Verekedõs játékok

Started by Itachi, 2003-11-15, 01:20:29

Previous topic - Next topic

Shadowolf

Quote from: VikunyaCsak poénkodtam :D  :_piszka: Mondjuk ez lenne a hivatalos eljárás valamennyi rommal (emu oldalakon mindig fel van tűntetve), de nem foglalkozik vele senki. Kivéve persze engem :D :D :D

Ez egy általános téveszme, hogy attól hogy letörlöd a romot, nem teszed magad büntethetővé. Teljesen mindegy, hogy megvan e az eredeti játék vagy sem, a rom-ok birtoklása illetve használata akkoris törvénybe ütközik. (ergó tökmindegy hogy 24 órája vagy 5 perce töltötted le őket, így vagy úgy bíróság elé kerülhetsz) Ezt az egész letörléses dolgot azért találták ki az emulálálással foglalkozó oldalak, hogy felbátorítsák az embereket, és ezáltal növelljék a saját oldaluk forgalmát. Ellenben kb két hónappal ezelőtt, hoztak egy bírósági döntést ezzel kapcsolatban, melyben legálissá tették a rom-ok birtoklását, amennyiben azt a játékot amit emulált és/vagy azt a konzolt amire eredetileg kiadták, már nem forgalmazzák. (értsd: Megadrive, Sega Saturn...stb) Ennek a döntésnek köszönhetően, lassan a psx iso-k is legálisak lesznek. :jee: Ja, és hogy honnan tudom mindezt: több külföldi "emulációs fórum" illetve oldal tagja vagyok. :D

Vikunya

Quote from: ShadowolfEz egy általános téveszme, hogy attól hogy letörlöd a romot, nem teszed magad büntethetővé. Teljesen mindegy, hogy megvan e az eredeti játék vagy sem, a rom-ok birtoklása illetve használata akkoris törvénybe ütközik. (ergó tökmindegy hogy 24 órája vagy 5 perce töltötted le őket, így vagy úgy bíróság elé kerülhetsz) Ezt az egész letörléses dolgot azért találták ki az emulálálással foglalkozó oldalak, hogy felbátorítsák az embereket, és ezáltal növelljék a saját oldaluk forgalmát. Ellenben kb két hónappal ezelőtt, hoztak egy bírósági döntést ezzel kapcsolatban, melyben legálissá tették a rom-ok birtoklását, amennyiben azt a játékot amit emulált és/vagy azt a konzolt amire eredetileg kiadták, már nem forgalmazzák. (értsd: Megadrive, Sega Saturn...stb) Ennek a döntésnek köszönhetően, lassan a psx iso-k is legálisak lesznek. :jee: Ja, és hogy honnan tudom mindezt: több külföldi "emulációs fórum" illetve oldal tagja vagyok. :D

Köszi a pontos infót! Természetesen én sem tölöm le 24 óra után a romot :D de így legalább tiszta a lelkiismeretem. :angyali: Amilyen romokat használok, már régen nem forgalmazzák őket, legalábbis a legtöbbet. A többiről meg hallgatok. :D
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Itachi

Quote from: VikunyaKöszi a pontos infót! Természetesen én sem tölöm le 24 óra után a romot :D de így legalább tiszta a lelkiismeretem. :angyali: Amilyen romokat használok, már régen nem forgalmazzák őket, legalábbis a legtöbbet. A többiről meg hallgatok. :D
A hallgatás nekem is megy... :angyali:  A gáz az ,hogy én szinte csak olyan game ekkel jáccom,amik neo geo ra vannak...És ugyebár az meg messze nem járt le.... :rolleyes:  ;)  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Vikunya

Quote from: LorenorA hallgatás nekem is megy... :angyali:  A gáz az ,hogy én szinte csak olyan game ekkel jáccom,amik neo geo ra vannak...És ugyebár az meg messze nem járt le.... :rolleyes:  ;)  :zen:

Max azok nem jártak le amit már mint SNK/Playmore adtak ki, a többiek már régebbiek.

Más: Zinc/Impact cuccokat ismered? (Street fighter Ex 1(+),2(+), Rival Schools, ilyenek?)
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Itachi

Quote from: VikunyaMax azok nem jártak le amit már mint SNK/Playmore adtak ki, a többiek már régebbiek.

Más: Zinc/Impact cuccokat ismered? (Street fighter Ex 1(+),2(+), Rival Schools, ilyenek?)
Ja ,a Rivalschools t szerettem nagyon anno ps re..A 2 t már nem tudtam megvenni mivel az DC re jött ki Project Justice néven. :beken:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Shadowolf

Quote from: VikunyaMás: Zinc/Impact cuccokat ismered? (Street fighter Ex 1(+),2(+), Rival Schools, ilyenek?)

Én ezek közül csak a PS-re kiadott SF EX-el játszottam, és meg kell mondjam, nálam megkapta az eddigi leggyatrább 3D-s verekedős játék címét. :rolleyes:

Vikunya

Quote from: ShadowolfÉn ezek közül csak a PS-re kiadott SF EX-el játszottam, és meg kell mondjam, nálam megkapta az eddigi leggyatrább 3D-s verekedős játék címét. :rolleyes:

Hát egy kicsikét valóban szögletesek voltak a karakterek :) ... a 3D meg az összes Sf EX játékban csak a látvány miatt van, a játékmenet maradt a 2D-nél. Mondjuk a 2+ már nem volt olyan szörnyű, de személy szerint a 2D-s Sf gamékat sokkal jobban szerettem.
A Rival schools viszont egész jó, kellemesnek találtam a story mode-ját. A karakterek sem olyan baltával faragottak, persze sehol sincsenek a mai 3D figtherekhez... Azért Hinata kawai :D
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Shadowolf

Quote from: VikunyaA karakterek sem olyan baltával faragottak, persze sehol sincsenek a mai 3D figtherekhez...

Az Ex-el nekem viszont pont az volt a bajom, hogy a korabeli 3D-s fighterekhez képest sem volt sehol. A másik nagy bajom meg az volt, hogy Bison Psycho Crusher-ével gond nélkül lenyomtam mindenkit. :rolleyes:

Itachi

Quote from: ShadowolfAz Ex-el nekem viszont pont az volt a bajom, hogy a korabeli 3D-s fighterekhez képest sem volt sehol. A másik nagy bajom meg az volt, hogy Bison Psycho Crusher-ével gond nélkül lenyomtam mindenkit. :rolleyes:
Hát igen hiába volt 3 D a game az 2d nek számított...Én a ex2 ben Kairi t kedveltem nagyon..Pont olyan őrült mint én... :rolleyes:  :bsd:  Amit sajnáltam,hogy Akuma kimaradt a 2 ből..Én nem a grafikáját néztem mert az tényleg gyatra volt.. :rolleyes:  :ejj:  Voltak benne gizda karik azért..pl. D Dark akire azt hittem fiú,közben bedig lány volt.. :eek:  :D  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Vikunya

Quote from: LorenorHát igen hiába volt 3 D a game az 2d nek számított...Én a ex2 ben Kairi t kedveltem nagyon..Pont olyan őrült mint én... :rolleyes:  :bsd:  Amit sajnáltam,hogy Akuma kimaradt a 2 ből..Én nem a grafikáját néztem mert az tényleg gyatra volt.. :rolleyes:  :ejj:  Voltak benne gizda karik azért..pl. D Dark akire azt hittem fiú,közben bedig lány volt.. :eek:  :D  :zen:

Doctrine Dark lány ?! :eek: Most újat mondtál... Én is fiúnak néztem :D
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Itachi

Quote from: VikunyaDoctrine Dark lány ?! :eek: Most újat mondtál... Én is fiúnak néztem :D
Lány,tuti.Én is néztem mint Rozi a moziban de lány.100%. :wtf:  Mimindenre jó a gamefaqs... :rolleyes:  :)  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Vikunya

Quote from: LorenorLány,tuti.Én is néztem mint Rozi a moziban de lány.100%. :wtf:  Mimindenre jó a gamefaqs... :rolleyes:  :)  :zen:

Most direkt előástam a gamét és utánanéztem a gamefaqson és tényleg! Bár látni még mindig nem látszik rajta :) A mai trend szerint a női karaktereken látszik is, hogy azok :D DoA csajok... Soul Calibur2 ben is pl. Takit jól felturbózták :D
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

.Attila

Csatlakozom a beszélgetéshez, amennyiben Tekken-ről lesz szó :)

Itachi

Quote from: VikunyaMost direkt előástam a gamét és utánanéztem a gamefaqson és tényleg! Bár látni még mindig nem látszik rajta :) A mai trend szerint a női karaktereken látszik is, hogy azok :D DoA csajok... Soul Calibur2 ben is pl. Takit jól felturbózták :D
Taki?Szerintem az már túlzás... :ejj:  Én sosem vagyok abban a szerkójában..Megalázó... :grrr:  láccik,hogy "fanservice" re mentek namco ék.. :rolleyes: :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Vikunya

Quote from: LorenorTaki?Szerintem az már túlzás... :ejj:  Én sosem vagyok abban a szerkójában..Megalázó... :grrr:  láccik,hogy "fanservice" re mentek namco ék.. :rolleyes: :zen:

Valamivel muszály volt válaszolni a Doa3-ra :D

Lorenor: Látom, megint újítottál avatárilag. :)

Trivi: Természetesen a Tekkenről is beszélhetünk. Melyik részre gondoltál? Én mondjuk PC-s lévén leginkább az oldschool 2d fightereknél ragadtam le, de egy PS-es kuzinom révén sok jó Tekkenes meccsben volt részem. Más kérdés, hogy általában porig alázott :D
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Itachi

Quote from: VikunyaValamivel muszály volt válaszolni a Doa3-ra :D

Lorenor: Látom, megint újítottál avatárilag. :)

Trivi: Természetesen a Tekkenről is beszélhetünk. Melyik részre gondoltál? Én mondjuk PC-s lévén leginkább az oldschool 2d fightereknél ragadtam le, de egy PS-es kuzinom révén sok jó Tekkenes meccsben volt részem. Más kérdés, hogy általában porig alázott :D
Nálam ez normális.gyakran váltom,ezért fölösleges gratulálni. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Tekken 3 főleg, de Lorenorral Tekken 4-eztünk is. Én specialitásom Hwoarang (Taek Won Do rulz).

Vikunya

Quote from: TriviTekken 3 főleg, de Lorenorral Tekken 4-eztünk is. Én specialitásom Hwoarang (Taek Won Do rulz).

Igen, fentebb emlegetett porig aláztatásaim leggyakrabban a koreai rúgógép által történtek :D Tényleg jó karakter. Én legtöbbet Jin Kazamával játszottam (jó nem volt az olyan sok), de a négyben az új stílusa már nem annyira jött be.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Itachi

Quote from: VikunyaIgen, fentebb emlegetett porig aláztatásaim leggyakrabban a koreai rúgógép által történtek :D Tényleg jó karakter. Én legtöbbet Jin Kazamával játszottam (jó nem volt az olyan sok), de a négyben az új stílusa már nem annyira jött be.
Pedig a 4 ben erősebb(cheap ebb) mint valaha... :rolleyes: Én inkább a jó öreg Kazuya val szoktam lenni...imádom a stílusát... :bsd:  
Hú ,most láttam,hogy van PS re Inu Yasha a verekedős játék.A gamefaqs nál meg egész jók a review ok róla.Be kell szerezzem.2002 es game.Pontos címe: Inu Yasha: Sengoku Otogi Kassen/ Inu Yasha : Feudal Fairy Tale  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Shadowolf

Quote from: LorenorPontos címe: Inu Yasha: Sengoku Otogi Kassen/ Inu Yasha : Feudal Fairy Tale  :zen:

Már hallottam róla, viszont azt nem tudtam, hogy verekedös progi. ^^"

Itachi

Quote from: ShadowolfMár hallottam róla, viszont azt nem tudtam, hogy verekedös progi. ^^"
Verekedős, de van egy amolyan kaland része is,hogy behozd a plusz karikat. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Shadowolf

Quote from: LorenorVerekedős, de van egy amolyan kaland része is,hogy behozd a plusz karikat. :zen:

Aha. Most már ezt is tudom. :D Rákeressek egy iso-ra, vagy eredetibe akarod beszerezni?

Itachi

Quote from: ShadowolfAha. Most már ezt is tudom. :D Rákeressek egy iso-ra, vagy eredetibe akarod beszerezni?
Á dehogy is..van PS em, de arra csak másoltat veszek mivel chippelve van.Másrészt PAL ban nincs ,úgyhogy csak másoltan lehet.Most már csak az a kérdés ,hogy annak akitől én régen a másolt PS cd ket rendeltem megvan-e a játék... :rolleyes:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Quote from: LorenorÁ dehogy is..van PS em, de arra csak másoltat veszek mivel chippelve van.Másrészt PAL ban nincs ,úgyhogy csak másoltan lehet.Most már csak az a kérdés ,hogy annak akitől én régen a másolt PS cd ket rendeltem megvan-e a játék... :rolleyes:  :zen:
Miért van az a sejtésem, hogy hamarosan számíthatok a meghívásodra? :rolleyes: :D :zen:

Itachi

Quote from: TriviMiért van az a sejtésem, hogy hamarosan számíthatok a meghívásodra? :rolleyes: :D :zen:
Eddig is hívtalak....Pl Tsukihime verekedős játék miatt... :rolleyes:  Másrészt mint írtam, nem biztos,hogy van az illetőnek...Pedig nagyon jó volna.. :)  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Quote from: LorenorEddig is hívtalak....Pl Tsukihime verekedős játék miatt... :rolleyes:  Másrészt mint írtam, nem biztos,hogy van az illetőnek...Pedig nagyon jó volna.. :)  :zen:
Na akkor majd két legyet egy csapásra. Csak mikor :confused: Jön majd nemsokára a 2. zh roham, utána szigorlat, majd vizsgák :ejj:

Itachi

Quote from: TriviNa akkor majd két legyet egy csapásra. Csak mikor :confused: Jön majd nemsokára a 2. zh roham, utána szigorlat, majd vizsgák :ejj:
Hát igen...Most hétvégén tuti nem ,mert: 1. influenzás vagyok. :(  2. hétfőn háztartáskultúra ZH lesz,amire semmit nem tanultam még. Hát vagy találunk a ZH k és vizsgák közt egy időpontot vagy marad a nyár. :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Vikunya

Ide is régen írtam...

Tudtok olyan valamire való verekedős gamét ami pc-re jött ki (tehát nem emulált) az elmúlt években a Guilty Gear X-en kívül? Ami egyébként remek egy játék, de survival mode Lv. 70 Golden Faustot a mai napig nem tudom megverni... :grrr: Lamer vagyok :)
Szóval bármilyen "újabb" (2000+) pc-s fighter a GGX-en kívül?
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

phr0zen

Quote from: VikunyaIde is régen írtam...

Tudtok olyan valamire való verekedős gamét ami pc-re jött ki (tehát nem emulált) az elmúlt években a Guilty Gear X-en kívül? Ami egyébként remek egy játék, de survival mode Lv. 70 Golden Faustot a mai napig nem tudom megverni... :grrr: Lamer vagyok :)
Szóval bármilyen "újabb" (2000+) pc-s fighter a GGX-en kívül?

Melty Blood sorozat.Ebből én csak a Tsukihimét láttam,azon leginkább némi Capcom esetleg kis GGX hatás érződik.A karik gusztustalan módon pixelesek,de a hátterek nem csúnyák.1 nap alatt kivégezhető.Full japán ofkóz. :)

Vikunya

Quote from: phr0zenMelty Blood sorozat.Ebből én csak a Tsukihimét láttam,azon leginkább némi Capcom esetleg kis GGX hatás érződik.A karik gusztustalan módon pixelesek,de a hátterek nem csúnyák.1 nap alatt kivégezhető.Full japán ofkóz. :)

Ofkóz :) Köszi, utánnanézek. Mondjuk lehet, hogy tényleg be kellene ruháznom egy konzolra.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.