Fantáziáljunk! Magyarországon játszódó anime...

Started by Ramiz, 2004-03-03, 19:26:55

Previous topic - Next topic

Kalibur

Quote from: PandóraDe az alapgondolat on volt :ad:
Melyik része :D ?
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pandóra

Quote from: KaliburMelyik része :D ?
Izé... Az hogy van ember, akiről mintázzák.... :kiraly:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Én támogatnám a rajzfilmet:D

Egyébként...szerintem nem lenne rossz egy alternatív, fantasy köyépkori Mo.
Mondjuk vallás marad sámánisztikus, Árpád ház megmarad... mi pedig jókora birodalommá nőjük ki magunkat. Amolyan félnomád félévé. És itt jön a képbe egy nagy háború, amit csak egy ifjú sámán, na meg pár bátor/hű/etc társa képes megnyerni/megakadályozni.... persze a nagybetűs gonosz is életre akarna kelni.... nem valami eredeti, de szerintem lenne hangulata :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

Szerintem hagyjuk ki a nagybetűs gonoszt. Minek a'?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moloko

Quote from: SoridanÉn támogatnám a rajzfilmet:D

Egyébként...szerintem nem lenne rossz egy alternatív, fantasy köyépkori Mo.
Mondjuk vallás marad sámánisztikus, Árpád ház megmarad... mi pedig jókora birodalommá nőjük ki magunkat. Amolyan félnomád félévé. És itt jön a képbe egy nagy háború, amit csak egy ifjú sámán, na meg pár bátor/hű/etc társa képes megnyerni/megakadályozni.... persze a nagybetűs gonosz is életre akarna kelni.... nem valami eredeti, de szerintem lenne hangulata :D
szerintem marha jó ötlet :) hozzá lehetne még tenni, hogy az atlantiszi harcosok természetesen MO mellett állnak a nagy gonosz elleni harcban :) ez meg lehet teszemazt a "modern világ éledező szelleme" ami le akarja rombolni a jó kis kultúrát és ... ja persze a Magyar Birodalomban rózsás az emberek helyzete, belső lázadások nuku, mindenki jól él stb :) vagy az túl szép lenne :) esetleg túl nacionalista voltam :D ?

.Attila

Quote from: RamizSzerintem hagyjuk ki a nagybetűs gonoszt. Minek a'?
Gonosz esetén én azt a koncepciót ajánlanám, hogy csak nehezen lehessen mondhatni gonosznak, azaz csak gonosznak tűnjön (derüljön ki, hogy olyan céljai vannak, ami miatt más nézőpontból talán nem is gonosz). Remélem nem voltam teljesen érthetetlen :rolleyes:

Moloko

Quote from: TriviGonosz esetén én azt a koncepciót ajánlanám, hogy csak nehezen lehessen mondhatni gonosznak, azaz csak gonosznak tűnjön (derüljön ki, hogy olyan céljai vannak, ami miatt más nézőpontból talán nem is gonosz). Remélem nem voltam teljesen érthetetlen :rolleyes:
teljesen érthető voltál :)

Zelgadis

és egy kicsit tipikusan japán :D
(szegény amerikai kisgyerek nem is értené, hogy akkor most kit kell utálni)

.Attila

Quote from: Zelgadisés egy kicsit tipikusan japán :D
(szegény amerikai kisgyerek nem is értené, hogy akkor most kit kell utálni)
Osama bin Laden-t mindenesetre, nem? :D

Exo

Még régebben felmerült az ötlet (SysOP vetette fel), hogy valami mangafélét tervezünk vagy legalábbis alkotni kéne...akkor vetettem fel, hogy nekem már van egy kiindulási ötletem...na azt sikerült elfelejtenem bepostolni.
Ennek is eljött az ideje! Azt már tapasztaltátok, hogy nincs túl fejlett írói vénám (Írások :D), szóval ne várjatok valami nagy durranást!

Na ez lenne az első fejezete az Örkény egypercesekhez hasonló lélegzetvételű manga-kötetnek...már csak folytatni és megrajzolni kéne (meg némi tehetség se ártana :))
Ja, a stílust "vicces" irányba akartam eltolni. :) És a híres japán szemérmesség adta az alapötletet...:D
Kéretik nem kinevetni (túl hangosan :D)!

