Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

chilip

#1830
köcce :) megvárom míg IRCn lejön a Dennou Coil OP-ja és aztán átültetem ezt a gyakorlatba :D

ed.: nem jött be :P nem néztem meg a kábelét hogy rá tudom-e egyáltalán dugni a kártyára, mer ez régebbi monitor (vagy 4-5 éves) :)

Kuroi Tenshi

A kártyádhoz biztos adtak dsub-dvi átalakítót is...

Én

Erm... Június közepén mennénk spanyolba, anyám ma foglalta le a szállást. Előreltása odáig már nem terjedt ki, hogy repülőjegyet is vegyen hozzá, vagy legalább akkorra foglaljon, mikor indul járat (instant facepalm). Nagyon nem vagyok ott a témában, csak néhány név ugrik be, Wizz Air meg ilyenek... Nem tudtok ajánlani valamit ahol sűrűn van járat és olcsó, ezen kívül? Az nem baj, ha mondjuk ki kell menni bécsbe a felszálláshoz.

Nemesis666

császtok és ost találtam erre az oldalra de netudom hogy lehet letölteni.Annyit tudok hogy van alami ftp és azt kell kitölteni.Az megvolt de azt írja ki hogy kapcsolódási hiba.A totált is most töltötte le.Nem nagyon értek a gépekhez de remélem valaki tud sgíteni.                 Fontosak nekem az animek

Én


Kuroi Tenshi

#1835
-> japán játékok.

Quote from: Baggio on 2008-03-06, 01:23:00
ok átrakom oda, köszi
Nem, nem úgy értettem, hogy rakd át oda, hanem hogy nézd meg
azt a topicot, már párszor ki lett ott tárgyalva, hogyan kell ezeket
működésre bírni :lul:

Baggio

ok átrakom oda, köszi

Kvikveg

#1837
Tokjo. Valaki forditsa mar le nekem angolra, hogy "szamitogepes munkatars".
Meg hogy "oprativ igazgato". Nem managing, mert az a fonokom... (ugyvezeto).
En ugyfelekkel rizsazok, meg ajanlatot adok ki, meg nezem a termek elkeszulte hogy halad kb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Tokjo. Konkretan ird le, hogy mit is ertesz alatta, mert
tobb foglalkozas is lehet szamitogepes munkatars :)

Kvikveg

#1839
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-10, 00:52:40
Tokjo. Konkretan ird le, hogy mit is ertesz alatta, mert
tobb foglalkozas is lehet szamitogepes munkatars :)
Az konkretan besegites honlappal (tartalmilag es szerkezetileg is), Corel,Photoshop, Visio, Maya rajzok/kepek, help doksi irasa, emailek tomege, stbstb. Adott esetben kis .bat file irogatasa... C programba kis beleirogatas...
Szoval kis ceg csinald amit ersz.
Igazabol nem szo szerint muszaj, csak a magyar cim ez a szerzodesemben.

(Az operativ izgato csak iden ota van.)
Tokjo, fonokom az ugyvez ig., ami a honlapon managing, de sztakiban executive, es az operativ lenne a managing valoszinuleg... Pffhh...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga


kikuchiyo

operative exciter, computational goodworkerperson
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2008-03-10, 01:13:10
Quote from: Kvikveg on 2008-03-10, 00:54:18
operativ izgato
:D
Gondoltam, hogy tetszeni fog. XD

Quote from: kikuchiyo on 2008-03-10, 01:30:40
operative exciter, computational goodworkerperson
:lol:

Operational director eleg baromul hangzik, mint valami hadi poszt, meg a computational coworker is. Az elobbi meg talan ok, az utobbi tuti okorseg.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu



Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2008-03-10, 00:54:18
Az konkretan besegites honlappal (tartalmilag es szerkezetileg is), Corel,Photoshop, Visio, Maya rajzok/kepek, help doksi irasa, emailek tomege, stbstb. Adott esetben kis .bat file irogatasa... C programba kis beleirogatas...
Szoval kis ceg csinald amit ersz.
Igazabol nem szo szerint muszaj, csak a magyar cim ez a szerzodesemben.
Marpedig a szamitogepes munkatars nem kategoria, hiaba van a
szerzodesben. Mondjuk pl support website designer? Vagy
-goodworkerperson, ahogy Kiku is írja :D

Quote from: Zsiga on 2008-03-10, 01:13:10
Quote from: Kvikveg on 2008-03-10, 00:54:18
operativ izgato
:D
Nice catch, lol.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-03-10, 01:37:37
Quote from: Kvikveg on 2008-03-10, 00:54:18
Az konkretan besegites honlappal (tartalmilag es szerkezetileg is), Corel,Photoshop, Visio, Maya rajzok/kepek, help doksi irasa, emailek tomege, stbstb. Adott esetben kis .bat file irogatasa... C programba kis beleirogatas...
Szoval kis ceg csinald amit ersz.
Igazabol nem szo szerint muszaj, csak a magyar cim ez a szerzodesemben.
Marpedig a szamitogepes munkatars nem kategoria, hiaba van a
szerzodesben. Mondjuk pl support website designer? Vagy
-goodworkerperson, ahogy Kiku is írja :D

Quote from: Zsiga on 2008-03-10, 01:13:10
Quote from: Kvikveg on 2008-03-10, 00:54:18
operativ izgato
:D
Nice catch, lol.
Van barhol kategorialista??!
Support computer whatever?
Sejtettem, hogy tetszeni fog.  :ejnye:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Executive director vagy egyszerűen executive officer lenne a legjobb fordítás az igazgatóra, a számítógépes munkatársra pedig az "IT associate" a legpontosabb elnevezés imo.

Kvikveg

Quote from: Xzone on 2008-03-10, 02:24:37
Executive director vagy egyszerűen executive officer lenne a legjobb fordítás az igazgatóra, a számítógépes munkatársra pedig az "IT associate" a legpontosabb elnevezés imo.
Koszonom, kivalo!  :tezsvir:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

strike

CS all :D
Tud valaki egy jó felirat leszedő oldalt?
Vagy az is elég lenne ha a-> Goshuushou-sama Ninomiya-kun ucsó 3 részéhez tudna valaki valamilyen feliratot ajánlani...
Előre is thx :lol:

Próféta

A nyomozás lépései:

1. http://anidb.net/
2. http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5188 (itt látod, hogy ki csinál angol feliratot)
3. http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=group&gid=4342
4. http://www.animeyoshi.net/ (itt van részletes leírás a botjaikhoz, torrentjeikhez)
5. És ezt legközelebb egyedül is meg tudod majd csinálni.
6. ? ? ?
7. Profit!
+1: mi olyan vicces amúgy?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta


Lt. Simoan Blarke

Nem tudok jobb helyet, úgyhogy itt kérdezem: térképkészítő programot keresek, amivel lehessen például bolygótérképeket rajzolgatni, érzékletesen-ízlésesen lehessen rá barna-zöld árnyalatokat szórni, stb. Photoshop tudásom nulla, egyelőre nem is érne ennyit a dolog. Guglit próbáltam, célirányosan ilyet nem leltem.
Amire kéne: most speciel egy mocsár-bolygóhoz akarok viszonylag normálisan kinéző térképet rajzolgatni. Az a baj, hogy hiába rajzolom meg kézzel és scannelem be, nem tudom beszínezni.
Plusz, jó lenne, ha tudna véletlenszerű bolygó-térképeket generálni, de ha erre külön programot tud valaki mondani, annak is nagyon tudnék örülni :D (Fizikai, ökológiai stb. pontosság nem igazán érdekel.)
:merci:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

