Main Menu

Anime ZENE

Started by .Attila, 2003-12-10, 20:58:04

Previous topic - Next topic

Fazék

a Sakigake!! Cromartie High albumon külön tetszett a "Hageshii Pair Gyunto" címû szám, mely már címébõl is sejthetõen Edward Grieg - Peer Gynt -jén csavar egyet :) (mellesleg abszolút kedvenc klasszikus-zene-szerzõm  :jee: )
(persze jópáran lehetnek akik ezt szentségtörésnek kiáltják ki, és vhol meg is értem õket, de nekem tetszik :))

.Attila

#451
Itt az Ultra Maniac opening/ending készítõ csapatáról egy fanpage.

edit: ennek az openingjét is õk csinálták: http://www.animenfo.com/animetitle,1625,hdvhpm,gin___yu_mokush.html

.Attila

Nekem az a gyanúm, hogy nem is igazán létezik Ultra Maniac OST, másfele kell keresni, mégpedig a Can/Goo csapat albumait kell keresni, akkor van esély szerintem arra, hogy megtaláljuk a keresett számokat.

Manu

Quote from: BlimpSakigake!! Cromartie High School zenéjét hallgatom, mióta láttam pár részt az anime-bõl.
Meglepõen színvonalas idõnként jazz-es, idõnként rock-osabb stílusú zene. Nem igazán tudnám rendesen beazonosítani. Na jó igazából én egyértelmûen jazz-ként azonosítanám be, de hát nem értek én a lovakhoz... szóval  javaslom a meghallgatását, mert sztem nagyon jól sikerült!  :lazza:

edit: az album második felét hallgatva picit megint módosítanék véleményemen, egyéb stílusok belekeveredése miatt, de mivel soha sem tudtam jól jellemzést írni, inkább csak azt mondom, hogy továbbra is tetszik és, aki gondolja töltse le és halgassa meg :)


Meghalgattam, és tényleg nem jazz, hanem rock, annak viszont nagyon igényes. OST-nek szintén nagyon igényes. Ilyenkor sajnálom, hogy annyira nem szeretem a rockzenét :(.

.Attila

#454
Én viszont szeretem a rock-ot, úgyhogy vmikor meghallgatom majd :)

Fazék

Quote from: ManuMeghalgattam, és tényleg nem jazz, hanem rock, annak viszont nagyon igényes. OST-nek szintén nagyon igényes. Ilyenkor sajnálom, hogy annyira nem szeretem a rockzenét :(.
elképesztõ milyen mértékben vagyok képtelen behatárolni egyes együtteseket zenei meghatározásokkal :)

Moha

Quote from: BonciNekem az a gyanúm, hogy nem is igazán létezik Ultra Maniac OST, másfele kell keresni, mégpedig a Can/Goo csapat albumait kell keresni, akkor van esély szerintem arra, hogy megtaláljuk a keresett számokat.
De, van egy OST, legalább is én DC-n találtam, csak nem jött le belõle az összes szám.
Ezen kívül kiadtak egy albumot "Magical Songs" címmel.

.Attila

Quote from: MohaDe, van egy OST, legalább is én DC-n találtam, csak nem jött le belõle az összes szám.
Ezen kívül kiadtak egy albumot "Magical Songs" címmel.
Ha nem lesz megoldva addig a probléma, akkor megveszem kint Japánban, márha tényleg kijutok :)

.Attila

#458
Már vagy ötödször-hatodszor hallgatom az Ultra Maniac openingjét, pedig délelõtt locsolkodás, meg volt WoW is... úgy átlagban minden 2. szám ez volt :D

edit: http://www.cartoonpassion.com/ultramaniac.html
Ha rendelünk innen közösen, akkor én megveszem az Ultra Maniac OST-t.

edit2: ÉÉÉÉÉÉSSSS MEGVAN!!! http://mp3.pasaran.ru/ost/Ultra%20Maniac%20-%20Magical%20Songs%20[CBR%20320]/
Most már csak hozzáférést kell nyerni, mert 403 Forbiddent kapok :/ (akinek sikerült, szóljon!)

Moha

Quote from: Bonciedit: http://www.cartoonpassion.com/ultramaniac.html
Ha rendelünk innen közösen, akkor én megveszem az Ultra Maniac OST-t.
Nem hiszem, hogy tudsz innen rendelni. Én február elején rendeltem 2 kulcstartót, és még nem ért ide. Sõt, az árát sem vonták le. Kérdeztem õket mi van, és elintézték annyival, hogy "biztos nem sikerült leemelni, x idõnként újra próbáljuk"... :(
Quoteedit2: ÉÉÉÉÉÉSSSS MEGVAN!!! http://mp3.pasaran.ru/ost/Ultra%20Maniac%20-%20Magical%20Songs%20[CBR%20320]/
Most már csak hozzáférést kell nyerni, mert 403 Forbiddent kapok :/ (akinek sikerült, szóljon!)
Nekem is 403. Pedig mindent megpróbáltam...

Manitu

#460
Quote from: Bonciedit2: ÉÉÉÉÉÉSSSS MEGVAN!!! http://mp3.pasaran.ru/ost/Ultra%20Maniac%20-%20Magical%20Songs%20[CBR%20320]/
Most már csak hozzáférést kell nyerni, mert 403 Forbiddent kapok :/ (akinek sikerült, szóljon!)

Warning!
If you're living outside Russia you can't download anything from this site. If you're really want — use russian proxy

most próbálkozok...

edit: Orosz proxival tényleg megy, csak baromi lassan.
213.234.224.13:8080 <-ezzel próbáltam, 1,5 k körüli sebességgel jön... próbálkozok még, hátha találok gyorsabbat.
edit2: ez nem igazán jó, 10 perc után megszakad, és nagyon lassú:(
mondjon valaki egy orosz proxit plíz!


Moha

#461
Nekem sem jön túl gyorsan.
Én most ebbõl a proxy listából válogattam, de nekem is max 2K-val jön.
Viszont, akkor dolgozzunk össze! Nekem már korábbról megvan az albumról a 14-17 trackig. Most akkor elkezdem tölteni. Az 1. track már folyamatban van.
Töltsük le együtt, aztán egymásnak már egyszerûbb lesz átadni. :)

Edit: Na, az elsõ számot sikerült csak leszedni. Utána kifújt a proxy, amit használtam. :(

Manitu

Türelmes ember vagyok:D a 15. trackig már lejött, és úgy nagyjából éjfélre meglesz az összes. Aztán majd kitalálom, hogy lehet eljuttatni a többi érdeklõdõhöz.


.Attila

Quote from: ManituTürelmes ember vagyok:D a 15. trackig már lejött, és úgy nagyjából éjfélre meglesz az összes. Aztán majd kitalálom, hogy lehet eljuttatni a többi érdeklõdõhöz.
Nem tudod feltölteni ftp-re? Elégjó zene ahhoz, hogy felkerüljön. De megpróbálhatod vhogy eljuttatni olyanhoz, aki fel tudja rakni (pl. hozzám :)).

Moha

Most találtam egy illetõt DC-n, akinek majdnem az egész album megvan. Már "száguld" is lefelé, átlag 1,5K-val. :rolleyes:

Manitu

Türelem, már csak 5 szám van hátra.


Ramiz

Valaki tud a Cowboy Bebopéhoz hasonló zenét ajánlani? Gondolok itt úgy a bebop (jazz) számokra, mint a más fajtákra (Call me, Gotta knock a little harder, Words that we couldn't say, Don't bother none, What it all back stb).
Egy CB-os weblapon Bob Schneidert ajánlották, méghozzá a Bullets címû számot. Ennél olyanabbat is kell találni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Som Tres (idáig csak a Homenaem A Mongo c. számot hallottam): nagyon jó, egészen Bebopos stílus! Keresek még ilyet.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ALIENwoods

GreenGreen Opening verhetetlen  :)

Ramiz

Eltévesztettted a topicot, cimbi. :)
Bár én is. :) :rolleyes:  :__devil:
Azértis: The Jazz Messengers bebop stílusú (ezúttal kis 'b'-vel!) jazz. Elég jó, próbálok szedni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Cowboy Bebop
Wolf's Rain
Hack//Sign(most éppen ez megy :jee: )
Hellsing
NGE
Az Elfen Lied openingje is nagyon tetszik
És a GITS: Innocence-bõl a: Follow Me és az River Of Crytals
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Rune

Quote from: RamizValaki tud a Cowboy Bebopéhoz hasonló zenét ajánlani? Gondolok itt úgy a bebop (jazz) számokra, mint a más fajtákra (Call me, Gotta knock a little harder, Words that we couldn't say, Don't bother none, What it all back stb).
Egy CB-os weblapon Bob Schneidert ajánlották, méghozzá a Bullets címû számot. Ennél olyanabbat is kell találni. :)
A Wolf's Rain anime zenéjét is Yoko Kanno szerezte csakúgy mint a CB-nek...nem a Bebop stílust követi de rá fogsz ismerni a hasonlóságra... ugyanúgy Steve Conte énekel benne mint pl az általad említett Call me-ben...nekem nagyon tetszik... szerintem próbáld ki, ja és a GITS: SAC zenéjét is Yoko Kanno jegyzi(igaz azt még csak most kezdtem el hallgatni de nem rossz...sõt...én mostmár mindent be fogok gyûjteni Yoko anyótól... :jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Ramiz

Ismerem az említett zenéket is, és YK sokszínûségét dicséri, hogy ennyifélét tud írni, de nekem azok annyira nem tetszettek.
(Amúgy: "anyó"? Yoko Kanno nõ?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Quote from: RamizIsmerem az említett zenéket is, és YK sokszínûségét dicséri, hogy ennyifélét tud írni, de nekem azok annyira nem tetszettek.
(Amúgy: "anyó"? Yoko Kanno nõ?)
Nekem nagyon annak tûnik :lazza:
http://www.jameswong.com/ykproject/
egyébként igen az :jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Moha

Quote from: Ramiz(Amúgy: "anyó"? Yoko Kanno nõ?)
Te kis soviniszta! :hehe: Én már a névbõl is nõre asszociáltam. Bár az tény, hogy elég kevés zeneszerzõ nõ van. :)

Ramiz

Hogy írhat egy nõ ilyen jó zenéket?!?!?!?!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Quote from: RamizHogy írhat egy nõ ilyen jó zenéket?!?!?!?!
Úgyhogy japán....(ha esetleg kínai lenne ne kövezzetek meg) :haha:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Rounin

Quote from: RamizHogy írhat egy nõ ilyen jó zenéket?!?!?!?!

Rohadt hímsoviniszta! Gyûlöllek! Azért mert õ=õ (tudom, tauteizélek^^")

Különben meg Yoko egyértelmûen nõi név :rolleyes: Legalább a Beatles kapcsán hallhattad volna :p

Bahh... diszkriminátor :morci:

Megy is a negatív rep :p

Ramiz

Rounin: látom, nem vagy vevõ finoma cizellált humoromra... :__devil: Nem kell mindig komolyan venni.
Amúgy mi az a Beatles?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizRounin: látom, nem vagy vevõ finoma cizellált humoromra... :__devil: Nem kell mindig komolyan venni.
Amúgy mi az a Beatles?

Valami bogarak :p

A humor egy dolog, de a zene istennõje... *sóhaj*  :haha: