Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

roderick

Quote from: ItachiMiért Jaj ozod Atlantiszt? Nem hiszed ,hogy létezett?Olvass akkor régi indiai mondákat, azokban elég pontos képet adnak az atlantisziakról, meg az elpusztult mai napig kimutatható( a gravitációs torzulás a helyén)helye is a Phaeton-bolygónak minek kaói ellen epikus csatákat vívtak.

Ott a bibi a dologban, hogy nincs is gravitáció, meg más bolygók... hiszen a föld homorú és a centripetális erõ tart minket a földön... cöh
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Itachi

Quote from: roderickOtt a bibi a dologban, hogy nincs is gravitáció, meg más bolygók... hiszen a föld homorú és a centripetális erõ tart minket a földön... cöh
Jó na, láma vok, keverem a fogalmakat.Az elektromágneses tér jellegzetes torzulása, amit a hajadani bolygó okozott.Meg kéne tanulnom koncentrálni.....:lame:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Rounin

Õõõõ... kicsit mintha úgy rémlene nekem, hogy Atlaniszt igen konkrétan behatárolták Dél-Amerikába, méghozzá a -elfelejtettem a nevét- fennsíkra. Platón Dialógusát végigkövetve tisztán fellelhetõ.

Lythis

Quote from: RouninÕõõõ... kicsit mintha úgy rémlene nekem, hogy Atlaniszt igen konkrétan behatárolták Dél-Amerikába, méghozzá a -elfelejtettem a nevét- fennsíkra. Platón Dialógusát végigkövetve tisztán fellelhetõ.
Tették azt már nagyon sok helyre....  asszem az egyiptomiak is máshová tették, meg Platón is....

 Crowleyhoz: Itachi, akkor ezekszerint te csak olvastál róla, ill arról, hogy utal a Necronomiconra, és lényegileg róla nem tudsz többet?

Rounin

Quote from: LythisTették azt már nagyon sok helyre....  asszem az egyiptomiak is máshová tették, meg Platón is....


Mondjuk Platónban ugye az a bibi, hogy nem tiszták a mértékegységek, viszont számomra elég meggyõzõ volt az a Discoverys mûsör, ahol a lehetõségeket végigkövetve találtak egy fennsíkot, ahol pusztított vulkánkitörés, vannak romok (olyan elrendezésben, amit Platón írt) és egyéb kritériumoknak is megfelelt. Persze ez sem biztos, de még mindig a legvalószínûbb azokból, amit láttam.

Itachi

Quote from: LythisTették azt már nagyon sok helyre....  asszem az egyiptomiak is máshová tették, meg Platón is....

 Crowleyhoz: Itachi, akkor ezekszerint te csak olvastál róla, ill arról, hogy utal a Necronomiconra, és lényegileg róla nem tudsz többet?
Nem ,a Fenevad Mágiája címû könyvben utal rá.A könyvet meg elolvastam.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Xaga

Quote from: RouninMondjuk Platónban ugye az a bibi, hogy nem tiszták a mértékegységek, viszont számomra elég meggyõzõ volt az a Discoverys mûsör, ahol a lehetõségeket végigkövetve találtak egy fennsíkot, ahol pusztított vulkánkitörés, vannak romok (olyan elrendezésben, amit Platón írt) és egyéb kritériumoknak is megfelelt. Persze ez sem biztos, de még mindig a legvalószínûbb azokból, amit láttam.
Mi volt a címe a Discovery-s mûsornak?

Lythis

Quote from: RouninMondjuk Platónban ugye az a bibi, hogy nem tiszták a mértékegységek, viszont számomra elég meggyõzõ volt az a Discoverys mûsör, ahol a lehetõségeket végigkövetve találtak egy fennsíkot, ahol pusztított vulkánkitörés, vannak romok (olyan elrendezésben, amit Platón írt) és egyéb kritériumoknak is megfelelt. Persze ez sem biztos, de még mindig a legvalószínûbb azokból, amit láttam.
Mikor volt és mi a címe? (remélem leadják mégegyszer)
 Amúgy discovery-n vannak ilyen elvont dolgok.. múltkor valaki azt bizonygatta nagyban, h minden ember ugyanannak az õscsávónak a vérvonalából származik, mert az összes többi kihalt (jah, le is Ádámozták).

Quote from: ItachiNem ,a Fenevad Mágiája címû könyvben utal rá.A könyvet meg elolvastam.
hja, ez a fenevad dolog rendesen a mániája volt, amennyire én tudom. És a könyv mirõl szól egyébként? (nekem nem volt szerencsém hozzá)

Rounin

Quote from: XagaMi volt a címe a Discovery-s mûsornak?

Õszintén szólva fogalmam sincs, mivel vagy 1 éve láttam :S

Itachi

Quote from: LythisMikor volt és mi a címe? (remélem leadják mégegyszer)
 Amúgy discovery-n vannak ilyen elvont dolgok.. múltkor valaki azt bizonygatta nagyban, h minden ember ugyanannak az õscsávónak a vérvonalából származik, mert az összes többi kihalt (jah, le is Ádámozták).

 hja, ez a fenevad dolog rendesen a mániája volt, amennyire én tudom. És a könyv mirõl szól egyébként? (nekem nem volt szerencsém hozzá)
Crowley élete,munkássága és azok a rituálék/varázslatok amikbõl életmûve állt.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Lythis

Élete és munkássága? Nem azon fáradozott véletlenül, hogy elszabadítsa az apokalipszist?

katz

Quote from: RouninMondjuk Platónban ugye az a bibi, hogy nem tiszták a mértékegységek, viszont számomra elég meggyõzõ volt az a Discoverys mûsör...
Na eddig olvastam. A Szarcovery minden csak nem autentikus, tudományosan meghivatkozható csatorna. Hatásvadász szemét.
Nekem akkor lett végképp legem belõle, amikor történelmi "jellegû" áldokumentumfilmekben elkezték ferditeni a multat, mint a komcsik. Ezek után nem hiszem, h bámilyen tudományos dologban mérvadó lenne az a csatorna.

kisvirag

nem áll szándékomban kifejteni, miért tartom rossznak a reikit, mint mondtam, magánéleti okokbol. legyen elég, hogy majnem tönkretette a családunkat....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: katzNa eddig olvastam. A Szarcovery minden csak nem autentikus, tudományosan meghivatkozható csatorna. Hatásvadász szemét.
Nekem akkor lett végképp legem belõle, amikor történelmi "jellegû" áldokumentumfilmekben elkezték ferditeni a multat, mint a komcsik. Ezek után nem hiszem, h bámilyen tudományos dologban mérvadó lenne az a csatorna.

Akkor olvasd tovább, mert mint mondtam, nem vettem 100%-nak. Persze aki részinformációkból... :rolleyes:

Itachi

Quote from: LythisÉlete és munkássága? Nem azon fáradozott véletlenül, hogy elszabadítsa az apokalipszist?
Nem, nem azon.Kifejezetten idézésre szakosodott.Nagyobbnál nagyobb htalmú démonokat idézett meg és hajtott uralma alá.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ramiz

Quote from: kisviragnem áll szándékomban kifejteni, miért tartom rossznak a reikit, mint mondtam, magánéleti okokbol. legyen elég, hogy majnem tönkretette a családunkat....
Épp ezért lenne jó, ha mesélnél róla: másnak esélyt adnál, hogy annak idején elkerülhesse, hogy mondjuk tönkretegye a családját.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: kisviragnem áll szándékomban kifejteni, miért tartom rossznak a reikit, mint mondtam, magánéleti okokbol. legyen elég, hogy majnem tönkretette a családunkat....
Épp ezért lenne jó, ha mesélnél róla: másnak esélyt adnál, hogy annak idején elkerülhesse, hogy mondjuk tönkretegye a családját.

Quote from: ItachiNem, nem azon.Kifejezetten idézésre szakosodott.Nagyobbnál nagyobb htalmú démonokat idézett meg és hajtott uralma alá.
Tényleg nem értem, hogy aki elhiszi egy embernek, azért, mert az mondja, hogy démonokat tud idézni, az hogyan szelektál az összes többi hazugság között, ami a médiában, a könyvekben, a pletykákban stb van. Vagy miért nem hisz a Mátrixban, meg a Vampire Kamarillás valóságában, meg minden egyébben...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Itachi

Quote from: RamizÉpp ezért lenne jó, ha mesélnél róla: másnak esélyt adnál, hogy annak idején elkerülhesse, hogy mondjuk tönkretegye a családját.


Tényleg nem értem, hogy aki elhiszi egy embernek, azért, mert az mondja, hogy démonokat tud idézni, az hogyan szelektál az összes többi hazugság között, ami a médiában, a könyvekben, a pletykákban stb van. Vagy miért nem hisz a Mátrixban, meg a Vampire Kamarillás valóságában, meg minden egyébben...
Mert a lelke legmélyén TUDja ,mi az igaz és mi nem.Ez a tudás abból jön, hogy vki azt a tapasztalatot egy elõzõ életben már megszerezte.Pl. az én lelkem, a személyes horoszkópom szerint 7000 éves.Hála a születéskori tabula rasa nak viszont persze az ember nem emléxik semmi konkrétra.(bele is õrülne) A fontos tanulságokat amiknek köszönhetõen lelke érik a fensõbb énje elraktározza szépen.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

katz

Quote from: ItachiMert a lelke legmélyén TUDja ,mi az igaz és mi nem.Ez a tudás abból jön, hogy vki azt a tapasztalatot egy elõzõ életben már megszerezte.Pl. az én lelkem, a személyes horoszkópom szerint 7000 éves.Hála a születéskori tabula rasa nak viszont persze az ember nem emléxik semmi konkrétra.(bele is õrülne) A fontos tanulságokat amiknek köszönhetõen lelke érik a fensõbb énje elraktározza szépen.
:lol: Ezt te tényleg komolyan gondodol? Te tényleg ennyire hülye vagy? Baszki, mosmá tényleg alapitok egy szektát és halálra keresem magam.
Ezt a marhaságot mégis honnan szedted? Ha a spirituálisabb emberek tudják mi az igaz, akkor miért nincs egy darab vallás és miért nem azt követi mindenki? Miért van az szerinted, h TE teljesen meg vagy gyõzödva abban, amiben hiszel, mig más pl én teljesen másban hisz és nem tartja valószinûnek, vagy esetleg teljesen elveti annak a lehetõségét, h a TE variációd az igaz? Ha valakinek van egy 7000 éves tapasztalata a spirituális dolgokról, akkor hogy lehet az, h egy másik "hasonló korú" léleknek teljesen más tapasztalatai vannak?

Itachi

#1939
Quote from: katz:lol: Ezt te tényleg komolyan gondodol? Te tényleg ennyire hülye vagy? Baszki, mosmá tényleg alapitok egy szektát és halálra keresem magam.
Ezt a marhaságot mégis honnan szedted? Ha a spirituálisabb emberek tudják mi az igaz, akkor miért nincs egy darab vallás és miért nem azt követi mindenki? Miért van az szerinted, h TE teljesen meg vagy gyõzödva abban, amiben hiszel, mig más pl én teljesen másban hisz és nem tartja valószinûnek, vagy esetleg teljesen elveti annak a lehetõségét, h a TE variációd az igaz? Ha valakinek van egy 7000 éves tapasztalata a spirituális dolgokról, akkor hogy lehet az, h egy másik "hasonló korú" léleknek teljesen más tapasztalatai vannak?
A hasonló korú lekek hasonlóan vélekednek...DE TE EZT EZEKSZERINT NEM ÉRTHETED MEG CSIBE.(bocs nem bírtam ûrtöztetni magam, de a trágárság kiborít, mivel csak a suttyó trágár áltlában,én meg nagyon útálom a suttyókat.)Inentõl befejeztem az eszmecserét ,mert eddig sem volt katz stílusa szimpatikus, de ez már személyes.Remélem vki eccer jól elkeni a mocskos pofádat te indolens tahó.OFF.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

katz

Quote from: ItachiA hasonló korú lekek hasonlóan vélekednek...DE TE EZT EZEKSZERINT NEM ÉRTHETED MEG CSIBE.(bocs nem bírtam ûrtöztetni magam, de a trágárság kiborít, mivel csak a suttyó trágár áltlában,én meg nagyon útálom a suttyókat.)Inentõl befejeztem az eszmecserét ,mert eddig sem volt katz stílusa szimpatikus, de ez már személyes.Remélem vki eccer jól elkeni a mocskos pofádat te indolens tahó.OFF.
:lul:

kisvirag

Quote from: ItachiA hasonló korú lekek hasonlóan vélekednek...DE TE EZT EZEKSZERINT NEM ÉRTHETED MEG CSIBE.(bocs nem bírtam ûrtöztetni magam, de a trágárság kiborít, mivel csak a suttyó trágár áltlában,én meg nagyon útálom a suttyókat.)Inentõl befejeztem az eszmecserét ,mert eddig sem volt katz stílusa szimpatikus, de ez már személyes.Remélem vki eccer jól elkeni a mocskos pofádat te indolens tahó.OFF.

azt hiszem épp most degradáltad magadat is suttyóvá.... szóval magad is utálod?
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

katz

:_off:
Quote from: ItachiRemélem vki eccer jól elkeni a mocskos pofádat te indolens tahó.OFF.
BTW Elõtted a lehetõség: 2005 December 29 15:00 Lancelott lovagi étterem elõtt vagy 18:00 ugyanott

Nekem nem csak a pofám jár, nekem van gerincem és nem félek megvédeni a véleményem.

Ramiz

Mielõtt elvesztenénk egy tagot, felejtsétek el ezt az egészet... ^^
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

1. Mindenkinek nyugi.
2.
Quote from: ItachiNem, nem azon.Kifejezetten idézésre szakosodott.Nagyobbnál nagyobb htalmú démonokat idézett meg és hajtott uralma alá.
XD! Ez kész! Ekkora hülyeséget! Ha sikerült volna, akkor azok az utcán rohangálnának, és darabolnának mindenkit! :lul:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Quote from: ShiroiXD! Ez kész! Ekkora hülyeséget! Ha sikerült volna, akkor azok az utcán rohangálnának, és darabolnának mindenkit! :lul:
Nem, mert az uralma alatt tartja õket, szekrényekbe meg szertárokba dugta õket. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: ShiroiHa sikerült volna, akkor azok az utcán rohangálnának, és darabolnának mindenkit! :lul:
Ha hiszel a démonokban és hogy azok az utcán rohangálva darabolnának mindenkit akkor miért tartod lehetetlennek hogy valaki képes legyen megidézni õket? ;)

kisvirag

én valahogy nem tudm elhinni, hogy egy olan iszonyatosan nagy hatalmu demont kepes lehet egy szutyok kis halando hatalma alatt atartani... szerintem nem arrol lehetnek hiresek (ha léteznek) hogy megtürik bárki hatalmát is, fõleg ha nekik joval több van....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Pirula

Quote from: kisviragén valahogy nem tudm elhinni, hogy egy olan iszonyatosan nagy hatalmu demont kepes lehet egy szutyok kis halando hatalma alatt atartani... szerintem nem arrol lehetnek hiresek (ha léteznek) hogy megtürik bárki hatalmát is, fõleg ha nekik joval több van....
Arra akartam kilyukadni ha valaki elfogadja azt hogy vannak démonok és megidézhetõek akkor van mágia és igenis vannak olyan eszközök amivel el lehet kapni a grabancukat. Persze ez merõben hipotetikus vita, szóval igazából nincs értelme boncolgatni, csak Shiroi gondolatmenetét következetlennek találtam.

Ramiz

Én is, csak én más okból. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!