Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Xaga

Quote from: ShiroiXaga: nem  :_piszka: , de sül. ;)

Kritizálni mered a helyesírásomat :grrr:  :uzi:
Úgy írok ahogy tetcik :D

Mattanja

Quote from: XagaÚgy írok ahogy tetcik :D
Mármint tetszik, nem? :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Meske

Indíthatnátok egy helyesíró topicot, hogy a tudatlanok (mint pl. én :p) megtanuljanak helyesen írni... (Vagy épen hejtelenül... :D)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Mattanja

Most hallottam errõl a fórumról, nem tudom, milyen:
Foreign Language Study
Angol, német, magyar, és japán nyelvû.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: XagaNah, ebbõl vajon mi sûl ki
Ebbõl akár még valami nagyon királyat is ki lehet hozni.
Bár aggasztóak azok a részek hogy 1500 effekt meg meglovagoljuk a digitális mozi hullámát vagy mi. :(
Miért nem akar egyszerûen egy jó filmet csinálni?

Xipe

Quote from: PirulaEbbõl akár még valami nagyon királyat is ki lehet hozni.
Bár aggasztóak azok a részek hogy 1500 effekt meg meglovagoljuk a digitális mozi hullámát vagy mi. :(
Miért nem akar egyszerûen egy jó filmet csinálni?


Szerencsetlen Cameron most akarja letejelni azt a penzt amit a Casshern behozott es utanozza.
kivancsi leszek milyen lesz ez a film, de hogy semmi koze nem lesz az eredetihez az biztos. :beken:  :__devil:  :morci:  :fuk-u:
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: XipeSzerencsetlen Cameron most akarja letejelni azt a penzt amit a Casshern behozott es utanozza.
kivancsi leszek milyen lesz ez a film, de hogy semmi koze nem lesz az eredetihez az biztos. :beken:  :__devil:  :morci:  :fuk-u:
tegnap még megvoltam gyõzõdve róla, hogy nem akarok senkinek se "bad reputation" pontot adni, de te ma elbizonytalanítottál, ezzel a rettentõen átgondolt, elõítéletektõl mentes hozzászólásoddal... :rolleyes:

Manu

Quote from: Blimptegnap még megvoltam gyõzõdve róla, hogy nem akarok senkinek se "bad reputation" pontot adni, de te ma elbizonytalanítottál, ezzel a rettentõen átgondolt, elõítéletektõl mentes hozzászólásoddal... :rolleyes:

Pedig sajna, Cameron ide-vagy-oda, van igazság abban, amit ír. Olyan nehéz lenne nekik végre valami eredetivel elörukkolni a Fahrenheit 911-n, meg a Supersize Me-n kívül?

Fazék

Quote from: ManuPedig sajna, Cameron ide-vagy-oda, van igazság abban, amit ír. Olyan nehéz lenne nekik végre valami eredetivel elörukkolni a Fahrenheit 911-n, meg a Supersize Me-n kívül?
hát most ezzel jól megleptél... olyan ciki, hogy az S3 képtelen elõállni egy rendes grafikus kártyával, ezek szerint tuti, hogy az ATI és Nvidia kártyák is nullát érnek... kb ilyen analógiát tartalmazott a hozzászólásod, már bocsánat, de sztem minden témakörbõl fellehet hozni a legnegatívabb példákat, de azok meglepõ módon közel sem fedik az egész skálát, és véletlenül sem reprezentatívak- no offense.
akkor most mondanék egy pár filmet (csak hogy legyen mibe belekötni :)), ami sztem zseniálisra sikeredett: Big Fish, Moulin Rouge, és mondjuk Enemy at the Gates, és pár filmet ami (amik közül sok már rétegfilm, ezért vszleg sokkal könnyebben eltér itt a véleményünk...), de sztem nagyon jó filmek:  Lilo & Stitch, Incredibles, Saving Private Ryan, SW-Ep2, Gangs of New York, The Dangerous Lives of Altar Boys, The Others, The Ring, Signs, Finding Nemo, X-Men 2, és még egy rakás más ami most nem jut hirtelen az eszembe.
egyértelmû vak USA+Hollywood gyülölet áradt a hozzászólásból (legalábbis sztem, javítsatok ki, ha nem így van) és az ilyen sztem már unalmas, ahogy az is, hogy valaki nekiáll védeni õket, de most éppen ilyen hangulatban voltam. de ha ezen filmek közül egyik se tetszett neki ill. nem látta, az se ad sztem különösebb jogot arra, hogy James Cameron-t így leszólja, aki ha nem is mindenki ízlésének megfelelõ, de olyan filmeket rakott le az asztalra, amiket kellõ odafigyeléssel, precíz munkával alkotott meg, legalábbis szerintem...

Xaga

Quote from: TitkosUPC-sek, elõ a tollal/ceruzával :) : http://www.peticio.hu?module=6&pdid=945

Hmmm...internetes peticiókról már hallottam (anno Blizzardnak az Art Tools kihozásáért) de nem ismertem ezt az oldalt kicsitt körülnézve olvasgatva a külömbözõ peticiókat ilyenek és hasonlók láttán fölmerül bennem a kérdés hogy van is értelme a dolognak vagy csak arra jó hogy az user kimondja ami nyomja a lelkét és keresen olyanokat akik egyetértenek vele. Amúgy a peticio.hu egyik peticiójának is volt már eredménye???

Ja igen: és azok a Név nélkül-i emberek is számítanak???

Marfy

Quote from: XagaJa igen: és azok a Név nélkül-i emberek is számítanak???
Szerintem igen mert ugyanúgy ki kell tölteni neki az adatlapot csak van egy bepipálható négyzet hogy a neve ne jelenjen meg a listában.
De amúgy ahogy a több petíciót olvasgattam (pl: Tiltsuk be a Karácsonyt, Tiltsuk el a lányokat az övön aluli ruhák használatától!)  nem hiszem hogy az A+-osnak lenne valami eredménye, sõt a többi petíció sem mondható komolynak :(.

Mattanja

Quote from: bpka000kösz, ugye most már megérdemlem a "fanatikus" jelzõt? :D
Ha a Location-t is figyelembe vesszük, akkor mindenképp! :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Quote from: ShiroiHa a Location-t is figyelembe vesszük, akkor mindenképp! :)
Asszem még valami dátumot át kéne írni 2000.08.15.-re, nem éppen a születésit, de valamit.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

TurboK

Quote from: Blimphát most ezzel jól megleptél... olyan ciki, hogy az S3 képtelen elõállni egy rendes grafikus kártyával, ezek szerint tuti, hogy az ATI és Nvidia kártyák is nullát érnek... kb ilyen analógiát tartalmazott a hozzászólásod, már bocsánat, de sztem minden témakörbõl fellehet hozni a legnegatívabb példákat, de azok meglepõ módon közel sem fedik az egész skálát, és véletlenül sem reprezentatívak- no offense.
akkor most mondanék egy pár filmet (csak hogy legyen mibe belekötni :)), ami sztem zseniálisra sikeredett: Big Fish, Moulin Rouge, és mondjuk Enemy at the Gates, és pár filmet ami (amik közül sok már rétegfilm, ezért vszleg sokkal könnyebben eltér itt a véleményünk...), de sztem nagyon jó filmek:  Lilo & Stitch, Incredibles, Saving Private Ryan, SW-Ep2, Gangs of New York, The Dangerous Lives of Altar Boys, The Others, The Ring, Signs, Finding Nemo, X-Men 2, és még egy rakás más ami most nem jut hirtelen az eszembe.
egyértelmû vak USA+Hollywood gyülölet áradt a hozzászólásból (legalábbis sztem, javítsatok ki, ha nem így van) és az ilyen sztem már unalmas, ahogy az is, hogy valaki nekiáll védeni õket, de most éppen ilyen hangulatban voltam. de ha ezen filmek közül egyik se tetszett neki ill. nem látta, az se ad sztem különösebb jogot arra, hogy James Cameron-t így leszólja, aki ha nem is mindenki ízlésének megfelelõ, de olyan filmeket rakott le az asztalra, amiket kellõ odafigyeléssel, precíz munkával alkotott meg, legalábbis szerintem...
nem feltétlenül, ugyanis az általad felsorolt filmek jók, de csak ezért mert kiemelkednek a sok szarból. vagy hatot én is láttam közülük, tényleg oké filmek, de valahogy közel sem voltak annyira szórakoztatóak mint amikor megnéztem a Beatles - Hard Days Nightot, vagy az "egy maréknyi dollárért" c. ezeréves westernt.
És aztán vannak olyan filmek mint pl. Bad Boys 2 ami olyan szinten klisékre, effektekre és hülye beszólásokra épül (nem pedig történetre, szinészi játékra, stb), hogy az már iszonyatos. És az amcsi filmek nagy részét ilyesmi filmek teszik ki, sajnos.

Hollywood nagyon ellaposodott az utóbbi években, sokkal jobban mint amennyire eddig is volt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Quote from: PirulaEbbõl akár még valami nagyon királyat is ki lehet hozni.
Bár aggasztóak azok a részek hogy 1500 effekt meg meglovagoljuk a digitális mozi hullámát vagy mi. :(
Miért nem akar egyszerûen egy jó filmet csinálni?
Hm. En is amiatt aggodom, hogy effekthegy lesz agyatlan "tortenettel"...
Bar T2 jo volt az egyik nagy kedvencem, de a Titanictol viszont sirva menekultem. Majd kiderul.  :eeek:

Mostani Hollywood filmtermes: tenyleg keves jo van. Nem emlekszem ki jegyezte meg par eve: nehany eve ha a foszereplo ismert volt, jo esellyel adtak penzt a fimre. Most mar a mellekszereplot is kerdezik, es igy nehez jo /amator/filmet csinalni. 'Amator' alatt az ismeretlenebb rendezok filmjet ertem ezuttal.
Sajna mostanaban az a jellemzo, hogy 'mindenki' ismert nev, csak eppen a produktum nem az igazi...

Megjegyeznem: en meg annak is adok eselyt, hogy egyszeruen mar tul sok filmet lattam, ugyhogy nem tul sok ujat tudnak nekem mondani. Kinottem belole. De azert Nagy Sandornak is el tudtam volna kepzelni vki ferfiasabbat, mint ooo. ki is jatszotta? Colin Farrell?
Mutasson valaki egy mai Gyalog-galoppot! Vagy Vaklarmat!  :beken:
Najo, Dogma jo volt(1999).

Big Fish - nem lattam, de bazi kivancsi vagyok ra
Moulin Rouge - nem birtam ki 10 percnel tovabb
Enemy at the Gates - nemlattam
Lilo & Stitch - nem lattam, de Disney atlagmunkait ismerve nem is fogom...
Incredibles - eeedi Pixar
Saving Private Ryan - jaj.
SW-Ep2 - 4-5-6 fan vagyok, ezeket megneztem, de sajna nem jottek be.
Gangs of New York - nemlattam
The Dangerous Lives of Altar Boys
The Others - jo volt, kar, hogy 6. erzek utanerzes
The Ring - nem Ringu-feldolgozas? Egyebkent 1x nezheto
Signs - boa! Ez borzalmasan pocsek volt! 6.erzekre szavazok
Finding Nemo -eeedi Pixar
X-Men 2 - nagy hugh Jackman fan vagyok, de ez nekem akkor se jott be 100%osan

Na nezem imdb.comot year index/total votes top 100bol:
Alabbiak nem eletem  meghatarozo filmjei, de azert jok. Kb.
?=nem lattam, de adok neki eselyt,
Nem irtam be:
LOTR(bar nem kedvencem, mert a konyvet szeretem jobban),
HP(ugyanigy)

2000
Cast Away, Snatch, Traffic, Chicken Run, Chocolat, Billy Elliot, Miss Congeniality, Space Cowboys, Bedazzled, 28 Days, ees Staplerfahrer Klaus kisfilm :rotflol:  Na azert csak osszejott par film.
2001
Shrek, A Beautiful Mind, Monsters, Inc., The Others, Bridget Jones's Diary, Chihiro, K-PAX, Hearts in Atlantis
2002
Catch Me If You Can, Bowling for Columbine, About Schmidt, My Big Fat Greek Wedding, Red Dragon, Solaris/egesz jo volt.../, Frida, Analyze That
2003
Pirates of the Caribbean, Finding Nemo, Lost in Translation, Big Fish?, Bruce Almighty, Love Actually, Monster?, Bad Santa  :rotflol: , Good Bye Lenin!, Animatrix,  /es egy csomot meg nem lattam/
2004
The Incredibles, uh tobbit nagyreszt nem lattam...
Na van mit behozni...

