Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Fazékennyi idõ elég is volt, hogy meggondoljam magam és visszatérjek az FF-hez... sajnos a Maxthon egyre többet fagy... vagy lehet hogy inkább ki kéne próbálnom az Opera-t, most hogy ingyenes lett? decisions, decisions...
Én most ki akarom majd próbálni az Operát is. Most FF-et használok, de elégsokszor meghal és nem tudom miért.

Moha

Hmmmm?! Ingyenes és reklámmentes lett az Opera? Nocsak! ;)
Anno, mikor elegem lett az IE-bõl, leginkább azért döntöttem a FF mellett, mert nem akartam szenvedni a bannerek kiirtásával az Opera-ból. Most viszont azt hiszem, mindenképpen ki fogom próbálni.
Bár nekem nem szenved túl sokat a FF (pl nem tudom, de simán tudok mellette DVD-t írni), az azért idegesít, hogy egy XP kékhalál után (ami sajna mostanság elég gyakran van), rengeteget tölt, mire elõjön és ráadásul törli a teljes cache-t.

Szóval próbaképp "elmegyek az Operába" én is. :)

Squito

Quote from: sirtomiÉn most ki akarom majd próbálni az Operát is. Most FF-et használok, de elégsokszor meghal és nem tudom miért.

Mekkora a FF gyorsítótára és milyen gyakran üríted?

sirtomi

Quote from: Kurosaki IchigoMekkora a FF gyorsítótára és milyen gyakran üríted?
Hogy mekkora azt nem tudom, de idõnként szoktam üríteni.
Változó hogy mitõl hal meg. Van hogy elsõ indításra kifagy és legyilkolja az egész gépet. Vannak olyan oldalak amiktõl szintén meghal. És van hogyha sok ablakot nyitok meg egyszerre, akkor nagyon belassul, aztán elszáll és alt+ctrl+del -el lehet csak lelõni.

Squito

Quote from: sirtomiHogy mekkora azt nem tudom, de idõnként szoktam üríteni.
Változó hogy mitõl hal meg. Van hogy elsõ indításra kifagy és legyilkolja az egész gépet. Vannak olyan oldalak amiktõl szintén meghal. És van hogyha sok ablakot nyitok meg egyszerre, akkor nagyon belassul, aztán elszáll és alt+ctrl+del -el lehet csak lelõni.
Nekem ilyen gondom csak a könyvtárban szokott lenni, mivel a nagyokos rencergizda beállított 100 megás lemezkvótát, amit a böngészõk 1-2 óra alatt telepakolnak és mivel egy szabad bájt se marad, szegényke nem tud mit kezdeni vele. Mindenhol máshol jól mûxik a dolog. Iskolában például mehet 6-10 ablak (fül), akkor se hal meg. A FF gyorsítótárának méretét a Beállítások -> Adatvédelem részlegben tudod megnézni.

TurboK

Quote from: Fazékmitõl van az hogy pár VBR file-nál meghülyül a winamp és az eredeti hossz sokszorosát jelzi a playlist-en? valahogy lehet ezt orvosolni? köszi

edit: gyorsan kipróbáltam foobar2000-el is, hogy ne ez legyen az elsõ válasz hogy térjek át erre, és ez ugyanazt a téves idõt jeleníti meg a számok mellett, de a lejátszási csúszkával, csak arányosan a szám tényleges hosszáig tudok a számban pörgetni, ha mögé pörgetek, akkor ugrik a következõre foobar-ban... érdekelne mi okozhatja ezt a mókás problémát ezekben az mp3 file-okban :confused:
foobar2000 -> jobbclick menu -> Fix MP3 Header
ha nincs szerencséd akkor lehet hogy még jobban elcseszi a fájlt, de nekem még soha nem okozott gondot (egy biztonsági másolat azért nem árt).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboKfoobar2000 -> jobbclick menu -> Fix MP3 Header
ha nincs szerencséd akkor lehet hogy még jobban elcseszi a fájlt, de nekem még soha nem okozott gondot (egy biztonsági másolat azért nem árt).
OK, Köszi egy próbát megér. :)

Fazék

Kérdés:
XP újratelepítve, szép és djönörû, mint mindig, de Total Commander-ben nem tudjátok véletlenül, hogy milyen beállítástól függ az a lehetõség, hogy bárhová (a file és könyvtárakon kívül) az adott fülben duplán kattintok, akkor abba a könyvtárba belép ill. azt a programot megpróbálja elindítani, amelyiken éppen a kurzor hagyva lett? Csak mert így kényelmesen lehetett gyorsan ki-/belépegetni a könyvtárak között egérrel is, nem kellett mindig fölvinnem a [..]-ra a kilépéshez (mert ugyebár alapból a [..]-on áll a kurzor egy könyvtárba való belépéskor).
Remélem érthetõ mit zagyválok... :o

Fazék

Nem talált valamelyikõtök véletlenül Cowboy Bebop Ask DNA feliratos posztert/wallscrollt (vagy akár csak egy nagyfelbontású képet)? Mert idióta Nakedape barátomnak azt kéne adnom szülinapjára, de sehol se találok ilyet... :(
Elõre is kössssz.

Necrid^

Kérdés : Neketek megy-e az Anime-shrine bit tracker oldala?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: NecridKérdés : Neketek megy-e az Anime-shrine bit tracker oldala?
A fõoldal és a 2-es tracker oldal mûködik, de az egyes tracker nálam se töltõdik be jelenleg. Lehet hogy frissítik? :)

Necrid^

Quote from: FazékA fõoldal és a 2-es tracker oldal mûködik, de az egyes tracker nálam se töltõdik be jelenleg. Lehet hogy frissítik? :)
Reméljuk hogy frissítik :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Tyrael

Quote from: FazékKérdés:
XP újratelepítve, szép és djönörû, mint mindig, de Total Commander-ben nem tudjátok véletlenül, hogy milyen beállítástól függ az a lehetõség, hogy bárhová (a file és könyvtárakon kívül) az adott fülben duplán kattintok, akkor abba a könyvtárba belép ill. azt a programot megpróbálja elindítani, amelyiken éppen a kurzor hagyva lett? Csak mert így kényelmesen lehetett gyorsan ki-/belépegetni a könyvtárak között egérrel is, nem kellett mindig fölvinnem a [..]-ra a kilépéshez (mert ugyebár alapból a [..]-on áll a kurzor egy könyvtárba való belépéskor).
Remélem érthetõ mit zagyválok... :o
a home gombbal felugrik a kurzor a ..-ra, illetve a backspace-cel egybõl feljebb lép 1 könyvtárral, belelépni meg ugye az enterrel lehet.

Tyrael

Fazék

Quote from: Tyraela home gombbal felugrik a kurzor a ..-ra, illetve a backspace-cel egybõl feljebb lép 1 könyvtárral, belelépni meg ugye az enterrel lehet.

Tyrael
de sztem van hogy az ember lusta a billentyûzethez nyúlni, az egér meg kéz alatt van és ilyenkor kényelmesebb lenne, hogy szinte akárhova duplakattintok belép abba a könyvtárba/elindítja azt a file-t, amin kurzor állt. de ha senki sem tudja mitõl csinálhatta ezt az elõzõ Total Commander-em, akkor hát ez van, csak egy kényelmi funkció volt, nem fogok meghalni hiányában :)

Tyrael

Quote from: Fazékde sztem van hogy az ember lusta a billentyûzethez nyúlni, az egér meg kéz alatt van és ilyenkor kényelmesebb lenne, hogy szinte akárhova duplakattintok belép abba a könyvtárba/elindítja azt a file-t, amin kurzor állt. de ha senki sem tudja mitõl csinálhatta ezt az elõzõ Total Commander-em, akkor hát ez van, csak egy kényelmi funkció volt, nem fogok meghalni hiányában :)
nekem ilyen esetben a bill. kényelmesebb: nem kell huzkodni, meg ilyesmi :)
amugy ha 5 gombos az egered, akkor 4. 5. gombbal is lehet elõre hátra lépkedni. :)

Tyrael

m46u5

#255
Quote from: Fazékde sztem van hogy az ember lusta a billentyûzethez nyúlni, az egér meg kéz alatt van és ilyenkor kényelmesebb lenne, hogy szinte akárhova duplakattintok belép abba a könyvtárba/elindítja azt a file-t, amin kurzor állt. de ha senki sem tudja mitõl csinálhatta ezt az elõzõ Total Commander-em, akkor hát ez van, csak egy kényelmi funkció volt, nem fogok meghalni hiányában :)
Hadd kérdezzek már valamit, mert ugyan az eredeti kérdést sem értettem, de ez már fõleg nem fogom agyilag. Szituáció: Fogom gyönyörû formatervezett egerem, kecsesen kattintok kétszer a TC-ben egy mappán, majd belépve azonnal elindítja a kurzor alatt lévõ (jobb esetben) programocskát. Kérdem én mi van ha a kurzor pozíciója nem egyezik meg a könyvtár belépésekor az elindítani kívánt program futtatásához szükséges indítófájljának pozíciójával? Melyre szerintem nagy az esély - lévén szinte kizárt, hogy mindig egyazon pozícióban legyenek. Pl: C:\WINDOWS mappa nálam 8. a sorban. Rákattintok kétszer, és belépvén a NOTEPAD.EXE-t szeretném futtatni. Ez több dolog miatt sem fog egybõl sikerülni: Ha nem mozatom el az egeret (8. pozícióban akarom hagyni), csak egy $NtUninstallKB883939$ mappát fogok találni. Ha esetleg használom a görgõ funciót az egeren (még mindig nem akarom elmozdítani a 8. pozícióból), hogy lefelé menvén megtaláljam az .exe filét, akkor sem biztos hogy a görgetés folyamán abba a pozícióba fogom tudni "mozgatni" az .exe-t (ok tudom be lehet állítani, hogy görgetés folyamán mennyit lépjen, ami most nálam 3, de nem kívánom ezt állítgatni, mert máshol fontos, hogy gyorsan tudjak görgetni). Kérdem én akkor most, hogy fogom elindítani a NOTEPAD.EXE-t ezzel a kívánt módszerrel?
Légyszi írj le egy szituációt, mert nincs rálátásom a problémára. (De lehet hogy egyszerûen csak gyenge a felfogásom :))

Amúgy én ilyen esetekre szoktam használni azt a gyorsbillentyûs funkciót, hogy lenyomom a CTRL+ALT billentyûket, s elkezdem begépelni az adott file nevét (jelen esetben a notepad szócskát), mely ebben az esetben azonnal oda fog ugorni, lévén nálam nincs "n" betüvel kezdõdõ mappanév, ahová elõször tudna ugorni a TC. Ja a másik meg: minek egy ilyen filekezelõben egeret használni??? Sokkal gyorsabb, és egyszerûbb csupán a billentyûzettel csinálni mindent - egy intézõben el tudom képzelni, hogy gyorsan lehet dolgozni az egér segítségével, de itt felesleges. Lehet, hogy egy kicsi gyakorlás kell, illetve jó ha az ember tud gépelni, de persze nem szükséges.

m46u5
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Fazék

#256
Na akkor :) Én ott szoktam volt kihasználni ezt a funkciót, amikor billentyûzeten ráál pár gombra a bal kezem, amiket használni akarok néhány könyvtáronként, de nem akarnám elmozdítani, mert lusta vagyok és rajta állok a billentyûkön az ujaimmal. mondjuk van egy mappában sok könyvtáros/archív file-om. mindegyikbe bele akarnék nézni, hogy kell e akármit csinálnom vele. egérrel duplakatt belelépek (ez egész gyorsan megy, CS-ben fejlövésre kalibráltam a kezem :haha: - kis nagyképûség talán belefér :D), gyors rápillantás a belsejére és ilyenkor ugyebár se az egér nem áll a '..'-on se a kezem nem akar elmozdulni, se backspace, se akármi felé, hát szépen az egérrel akárhova file-al nem kitöltött helyre kattintva olyanként hatott, mintha a '..' -ra kattintottam volna fölül, (mert ugyebár belépéskor azon állapodott meg a kurzor,) vagyis szépen kilépett az adott könyvtárból/tömörített file-ból (gyakran egérmozdítás nélkül, ha kevés file volt benne és így ráadásul nagyon közel is maradtam az következõ megnézendõ könyvtárhoz/tömörített file-hoz) és léptem be a következõbe :)
jogos kérdés: ha egyszer olyan jól pozícionálom az egeret, akkor miért nem tudok simán a ..-ra kattintani? Hát mert valami fura akármi folytán, arra -10-zel dobok és az esetek felében, csak az érem el, hogy immár név szerint lesznek a file-ok rendezve :rolleyes: :D

És nagyon jól tudom, hogy billentyûzettel egyszerûbb szinte minden, de átkozott programozókkal nem vagyok hajlandó errõl vitázni, mert tudom hogy mániátok az egér minél kevesebb használata és az errõl való mások meggyõzése is :haha: én lusta vagyok, szeretem az egeret :hehe: ;)

bár vszleg áttérek tényleg erre a 4.-5. gomb megoldásra, csak meg kell szokni, hogy végre ilyen egerem van.

(és szintén ne tegyétek föl a kérdést, hogy miért nem a kurzorokon és enter-en van a jobb kezem, hisz az biztos gyorsabb lenne, nem tudom, nem is érdekel. egyszerûen rákérdeztem, hogy tudja-e bárki is, hogy ezt miért csinálta az elõzõ TC-m és az új miért nem, oké? :) )

Tyrael

ízlések és pofonok
eredeti kérdést passzolom :)

Tyrael

m46u5

Quote from: Fazék...jogos kérdés: ha egyszer olyan jól pozícionálom az egeret, akkor miért nem tudok simán a ..-ra kattintani? Hát mert valami fura akármi folytán, arra -10-zel dobok és az esetek felében, csak az érem el, hogy immár név szerint lesznek a file-ok rendezve :rolleyes: :D
Akkor mégiscsak finomítani kellene azt a CS-s fejlövést  :D
Amúgy meg lehet rengeteg gyorsbillentyût definiálni:
Total Commander -> Beállítások -> Általános Beállítások... -> Vegyes (uccsó) -> Gyorsbillentyûk beállítása-nál olyan kombinációt állítasz be amilyet akarsz. Az "visszalépés" funkció amúgy nagyjábol a legördülõ lista közepén van a [__________Navigation__________] alatt mindjárt az elsõ az: cm_GotoPreviousDir (Go back) néven.
Ha pedig azonos kiterjesztésû fileokat akarsz csak piszkálni használd a Ctrl+F12 kombinációt, és csak azokat fogja mutatni az összes mappában ahová belépsz (Ctrl+F10-zel tudod visszaállítani, ill a Ctrl+F11 csak a futtatható dolgokat mutatja (*.exe, *.com, *.bat, *.pif, *.cmd)

