Main Menu

Anime ZENE

Started by .Attila, 2003-12-10, 20:58:04

Previous topic - Next topic

kisvirag

Noir zene rulz!!
De azért hack// zenék is igen jóók!
pl:
03-Memory_90sec___Liminality___version.mp3
meg a liminality első részének openingje...
na meg a Shaman King első openingje...
de ne feledkezzünk meg a Inu Yasha első openingjéről... (a többi viszont szerintem csapnivaló)
mindenesetre See Saw is jó zenéket csinál
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

roderick

QuoteOriginally posted by Trivi
Érdemes úgy meghallgatni egy zenét, hogy nem láttam még a filmet? Valahogy úgy érzem, hogy inkább akkor van meg az igazi hangulat, hamár láttam (konkrét tapasztalat => Noir).

Nemtom, én sose töltöttem le zenét csak úgy ha már ismertem a sorozatot/filmet. Habár nem is nagyon volt ahonnan halhattam volna jó zenékr?l, név alapján meg elég esetleges választani.

Abban is van valami, hogy a film hozzáad a zenéhez, s?t...
Én pl. a Gits-Sac openingjét tuti nem halgattam volna végig, ha mondjuk a rádióban szól... a sorozat végignézése után viszont már egyenesen imádom...
(Ja amúgy valaki tudja, hogy abban tényleg oroszul énekelnek? Mert én nemtom, a haverom meg azt mondja igen. és van a hangzásban valami, jameg ciril bet?kkel karaokrzzák)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Shock12

Igen, tényleg oroszul nyomják... nekem is leesett az állam... (nanemmintha én oroszul tudnák, de tényleg hangzás után az... brutál...)... Szerintem Yoko Kanno úgy nyom jó zenéket, ahogy van... fantasztikus. Ja, és aki még nem hallotta, annak nagyon ajánlom figyelmébe a GITS-SAC OST-1et (a 2 az ratyi, de az 1.... na az valami... fõleg vezetés közben... :ad: :D )

Ami még nagyon rulz nálam, az az összes Inu Yasha OST, van egy BEST of, és egy Symphonical (huhh, az csodálatos...)... mindemellett Do As Infinity, ami még állandó winamp-lakó (Trust-Himegoto páros az alap :D )!  Nem feledkezetek meg persze az FMP2 op-endrõl, és az Onegai Sensei betétdalairól sem (nagyon ott vannak a szeren ;))... ja, meg most húztam le a Gundam Seed Complete Best-et.. ésháthogyismondjam.... huhh... csúcs...

Tiaro

Warning: offtopic

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Tiaro
Egy jótanács: nézz szét a már létező topicok között, mielőtt újat nyitsz...

===> Legjobb animék...  
--------------------------------------------------------------------------------



Tekintettel arra, hogy olyan forum nincs, hogy zene, így olyan helyre raktam a thread-et, amihez a legtöbb köze van. Lásd a thread címét: ANIME Zene. Tehát ez a thread szorosan kapcsolódik az anime-khez,   .
Mellesleg ha ilyen problémáid vannak, akkor ilyen üzenetet miért nem írtál a Gratulációk thread-be, annak aztán semmi köze sincs az anime-khez.


__________________

Hmm. amikor ezt az üzit írtam, Josika a "legjobb" nevű threadben közölte a top 5 animéjét. Ezért gondoltam, hogy esetleg a legjobb animék közt lenne a helye. Az, hogy végül ide került a teljes thread, már egyéni szociális probléma... :rolleyes:
Szóval no offense, man! :lazza:
Ha meg nem nekem címezted, akkor különösen, és sorry is ezért a postért, már megint szemantikai problémáim vannak... :ejj:

On
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Tiaro

Jaaaa, most esett le, mit akarsz mondani... Aludni kellett rá egyet. :)  Szal én Josikának írtam, aki nyitott egy új topicot... csak valamelyik admin berakta a tiédbe a threadet. Szal ennyi. :hehe:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Zelmor

Legjobb animezenék IMHO:

.hack// sorozatok zenéi. Iszonyatosan van hangulatuk, már önmagukban is viszik a pálmát, hátmég SIGN alatt mikor a zene néha hangosabb mint a tényleges párbeszéd/akció hangjai. :D Nálam magasan vezeti a listát.
A másik nagy kedvencem Azumanga Daioh zenéje, de azt csak kellően leépített agyú egyéneknek ajánlom, akik élnek-halnak a sorozatért. De olyanoknak nagyon!! :D

