Mik kerülnek/kerültek fel

Started by zsozso, 2002-11-19, 15:20:50

Previous topic - Next topic

Hikari

Félreértések elkerülése végett: Az Evangelionnál MINDKÉT befejezés teljes, és egész. Csak egyszerûen két verzió van belõle. Ezt maga Anno is így mondta, és én elhiszem neki :) . A pénzgondok és egyéb ne legyen a mi gondunk, szerintem jó hogy kétféle befejezés lett. Az eredeti több mondanivalót, az EoE több látványt tartalmaz. Így mindenki eldöntheti hogy neki melyik tetszik. De mindegyik "hivatalos" és igazi befejezés. (És mindkettõt látni kell.)

Corellon


Hikari

A Death az elsõ 24 rész összefoglalója, néhány utólag beépített résszel, amik csak a director's cut részekben láthatóak. Igazából egy visszatekintés a múltra, és az események egy kicsit "összerázva" idõrendileg, hogy felkészítse a nézõt a folytatásra. A Rebirth pedig teljesen megegyezik az End of Evangelion elsõ felével, az "ep 25: Air" -rel.
Egyébként az egyszerûség kedvéért a Death-nek is több változata van :) . De ezek csak nagyon kevésben különböznek egymástól.
Az eredeti verzió az, amit a mozikban adtak. Van egy vágott verzió, amit a WoWoW csatorna adott le, és egy újabb mozi verzió, ebbõl csak nagyon keveset vágtak ki.

McDouglas

QuoteOriginally posted by Hikari
Félreértések elkerülése végett: Az Evangelionnál MINDKÉT befejezés teljes, és egész. Csak egyszerûen két verzió van belõle. Ezt maga Anno is így mondta, és én elhiszem neki :) . A pénzgondok és egyéb ne legyen a mi gondunk, szerintem jó hogy kétféle befejezés lett. Az eredeti több mondanivalót, az EoE több látványt tartalmaz. Így mindenki eldöntheti hogy neki melyik tetszik. De mindegyik "hivatalos" és igazi befejezés. (És mindkettõt látni kell.)

Senki sem allitotta az ellenkezojet ;) En szemely szerint jobban kedvelem az EoE-t, bar azt kevesbe ertem ;)))
Kukorica Rox ^^

Hikari

Csak azért írtam, mert Gauss-chan úgy mondta, hogy az utolsó két rész helyett csináltak egy új befejezést. És ez így nem teljesen igaz. De végülis tényleg mindegy :D
Az EoE szerintem nagyon látványos lett, nekem az tetszik benne. De nekem a sorozat vége is nagyon tetszik.

u.i.: A Kanon kérés visszavonva, mert idõközben találtam egy letöltõhelyet.

Rhyagelle

EVA ból minden jó. Leglábis én nem láttam még olyat ami nem nyerte el a tetszésemet. :p De persze ez csak személyes vélemény ;)
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Laura

Sziasztok!

Keresem a Slayers Mirror-Mirror OVA-t. Azt látom, hogy itt még nincs meg, esetleg valaki már megtalálta a neten, vagy bárhol? PLLZ, csak azt nem láttam a Slayersbõl, és nagyon kell:-)))

Más, ma végigolvastam a teljes fórumot, látom gondok vannak a támogatással, én is nagyon szívesen beszállok, ha megmondjátok, hogy hova küldjem:-)

Megint más: valamelyik topicban volt szó a HQ-ra való regisztrálásról, McDouglas, úgy emlékszem te írtad, hogy tudsz segíteni a regiztrálásban, plz, nekem is:-)

Gauss_Chan, nagyon jó lett az új avatarod:-)))))

McDouglas

QuoteOriginally posted by Laura
Sziasztok!

Keresem a Slayers Mirror-Mirror OVA-t. Azt látom, hogy itt még nincs meg, esetleg valaki már megtalálta a neten, vagy bárhol? PLLZ, csak azt nem láttam a Slayersbõl, és nagyon kell:-)))

Más, ma végigolvastam a teljes fórumot, látom gondok vannak a támogatással, én is nagyon szívesen beszállok, ha megmondjátok, hogy hova küldjem:-)

Megint más: valamelyik topicban volt szó a HQ-ra való regisztrálásról, McDouglas, úgy emlékszem te írtad, hogy tudsz segíteni a regiztrálásban, plz, nekem is:-)

Gauss_Chan, nagyon jó lett az új avatarod:-)))))

Nos, Slayers-el kapcs, ha bekukkantasz az OVA1 konyvtarba akkor latod, hogy ket release letezik belole, VHS es DVD. A ketto egy es ugyanaz, csak mas darabolasban volt talalva, es a vhs verzio meg is van vegig. Szal ha annyira kell, akkor ajanlom nezd meg azt, bar ahogy emlexem kicsit (najo, nem kicsit;) vaczak minoseg.

Persze ha valakinek meg van a Mirror Mirror, akkor nyugodtan feltoltheti ;)

AHQ Acount: Ha elofizetsz, akkor kapsz egy sajat logint, amivel 2*200k-val tusz letolteni, valamint felkerulsz az ftp levlistre, ahol a requesteles es egyeb nyalanksagok bevalt modszerek. Dijja havi 300 ft, de minimum fel evet kell befizetni egyszerre (1800 ft a gyengebbek kedveert).
11773322-60319971-as szla szamra kell utalni a penzt, es a befizetesi papirra a megjegyzes mezobe ird be a kivant user nevedet. Ha megvan, dobj egy mailt einon@animehq.hu -ra, hogy regisztraltal, userneved, mikor, es mennyi idore (ha kell szamla, akkor azt is jelezd). Einon emilbe kuldi majd a jelszodat.
Kukorica Rox ^^

Laura

Thx az infót a Slayers-rõl, most hogy mondod, eszembejutott, hogy a VHS-t is leszedtem, és most már azt is tudom miért nem néztem meg:-)
A bajom nem a minõséggel van, (megnézném szívesen ilyen minõségben is),  hanem az angollal^__^
Az írott angolt még csak-csak megértem, ha kell akkor szótárral, de a beszélt angolt nagyon nem. Elkezdtem nézni akkor mikor leszedtem, de az elsõ 5 perc után feladtam, olyan szinten idegesített, hogy nem értem. (Nomeg a szereplõk angol szinkronja....) Úgyhogy inkább várok a feliratos változatra:-))

A HQ regisztrációt is köszönöm, jövõhéten megyek elintézem:-)

Ha megmondjátok, hova küldjem az usteam-nek a támogatást, akkor azt is szívesen küldöm:-)

Gauss_chan

QuoteGauss_Chan, nagyon jó lett az új avatarod:-)))))

Köszike! :) :) :)

Venom

Hoi!

Tegnap (kedd este) voltam a Kultiplexben ahol leadták a Battle Royale-t. Aki nem tudná, ez egy elég morbid film, többnyire szociológiai szájízzel és 37 gyerek halálával. Persze egymást ölik meg, ez a lényeg. Mind1, látni kell, fergetegesen jó.

Tényleg, ezt nem lehetne felrakni a szerverre? Szerintem mindenki örülne neki.

Erre már csak ráadás, hogy a Sokk oldalán fenn van a Battle Royale 2 forgatásáról egy rövid teaser és némi extra anyag, szerintem érdemes megkukkantani akit vonz a téma!

zsozso: tényleg csinálj már vmi számlát, hogy utalhassam neked a pénzt. Az ösztöndíjam felét megkapod ^_^

Venom

u.i. Jah igen, mielõtt elfelejtem, az Örökmozgóban anime és manga napok vannak (kedd-szerda-csütörtök 16:30-18:30). Aki tud, NE jöjjön, mert be akarok férni a terembe. :zen:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

zsozso

QuoteOriginally posted by Venom
Hoi!

Tegnap (kedd este) voltam a Kultiplexben ahol leadták a Battle Royale-t. Aki nem tudná, ez egy elég morbid film, többnyire szociológiai szájízzel és 37 gyerek halálával. Persze egymást ölik meg, ez a lényeg. Mind1, látni kell, fergetegesen jó.

Tényleg, ezt nem lehetne felrakni a szerverre? Szerintem mindenki örülne neki.

Erre már csak ráadás, hogy a Sokk oldalán fenn van a Battle Royale 2 forgatásáról egy rövid teaser és némi extra anyag, szerintem érdemes megkukkantani akit vonz a téma!

zsozso: tényleg csinálj már vmi számlát, hogy utalhassam neked a pénzt. Az ösztöndíjam felét megkapod ^_^

Venom

u.i. Jah igen, mielõtt elfelejtem, az Örökmozgóban anime és manga napok vannak (kedd-szerda-csütörtök 16:30-18:30). Aki tud, NE jöjjön, mert be akarok férni a terembe. :zen:

Ahqn fentvan
Death is the only redemption

Venom

Ahq fizetõs, nem? ;)

Egyébként is, csak tõletek töltök!

*Venom csöndesen megalapítja a Usteam fanclubot*

Márkahûség meg hasonló ökörségek.

Hova lehet utalni a pénzt?

Venom


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

gyroscope

QuoteOriginally posted by Venom
Ahq fizetõs, nem? ;)
Egyébként is, csak tõletek töltök!
*Venom csöndesen megalapítja a Usteam fanclubot*

az anime/anime login ingyenes, de max. 10-en lehetnek egyszerre (nekem meglepoen gyakran sikerul estenkent belepnem).
egyebkent csatlakozom az ustem fan clubhoz. zsozso, ha elpiszkalod a 21-es portot, meglatogat a felelmetes teve kommando, vagy odakuldom a kedvenc mechaimat :D.
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Rhyagelle

Csatlakozom a fan clubhoz. Hol lehet jelentkezni?? :p
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

gyroscope

ööö... mit csinal egy fan club?
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

zsozso

QuoteOriginally posted by gyroscope
ööö... mit csinal egy fan club?

Hát sok pénzt fizet be a klubba :hopp: :hopp: :hopp:
Death is the only redemption

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by zsozso
Hát sok pénzt fizet be a klubba :hopp: :hopp: :hopp:

Aminek persze a fanclub elnöke, Venom, nagyon fog örülni. :D

zsozso

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Aminek persze a fanclub elnöke, Venom, nagyon fog örülni. :D

Amit természetesen elküld nekem ahogy írta ^^

Talált mcd 1 jó smiliet:

:hail:
Death is the only redemption

Nakahara

QuoteOriginally posted by zsozso
Amit természetesen elküld nekem ahogy írta ^^

Talált mcd 1 jó smiliet:

:hail:
--------Kurvajó!!!!:hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:

McDouglas

QuoteOriginally posted by Venom
Ahq fizetõs, nem? ;)

Egyébként is, csak tõletek töltök!

*Venom csöndesen megalapítja a Usteam fanclubot*

Márkahûség meg hasonló ökörségek.

Hova lehet utalni a pénzt?

Venom

Markahuseggel kapcs csondesen megjegyeznem, hogy letezik bizonyo kooperacio ahq es usteam kozott, szal kozel sem biztos, hogy minden fennt van usteamon ami ahq-n (pl anime szekcion kivul szinte semmi)
Kukorica Rox ^^

Rhyagelle

Akkor úgy osszátok meg a cuccokat hogy ide csak a legjobbak kerüljenek fel, mert én csak innen töltök (na jó néha KaZa):p
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

zsozso

QuoteOriginally posted by Rhyagelle
Akkor úgy osszátok meg a cuccokat hogy ide csak a legjobbak kerüljenek fel, mert én csak innen töltök (na jó néha KaZa):p
Eddig se volt másképp
Death is the only redemption

McDouglas

QuoteOriginally posted by Rhyagelle
Akkor úgy osszátok meg a cuccokat hogy ide csak a legjobbak kerüljenek fel, mert én csak innen töltök (na jó néha KaZa):p

Esszerubb alternativa hogyha te toltesz mashonnan is imho ;)
Kukorica Rox ^^

Rhyagelle

McDouglas: Lehet hogy van benne valami. :)

No most fejztem be 1 sorozatot, és olyan lusta vagyok hogy nem akarok ismertetõket böngészni. :D  Ajánjatok pls 1 et amit szerintetek érdemes végignézni. (ha lehet olyat ami fenn  van az usteamen) thx :p
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Rhyagelle
McDouglas: Lehet hogy van benne valami. :)

No most fejztem be 1 sorozatot, és olyan lusta vagyok hogy nem akarok ismertetõket böngészni. :D  Ajánjatok pls 1 et amit szerintetek érdemes végignézni. (ha lehet olyat ami fenn  van az usteamen) thx :p

Ajánlanám a Witch Hunter Robin-t.
Ha nem tetszik, ne engem szidj majd, hanem magadat, mert lusta voltál. :D

gyroscope

QuoteOriginally posted by Rhyagelle
McDouglas: Lehet hogy van benne valami. :)

No most fejztem be 1 sorozatot, és olyan lusta vagyok hogy nem akarok ismertetõket böngészni. :D  Ajánjatok pls 1 et amit szerintetek érdemes végignézni. (ha lehet olyat ami fenn  van az usteamen) thx :p

noir + cowboy bebop, tsukikage ran (4 resz :(), rurouni kenshin (4 resz :(), haibane renmei
mi szepet neztel egyebkent?
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

TurboK

Most jut eszembe...
Ha valakit érdekel, megtaláltam a Sonic the Hedgehog Animét, DVD rip, japán nyelv. Én is még csak most töltöm le, nemtom hogy van e rajta felirat.
Ha valakit érdekel meg tudom adni a linket, de ne kérjétek hogy én töltsem fel a USTEAM szerverre vagy ilyesmi, mert egy 700 megás file nemigen fér bele a feltöltési sebességembe (100kbit/s).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Rhyagelle

A Silent Möbiust nézem végig most legutóbb. Kösz hogy kisegítettetek 1 lusta embert, mindegyik tanácsot megfogadom majd idõvel. :p
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Venom

Silent Möbius milyen volt és mirõl szól?

Egyébként még ajánlom a fentiek mellé: Vandread (Series 1&2), Hellsing. Ezek a biztosan nyerõ sorozatok. :)

Ha kedvelled a kissé autentikusabb mûfajt is, akkor ajánlom a The Hakkenden sorozatot.

Venom


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne