Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Dragon

Quote from: XipeMacromedia Flash program.
epp Szoftveruzemeltetonek tanulok es ott tanulok Flash-et,Word,Excel,Access,Dreamweaver es Fireworks programok hasznalatat, csak kicsit sok a megtanulando parancs.

26-an vizsgazok belole sajnos.
Hmm, hát a programozás/animációkészítés megintcsak más téma.
Ott nem segít semi csak marha sok gyakorlás, meg vizsga alatt az F1 gomb.
Az a kellemetlen, amikor papíron kell leírni, hogy mi mit csinál, paraméterek, stb., na az ilyen bunkóságot olyanok találják ki, akik még életükben nem programoztak.
Ugyanis itt az a lényeg, hogy tudd, hogy "hmm, igggen, volt valahol egy olyan függvény, valami olyan volt a neve, hogy...." és akkor kikeresed a helpbõl.
A valóságban az alapokat kell csak tudni, nem pedig a komplett utasításkészletet. Egy pár év után úgyis rutinból az ember fejében lesz minden.

De pl. az elsõ módszer ilyesminél még mûködik. Megnézel egy példát, itt-ott belebuherálsz, megnézed mi történik. Utána megszáll a múzsa, és összeraksz egy sajátot, persze közben nézegetni kell a helpet, dehát senki sem született úgy, hogy ezt rögtön tudta.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

roderick

Én egyszer azt találtam ki, hogy képregényformában jegyzetelek, filozófia órán...mondjuk Platón elképzelése az államról kicsit furán nézett ki, meg nem is nagyon tudok rajzolni... aztán nem jártammbe az órára, meg nem is mentem el vizsgázni... de amit ilyen módszerrel jegyzeteltem le az órán azt még mindig tudom:), uh. lehet hogy müködik... habár reáltudományoknál sztem nem annyira nem nyerö
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Xipe

Quote from: bpka000Hmm, hát a programozás/animációkészítés megintcsak más téma.
Ott nem segít semi csak marha sok gyakorlás, meg vizsga alatt az F1 gomb.
Az a kellemetlen, amikor papíron kell leírni, hogy mi mit csinál, paraméterek, stb., na az ilyen bunkóságot olyanok találják ki, akik még életükben nem programoztak.
Ugyanis itt az a lényeg, hogy tudd, hogy "hmm, igggen, volt valahol egy olyan függvény, valami olyan volt a neve, hogy...." és akkor kikeresed a helpbõl.
A valóságban az alapokat kell csak tudni, nem pedig a komplett utasításkészletet. Egy pár év után úgyis rutinból az ember fejében lesz minden.

De pl. az elsõ módszer ilyesminél még mûködik. Megnézel egy példát, itt-ott belebuherálsz, megnézed mi történik. Utána megszáll a múzsa, és összeraksz egy sajátot, persze közben nézegetni kell a helpet, dehát senki sem született úgy, hogy ezt rögtön tudta.


ja mondjuk amikor C++-t tanultam akkor jo volt a sok jegyzet meg a magolas, csak a vizsgabiztos volt egy allat.
neki minden ugy kellett ahogy az le volt irva a konyvben es nem volt jo ugy ahogy rendesen mukodott volna maga a program a tanultak alapjan.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Isi101

#6513
Magolósra viszont szerintem a legjobb megoldás az, ha foglalkozol egy témával egy darabig, kb addig, amíg nagyjából nem megy.akkor kicsit hagyjad, foglalkozz egy teljesen más témával szintúgy egy darabig,majd ha az is megy nagyjából, térj vissza az elsõhöz.
Így sokkal hamarabb lehet sok adatot bemagolni, mintha egyszerre tanulnád az egészet, és jobban meg is marad.

Én pld érettségire készültem így.Mondjuk az már más lapra tartozik, hogy a vizsgán anyira izgultam, tévedésbõl a tételsorszámot is kidolgoztam, mint feladatot.A vizsgabiztos meg csak: :eek: amikor mondom a feladatot, és nem érti mi a fenét magyarázok neki, hiszen nem is volt olyan feladat...

Állat meg nem csak vizsgabiztosban van, sõt néha abból elég normális emberkéket is találni, ellenben tanárból sajna akad néhány díszpéldány :(
pld a matektanárommal volt nem kevés problémám:
Mivel az érettségit levelezõn csináltam, munka mellett, így elég gyakran elkéstem az elsõ órákról, mivel meló után nem tudtam beérni az elsõ pár órára, fõleg ha vidéken dolgoztunk.Általában csak három, fél négy felé estem be,és ezért ez a díszpéldány meg is mondta, hogy mivel nem látogatom az óráit, nem fog átengedni vizsgán, és képes volt meg is tenni, így szóbelizni voltam kénytelen matekból, mert az írásbelin (igaz, nem lett volna 5ös, de egy jó erõs 3ast vártam :() az olyan feladatokat, amiket nem dolgoztam ki teljesen egy az egyben áthúzott, és odaírt egy nagy nullát mellé, ezzel a szöveggel: nem tudom értékelni, mivel a feladat nincs megoldva/befejezve:grrr:
Másnak meg lazán bepontozott részfeladatokat is.....
Végül 3 megoldottal, és egy csomó 0 pontossal 2 ponttal maradtam le a 2esrõl:( Ha jól számolom, több mint 17 pontot lazán megadhatott volna,mint ahogyan másnak meg is adott, és akkor egy jó erõs 3as lett volna.
Itt, a matek szóbelin esett meg az az apró tévedés a tételsorszámmal :)
(a szóbelin viszont minden feladatot hiba nélkül oldottam meg(a tételsorszámosat is :D, a vizsgabiztos csodálkozott is, hogy hogyhogy ilyen jól ment, amikor az írásbeli meg... Én meg lerendeztem annyival hogy azt mondtam, izgultam az írásbelin... pedig vissza lehetett volna adni akkor a tanárnak, de azért annyira szemét nem vagyok.)

Damnatus

Hali!

Quote from: norikoVááááh! Tombol a vizsgaidõszak :beken:
a main buktam :(
a hétfõit csak jan 1-én közlik, mondván hogy békés Karácsonyunk lehessen és ki is pihenhessük a Szilvesztert...

Van valakinek valami tuti tanulási módszere? Arra már rájöttem, hogy vizuális típus vagyok, látom magam elõtt a lapon hol volt az odaillõ válasz és kb hány soros volt meg ilyesmi, de magát az anyagot agyacskám persze már nem hívja elõ... :rolleyes:
Szóval ha valaki tud hatékonyan tanulni, plz ossza meg velem a titkát!:)

ÓÓÓ. akkor ez már 1 uv :(.

Nekem az a módszerem (optimális esetben, ha van idõm rá), hogy elolvasom az egész könyvet, aláhuzogatom a lényeget/kulcsszavakat, és egy kis vázlatot készítek (utóbbira nem szokott idõm maradni). Ez a tételekhez elég.
Ált. magolok, szóval 1-2 napon belül vizsgáznom kell. Ahol nem kellenek pontos évszámok/nevek/helyek stb. ott nem magolok. Általában összefüggéseket megértem, és így már csak az adatokat kell bevágni.

Egyébként egyik pedagógia speckollon ép azt vettük, hogy milyen típúsú tanulóknak milyen tanulási módszer felel meg. (A többség vizuális, vagy hasonlóan auditív, mint vizuális. Én persze auditív vagyok.)
Egyébként a módszer függ a tantárgytól is. Ha jogszabályokat kell felmondani, azt bizony magolni kell! Magolnivalónál csináld azt, hogy felbontod a szöveget. (kicsit nyelvtan és, logika-szerû lesz).Utána aláhúzod 1 színnel azokat a szavakat, amik a mondat alapjai (alany állítmány tárgy, értelmes legyen). Utána egy másik színnel kihúzod a kihagyhatatlan jelzõket, határozókat. A kötõszavakat, névelõket, fölösleges infót stb. nem kell aláhúzni, mert össze tudod rakni értelmes mondattá magadtól is. Ha van példa hozzá, érdemes megnézni a megértés végett, és a példát behelyettesíteni.
Ennek a módszernek az az elõnye, hogy megtanulod a központi részt, akkor abból ki fogod tudni következtetni a további fontos részeket, a lényegtelen elemeket pedig figyelmen kívül hagyhatod. Azt hogy mi a központi rész, mi a fontos, azt pedig az eltérõ színhasználat jelzi.

Remélem segítettem, ha nem, mégvan egy rakat más módszer is!

Shadowolf

Quote from: NokiAmúgy ki birod törölni, de ha vársz valamelyik kedves moderátor biztos szivesen törli :D.

Tanuljuk már meg használni az edit gombot emberek. :P

Rounin

Boldog karácsonyt!!!!
Mindenkinek!

(Off to work...)

Marfy

Quote from: RouninBoldog karácsonyt!!!!
Mindenkinek!

(Off to work...)
Neked is viszont!
És grat a saját készítésõ avatarhoz :cool:!

Ramiz

Quote from: NokiNeked is viszont!
És grat a saját készítésõ avatarhoz :cool:!

Bár nem egy mai darab... "Vissza a gyökerekhez"
Azért az offtopicban gratulálsz, mert zrikálni akarod a moderátorokat, hiszen itt nem szólhatnak rád, hogy miért offolsz, igaz? ;) Ügyes, ügyes!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Shadowolf

Quote from: RamizAzért az offtopicban gratulálsz, mert zrikálni akarod a moderátorokat, hiszen itt nem szólhatnak rád, hogy miért offolsz, igaz? ;) Ügyes, ügyes!

Fenébe is! Hogy lesz így meg a napi csesztetés adagom?! :P

(erre nem kérek választ...)

Isi101

A mik kerülhetnek fel topicból:
Quote from: MohaNekünk egy baromi olcsó Orion lejátszónk van, és gond nélkül viszi a DivX mellett az xvid filmeket is, kirakja a .sub feliratot, és bírja az avi-ban az ac3 hangot is.  A drágább tipusok az ogm-et is viszik. Mondjuk mkv-t nem hiszem, hogy vinné bármelyik is.
Nekem egy még a nevétsemtudommi-csoda, és igencsak problémám van mindennel ami nem szabvány dvd, vagy dixX es cd.
Fura módon, ha dvdre írok fel divX es avit, azt sem játssza le, egyszerûen nem ismeri fel, ugyanúgy problémás az mp3 ak lejátszása, dvdrõl azt sem hajlandó, csak cdrõl.

Moha

Quote from: Isi101Nekem egy még a nevétsemtudommi-csoda, és igencsak problémám van mindennel ami nem szabvány dvd, vagy dixX es cd.
Fura módon, ha dvdre írok fel divX es avit, azt sem játssza le, egyszerûen nem ismeri fel, ugyanúgy problémás az mp3 ak lejátszása, dvdrõl azt sem hajlandó, csak cdrõl.
Részvétem.
Sajna az olcsó márkáknál tényleg ki kell fogni. Bár mondjuk nem értem. Nem tesztelted, mielõtt megvetted?
Én pl mielõtt ezt is megvettük, meg anno az mp3-as Hifi-met, direkt vittem tesztlemezeket, különbözõ fájlokkal, hogy lássam, hogy boldogul velük. Meg persze érdemes netes fórumokon is kürülnézni egy-egy hasonló készülék beszerzése elõtt.

.Attila

Quote from: Isi101Nekem egy még a nevétsemtudommi-csoda, és igencsak problémám van mindennel ami nem szabvány dvd, vagy dixX es cd.
Fura módon, ha dvdre írok fel divX es avit, azt sem játssza le, egyszerûen nem ismeri fel, ugyanúgy problémás az mp3 ak lejátszása, dvdrõl azt sem hajlandó, csak cdrõl.
Nem minden lejátszó tud divx-et lejátszani. Olyat vettél, ami elvileg tudja, ugye?

Isi101

#6523
Quote from: TriviNem minden lejátszó tud divx-et lejátszani. Olyat vettél, ami elvileg tudja, ugye?
Gyk: cdrõl hajlandó lejátszani a divX es avit, viszont dvdrõl nem, pedig a filmjeim általában 4-5 darab/dvd arra vannak felírva.
Mp3-al ua ez a felállás, cdrõl játssza, dvdt nem ismeri fel :(

Moha: Made in tesco gagyi...
nem teszteltem, de ki gondolna arra, hogy egy divxesnek nevezett dvd lejátszó nem képes dvdt lejátszani :(

Shadowolf

Quote from: Isi101nem teszteltem, de ki gondolna arra, hogy egy divxesnek nevezett dvd lejátszó nem képes dvdt lejátszani :(

Ez már van olyan szintû mint az én dvd-íróm, ami nem tud dvd-t írni. :rolleyes:

Marfy

Most a Divxet lejásztó DVD-olvasóban milyen divx van ott is van 5.1 vagy 5.2, vagy ennél ez nem így mûködik?!

Marfy

Quote from: ShadowolfNa ma este vagy én vagyok jó formában, vagy mindenki más rosszban. :D
Mindenesetre megérte gyakorolni az office-on mert ma vmi iszonyúan letaroltam a terrorokat. :hopp: Persze lehet hogy van egy kis köze ehhez a karácsonyi ajándékomnak is. :D
Miért mit kaptál egy igazi Colt-ot és otthon is birsz vele gyakorolni? :)
Ma este én jó formában vagyok:) csak nincs gyors netem és erdeti HL2-m, de  lesz akkor  :uzi: .

Shadowolf

Quote from: NokiMiért mit kaptál egy igazi Colt-ot és otthon is birsz vele gyakorolni? :)

Nem, vmi sokkal jobbat. :hopp:

Marfy

Quote from: ShadowolfNem, vmi sokkal jobbat. :hopp:
Mi az mond már! :)

Shadowolf

Quote from: NokiMi az mond már! :)

Egy ***** jó gépet. :D Majd rakok fel róla egy képet ha elõkerül a kamerám.

Xaga

Quote from: ShadowolfEgy ***** jó gépet. :D

WOW! Kaptál egy Comodore ONE-t!!!! :bsd: :D

Shadowolf

Quote from: XagaWOW! Kaptál egy Comodore ONE-t!!!! :bsd: :D

Majdnem. Egy Amigát kaptam. :D

Xaga

Quote from: ShadowolfMajdnem. Egy Amigát kaptam. :D

WOW egy amiga!!!....ÕÕÕÕ ma az az amiga??? :eeek: Komolyan nem nagyon hallottam róla.

.Attila

Quote from: XagaWOW egy amiga!!!....ÕÕÕÕ ma az az amiga??? :eeek: Komolyan nem nagyon hallottam róla.
Az is egy "õskori" számítógép, mint a Commodore, de az egy picit késõbbi, és ezért jobb is volt. Nem játszottam sose vele, mert nekem nem volt, de nagyon nagy játékok voltak rá.

Shadowolf

Quote from: XagaWOW egy amiga!!!....ÕÕÕÕ ma az az amiga??? :eeek: Komolyan nem nagyon hallottam róla.

A PC közvetlen elõdje. :)

Xaga

Quote from: ShadowolfA PC közvetlen elõdje. :)

WOW! Mivel tuningoltad meg hogy fut rajta a CS???  :hopp:

Shadowolf

Quote from: XagaWOW! Mivel tuningoltad meg hogy fut rajta a CS???  :hopp:

Sok-sok szeretet a titok. :D S lõn meghálálta! :hopp:

Xaga

Quote from: ShadowolfSok-sok szeretet a titok. :D S lõn meghálálta! :hopp:

Hát gratulálok hozzá, meg a 2900hoz is.

Moha

Quote from: XagaWOW! Mivel tuningoltad meg hogy fut rajta a CS???  :hopp:
Programozás kérdése az egész :)