Na ilyen gigahozzaszolasom sem volt meg!  :rotflol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Mattanja

Quote from: bpka000Asszem még valami dátumot át kéne írni 2000.08.15.-re, nem éppen a születésit, de valamit.
És a neveddel mi lesz?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Quote from: ShiroiÉs a neveddel mi lesz?
Hát azért az erõs lenne.
Pláne, mint már említettem max. Asuka jelleme illik rám.
Azt viszont nem akarom hogy lánynak nézzenek.
(nem mintha bajom lenne a lányokkal...
szeretem õket, de nem akarok a helyükben lenni...
most ebbõl hogy húzom ki magam?)
Mindegy, a nevem jó így, ahogy van.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mattanja

Quote from: bpka000(nem mintha bajom lenne a lányokkal...
szeretem õket, de nem akarok a helyükben lenni...
most ebbõl hogy húzom ki magam?)
Szerintem sehogy. Még ha kitörölnéd is, az én postomban benne marad... :)
De eszembe jutott valami:
Interests:
Angels, EVAs, Impacts
Occupation:
Child
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Shadowolf

Quote from: ShiroiOccupation:
Child

Akkor már ne inkább EVA pilot? ;)

TurboK

kvikveg, jó az a lista. A Gyaloggalopp tényleg örökzöld, de a többi Monty Python is (Brian élete, Az Élet Értelme, Erik a viking) az. Ha már itt tartunk, a Mel Brooks filmek is nagyon jók (Spaceballs, Dracula halott és élvezi), meg ugye Peter Jackson Hullajó c. mûve is.

Az Enemy at the Gates (ellenség a kapuknál) a Sztálingrádi csatát dolgozza fel egy hõssé avatott mesterlövész szempontjából, brutális de valsósághû film. Még az apum szerint is nagyon jól meg van csinálva.

a Snatch, Chicken Run, 28 Days Later, Shrek, Bruce Almighty, és Bad Santa tényleg jó filmek, a blöff és a 28 nappal késõbb nekem is nagy kedvenceim. fõleg a blöff. Ekkora nagy kavarodásos film nem sok van, talán csak Guy Ritchie elõzõ filmje, a Ravasz, Agy és Két Füstölgõ Puskacsõ ami hasonló, pedig a mûfaj nagyon bejön és nemcsak nekem. Asszem a Balhé! volt csak olyan film ami ugyanaz a stílus (maffiózók, átverések, õrült kameraállások, ki-a-nagyobb-szélhámos behatás).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Dûne mindörökké
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Isi101

Quote from: ShadowolfAkkor már ne inkább EVA pilot? ;)
Inkább : The Sixth Children  :bsd:

Damnatus

Hali!

Én mostanában láttam az "Egy csodálatos elme ragyogása" címû Jim Carrey filmet. Nagyon jó!
Tudni kell, hogy a bevétel az egyik legerõsebb szempont Hollywoodban, a minõség általában nem elsõdleges. A bevétel úgy lesz nagy, ha sokat nézik meg a filmet. Rossz filmet meg nem túl sokan néznek meg, ezért egy bizonyos szint alá nem mehetnek a stúdiók sem. De a filgyártás is a piaci így azt adja ami a fogyasztóknak kell. És a mai emberek inkább mennek be valami kikapcsoló, látványos filmre, mint gondolkodást elmélyülést igénylõ filmekre.

Dragon

Quote from: ShiroiSzerintem sehogy. Még ha kitörölnéd is, az én postomban benne marad... :)
De eszembe jutott valami:
Interests:
Angels, EVAs, Impacts
Occupation:
Child
Hát child-nak már kicsit túlkoros vagyok, de egy NERV Personnel pozíciót még bevállalnék. Mondjuk Akagi hakase mellett... Maya-chan hozzám képest sehol nincs :lol: .
Biztos tudnék dobni egy kicsit a 3 MAGI programján is.  :)

