Main Menu

Final Fantasy Rulez

Started by Nephilim, 2004-01-15, 21:33:49

Previous topic - Next topic

Bruce

Quote from: SquallA félreértések elkerülése végett...az Advent Rising egy külön játék, ami nem FF, az Advent Children pedig egy film...ráadásul nagyon ott van...
A Cannes-i filmfesztiválon is aratott, a Mexicoi akármin is aratott, meg a Tokyo-i szintén nemtom min ugyancsak aratott...
Az igaz, hogy csak egy részt nyomtak le belõle mindenhol, és nem jelöltették semmire, de mindenkinek pozitív véleménye volt róla... :hopp:
Ah. Értem. De azért az Advent Children az FF7-es Advent Children, ugye? Vagy ebben is tévedtem?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Rounin

Quote from: BruceAh. Értem. De azért az Advent Children az FF7-es Advent Children, ugye? Vagy ebben is tévedtem?

Nem :D Az az FF7.

Bruce

Quote from: RouninNem :D Az az FF7.
Jó, akkor megnyugodtam, nem vagyok teljesen elveszve :D Egyébként az a film már kész van, vagy még mindig csak nyálcsorgatókat adagolnak?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Vikunya

Quote from: BruceTesómtól érdekes dolgot hallottam, mely a PSX-es Sqaresoft játékok egy részét jellemzi. Valahol azt olvasta, hogy egyes játkékok legjobb cuccait nem az adott játék rejti! Csak az a gáz, hogy konkrét példára ugyanúgy nem emlékezett, ahogy az oldalra, ahol olvasta... hiába, nem egy nagy gép-mágus, és ráadásul a koleszában olyan vacak gépek vannak, hogy az is csoda ha betölti az Explorert... Csak arra lennék kíváncsi, hogy errõl más is hallott-e? Ja, hogy mirõl is van szó: például (ezt sak így hasraütésbõl, mert mint említettem konkrét példa nem áll rendelkezésre...) Final Fantasy 7-ben eljutok valameddig. Final Fantasy 8-ban is eljutok valameddig. A mentéseket egy memóriakártyán tárolom, és valamit megbuherálva a töltésnél egy új mittudomént, mondjuk fegyvert kapunk... (asszem pont fegyverrõl olvasott...) Ismerõs ez valakinek?

Hát konkrétan a Final Fantasyknál vagy más Square cuccoknál nem tudok róla, hogy ez menne. Mondjuk van elég sok game, ahol lehet mentést importálni az egyik epizódból a másikba, de azok általában összefüggenek, míg a FF játékok nem. (Tudtommal még az FFX és X2 között sem lehet importálni, pedig ott még értelme is lenne.)
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Bruce

Quote from: VikunyaHát konkrétan a Final Fantasyknál vagy más Square cuccoknál nem tudok róla, hogy ez menne. Mondjuk van elég sok game, ahol lehet mentést importálni az egyik epizódból a másikba, de azok általában összefüggenek, míg a FF játékok nem. (Tudtommal még az FFX és X2 között sem lehet importálni, pedig ott még értelme is lenne.)
Az "egyik epizódból a következõbe"-tipusú átvitelekrõl tudtam, de ahogy tesóm elmondta itt sem viszel át semmi lényegeset, csak találsz valami új fegyvert vagy valamit... bár én sem értettem teljesen. De ha egyszer ráakadok, szólok.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

SoulReaver

Sziasztok. Egy kérdésem lenne, bár ez amolyan technikai segítségkérés lenne.
-- Régi kedvenc játékom a Final Fantasy 7-rõl lenne szó. Az a baj, hogy a mostani gépemen nem indul el, csak az EIDOS - logó megy le, annak is csak a hangja, mert a monitor közben tök setét, aztán meg az is befagy, amint a logó zenéje végetér.
-- A mostani konfigurációm egy P4 3Giga, 512 MegaRam, ATI RADEON 9000 PRO. Azt hallottam, hogy az ATI-t, nem nagyon szereti az FF7.:(. Próbáltam már az 1.02-es official Patch-et, meg a 1.04-es Xp patchet is, de nem segített. valaki nem tudna kérem segíteni? Köszönöm elõre is.:)
Raziel...  Redeemer and destroyer. Pawn and messiah. Welcome time-spanned soul. Welcome ... to your DESTINY.
[/I][/FONT][/COLOR][/B][/SIZE]

