Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: Blimpde amit viszont igazán nem értek, hogy ugyebár hónap elején mindenkinek újraindul a limit-számolás, mindenki elkezd korlátlanul tölteni, és mindenkinek megy is max sebességgel... akkor ha szabad megkérdeznem, pontosan miért is van az a korlát?!  :wtf:
Én is éppen errõl írtam a multkor. Szó sincs arról, hogy ne bírná a terhelést a rendszerük, egyszerûen csak így tetszik nekik. És az a legjobb, hogy ha jól tudom, semelyik másik országban nincs korlátozva a chello elérés forgalma, csak itt.

Amúgy szerencsére a sávszélességgel a korlátot is emelik, és 30GB lesz havonta. Azért azt már be lehet osztani, pláne, hogy minden vinyókapacitás véges, de akkor is szemétség a korlát.

Én mondjuk nem vagyok olyan "notórius töltögetõ", hogy 24/7 menjen a gép, de a 15GB-ot rendesen ki szoktam használni.

Viszont az tényleg jó kérdés, mi lesz, ha a felgyorsult sávszéllel mindenki rászabadul az ftp-re. Könnyen lehet, hogy összességében nem lesz gyorsabb...

Cobra

Quote from: zsozsoMivel neki adslje van igy nemcsoda.

Nekem Axelero KÁBEL van, azért sírok.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Mattanja

Quote from: CobraNekem Axelero KÁBEL van, azért sírok.
Akkor most mindketten szívtunk ezzel a sávszélesség-növeléssel, mert a modemesek mellett csak mi nem gyorsulunk.  :rolleyes:
Vagy esetleg hallott valaki mást?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Chronos

Quote from: zsozsoMar elore felek, a gyorsitastol. :o Szegeny server meglesz eroszagolva :o Igyis mar kivan maxolva a 100mbit, de most aztan durvulas lesz :o
Egy szó mint száz: limit :)

CHRONOS

Chronos

Quote from: ShiroiAkkor most mindketten szívtunk ezzel a sávszélesség-növeléssel, mert a modemesek mellett csak mi nem gyorsulunk.  :rolleyes:
Vagy esetleg hallott valaki mást?
Én úgy emlékszem, hogy gyorsul a kábel is, bár lehet hogy csak valaki "szórakozott"... :eeek:

CHRONOS

Isi101

#6005
Quote from: ChronosÉn úgy emlékszem, hogy gyorsul a kábel is, bár lehet hogy csak valaki "szórakozott"... :eeek:

CHRONOS
Amit írtam, azt az upc honlapjáról szedtem, ugyhogy komolynak vehetõ.
A másik link pedig, ami azt taglalja hogy márciusig mindenhol gyorsul, szintén komolynak vehetõ, mert szakmabeli írta a hozzászólást(ha elolvastad)

D hogy még Japánba is hatása lessz ennek az emelésnek, azt nem gondoltam volna :rotflol:
softbank.co.jp

TurboK

elmennek a japánok a francba, amig me szenvedünk az 1 mbps hálóval addig õk ugyanannyi pénzért 1 gbps internetet kapnak.

Fényoptikás netet akarok!!!

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

zsozso

Quote from: TurboKelmennek a japánok a francba, amig me szenvedünk az 1 mbps hálóval addig õk ugyanannyi pénzért 1 gbps internetet kapnak.

Fényoptikás netet akarok!!!
Hat igen ki mondta hogy az elet igazsagos? :o
Death is the only redemption

Dragon

Quote from: ChronosEgy szó mint száz: limit :)

CHRONOS
Limit most is van: 200kB/s * 2 szál

Ezt eddig csak a suliban tudtam csumára kihasználni, de a megduplázott ADSL-el még nem fogom tudni az egyik limitet sem elérni, és evvel nem csak én leszek így. Szal ha eddig ez a korlát ésszerûen lett kiszámolva, akkor ezután is jó lesz, egyébként meg mehet lefelé a seb. korlát, és akkor majd eldõl, hogy mekkora a szerver terheltsége.
Mondjuk... egy statisztika alapján már most lehetne ezt-azt számolni (pl. napi userek száma átlagban)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Esetleg lehetne az aktív fórumosok számára egy prémium szálat biztosítani, ahol õk nyugodtan tölthetnek full sebességgel ;) :D

Xaga

Quote from: TriviEsetleg lehetne az aktív fórumosok számára egy prémium szálat biztosítani, ahol õk nyugodtan tölthetnek full sebességgel ;) :D

Támogatom az õtletet. Sõt élvezzenek prioritást letõltéskor :D

Moha

Quote from: XagaTámogatom az õtletet. Sõt élvezzenek prioritást letõltéskor :D
Nem hiszem, hogy zsozso-nak lenne kedve és ideje 30+ embernek külön accountot csinálni, meg beállítgatni...

Xaga

Quote from: MohaNem hiszem, hogy zsozso-nak lenne kedve és ideje 30+ embernek külön accountot csinálni, meg beállítgatni...

Nekem elég lenne ha a koli account max speedet kapna. Amúgy Moha észrevetted hogy tied a 6000. post a threadben.

Karma XXL

#6013
Quote from: XagaNekem elég lenne ha a koli account max speedet kapna. Amúgy Moha észrevetted hogy tied a 6000. post a threadben.

Ennyi erõvel az anoním is kaphatna egy kis sávot  :rolleyes: [/sarcasm]

Igazából nem zavar, hogy 30K/s-kel megy. Nem áll jogomban panaszkodni, és ehhez is tartom magam.

Xaga

SysOP nem vagyok  :_piszka: kedvemben ezért csak azt kérdezem töled hogy lehet egy Microsoft Virtual PC 2004 által emulált Sound Blaster 16 Plug and Play (ha jól emléxem a leírásra) hangkártyával hangot kicsikorni egy UHU linux 1.1-bõl mert nem ismeri fel a hangkártyát se azt mondták hiányzik vmi isipnp vagy milyen nevezetû csomag.

Ja hogy miért akarok összehozni egy linuxot Visual PC alatt ne kérdezd :D

Karma XXL

Quote from: XagaSysOP nem vagyok  :_piszka: kedvemben ezért csak azt kérdezem töled hogy lehet egy Microsoft Virtual PC 2004 által emulált Sound Blaster 16 Plug and Play (ha jól emléxem a leírásra) hangkártyával hangot kicsikorni egy UHU linux 1.1-bõl mert nem ismeri fel a hangkártyát se azt mondták hiányzik vmi isipnp vagy milyen nevezetû csomag.

Ja hogy miért akarok összehozni egy linuxot Visual PC alatt ne kérdezd :D

Az az isapnp csomag lehet, az arra jó, hogy lekérdezd, milyen hardvereket lát a linux.

Igazából az ALSA és az OSS felelõsek a hang kezeléséért. Nem tudom az UHU hogysmint kezeli a hangrendszereket, az biztos, hogyha nincs a kernelbe fordítva az ALSA támogatás, az SB16 kártyát az snd-sb16 modul kezeli - próbáld meg a modprobe-bal beépíteni! Van esélye, hogy ennyitõl mûködni fog...

Az OSS drivert hirtelen nem találtam meg a kernelkonfigurációban...

EDIT: meg is van. Úgy hívják, hogy sb.

Xaga

Quote from: SysOP XXLAz az isapnp csomag lehet, az arra jó, hogy lekérdezd, milyen hardvereket lát a linux.

Igazából az ALSA és az OSS felelõsek a hang kezeléséért. Nem tudom az UHU hogysmint kezeli a hangrendszereket, az biztos, hogyha nincs a kernelbe fordítva az ALSA támogatás, az SB16 kártyát az snd-sb16 modul kezeli - próbáld meg a modprobe-bal beépíteni! Van esélye, hogy ennyitõl mûködni fog...

Az OSS drivert hirtelen nem találtam meg a kernelkonfigurációban...

EDIT: meg is van. Úgy hívják, hogy sb.

Köcc, holnap megnézem müxik e így mert most nem annál a gépnél vagyok.

Isi101

Annyira reklámozzák ezt a Cool Tvt...
Próbáltam megkeresni, de nem találom a tvn, ez csak pesten van, vagy egyszerûen az upc nem vette be még a csomagjaiba?

TurboK

Quote from: Isi101Annyira reklámozzák ezt a Cool Tvt...
Próbáltam megkeresni, de nem találom a tvn, ez csak pesten van, vagy egyszerûen az upc nem vette be még a csomagjaiba?
itt gyöngyösön megy. a régi Humor 1 helyén.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dragon

Quote from: XagaSysOP nem vagyok  :_piszka: kedvemben ezért csak azt kérdezem töled hogy lehet egy Microsoft Virtual PC 2004 által emulált Sound Blaster 16 Plug and Play (ha jól emléxem a leírásra) hangkártyával hangot kicsikorni egy UHU linux 1.1-bõl mert nem ismeri fel a hangkártyát se azt mondták hiányzik vmi isipnp vagy milyen nevezetû csomag.

Ja hogy miért akarok összehozni egy linuxot Visual PC alatt ne kérdezd :D
SuSE-val már sikerült, de a debian-t nem tudom sehogyse rávenni, hogy normálisan mûködjön vele. Persze itt megjegyezném, hogy a Linuxhoz nem igazán értek. (a debian is harmadszori próbálkozásra ment fel, de most megy mint a kisangyal :) )
Szal akár az UHU-val is elérhetõ, hogy menjen a hangkártya, de én eddig minden emulált operációs rendszernél azt tapasztaltam, hogy borzalmasan szaggat a hang. Ez a teljesen szoftveres emuláció hiányossága.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

#6020
Axeleronál megtörtént a sávszélesítés annak ellenére, hogy még csak 12.-e vam :)
Nekem 118-128 kB/-tal jött egy file :)

u.i.: nem cukkolásképp írtam ezt be

edit: stabil 127.

TurboK

Hol élsz? Gyöngyösön még mindig 512/128.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Mattanja

בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Marfy

Quote from: TurboKHol élsz? Gyöngyösön még mindig 512/128.
Gyöngyösi vagy ? :eeek:
Én itt lakok nem messze néha összeütközhetnénk :).

Damnatus

Hali!

Quote from: ShiroiEngem mondjuk nem érdekel, de hátha valakit igen:
http://www.animetarsasag.hu/BASE/zxsvoDVcjsrFKaJ9rvDS_w1Eu/Template/Program/Oszi2004/Info">Õszi animeparty

Engem érdekel, lehet, hogy megyek, de csak a filmvetítésre.

TurboK

Quote from: NokiGyöngyösi vagy ? :eeek:
Én itt lakok nem messze néha összeütközhetnénk :).
csak saját felelõsségedre. nem vagyok túl szívderitõ látvány.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Marfy

Quote from: TurboKcsak saját felelõsségedre. nem vagyok túl szívderitõ látvány.

Ahogy gondolod nem fontos ha nem akarod.

Xaga

SysOP: nem jött össze :(
MS Virtual PC 2004 egy ilyen hangkártyát emulál: Creative Labs Sound Blaster 16 ISA Plug and Play. Nem tud vki egy ilyen hangkártyával hangot varázsolni UHUlinix 1.1 alá?

.Attila

Quote from: TurboKHol élsz? Gyöngyösön még mindig 512/128.
Budapest.
Letöltés: 127 kB/s
Feltöltés: 20 kB/s

Moha

Quote from: TriviFeltöltés: 20 kB/s
He? Az nem lassú egy kicsit a letöltéshez képest?