Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: ItachiHóóóó....És mégis van amit a tudomány nem tud megmagyarázni....Akkor ebbõl következik, hogy vannak dolgok amiket LEHETETLEN megvizsgálni, mivel a hiba már abban van ,hogy a tudománnyal próbálják.

Mármint jelenleg, úgy érted. Elvégre a tudomány és eszközei folyamatosan fejlõdnek. Annak idején a sarki fényt sem lehetett magyarázni. Még vizsgálni sem :]

Lythis

#1891
Quote from: RamizSemmi hóóó... Régen a tudomány nem tudta megmagyarázni a Föld gömbölyûségét sem egy darabig, meg a villámokat sem, meg a betegségeket sem, meg a szelek létrejönnének okait, stb stb stb - semmit. Aztán mindig jön egy fazon, és rájön egy újabb dologra. Most már a világegyetem életének rejtélyeit feszegetjük.
Az pedig, hogy hiba a tudománnyal megmagyarázni próbálni valamit, veszélyes és dühítõ nézet a számomra, mert mindig az jut eszembe róla, hogy régen így hallgattatták el a nagy koponyákat, akiknek tök igazuk volt, ilyesmi elveket valló emberek égették halomra a "boszorkányokat" stb. Miért lenne hiba? Hogyan lehetsz benne biztos, hogy nem lehet megmagyarázni? A tudomány már rég olyan dolgokkal foglalkozik, aminél nincs is értelme azt firtatni, hogy "tényleg így van-e", elég egy mûködõ (kísérletekkel ellenõrizve kielégítõen jó eredményt adó) modell. Pl atommodellek, atomok alkotórészeinek modelljei stb.
Igen Ramiz, de folyamatosan olyasmikkel példálózol, h régen ezt így meg így gondoltuk blabla... ha belegondolsz régen a koponyavizsgálat is teljesen elfogadott, és legális tudomány volt.... igen, volt egy sötét középkor is, meg csomó boszorkányégetés, de ha még mindíg emiatt vagy kiakadva, az annyira sztem nem egészséges... úgysem tehetsz így utólag ellene semmit...
 A világegyetem életének relytélyeit feszegetjük pedig olyan szinten nevetséges kijelentés, hogy majdnem lefordultam a székrõl...  TOE-et lehet gyártani szépszámmal, és gyárthatsz hozzá x az n-ediken nagyon fasza modellt is, amit kísérletekkel igazolsz, ugyanakkor lehet h valós körülmények között bukod az egészet... Nem azt mondtuk h vess keresztet, ha villamost látsz, és mondd h az ördög mûve, hanem azt, hogy nem feltétlenül magyarázhatsz meg midnent racionálisan ebben a világban. Azt h ez miért van így az mellékes. Lehet h mert még nincs rá magyarázat, az is lehet h egyáltalán nem lesz.

Itachi

Quote from: RamizSemmi hóóó... Régen a tudomány nem tudta megmagyarázni a Föld gömbölyûségét sem egy darabig, meg a villámokat sem, meg a betegségeket sem, meg a szelek létrejönnének okait, stb stb stb - semmit. Aztán mindig jön egy fazon, és rájön egy újabb dologra. Most már a világegyetem életének rejtélyeit feszegetjük.
Az pedig, hogy hiba a tudománnyal megmagyarázni próbálni valamit, veszélyes és dühítõ nézet a számomra, mert mindig az jut eszembe róla, hogy régen így hallgattatták el a nagy koponyákat, akiknek tök igazuk volt, ilyesmi elveket valló emberek égették halomra a "boszorkányokat" stb. Miért lenne hiba? Hogyan lehetsz benne biztos, hogy nem lehet megmagyarázni? A tudomány már rég olyan dolgokkal foglalkozik, aminél nincs is értelme azt firtatni, hogy "tényleg így van-e", elég egy mûködõ (kísérletekkel ellenõrizve kielégítõen jó eredményt adó) modell. Pl atommodellek, atomok alkotórészeinek modelljei stb.
Én csak viszonylag mezei logikával mertem azt mondani, hogy az eszköz amivel vizsgálodnak("tudomány"), bizony lehet nem megfelelõ arrra, amire használják.Vagy nem elég kiforrott a "tudomány" arra, hogy ezeket a dolgokat bizonyítsa, vagy alkalmatlan rá.Persze,tisztázzuk, hogy a "tudomány" az általatok istenített kezdetleges tudomány és nem a Régiek isteni tudása....
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

katz

Quote from: Itachi...Akkor viszont se te se Ramiz ne csináljatok harcmûvészeteket(tudtommal nem csináltok) mert azok mind a spiritualitáson alapszanak.Vagy az más?:3x3:
Material Art vs Modern Art? Nem szeretem azokat a problémákat amelyeket nem lehet egy shotgunnal megoldani. (lõni járok és nem verekedni)

Ramiz: nem hiszem, h valaha eljön az az állapot, amikor a tudomány mindent meg fog tudni magyarázni és messze nem biztos, h minden, a tudomány által adott válasz igaz is lesz.

roderick

Crowley :lol:
Necronomicon :lol:
mágia :lol:

Inkább olvassátok el a Foucault-ingát! Ha háromnál több agysejtetek van (ami feletébb valószínü) elég sokat megtanultok arról, hogyan épül fel egy ember világképe.

Amúgy lehet már mondtam, deha mégegyszer valaki elõhazakodi a "tudomány nemtud mindent megmagyarázni, bezzeg a vallás se, de az jobb, pedig nem, pedig de" témával azt jól elküldöm tudományfilozófiát tanulni.. (higgyétek el a pokol legmélyebb bugyraiban is több móka lesz:))

Quote(találtunk már a hidrogénbombánál ütõsebbet??)
Teletubbies....
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Mattanja

Quote from: ItachiAkkor viszont se te se Ramiz ne csináljatok harcmûvészeteket(tudtommal nem csináltok) mert azok mind a spiritualitáson alapszanak.Vagy az más?:3x3:
Tehát én vagy nem hiszek semmiben, vagy sosem voltam harcmûvész? Vagy rosszul értelemezem amit mondasz?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lythis

#1896
Quote from: roderickInkább olvassátok el a Foucault-ingát! Ha háromnál több agysejtetek van (ami feletébb valószínü) elég sokat megtanultok arról, hogyan épül fel egy ember világképe.
:tezsvir:  télleg jó könyv.

edit: de ha már ennyire Necronomicon téma, akkor Voynich-i kézirat. Mi róla a véleményetek, mit gondoltok róla, etc.

Itachi

Quote from: ShiroiTehát én vagy nem hiszek semmiben, vagy sosem voltam harcmûvész? Vagy rosszul értelemezem amit mondasz?
Nem hit kérdése.Ha vki harcmûvész akkor márspirituálisnak számít mivel az ÚTAT járja, függetlenül a meggyõzõdéseitõl.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Mattanja

Az a legjobb az egészben, hogy már mind eldöntöttük, hogy miben hiszünk és miben nem, meggyõzni nem fogjuk egymást, mindig kitalálunk majd valamit, hogy magunkat igazoljuk. Sosem lesz vége, mert a mi tudásunk kevés ahhoz, hogy a másikat végképp meggyõzzük. Egyébként nem feltétlenül hívják hitnek az egészet, mert ahol az értelem már kudarcot vall, ott jön a képbe ez. Mindenki bizonygathat, amit akar.
Quote from: ItachiNem hit kérdése.Ha vki harcmûvész akkor márspirituálisnak számít mivel az ÚTAT járja, függetlenül a meggyõzõdéseitõl.
Ok, világos. De milyen utat?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Itachi

Quote from: ShiroiAz a legjobb az egészben, hogy már mind eldöntöttük, hogy miben hiszünk és miben nem, meggyõzni nem fogjuk egymást, mindig kitalálunk majd valamit, hogy magunkat igazoljuk. Sosem lesz vége, mert a mi tudásunk kevés ahhoz, hogy a másikat végképp meggyõzzük. Egyébként nem feltétlenül hívják hitnek az egészet, mert ahol az értelem már kudarcot vall, ott jön a képbe ez. Mindenki bizonygathat, amit akar.

Ok, világos. De milyen utat?
A belsõ utat.Nem a célon van a hangsúly hanem az odáig elvezetõ úton.Önmagad megismerésének folyamata az út, a cél meg önmagad vagy.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Mattanja

Quote from: ItachiA belsõ utat.Nem a célon van a hangsúly hanem az odáig elvezetõ úton.Önmagad megismerésének folyamata az út, a cél meg önmagad vagy.
Ebben végre egyetértünk.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lythis

Quote from: ItachiA belsõ utat.Nem a célon van a hangsúly hanem az odáig elvezetõ úton.Önmagad megismerésének folyamata az út, a cél meg önmagad vagy.
Végülis van benne valami... az összes harcmûvészet lényegében ugyanoda vezet... "a hegy tetejére".. hogy milyen úton mész, az a te dolgod. Viszont pont emiatt az lényegtelen, h hogy mész, mert ugyanoda mész, nem?

Itachi

Quote from: LythisVégülis van benne valami... az összes harcmûvészet lényegében ugyanoda vezet... "a hegy tetejére".. hogy milyen úton mész, az a te dolgod. Viszont pont emiatt az lényegtelen, h hogy mész, mert ugyanoda mész, nem?
Hát nem.A menésen van a hangsúly nem a célon.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ramiz

Quote from: LythisIgen Ramiz, de folyamatosan olyasmikkel példálózol, h régen ezt így meg így gondoltuk blabla...
Csak azért, mert azokról mindenki belátja, hogy igazak, és a tudomány kielégítõen le tudja írni.

Quote from: LythisA világegyetem életének rejtélyeit feszegetjük pedig olyan szinten nevetséges kijelentés, hogy majdnem lefordultam a székrõl...
Kicsit színpadias, kicsit túlzó, de nem érzem nevetségesnek. Ki tudja, hogy nem tudunk-e majd bizonyos eseményeket éppen a TOE-kkel meg a hülye képletekkel megjósolni, és amikor már eléggé finom a modell, alkalmazhatjuk a múltra is. Egyébként már maga az, hogy az atomokról annyi mindent tudunk, holott emberi léptékkel mérve teljesen észlelhetetlenek, az teljesen lenyûgöz engem. Nem kell, hogy téged is lenyûgözzön. :)

Quote from: ItachiPersze,tisztázzuk, hogy a "tudomány" az általatok istenített kezdetleges tudomány és nem a Régiek isteni tudása....
1. Nem istenítjük. Sose mondtam, hogy tévedhetetlen vagy hogy elsõre mindent jól lát.
2. Kik azok a Régiek?
3. Isteni tudás? Jól van... szerintem ez elszálltabb dolog, mint az én tudományos gondolkodásom. :)

Quote from: roderickInkább olvassátok el a Foucault-ingát! Ha háromnál több agysejtetek van (ami felettébb valószínü) elég sokat megtanultok arról, hogyan épül fel egy ember világképe.
Agysejt?... Höööö.... :confused:

Quote from: roderickTeletubbies....
Neeee! Csak azt ne!!! :D

Harcmûvészet: látszik, hogy büszke vagy harcmûvész tudásodra, Itachi. Joggal. Az egy nagyon frankó dolog. Sajnos én lusta vagyok hozzá és puha. De egyrészt nem kell attól még csaló "mágusokban" hinned, hogy harcmûvész vagy és így "spirituálisnak számítasz" (ez vajon mit jelent?). Másrészt, bár az "ÚT"-as és a hegyes jól hangzó dolgot nem vallom magaménak, a zene (a zongorázás) számomra valami hasonlót jelent, mint amirõl Shiroival beszélgettél. Nem azt mondom, hogy "jobban megismerem magam", mert ezt sem igazán értem, de nem úgy érzem, hogy bármikor is elérek egy állapotot, ahol "kész" leszek, de mégis csinálom, és felfedezek apróságokat, valamint nem mindig tudom, hogy mit fogok csinálni (ez a jó az improvizálásban... olyan, mintha valami labirintusban mennél elõre, és nem tudnád, mi jön a következõ kanyar mögött). Lehet, hogy nem ugyanarról beszélünk. De szerintem akkor sem csak a harcmûvészet jelentheti valakinek azt, amit neked jelent.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Itachi

Quote from: RamizCsak azért, mert azokról mindenki belátja, hogy igazak, és a tudomány kielégítõen le tudja írni.


Kicsit színpadias, kicsit túlzó, de nem érzem nevetségesnek. Ki tudja, hogy nem tudunk-e majd bizonyos eseményeket éppen a TOE-kkel meg a hülye képletekkel megjósolni, és amikor már eléggé finom a modell, alkalmazhatjuk a múltra is. Egyébként már maga az, hogy az atomokról annyi mindent tudunk, holott emberi léptékkel mérve teljesen észlelhetetlenek, az teljesen lenyûgöz engem. Nem kell, hogy téged is lenyûgözzön. :)


1. Nem istenítjük. Sose mondtam, hogy tévedhetetlen vagy hogy elsõre mindent jól lát.
2. Kik azok a Régiek?
3. Isteni tudás? Jól van... szerintem ez elszálltabb dolog, mint az én tudományos gondolkodásom. :)


Agysejt?... Höööö.... :confused:


Neeee! Csak azt ne!!! :D

Harcmûvészet: látszik, hogy büszke vagy harcmûvész tudásodra, Itachi. Joggal. Az egy nagyon frankó dolog. Sajnos én lusta vagyok hozzá és puha. De egyrészt nem kell attól még csaló "mágusokban" hinned, hogy harcmûvész vagy és így "spirituálisnak számítasz" (ez vajon mit jelent?). Másrészt, bár az "ÚT"-as és a hegyes jól hangzó dolgot nem vallom magaménak, a zene (a zongorázás) számomra valami hasonlót jelent, mint amirõl Shiroival beszélgettél. Nem azt mondom, hogy "jobban megismerem magam", mert ezt sem igazán értem, de nem úgy érzem, hogy bármikor is elérek egy állapotot, ahol "kész" leszek, de mégis csinálom, és felfedezek apróságokat, valamint nem mindig tudom, hogy mit fogok csinálni (ez a jó az improvizálásban... olyan, mintha valami labirintusban mennél elõre, és nem tudnád, mi jön a következõ kanyar mögött). Lehet, hogy nem ugyanarról beszélünk. De szerintem akkor sem csak a harcmûvészet jelentheti valakinek azt, amit neked jelent.
Büszkének büszke vagyok a tudásomra(ami amúgy nem nagy) de ez szerintem normális.(messze nem vagyok olyan jó mint szeretnék lenni) És bár én meg vagyok elégedve a iaido val, sokan azt gondolják, hogy mennyire nincs haszna meg hasonlók, de azok nm értik a harcmûvészetek fentebb felsorolt lényegét.Mindenki legyen büszke arra amit csinál.Legyen az bármi.Persze ,hogy nem kell higgyél.Nekem is van egy edzõtársam, az pl. mindent kiröhög ami spirituális, mégis azt csinálja amit én.Én csak arra gondoltam, hogy vki aki egy harcmûvészetet, vagy bármien mûvészetet csinál már spirituálisnak számít függetlenül attól, hogy hisz mondjuk a reinkarnációban vagy sem.Amúgy meg a zene is mi más ha nem egy spirituális tevékenység.Az egyik legtisztább és legszebb szellemi tevékenység.Elismerésem annak aki jól tud zenélni.
Régiek=Atlantisz és elõtte élõ kultúrált lények.isteni tudás, mert valószínû, hogy hasonló a mostani tudományhoz, de annál jóval fejlettebb, már-már isteni.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Lythis

Quote from: ItachiHát nem.A menésen van a hangsúly nem a célon.
szerintem lényegében arra megy ki az egész, hogy magadhoz képest jobb legyél, nem? Amit csinálsz az csak egy út, egy eszköz arra, hogy túllépj azon, aki éppen vagy. Az hogy ez pontosan mi is, szerintem nem annyira fontos, minthogy kiteljesítsd önmagad (ehh, ez mennyire klisésen hangzott...)

Kvikveg

#1906
Quote from: ItachiÉn csak viszonylag mezei logikával mertem azt mondani, hogy az eszköz amivel vizsgálodnak("tudomány"), bizony lehet nem megfelelõ arrra, amire használják.Vagy nem elég kiforrott a "tudomány" arra, hogy ezeket a dolgokat bizonyítsa, vagy alkalmatlan rá.Persze,tisztázzuk, hogy a "tudomány" az általatok istenített kezdetleges tudomány és nem a Régiek isteni tudása....
Bocsanat, itt tort ki rajtam a rohogogorcs. :lul:
1. A tudomany allandoan fejlodik, neha erre, neha arra, es nem veletlenul vannak azon szabalyai, amik vannak. Es isteniti a halal. Viszont tisztelem az eddig elert eredmenyeket. Hogy allhatunk az elodok vallan es messzebbre nezhetunk. (Termeszettudomanyokrol beszelek jelenleg. Filozofiahoz sajna nem sok kozom van.)
2. A "regiek isteni tudasa" kijelentes az, amitol en pl a falra tudok maszni. Mert egy kellemes kodosites. Amugy pl mit ertettel ezen kifejezes alatt?

Roderick: tudomanyfilozofiahoz van vmi jo kis konyved? Erdekelne.
Teletubbies: csak azt neeee! Konyorulj rajtam! :hahaha:

Azt hiszem a korust en is valami hasonloert csinalom, mint Ramiz az improvizalast. :rolleyes:
Quote from: Lythisszerintem lényegében arra megy ki az egész, hogy magadhoz képest jobb legyél, nem? Amit csinálsz az csak egy út, egy eszköz arra, hogy túllépj azon, aki éppen vagy. Az hogy ez pontosan mi is, szerintem nem annyira fontos, minthogy kiteljesítsd önmagad (ehh, ez mennyire klisésen hangzott...)
:)  Ez nagyon tetszik. Foleg, hogy nem a megvaltozzal iget hasznaltad.

Do - ez belefer? :
Nagyon szeretek teljesen eltero dolgokat csinalni. Jelnyelv, korus, hapkido, most meg kendot kezdtem el. Kivancsi vagyok azokra a dolgokra, amiket meg nem ismerek, esetleg nem is tudom, hogy leteznek. Ez szerintem eletem vegeig megmarad, mert egyszeruen elvezem az uj dolgok felfedezeset.
Mas kerdes, vegigcsinalok-e valamit, vagy csak egy ideig. Ra birom-e szanni magam, hogy konkretan leuljek pl seggelni egy ilyen hobbim miatt.
Par korlatomat mar felfedeztem... Amik vagy valtoznak, vagy nem. Vagy az en hozzaallasom valtozik hozzajuk. Es kettot kulonosen utalok kozuluk.:grrr: (Ismerd meg magad duhitobb korei. :P )
Kendot pl konkretan azert kezdtem el, hogy lassam, ha szemben all velem valaki, akivel vivni kell, hogyan allok hozza. Illetve mennyiben valtozik a hozzaallasom az idovel es ez milyen kihatassal van ram a hetkoznapi eletben. Pontosabban azert, hogy valtozzon a hozzaallasom, szokjam a helyzetet.

"A belsõ utat.Nem a célon van a hangsúly hanem az odáig elvezetõ úton.Önmagad megismerésének folyamata az út, a cél meg önmagad vagy."
Ez tetszik, de a cel definialasa mindig is zavarba hozott...

Fene. Hajnali fel 4 van, mindenfele zoldseget irok, es holnap nem fogok tudni felkelni rokonlatogatashoz. :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kisvirag

vááááá
most szaladok ki én is a világbol... eleddig nem volt idom elolvasni, mi folyik itt, de most átrágtam magam... háthát.

szerintem a spirituális dolgoknak semmi közük a harcmûvészethez... legalábis, nem igazán gondolom, hogy egy harcmûvészt "spirituálisnak" (bár nem fejtetted ki a szó jelentését) kell feltétlen tartani, vagy aki nem azt, az nem annak...

mostanában kicsit többet foglalkozom harcmüvészetekkel, keleti filozofiákkal, feng suival, ilyesmivel. nem állitom hogy nincs bennük valami...
most neház lesz megfogalmazni mit is akarok, elég sokminden zajlott itt...

ami eszembe jutott olvasás közben: bár a Biblia igen korán kezdi a dolgokat, de a zsidó/keresztény vallás azért viszonylag késõn jelenik meg ahhoz képest, hogy mióta van a földön kultúra (mezopotámia, kina, egyiptom, csak elsõ körben emlitésképp) hol volt addig Isten (hite) ?

ha nagyon finoman fogalmazok is, jó 1000-2000 évig sehol nem volt, helyette bõven volt sok más isten.

Nem tudom, elmondtam e már, én miért nem tudok igazán hinni Isten, legalábbis a keresztény Isten létezésében:
a legkomolyabban 4.ben, filozófiaórán inogtam meg, de már korábbanis ,történelemtanulmányaim során.

Ha tényleg igaz lenne, hogy EGY Igaz Isten van, akkor emberek milliói miért hisznek valami másik istenben, akár egyszerre többen is?
Kik azok, akik "jól" hisznek, azaz kiknek van igaza? Igaza van egyáltalán bárkinek is? nem tudok igazságot tenni a vitek/vallások közt...

a természetfeletti hitére ÉN úgy érzem, azért van szükség, mert túl sok a megfogahatatlan, megmagyarázhatatlan dolog, ami akkora feszültséget okoz az emberben, hogy muszáj megalkotnia valamit vagy valakit ennek magyarázatára... kell egy biztos pont.

bennem is erõsek ezek a feszültségek, miközben próbálok magyarázatokat lelni, vagy felfogni dolgokat... de inkább nem foglalkozok egy darabig vele, ha nagyon erõs ez a feszültség (pl idõutazás, végtelenség, élet kérdése). lehet azt mondani, hogy az én "hitem" vagy "istenem" a tudomány, vagy a racionalizmus, de ez sem igaz, mert vannak olyan "spirituális" dolgok, amikben én is tudok hinni...
de ezek rendkívül veszélyes dolgok is. a reikitõl pl falra mászok, de azért, mert viszonylag közeli, és elég kellemetlen emlékeim vannak róla. ha bárki azt meri állitani, hogy az egy jó, vagy tiszta dolog, azt ott helyben lelövöm, de komolyan. (katz, ugye kölcsönadod ;) :hehe:  )
már, az ilyen spirituális dolgokban való hit. többek közt ez is olyan dolog, amivel sok birka hiszékeny embert az õrületbe, vagy a csõdbe lehet kergetni, vagy önös célokra felhasználni....

naizé, ez nem túl a tárgyhoz jött, talán szokás szerint kicsit zavaros is volt, de már megszoktam, hogy nemigen tudom számotokra világos modon kifejezni magam ;)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: KvikvegBocsanat, itt tort ki rajtam a rohogogorcs. :lul:

Ugye a keresztény ill. egyéb vallásokon is ugyanígy röhögsz? No offense, de ugyanennyi alapod van rá.

Ramiz

Az én egyetlen életfilozófiám, ha ugyan lehet annak nevezni (én nem nevezném így, csak olyan jól hangzott), hogy mindenen lehet és szabad nevetni. Ezért is imádom a Monty Python-t, õk is mindenbõl tudtak viccet ûzni. Ez most konkrétan Rounin felvetésébõl ugrott be. Az élet értelme címû, talán legcinikusabb és legkegyetlenebb filmjükben van egy igen erõs jelenet a keresztényektõl (katolikusok és protestánsok) (mint ahogy a Brian élete valójában a zsidókról szól és nem a kereszténységrõl vagy Jézusról). Nagyon :lol: ... bár van, aki legdöbben és halálosan felháborodik rajta, és megutálja miatta a nevezett humoristacsoportot.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

#1910
Quote from: RouninUgye a keresztény ill. egyéb vallásokon is ugyanígy röhögsz? No offense, de ugyanennyi alapod van rá.
A vallasok hogyan jonnek ide?
Itachi a jelenlegi tudomanyt altalaban szolta le, nem tudom milyen alapon.
Itt is mar neztem nagyokat:
QuoteHóóóó....És mégis van amit a tudomány nem tud megmagyarázni....Akkor ebbõl következik, hogy vannak dolgok amiket LEHETETLEN megvizsgálni, mivel a hiba már abban van ,hogy a tudománnyal próbálják.
Ez kb az a gondolatmenet, hogy most nem tudjuk megmagyarazni a tudomany mai allasa szerint, ebbol kovetkezik, hogy nem is lehet, tehat a tudomany semmit sem er. Most erre mit mondjak???!
Amikor a regiek isteni tudasat emlegette, azzal egy idoben, hogy a mai tudomany semmit sem er, akkor szallt el az agyam. Az ilyenre allergias vagyok. :ejj:
[SIZE="1"]/Hm, de agressziv vagyok ma...:3x3: /[/SIZE]

kisvirag: reikinel elmeselned mi volt az?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: KvikvegA vallasok hogyan jonnek ide?
Itachi a jelenlegi tudomanyt altalaban szolta le, nem tudom milyen alapon.

Félreértettelek, azt hittem a 'régiek' dolgon röhögsz.
Mellesleg jogos a tudomány leszólása, még ha nyers is volt a fogalmatás, mert TÉNYLEG fejletlen ahhoz, hogy 100%-osan készpénznek vehessük.

(még a sokáig betonstabil relativitáselmélet is megbukott. A fényrõl is kiderült, hogy gyorsul, s nem állandó a sebessége)

Folyton fejlõdik ezért új és új dolgok jönnek elõ. És sok dologhoz még kevés. Na és? Ezen nem kell bepöccenni.

Itachi

Quote from: kisviragvááááá
most szaladok ki én is a világbol... eleddig nem volt idom elolvasni, mi folyik itt, de most átrágtam magam... háthát.

szerintem a spirituális dolgoknak semmi közük a harcmûvészethez... legalábis, nem igazán gondolom, hogy egy harcmûvészt "spirituálisnak" (bár nem fejtetted ki a szó jelentését) kell feltétlen tartani, vagy aki nem azt, az nem annak...

mostanában kicsit többet foglalkozom harcmüvészetekkel, keleti filozofiákkal, feng suival, ilyesmivel. nem állitom hogy nincs bennük valami...
most neház lesz megfogalmazni mit is akarok, elég sokminden zajlott itt...

ami eszembe jutott olvasás közben: bár a Biblia igen korán kezdi a dolgokat, de a zsidó/keresztény vallás azért viszonylag késõn jelenik meg ahhoz képest, hogy mióta van a földön kultúra (mezopotámia, kina, egyiptom, csak elsõ körben emlitésképp) hol volt addig Isten (hite) ?

ha nagyon finoman fogalmazok is, jó 1000-2000 évig sehol nem volt, helyette bõven volt sok más isten.

Nem tudom, elmondtam e már, én miért nem tudok igazán hinni Isten, legalábbis a keresztény Isten létezésében:
a legkomolyabban 4.ben, filozófiaórán inogtam meg, de már korábbanis ,történelemtanulmányaim során.

Ha tényleg igaz lenne, hogy EGY Igaz Isten van, akkor emberek milliói miért hisznek valami másik istenben, akár egyszerre többen is?
Kik azok, akik "jól" hisznek, azaz kiknek van igaza? Igaza van egyáltalán bárkinek is? nem tudok igazságot tenni a vitek/vallások közt...

a természetfeletti hitére ÉN úgy érzem, azért van szükség, mert túl sok a megfogahatatlan, megmagyarázhatatlan dolog, ami akkora feszültséget okoz az emberben, hogy muszáj megalkotnia valamit vagy valakit ennek magyarázatára... kell egy biztos pont.

bennem is erõsek ezek a feszültségek, miközben próbálok magyarázatokat lelni, vagy felfogni dolgokat... de inkább nem foglalkozok egy darabig vele, ha nagyon erõs ez a feszültség (pl idõutazás, végtelenség, élet kérdése). lehet azt mondani, hogy az én "hitem" vagy "istenem" a tudomány, vagy a racionalizmus, de ez sem igaz, mert vannak olyan "spirituális" dolgok, amikben én is tudok hinni...
de ezek rendkívül veszélyes dolgok is. a reikitõl pl falra mászok, de azért, mert viszonylag közeli, és elég kellemetlen emlékeim vannak róla. ha bárki azt meri állitani, hogy az egy jó, vagy tiszta dolog, azt ott helyben lelövöm, de komolyan. (katz, ugye kölcsönadod ;) :hehe:  )
már, az ilyen spirituális dolgokban való hit. többek közt ez is olyan dolog, amivel sok birka hiszékeny embert az õrületbe, vagy a csõdbe lehet kergetni, vagy önös célokra felhasználni....

naizé, ez nem túl a tárgyhoz jött, talán szokás szerint kicsit zavaros is volt, de már megszoktam, hogy nemigen tudom számotokra világos modon kifejezni magam ;)
Reiki rossz?????he??Ezt most magyarázd el, mert nem értem.:eek:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kvikveg

Quote from: RouninFélreértettelek, azt hittem a 'régiek' dolgon röhögsz.
Mellesleg jogos a tudomány leszólása, még ha nyers is volt a fogalmatás, mert TÉNYLEG fejletlen ahhoz, hogy 100%-osan készpénznek vehessük.

(még a sokáig betonstabil relativitáselmélet is megbukott. A fényrõl is kiderült, hogy gyorsul, s nem állandó a sebessége)

Folyton fejlõdik ezért új és új dolgok jönnek elõ. És sok dologhoz még kevés. Na és? Ezen nem kell bepöccenni.
En azon poccentem be, hogy ezzel a felkialtassal kvazi kidobta a kukaba az egeszet es elohozakodott a szamomra igencsak kodos regi isteni tudassal. Tudom, hogy van, amire nem ad magyarazatot, es mivel emberek muvelik, hibai is boven vannak.
Regieket meg kertem, hogy definialja... azon tul, hogy a nagy es isteni es mindenhato, stb. Mert igy a mondat vegen kisse groteszkul es nevetsegesen hatott szamomra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Itachi

Quote from: KvikvegEn azon poccentem be, hogy ezzel a felkialtassal kvazi kidobta a kukaba az egeszet es elohozakodott a szamomra igencsak kodos regi isteni tudassal. Tudom, hogy van, amire nem ad magyarazatot, es mivel emberek muvelik, hibai is boven vannak.
Regieket meg kertem, hogy definialja... azon tul, hogy a nagy es isteni es mindenhato, stb. Mert igy a mondat vegen kisse groteszkul es nevetsegesen hatott szamomra.
Egy fentebbi post omban definiáltam.....
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kvikveg

Quote from: ItachiEgy fentebbi post omban definiáltam.....
Nem talaltam meg
Emlitetted Crowleyt, a Necronomicont, ezek nem igazan gyoztek meg. Foleg amit utobbirol a tobbiek irtak. Legyszi forrast ha van.
"Akkor a reiki ben sem hiszel, meg a feng-shui ban sem, sem a számmisztikában, a chi ben meg végképp nem?Semmi spirituálisban?"
Nem igazan, de nem is zarom ki. (Eredetileg nem nekem tetted fel a kerdest, de ez meg esetleg osi tudas cimszo alatt futhat gondoltam.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: ItachiBüszkének büszke vagyok a tudásomra(ami amúgy nem nagy) de ez szerintem normális.(messze nem vagyok olyan jó mint szeretnék lenni) És bár én meg vagyok elégedve a iaido val, sokan azt gondolják, hogy mennyire nincs haszna meg hasonlók, de azok nm értik a harcmûvészetek fentebb felsorolt lényegét.Mindenki legyen büszke arra amit csinál.Legyen az bármi.Persze ,hogy nem kell higgyél.Nekem is van egy edzõtársam, az pl. mindent kiröhög ami spirituális, mégis azt csinálja amit én.Én csak arra gondoltam, hogy vki aki egy harcmûvészetet, vagy bármien mûvészetet csinál már spirituálisnak számít függetlenül attól, hogy hisz mondjuk a reinkarnációban vagy sem.Amúgy meg a zene is mi más ha nem egy spirituális tevékenység.Az egyik legtisztább és legszebb szellemi tevékenység.Elismerésem annak aki jól tud zenélni.
Régiek=Atlantisz és elõtte élõ kultúrált lények.isteni tudás, mert valószínû, hogy hasonló a mostani tudományhoz, de annál jóval fejlettebb, már-már isteni.

Íme.

Itachi

Quote from: KvikvegNem talaltam meg
Emlitetted Crowleyt, a Necronomicont, ezek nem igazan gyoztek meg. Foleg amit utobbirol a tobbiek irtak. Legyszi forrast ha van.
"Akkor a reiki ben sem hiszel, meg a feng-shui ban sem, sem a számmisztikában, a chi ben meg végképp nem?Semmi spirituálisban?"
Nem igazan, de nem is zarom ki. (Eredetileg nem nekem tetted fel a kerdest, de ez meg esetleg osi tudas cimszo alatt futhat gondoltam.)
Forrást??Mirõl?
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kvikveg

Quote from: ItachiForrást??Mirõl?
Crowley.

QuoteRégiek=Atlantisz és elõtte élõ kultúrált lények
Jaj.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Itachi

#1919
Quote from: KvikvegCrowley.


Jaj.
Könyvcímet kérsz?Vagy internetes forrást?Én fõleg könyvekben olvastam róla.Pl. Ylliaster Daleth:Rejtett Erõk könyvében is írnak róla.De ott vanm Crowley életmûve a Fenevad Mágiája.
Miért Jaj ozod Atlantiszt? Nem hiszed ,hogy létezett?Olvass akkor régi indiai mondákat, azokban elég pontos képet adnak az atlantisziakról, meg az elpusztult mai napig kimutatható( a gravitációs torzulás a helyén)helye is a Phaeton-bolygónak minek kaói ellen epikus csatákat vívtak.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"