.Attila

QuoteOriginally posted by Zelmor
Legjobb animezenék IMHO:

.hack// sorozatok zenéi. Iszonyatosan van hangulatuk, már önmagukban is viszik a pálmát, hátmég SIGN alatt mikor a zene néha hangosabb mint a tényleges párbeszéd/akció hangjai. :D Nálam magasan vezeti a listát.
A másik nagy kedvencem Azumanga Daioh zenéje, de azt csak kellően leépített agyú egyéneknek ajánlom, akik élnek-halnak a sorozatért. De olyanoknak nagyon!! :D

És a Noir? :(

amcsi

a .hack//sign zenéinél nincs jobb, imádom, nagyon feldobja nekem a hangulatot, anyukámnak megírtam egy .hack//sign OST Mix CDt a kocsijához, és imádja, de az osztálytársaim utálják "**** zene". Biztos nem látták az animét, vagy ha felajánlanám, se érdekelné őket. Én nagyon imádom az anime-t, reálisak, jók az arckifejezések, isteni a zenéjük, amiből nagyon sokféle van, a klasszikustól kezdve a rockig mind anime zene van belőlük, nem értem hogy bírják ilyen jól megrajzolni a karaktereket, és úgy hogy minden képkockába, hihetetlen

thx Cruel Angel
MyAnimeList

SlEePwAlKeR

nekem amugy idáig a Witch Hunter Robin zenéi jöttek be a legjobban..az intro nagyon jó...kellemes kis elektromos gitár dallam, jó szöveg,csak kár hogy olyan rövid...de a filmbetét zenék is nagyon ütősek..második kedvencem a Hellsing ost, jazz-rock stílus, imádom a számait, harmadik pedig az NGE, a klasszikus zenei számok nagyon jól illenek bele ebbe az anime-be, az intro is kircsi, de a Fly me to the moon is yoo...Trivi: nálam a Noir csak negyedik:)
ja és persze Escaflowne-t sem lehet elfelejteni, annak a zenéjét is imádom...a Trigun-ból csak az intro tetszik

hack sign-t még nem láttam/hallottam...
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

.Attila

QuoteOriginally posted by amcsi
a .hack//sign zenéinél nincs jobb, imádom, nagyon feldobja nekem a hangulatot, anyukámnak megírtam egy .hack//sign OST Mix CDt a kocsijához, és imádja, de az osztálytársaim utálják "**** zene". Biztos nem látták az animét, vagy ha felajánlanám, se érdekelné őket. Én nagyon imádom az anime-t, reálisak, jók az arckifejezések, isteni a zenéjük, amiből nagyon sokféle van, a klasszikustól kezdve a rockig mind anime zene van belőlük, nem értem hogy bírják ilyen jól megrajzolni a karaktereket, és úgy hogy minden képkockába, hihetetlen

Mivel korábban írtad, hogy a .hack//sign zenéje jó, letöltöttem a Hack OST1-et. Olyan közelkeleties a stílusa, legalábbis annak tűnik, de engem nem igazán győzött meg. Lehet, hogy az volt a hiba, hogy nem néztem meg még a sorozatot (még egy részt sem láttam belőle)?

Shock12

QuoteOriginally posted by Trivi
Mivel korábban írtad, hogy a .hack//sign zenéje jó, letöltöttem a Hack OST1-et. Olyan közelkeleties a stílusa, legalábbis annak tűnik, de engem nem igazán győzött meg. Lehet, hogy az volt a hiba, hogy nem néztem meg még a sorozatot (még egy részt sem láttam belőle)?