m46u5
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Fazék

Quote from: m46u5Akkor mégiscsak finomítani kellene azt a CS-s fejlövést  :D
Amúgy meg lehet rengeteg gyorsbillentyût definiálni:
Total Commander -> Beállítások -> Általános Beállítások... -> Vegyes (uccsó) -> Gyorsbillentyûk beállítása-nál olyan kombinációt állítasz be amilyet akarsz. Az "visszalépés" funkció amúgy nagyjábol a legördülõ lista közepén van a [__________Navigation__________] alatt mindjárt az elsõ az: cm_GotoPreviousDir (Go back) néven.
Ha pedig azonos kiterjesztésû fileokat akarsz csak piszkálni használd a Ctrl+F12 kombinációt, és csak azokat fogja mutatni az összes mappában ahová belépsz (Ctrl+F10-zel tudod visszaállítani, ill a Ctrl+F11 csak a futtatható dolgokat mutatja (*.exe, *.com, *.bat, *.pif, *.cmd)

m46u5
váó! az ember minden nap tanul valamit, köszi :D

Djinn

Igazán nem akarok beleszólni, de szereteném megjegyezni, hogy itt egy hatalmas tévedés történt. A programozók NEM átkozottak!!! :hehe:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Darkstar

Letöltöttem az animesddicts-ról az FMP szinkronját. A kérdés: le lehet-e játszani külsõ hangsávként a szinkront, és ha igen, hogyan. Régebben azzal bohóckodtam, hogy a hang ment mediaplayerben, és próbáltam vele összelõni a képet. Biztos van ennél jobb módszer, tömörítésnek meg most nem akarok nekiálklni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Quote from: Darkstartömörítésnek meg most nem akarok nekiálklni.
Ha a szinkron mp3-ban van és megfelelõ az fps-e, akkor nem kell tömörítened sem. Egyszerûen belerakod a hangot direct stream copy-val a video mellé VirtualDub-bal. :)

Tyrael

mplayer-rel lehet külön hangsávot lejátszani a kép mellé, lehet idõzíteni is, de egyszerûbb alávágni a hangot, mint ahogy elõttem is mondták, mert azt csak 1szer kell megcsinálni.
direct stream copy a képnek, hangnál benyomod külsõ fájlból, utána még max interleavinggel össze kell illeszteni a kép és a hang kezdését, aztán ha egyezõ az fps, akkor kész is
elmented és gyia
Jah, virtualdub-ról beszéltem

Tyrael

Darkstar

Érdekes, hogy a legújabb BSplayer nem hajlandó lejátszani a Fomoffu mkv-t, míg az egyel korábbi simán. Ötletek?
Nemsokára aláteszem a hangot. Köszönöm a tippeket. (/ :lame:, el is felejtkeztem a direct stream copy-ról  :rolleyes: )
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soy

erdekelne hogy a Full Moon manga tovabb megy mint az anime vagy sem ?!

-----------------
~ACT 12.0~


" Neither Happiness          
            Nor Sadness             
            is Ever               
                 Permanent "  
-----------------


Nyüzsi

Sziasztok!

Tudom, hogy nem szeretitek a hülye kérdéseket, de elgalább hadd röhögjetek egy jót, én meg hátha okosodom... :jee:
Szóval meg tudja valaki mondani, hogy  az FTP-n mi történt az MP3 könyvtárral? (Mert ha jól emlékszem régen volt.)..
Ha most nagy hülyeséget mondtam akkor bocsi.. :P

Darkstar

Quote from: NyüzsiSziasztok!

Tudom, hogy nem szeretitek a hülye kérdéseket, de elgalább hadd röhögjetek egy jót, én meg hátha okosodom... :jee:
Szóval meg tudja valaki mondani, hogy  az FTP-n mi történt az MP3 könyvtárral? (Mert ha jól emlékszem régen volt.)..
Ha most nagy hülyeséget mondtam akkor bocsi.. :P
Törölték, jogi problémák miatt. Keress rá a fórumban, van topicja.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nyüzsi

Arigato gozaimasu!

Mondjuk sajnálom nagyon. Olyan jó dalok voltak fenn!!  :bruhuhu:

Shugaru

bocs de lenne egy kérdésem tegnap felléptem az ftp-re és találtam fent 5 uj animet mára viszont eltüntek
tud roluk valaki valamit?