Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-06-26, 19:23:12
Plusz normál wide film a wide monitoron is ad alul-felül fekete csíkot.
de jóóóóóóóval elviselhetőbbet, mint amit 4:3/5:4-es monitoron tapasztal az ember :)
eleinte pár játék (és az ati kártyám miatt) én is bántam egy kicsit a wide vételt, de most már (nvidia kártyával) a világért nem térnék vissza a "hagyományos" képarányú monitorra :)

Kvikveg

#1981
"A Munka Törvénykönyve 30 napban határozza meg a felmondási idő hosszának minimumát, 1 évben a maximumát. Ettől sem a munkaszerződés, sem pedig a kollektív szerződés nem térhet el"
Nem tudja valaki, hogy ha pl nekem 2 honapot akarnak adni, de en csak egyet akarok meg ott lenni akkor mi van? Itt csak a "minel hosszabb annal jobb" leiras van.

Hajaj, ha ez igaz, nem leszek boldog:
"munkavállalói rendes felmondásnál nincs felmentési idő a felmondásin belül, így az egészet le kell dolgozni."
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2008-06-27, 00:59:45
rendes felmondás
És a nem-rendes (rendkívüli)? ;)
Nem jársz be dolgozni, rúgjanak ki ;D

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-27, 03:12:57
Quote from: Kvikveg on 2008-06-27, 00:59:45
rendes felmondás
És a nem-rendes (rendkívüli)? ;)
Nem jársz be dolgozni, rúgjanak ki ;D
:lol: A kis radikalis.
A rendkivuli korulmenyei masok.
Es van egy olyan tippem, hogy ha nem jarok be dolgozni fizethetek karteritest es kicsit vonakodva fogjak kiadni a papirjaimat. :D
Nem jogi oldalon meg azert teso egyik resztulajdonos, megsem kene kiszurni vele. XD
Valoszinunek tartom a kozos megegyezest, vagy egyszeruen juliusban dolgozom es a megfelelo mennyisegu szabit a vegere kiveszem. Az pont 5 nap. Felfele kerekitve...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

3 évente lehet azt hiszem +15 napra igény tartani, de ez csak emlék valakitől, tehát nem tuti, mindenestre ha nics papírod róla és nem dolgoztál ott rengeteget, akkor nem hiszem h kérhetnek többet 1 hónapnál.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Manitu

Quote from: Nakedape on 2008-06-27, 15:11:43
3 évente lehet azt hiszem +15 napra igény tartani
Igazából ezt a munkaszerződésben szokás rögzíteni, általános szabály tudtommal nincs rá. Két élű fegyver ez, mert ha a cég túl sokat mond, az rá is vonatkozik, ha ő akarna megszabadulni tőled :D


Kvikveg

Quote from: Manitu on 2008-06-27, 19:12:51
Quote from: Nakedape on 2008-06-27, 15:11:43
3 évente lehet azt hiszem +15 napra igény tartani
Igazából ezt a munkaszerződésben szokás rögzíteni, általános szabály tudtommal nincs rá. Két élű fegyver ez, mert ha a cég túl sokat mond, az rá is vonatkozik, ha ő akarna megszabadulni tőled :D
Torveny szerint min 30 nap es a fent emlitett oldalon ott van listaba szedve, hogy hany ev utan plusz hany nap.

Quote
A Munka Törvénykönyve 30 napban határozza meg a felmondási idő hosszának minimumát, 1 évben a maximumát. Ettől sem a munkaszerződés, sem pedig a kollektív szerződés nem térhet el  .

A harmincnapos felmondási idő meghosszabbodik  a munkáltatónál munkaviszonyban töltött

   1. három év után öt nappal,
   2. öt év után tizenöt nappal,
   3. nyolc év után húsz nappal,
   4. tíz év után huszonöt nappal,
   5. tizenöt év után harminc nappal,
   6. tizennyolc év után negyven nappal,
   7. húsz év után hatvan nappal.
Kozos megegyezessel persze lehet roviditeni, de ha te mondasz fel vegig kell dolgoznod (ha a munkaado tudja hogy nem fogsz mindent beleadni nyilvan nem fog ottartani), ha o mond fel neked a fele idore atlagfizetesedet kapod es nem kell dolgoznod. Vedi a munkaadod es a dolgozot is. Ha jol ertelmezem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Quote...
Bejelentem, hogy a munkáltatónál 2008 év január hó 1. napjától fennálló, határozatlan időtartamú munkajogviszonyomat, a Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. tv. 89–92. § rendelkezései alapján, 2008 év július hó 2. napján kezdődő, 30 napos felmondási idővel, 2008 év augusztus hó 1. napjára,
RENDES FELMONDÁSSAL MEGSZÜNTETEM
...
Ekkor ha jol latom aug 1en mar nem lesz veluk munkaviszonyom?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu



Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Ne a függönyt nézd a monitor mellett :Đ

Csíkok? Valami pontosabb leírás, esetleg screenshot?

teraflare

Quote from: _Anime Wynter_ on 2008-07-16, 04:59:49
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-16, 02:55:37
Ne a függönyt nézd a monitor mellett :Đ

Csíkok? Valami pontosabb leírás, esetleg screenshot?

Nézem a Code Geass-t, és a Videó mellett jobb oldalt egy csomó függőleges csík van. Ezeket hogy lehet eltűntetni?
Egy A4-es spirál a monitor szélére?
Amúgy esetleg codek csere?

Solid Snake

Quote from: teraflare on 2008-07-16, 10:25:26
Quote from: _Anime Wynter_ on 2008-07-16, 04:59:49
Nézem a Code Geass-t, és a Videó mellett jobb oldalt egy csomó függőleges csík van. Ezeket hogy lehet eltűntetni?
Amúgy esetleg codek csere?

Combined Community Codec Pack
Nekem csak ez a codec pack van fent, és az összes anime tökéletesen megy.

Soldier

Quote from: _Anime Wynter_ on 2008-07-16, 12:34:40
Nekem valamilyen kodekem volt, csak letöröltem, mert akkor meg késett, és akadozott a képkocka  ^^"

probald azzal amit Snake irt, de ha szagatott meg stb , akkor akár azis lehet h gyenge hozzá a géped nem?!, ha jol tudom Code Geass-böl a legtöbb eleg "vasigénylö" verzio

Soldier

nem tudjatok most a chellonal van vmi adatforgalom korlat ennél silver csomagnál[10/2Mbit]? oldalon nem talaltam , és vmi ilyen 250gb féleségre emlekszem aztan 270nal tartok már most :| , szvl jo lenne tudni :redface: ?!

Moha

Ha három egymást követő hónapban nem haladod meg a 900GB forgalmat, akkor nincs semmi probléma.
3 havi átlag alapján vizsgálják (3x300 GB).
Egyszóval: nem gáz, ha most 270-nél vagy, sőt még az sem, ha átléped a 300-at. Lényeg, hogy 3 egymást követő hónapban összesen a 900-at ne lépd túl. :)

Soldier

Quote from: Moha on 2008-07-16, 22:21:28
Ha három egymást követő hónapban nem haladod meg a 900GB forgalmat, akkor nincs semmi probléma.
3 havi átlag alapján vizsgálják (3x300 GB).
Egyszóval: nem gáz, ha most 270-nél vagy, sőt még az sem, ha átléped a 300-at. Lényeg, hogy 3 egymást követő hónapban összesen a 900-at ne lépd túl. :)
ooh értem , köszi

Én

Azt szeretném megkérdezni, hogy a fentlévő Yu Yu Hakusho-hoz (amiből már a japán hangot is nehéz volt előcsalnom) van angol felirat? MPlayerrel nem tudtam megtalálni, BSPlayer és mpc még a másik hangsávot se találja meg. Azért kérdezem mégis, mert úgy rémlik, hogy régeben volt hozzá felirat.

Soldier

Quote from: Én on 2008-07-17, 01:29:04
Azt szeretném megkérdezni, hogy a fentlévő Yu Yu Hakusho-hoz (amiből már a japán hangot is nehéz volt előcsalnom) van angol felirat? MPlayerrel nem tudtam megtalálni, BSPlayer és mpc még a másik hangsávot se találja meg. Azért kérdezem mégis, mert úgy rémlik, hogy régeben volt hozzá felirat.

most neztem meg neked, van hozza eng felirat , az tálcán az óra mellet van egy olyan h Haali Media Splitter , es azon jobb klikk es ott kitudod valasztani. Gondolom fenn van nem,mmint sztem ha animezel ez mindenképp fen szokott lenni asszem :redface: ?! o.O

sirtomi

Quote from: Soldier on 2008-07-17, 04:05:29
most neztem meg neked, van hozza eng felirat , az tálcán az óra mellet van egy olyan h Haali Media Splitter , es azon jobb klikk es ott kitudod valasztani. Gondolom fenn van nem,mmint sztem ha animezel ez mindenképp fen szokott lenni asszem :redface: ?! o.O
Nálam nincs, azt se tudom mi ez :D

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-07-17, 09:26:43
Nálam nincs, azt se tudom mi ez :D
Detto. Én mplayert használok ott meg -aid meg -sid van. :D

Member

Ez CCCPnél jön elő, nem tudok, hogy más kodekek produkálják-e. :)

Soldier

hehe okis , cccp elött nekem KLC volt fenn az is csinalta asszem, bocsi akkor.

Én

Megvan, bocsi, elfelejtettem felrakni format utána CCCP-t :redface: Amúgy DirectVobSub van nekem.

Cloud

Ezt az AniDB-s aláírást el tudná valaki magyarázni hogyan kell beállítani, illetve használni? Mert nagyon érdekelne...(hogyan működik egyáltalán?) :merci:

Selmo

Alapvetően a saját AniDB-s adataiddal működik. Nem túl bonyolult, először is csinálsz egy profilt: http://sig.anidb.net/ A library fülön választasz egy képet, vagy feltöltesz sajátot, majd a signatures fülön ezt szerkeszted. A kód alapvetően ilyesmi lesz:

<signature>
    <variables>
      <default element="text" name="face" value="proggytiny"/> a betűtípus beállításai
    </variables>
  <layout>
   <text position="10x15"> ez mondja meg hová tegye a szöveget pixelben
      <line>{{ padding("Animes:", 10, "left") }} {{ $stat_mylist_acount }}</line> ez meg egy sor, a padding részben adod meg, mi legyen a megjelenő szöveg, ezt hová rendezze és az őt követő változó hány pixellel kövesse.
   </text>
  </layout>
</signature>


A használható változók listája: http://wiki.anidb.net/w/SigServer:Variables
Itt meg találsz jópár példát: http://wiki.anidb.net/w/SigServer:Examples
Ha az segít, az én aláírásom ennyire bonyolult: :P

<signature>
    <variables>
      <default element="text" name="face" value="proggytiny"/>
      <default element="text" name="size" value="12"/>
      <default element="text" name="color" value="#ffffff"/>
      <default element="text" name="line-space" value="1"/>
    </variables>
  <layout>
   <text position="10x15">
      <line>{{ padding("Animes:", 10, "left") }} {{ $stat_mylist_acount }}</line>
      <line>{{ padding("Episodes:", 10, "left") }} {{ $stat_mylist_epcount  }}</line>
      <line>{{ padding("File Size:", 10, "left") }} {{ round(($stat_mylist_fsize / 1024)) }}GiB</line>
      <line>{{ padding("Watched:", 10, "left") }} {{ $stat_anidb_ownviewedp }}%</line>
        <line>{{ padding("AniDB:", 10, "left") }} {{$stat_anidb_totalviewedp }}%</line>
   </text>
   <text position="115x15">
        <line> {{date("m.d.",$finishedwatching_id5_viewdate);}} {{truncate($finishedwatching_id5_aname,30,"..")}}</line>
        <line> {{date("m.d.",$finishedwatching_id4_viewdate);}} {{truncate($finishedwatching_id4_aname,30,"..")}}</line>
        <line> {{date("m.d.",$finishedwatching_id3_viewdate);}} {{truncate($finishedwatching_id3_aname,30,"..")}}</line>
        <line> {{date("m.d.",$finishedwatching_id2_viewdate);}} {{truncate($finishedwatching_id2_aname,30,"..")}}</line>
        <line> {{date("m.d.",$finishedwatching_id1_viewdate);}} {{truncate($finishedwatching_id1_aname,30,"..")}}</line>
   </text>
  </layout>
</signature>

A tökéletesség unalmas.

Cloud

#2006
 :he: :tezsvir:

Ok. Köszi megpróbálom összehozni. Igazóból anidb-re is most regiztem, és szépen lassan jelölgetem azokat az animéket amiket láttam.
Valahogy úgy akarom megcsinálni, hogy azt írja ki hogy mi az amit utoljára néztem,illetve hogy az  anidb-n lévő összes animéből mennyit láttam eddig. Illetve hogy azok amiket láttam, összesen mennyi időintervallumot tesznek ki.

Magától frissül az aláírás ha egy animét megjelölök anidb-n?

Selmo

Persze, hiszen az anidb-s sql szerverről szedi az adatokat.
És nincs duplapost.

A tökéletesség unalmas.

noriko

A Firefox bookmarkjait melyik mappában találom meg, lementeni backuphoz? Újra kéne raknom az XP-t... :/
"I wish I could, but I don't want to."

Draconire

C:\Documents and Settings\<nev>\Application Data\Mozilla\Firefox  (az application data rejtett)

Ha ezt a mappát lemented, majd a frissen felrakott FF ugyanezen mappáját lecseréled vele, minden beállításod, könyvjelződ, pluginod megmarad.