Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

motifator

http://java.sun.com/javame/downloads/sdk30.jsp
Ez mondjuk a teljes SDK, de van benne mobil emulátor is, amivel biztos tudod futtatni a JAR fájlokat.
De lehet, hogy ez elsőre elég bonyolult lenne, kicsit keresgélj még.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

MSN messenger helyettesítők közül melyik a legfunkciógazdagabb?
[reserved]

Nakedape

Quote from: NLZ on 2010-02-13, 00:15:23
MSN messenger helyettesítők közül melyik a legfunkciógazdagabb?
wow
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: NLZ on 2010-02-13, 00:15:23
MSN messenger helyettesítők közül melyik a legfunkciógazdagabb?
aMSN. Webcam, hanghívás, egyéni emotikonok, stb. Alapból tud mindent, ami kell.

NLZ

Milyen reg pucoló-helyrepofozó progit ajánlotok? Régen jv16 PowerTools-t használtam, úgy döntöttem, kipróbálnék most vmi mást. Win7x64 kompatibilis kell persze.
[reserved]

Cloud

Quote from: NLZ on 2010-02-28, 01:50:22
Milyen reg pucoló-helyrepofozó progit ajánlotok? Régen jv16 PowerTools-t használtam, úgy döntöttem, kipróbálnék most vmi mást. Win7x64 kompatibilis kell persze.
Ccleaner?
http://www.ccleaner.com/

Fazék

mintha említettétek volna, hogy lehet fórumlakót is ignore-ra rakni vhogy. profile-on belül csak a PM ignore-t találom így hirtelen.

Nakedape

Quote from: Fazék on 2010-03-21, 22:19:38
mintha említettétek volna, hogy lehet fórumlakót is ignore-ra rakni vhogy. profile-on belül csak a PM ignore-t találom így hirtelen.
már mondtam, hogy bocsánat
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2010-03-21, 22:23:35
Quote from: Fazék on 2010-03-21, 22:19:38
mintha említettétek volna, hogy lehet fórumlakót is ignore-ra rakni vhogy. profile-on belül csak a PM ignore-t találom így hirtelen.
már mondtam, hogy bocsánat
na erről beszélek.

IGNORE-t!!! gyorsan!

Selmo

Azzal is működik, de csak a default témában.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2010-03-21, 22:30:04
Azzal is működik, de csak a default témában.
áhá! thx. nem tudtam. hittem az ott leírt szövegnek, miszerint a tőle jövő személyes üzeneteket tiltja csak le. thx még1x

Kvikveg

#2711
Becs-nek van utvonalterv.hu-ja? Tomegkozlekedessel kene a-bol b-be eljutnom es az idok erdekelnenek.
edit:meglett.
Masik kerdes: honnan lehetne megtudni, hogy a Keletibol reggel 6kor indulo Dacia ami Becsbe megy mennyit szokott kesni? Megerkezestol 1 oram lenne eljutni valahova es nekem nem mindegy, hogy egy vagy fel oram marad odajutni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2010-03-28, 16:24:30
Masik kerdes: honnan lehetne megtudni, hogy a Keletibol reggel 6kor indulo Dacia ami Becsbe megy mennyit szokott kesni? Megerkezestol 1 oram lenne eljutni valahova es nekem nem mindegy, hogy egy vagy fel oram marad odajutni.
Kimész a Keletibe reggel hatkor és megkérdezed a rajta lévő kallert hogy mennyit szoktak átlagban késni. :)
De a MÁV információs telszámán is jó eséllyel megmondják, más kérdés hogy valószínűleg szépítenek rajta, míg a kallernek nem érdeke hazudni.

Darkstar

Meg egy ideje az elvira realtime írja, hogy az adott vonat mennyit késik.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2010-03-28, 16:24:30
Masik kerdes: honnan lehetne megtudni, hogy a Keletibol reggel 6kor indulo Dacia ami Becsbe megy mennyit szokott kesni? Megerkezestol 1 oram lenne eljutni valahova es nekem nem mindegy, hogy egy vagy fel oram marad odajutni.

Múlt héten mentem Bécsbe, egy percet sem késett, sőt, visszafelé
még a tervezettnél gyorsabban is ért be.

Kvikveg

Koszonom az infokat.
MAV informacio vonal tuloldalan egy durcas-morcos hang kozolte, hogy errol nincs adatuk.
Az elvira realtime kulfoldiekre nem irja... wow! Es irja! :D
KT: ez jo hir.
Megnyugodtam. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Hol lehet muanyag kis ablakot venni? A vizora ele kene, sima keret, ajtocska. Google frusztral, allandoan rendes ablakokat talal.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2010-04-03, 11:41:21
Hol lehet muanyag kis ablakot venni? A vizora ele kene, sima keret, ajtocska. Google frusztral, allandoan rendes ablakokat talal.
Tipp: plexi lapka, plexi lemez, plexi előlapos doboz, plexi műszerdoboz, stb.

Nakedape


?