Öööö... Megprobalhatok neked photoshop tutorialt irni. Illetve kerdes, hogy ilyen "kockakra felbontott" tipusu kell vagy folyamatos jellegu? Es mekkora ha kockas?
Vagy megmondod milyen tipusu teruletek lehetnek, csinalok kis fileokat es vagy brush-t definialsz (5 perc se), vagy copy-paste stilussal nyomod a dolgot.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kvikveg on 2008-03-17, 20:16:41
Öööö... Megprobalhatok neked photoshop tutorialt irni. Illetve kerdes, hogy ilyen "kockakra felbontott" tipusu kell vagy folyamatos jellegu? Es mekkora ha kockas?
Vagy megmondod milyen tipusu teruletek lehetnek, csinalok kis fileokat es vagy brush-t definialsz (5 perc se), vagy copy-paste stilussal nyomod a dolgot.
Életemben egyszer nem volt ps a kezemben, szóval ezt ha magyarul elmagyaráznád, akkor talán válaszolni is tudnék... :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga


Kvikveg

Ha a mapmage nem jo, szolj vissza... ^^
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Zsiga on 2008-03-17, 20:34:31
Blarke : http://www.mapmage.com/
köszi, ezt megtaláltam már egy ősrégi guru kapcsán, de ez nem egészen jó arra, amire nekem kéne (plusz a Worldmage, ami erre jó lenne, az még demo is... például szigetvilágokat tök jól lehet csinálni vele, azt látom, de nem arra kell). lehet elkezdek keresni SW planet artokat meg kukkolni NASA honlapot, csak az a baj, hogy nekem valami ilyen típusú térképek kreálására alkalmas stuff kéne, me ezen látszik a teljes bolygófelszín. vagy ilyen. (ez volt az eredeti elképzelés, ez jó sötét színű is.) nem igaz, hogy nincs valami olyan, mint a Civ-ben a map generator :D

Quikcy-chaaaan, szólok vissza :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

#1858
Megneztem a peldakat. Meg toronyora lanccal...
Civ-eset nem ismerem.
Viszont valahol hasznaltam olyat, ahol lehet felszint kiemelni-benyomni, de hol a francban... Transport Tycoon, lehet az? Kicsit 3Dben latszott. De az meg nem egesz bolygofelszin. Mmmm...
Terragennel tudsz ilyet csinalni, ez pl random terkep, valasztott kameranezet, viszont lehet "vegtelenbol" nezni. Es ez jol szinezheto magassag fuggvenyeben. Es van view/sculpt, bar mivel kozvetett kezelesu, es a kezelheto terulet mereterol nincs sok informaciom, mert nem sokat hasznaltam. Most beleneztem, es tulkepp kozepes teruletekre OK volt.

edit: pelda uploading.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kvikveg on 2008-03-17, 21:54:51
Megneztem a peldakat. Meg toronyora lanccal...
hát kábé, de sajnos maximalista pöcs vagyok :D
Quote from: Kvikveg on 2008-03-17, 21:54:51Civ-eset nem ismerem.
kábé olyan szintű térképeket generál, mint az első kép... csak kicsit korlátozottak a lehetőségek benne (meg azokat még mindig finomhangolni kéne, és nem tud pölö mocsarat)
Quote from: Kvikveg on 2008-03-17, 21:54:51Viszont valahol hasznaltam olyat, ahol lehet felszint kiemelni-benyomni, de hol a francban... Transport Tycoon, lehet az? Kicsit 3Dben latszott. De az meg nem egesz bolygofelszin. Mmmm...
Terragennel tudsz ilyet csinalni, ez pl random terkep, valasztott kameranezet, viszont lehet "vegtelenbol" nezni. Es ez jol szinezheto magassag fuggvenyeben. Es van view/sculpt, bar mivel kozvetett kezelesu, es a kezelheto terulet mereterol nincs sok informaciom, mert nem sokat hasznaltam. Most beleneztem, es tulkepp kozepes teruletekre OK volt.
mutatott kép hogy néz ki jó messziről?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster