Homemade mangák ("magyarul" Doujinshi-k :p)

Started by Sorata, 2003-11-19, 12:00:51

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Member on 2006-06-29, 00:05:26
Azt amúgy mondtam már, hogy nem szeretem a "gépi helyettesítést"? :)
Azt mondjuk nem tudom, hogy a mangarajzolók mennyire használnak újonnan hasonlóakat, de a kezdők szinte biztosak, hogy a jó öreg tinta+papír kombót nyomják még most is.
Igen, mintha már említetted volna... :rolleyes:
Nagyon nem vagyok képben mangarajzolás-ügyben, de a japánok iszonyatosan geek-ek, szerintem már az oviban is ilyen táblákkal rajzolnak a gyerekek, meg robotkutyával játszanak, és közben persze mindent lefényképeznek a kamerás mobiljukkal. :)

yaone

csak a tintához, egy bélyegzőpárnába való tinta nagyon olcsó és sokáig tart .. nem kell a legdrágább tust megvenni
táblából meg érdemes a legdrágábbat megvenni, ami ilyen szintű rajzoláshoz kicsit drága o.O (nem, nem 20ezer...sokkal több o.O )
bár manapság már kézzel rajzolni nem divat , azért jó lenne ha kevesebb lenne a műanyag cg sárkány a könyborítókon :_)

Member

De mire megtanulom, hogy ne maszatoljam te pacákkal az egész lapot. O_O
Most már úgysem lesz időm semmire, inkább maradtok a régi "bevált" módszereknél.

yaone

mostmár? hány éves vagy 18-20 ? :D
3-4 kép után már nem pacázik az ember... csak jó messzire kell elrakni a tégelyt, nehogy felborítsd ( szőnyegre, kész rajzra , asztalra, már mindenre borítottam ...a tust, ami nem jön ki csak úgy :D )

Member

#154
Quote from: yaone on 2006-06-29, 10:17:26
mostmár? hány éves vagy 18-20 ? :D
A mediánja. ;)
Vagy a módusz, fene sem tudja már...
Quote3-4 kép után már nem pacázik az ember... csak jó messzire kell elrakni a tégelyt, nehogy felborítsd ( szőnyegre, kész rajzra , asztalra, már mindenre borítottam ...a tust, ami nem jön ki csak úgy :D )
Mivel mindig máshol jár az eszem, szerintem kivégezném a fél bútorzatot. :haha:

Draconire

kerestem mindenfelé valami saját rajzok topicot de nem találtam szóval ide rakom:
rajzom

Életem első ilyen irányú komolyabb megnyilvánulása, és hirtelen felindulásból meg akartam osztani másokkal is, remélem nem tettem rosszul XD
vannak benne kisebb-nagyobb hibák, de úgy ahogy jónak látom

Member

Van olyan topic, hogy fanart, csak nem használja senki. :)
Első rajznak kiváló, habár nem derült ki számomra, hogy másoltad-e vagy fejből. Kicsit jobban széthúznám az arcát, de amúgy tetszik. ;)

Draconire

Quote from: Member on 2006-07-12, 17:45:02
Van olyan topic, hogy fanart, csak nem használja senki. :)
Első rajznak kiváló, habár nem derült ki számomra, hogy másoltad-e vagy fejből. Kicsit jobban széthúznám az arcát, de amúgy tetszik. ;)
Hát másoltam, de csak egy random képről, arról is úgy hogy az majdnem profilból volt, meg nem is néz ki így XD
Akkor majd az arcokat megpróbálom kicsit másként, kösz a tippet!

Araki

Quote from: Gmer on 2006-07-12, 17:42:49
rajzom
Áhh, ha én így kezdtem volna... :eek: egyszer komolyan belinkelem életem első rajzát, hogy mindenki röhöghessen egy jót.

Draconire

Quote from: Araki on 2006-07-17, 20:02:20
Quote from: Gmer on 2006-07-12, 17:42:49
rajzom
Áhh, ha én így kezdtem volna... :eek: egyszer komolyan belinkelem életem első rajzát, hogy mindenki röhöghessen egy jót.
Ha tényleg tetszett akkor nézz el ide  ;)

szerk: én biztos nem röhögnék, úgyhogy jöhet!

Member

Quote from: Gmer on 2006-07-17, 20:07:24
szerk: én biztos nem röhögnék, úgyhogy jöhet!
Az már olyan régi, hogy tényleg nem kéne. :p Kb. Deviantarton találsz olyat, ha értelmes képeket keresel, "Don't hate me 'cause I'm beautiful." szöveggel. ^^'

Bishop

na ha én megadom meg a többit van itt valaki aki tudna manga-t csinálni az ötletemből? :redface:

Member

Talán yaone, miután befejezte a Stabilo-t. (és végre ismét felnéz ide)

Draconire

Avassatok már be, milyen történetről van szó?

Bishop

#164
gmer majd elküldöm neked csak nem hiszem hogy tetcenne sőt szerintem csak nekem tetcenne
gmer nem tudom elküldeni :oops:
elküldöm külön
na küldtem gmer

Draconire

Hmmmm, érdekesen hangzik, bár egyelőre nem igazán van meg az akaraterőm hogy bármilyen mangát vagy ilyesmit csináljak, de szerintem van benne fantázia, és még eléggé bővíthető is.

Member

És ne feledd. Olyan a történeted, mint amilyen a főgonosz.

Bishop

ezt nem értem de már kidolgoztam a főgonoszt :D

Member

#168
Összehoztam a 9. fejezet hátsó borítóját, klikk IDE vagy IDE, akit érdekel.
Ebbe nem nyúltam bele számottevőt géppel.

Bishop


Member

Valamiért az utóbbi 1 órában tényleg nem megy, pedig az ftp-t tudom működtetni. :grrr: Hülye ATW, vágná meg őket a villám. Átküldöm pm-ben.

Bishop

#171
na akar vlaki manga szöveget írni?
az első chapter-t el akarom már készíteni bár még elsőnek a karakterek alakulnak
meg az is írhatna nekem aki tud FMA és ahoz hasonló Szimbólumokat és varász köröket pentagrammal meg stb

yaone

Quote from: Member on 2006-08-01, 20:27:05
Talán yaone, miután befejezte a Stabilo-t. (és végre ismét felnéz ide)
kikérem magamnak, nyaraltam a nagy vizünknél :p
amúgy nem csinálok stabilot, 2 hónapja van két oldal vázlatom, kétlem hogy készen lennék vele ha most azonnal nekiülnék is :D majd jövőre ...sok az a 16 oldal két borítóval :D
carfanatic: miért nem te írod meg ? a szimbólumokról biztos hogy sok infót találsz az interneten, van olyan amiről nem lehet infót találni ? :]
egyszer kaptam egy teljes szöveget, képkocka elhelyezéssel miegymással együtt, 6 fejezetnyi mangára (26 oldalas, az utolsó fejezet meg dupla 26 lett volna) , sose jutottam el oda hogy belekezdjek ,de nem túl jó más történetét rajzolni, mert én ezt azt máshogy csinálnék ugye, mint ő
egyébként, ha valaki nem ismeri :http://animexx.4players.de/doujinshi.php/
vannak nayon jók is, csak sokat kell keresgélni XD

Bishop

nekem az a baj hogy én megírom az aktuális rész vázlatát de párbeszédhez és a poénhoz nem értek
meg nem vagyok elég jó rajzoló de ha valaki segítene jó manga lenne belőle

yaone

hát naruto szintű helyzetpoénokat nem egyszerű kitalálni, az biztos, de messze vagyunk mi még attól a fazontól minden téren :D megúgyegyébként is ... valamelyik nap találtak egy nagyon érdekes kis oldalt, a készítője azt tűzte ki célül h ő lesz magyarország legjobb manga írója, és keresi a lelkes rajzosokat most a mangájához...a bökkenő az, hogy amit ő vázlatként leírt, az nem más mint leírásokkal, és monológokkal teli GITS sokadig verzió ...magával a stílussal semmi gond nincs ,de nem tom leírásokat és gondolatokat hogyan lehet hosszú oldalakon keresztül érdekfeszítően megrajzolni (nah meg elég kevés ebmert találnánk profik között is, akik ennek a hangulatát tökéletesen vissza tudnák adni ) ...nagyravágyni lehet, majd koppan :D
sztem nem feltétlenül kell egy mangáva sok egetverő poén ( én nem emlékszem rá hogy valaha is nevettem volna mangán, nem tudok... animeken is ritkán, sok a tucatpoén )
aki már tud olyan szinten rajzolni, az sztem saját történetét rajzolná meg inkább, nem másét... vagy valami fizettségért cserébe, mert jóhaveri alapon mangát csinálni, és beleölni rengeteg pénzt, időt, energiát...szóval nem hiszem h bárki ráér ilyenre ... nem az elvvel vaj baj hogy szivveségből rajzoljon valaki, hanem sokan már pénzkereső korba lépnek

Member

Üdv újra itthon. :p
Te sem Stabilo-zol? Akkor ki fogja megnyerni? O_O
Ha 5 embernek kiosztanád, hogy külön-külön csinálják meg a chapter 1-edet, szerintem egyik sem tetszene, mert senki sem gondolkozhat úgy, mint te. This problem can be only solved by you.

yaone

nah ugyan miből következik az hogyha indulok akkor én nyerek ? attól hogy időt szánok rá, nem feltétlenül lessz hűdejó a végeredmény :D

Bishop

hát jó akkor feladtam pénzt nem tudok adni rajzolni nem tudok
olyan nagy poénokat nem akarok csak mondtam
és ha jó a szervezés és a megbeszélés akokr nincs baj és mindenki jobbat tudna nálam csinálni

reménykedtem hogy valakit megfog a sztori mint ahogy a forgatókönyvek hoolywood-ban :D

Member

#178
Pedig az volt a cél pár hónapja és egy második hely után lett volna esélyed rá, sztem. ;)
Most nemrég eszembejutott egy short story, de semmi időm rá, hogy megcsináljam. :frown: Meg a top10-be sem jutnának be "baltávalfaragott" barátaim. :)

edit: Közösen csak poénművet tudsz csinálni, mert ott kapsz olyan "ingert", amit te nem adnál és arra jöhet egy frappáns reakció, de a komoly részekből elhúzás lesz és a mondanivaló is kihullik.

Bishop

jó hát én szabad kezet adnék akkor egy rajzoló és egy író
de akkor olyan rajzoló kell aki vissza tudja adni a harc jeleneteket
de mind1 én már nem erőltetem úgyse lenne az igazi