egy 512-net most mibe kerül a parabolás megoldással ami korlátlan letöltést biztosít.
Amúgy csak addig kell a modemmel a neten lenned míg ki nem választod hogy mit töltesz utánna már lecsatlakozhacc ha jól tudom így van.

TurboK

Quote from: NokiLehet én vagyok hülye de én nem tudtam kibogarászni hogy most egy 512-net most mibe kerül a parabolás megoldással ami korlátlan letöltést biztosít.
Semennyibe. Nincs korlátlan csomaguk. Másodjára mondom.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

zsozso

Mar elore felek, a gyorsitastol. :o Szegeny server meglesz eroszagolva :o Igyis mar kivan maxolva a 100mbit, de most aztan durvulas lesz :o
Death is the only redemption

Cobra

Meglepõdtem én is, amikor megláttam a forgalomstatisztikát  :eeek:
Amit tegnap este írtam azt csak a kábelre értettem, mert ott szó sincs arról ,hogy emelne a Matáv. Ráadásul az UPC a limitet is duplájára emeli+úgy vettem ki, hogy aki régebben az 512-re fizetett elõ (tehát most 768-a van), az most már 1,5Mbitet kap 60Gb-os limittel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: CobraMeglepõdtem én is, amikor megláttam a forgalomstatisztikát  :eeek:
Amit tegnap este írtam azt csak a kábelre értettem, mert ott szó sincs arról ,hogy emelne a Matáv. Ráadásul az UPC a limitet is duplájára emeli+úgy vettem ki, hogy aki régebben az 512-re fizetett elõ (tehát most 768-a van), az most már 1,5Mbitet kap 60Gb-os limittel.
Csak 30GB :(
Death is the only redemption

Cobra

De az is már napi 1Gb, ami azért nem kevés. Nekem korlátlan ugyan, de mire lejönnek a dolgok  :rolleyes:  (pedig van 15% bónusz sávszélesség at 512-höz képest)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Mattanja

Quote from: CobraNekem korlátlan ugyan, de mire lejönnek a dolgok  :rolleyes:  (pedig van 15% bónusz sávszélesség at 512-höz képest)
:wtf:
Ha 70K-val 24 óra alatt 6GB lejön, akkor az miért lassú?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

zsozso

Quote from: Shiroi:wtf:
Ha 70K-val 24 óra alatt 6GB lejön, akkor az miért lassú?
Ha folyamatosan szednek akkor 2 nap alatt elernem a korlatot, hatdenagyonjo.
Death is the only redemption

Isi101

#5993
Quote from: Shiroi:wtf:
Ha 70K-val 24 óra alatt 6GB lejön, akkor az miért lassú?
mert a 70k jelenleg 96 :)
és pár nap alatt eléred vele a bûvös 15/30 gigát, utána már tényleg lassú,
és ha az átlagát nézed, akkor hiába reklámozzák, hogy milyen szuperjó/gyors, még az átlagos adsl is lazán lekörözi :(
Ha meg úgy csinálod, mint egyes emberek, kicsit trükközve,akkor a letöltésed elérheti a 115-120k t is, és úgy még hamarabb jön a korlát,
és sajna a korláton már nem lehet gyorsítani, ez személyes tapasztalat.
Mivel nem korlátoznak, hanem egy kissebb sebességû vonalra tesznek át, azon meg semmi modemtrükk sem segít.

Ui:Szerintem Cobra erre gondolt:
QuoteA december elején megvalósuló újabb sebességnövelés során a szolgáltató – ugyancsak változatlan havidíj mellett – megduplázza, azaz 768/256-ról 1536/512 kbps-ra emeli a chello classic szolgáltatás jelenlegi átviteli sebességét. A gyorsabb adatlehívás (letöltés) mellett a felhasználók a korábbi sebesség kétszeresével küldhetnek adatokat, így a nagyobb méretû dokumentumok, saját készítésû nagyfelbontású képek, videóüzenetek és más tartalmak eljuttatása is minden eddiginél gyorsabbá, egyszerûbbé és kényelmesebbé vált.
     Az ennél is gyorsabb kapcsolatot biztosító chello plus szolgáltatás sebességét pedig a háromszorosára, 1024/512-rõl 3072/512 kbps-ra növeli a UPC. Ezáltal lehetõvé válik, hogy akár otthoni felhasználók is megfizethetõ áron a régi telefonos csatlakozásnál több mint ötvenszer gyorsabb, 3 megabites internetkapcsolathoz juthassanak.
Szolgáltatás   Jelenlegi sebesség   Megnövelt sebesség   
chello classic   768/256   1536/512   
chello plus   1024/512   3072/512
     "Az elõfizetõk érdekeire tekintettel a UPC a továbbiakban is mindig magasabb sebességet kíván nyújtani elérhetõ áron" – mondta Joe Zuravle, a szolgáltató vezérigazgatója, hozzátéve: "Elõfizetõinkkel egyetértünk abban, hogy a szélessávú internetezésben a sebesség a meghatározó."
     A felhasználók túlnyomó többsége számára már december folyamán érzékelhetõ sebességnövelés minden régi és leendõ elõfizetõ számára egységesen, teljesen automatikusan történik. Az ezt követõ további kapacitásbõvítések révén a jövõ év elején fokozatosan a még fennmaradó elõfizetõk számára is elérhetõvé válnak az új sebességfokozatok.
    A nagymértékû sebességváltással együtt a UPC természetesen hasonló mértékben megemeli az egyes csomagokhoz rendelt sávszélességen átvihetõ adatmennyiséget is. A chello classic esetében ez az érték 15-rõl 30 GB-ra, míg a chello plus esetén 20-ról 60 GB-ra emelkedik.

Ui2: egy kis infó egy benfenntestõl, hogy hogyan is lessz chellóéknál a dolog :

Forum
Mivel ezt nem lehet sajna postra linkelni, az oldal közepe felé egy Nagy Sárga Dömper nevû ember postját keressétek...
(Chellos problémával is lehet hozzá fordulni, Upc nél dolgozik, nekem kb 10 perc alatt orvosolta a problémám anno...de aki kicsit beleolvas a fórumba, úgyis rájön a titokra :) )

Cobra

Quote from: Shiroi:wtf:
Ha 70K-val 24 óra alatt 6GB lejön, akkor az miért lassú?

De én nem hagyom bekapcsolva a gépet ha nem vagyok itthon. Ha itthon vagyok, akkor meg jöjjön le gyorsan amit le akarok szedni, hogy tudjak utána online játékkal játszani. Játék közben meg ne mmehet a letöltés még korlátozva sem, mert a pingem rosszabb lesz, mintha modemmel játszanék.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Isi101

Quote from: CobraDe én nem hagyom bekapcsolva a gépet ha nem vagyok itthon. Ha itthon vagyok, akkor meg jöjjön le gyorsan amit le akarok szedni, hogy tudjak utána online játékkal játszani. Játék közben meg ne mmehet a letöltés még korlátozva sem, mert a pingem rosszabb lesz, mintha modemmel játszanék.
Látod, ez köztünk a különbség, nekem a gép kb 2 hete nem volt kikapcsolva :)
Nem mintha mindíg elõtte ülne valaki, de valakinek mindíg tölt lefele valamit.
Jelenleg csak 26gigánál tartunk, érzem, ez egy gyenge hónap lessz :)
Vagy Dc, vagy ftp szinte mindíg fut...

TurboK

Quote from: Isi101Látod, ez köztünk a különbség, nekem a gép kb 2 hete nem volt kikapcsolva :)
Nem mintha mindíg elõtte ülne valaki, de valakinek mindíg tölt lefele valamit.
Jelenleg csak 26gigánál tartunk, érzem, ez egy gyenge hónap lessz :)
Vagy Dc, vagy ftp szinte mindíg fut...
Nekem Február óta max 24 órát volt kikapcsolva a gép (összeadva). Mondjuk nálam inkább a Rainbowcrack és a Cain ment.
Érdekes, netem csak október óta van ujra - azelõtt ment a gép 10-20 napot (a max asszem 27 nap volt) egy inditásból, és ment állandóan. Amióta van net, 2-4 naponta kell ujrainditani, viszont egy héten vagy 10 órát biztos pihen.

QuoteMar elore felek, a gyorsitastol. :o Szegeny server meglesz eroszagolva :o Igyis mar kivan maxolva a 100mbit, de most aztan durvulas lesz :o
cappold a sebességet. Akinek nemtetszik az meg kereshet egy más szervert ahonnan 1+ Tbyte cuccot szedhet le akkor és amikor akarja. pl. egy 50k vagy 100k jó kompromisszum szerintem. (50k public, 100k privi account annak aki már feltöltött).
Ja, ha már itt tartunk, a szerver engedi az FXP-t?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

zsozso

Quote from: TurboKJa, ha már itt tartunk, a szerver engedi az FXP-t?
Engedi.
Death is the only redemption

Mattanja

Quote from: zsozsoHa folyamatosan szednek akkor 2 nap alatt elernem a korlatot, hatdenagyonjo.
Quote from: Isi101pár nap alatt eléred vele a bûvös 15/30 gigát, utána már tényleg lassú
De Cobra-nak korlátlan, és õ "panaszkodott"! (Cobra! Nehogy félreértsd!)
Az üzenetem éppen ezért csakis neki szólt, nem azoknak, akiknek korlátozva van. Bár azt hittem, ez kiderül már csak az õ postjából is:
Quote from: CobraNekem korlátlan
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

zsozso

Quote from: ShiroiDe Cobra-nak korlátlan, és õ "panaszkodott"! (Cobra! Nehogy félreértsd!)
Az üzenetem éppen ezért csakis neki szólt, nem azoknak, akiknek korlátozva van. Bár azt hittem, ez kiderül már csak az õ postjából is:
Mivel neki adslje van igy nemcsoda.
Death is the only redemption