Ismeri valaki a(z) ... animét?

Started by Ramiz, 2003-12-05, 10:53:51

Previous topic - Next topic

Dschneider

#330
Quote from: Isi101Már vagy három napja próbállak a hubon elcsípni ebben a témában, de valahogy folyton elkerültük egymást.

Még két dologról szeretném kikérni a véleménye(det)teket :
Yakitate!! Japan

A HOPE-on (hub-of-hope.myip.hu:1234) és a ZU-n (zu-mana-tree.kicks-ass.net) tudsz elérni, azokon vagyok "állandó" tag...

Hm... Ez a Yakitate!! ééééérdekesnek tûnik... Szakács-animével legalábbis még nem találkoztam... Kösz a tippeket!  :)

U.I: Idõközben megnéztem a 'Yakitate!! Japan' elsõ részét... Jajj... :)
Egyelõre ez is telitalálatnak tûnik, már annak aki nem retten vissza egy animétõl, aminek egy pékfiú a "szuperhõse" a híres és igen ritka "solar hand" tulajdonsággal megáldva, ami jól jön neki kenyérsütésnél... És akinek minden vágya hogy megteremtse a Japan-t... (kis szójáték, a "pan" japánul kenyeret jelent, tehát ez a "japán kenyér" akar lenni) De ez egy rizstermelésre és fogyasztásra "beállt" országban egyáltalán nem egyszerû... :)

No, ennyi talán elég is kedvcsinálónak tán... :)

Dragon

Namost ezt én még nem láttam, és nem is konkrétan ez érdekelne, hanem
a helyzet a következõ:
egy haver most teszi az elsõ óvatos lépéseket az anime felé, és ez volt az ami megindította ebbe az irányba
kérte, hogy ajánljak neki hasonlót néhány kikötéssel:
1. ne legyen sorozat, hanem egyrészes film legyen
2. ne legyen túlpoénkodva, komolyabb téma legyen
3. ne legyen olyan blõdli gyerekmese, mint a DBZ vagy a pokemon (már elnézést...)
4. nem kikötés a futurisztikus téma, de gondolom az Appleseed alapján olyasmire gondolt õ elsõsorban

hát ezek alapján a Battle Angel Alita-t tudtam mondani neki, de kíváncsi vagyok, hogy ti miket ajánlanátok
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

katz

Quote from: bpka000Namost ezt én még nem láttam, és nem is konkrétan ez érdekelne, hanem
a helyzet a következõ:
egy haver most teszi az elsõ óvatos lépéseket az anime felé, és ez volt az ami megindította ebbe az irányba
kérte, hogy ajánljak neki hasonlót néhány kikötéssel:
1. ne legyen sorozat, hanem egyrészes film legyen
2. ne legyen túlpoénkodva, komolyabb téma legyen
3. ne legyen olyan blõdli gyerekmese, mint a DBZ vagy a pokemon (már elnézést...)
4. nem kikötés a futurisztikus téma, de gondolom az Appleseed alapján olyasmire gondolt õ elsõsorban

hát ezek alapján a Battle Angel Alita-t tudtam mondani neki, de kíváncsi vagyok, hogy ti miket ajánlanátok
Nekem az Alita nem jött be (kivéve a manga). Az Appleseed-et még nem láttam, de hasonló stílusban tudnám ajánlani a következõeket: Akira, Ghost in the Shell, Armitage III, Bubblegum Crisis

Dschneider

Quote from: katzNekem az Alita nem jött be (kivéve a manga). Az Appleseed-et még nem láttam, de hasonló stílusban tudnám ajánlani a következõeket: Akira, Ghost in the Shell, Armitage III, Bubblegum Crisis

Ez így ebben a formában egy tökéletes lista, talán még ezekkel lehetne kicsit "megfûszerezni":

- Memories
- Blood, the last vampire
- Vampire hunter D 2 - Bloodlust
- Wings of Honneamise

katz

Quote from: DschneiderEz így ebben a formában egy tökéletes lista, talán még ezekkel lehetne kicsit "megfûszerezni":

- Memories
- Blood, the last vampire
- Vampire hunter D 2 - Bloodlust
- Wings of Honneamise
Az uccsót még nem láttam, a többivel teljesen egyetértek :jee:

Dragon

Akira, - ez szerintem túl régi darab, és nem tudná értékelni, ahogy nekem is kicsit alulmúlja az elvárásaimat
Ghost in the Shell, - ezt látta, a második részt is, de nem nagyon tetszett neki, mondjuk ennél a rajzolás minõségét kiemelte, s talán ebbe az irányba kéne keresgélni
Armitage III, - ez nekem nem tetszett, de egy próbát talán megérne, ha egyetlen film lenne
Bubblegum Crisis - ez meg sorozat, de pl. nekem tetszett, majd késõbb megpróbáljuk
----------

Memories - nem ismerem, de ez egy picit hosszabb lélegzetvételû, mint amit most megkockáztatnék, ki tudja, talán majd egyszer
Blood, the last vampire - ez biztos nem tetszene, ahogy az ízlését ismerem
Vampire hunter D 2 - Bloodlust - erre talán van esély, habár ne hiszem, hogy a vámpíros történet nyerõ lenne neki
Wings of Honneamise - ez jól hangzik, és ráadásul egy darab film

köszi szépen az ajánlásokat, hasznosak voltak!  :merci:
még azért a többiek véleményét is várom
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

#336
Macross Zero - bár 5 rész, de végülis egy film feldarabolva 5X2x percre.
Elõtte vagy utána még a Macross Plus is, csak ha utána nézi, akkor figyelmeztesd, hogy ebben méginkább a drámán van a hangsúly, sajnos kevés az akció.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dragon

Quote from: CobraMacross Zero - bár 5 rész, de végülis egy film feldarabolva 5X2x percre.
Elõtte vagy utána még a Macross Plus is, csak ha utána nézi, akkor figyelmeztesd, hogy ebben méginkább a drámán van a hangsúly, sajnos kevés az akció.
hmm, lehet, hogy pont az akciót hiányolta a GitS-bõl is
de ez nem hangzik rosszul, erre még én is kíváncsi vagyok, köszi
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

Macross Zero megnézése elõtt ajánlatos megfelelõ mennyiségû állkapocsragasztó használata (fõleg a 2-3-ik résznél)  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Ichi the Killer animérõl valaki hallott?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Ez végig olyan, mint amilyennek az elsõ rész alapján tûnik? Olyan kis ... egyszerû ?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manu

Látta már ezt valaki? Állítólag az Akira gárdája csinálta. Meg most ez amerikai, amerikai-japán, vagy japán?

Doggod

Quote from: ManuLátta már ezt valaki? Állítólag az Akira gárdája csinálta. Meg most ez amerikai, amerikai-japán, vagy japán?

Jah, hallottam róla, de még nem szereztem meg. Hawks-nak van egy kamerás változata, de nekem az ilyenektõl általában forogni szokott a gyomrom, szal nem hiszem, hogy letöltöm. :D

Xipe

Quote from: RamizIchi the Killer animérõl valaki hallott?
hallani hallottam, latni nem lattam , de erdekel.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Quote from: RamizIchi the Killer animérõl valaki hallott?
Megvan, mind az USA rip (ichi the killer a fõcím), mind a japán rip (koroshiya 1 a fõcím). Canzor különbség asszem nincs, csak az az egy változás.
Az USA rip komolyabb minõségû, magasabb felbontás, dual audio (egyik sáv asszem 5.1) MKV, a japán rip egyszerû divx avi.

megvan továbbá az manga összes chapterje leforditva, meg a nagyfilm (2CDs rip), meg a nagyfilm folytatása (ami érdekes módon az elõzményeket, Ichi iskolai éveit meséli el).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

TurboK

Quote from: bpka000Armitage III, - ez nekem nem tetszett, de egy próbát talán megérne, ha egyetlen film lenne
a második rész az egy film, de sokkal gyengébb mint az elsõ.
az elsõ rész alapból egy 4 epizódos OVA, amibõl az amcsik csináltak egy egyrészes nagyfilmet.
szal technikailag egyetlen filmként is meg lehet nézni =)
de azért az a 4 rész még nem világvége, ja, és szerintem nagyon jó, nekem az abszolut kedvencem. A története sem egyszerû, elsõre biztos hogy nem érted meg.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Quote from: TurboKMegvan, mind az USA rip (ichi the killer a fõcím), mind a japán rip (koroshiya 1 a fõcím). Canzor különbség asszem nincs, csak az az egy változás.
Az USA rip komolyabb minõségû, magasabb felbontás, dual audio (egyik sáv asszem 5.1) MKV, a japán rip egyszerû divx avi.

megvan továbbá az manga összes chapterje leforditva, meg a nagyfilm (2CDs rip), meg a nagyfilm folytatása (ami érdekes módon az elõzményeket, Ichi iskolai éveit meséli el).

mikor es hol tudnank lebomyolitani egy cseret?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

anime, és 2 embernek legalább kell ugyhogy majd feltöltöm a szerverre.

zsozsot kell megkérdezni hogy melyik változat menjen, vagy mehet e mindkettõ.

a manga meg a film 2.része itt van.
http://thehawks.org/hawks/bt/index.php?dir=.%2FKoroshiya_1
fennvan a gyengébb minõsége jap rip az animéhez is ha nem bírsz várni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Ramiz

Quote from: ManuLátta már ezt valaki? Állítólag az Akira gárdája csinálta. Meg most ez amerikai, amerikai-japán, vagy japán?

Én nem láttam, de kerestem/kérdezõsködtem itt egy ideje utána.

Az Ichi the Killer anime, manga és további film mind érdekel!!! Ha pesti vagy, és nem nagy gond, akkor lemásolhatnád valamelyikünknek? (Xipe és én egymás közt már el tudjuk terjeszteni meeten.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: TurboKanime, és 2 embernek legalább kell ugyhogy majd feltöltöm a szerverre.

zsozsot kell megkérdezni hogy melyik változat menjen, vagy mehet e mindkettõ.

a manga meg a film 2.része itt van.
http://thehawks.org/hawks/bt/index.php?dir=.%2FKoroshiya_1
fennvan a gyengébb minõsége jap rip az animéhez is ha nem bírsz várni.


Szerintem mindkettot dobd fel mert van aki angolul van aki japanul nezne meg.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Quote from: XipeSzerintem mindkettot dobd fel mert van aki angolul van aki japanul nezne meg.
az usa ripben van 5.1 angol meg 2.0 japán hang is, de amcsi dvdrõl van rippelve, a címképernyõ azt írja "Ichi the Killer".

nemtom mi a különbség a japán verzióhoz képest ezen kívül.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Quote from: TurboKaz usa ripben van 5.1 angol meg 2.0 japán hang is, de amcsi dvdrõl van rippelve, a címképernyõ azt írja "Ichi the Killer".

nemtom mi a különbség a japán verzióhoz képest ezen kívül.


ha jol emlekszem akkor azt olvastam hogy nem lett editalva a film.
engem mindenfelekepp erdekel.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Tokyo Mew Mew megvan valakinek?

cicás anime.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

#353
Ismeri vki ezt?
Kochira Katsushika Ku Kameari Kouenmae Hashutsujo

Nocsak, találtam vmit:
Akane Maniax
A képen a hölgy pont úgy néz ki, mint a Kimi Ga-ban Akane (és milyen érdekes, a név is egyezik).
Vki ismeri?

.Attila

Nocsak, találtam vmit:
Akane Maniax
A képen a hölgy pont úgy néz ki, mint a Kimi Ga-ban Akane (és milyen érdekes, a név is egyezik).
Vki ismeri?

A 2 postot nemsokára összevonom.

Moha

Quote from: BonciA képen a hölgy pont úgy néz ki, mint a Kimi Ga-ban Akane (és milyen érdekes, a név is egyezik).
Vki ismeri?
Úgy látszik, akkor te ebbõl a körbõl kimaradtál. ;) Ez az OVA elvileg valamilyen szinten a Kimi folytatása, csak éppen Akane van a fõszerepben. Sajnos megkeríteni szinte lehetetlen, ugyanis a japán kiadó cég külön szólt a fansubbereknek, hogy hagyják abba a terjesztést (afaik)...
Mindenesetre ha esetleg megtalálod valahol, töltsd fel, szerintem sokakat (engem is) érdekelne.

.Attila

#356
Quote from: MohaÚgy látszik, akkor te ebbõl a körbõl kimaradtál. ;) Ez az OVA elvileg valamilyen szinten a Kimi folytatása, csak éppen Akane van a fõszerepben. Sajnos megkeríteni szinte lehetetlen, ugyanis a japán kiadó cég külön szólt a fansubbereknek, hogy hagyják abba a terjesztést (afaik)...
Mindenesetre ha esetleg megtalálod valahol, töltsd fel, szerintem sokakat (engem is) érdekelne.
Utánaolvastam egy kicsit, és nem csak az Akane Maniax-re vonatkozik ez, hanem a stúdió minden anime-jére, ide értve a KGNE-t és a School Rumble-t is (+Rahxephon stb).

edit: a 3 OVA-ból az elsõt megtaláltam.

edit2: jön le a 2. OVA is :)

edit3: és mivel a 3. részt nem subbolták még, ezért azt nem találtam meg...

Moha

Quote from: Bonciedit3: és mivel a 3. részt nem subbolták még, ezért azt nem találtam meg...
Most néztem az AniDB-n: a 3. részt még nem is hozták ki (augusztusban fogják), tehát nehéz lenne subolni is. :)

.Attila

Quote from: MohaMost néztem az AniDB-n: a 3. részt még nem is hozták ki (augusztusban fogják), tehát nehéz lenne subolni is. :)
Ja hogy ez ilyen csigalassan jön ki? Augusztus... és mire subbolják, lehet hogy kint leszek...

Lythis

Valaki plz mondjon valamit az X c anime-rõl, mert láttam 1-2 képet róla nemrég, és azok alapján arra gondoltam, h esetleg érdemes lenne megnézni, de gondoltam elõtte kikérem a ti véleményeteket is a stuffról. (Olvastam róla kisebb leírást az animenfo-n, és az alapján okénak tûnik, de azért gondoltam nemárt megkérdezni).