Ez szerintem nem határoz semmit... én sem láttam (még), de a két OST-t nagyon sokat hallgatom... mertugye jó... :D

Zelgadis

Én midiben szeretnék megszerezni lehetőleg minél több anime zenét ami tetszik, hogy meglegyen a kotta, ami alapján zongorán reprodukálni tudom :) csak nagyon kevés olyan helyet találtam ahol normális midik voltak :\ és azokon sem túl sok ...

amcsi

trivi: legalábbis én nem szerettem volna azt zenét, ha nem néztem volna a sorozatpt

thx Cruel Angel
MyAnimeList

deyo

Leginkább én is az anime megnézése után szoktam letölteni a hozzá tartozó OST-t...:-))
Néhány kedvenc szám:
ShingetsutanTsukihime://theselectedmoon
X://sadame
.Hack//SIGN://keyofthetwilight
RahXephon://hemisphere
LoveHina://opening
ExcelSaga://opening
Noir://copperia No Hitsugi

Vmint ezen anime-okhoz tartozó album is nagyon jó... különösen: Tsukihime, X, RahXephon, LoveHina

Zelmor

QuoteOriginally posted by Trivi
Mivel korábban írtad, hogy a .hack//sign zenéje jó, letöltöttem a Hack OST1-et. Olyan közelkeleties a stílusa, legalábbis annak tűnik, de engem nem igazán győzött meg. Lehet, hogy az volt a hiba, hogy nem néztem meg még a sorozatot (még egy részt sem láttam belőle)?

Amilyen hamar csak tudod, pótold eme hiányosságodat! :)

.Attila

QuoteOriginally posted by Zelmor
Amilyen hamar csak tudod, pótold eme hiányosságodat! :)

Hai hai!:zen:

Karma XXL

#46
QuoteOriginally posted by Zelmor
Legjobb animezenék IMHO:

.hack// sorozatok zenéi.

Egyetértek! Mondjuk nekem a legjobban a LIMINALITY intro és outro zenéi tetszettek, de azért a SIGN is ott van...

.Attila

SysOP XXL: az aláírásodhoz: kb. 120 GB anime-m van, és szinte folyamatosan jön még. Más kérdés, hogy nem tudok lépést tartani, így gyakorlatilag soha nem érek a végére. Na persze amíg van hely a vinyókon, de ez nemsokára megoldódik egy DVD íróval.

Shock12

QuoteOriginally posted by Trivi
Na persze amíg van hely a vinyókon, de ez nemsokára megoldódik egy DVD íróval.
Igen... Zsoék a x > 1.2 terrával...
Én még nem büszkélkedek szép nagy gyûjteménnyel... durván 150 írott CD, és 150 Gigányi tárhely... tele... DVD író úgyszint megkönnyít majd... ;)

VASH

A berserk bevezető zenéje, eléggé ratyira sikerült, nem illik az a "nyekergés" az utána következő öldökléshez...

(gondoltam megosztom veletek:D)
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Shock12

QuoteOriginally posted by VASH
A berserk bevezető zenéje, eléggé ratyira sikerült, nem illik az a "nyekergés" az utána következő öldökléshez...
Nekem tetszett... hümm... bennem lenni hiba...

VASH

QuoteOriginally posted by Shock12
Nekem tetszett... hümm... bennem lenni hiba...

BENNED VAN:morci:

;)
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

roderick

QuoteOriginally posted by VASH
A berserk bevezető zenéje, eléggé ratyira sikerült, nem illik az a "nyekergés" az utána következő öldökléshez...

(gondoltam megosztom veletek:D)

sebaj, az outro zenéje kárpótol mindezért...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

deyo

QuoteOriginally posted by Shock12
Nekem tetszett... hümm... bennem lenni hiba...
Akkor asszem bennem is hiba van, mert sztem is jó... az egyetlen amibe talán belekötnék, hogy miért angolul énekelnek... amúgy nem rossz:-)))

Baldy

Csak ennek a 3 animének van jó zenéje?
A többi már csapnivaló? Bár bevallom, a Noir-t öcsikém már megmutatta nekem (köszi Trivi!) És tényleg jó! Bár csak 3 számot vagyok hajlandó meghallgatni belőle, amiknek még a cimét sem tudom :p
Amugy szerintem az Excell Saga bevezető zenéje sem rossz, és van pár epizód, amiben szintén felcsendül pár hallgatható dallamocska.
Amugy erről jut eszembe: Ajánlom mindenkinek: Extreme-Play with Me c. számot. A "play excell play" AMV zenéje, és szerintem nagyon feelinges. Érdemes meghallgatni. Ha érdekelne valakit szóljon, megoldjuk valahogy, hogy elérhető legyen.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shock12