Hollán Ernő utcában készült a kép
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

tud valaki nem olyan régi régi pénzt vevő helyet, kb 1960-89 közti meg millenniumi 2000 Ft-os
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga


Nakedape

piacok felmerültek bennem is, meg a petőfi csarnokos Bolha piac is, nemtom jobb rosszabb e egy antikváriumnál aki pénzzel is foglalkozik pl. igazábóla bban reménykedem, hogy hátha ismer valakit, megbízhatót stb, aki nem annyival baszik át:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Ért valaki weboldal-készítéshez?

Hogyan érdemes nekikezdeni egy pofonegyszerű, de pofás oldal összetákolásához, ha van némi alaptudásom flash, html, Java (de nem javascript) témakörben, de php nincs és alapvetően nem akarok 100 évet eltölteni az oldal elkészítésével?

Szeretnék videót és zenét feltenni tudni rá (NE linkeljen el máshová), kéne képgaléria és persze szövegek.
Ez kb tetszik (honlapszerkezetre):
http://www.betterfly.hu/

Szerintetek nekiálljak egy WYSIWYG editorral, vagy ilyen joomla meg mittudomén panelekből összeállítható oldallal érdemes bűvészkedni?

Ja és tudtok egy jó tárhelyet? [spoiler]:__devil: :muhahah:[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Annyit, amennyit a betterfly oldala tud, azt simán összedobod Photoshoppal meg mondjuk Dreamweaverrel. A Java tudásra nem igazán lesz szükséged, php meg aztán tényleg nem tart száz évig, ha csak egy szavazást vagy egy kontakt formot szeretnél, arra találsz kész szkripteket, amiket pár óra bűvészkedéssel bele tudsz hegeszteni az oldaladba.

Arra nagyon figyelj, hogy ha kontakt formot csinálsz, akkor védve legyen email injection ellen.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

Quote from: motifator on 2010-04-29, 16:20:48
Arra nagyon figyelj, hogy ha kontakt formot csinálsz, akkor védve legyen email injection ellen.
Arra is vannak kész PHP scriptek. :)

Amúgy a PHP alapjait tényleg nem nehéz megtanulni, ha a Java-hoz konyítasz valamennyit, akkor meg pláne, hasonló a szintaktika. Ajánlom a W3Schools-t a PHP (és bármi más web technológia) alapjainak elsajátítására. :)

... de használhatsz valami CMS-t is, csak az egy egyszerűbb oldal esetében ágyúval verébre megoldás.

Zsiga

Tulajdonképpen hardver, de inkább ide.

Van valakinek forrasztópákája, amit kölcsön tudna adni kb. kettő percre? A pulzoximéteremben elengedett az egyik smd forrasztása, és nem feltétlenül szeretném visszapostázni Hong Kong-ba emiatt...
Egy kb. 2mm-es alkatrészről van szó, közvetlenül az lcd mellett, szóval valami egészen kicsi és gyenge páka kellene.
(Pl.: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soldering_a_0402.jpg)
Alternatív megoldásként tud valaki olyan pillanatragasztóról ami vezeti az áramot? :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2010-05-02, 13:45:35
smd forrasztás

én a helyedben ilyet inkább szakemberre bíznék, pl.
ph-n vannak többen is, akik smd-s munkához megfelelő
eszközökkel és kézügyességgel rendelkeznek

Fazék

Quote from: Zsiga on 2010-05-02, 13:45:35
Tulajdonképpen hardver, de inkább ide.

Van valakinek forrasztópákája, amit kölcsön tudna adni kb. kettő percre? A pulzoximéteremben elengedett az egyik smd forrasztása, és nem feltétlenül szeretném visszapostázni Hong Kong-ba emiatt...
Egy kb. 2mm-es alkatrészről van szó, közvetlenül az lcd mellett, szóval valami egészen kicsi és gyenge páka kellene.
(Pl.: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Soldering_a_0402.jpg)
Alternatív megoldásként tud valaki olyan pillanatragasztóról ami vezeti az áramot? :)
én nem tudok ilyet adni, de ha gondolod, akkor megkérdezhetem, egyik munkatársam testvére egy LED-es világítással foglalkozó cégnél dolgozik Petőfi híd pesti hídfőjénél, náluk úgy láttam egész precíz pákák vannak, (persze erre még rá kell kérdeznem, hogy ilyenre alkalmas lehet-e,) ha szépen megkérem sztem biztos megoldható, hogy bemész pár percre, megforrasztod, vagy akár ők.

Zsiga

K_T : Konkrét nevet tudsz esetleg mondani aki ilyennel foglalkozik? Mert természetesen pont akkor nem találok egyet se amikor kéne. :) Hobby elektronika topicba már beírtam egyébként.

Fazék : Köszi. :)

Fazék

közben beszéltem apámmal és csak legyintett az ő pákájukra, azt mondja, hogy nekünk van olyanunk, ami megfelelne a célodnak, csak éppen azt kell még ellenőriznie, hogy van-e olyan hegyünk hozzá, ami neked megfelelne.
holnap, ha nem felejtem el, akkor megnézzük.