Kalibur

Quote from: TriviOsama bin Laden-t mindenesetre, nem? :D
Akkor ő is benne van a sztoriban  :confused: . Húú ez akkor egy naopn ütős cucc lenne :D
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

.Attila

Quote from: KaliburAkkor ő is benne van a sztoriban  :confused: . Húú ez akkor egy naopn ütős cucc lenne :D
Hát nem erre gondoltam, de azért :lol:

Moloko

Quote from: ExoMég régebben felmerült az ötlet (SysOP vetette fel), hogy valami mangafélét tervezünk vagy legalábbis alkotni kéne...akkor vetettem fel, hogy nekem már van egy kiindulási ötletem...na azt sikerült elfelejtenem bepostolni.
Ennek is eljött az ideje! Azt már tapasztaltátok, hogy nincs túl fejlett írói vénám (Írások :D), szóval ne várjatok valami nagy durranást!

Na ez lenne az első fejezete az Örkény egypercesekhez hasonló lélegzetvételű manga-kötetnek...már csak folytatni és megrajzolni kéne (meg némi tehetség se ártana :))
Ja, a stílust "vicces" irányba akartam eltolni. :) És a híres japán szemérmesség adta az alapötletet...:D
Kéretik nem kinevetni (túl hangosan :D)!
aranyos :) de mintha ilyet láttam volna már vmi animében....

Exo

Quote from: Angelaranyos :) de mintha ilyet láttam volna már vmi animében....
Pedig ez abszolút saját kútfőből van...unatkoztam, aztán ez lett belőle :D

Raggie

Hajrá!! Szerintem is nagyon jó ötlet!!  :lol:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Soridan

Nagybetűs gonoszon persze azt értettem: a főhösök szempontjából gonosz (és nem feltétlenül egy személy), aztán a történet során derül ki, hogy valójában nézőpont kérdése az egész. Hiszen lehetne a Magyar Birodalom egy erős, stabilan békés állam, aki persze folyamatosan sarcot követel a 'baráti' országoktól, cserébe védelmet nyújt. S békét. No persze, nem tűrnek örökké, s amikor titkos szervezkedéssel egyszerre többhelyütt is lázadások törnek ki, hadüzenet nélkül letámadják a határmenti falvakat,táborhelyeket, lemészárolják az életüket élni próbáló békés magyarokat, merényletet kísérelnek meg a Főfejedelem ellen, a Nagysámánnal orgyilkosok végeznek... na ekkor a magyaroknak bizony a külvilág a "nagy gonosz". Vagymi :rolleyes:
Az atlantisziakat belekeverni? Nem is rossz, de akkor már nagyon Conanos lesz, nem? :D

Trivi meg tottttál érthető volt. S inkább igazán emberi, mint tipikusan japán :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

A főhősök meg valami katonai szervezet tagjai, akiket a válaszcsapáshoz küldtek ki. Na ott aztán kiderül, hogy nem minden az, aminek látszik. Persze miután kiderül, hogy a főmuftik a rosszfiúk, hőseink ellenük fordulhatnak. Ami gáz, mert az államnak is megvolt az oka, hogy miért azt tette, amit tett... mongyuk egy atlantiszi fenyegetés :) És mikor már teljes a káosz az istenek is megjelennek (turul meg csodaszarvas meg miegymás képében :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Kalibur

Sori azt ugye tudod, hogy ezt így folyamatában elképzelve naon tuti kis történet jön össze? Én most végeztem a lelki szem videóval és asszem visszapörgetem mégecccer  :hopp:
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Soridan

Yeah :) De ragaszkodom az ifjúsámánhoz, mint egyik főhőshöz! (azért vicces, hisz' csak egy ötlet ez az egész :D )

Exo forgatókönyve meg :cool: :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Soridan

Quote from: KaliburSori azt ugye tudod, hogy ezt így folyamatában elképzelve naon tuti kis történet jön össze? Én most végeztem a lelki szem videóval és asszem visszapörgetem mégecccer  :hopp:

Lelki szem videó roxx  :rotflol: Emiatt nem veszek észre senki ismerőst az utcán :o
Hmm... tényleg nem lenne roszz látni animeként...
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: SoridanYeah :) De ragaszkodom az ifjúsámánhoz, mint egyik főhőshöz! (azért vicces, hisz' csak egy ötlet ez az egész :D )

Exo forgatókönyve meg :cool: :D
??? csak egy ötlet? Dehogyis! Mangába mé meg is tudnánk csinálni! És ezt most komolyan gondoltam

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Quote from: Bruce579??? csak egy ötlet? Dehogyis! Mangába mé meg is tudnánk csinálni! És ezt most komolyan gondoltam

Mármint az ifjúsámán :)

/me hirtelen belelkesült. Nosza, akkor gyerünk toborozni lelkes és tehetséges embereket.
Én erkölcsileg biztosan támogatom :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

#113
He? Ifjúsátán? Dragon Ball?! :D
A nagybetűs Gonoszon én azt a titokzatos, háttérben álló sz.rkavarót gondoltam, amit már túl sokszor ellőttek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

Quote from: RamizHe? Ifjúsátán? Dragon Ball?! :D
A nagybetűs Gonoszon én azt a titokzatos, háttérben álló sz.rkavarót gondoltam, amit már túl sokszor ellőttek.

Nem kell az ide. Az ember sokkal gonoszabb tömegben :] Ellenálló szervezet viszont lehetne... a 'Mastermind' a 'plot' mögött :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: RamizHe? Ifjúsátán? Dragon Ball?! :D
A nagybetűs Gonoszon én azt a titokzatos, háttérben álló sz.rkavarót gondoltam, amit már túl sokszor ellőttek.
Honnan jött ide ifjúsátán? Én ifjúsámánt olvastam, akiben Soridan személyére ismertem :)

Quote from: Soridan/me hirtelen belelkesült. Nosza, akkor gyerünk toborozni lelkes és tehetséges embereket.
Én erkölcsileg biztosan támogatom
Mondd a helyet és az időt! Az írásban szívesen részt veszek. Rajzolni nem igazán tudok... (lásd: egyetlen postolt képem a galériába...  :rolleyes: ) De amúgy a sztori csavarásához és bonyolításához eléggé értek (és most mellettem a M.A.G.U.S.os ismerőseim, akiknek mesélni szoktam, igen egyetértően bólogatnak :) ) Remélem nem hangzott túl... hogy is mondjam... "szerénytelennek"  :rolleyes:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

A szerénytelenség bizony szükséges, ha akarsz egy kis önbizalmat is néhanapján :)

Egyébként én szintén inkább írnék, mert ugye rajz... megy az, csak hosszúúú órákba telik egy nyamvadt emberalak :rolleyes:


S hogy én ifjúsámán? Nyehe :) No comment... illetve mégis.. most mit csináljak a vértezetemmel?
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: SoridanA szerénytelenség bizony szükséges, ha akarsz egy kis önbizalmat is néhanapján :)

Egyébként én szintén inkább írnék, mert ugye rajz... megy az, csak hosszúúú órákba telik egy nyamvadt emberalak :rolleyes:


S hogy én ifjúsámán? Nyehe :) No comment... illetve mégis.. most mit csináljak a vértezetemmel?
Sámánként egy kis csiribúcsiribá és máris van egy testőröd, akinek nem árt, ha lenyiszálják a fejét :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Quote from: Bruce579Sámánként egy kis csiribúcsiribá és máris van egy testőröd, akinek nem árt, ha lenyiszálják a fejét :)


Csiribá a fenét. Kap egy löttyöt a nemzetségfő, s máris kezesbárányként... kezelem.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: SoridanCsiribá a fenét. Kap egy löttyöt a nemzetségfő, s máris kezesbárányként... kezelem.
Jóvanna! Én csak javasolni akartam, hogy sámánként mit kezdj a páncéloddal... de nekem is adhatod :) Én elfogadom :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!