.Attila

Sry, halvány fogalmam sincs, mi lehet a baj, viszont kicsit furának találom, hogy egy P4 3 GHz-es proci mellett csak egy 9000-es ATI kártyád van :)

SoulReaver

:) Na ja. Eleinte nagy géptápolós csávó voltam, de a mai játékok már valahogy nem fognak meg, így már jó ideje csak vinyót veszek a gépbe max. Most van 640 gigányi vinyóm.:) A prockó már megvan vagy 2 éve... még 100 000-ért vettem annó, mikor kidobták, utána 2-3 hónappal, szóval van már vagy 1.5 éves. :)
-- Bárki bármit mondjon, a mai gammák a grafikán kívül jóformán semmit sem tudnak felmutatni, eltekintve évi 1 két nagy befutótól... :( Nekem mindmáig a kedvenceim a Final Fantasy 7, a teljes Legacy Of Kain széria (Soul Reaver1-2, Blood Omen1-2, Defiance), a Might and Magic 7, a Neverwinter Nights, az X-wing vs TIE-fighter, na és a jó öreg Aliens Vs. Predator 2.
-- Ezeknek a játékoknak volt feelingje, és nem a grafikával akarták eladni õket. :) Az ATI radeon 9000 PRO meg már így is csak bosszant, mert egyre több régi kedvencemet kell "hátrahagynom". :( Komolyan mondom, hogy mostanság fontolgatom egy Geforce MX 400-as beszerzését, a maga 64 megájával, mert az még viszi a régi favoritokat, a mesenézéshez meg amúgy sem kell jó videokártya. Az FF7 hihhhetetlen módom a P4 3 gigás prockóra azt írja a Config menu-ben, hogy "3050 Mhz Unknown Processor". Vajon miért? Csak nem azért, mert 1997-ben csinálták? Amúgy nem kéne, hogy ez gondot jelentssen, mert a penti 4-esen kiválóan fut a Diablo 1, és még 3 napja is jáccottam vele nosztalgia képpen.:) Ha jól emléxem, a Final Fantasy 8 sem ismeri fel a prockóm, bár az ennek ellenére fut. Innen gondolom, hogy a Final 7-nél a videokártya a gázos.:)
Raziel...  Redeemer and destroyer. Pawn and messiah. Welcome time-spanned soul. Welcome ... to your DESTINY.
[/I][/FONT][/COLOR][/B][/SIZE]

Shadowolf

Off:

Quote from: SoulReaverNeverwinter Nights-- Ezeknek a játékoknak volt feelingje, és nem a grafikával akarták eladni õket.

Ezzel az eggyel nem értek egyet. BG2-höz képest abszolút visszalépés hangulat terén.

QuoteInnen gondolom, hogy a Final 7-nél a videokártya a gázos.:)

Nincs fenn SP2? Lehet hogy az is rájátszik. Én spéci külön particióra felraktam a win98-at és azon futtatom a régi cuccokat.

/Off

SoulReaver

Ígérem, nem fogok off-ozni, csak egy választ engedtessék men szerény személyemnek:
-- Igazad van, a single playerben a BG2 veri az NWN-t, de az NWNnel ha a neten játszol multiban, alternatív világokban, ott nagyon jó a hangulat, és iszonyatosan soxínû modulok vannak ám, csak sok player kell, egy jó mesélõ, és egy még jobb kaland, aztán megvan a program minden estére...:)
-- De persze tisztelem mások véleményét, szóval ha szerinted a BG2 multiban is jobb, igerem, nem kötök bele. :)
-- off off.:)
Raziel...  Redeemer and destroyer. Pawn and messiah. Welcome time-spanned soul. Welcome ... to your DESTINY.
[/I][/FONT][/COLOR][/B][/SIZE]

Bruce

Aminap elég meglepõ dolgot tapasztaltam: rendezgettem a vinyómat, és kellett a hely. Így esett, hogy FF8 uninstallnak esett áldozatul, persze a fontosabb mentéseim áthelyezése után. Mikor a mentéseimet vizsgáltam át, akkor találtam egyet a Shumi villageben... Nos nem tudom, hogy feltûnt-e valakinek, de a Sumi village fogadójában van egy zenedoboz szerûség... Nos ez a zenedoboz a Chrono Cross Another world-béli Guldove zenéjét játsza... :eeek:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

.Attila

Hmm... ez érdekes, majd egyszer talán megfigyelem, bár nem hiszem, hogy belekezdenék mégegyszer az FF8-ba, bár végig még egyszer sem vittem.

Phoeneix

Ti konzolon jatszatok FF-t vagy pc-n emuval? Mivel tudtommal csak FFVIII-at adtak ki pc-re, meg mostansag lattam FFXI-et is pc-s verzioban.
Mivel nekem nincs konzolom, csak a 8-al jacottam, de az is tecett.
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Shadowolf

Quote from: PhoeneixMivel tudtommal csak FFVIII-at adtak ki pc-re, meg mostansag lattam FFXI-et is pc-s verzioban.

Az FFVII-et is kiadták pc-re anno (nekem az a verzió van meg). :)

Bruce

Quote from: PhoeneixTi konzolon jatszatok FF-t vagy pc-n emuval? Mivel tudtommal csak FFVIII-at adtak ki pc-re, meg mostansag lattam FFXI-et is pc-s verzioban.
Mivel nekem nincs konzolom, csak a 8-al jacottam, de az is tecett.
konzolom nekem sincs, de emum az van... igaz, a 8-at a pc-s verzióban vittem végig, meg a hét is megvan úgy, de az nem megy... ha videót akar lejátszani úgy hogy megy közben a játék grafikája is, akkor behal... de mind1 mert megvan isoban, és emuval azt kezdtem el utoljára, bár amióta a tanév elkezdõdött csak néha veszem elõ egy-egy fél órára :(

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Karma XXL

Az I-gyel és a II-vel a playstationos Origins keretein belül játszogattam, de nem erõltettem túl. A III-at nem láttam még :rolleyes: IV, V, VI ZSNES-sel (a VI még PSXre is megvan :hehe: ) A VII-t és a VIII-t PCn vittem végig, az IX-et ePSXe-vel vitte végig az öcsém, én idõhiány miatt félbehagytam :(

A X pénzhiány miatt nem fenyeget, a XI pedig MMORPG, szintén nem fenyeget :rolleyes:

Phoeneix

Quote from: ShadowolfAz FFVII-et is kiadták pc-re anno (nekem az a verzió van meg). :)
Aham
tudsz dobni vmi cimet ahonnan lehuzhatnam?(Vagy ez tuti buko?)
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Shadowolf

Quote from: PhoeneixAham
tudsz dobni vmi cimet ahonnan lehuzhatnam?(Vagy ez tuti buko?)

Nemtom hogy ezek mennyire jók, de 1 próbát talán megérnek...

Phoeneix

Quote from: ShadowolfNemtom hogy ezek mennyire jók, de 1 próbát talán megérnek...
:hail:
nekialltam leszedni, remelem muxeni fog
ty +1x
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Shadowolf

Quote from: Phoeneix:hail:
nekialltam leszedni, remelem muxeni fog
ty +1x

Szívesen. Én is remélem hogy müxik majd. Amúgy boldog szülinapot! :)

Phoeneix

Quote from: ShadowolfSzívesen. Én is remélem hogy müxik majd. Amúgy boldog szülinapot! :)
Kocce
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Vikunya

Quote from: SysOP XXLAz I-gyel és a II-vel a playstationos Origins keretein belül játszogattam, de nem erõltettem túl. A III-at nem láttam még :rolleyes: IV, V, VI ZSNES-sel (a VI még PSXre is megvan :hehe: ) A VII-t és a VIII-t PCn vittem végig, az IX-et ePSXe-vel vitte végig az öcsém, én idõhiány miatt félbehagytam :(

A X pénzhiány miatt nem fenyeget, a XI pedig MMORPG, szintén nem fenyeget :rolleyes:

Az I-gyel és II-vel próbálkoztam már NES emuval és az Originsel is, de nem jutottam túl messzire. Most, hogy megjelent GBA-ra is, újra nekiláttam, talán végre sikerül legalább az I-et végigjátszani. A II fejlesztési rendszeréért viszont sosem rajongtam. A III annak ellenére, hogy NES-es, egész játszhatónak bizonyult, azt NES emuval végignyomtam. Sztem az a legjobb a három közül.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

Bruce

Quote from: BruceTesómtól érdekes dolgot hallottam, mely a PSX-es Sqaresoft játékok egy részét jellemzi. Valahol azt olvasta, hogy egyes játkékok legjobb cuccait nem az adott játék rejti! Csak az a gáz, hogy konkrét példára ugyanúgy nem emlékezett, ahogy az oldalra, ahol olvasta... hiába, nem egy nagy gép-mágus, és ráadásul a koleszában olyan vacak gépek vannak, hogy az is csoda ha betölti az Explorert... Csak arra lennék kíváncsi, hogy errõl más is hallott-e? Ja, hogy mirõl is van szó: például (ezt sak így hasraütésbõl, mert mint említettem konkrét példa nem áll rendelkezésre...) Final Fantasy 7-ben eljutok valameddig. Final Fantasy 8-ban is eljutok valameddig. A mentéseket egy memóriakártyán tárolom, és valamit megbuherálva a töltésnél egy új mittudomént, mondjuk fegyvert kapunk... (asszem pont fegyverrõl olvasott...) Ismerõs ez valakinek?
Huhh... Ezt nem ma írtam, szal már majdnem el is felejtettem, de ma találtam rá példát! Itt olvastam
Egyébként ez a két rész az, amirõl beszélek:
Quote from: Legend of ManaSecret sword

Have a saved game from SaGa Frontier 2 on the same memory card as the one used for Legend Of Mana. Enter the save screen, highlight the SaGa Frontier 2 file, then exit out of the save screen. Enter Bone Fortress and head toward the bridge where you fought the DeathBringer. There will be two skeletons at that location. Approach them and you will fight DeathBringer 2. After defeating it, you will get the strongest sword from SaGa Frontier 2.

Get a Chocobo

To get a Chocobo as a pet, have a saved game from Final Fantasy 8 on the same memory card as the one used for Legend Of Mana. Enter the save screen, highlight the Final Fantasy 8 file, then exit out of the save screen. When you catch a bird egg in the eastern section of Domina it should hatch into a Chocobo.
Szóval ez egy létezõ dolog... Nem lenne rossz több ilyent találni  :rolleyes: ;)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Vikunya

Quote from: BruceHuhh... Ezt nem ma írtam, szal már majdnem el is felejtettem, de ma találtam rá példát! Itt olvastam
Egyébként ez a két rész az, amirõl beszélek:

Szóval ez egy létezõ dolog... Nem lenne rossz több ilyent találni  :rolleyes: ;)

Na ja, de ezzel nem a FF-ben lehet megnyitni a titkos cuccot, hanem a Legend of Mana-ban...
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

.Attila

Úgy látszik az, hogy vkinek a VII. vagy a VIII. tetszik jobban, az dönti el, hogy melyikkel játszott elõször  :)
Szvsz FFVII rulz, sokkal jobb hangulata és története van :jee: És nem találjátok ki, ezzel játszottam elõször :rolleyes:

Bruce

Grat White SeeD, egész összeszedett kis oldal... de azért még van mivel feltölteni ;)

Quote from: BonciÚgy látszik az, hogy vkinek a VII. vagy a VIII. tetszik jobban, az dönti el, hogy melyikkel játszott elõször  :)
Szvsz FFVII rulz, sokkal jobb hangulata és története van :jee: És nem találjátok ki, ezzel játszottam elõször :rolleyes:
Eddig nekem még korai lenne nyilatkozni, hogy melyik tetszik jobban, hisz a hétben még csak az elsõ CD-n járok (már vagy fél éve... hiába, alig van idõm azzal játszani :( ) Tény, hogy néha nagyon ütõs hangulata tud lenni... de pl. a Golden Saucertõl már csak ha a térképen látom, feláll a hátamon a szõr :rolleyes:

Egyébként már régebben meg akartam kérdezni: magyarosítás van hozzájuk, valami elérhetõ helyen?

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Bruce

Quote from: White SeeDThanx. +Tölteném, ha lenne idõm csinálni:)

+Nem annyira gáz az a térkép. Csak az a baj, hogy ha mindenhova el akarsz jutni, ahhoz kell arany kokobó, amit kétféleképpen szerezhetsz:
Kitenyészted: (Ami a világ legeslegidegesítõbb dolga(Ennél már csak a 9-ben a buzeráns gyertyagyújtogatós kastélyok voltak idegesítõek)))
Kinyírod valamelyik dögöt és kapsz valamit, amit valakinél beváltasz és kész:)

Amúgy van magyarosítás. De szerintem szentségtörés magyarul gammelni, így max az angolt viselem el. (Eredeti japán lenne a legjobb, csakhát az még nem megy:))
Sztem te kissé félreértelmeztél... nem a térképpel van bajom, hanem a Golden Saucerrel mint helyszínnel... :) Bár be se kéne tennem oda a lábam ;)

A magyarosítást meg nem magam miatt kérdeztem, nekem semmi bajom az angollal... viszont akadt már aki kérdezte tõlem, mert játszana vele, de nem érti az angolt... :wtf: Mind1, õ dolga... De azért megígértem hogy keresek magyarosítást.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Bruce

Quote from: White SeeDJah. De mi a baj azzal a helyszínnel? Nem szereted a vidámparkokat? Csupa móka kacagás:D
Hogy mi a baj? Nem tudom... csak szimplán ellenszenves...
Quote from: White SeeDAz ipse tanúljon meg angolul. Mikor elõször végigvittem én se tudtam szmart se. Bukásra álltam angolból. Az FF VIII.-on tanúltam meg angolul. (4-esre érettségiztem, és nem a tanár munkája miatt:D)
Én sosem fogadom el ezt az indokot, hogy "nem tudok angolul, és ezért nem gammelek vele" (Legalább is szokták nekem mondani:)). Én se tudtam. Most már tudok.
Nem ipse, csaj... :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Rounin

Hmm, érdekes módon én pont a romantikus szál miatt nem szerettem annyira a VIII-at, mint a VII-et. Nem a romantikával van bajom, csak ez így túl kiszámítható volt^^ És nem tudom, melyikkel játszottam elõbb.^^;

(az angolról meg annyit, hogy rakj elé egy szótárat, játszon úgy. Édesanyámnál bevált :D Vagy fordíts neki folyamatosan [ezért raktam oda én is a szótárat :rolleyes: ] )

Kipe

Hi!
Csak egy kérdésem lenne: a FFVI-ban mikor az Operaházban Celes-el énekelni kell útána meg a vmi virággal kéne felmenni az erkélyre(ha jól értelmeztem). DE..., HOL VAN AZ A VIRÁG? :bruhuhu:  Ha valaki tud segíteni kérem írjon.