De ha rámszabnának egy Entry Plugot, szerintem elvállalnám, nem lennék olyan nyúl, mint ez a Shinji gyerek.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

angol filmeket direkt nem mondtam, mert Hollywood-ról volt szó, de persze nekem is nagyon tetszett a 28 days later, Blöff, stb, és még ajánlanám minimál budget-bõl mindenféle CGI jelenet nélkül elkészült Dog Soldiers-t, ami ugyan eléggé érdekes stílusú lett, talán horror-paródia lehetne, de sok résznél komolyra veszi a figurát, szóval sztem érdemes megnézni (persze csak eredeti hanggal - azokat az angol akcentusokat képtelenség úgy visszahozni magyarul! :))

a lényege az lett volna korábbi hozzászólásomnak, hogy ugyan eléggé eltér az ízlésünk, de legtöbbünk feltud olyan amerikai filmeket sorolni, amik tetszettek nekünk, és párat, ami nem, de elismerjük, hogy rendeset alkottak. most arra hivatkozni, hogy rengeteg szemetet termelnek nagyon fölösleges sztem; ja izé Hetedik, Fight Club állati jók!; szóval folytatva a gondolatmenetet, sztem tökéletesen érthetõ hogy ennyi pocsék max 1x nézhetõ filmet gyártanak le, mert hiszen erre van igény, a közönség meg van ezzel elégedve, és akkor miért strapálnák magukat?! ugyanakkor ott van pár lelkes rendezõ/színész/akárki, akik azért összehoznak idõnként egy-egy rendes filmet, amiken meglátszik az igényesség, és most csak azért mert a többi csak a pénzre hajt és megelégszik a nulla szinttel is, csak ezért kukába küldjük a tisztességes alkotásokat is? ill. leírjuk az egész amerikai filmipart? sztem ez elég értelmetlen cselekedet és jelenleg nagyon "trendi" sajnos... sztem legalábbis. remélem érthetõ voltam :)

Xipe

Quote from: Blimpangol filmeket direkt nem mondtam, mert Hollywood-ról volt szó, de persze nekem is nagyon tetszett a 28 days later, Blöff, stb, és még ajánlanám minimál budget-bõl mindenféle CGI jelenet nélkül elkészült Dog Soldiers-t, ami ugyan eléggé érdekes stílusú lett, talán horror-paródia lehetne, de sok résznél komolyra veszi a figurát, szóval sztem érdemes megnézni (persze csak eredeti hanggal - azokat az angol akcentusokat képtelenség úgy visszahozni magyarul! :))

QUOTE]


te a Dog SOldiers az tenyleg egy nagyon jo kis film.
foleg Spoon.
meg is nezem.
kinek kell?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: Xipete a Dog SOldiers az tenyleg egy nagyon jo kis film.
foleg Spoon.
meg is nezem.
kinek kell?
sajnos akiknek haveri társaságon belül megmutattam nem jött be annyira, mint nekem, de azért megnyugattál, hogy léteznek ilyen emberek :)
hirtelen én is kedvet kaptam a filmhez, amint elhúz a családom aludni, elfoglalom a nappalit :D
annyi jó poén elveszhetett a szinkronizált videótékás változatban (egyáltalán megjelent?), nem csoda, hogy a szokásosnál is kevesebb visszhangja volt nálunk a filmnek :(

Dragon

És akkor gondoljatok bele, hogy ami eljut ide kelet-kelet-kelet-európába, az még csak a töredéke annak, amit az amcsi filmipar termel. Akár jó, akár nem.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xipe

Quote from: Blimpsajnos akiknek haveri társaságon belül megmutattam nem jött be annyira, mint nekem, de azért megnyugattál, hogy léteznek ilyen emberek :)
hirtelen én is kedvet kaptam a filmhez, amint elhúz a családom aludni, elfoglalom a nappalit :D
annyi jó poén elveszhetett a szinkronizált videótékás változatban (egyáltalán megjelent?), nem csoda, hogy a szokásosnál is kevesebb visszhangja volt nálunk a filmnek :(


megjelent, lattam is meg anno magyarul, de gyorsan ki is kapcsoltam.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: BaldyAkkor most már egy olyan ember kéne, aki engem jókedvre derit...
Tudok ajánlani egyet. Vilmosnak hívják, és a harmadik-negyedik stampó után garantált a hatás.