Ismeri valaki a(z) ... animét?

Started by Ramiz, 2003-12-05, 10:53:51

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: LythisValaki plz mondjon valamit az X c anime-rõl, mert láttam 1-2 képet róla nemrég, és azok alapján arra gondoltam, h esetleg érdemes lenne megnézni, de gondoltam elõtte kikérem a ti véleményeteket is a stuffról. (Olvastam róla kisebb leírást az animenfo-n, és az alapján okénak tûnik, de azért gondoltam nemárt megkérdezni).
Szerintem jó kis anime. Csak a tv sorozatot láttam, a filmet még nem.

A történet nagyon jó, szép a grafika és jók az animációk. Szerintem elég jó a karakterek jellemábrázolása is.
Nagyon illik a zene a cselekményhez, történésekhez.
Néha kicsit véres, de nem nagyon :)

Lythis

Arigato!(^_^)

 Még annyit, hogy az X, és az X tv, az kb ugyanaz, igaz? vagy van különbség (leszámítva a 00-ás részt)?

sirtomi

Quote from: LythisArigato!(^_^)

 Még annyit, hogy az X, és az X tv, az kb ugyanaz, igaz? vagy van különbség (leszámítva a 00-ás részt)?
A film kb a sorozat tömören.

noriko

Quote from: sirtomiA film kb a sorozat tömören.
...de annyira tömören, hogy annál nagyobb baromságot animében még talán nem is láttam! (elnézést azoktól akiket ezzel megbántottam volna)
A sorozatot viszont ajánlom, az tetszett! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Hedgy

A filmet még én se láttam, a sorozat felénél tartok és elég érdekesnek tûnik.

Necrid^

Én pedig forditva a filmet láttam de a sorozatot nem!! :haha:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Cobra

A film volt elõbb, a sorozat annak a kibõvítése (a sorozatból csak pár részt láttam, arról nem tudok érdemben nyilatkozni). Szerintem elég jó a film.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Ha ennyire eltérõek a vélemények a filmmel kapcsolatban, akkor azt is megnézem majd.
A sorozat szerintem nagyon jó.

katz

Quote from: sirtomiHa ennyire eltérõek a vélemények a filmmel kapcsolatban, akkor azt is megnézem majd.
A sorozat szerintem nagyon jó.
Én csak a filmet láttam, de az alapján tuti nem nézném meg a sorozatot.

katz

Quote from: White SeeDviszont ha ott bukott meg nálad, hogy szupernatural, akkor a sorozat sem fog tetszeni:)
Nálam ott bukott meg, hogy a film hatalmas nagy f@sságnak tûnt. Néztem, néztem, aztán vége lett és örültem neki. Tipikusan egy olyan dolog, aminél én jobbat nyomok ki magamból a WC-n ülve. Vacak.

sirtomi

Quote from: White SeeDAkkor próbálkozz a sorozattal. Ha 5 rész után nem tetszik akkor nem is fog:)

Mindenesetre a sorozat engem elgondolkodtatott. Ha választanom kéne a két oldalból...
Aszem a dragon of earth-okat választanám:)
Én nem tudom melyik lenne a jobb választás. Minkét oldal szándékában van valami.

sirtomi

Quote from: White SeeDA heaven oldalt már csak azért sem érdemes választani, mert ahogy elnéztem a romokból az emberiség a harc utáni évtizedekben kiírtja az életet a bolygóról. most mért kéne kiírtani minden élõlényt, ha legalább a természet túlélhetné?
Az embereknek amúgy is konyec, fölösleges és ostoba dolog feláldozni a természetet is.

Mondjuk én el tudtam volna képzelni egy középutat. leírtani az embereket úgy, hogy mondjuk marad 500 millió jól szétszórva, amik aztán a természettel nagyjából harmóniában élhetnének.
Ez már kezd spoiler lenni :D

Lehet hogy én emékszem rosszul, de a Heaven oldal nem csak az emberiséget akarta elpusztítani és a földet visszaadni a természetnek?

nephotep

hmm
#372
nem ismer valaki olyan animét, ami sci-fi , de nem robotok vannak benne ( abbol már kicsit elegem van :p ) és van benne minden ( harc-vér-romantika-szex ) mindezek mellet jol van rajzolva és még a sztorija is király :)
vagy kicsit tul sokat akarok? :(
ja és a hangulata is legyen jo, olyan cyberpunkos :p

danke

.Attila

Hát elég sokat akarsz, igen. Cyberpunk + romantika? Van ilyen? Talán az Armitage III, de abban meg androidok vannak.
Sci-fi + romantika + vígjáték +akció = VanDread
De nincs benne sem vér, sem szex, és nem cyberpunk

Moha

Quote from: nephotepnem ismer valaki olyan animét, ami sci-fi , de nem robotok vannak benne
Esetleg a stellvia (uchuu no stellvia): sci-fi (space), nem robotos, romantikus, és van benne kis akció is. Bár nem véres, az biztos (még szerencse :p )

nephotep

mondj már kicsit többet errõl a stellviárol :)
amugy olyasmire gondoltam mint a berserk csak scifiben :p

Moha

Quote from: nephotepmondj már kicsit többet errõl a stellviárol :)
amugy olyasmire gondoltam mint a berserk csak scifiben :p
Találsz infót pl. itt, itt és itt. Nomeg az aláírásom. ;)

nephotep

az a gondom h nincs fent usteamen (:

.Attila

Quote from: nephotepaz a gondom h nincs fent usteamen (:
Uchuu no Stellvia néven megtalálod.

animoni

Nekem lenne most egy kérdésem!Aki ismeri a Shamanic princess-t, az milyenek találta? Jó sorozat?Érdemes majd letölteni?
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Necrid^

#380
Quote from: animoniNekem lenne most egy kérdésem!Aki ismeri a Shamanic princess-t, az milyenek találta? Jó sorozat?Érdemes majd letölteni?
Hugom Egyik kedvence.. :D , jó kis romantikus sorozat , ha jól emléxem 6 részes . Click
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Djinn

Látta valaki a "Kaze no Yojimbo" és a "   Soul Taker" címû alkotást? Érdemes megnézni õket, milyenek....?
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Pagan

A Kaze no Yojimbot láttam, nekem bejött. Ne várj sok akciót, ez egy történetközpontú, lassú tempójú nyomozgatós sorozat, az elején szinte semmit nem tudunk a szereplõkrõl és a hátterükrõl, szépen lassan tisztul ki minden. Szerintem nagyon jó a hangulata.

sirtomi

Én meg láttam a Soul Taker -t.
Egész jó anime, nekem tetszett.
A történet és a látvány elég elvont. A hangulata nagyon jó, és csak a vége felé derül ki a történet lényege.
Lehet hogy kicsit furcsa lesz ez az anime, nem ismerem a stílusod, nekem nagyon tetszett ez az elvont grafika, és színvilág :)

Ramiz

Quote from: noriko...de annyira tömören, hogy annál nagyobb baromságot animében még talán nem is láttam! (elnézést azoktól akiket ezzel megbántottam volna)
Csatlakozok.
Ja, de. A Pokémon. Az örök kivétel. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

:merci: Pagan és sirtomi! Így leírás alapján mindkettõ érdekesnek hangzik, fel lettek véve a várólistára!  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

noriko

Quote from: RamizCsatlakozok.
Ja, de. A Pokémon. Az örök kivétel. :D
hát, nálam még a Pokémont is lekörözte..

Ismeri valaki a Studio 4C rövid történeteit? ftp-n csak egyet találtam, a Comedy-t és az egész jó volt. Kíváncsi lettem a többire is, de eltart õket leszedni..ezért is kérdezem, hogy jók-e egyáltalán.
címek:
 - Dan Petory Kyoushu no Yuuutsu
 - Digital Juice
 - End of the World
 - Higan

És egy másik kérdés,
ismeri valaki a Ghiblies minifilme(ke)t? Mik ezek?
"I wish I could, but I don't want to."

Djinn

#387
Quote from: norikoÉs egy másik kérdés,
ismeri valaki a Ghiblies minifilme(ke)t? Mik ezek?
Esküdni nem mernék rá, hogy ezeket keresed,  de csak az On your mark (ez egy AMV) és a Mei to Koneko Bus (ezt meg nem tudom beszerezni :beken: ) ugrik be.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

noriko

Jé, megújult az anidb! Rég jártam arra..

Én erre gondoltam: Ghiblies

De köszi Djinn, meg is néztem az On Your Mark-ot! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Djinn

Gondoltam, hogy megint mellélövök (mostanában ez szokásommá vált...)  :rolleyes:
Még sose hallottam róla, de engem is érdekel. Gyorsan le is töltöm. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"