Fantáziáljunk! Magyarországon játszódó anime...

Started by Ramiz, 2004-03-03, 19:26:55

Previous topic - Next topic

Soridan

Quote from: Bruce579Jóvanna! Én csak javasolni akartam, hogy sámánként mit kezdj a páncéloddal... de nekem is adhatod :) Én elfogadom :)


Nyehe... persze. Katapulttal ;)

Egyre inkább megszállotjává lettem ennek az alternatív Mo.-nak... gonodlatban már trailert is összeállítottam :o , persze a Nox - Eleven tűz c. számára :)

Az atlantiszi fenyegetés meg szerintem még csak nem is halvaszületett ötlet, elvégre egy folyamatos magyar fenyegetés mellett Európa nem tud Amerikába hódítani, s mint tudjuk, Atlantisz Dél-Amerikában volt, Platón Dialógusa alapján találták meg :) Nem rossz, Atlantiszt mégsem semmisítette meg semmiféle vulkánkitörés, s a konvisztádorok sem kavartak be :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: SoridanNyehe... persze. Katapulttal ;)

Egyre inkább megszállotjává lettem ennek az alternatív Mo.-nak... gonodlatban már trailert is összeállítottam :o , persze a Nox - Eleven tűz c. számára :)

Az atlantiszi fenyegetés meg szerintem még csak nem is halvaszületett ötlet, elvégre egy folyamatos magyar fenyegetés mellett Európa nem tud Amerikába hódítani, s mint tudjuk, Atlantisz Dél-Amerikában volt, Platón Dialógusa alapján találták meg :) Nem rossz, Atlantiszt mégsem semmisítette meg semmiféle vulkánkitörés, s a konvisztádorok sem kavartak be :)
Nekem más jutott eszembe, sőt már el is kezdtem leírni magának a sztorinak a vonalát. Ma, vagy holnap már szerintem fel is rakom. Az egész nem egy alternatív Mo.n játszódik, hanem az őshazában. Atlantisz pusztulása után vagyunk, és maguk az atlantisziak a tengeren úszó városaikkal próbálnak valahol letelepedni, és így jutnak az Urál mögé: jó terület, Európához képes kevés népességgel => megszállható. Na ezt akadályozzák meg főhőseink. Már megvan a legesleguccsó jelenet is: Emese álma:
- Menjetek keletre! Atlantisz nem pusztult el teljesen, és eljön az idő, mikor újra meg kell küzdenetek a hódítókkal. És csak nektek van meg hozzá az erőtök hozzá!
- De mikor...
- Hogy mikor jönnek újra? Nem tudni. Holnap? Száz év múlva? Vagy még később? De egy biztos: nektek ott kell lenni.
- De én nem mondhatom a magyaroknak, hogy el kell innen mennünk!
- Te nem. De lesz egy fiad - ő majd elvezeti  a magyarokat keletre, túl a Nagy Hegységen...
ésígytovább, ésígytovább, ésígytovább...

De amit te mondasz, még az sem elhanyagolható, hm... lehet, hogy belekavarok...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

#123
Quote from: RamizHú, ecsém, hogy bedurvultatok! :D
Be bizony! Olyannyira, hogy már csak egy olyan személy kéne, aki elvállalná a rajzolást! Az első felvonás már majdnem kész, vázlatát csatolom. Persze aki akar, az belepiszkálhat, hozzátehet, építheti, nyújthatja, ez csak egy alap. Csak annyit kérek, hogy másolatot csináljon róla, ne ezt írja felül (bár nem tudom, hogy az egyáltalán lehetséges-e). Aztán a jobbat majd megtartjuk :) (De ebből talán látszik, hogy ha más nem is, én komolyan gondolom az elkészítését. Érzem magunkat olyan tehetséges rajzolóknak és íróknak, hogy együtt összehozzuk :) )

Tehát itt van, amit eddig írtam (mint már mondtam, ez csak a fő vonal, egyéb csavarok, meglepetések még ezalatt is vannak!)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Totya

#124
Quote from: Bruce579Be bizony! Olyannyira, hogy már csak egy olyan személy kéne, aki elvállalná a rajzolást! Az első felvonás már majdnem kész, vázlatát csatolom. Persze aki akar, az belepiszkálhat, hozzátehet, építheti, nyújthatja, ez csak egy alap. (De ebből talán látszik, hogy ha más nem is, én komolyan gondolom az elkészítését. Érzem magunkat olyan tehetséges rajzolóknak és íróknak, hogy együtt összehozzuk :) )

Tehát itt van, amit eddig írtam (mint már mondtam, ez csak a fő vonal, egyéb csavarok, meglepetések még ezalatt is vannak!)

