Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

Mattanja

Nem lelki ember pedig nem fogadja el Isten Lelkének gondolatát, mert bolondság az neki; nem is értheti meg, mivel azt lelkiképpen kell megítélni. 1Kor 2, 14
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

katz

Quote from: Pirula(itt még be lehet venni hogy a Fõnök fia mondjuk lemegy egyszer üzemlátogatásra, de ezt egyenlõre nem vettem figyelembe...
...és egyes munkások a szakszervezeti szabályzat ujitása miatt meglincselik.

Korrket és :lol: összefoglaló

Ramiz

Quote from: PirulaModellezzük akkor a dolgot, hátha könnyebb lesz megérteni.
Vicces, de értelmetlen dolog. :) A modell túlságosan elrugaszkodik az eredeti problémától.

Quote from: ShiroiNem lelki ember pedig nem fogadja el Isten Lelkének gondolatát, mert bolondság az neki; nem is értheti meg, mivel azt lelkiképpen kell megítélni. 1Kor 2, 14
Nem hülyék, akik a Bibliát összerakták. Ehhez hasonló homályos és mesékbe való mondatokkal lezártak minden vitát, amit a (logikus) gondolkodás felvet, hiszen a gondolkodás egy vallásnak csak árthat. Texhnolyze-ben a Unity "klán", FMAlchemist-ben a legelején az ünneplõ tömeg... ilyesmi képek ugranak be nekem is, ha az "ideális hívõ" fogalmát hallom. Általában a rázós kérdéseket a legokosabb hívõk megkerülik egy közhellyel, mint pl "Isten útjai kifürkészhetõek", vagy egy hasonló Biblia-idézettel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizVicces, de értelmetlen dolog. :) A modell túlságosan elrugaszkodik az eredeti problémától.
Pedig most tényleg nem (csak) poénnak szántam. Ha jól értelmeztem az volt a felvetés hogy most jó-e ez a világ, vagy rossz. Illetve ha változtatnánk rajta néhány dolgot mi lenne az eredménye. Erre szvsz korrekt választ ad, bár ha elkezdek ilyen példákon keresztül írogatni mi általában nem értjük meg egymást. :)

Ramiz

Quote from: PirulaHa jól értelmeztem az volt a felvetés hogy most jó-e ez a világ, vagy rossz.
Nem tudom, kinek a felvetése volt ez, én biztos nem erre gondoltam, persze lehet, hogy ködösen fejeztem ki magam. Szerintem abban nagyjából egyetértünk, hogy ez a világ egy pocsék fos. Legalábbis én meg a Shiroi vezette Armageddon-frakció biztosan. ^^ Csak mások a reakcióink. Enyém: érezzük magunkat a lehetõségekhez jól a fosban. Armageddonosok: bárcsak valaki felrobbantaná már egy petárdával ezt a fost. [SIZE="1"](((Csináltam már ilyet tavaly szilveszterkor, vicces hangja van, bár elég gusztustalan látvány és még büdös is.)))[/SIZE]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: ItachiNo igen ha te is hallottál vagy ismered Crowley munkásságát akkor az õ szava/írása elég bizonyíték az NM valódiságára.Lovecraft meg kamuzik.
:lol: Akkor mégsem gépelem be. :D
A Crowley-féle csalókat nagyon utálom, mert annyi (egyébként értelmes) ember fejét képesek megtömni hülyeségekkel. Az ilyen embereknél már csak Ron Hubbardot, a szkientológia megalapítóját utálom jobban.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Itachi

Quote from: Ramiz:lol: Akkor mégsem gépelem be. :D
A Crowley-féle csalókat nagyon utálom, mert annyi (egyébként értelmes) ember fejét képesek megtömni hülyeségekkel. Az ilyen embereknél már csak Ron Hubbardot, a szkientológia megalapítóját utálom jobban.
Crowley csaló????Azt meg honnan veszed?
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ramiz

