Kedvenc anime intro-k és outro-k

Started by SlEePwAlKeR, 2003-12-05, 17:39:05

Previous topic - Next topic

Manu

Quote from: BonciHát nem tudom, feelinges ending... marhára nem jön át a feeling a borzalmas énektõl (nem a nõ hangjával van a gond).
Az intro pedig szerintem jó, mint ahogy azt már írtam :) Bár nem egetrengetõ.


Mi benne a borzalmas, ha nem a nõ? Na mindegy. Elfogadom, hogy a jazz sok embernek nem tetszik, (sõt, tapasztalatom szerint sokaknak fizikailag fáj:)) nekem is kellett 15 év zenélés, meg intenzív zenehallgatás, míg eljutottam addig, hogy már csak ez elégít ki, ill. szórakoztat. Sajnos a nõ szvsz egyébként szörnyen énekel, vékony lepkef*ng meg képzetlen a hangja. Elég rosszak a feldolgozások is, de egy filmhez pont kielégítõ, én meg örültem, hogy végre olyan zenét hallok, amit szeretek, mivel ez a stílus igencsak mellõzve van. Meg tényleg úgy éreztem, hogy ez a szomorkás latinos bossa nova sokat ad az egész atmoszférájához, ellentétben az intro heroizmusával, ami mondjuk annyira nem jellemzõ a sorozatra, vagy legalábbis nem ez a központi elem.  
Watanabét egyébként részben azért is imádom, mert külön odafigyel, hogy igényes, de legalábbis eredeti zenék szóljanak a sorozatai alatt, kerüli a mainstreamet. Manapság egy kicsit herótom van attól a divathullámtól, ami miatt ilyen Eddá-s, rockos dolgokat erõltenek az intrókban meg az outrókban (pl. Naruto, bár a legutóbbi outro annyira nem rossz)

Alucat

én az elfen lied outroját bírtam. Tök vicces ilyen pszhio thriller anime és a végén meg "MAYBE I WANNA BE YOUR GILR!" de attól még tetszett.
Az Excel Saga op meg a kedvencem!

De a legeslegjobb az a Kidou Shensi Gundanu (Mobile Suit Gundam 79) openingje! UTEJÓ UTEJÓ!!! GANBAREEE GUNDAMUUU!!! Hát az lol :D
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!

Alucat

Quote from: ManuNagyon megszerettem a One Piece introját, meg az outrojának a zenéjét, ami viszont jobb, mint az intróé. Mivel a 20-valahanyadik résznél tartok, és nem tudom késõbb változtatnak-e ezeken (hát csak nem ezek lesznek mind a 130-valahány rész elõtt meg után) ezért természetesen az elsõ intro-ra meg outro-ra gondolok.

Fog változni. Én a németen láttam ott a zene persze más mint az eredetibe de a vid ugyan az. Valahol a kis rénszarvasos (asszem Chopper) utáni részeknél már új op lesz.
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!

Manitu

Quote from: Alucatén az elfen lied outroját bírtam. Tök vicces ilyen pszhio thriller anime és a végén meg "MAYBE I WANNA BE YOUR GILR!" de attól még tetszett.
Azért az intrója sem rossz! Nagyon illik az animéhez az a gregoriános hangulat, amit áraszt magából. Mintha elõre elsiratná Lucy minden áldozatát.


Alucat

Quote from: ManituAzért az intrója sem rossz! Nagyon illik az animéhez az a gregoriános hangulat, amit áraszt magából. Mintha elõre elsiratná Lucy minden áldozatát.

Igen, az az intro elég darkos, de tökéletesen illik hozzá, és nem csak a zene hanem azok a képek is (mert azok szinte csak állóképek sza'l nem mondanám animációnak) tökéletesen tükrözik az egész anime hangulatát.
LUCY RULZ! :D
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!

.Attila

Quote from: ManuMi benne a borzalmas, ha nem a nõ? Na mindegy. Elfogadom, hogy a jazz sok embernek nem tetszik, (sõt, tapasztalatom szerint sokaknak fizikailag fáj:))
Azért, mert egy jazz szám nem tetszik, az nem azt jelenti, hogy az összes többi sem. Egy számról alkotott véleménybõl általánosítani...
Quote from: White SeeDMért fikázza mindenki az NGE outro????
Szvsz elég 5letes, hogy mindegyik más, és 26 féle képpen van.
Egyéltalán, észlelte ezt bárki is rajtam kívül?!?!?!
Te is el vagy tájolódva. Észrevettük, de azért, mert változatos stílusban adják elõ, attól még borzalmas marad.

RedPriest

A NGE outro tényleg nem túl nagy szám, de az intro-ja viszont nekem nagyon is bejön!!!!! :)
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Manu

#187
Quote from: BonciAzért, mert egy jazz szám nem tetszik, az nem azt jelenti, hogy az összes többi sem. Egy számról alkotott véleménybõl általánosítani...

Csakhogy ez egy jazz-standard ;), erre épül a stílus, ez fekteti le a stiláris elemeket, amik késõbb felbukkannak. Szerintem belefér, hogy általánosítsak, fõleg, ha kifejezetten borzalmasnak ítéled :) Kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy szeretem az animét, de a Tetsuwan Atom borzalmas, vagy hogy szeretem a sci-fit, de Verne mûvei borzalmasak.

RedPriest

Quote from: Manu...szeretem a sci-fit, de Verne mûvei borzalmasak.