Érdekes érdekes, a hétvégén ha lesz időm megpróbálok alkotni egy két karaktert belőle.
Teacher Banzai!!!

Bruce

Quote from: TotyaÉrdekes érdekes, a hétvégén ha lesz időm megpróbálok alkotni egy két keraktert belőle.
Yesssss! Ha ez eccer beindul...! Várom a rajzokat!

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Totya

Quote from: Bruce579Yesssss! Ha ez eccer beindul...! Várom a rajzokat!

Én meg az időt.  :rotflol:
Teacher Banzai!!!

Totya

Bruce elolvastam a kis írásodat. Lehetne még dolgozni rajta bőven, még elég nagyvonalakban van megírva. A karaktereket is jobban ki kellene dolgozni. Elég képlékeny még az anyag. Bár szerintem én ennyire sem lennék képes  :rotflol:  nem vagyok valami jó író.
Teacher Banzai!!!

Kalibur

Quote from: Bruce579Be bizony! Olyannyira, hogy már csak egy olyan személy kéne, aki elvállalná a rajzolást! Az első felvonás már majdnem kész, vázlatát csatolom. Persze aki akar, az belepiszkálhat, hozzátehet, építheti, nyújthatja, ez csak egy alap. Csak annyit kérek, hogy másolatot csináljon róla, ne ezt írja felül (bár nem tudom, hogy az egyáltalán lehetséges-e). Aztán a jobbat majd megtartjuk :) (De ebből talán látszik, hogy ha más nem is, én komolyan gondolom az elkészítését. Érzem magunkat olyan tehetséges rajzolóknak és íróknak, hogy együtt összehozzuk :) )

Tehát itt van, amit eddig írtam (mint már mondtam, ez csak a fő vonal, egyéb csavarok, meglepetések még ezalatt is vannak!)
Bár a tehetséges rajzolótól messzebb állok, mint Makó Jeruzsálemtől, de talán 1-2 alakkal én is próbálkozom... abból scannelt kép viszont max egy hét múlva lesz...
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Pandóra

Quote from: Bruce579Tehát itt van, amit eddig írtam (mint már mondtam, ez csak a fő vonal, egyéb csavarok, meglepetések még ezalatt is vannak!)
Hát ha akarjuk, hogy köze legyen a valósághoz (márpedig az Urál megnevezéséből erre következtettem), néhány dolog nincs a helyén. Pl. arrafelé nem falvakban élnek az emberek. A másik, hogy a sámánválasztásnak és avatásnak megvannak a szokásai, nem olyan, hogy a régi sámán kijelöli utódját.  :rolleyes:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Jahh, ezért kell utánajárni... megnézem könyvtárat szépen. És most megpróbálom elolvasni, ami született....
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

#131
Quote from: PandóraHát ha akarjuk, hogy köze legyen a valósághoz (márpedig az Urál megnevezéséből erre következtettem), néhány dolog nincs a helyén. Pl. arrafelé nem falvakban élnek az emberek. A másik, hogy a sámánválasztásnak és avatásnak megvannak a szokásai, nem olyan, hogy a régi sámán kijelöli utódját.  :rolleyes:
Nem feltétlenül valóságalapú... Az egy dolog, hogy a helyszínek azok, de ha nem feltétlenül ragaszkodunk a tényekhez, akkor szabadabban mozoghatunk. (Meg különben is, ki tudja, hogy az atlantiszi támadások előtt hogy éltek az emberek? :) )
És akkor megint ott vagyunk, hogy alternatív Magyarország, még ha nem is a mostani, hanem az őshaza... Szóvel egy alternatív Magna Hungaria :)
A sámánválasztás szokásaival meg nem igazán vagyok tisztában, de ha tudsz benne segíteni, hogy hitelesebb legyen, az csak jó. Mint mondtam, az csak amolyan tészta, amit még gyúrni kell, hogy jó legyen :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