QuoteOriginally posted by Baldy
Csak ennek a 3 animének van jó zenéje?
A többi már csapnivaló? Bár bevallom, a Noir-t öcsikém már megmutatta nekem (köszi Trivi!) És tényleg jó! Bár csak 3 számot vagyok hajlandó meghallgatni belőle, amiknek még a cimét sem tudom :p
Amugy szerintem az Excell Saga bevezető zenéje sem rossz, és van pár epizód, amiben szintén felcsendül pár hallgatható dallamocska.
Amugy erről jut eszembe: Ajánlom mindenkinek: Extreme-Play with Me c. számot. A "play excell play" AMV zenéje, és szerintem nagyon feelinges. Érdemes meghallgatni. Ha érdekelne valakit szóljon, megoldjuk valahogy, hogy elérhető legyen.

Lényegesen többnek van jó zenéje, de ez talán nagy hallgatótábornak tetszik, ezért emlegeti mindenki :D !
Persze, hogy van sok más is, InuYasha, VanDread, GITS, és GITS-SAC, Gundam Seed egész jó, a Bubblegum Crisis 2040 ütõs As Sakirája fergeteg... Ott a Hina tömkeleg jó zenéje, az Onegai! sorozatok sem panaszkodhatnak íly téren. Nem lehet elfeledni a Nadesico-t sem, meg persze ott  Chobits tündéri betétdalai is, az El Hazard Közel-keleti hangulatot árasztó dalairól meg nem is beszélve. Nagyon sok van, csak gyõzdd hallgatni :D !

Baldy

QuoteOriginally posted by Shock12
Lényegesen többnek van jó zenéje, de ez talán nagy hallgatótábornak tetszik, ezért emlegeti mindenki :D !
Persze, hogy van sok más is, InuYasha, VanDread, GITS, és GITS-SAC, Gundam Seed egész jó, a Bubblegum Crisis 2040 ütõs As Sakirája fergeteg... Ott a Hina tömkeleg jó zenéje, az Onegai! sorozatok sem panaszkodhatnak íly téren. Nem lehet elfeledni a Nadesico-t sem, meg persze ott  Chobits tündéri betétdalai is, az El Hazard Közel-keleti hangulatot árasztó dalairól meg nem is beszélve. Nagyon sok van, csak gyõzdd hallgatni :D !

Ezek után már tényleg nem tudom, mit hallgassak...
Ugy látom itt az ideje visszatérni az Anime rádióhoz :D :hehe:
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

deyo

#57
QuoteOriginally posted by Baldy
Ezek után már tényleg nem tudom, mit hallgassak...
Ugy látom itt az ideje visszatérni az Anime rádióhoz :D :hehe:
Ezaz... mindegyik nagyon jó a maga nemében... én viszont a legutoljára megnézett pár anime zenéjét szoktam hallgatni... mert nekem sokkal jobban tetszik egy zene ha a hozzá tartozó sztori ott van a fejemben:-)))
Most épp a MiraKurumi opening/ending-je az ami nagyon tetszik... sztem nagyon is illik az anime-hoz:-)))]

Zelgadis

Hömm, én a Trigun után az Excell Sagan döbbentem meg :)
(nem csak zenei értelemben de most erről van szó)
Hogy egy ilyen idióta vígjátéknak mint (bármelyik az előző 2 közül) is lehet ŰBERULEZ zenéje :)
Hahh, vagy lehet hogy csak én vagyok olyan zeneőrült hogy nekem minden tetszik? ^__^"""""

Baldy

QuoteOriginally posted by Zelgadis
Hömm, én a Trigun után az Excell Sagan döbbentem meg :)
(nem csak zenei értelemben de most erről van szó)
Hogy egy ilyen idióta vígjátéknak mint (bármelyik az előző 2 közül) is lehet ŰBERULEZ zenéje :)
Hahh, vagy lehet hogy csak én vagyok olyan zeneőrült hogy nekem minden tetszik? ^__^"""""

A Trigunról nem tudok neked mit mondani, de az tény, hogy az Excell zenéje nagyon illik minden egyes pillanatra. Bár nekem a legjobban az opening tetszik, azért a többi is jó.  Bár szegény Menchi éneke mint ending kicsit brutkó szerintem :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.