Szeretem a sci-fit Verne mûvei pedig nagyon jók! :teccik:  :D
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Manitu

Quote from: White SeeDMért fikázza mindenki az NGE outro????
Szvsz elég 5letes, hogy mindegyik más, és 26 féle képpen van.
Egyéltalán, észlelte ezt bárki is rajtam kívül?!?!?!
Sõt, valamelyik soundtracken van még egy pár verzió, amihez már nem jutott rész :)


Rounin

Quote from: White SeeDMért fikázza mindenki az NGE outro????
Szvsz elég 5letes, hogy mindegyik más, és 26 féle képpen van.
Egyéltalán, észlelte ezt bárki is rajtam kívül?!?!?!

szvsz Nagyon jó levezeti a feszültséget egy bússzomorkás dal.
Noha én ilyen szadista ember vagyok japán zenét illetõen. A Komm susser tod az egyik kedvenc számom, és bármikor szívesen meghallgatom  :__devil:

Hogyne észlelte volna :p De nekem a többsége nem jön be. Van egy-kettõ változata, ami tetszik (tényleg 1-2) és kész :/ Személyes ízlés(ficam?)

Dragon

Quote from: ManituSõt, valamelyik soundtracken van még egy pár verzió, amihez már nem jutott rész :)
Az S2 Works-öt töltsétek le, abban szinte a teljes stúdióanyag megvan, hangszerenként, vokállal, anélkül, meg ilyenek.
És nem csak az OP/ED -hez.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manitu

Quote from: bpka000Az S2 Works-öt töltsétek le, abban szinte a teljes stúdióanyag megvan, hangszerenként, vokállal, anélkül, meg ilyenek.
És nem csak az OP/ED -hez.
Már rég megtörtént :)


Dragon

Quote from: ManituMár rég megtörtént :)
Hát, igen a megszállottság az megszállottság, én pl. nem hallgatnám meg, ha pl.  a Rambó CXXXVII, vagy valami ilyesmi zenéje lenne, de így még tetszik is. :)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: ManuCsakhogy ez egy jazz-standard ;), erre épül a stílus, ez fekteti le a stiláris elemeket, amik késõbb felbukkannak. Szerintem belefér, hogy általánosítsak, fõleg, ha kifejezetten borzalmasnak ítéled :) Kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy szeretem az animét, de a Tetsuwan Atom borzalmas, vagy hogy szeretem a sci-fit, de Verne mûvei borzalmasak.
És vannak az olyanok, akik egy stílus nem túl régi változatait szeretik, de a túl régieket nem. Nemtok most jó példát mondani. Az Atom-ot még nem láttam, de nem valószínû, hogy tetszene, mert szinte minden régi anime elriaszt.

Manu

Quote from: BonciÉs vannak az olyanok, akik egy stílus nem túl régi változatait szeretik, de a túl régieket nem. Nemtok most jó példát mondani. Az Atom-ot még nem láttam, de nem valószínû, hogy tetszene, mert szinte minden régi anime elriaszt.

Át offtopicba

Moha

Nemrég néztem végig a Popotan-t, és még mindig nagyon tetszik az intrója. Fõleg az a mozgás, amit levág benne Mii-tan. :)
Az outro is jó, egyszerû és vicces az a sok virág, és az egyik mintha kicsit "kómás" volna. :p

Pepsi

Ezek nagyon jó kis openingek (szerintem)

sima Dragon Ball japán intro : Letölt

Tiger Mask: Letölt

Kick No Oni :Letölt


töltsétek le õket

katz

Quote from: PepsiEzek nagyon jó kis openingek (szerintem)

sima Dragon Ball japán intro : Letölt

Tiger Mask: Letölt

Kick No Oni :Letölt
:lul: Mega :lol:
Nagyon királyak!

Titkos

Quote from: Pepsisima Dragon Ball japán intro : Letölt

Már vagy 7 éve látni szerettem volna ezt az openinget, köszi. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Ramiz

A Dragon Ball Z japán eredetijének is az a vége, hogy "Szeretet, barátság!"? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pepsi

Quote from: RamizA Dragon Ball Z japán eredetijének is az a vége, hogy "Szeretet, barátság!"? :)

Nem de a franciának igen és magad is megnézheted :

Dragon Ball Z magyar : LETÖLT

Dragon Ball Z Francia : LETÖLT

Dragon Ball Z Japán: LETÖLT

Pepsi

Quote from: TitkosMár vagy 7 éve látni szerettem volna ezt az openinget, köszi. :)

szivesen.  ha kell valami dragonballos cucc vagy részek akkor csak szólj nekem

Relunx

Pepsi-nek:
Esetleg nincs meg a német openingje a Dragon Ball Z-nek?
De méginkább kellene a DBZ német openingjében lévõ szám.
(Vagyis a "Cha-La Head Cha-la" német verziója)

Egyébként a japán és magyar openingekre már régóta vadászam.

Relunx

Assassin

Wolf's Rain Stray, Gravity. IY-nak elég sok endingje és openingje nagyon szép.
" There is no sin to know their sins."

Rin

Quote from: White SeeDElfen Lied ki/bevezetõ. Mindkettõ kiválló munka :jee:
Csatlakozom :jee:

Ramiz

Családi összetartás? ... :D ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizCsaládi összetartás? ... :D ;)
A Darkstar tesója te tök!!  :lame:
(ha jól tudom :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Suszi

Szvsz a legújabb Naruto intro király, de az outro nem sikerült túl jól.

Damnatus

Hali!
Quote from: Raggie GordonA Darkstar tesója te tök!!  :lame:
Hát ez  :lol: