Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Venom

Quote from: FeldinMindenki nézzen Ranma-t!!!!!!!!

Ööö... mégis miről szól? :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

.Attila

Quote from: VenomÖöö... mégis miről szól? :)
Te kérdezted, bár már az első részben megtudjuk, de azért idebököm, hogy SPOILERRanma Saotome alapból egy fiú, aki hideg víz hatására lánnyá változik. Hogy miért? Nézd meg :) Megérkeznek az apja egy barátjához, ahol a 3 lány közül kijelölnek neki egy feleséget, innentől kezdve ott élik nem igazán mindennapi napjaikat END OF SPOILER
Ezek egy vígjátéksorozat, sok harci jelenettel (nem túl komolyak, nem egy Hellsing ;)), meg kevesebb romantikával. De alapból vígjáték, méghozzá szerintem nagyon jó  :hopp: 2 hibája van: nincs gyakorlatilag főszála a történetnek (ill. ez vkinek hiba, vkinek nem, engem nem zavart, mert nagyon élveztem, egészen... lásd 2. hiba). 2. hiba: kb. a közepén félbeszakították az anime rajzolását, így a folytatást a manga-ból kell megtudni, pedig az anime überfasza :D

Venom

Ahha! Köszönöm a tájékoztatást, sikerült elkerülnöm, hogy letöltsek valami olyasmit, amit azonnal törölnék. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Feldin

#33
Pedig tényleg szupi!
Legalább 3-4 részt nézz meg!
Trivi! Neked megvan a manga?
Habár még csak a Session3 végén tartok, de fő az előrelátás :)
Aoianime leírás:
http://aoianime.animehq.hu/reviews.php?rev=96
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: FeldinPedig tényleg szupi!
Legalább 3-4 részt nézz meg!
Trivi! Neked megvan a manga?
Habár még csak a Session3 végén tartok, de fő az előrelátás :)
Aoianime leírás:
http://aoianime.animehq.hu/reviews.php?rev=96
Igen, megvan a manga, hiánytalanul. Persze elektronikus formában.
Venom: miért nem nézed meg? Én nem írtam igazából rosszat. :confused:

Feldin

Trivi!!! Nekem az kéne!!! Hány cd-re fér fel?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Venom

Quote from: TriviVenom: miért nem nézed meg? Én nem írtam igazából rosszat. :confused:

Bocsi, nem akartalak megsérteni. A leírásoddal egyáltalán semmi baj. :) A "baj" ott kezdődik, hogy nagyon nem az én stílusom a Ranma. Én inkább a ... hogy is mondjam... a vérgőzös animéket szeretem. :) (Jó, oké, Ninja Resurrection túllépte a határt számomra, de inkább a történet hiánya, mint a túl sok vér miatt.) Anime vígjátékokért nem igazán vagyok oda, Trigun-t is először magamra erőltettem, és ott is csak a komoly részek és történet után kiáltottam ki kedvencnek. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Chronos

Quote from: VenomBocsi, nem akartalak megsérteni. A leírásoddal egyáltalán semmi baj. :) A "baj" ott kezdődik, hogy nagyon nem az én stílusom a Ranma. Én inkább a ... hogy is mondjam... a vérgőzös animéket szeretem. :) (Jó, oké, Ninja Resurrection túllépte a határt számomra, de inkább a történet hiánya, mint a túl sok vér miatt.) Anime vígjátékokért nem igazán vagyok oda, Trigun-t is először magamra erőltettem, és ott is csak a komoly részek és történet után kiáltottam ki kedvencnek. :)
Akkor mit szólnál egy Yu Yu Hakusho-hoz vagy Hunter X Hunter-hez...:)

CHRONOS

.Attila

Quote from: FeldinTrivi!!! Nekem az kéne!!! Hány cd-re fér fel?
1,14 GB, tehát 2 cd.
Venom: ízlések és pofonok, nem sértődtem én meg, csak csupa pozitív dolgot mondtam, erre negatív válasz jött, és nem derült ki, hogy miért. Most viszont már értem.

Feldin

Ok Trivi!!!
Hogy tudod eljuttatni hozzám?
Szombati meet???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: FeldinOk Trivi!!!
Hogy tudod eljuttatni hozzám?
Szombati meet???
Hát ha hozod a 2 cd-t...

Titkos®

Természetesen mi mást is ajánlhatnék én is mint a Ranma (lásd avatár :) ) és az Inu Yasha, de azt is mondhatnám, hogy minden ami Rumiko. :)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

.Attila

Quote from: Titkos®Természetesen mi mást is ajánlhatnék én is mint a Ranma (lásd avatár :) ) és az Inu Yasha, de azt is mondhatnám, hogy minden ami Rumiko. :)
Welcome back! :)
Jó időre eltűntél.

Titkos®

Quote from: CobraHmm, felkeltettted az érdeklődésemet   :D
A Lost Universe-t viszont nem ajánlom ,főleg a Slayers fanok ne nézzék meg, mert nagyon nagyot fognak csalódni benne. Messze elmarad attól, amit a Slayers készítőitől vár az ember.  :(

Ezzel egy kissé vitába szállnék. Én a Lost Universe-t a három Slayers sorozat után láttam és szerintem a maga nemében egy szórakoztató sorozat érdekes karakterekkel. Az első pár rész nekem sem jött be annyira, mert én is rögtön azt vártam, hogy jönnek a Slayers féle poénok és mindjárt fetrengek a földön és a 8 rész felé már itt is überfőmonsztákat fognak szétcsapkodni. Ez azonban nem így történt. A sorozat ugyanis jó, de nem annyira pörgős, mint a Slayers, ezért a sztori is lassaban indul be, viszont utána határozottan érdekes és jó lesz. (A Slayers egyébként is egy fantasy, a Lost Universe pedig egy sci-fi, ezért szerintem nem is lehet elvárni tőle, hogy a Slayers hangulatát adja vissza.) Amúgy én pont az ajánlom, hogy inkább csak Slayers fanok nézzék meg, akik jól ismerik a Slayers világát, mert különben megeshet, hogy pont a legfontosabb részekből nem nagyon fognak semmit érteni. ;)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Titkos®

Quote from: TriviWelcome back! :)
Jó időre eltűntél.

Kedves tőled, hogy üdvözölsz! :)  Sajna mostanában nem volt sok időm, de mostantól igyekszem újra gyakrabban járni ide. :)
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

Venom

Quote from: ChronosAkkor mit szólnál egy Yu Yu Hakusho-hoz vagy Hunter X Hunter-hez...:)

CHRONOS

Hehh, abszolút Yu Yu Hakusho fan vagyok, alig tudok várni a soron következő részekre. :)
Azonban Hunter X Hunter-ről nem tudok semmit, de ha beleillik a kategóriába, máris húzom, mert éppen kerestem valami újdongságot. Arigato. ;)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Feldin

Trivi: megbeszéltük!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Chronos

Quote from: VenomHehh, abszolút Yu Yu Hakusho fan vagyok, alig tudok várni a soron következő részekre. :)
Azonban Hunter X Hunter-ről nem tudok semmit, de ha beleillik a kategóriába, máris húzom, mert éppen kerestem valami újdongságot. Arigato. ;)
Szerintem az, hogy a Yu Yu Hakusho alkotója készítette, elmond mindent...:)
Ja, és hogy a legújabb OVAból most jönnek ki a részek, szóval a grafikával sincs gond...:)
Az első 5-10 rész egy kicsit unalmasnak tűnhet, de utána nagyon beindul az anime, és a végén megunhatatlanná válik...:)
Mindenképpen ajánlom...:D

CHRONOS

Venom

Első részt ma megnéztem... igen, van még mit beindulnia. :)
És akkor ezek szerint nem csak öt részes, mert kezdtem már ettől félni. :)

Például tudom, hogy a Pet Shop of Horrors össz-vissz négy részes, de néha benézek a directoryba, hátha én tévedtem. Hja, ennyire tetszett. :)

Jah igen, Juuni Kokki csak 44 részes? Mert olyan, mintha félbeszakadt volna... még el tudnék viselni pár száz részt abból a sorozatból. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Chronos

Quote from: VenomElső részt ma megnéztem... igen, van még mit beindulnia. :)
És akkor ezek szerint nem csak öt részes, mert kezdtem már ettől félni. :)

Például tudom, hogy a Pet Shop of Horrors össz-vissz négy részes, de néha benézek a directoryba, hátha én tévedtem. Hja, ennyire tetszett. :)

Jah igen, Juuni Kokki csak 44 részes? Mert olyan, mintha félbeszakadt volna... még el tudnék viselni pár száz részt abból a sorozatból. :)
Akkor jó, mert 68 részes...:)
http://www.animenfo.com/animetitle,880,rmksij,12_kokuki.html
Hunter X Hunter meg 62 részes...:)
http://www.animenfo.com/animetitle,207,lxfclu,hunter_x_hunter.html
+ OVA-k:

OVA 1 - 8 rész
http://www.animenfo.com/animetitle,884,axrfrg,hunter_x_hunter.html
OVA 2 - 8 rész
http://www.animenfo.com/animetitle,1171,gphyzi,hunter_x_hunter.html
OVA 3 - 14 rész
http://anidb.ath.cx/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1427

CHRONOS

Venom

Huhh, nagy kő esett le a szívemről... inkább két kő. :) Thx az infot!


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Amadeus Anony

#51
HI! Azok az arcok akik vidulni akarnak, de mellette történetet is szeretnének.
Azoknak ajánlom a GTO-t Azaz Great Teacher Onizuka  :lol:
Bár szerintem alapból mindenkinek befog jönni, akár a letépem a fejed animét szereted, akár az emberekről szólot, mindekinek befog jönni, hiszen egyszerűen  :jee:  :cool:;
Na Pá mindenki :D

UI: A zenéje se elhanyagolható :),
Az első 2 outro mindenképp sirály

Chronos

Quote from: Amadeus AnonyHI! Azok az arcok akik vidulni akarnak, de mellette történetet is szeretnének.
Azoknak ajánlom a GTO-t Azaz Great Teacher Onizuka  :lol:
Bár szerintem alapból mindenkinek befog jönni, akár a letépem a fejed animét szereted, akár az emberekről szólot, mindekinek befog jönni, hiszen egyszerűen  :jee:  :cool:;
Na Pá mindenki :D

UI: A zenéje se elhanyagolható :),
Az első 2 outro mindenképp sirály
Szedd ki az aláírásodból a képet, mert túl nagy...
Thx...

CHRONOS

Bloodstephan

Tudom, még csak kezdő vagyok ezen témában, de néhány filmet tudnék ajánlani, ha nem is olyan ismerteket:)

  Last exile , naggyon jó történet, igazi hőseposz :rolleyes:
  Berserk: az első résznél összelegóztam az állam, aztán egész éjjel azt néztem, újra és újra...  :)

  Lenne még nehány, de azokat mindenki ismeri.

Venom

Quote from: BloodstephanTudom, még csak kezdő vagyok ezen témában, de néhány filmet tudnék ajánlani, ha nem is olyan ismerteket:)

Az az igazság, hogy mindkettő sorozat és mindkettő ismert, de az is tény, hogy mindkettő nagyon jó. Szerény véleményem szerint Berserk azért jobb. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Bloodstephan

Najah, rájöttem :)

Talán ezek:
3x3 szem, nekem nagyon bejött, ahogy szegény srác bénázik;)

Egész realisztikus űrcsaták vannak pl a Seika no senkiben, a sztori amúgy csöpög a nyáltól...

Ami nagyon jó(és ismert is, szerintem:)..), az a bastard, meg a setét szabó:)
Darkü snejder :rolleyes:
Annak mekkora arca van... biztos helikopterről készítették a tablóképét :rotflol:

Cobra

Excel Saga: csak magas tűrőképességű embereknek, a "kissé" furcsa humor miatt
Puni Puni Poemi: ha végig tudtad nézni az Excel Saga-t, akkor is várjál egy kicsit vele és készülj fel a legrosszabbra (átvittt értelemben).
A legjobban ez fejezi talán ki, hogy milyen a 2 anime:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Shadowolf

A Cobra által megnevezetteket én is csak ajánlani tudom mindenkinek. :D

Venom

Mindenkinek ajánlom figyelmébe a Zone of the Enders - Dolores, i című animét, mechás sci-fi soksok harccal, rengeteg humorral. Kellemes kikapcsolódás. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Raggie

-Cowboy BeBopot mindenkinek! Egy jó, laza hangulatú, lövöldözős anime színes egyéniségekkel és sok poénnal!
-Evangeliont szintén ajánlom mindenkinek, aki szereti az elgondolkodtató sorozatokat
-Hellsing+Ninja Scroll forver! A vérgőzösebb tagoknak.

A végére pedig egy kérdés: sokat hallottam a Berserk-ről, már mangában is láttam, de még nem volt szerencsém az animéhez. Milyen??
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"