Homemade mangák ("magyarul" Doujinshi-k :p)

Started by Sorata, 2003-11-19, 12:00:51

Previous topic - Next topic

Draconire

#120
Quote from: Member on 2006-06-14, 14:30:55
GMER:
Nem te voltál az, aki ezelőtt is rá akart venni, hogy nézzem meg, csak akkor a hangulatváltással? Ne csináld, a végén még félbehagyom a Haibane-t. :D

Nem kell azt abbahagyni, a Higurashi-ból csak 10 rész van kint, + mindjárt jön a 11.
Hidd el nem fogod megbánni ha megnézed! ;)
/de itt abba is hagyom az ajánlgatást, mert nem akarok offolni :smile:/
ui.: Dehogy hagyom abba: Come to the Dark Higurashi side young Member  :__devil:

yaone

Quote from: Member on 2006-06-14, 14:30:55
Képet, plíz. :D
nincsen, csak pár ősrégi vázlat... előbb a stabilos mangát csinálgatom, majd utána fogok bele a másikba sztem

Member

GMER:
Olyan furcsa, hogy macskaszemet kreálnak nekik, inkább idétlen, mint félelmetes. Bár ha ilyen szemmel rohannak csatába, miközben féloldalas cápamosolyuk van, az más. :D

YAONE:
Akkor várunk. :)

Draconire

#123
Quote from: Member on 2006-06-14, 14:58:31
GMER:
Olyan furcsa, hogy macskaszemet kreálnak nekik, inkább idétlen, mint félelmetes. Bár ha ilyen szemmel rohannak csatába, miközben féloldalas cápamosolyuk van, az más. :D
Nem csak az van nekik/később más technikát is alkamaznak/, plusz alapból teljesen átlagos kawaii csajoknak vált át ilyenné a szemük, szóval nagyon hangulatos :jee: /főleg ha egyedül nézed a sötétben, egy részen én pl majd szívrohamot kaptam/

Member

Az a minimum, hogy a kawaii-ból legyen pszicho, az nélkül nincs értelme az egésznek ("vadból vad" nem jó). Viszont az sem mind1, hogy rémület, hidegvér, elmebaj vagy lefojtott düh van egy arcon.

Draconire

Quote from: Member on 2006-06-14, 15:06:31
Az a minimum, hogy a kawaii-ból legyen pszicho, az nélkül nincs értelme az egésznek ("vadból vad" nem jó). Viszont az sem mind1, hogy rémület, hidegvér, elmebaj vagy lefojtott düh van egy arcon.
Higurashi-ban minden arckifejezés megtalálható, rémület, csodálkozás, hidegvér, elmebaj, düh, stb...
A legjobb az benne hogy nagyon jól tudják adagolni az ilyen váltásokat, de szóban ezt nehéz leírni, nézd meg az első két részt és tudni fogod miről van szó;)
/figyelmeztetés: ne ítélj az első rész alapján, az direkt megtévesztő, viszont a másodikban már.... :jee: /
/ja és ha erre még reagálsz akkor azt már a Higurashi topicban tedd, mert még lelőnek engem,
hogy mit offolom it szét ezt a topicot amikor van neki külön is :D/

Member

Jó, ha ennyire akarod, oda reagálok, de ezt a topicot én nyitottam és erre is szántam kb.. Minden animéből lehet grafikai elemeket tanulni.


Misu

Jeanne - szívesen igénybevennélek ha otthon lennék...de ez nem fog előfordulni  :frown:

Nekem tetszik amúgy Yaone szemrajzolása úgy ahogy van...Annyi stílus ahány ember,és épp ezért még ha nem tetszene se kötnék bele olyasmibe,amin látszik hogy nem hibás,hanem olyanra lett tervezve :-P
-mellesleg én is babaszemeket rajzolok,mert erre áll rá a kezem és béna vagyok hozzá hogy változtassak rajta :-P

Member

Újabb gusztustalan wallpaper by me.

Katt a kis képre a nagyobb képért. :)
Ha valami hülyén néz ki rajta a derekát leszámítva, akkor én vagyok a béna. :D

Member

De kihalt a topic... szóval még nincs kész a 8. fejezet (lesz vagy 70 oldal... legközelebb nem állatkodok ennyire), de már úgy voltam vele, hogy megcsinálom,a 9. borítót:
>>Íme<<

yaone

member csináltam neked képet az egyik "lélektelen" mangaszereplőmről:
http://usteam.hu/pictures/f/pics/1151344183429.jpg

Member

Quote from: yaone on 2006-06-26, 20:50:55
member csináltam neked képet az egyik "lélektelen" mangaszereplőmről:
http://usteam.hu/pictures/f/pics/1151344183429.jpg
Az arányaiban látom egész jól vegyíted a mangásat és a valódit, de a haját nagyon keveslem. Ennél még szerintem néhány élő embernek is több van.

yaone

jah..egy göndör hajúnak esetleg :D illetve hajtőemelő és hajlakk sokat segít XD

Member

Quote from: yaone on 2006-06-26, 22:18:42
jah..egy göndör hajúnak esetleg :D illetve hajtőemelő és hajlakk sokat segít XD
Ez mondjuk igaz, de én imádom a dús női hajat. ;) (mondjuk lehetőleg ne felfele ágaskodjon az egész :eek: ). Amúgy Ő kicsoda?

yaone

a történetben a második fejezethez tartozó főszereplő (12 fejezet a 12 csillagjegy szerint + az első rész mint bevezető ), a koslány :)
cselekmény még homályos, de meglepő módon egy farmon fog élni birkák között ;D

Member

Quote from: yaone on 2006-06-26, 22:55:14
a történetben a második fejezethez tartozó főszereplő (12 fejezet a 12 csillagjegy szerint + az első rész mint bevezető ), a koslány :)
cselekmény még homályos, de meglepő módon egy farmon fog élni birkák között ;D
Ezt már szeretem. Végre valaki kavar valamit és nem az ismert elemekkel jön. :appl:

yaone

akkor a többi történetem már nem tetszenek XD
sok klisé fantasy ^^

Member

Quote from: yaone on 2006-06-26, 23:37:23
sok klisé fantasy ^^
Fantasy is lehet jó, hacsak nem mindenki öl mindenkit és senkinek sem lehet a fejébe látni.

EDIT:
Amúgy miért nem írsz 1 hosszabb művet sok kisebb helyett?

yaone

minél hoszabb ... a tavalyi stabilos mangánál megtapasztaltam hogy az a 12 oldal is baromi nagy munka, mondjuk 13 fejezetet 24-26 oldallal fejezetenként megrajzolni ... lenne egy év, pláne hogy nem tom egész nap azt csinálni ..egyrészt ...másrészt van két rövidebb történetem amihez most lenne kedvem és ha azok valaha is kész lesznek ,akkor fognék bele a hoszabba, ami 70-80 fejezet ( nem vagyok normális hogy ezt én meg akarom rajzolni az tuti ... ) és az utánra van még egy rövidebb ötletem..d.e úgy se jutok soha a végére :D

Member

Nemtom, én az első fejezetet 28 oldallal kezdtem és a jelenlegi 8.-nál a 60.-at nyögöm. :rolleyes: Meg szokatlan a befejezés, de ahhoz, hogy ezt lássátok, be kéne fejezni. ^^


Zsiga

Member, nézegettem a rajzaidat. Ha elfogadsz egy tanácsot egy abszolút dilettánstól (kb. tudok kockát rajzolni, de azt is csak vonalzóval vagy Photoshoppal...  :redface:  :D), dobd ki a p*csába a ceruzáidat, rajzolj inkább tintával (tollal vagy ecsettel), a színezést meg csináld festékkel (ecsettel, vagy ha tudod, festékszóróval), sokkal szebb, homogénebb lesz. Szerintem. :)

Member

Köszönöm a tanácsod, igazad is van, de a tinta drágább és gyorsan el is fogy. ;)
(meg azt nemigen lehet korrigálni, én nem az a tipikus "elsőre mindent" ember vagyok)

+Szeretem a Lyra Robinson típusú cerkát nagyon, annak szép egyenletes színe van.

Zsiga

Quote from: Member on 2006-06-28, 22:16:51
Köszönöm a tanácsod, igazad is van, de a tinta drágább és gyorsan el is fogy. ;)
(meg azt nemigen lehet korrigálni, én nem az a tipikus "elsőre mindent" ember vagyok)

+Szeretem a Lyra Robinson típusú cerkát nagyon, annak szép egyenletes színe van.
Ha ennyire cerka-fan vagy, akkor ajánlom ezt: http://www.faber-castell.us/docs/index_ebene3.asp?id=17322&domid=1010&sp=E&addlastid=&m1=14785&m2=14794&m3=14804&m4=17322, amikor legutóbb színesceruza volt a kezemben (talán még általános iskolában, vagy gimi elején), akkor ilyen szettem volt (nyilván nem a 350$-os, de nem is kell...), és jó volt nagyon. :)
Mellesleg egy tollrajzban sokszor épp az a szép hogy nem tökéletesen hibátlan. ;)

Member

A Lyra Robinson grafit. Színesben is Lyra-t használok, csak hirtelen nem tudom, mi a márkaneve (Talán Osiris?). Abban a vörös és az árnyalatai nagyon szépek (meg a rózsaszín is egyenletes, az aztán marhafontos :rolleyes: ), a sötétkék papíron még vakít is, a sárga szép, de gépen már lehetetlen korrigálni. Talán a világoskékükkel nem vagyok túlzottan megelegédedve, illetve a bőrhöz használható halványnaranccsal, mert ezek bizony néhol túl sötétek, néhol túl világosak lesznek és az scan után azonnal szembeötlik. Meg egy Diclonius bőrszín sem hiányozna, először lerózsaszínezem, leradírozom, aztán rá a narancs, leradírozom, ez már hasonlít rá, de nem az igazi. :ejj:

Zsiga

Quote from: Member on 2006-06-28, 23:04:21
A Lyra Robinson grafit. Színesben is Lyra-t használok, csak hirtelen nem tudom, mi a márkaneve (Talán Osiris?). Abban a vörös és az árnyalatai nagyon szépek (meg a rózsaszín is egyenletes, az aztán marhafontos :rolleyes: ), a sötétkék papíron még vakít is, a sárga szép, de gépen már lehetetlen korrigálni. Talán a világoskékükkel nem vagyok túlzottan megelegédedve, illetve a bőrhöz használható halványnaranccsal, mert ezek bizony néhol túl sötétek, néhol túl világosak lesznek és az scan után azonnal szembeötlik. Meg egy Diclonius bőrszín sem hiányozna, először lerózsaszínezem, leradírozom, aztán rá a narancs, leradírozom, ez már hasonlít rá, de nem az igazi. :ejj:
Igen, láttam a képen hogy grafit, azért linkeltem színest mert írtad hogy nagyon meg vagy elégedve a Robinsonnal, gondolom azt nem szívesen cserélnéd le.

Nem gondoltál még rá hogy számítógépen rajzolj? Egy kis Wacom tábla még megfizethető kategória (20ezer körül vannak az alapmodellek azt hiszem), és nagyon jók. ;) Itt egy demo hogy miket tudnak: http://www.wacom-europe.com/uk/use-it/demos/index.asp, itt meg egy olcsóbb modell: http://www.rajzlap.hu/bolt/product_info.php?cPath=1_3_179&products_id=66.

Member

Quote from: Zsiga on 2006-06-28, 23:42:41
Igen, láttam a képen hogy grafit, azért linkeltem színest mert írtad hogy nagyon meg vagy elégedve a Robinsonnal, gondolom azt nem szívesen cserélnéd le.
Akkor félreértettelek, bocsi. ^^
QuoteNem gondoltál még rá hogy számítógépen rajzolj? Egy kis Wacom tábla még megfizethető kategória (20ezer körül vannak az alapmodellek azt hiszem), és nagyon jók. ;) Itt egy demo hogy miket tudnak: http://www.wacom-europe.com/uk/use-it/demos/index.asp, itt meg egy olcsóbb modell: http://www.rajzlap.hu/bolt/product_info.php?cPath=1_3_179&products_id=66.
Ez wolve mondta, hogy milyen jó, de el sem tudom képzelni, milyen lehet egy "üres tárgyat" mozgatni, miközben a képernyőt nézem. Az egérrel is sokat szoktam szenvedni, gépen csak az arc majdnem 10 perc.
Meg a papírban van valami olyan fíling, ami a gépi rajzolásból hiányzik, de nem tudom mi az. Olyan ez, mintha a Trabantot hasonlítanánk a nyugati verdákhoz, utóbbiak jobbak, de én mégis CSAK az előbbiben érzem jól magam.

Zsiga

Quote from: Member on 2006-06-28, 23:50:49
Quote from: Zsiga on 2006-06-28, 23:42:41
Igen, láttam a képen hogy grafit, azért linkeltem színest mert írtad hogy nagyon meg vagy elégedve a Robinsonnal, gondolom azt nem szívesen cserélnéd le.
Akkor félreértettelek, bocsi. ^^
QuoteNem gondoltál még rá hogy számítógépen rajzolj? Egy kis Wacom tábla még megfizethető kategória (20ezer körül vannak az alapmodellek azt hiszem), és nagyon jók. ;) Itt egy demo hogy miket tudnak: http://www.wacom-europe.com/uk/use-it/demos/index.asp, itt meg egy olcsóbb modell: http://www.rajzlap.hu/bolt/product_info.php?cPath=1_3_179&products_id=66.
Ez wolve mondta, hogy milyen jó, de el sem tudom képzelni, milyen lehet egy "üres tárgyat" mozgatni, miközben a képernyőt nézem. Az egérrel is sokat szoktam szenvedni, gépen csak az arc majdnem 10 perc.
Meg a papírban van valami olyan fíling, ami a gépi rajzolásból hiányzik, de nem tudom mi az. Olyan ez, mintha a Trabantot hasonlítanánk a nyugati verdákhoz, utóbbiak jobbak, de én mégis CSAK az előbbiben érzem jól magam.
Menj el a boltjukba és próbálj ki egyet. (De ha csak az zavar hogy nem látod hogy mit rajzolsz, ott a Cintiq sorozat, az tulajdonképpen egy érintőpaneles LCD-monitor, bár gondolom te se most akarsz kidobni közel egymilliót ilyesmire. :D) Én egy ismerősöm design-stúdiójában próbáltam ki anno egy ilyet (mondjuk az egy "picit" nagyobb és drágább cucc volt...), és engem meggyőzött, azóta is gondolkodom rajta hogy vegyek-e egyet fotószerkesztéshez.

Member

Azt amúgy mondtam már, hogy nem szeretem a "gépi helyettesítést"? :)
Azt mondjuk nem tudom, hogy a mangarajzolók mennyire használnak újonnan hasonlóakat, de a kezdők szinte biztosak, hogy a jó öreg tinta+papír kombót nyomják még most is.