N ahazaviszem, elolvasom... kicsit belenéztem. Azt hiszem, holnapra én is írok valami hasonlót... csak mást :) Majd összekutyuljuk őket :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Feldin

Fűzzétek meg a fanart részleget!!!
Saorit, Soridant...stb.
Ők tuti meg tudnák rajzolni!
Már ha lenne rá idejük...
Próba cseresznye!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Bruce

Quote from: SoridanN ahazaviszem, elolvasom... kicsit belenéztem. Azt hiszem, holnapra én is írok valami hasonlót... csak mást :) Majd összekutyuljuk őket :D
Igenigenigen! Asszem lesz min dolgozni a hétvégén... a kettőből megpróbálok valami használható forgatókönyvet fabrikálni az első fejezethez )
Quote from: FeldinFűzzétek meg a fanart részleget!!!
Saorit, Soridant...stb.
Ők tuti meg tudnák rajzolni!
Már ha lenne rá idejük...
Próba cseresznye!
Hmm... íigen! Ebben van valami... valami zseniális!

Hehe... Az írásokban már felmerült, hogy kiadjuk az írásainkat. Akkor még hozzávesszük a most készülő mangánkat, és mindezekhez hozzáadjuk a fanart részleg képeiből készült artbookot, és ezek után megalapítjuk az USTEAM Kiadót...  :hopp:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Bruce

Quote from: SoridanN ahazaviszem, elolvasom... kicsit belenéztem. Azt hiszem, holnapra én is írok valami hasonlót... csak mást :) Majd összekutyuljuk őket :D
Igenigenigen! Asszem lesz min dolgozni a hétvégén... a kettőből megpróbálok valami használható forgatókönyvet fabrikálni az első fejezethez :)
Quote from: FeldinFűzzétek meg a fanart részleget!!!
Saorit, Soridant...stb.
Ők tuti meg tudnák rajzolni!
Már ha lenne rá idejük...
Próba cseresznye!
Hmm... íigen! Ebben van valami... valami zseniális!

Hehe... Az írásokban már felmerült, hogy kiadjuk az írásainkat. Akkor még hozzávesszük a most készülő mangánkat, és mindezekhez hozzáadjuk a fanart részleg képeiből készült artbookot, és ezek után megalapítjuk az USTEAM Kiadót...  :hopp:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Quote from: Bruce579[...] és mindezekhez hozzáadjuk a fanart részleg képeiből készült artbookot, és ezek után megalapítjuk az USTEAM Kiadót...  :hopp:

:cool: Továbbra is erkölcsi támogatást nyújtok :D

Na elolvastam mit is írtál Bruce.... jajj. Önmagában nem rossz, de így, hogy a magyarokhoz, sámánokhoz etc.hez van kötve képzeletemben, összességében nem is az, hogy nem tetszik, hanem... valahogy (de kínos leírni) kakukktojásnak érzem. Mármint _én_. Csak saját véleményem...

A sámánválasztás szerintem nem ennyire nagy felhajtás, s kevésbé ritka. Na meg ha a mágiát működőnek vesszük, akkor a szellemsík/köztes tér/közös sámántudat miatt nem kell a Nagysámánnak (esetleg Nagytáltos?) odautaznia. Ja, és nem hiszem, hogy ennyire nyilvános lenne a sámánavatás. Hiszen ez egy olyan rítus, ami csak a szellemekre és a táltosokra tartozik.
A nevek sem tetszettek :(

És mindjárt begépelek pár alternatívát by me.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Soridan

Ha atlantiszt beleadjuk, akkor:

a) Realitást figyelembe véve, Platón Dialógusa rávezetett minket arra, hogy a valódi atlantisz Dél-Amerikában, egy fennsíkon volt található. Ha nem pusztította el vulkán, akkor tovább fejlődött, s mivel a magyarok (és hunok) miatt európa nem tudott tengerentúli terjeszkedésre gondolni, tovább fejlődtek, s a történet idején kezdenek el komolyabban terjeszkedésre gondolni. Mivel már az egyiptomiakkal is üzleteltek anno, nem ismeretlen számukra Európa, de rasszjegyeik miatt nem tudnak igazán beépülni; viszont támogatást tudnak nyújtani a spanyol-portugál-angol-német-olasz-frank államoknak. Fegyvert, technológiát. Esetleg egy-két papot is, akik mágiájukkal támogatják őket. Tehát háborút szítanak, amelyet majd kihasználva bevonulnának a meggyengült győztest eltiporva. Mármint ez a tervük. DE! Ha azt vesszük, hogy a délamerikai indiánok mind szakállas, fehér bőrű istenek vártak IRL, akkor mondhatjuk, hogy az atlantisziak igenis olyanok voltak, mint a fehér emberek. Vagyis a beépülés nem gond, vizsont továbbra is frontális támadás helyett cselszövéssel tennék. S hogy miért? Az okok, mind mindig, tisztán emberiek ;) Világbéke Atlantisz Istencsászárának felügyelete alatt :)

b) kevésbé reálisan, de még mindig nem teljesen fantasy-szinten: űr-hajótöröttek az atlantisziak, akik lezuhant hajójukat alakítják át úszó szigetté, de felszerelésük java része odaveszett, bár ennek ellenére még mindig technikai fölényben vannak. Viszont meghúzódnak, és csendben erősödnek (beletörődtek, hogy ittragadtak, próbálják a legjobbat kihozni). A szigetük jellegéből fakadóan (helyváltoztatási képesség (korlátozott)) nehéz ellenségeiknek megahtározni. Ezek a hajótöröttek egyébként annak civilizációnak a tagjai, mely valaha nagy intersztelláris birodalmat működtetett, de belső viszályok miatt széthullott, és most sok bolygó elvágva, múltját elfeledve tengődik (mint a Föld). Ezért nem gond a beépülés, álcázás, megélhetés. A többi a szokásos: viszályszítás, hatalomkiépítés, hogy aztán minden lehetséges erőt összpontosítva űrhajót építsenek, mellyel leszármazottaik talán végre visszakerülhetnek a Birodalom maradványának vérkeringésébe (tudják, hogy ez akár több évszázados projekt is lehet - hiszen már az ókor óta munkálkodnak ezen) (a nem alternatív megoldás szerint nem vulkán, hanem ebben az esetben reaktorrobbanás okozta volna pusztulásukat :) ) Mágia ettől még van, meg is lepődnek az atlantisziak, mikor először találkoznak vele.

c) Atlantisz totál fantasy, avagy sziget, melyet a papok mágiája óv a lesüllyedéstől, unikornisok, léghajók, hableányok, csodás városok, egyszóval a legendák Atlantisza. A hódítani vágyás nyilvánvaló: Atlantisz jobban tudná vezetni a világot, mint a régi nagy birodalmakra (Egyiptom, Görögország, Róma még talán) egyáltalán nem hasonlító jövevények.

Ezenkívül:
Kína minden esetben az elhatárolódást választaná, a Nagy Fal és a rakétaütegek (melyeket már réééég használtak IRL is... megnéztem volna... ókori katyusa) meg is óvnák a külvilágtól. Atlantisz egyetlen komoly ellenlábasa önállóan. A többi nemzet csak összefogással tudná őket legyűrni (atlantisziakat). A magyarok a tatárokat és besenyőket is leigázzák, és magukba olvasztják őket.


Huhh, akkor most vázlatosan ennyi elképzelés a háttérről. Történeti mizériát csak hétvégén tudok alkotni, addigra jobban utánajárok neveknek, szokásoknak etc.

(Pl. Ajtony - magyar; Jiszügej, Temüdzsin - azt hiszem tatár nevek(?) etc...)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: Soridan:cool: Továbbra is erkölcsi támogatást nyújtok :D

Na elolvastam mit is írtál Bruce.... jajj. Önmagában nem rossz, de így, hogy a magyarokhoz, sámánokhoz etc.hez van kötve képzeletemben, összességében nem is az, hogy nem tetszik, hanem... valahogy (de kínos leírni) kakukktojásnak érzem. Mármint _én_. Csak saját véleményem...

A sámánválasztás szerintem nem ennyire nagy felhajtás, s kevésbé ritka. Na meg ha a mágiát működőnek vesszük, akkor a szellemsík/köztes tér/közös sámántudat miatt nem kell a Nagysámánnak (esetleg Nagytáltos?) odautaznia. Ja, és nem hiszem, hogy ennyire nyilvános lenne a sámánavatás. Hiszen ez egy olyan rítus, ami csak a szellemekre és a táltosokra tartozik.
A nevek sem tetszettek :(

És mindjárt begépelek pár alternatívát by me.
Egyvalamit nem értek... Az addig OK, hogy "kakukktojás", de miért kínos ezt leírni? Mint már említettem, sajnos a magyar hitvilág, régi mondák és egyéb ilyenek terén nem vagyok túl tájékozott, pedig amióta ebbe a threadbe keveredtem, még kutatómunkába is fogtam, dehát szűkösek a lehetőségeim... Szóval ne legyen kínos, épp azért raktam be, hogy az ilyesfalyta súlyos és kevésbé súlyos hibákat kijavítsátok (de már ezt is írtam :) )
Ha van saját 5let, én nem, ismétlen nem, tehát nem sértődöm meg, sőt ÖRÜLÖK neki (de ugyibár már ezt is írtam...)
Ja, és a nevek nekem sem tetszettek, ezeket egy haverom ajánlgatta, aki ott kukkolt mellettem, én meg ötlet híján beírtam őket... Egyedül Botond származik tőlem :)
Én csak a sztori vázát akartam adni, de a jobb ötleteket elfogadom és támogatom

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Quote from: Bruce579Egyvalamit nem értek... Az addig OK, hogy "kakukktojás", de miért kínos ezt leírni

Mert könnyű engem félreérteni, s mint mondtam, maga a sztori önmagában tetszik.. de nem szeretek semmilyen formában negatív véleményt mondani akárkinek is. Még ha valójában nem is negatív, csak éppen távol áll a pozitívtól... vagymi :rolleyes:
Ehh, megint zöld vagyok. Jobb híján használtam a kínos kifejezést, talán a kényelmetlen lett volna jobb, de ez csak egyéni személyiségjegyeimből fakad, hogy nekem az..

Na, bocs az offopicért...
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Shadowolf

:_off: Soridan: az atlantiszos elképzelésed végigolvasása után, ajánlom figyelmedbe a Nadia: The Secret of Blue Water (asszem ez volt a címe :rolleyes: ) címü anime-t. Vannak benne a tiedéhez hasonló sémák, szóval sztem érdemes lenne belenézned. (bár az ftp-n hirtelen nem látom fennt :()

Soridan

Quote from: Shadowolf:_off: Soridan: az atlantiszos elképzelésed végigolvasása után, ajánlom figyelmedbe a Nadia: The Secret of Blue Water (asszem ez volt a címe :rolleyes: ) címü anime-t. Vannak benne a tiedéhez hasonló sémák, szóval sztem érdemes lenne belenézned. (bár az ftp-n hirtelen nem látom fennt :()

:_off:

Thx. Ez az átka annak, ha 6 Mrd ember van: próbálj meg eredeti lenni -_-"  :)
Egyébként egy bűvös szó: sulinet. Ne hozd rám a frászt ftp-vel :D
Majd megszerzem máshonnan ;)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Shadowolf

Quote from: Soridan:_off:

Thx. Ez az átka annak, ha 6 Mrd ember van: próbálj meg eredeti lenni -_-"  :)
Egyébként egy bűvös szó: sulinet. Ne hozd rám a frászt ftp-vel :D
Majd megszerzem máshonnan ;)

Szívesen. :) Az ftp-t meg azért mondtam, mert ha fenn lenne (lehet hogy fenn van, oszt megint én vagyok vak...^^"), akkor esetleg le tudnám neked tölteni. ;)

Soridan

Quote from: ShadowolfSzívesen. :) Az ftp-t meg azért mondtam, mert ha fenn lenne (lehet hogy fenn van, oszt megint én vagyok vak...^^"), akkor esetleg le tudnám neked tölteni. ;)

:D Kösz, de nem kösz :) Majd talán máskor élek vele :)

Hmmm, egy kis ON: miután az atlantisziak összeugrasztották őket... persze hőseink tudják, hogy valaki más áll az európát végigdúló háború hátterében, elvégre a szellemek sok mindenről tudnak, amit egy táltos megfelelő áldozatokkal kicsikarhat :) , elképzelhető lenne egy sikeres kibékítő akció (persze a főhősök által), ami után a megtépázott európa összefog atlantisz ellen. Amiből még sok minden kisülhet :]
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Örülök, hogy így tisztázódtak a dolgok :) .

Az ötletedhez hozzávenném, hogy: pontosan! Bár most megkérdezem: a magyarok már Európában vannak, vagy az őshazában? Mert akkor még át is kell nekik jönni, ami ugye járhat további meglepetésekkel :)
(Még jönnek a maják, és itt a 0. világháború :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

Örülök, hogy így beindult a topic!  :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

Quote from: Bruce579Örülök, hogy így tisztázódtak a dolgok :) .

Az ötletedhez hozzávenném, hogy: pontosan! Bár most megkérdezem: a magyarok már Európában vannak, vagy az őshazában? Mert akkor még át is kell nekik jönni, ami ugye járhat további meglepetésekkel :)
(Még jönnek a maják, és itt a 0. világháború :) )

Eu-ban vannak, a honfoglalás megtörtént. Nem kaptunk ki Augsburgnál (ha jól rémlek) hanem szépen bekebeleztük fél Eu-t. Egyedül a spanyolok, olaszok, baltikum, skandináv fsz., frankhon, angolok, és nyugatnémetország nem került a befolyásunk alá, a többieknek sarcot kell fizetni, és nem önállóak :D
Szerintem maradjon meg a besenyők hajtottak minket ide, Álmost feláldozzák (s emiatt a szellemek/totemállatok segítenek), majd amikor a besenyők/tatárok próbálkoznak, csúnyán kikapnak. Egy idő után a magyarok csapnak ki keletre, hogy területet szerezzenek.
A pápa hiába szólítja fel a keresztyén államokat újabbnál újabb keresztes hadjáratra, a magyarok közben még tovább fejlesztették íjaikat, s harcmodorukat, amely továbbra is a lovas, nomád stílus szerint megy :)

Maják meg nem jönnek, ha az a) variánst vesszük (tehát atlantisz délamerikában), mert akkor rég beolvasztották az összes indián kultúrát, ami értek :)


Hű, ezt most kapkodva írtam be, de ígérem, hétvégén mindhárom forgatókönyv szerint írok nem csak normálisabb hátteret, de történeti szálakat is gombolyítok :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Totya

Quote from: SoridanEu-ban vannak, a honfoglalás megtörtént. Nem kaptunk ki Augsburgnál (ha jól rémlek) hanem szépen bekebeleztük fél Eu-t. Egyedül a spanyolok, olaszok, baltikum, skandináv fsz., frankhon, angolok, és nyugatnémetország nem került a befolyásunk alá, a többieknek sarcot kell fizetni, és nem önállóak :D
Szerintem maradjon meg a besenyők hajtottak minket ide, Álmost feláldozzák (s emiatt a szellemek/totemállatok segítenek), majd amikor a besenyők/tatárok próbálkoznak, csúnyán kikapnak. Egy idő után a magyarok csapnak ki keletre, hogy területet szerezzenek.
A pápa hiába szólítja fel a keresztyén államokat újabbnál újabb keresztes hadjáratra, a magyarok közben még tovább fejlesztették íjaikat, s harcmodorukat, amely továbbra is a lovas, nomád stílus szerint megy :)

Maják meg nem jönnek, ha az a) variánst vesszük (tehát atlantisz délamerikában), mert akkor rég beolvasztották az összes indián kultúrát, ami értek :)


Hű, ezt most kapkodva írtam be, de ígérem, hétvégén mindhárom forgatókönyv szerint írok nem csak normálisabb hátteret, de történeti szálakat is gombolyítok :)

Engem leginkább a szereplők minél pontosabb leírása jellemzése érdekelne,
hogy az alapján lehessen megalkotni őket.
Teacher Banzai!!!

Soridan

Quote from: TotyaEngem leginkább a szereplők minél pontosabb leírása jellemzése érdekelne,
hogy az alapján lehessen megalkotni őket.

Természetesen jó nagy hangsúlyt fektetek rá (nagyobbat, mint a történetre, elvégre utóbbi a legképlékenyebb...na meg igazi karakterek nélkül nem sokat ér, ugyebár)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Totya

Quote from: SoridanTermészetesen jó nagy hangsúlyt fektetek rá (nagyobbat, mint a történetre, elvégre utóbbi a legképlékenyebb...na meg igazi karakterek nélkül nem sokat ér, ugyebár)

Persze most a hétvégén megpróbálok az eddigi iromány alapján rajzolni egy-két karaktert. Meglátjuk mi lesz belőle  :rotflol:
Teacher Banzai!!!