Main Menu

Anime ZENE

Started by .Attila, 2003-12-10, 20:58:04

Previous topic - Next topic

Cobra

Bonci, illetve más, akinek megvan a Madlax OST: elkezdtem leszedni torrenten, de sajnos leléptek a seederek és 75%-nál megállt a letöltés. Ha véletlenül meglenne ebben: http://web.axelero.hu/cobracmd/Madlax%20[OST][Yuki%20Kajiura][320k][Seeded%20by%20TWS].torrent  a verzióban, meg tudnátok osztani?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

RE@L

Ramiz! PM ben beszéljük meg.
én speckó nemtudok ftp helyet ahova feltudnék tölteni de akár dc++ is át tudom lökni...

Cobra sry nekem nem ez a verzió van meg :(

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

.Attila

Quote from: CobraBonci, illetve más, akinek megvan a Madlax OST: elkezdtem leszedni torrenten, de sajnos leléptek a seederek és 75%-nál megállt a letöltés. Ha véletlenül meglenne ebben: http://web.axelero.hu/cobracmd/Madlax%20[OST][Yuki%20Kajiura][320k][Seeded%20by%20TWS].torrent  a verzióban, meg tudnátok osztani?
Nekem sem ez van meg. Nekem a flac verzió van meg.

RE@L

flac az milyen tömörítés?

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

.Attila

Quote from: RE@Lflac az milyen tömörítés?
Az is egy audiofile formátum. A Segítség topicban rakott be vki linket, ahol le lehet szedni a codecet. Jobb minõségû, bár nagyob méretû is, mint az mp3.

RE@L

Quote from: BonciAz is egy audiofile formátum. A Segítség topicban rakott be vki linket, ahol le lehet szedni a codecet. Jobb minõségû, bár nagyob méretû is, mint az mp3.

Jaj, belevagyok zavarodva néha az újdonságokba mióta nem veszem a PC gurut ill Gamert- ami már megis szûnt.... (jó 3 éve már.... nemveszem )
Derégis volt amikor a 386 osomra akartam telepíteni winampot, ami felis ment csak aztmondta min 486 kell h leis játszon valamit ^^
Persze ezt mind win 95 ön!!! Mekkora zsírvolt h felment a win 95 386-ra....
Még emléxem, ill utánnaolvastam annakis h eredetileg a Thomson licenselte az mp3 as technológiát és zsíros összegeket keresett volna rajta ha nemtörik fel lelkes emberek és rakják fel az internetre totál ingyér mindenkinek. (1 német matematikus találta fel az mp3 hangtömörítési eljárást, arra már pontosan nem emléxem hogyan is mûködik de 1x utánnaolvastam :lazza:  )
Nah ennyi Off elég volt  :haha:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Tyrael

Quote from: BonciAz is egy audiofile formátum. A Segítség topicban rakott be vki linket, ahol le lehet szedni a codecet. Jobb minõségû, bár nagyob méretû is, mint az mp3.
tegyuk hozza, hogy vesztesegmentes tomorites
szal egy az egyben cd minoseg, nincsnek kivagva a nem halhato reszek
ha ebbol irsz egy audio cd, az 1:1 ben meg fog egyezni az eredeti lemezzel

Tyrael

Cobra

Elõkerült egy seeder, szóval csak lejött a Madlax OST. Remélem megérte vele szenvedni, máris nekiállok meghallgatni :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !


anatole

Quote from: BonciKajiura Yuki fanclub ^^
http://www.jvcmusic.co.jp/kajiura/ :)
á, jó hogy linkelted, már rég le akartam szedni a fiction albumot csak kiment a fejembõl, de most eszembejutott :)

karatedog

Quote from: BonciAz is egy audiofile formátum. A Segítség topicban rakott be vki linket, ahol le lehet szedni a codecet. Jobb minõségû, bár nagyob méretû is, mint az mp3.

Free Lossless Audio Codec.
Winamphoz itt a plugin: http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=131643&show=reviews

Cobra

Madlax zenéje túlságosan is hasonlít a Noir-éra, van pár szám, ami szinte csak a hangszínben tér el, meg 1-2 hangszert megváltoztattak  :ejj:
De pont ezért jó, még ha eléggé másolat is  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: CobraMadlax zenéje túlságosan is hasonlít a Noir-éra, van pár szám, ami szinte csak a hangszínben tér el, meg 1-2 hangszert megváltoztattak  :ejj:
De pont ezért jó, még ha eléggé másolat is  :)
Ez szerintem erõs túlzás, sõt, én meghallgattam már többször is az egész albumot, a Noirt is korábban, és stílusban vannak hasonlók, de hogy ugyanazok lennének, ezt kizártnak tartom.

Cobra

Én most konkrétan a Nowhere-re, a Limelda-ra (ez nagyon) és a Pursuitra gondoltam, meg lehet van még, még csak a 10. számnál tartok :)
Majd összehasonlítom a Noirral rendesen, ha lesz rá idõm.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

RE@L

szerintem ég és föld a kettõ.... azonkívül hogy ugyanaz a zeneszerzõ.
Nemmondom tényleg vannak hasonlõ elemek de pl. szeritenm Bonci amit még anno mondtál h párhuzam a Nowhere és Salva Nos meg Canta Per Me és Margalet között csak az elõbbire igaz mivel a Canta Per Me 1000x jobb és hangulatosabb "hösvonuló" dalocska mint a másik. Noir nekem jobban bejön viszont a Nowhere re sokkal hangulatosabb harcokat és drámai hatású jeleneteket tudtak koerografálni.
Viszont végsõ konklúzió tényleg az h zusammen Noir a jobb!!! (Legalábis zenében biztosan =) ) :lazza:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

A Noirnak van messze a legjobb Noir-szerû zenéje. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Sztem pedig egyatalán nincs hasonlitás a 2 közt..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila

Quote from: RE@Lszerintem ég és föld a kettõ.... azonkívül hogy ugyanaz a zeneszerzõ.
Nemmondom tényleg vannak hasonlõ elemek de pl. szeritenm Bonci amit még anno mondtál h párhuzam a Nowhere és Salva Nos meg Canta Per Me és Margalet között csak az elõbbire igaz mivel a Canta Per Me 1000x jobb és hangulatosabb "hösvonuló" dalocska mint a másik. Noir nekem jobban bejön viszont a Nowhere re sokkal hangulatosabb harcokat és drámai hatású jeleneteket tudtak koerografálni.
Viszont végsõ konklúzió tényleg az h zusammen Noir a jobb!!! (Legalábis zenében biztosan =) ) :lazza:
A párhuzamokat úgy értettem, hogy ugyanaz a szerepük az egyes anime-kben. A Salva Nos szerintem messze veri hangulatban a Nowhere, ami nem azt jelenti, hogy a Nowhere rossz, csak a Salva Nos nagyon-nagyon jó :)
A Canta Per Me és a Margaret... ez már nehéz. Nekem mindkettõ nagyon tetszik, nem tudom egyiket sem a másik fölé helyezni, és ennek fõleg az az oka, hogy eltér a stílusuk. Más hatással van a Canta Per Me és mással a Margaret. Mindkettõ nagyon-nagyon jó :jee:
Hogy összességében melyik a jobb: errõl még kicsit korai nyilatkozni, de úgy érzem, hogy a Madlax talán azért lehet jobb egy kicsivel, mert ott berakom az egész albumot (kivéve a karaoke számokat) shuffle-repeat-tel, és jó sokáig tudom hallgatni. Ellenben a Noirnál vannak olyan számok, amiket inkább kerülök, ill. a Blanc Dans Noir-t pl. még nem is hallgattam, csak egy kicsit belekóstóltam, és idegennek tûnt. Ezt a hiányosságot majd bepótolom.

RE@L

Nemtudom nekem 1 enlõre noir soundtrack jobban bejön :rolleyes:
de kitudja mithoz majd a jövõ... :lazza:
Apropó Madlexben holtartasz Bonci?
Amikor mondtad h a 13. nál még anno rögtön leültem megnézni énis azt a részt annyira kedvet kaptam hozzá :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Moha

A mostani abszolút kedvencem: Kotoko - Re-Sublimity (Kannaduki no Miko opening). Egyszerûen király! Valami eurodance-hez közeli stílus lehet, nekem nagyon bejön. :jee:
Az animét még nem láttam (sõt, elõbb a számot ismertem, csak utána tudtam meg, hogy egy anime zenéje), de ezek után majd meg fogom nézni, mert az is jónak tûnik.
Ja, és köszönet a Kawaii Radio-nak, mivel ott hallottam a számot elõször. :)

Rounin

#530
Quote from: BonciEllenben a Noirnál vannak olyan számok, amiket inkább kerülök, ill. a Blanc Dans Noir-t pl. még nem is hallgattam, csak egy kicsit belekóstóltam, és idegennek tûnt. Ezt a hiányosságot majd bepótolom.

Pedig az Em More vagy az Aka to Kuro kifejezetten kellemesek :D (Salva Nos dialog remix is egész jó - jobban tetszik, mint az eredeti... valahogy nem annyira puff-puff :D (gomen))
Tarako - Lullaby japanese version is cuki^^

Hisakawa Aya - Himitsu : ugyaninnen. Az eleje andalítóan lassú folyású s bár utána sem 'pörög', de gyorsabbá lesz és szvsz szép.

Azért van rajta néhány kellemes darab, érdemes végig'szenvedned' :)

Bár igaz, hogy tényleg nem mind jó =] De hát olyan albumot még nem láttam, ahol minden tetszett volna :D

Ramiz

Quote from: Rounin(Salva Nos dialog remix is egész jó - jobban tetszik, mint az eredeti... valahogy nem annyira puff-puff :D (gomen))
Miért, az eredeti tényleg puff-puff volt. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizMiért, az eredeti tényleg puff-puff volt. :)

Hát de ezt most nem lehet csak úgy odaszögezni, mert nekem az :/ Nem szeretem leszólni azt, ami másnak tetszik nahh :/

.Attila

Quote from: RouninHát de ezt most nem lehet csak úgy odaszögezni, mert nekem az :/ Nem szeretem leszólni azt, ami másnak tetszik nahh :/
Az igaz, hogy ott van benne a puff-puff, ami erõsebb egy kicsit a kelletténél, de nekem így is tetszik :) Egyébként ezt nemrég már megírtam ;)

Rune

Tudnátok olyan zenét ajánlani mint a Kimiko Itoh féle Follow Me vagy a River Of Crystals (GITS: Innocence)
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Rounin

Quote from: BonciAz igaz, hogy ott van benne a puff-puff, ami erõsebb egy kicsit a kelletténél, de nekem így is tetszik :) Egyébként ezt nemrég már megírtam ;)

Meg elõtte még régebben, amikor szintén ezt kifogásoltam :D

Ramiz

Quote from: RouninHát de ezt most nem lehet csak úgy odaszögezni, mert nekem az :/ Nem szeretem leszólni azt, ami másnak tetszik nahh :/
Ezért sietek a segítségedre, és leszögezem én. :) Amúgy meg miért ne tetszhetne másnak a puff-puff? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: RouninMeg elõtte még régebben, amikor szintén ezt kifogásoltam :D
Akkor te jobban is emlékszel, mint én :)

más: Vmikor a napokban le fog jönni a teljes Mai Hime OST is, így, ha valakit érdekel, lesz egy szép kis Kajiura Yuki gyûjteményem:
Noir
Madlax
.hack//SIGN
Mai Hime
Aquarian Age
Remélem felfér egy dvd-re, ha másokat is érdekel, szívesen replikálom.
Majd még keresek más Kajiura Yuki szerzeményeket.

roderick

Quote from: BonciMajd még keresek más Kajiura Yuki szerzeményeket.
akkor csapd hozzá még a Le Portrait de Petit Cossette OST-it is, szvsz. az is megérdemli ;)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Quote from: roderickakkor csapd hozzá még a Le Portrait de Petit Cossette OST-it is, szvsz. az is megérdemli ;)
Még nem ismerem Kajiura Yuki összes mûvét, meglepett, hogy a Mai Hime is az övé :)