Quote from: ItachiCrowley csaló????Azt meg honnan veszed?
A tanításaiból. Eleve aki mágusnak állítja be magát, az csaló. Ha lenne bármi ilyesmi, akkor azt is tudományosan vizsgálni lehetne. De persze ez nem lenne jó nekik, mert kiderülne, hogy csalnak. Ezért ködösítenek. Jósok, boszorkányok, szellemidézõk, semmiben nem hiszek. Bizonyítsák be õk, hogy tudnak valamit! Ennyi erõvel elkezdhetnék hinni a Harry Potter-féle valóságban, mondván, hogy Rowley hazudik, amikor azt mondja, hogy ezt csak õ találta ki.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: ItachiCrowley csaló????Azt meg honnan veszed?
Ha mindenki bizonyítékokat keres Isten létére, akkor én meg biztonyítok kérek arra, hogy tudott varázsolni.
Egyébként kíváncsi vagyok, hogy azok a marhák, akik sátánisták, mégis hogyan tejesztik a hitüket, hogyan gyõznek meg másokat? Azt mondják, hogy a Biblia kamu, és nem is az lesz ám a világgal, amit írnak benne, hanem az, amit õk (sátánisták) megálmodtak?
Quote from: RamizBizonyítsák be õk, hogy tudnak valamit!
^^
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Quote from: ShiroiEgyébként kíváncsi vagyok, hogy azok a marhák, akik sátánisták, mégis hogyan tejesztik a hitüket, hogyan gyõznek meg másokat? Azt mondják, hogy a Biblia kamu, és nem is az lesz ám a világgal, amit írnak benne, hanem az, amit õk (sátánisták) megálmodtak?
Miért, a kereszténység is így szorított ki más vallásokat...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: ItachiCrowley csaló????Azt meg honnan veszed?
Hányszor nézted végig a Fullmetal Alchemistet?

Mattanja

Quote from: RamizMiért, a kereszténység is így szorított ki más vallásokat...
Úgy, hogy megingathatatlanabb (jó ez a szó) dolgokat mondott. És emberközelibbeket.
A sátánista mit mond? Hogy majd lenyomják Istent, és megy a nagy orgia a pokolban? Olyan ez, mint valami hülye tinikbõl álló csapat lázadása. Csakazértis ellentmond, és dühöngve keres valamit, ami õt igazolja. De mindenki abban hisz, amiben akar.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Itachi

Quote from: katzHányszor nézted végig a Fullmetal Alchemistet?
Eccer se.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Itachi

Quote from: RamizA tanításaiból. Eleve aki mágusnak állítja be magát, az csaló. Ha lenne bármi ilyesmi, akkor azt is tudományosan vizsgálni lehetne. De persze ez nem lenne jó nekik, mert kiderülne, hogy csalnak. Ezért ködösítenek. Jósok, boszorkányok, szellemidézõk, semmiben nem hiszek. Bizonyítsák be õk, hogy tudnak valamit! Ennyi erõvel elkezdhetnék hinni a Harry Potter-féle valóságban, mondván, hogy Rowley hazudik, amikor azt mondja, hogy ezt csak õ találta ki.
Akkor a reiki ben sem hiszel, meg a feng-shui ban sem, sem a számmisztikában, a chi ben meg végképp nem?Semmi spirituálisban?:eek:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

katz

Quote from: ItachiAkkor a reiki ben sem hiszel, meg a feng-shui ban sem, sem a számmisztikában, a chi ben meg végképp nem?Semmi spirituálisban?:eek:
Mire ez a nagy meglepõdés? Te mindent bizonyitás nélkül elhiszel amit mondanak neked? Akkor add nekem a teljes vagyonod és megváltom a leleked!

katz

Quote from: ShiroiA sátánista mit mond? ...
Nincs Isten, ezért nem is kell betartanod semmit. Élj ugy ahogy  alegjobben esik. Légy önzõ. A saját életedben TE vagy a legfontosabb.
Érdekes, h szvsz sok ember ilyen, csak nem isemri el, mert ugy vannak vele, h "a sátánizmus az a kecskeáldozos dolog..."

Itachi

Quote from: katzMire ez a nagy meglepõdés? Te mindent bizonyitás nélkül elhiszel amit mondanak neked? Akkor add nekem a teljes vagyonod és megváltom a leleked!
Nem mindig lehet mindent úgy bizonyítani, ahogy egyesek szeretnék.Vannak dolgok amiket az ember mindenféle bizonyíték nélkül szinte insztiktíve TUD.Hogy miért azt maga se tudja, de érzi, hogy úgy van, és nem téved.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

katz

Quote from: ItachiNem mindig lehet mindent úgy bizonyítani, ahogy egyesek szeretnék.Vannak dolgok amiket az ember mindenféle bizonyíték nélkül szinte insztiktíve TUD.Hogy miért azt maga se tudja, de érzi, hogy úgy van, és nem téved.
és te az általad elõbb leirtakból mindent elhiszel?

Itachi

Quote from: katzés te az általad elõbb leirtakból mindent elhiszel?
Ha már leírtam akkor eléggé irreleváns kérdés ez részedrõl.....
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

katz

Quote from: ItachiHa már leírtam akkor eléggé irreleváns kérdés ez részedrõl.....
Csak az volt a furcsa számomra, h ennyi minden megfoghatatlanban hiszel és érdelene, h vajh mi alapon?

Itachi

Quote from: katzCsak az volt a furcsa számomra, h ennyi minden megfoghatatlanban hiszel és érdelene, h vajh mi alapon?
Azt hogy vki mennyire hisz az ilyenekben az azon múlik, hogy mien érett spirituálisan.Ha az akkor ez nem hit kérdése számára, hanem bizonyosság.Persze visszanézve ezt a topic ot, veled fülösleges eszmecserélnem, mivel se te nem fogod az én álláspontomat megérteni és én se a tiédet.(pontosabban megértem, viszont nem helyeslem) Akkor viszont se te se Ramiz ne csináljatok harcmûvészeteket(tudtommal nem csináltok) mert azok mind a spiritualitáson alapszanak.Vagy az más?:3x3:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Lythis

Juhuuu, és mindez a Necronomicon kapcsán... ezt annyira élvezem. Egyébként van.. mármint a könyv.
 
 Egyébként szerintem racionálisan közelíteni olyasmihez, ami irracionális, elég nagy marhaság. Ez kicsit sarkítva olyan, mintha úgy akarnál magasabb lenni, hogy levágod a lábaidat...

 Amúgy érdekesnek tartom, hogy a mágia, és a hasonló cuccok általábban a régi dolgokhoz vannak asszociálva, míg mondjuk a robotok, és tsaik azok általábban a jövõhöz.... persze ebben nyílvánvalóan szerepet játszik a folyamatosan fejlõdõ technika is (találtunk már a hidrogénbombánál ütõsebbet??)....
 Ugyanakkor engem pl foglalkoztat, hogy nem azért haladunk e egyre inkább egy olyan cyber jövõkép felé, ami a sok kretén sci-fi író tollából született, mert célzottan, tudat alatt arra akarunk, mert pl tetszik?

Itachi

Quote from: LythisJuhuuu, és mindez a Necronomicon kapcsán... ezt annyira élvezem. Egyébként van.. mármint a könyv.
 
 Egyébként szerintem racionálisan közelíteni olyasmihez, ami irracionális, elég nagy marhaság. Ez kicsit sarkítva olyan, mintha úgy akarnál magasabb lenni, hogy levágod a lábaidat...

 Amúgy érdekesnek tartom, hogy a mágia, és a hasonló cuccok általábban a régi dolgokhoz vannak asszociálva, míg mondjuk a robotok, és tsaik azok általábban a jövõhöz.... persze ebben nyílvánvalóan szerepet játszik a folyamatosan fejlõdõ technika is (találtunk már a hidrogénbombánál ütõsebbet??)....
 Ugyanakkor engem pl foglalkoztat, hogy nem azért haladunk e egyre inkább egy olyan cyber jövõkép felé, ami a sok kretén sci-fi író tollából született, mert célzottan, tudat alatt arra akarunk, mert pl tetszik?
És el is olvastad?:eek:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Lythis

#1883
Quote from: ItachiÉs el is olvastad?:eek:
Mivel nem lehet megszerezni, ezért nem... eleve kétlem, hogy tudnék olyan nyelven, amilyenben van átirat... (mondjuk elvben asszem Dee vagy ki csinált egy részleges átiratot....elvben...gyakorlatban tudja a fene.)
 Jah, persze a boltokban lehet kapni ilyen szutykot, de az kétlem h az lenne... azokat láttam, és volt amibe bele is lapoztam, de ordít róla, h kamu...

Itachi

Quote from: LythisMivel nem lehet megszerezni, ezért nem... eleve kétlem, hogy tudnék olyan nyelven, amilyenben van átirat...
 Jah, persze a boltokban lehet kapni ilyen szutykot, de az kétlem h az lenne... azokat láttam, és volt amibe bele is lapoztam, de ordít róla, h kamu...
Iiiigen?Oh, én nem tudom az enyém mien.Lehet ez is az.Nem túl vastag.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Lythis

Quote from: ItachiIiiigen?Oh, én nem tudom az enyém mien.Lehet ez is az.Nem túl vastag.
ha úgy kezdõdik, h "Ez mindazon tanúbizonysága, melyet láttam és megtanultam azokban az években, mikor birtokomban volt masshu három pecsétje." blablabla, etc. akkor az pl tuti kamu. Még egy rakás olyan trágyát nem láttam... oks, poénnak poén, de ehh... Ha ez az a könyv, amitõl annyian megõrültek, és olyan rettenetes igazságokat tár fel, akkor vagy én nem látom ezeket a dolgokat, vagy nincsenek is benne... lehet h cenzúrázott verzió..:D
 Crowleyról mit tudsz egyébként?

Itachi

Quote from: Lythisha úgy kezdõdik, h "Ez mindazon tanúbizonysága, melyet láttam és megtanultam azokban az években, mikor birtokomban volt masshu három pecsétje." blablabla, etc. akkor az pl tuti kamu. Még egy rakás olyan trágyát nem láttam... oks, poénnak poén, de ehh... Ha ez az a könyv, amitõl annyian megõrültek, és olyan rettenetes igazságokat tár fel, akkor vagy én nem látom ezeket a dolgokat, vagy nincsenek is benne... lehet h cenzúrázott verzió..:D
 Crowleyról mit tudsz egyébként?
Mit tudok????Ezt hogy érted?Amúgy igen nekem is így kezdõdik.Egy vékony fekete könyv, egy szarvasszerû-fejjel az elején.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ramiz

Quote from: ShiroiÚgy, hogy megingathatatlanabb (jó ez a szó) dolgokat mondott. És emberközelibbeket.
Hatásosabbakat és kedvezõbbeket. Jó marketingjük volt, a szegény, elnyomott rétegben terjedt az "igazság és egyenlõség" eszméje (mint késõbb a kommunizmus :) ). Nem csoda, hogy manapság csökkenõben van.

Quote from: ShiroiA sátánista mit mond? Hogy majd lenyomják Istent, és megy a nagy orgia a pokolban?
Az egyház az ilyen vad téveszmékkel sokkal többet árt magának és használ a sátánizmusnak, mint hinné. Egyrészt ettõl félnek az emberek, és a sátánizmus békés, a kereszténységnél sokkal kézreállóbb logikáját könnyen elfogadják, másrészt az igazi sátánizmus ellen nem harcolnak vele.

Quote from: katzÉrdekes, h szvsz sok ember ilyen, csak nem isemri el, mert ugy vannak vele, h "a sátánizmus az a kecskeáldozos dolog..."
Szerintem is.

Quote from: LythisEgyébként szerintem racionálisan közelíteni olyasmihez, ami irracionális, elég nagy marhaság. Ez kicsit sarkítva olyan, mintha úgy akarnál magasabb lenni, hogy levágod a lábaidat...
Egy tudományos ember számára nem marhaság. Mindent tudományos szemmel kell vizsgálni, úgy érzem, ez már nagyon-nagyon sokszor bebizonyosodott. Olyan dolgokra gondolok, mint pl.: a nap az egy isten, aki átmegy az égen. Ebben kár hinni, tudományosan kell hozzáállni, és kiderül, hogy egy égitest. Vagy a villámlás, a mágnesesség... mindre kamu meg mágia- és boszorkány"szagú" magyarázatot találtak, ma meg már a kisgyerekek is ismerik és megértik ezeket a jelenségeket. A ma megmagyarázhatatlan jelenségeit is így kell kezelni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Itachi

Quote from: RamizHatásosabbakat és kedvezõbbeket. Jó marketingjük volt, a szegény, elnyomott rétegben terjedt az "igazság és egyenlõség" eszméje (mint késõbb a kommunizmus :) ). Nem csoda, hogy manapság csökkenõben van.


Az egyház az ilyen vad téveszmékkel sokkal többet árt magának és használ a sátánizmusnak, mint hinné. Egyrészt ettõl félnek az emberek, és a sátánizmus békés, a kereszténységnél sokkal kézreállóbb logikáját könnyen elfogadják, másrészt az igazi sátánizmus ellen nem harcolnak vele.


Szerintem is.


Egy tudományos ember számára nem marhaság. Mindent tudományos szemmel kell vizsgálni, úgy érzem, ez már nagyon-nagyon sokszor bebizonyosodott. Olyan dolgokra gondolok, mint pl.: a nap az egy isten, aki átmegy az égen. Ebben kár hinni, tudományosan kell hozzáállni, és kiderül, hogy egy égitest. Vagy a villámlás, a mágnesesség... mindre kamu meg mágia- és boszorkány"szagú" magyarázatot találtak, ma meg már a kisgyerekek is ismerik és megértik ezeket a jelenségeket. A ma megmagyarázhatatlan jelenségeit is így kell kezelni.
Hóóóó....És mégis van amit a tudomány nem tud megmagyarázni....Akkor ebbõl következik, hogy vannak dolgok amiket LEHETETLEN megvizsgálni, mivel a hiba már abban van ,hogy a tudománnyal próbálják.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ramiz

Quote from: ItachiHóóóó....És mégis van amit a tudomány nem tud megmagyarázni....Akkor ebbõl következik, hogy vannak dolgok amiket LEHETETLEN megvizsgálni, mivel a hiba már abban van, hogy a tudománnyal próbálják.
Semmi hóóó... Régen a tudomány nem tudta megmagyarázni a Föld gömbölyûségét sem egy darabig, meg a villámokat sem, meg a betegségeket sem, meg a szelek létrejönnének okait, stb stb stb - semmit. Aztán mindig jön egy fazon, és rájön egy újabb dologra. Most már a világegyetem életének rejtélyeit feszegetjük.
Az pedig, hogy hiba a tudománnyal megmagyarázni próbálni valamit, veszélyes és dühítõ nézet a számomra, mert mindig az jut eszembe róla, hogy régen így hallgattatták el a nagy koponyákat, akiknek tök igazuk volt, ilyesmi elveket valló emberek égették halomra a "boszorkányokat" stb. Miért lenne hiba? Hogyan lehetsz benne biztos, hogy nem lehet megmagyarázni? A tudomány már rég olyan dolgokkal foglalkozik, aminél nincs is értelme azt firtatni, hogy "tényleg így van-e", elég egy mûködõ (kísérletekkel ellenõrizve kielégítõen jó eredményt adó) modell. Pl atommodellek, atomok alkotórészeinek modelljei stb.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!