Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Chronus

#2341
Quote from: Ramiz on 2008-05-25, 19:41:31
A csillagképek helyett meg a Jung-féle személyiségteszteket ajánlom, szerintem elég pontos. Én ENFP személyiségre jöttem ki, és szerintem passzol:

http://typelogic.com/enfp.html

Én ENTP lettem.
http://typelogic.com/entp.html
Tényleg meggyőző, majd végigbogarászgatom. Plussz azért ez a referencia:

Fictional ENTP Characters:
"Q" (Star Trek--The Next Generation)

Lol. Egyszerűen én se tudtam volna nálla hozzám közelebb álló személyiséget mondani. Respect.

Selmo

QuoteEzeknek a szavaknak: higgadság, türele, kitartás, megértés, tolerancia, értelmét nem fogja fel, hiszen nem képes várni.

Asszem ez mindent elmond. Vili meg Rou is csak megerősítheti a színtiszta egyezést. :lol:
Maradjunk annyiban, hogy van némi alapjuk, de semmi több.

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: Selmo on 2008-05-25, 20:26:18
Asszem ez mindent elmond. Vili meg Rou is csak megerősítheti a színtiszta egyezést. :lol:

Bizony, mi Vilivel tökkkkéletesen megegyezünk.
(oh, lol... ::))

Zanador

"A horoszkóp is olyan, mint az a játék amit maguk angolok találtak ki, várjon mi is a neve?.. Parlamenti demokrácia. Nem maga a rendszer a lényeg, hanem hogy az emberek hogyan viselkednek benne." (Utikalaúz asszem 4. kötete) Amúgy rólam se szokás elhinni, hogy oroszlán vagyok, úgyhogy inkább más rendszereket szoktam nézegetni.
Ebben pl INTP vagyok, pár éve olvastam utoljára, és ha jól emlékszem kb stimmel is.

Amelyik személyiségbesoroló rendszer eddig legjobban tetszett nekem, az az Eneagramm volt. ( http://pszi.sch.bme.hu/index.php?content=eneagram )
Egyrészt mert fun (csak elsőre kicsit talán sokat kell olvasni, nehogy félreértsd, mert nem túl ismert, de lehet egyől a tesztet is nézni, és utána elég a leirás is, ha kb érthető abból is), másrészt mert egész pontos, harmadrészt, mert eddig még sose sikerült találkoznom senkivel, aki velem azonos tipusba tartozik (vagy csak nagyon nem derült ki). Ha valakit érdekel, szóljon.
(btw de'javu érzésem van, na mindegy)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Kvikveg

Ami nalam stimmel az a hosszu alvasi periodus, aztan ha raharapok valamire azt csinalom ezerrel. Kommunikacio es helyigeny (konkret es atvitt ertelemben) is stimmel.

"As with other SP types, ISTPs generally lack enthusiasm for theoretical and philosophical issues, and less for the endless discussions in which the Intuitive (especially NP) types so frequently engage."
Hat lack of interest nincs, de tenyleg csak modjaval birom az elvont temakat.

"Like most SPs, ISTPs may have trouble with rote and abstract classroom learning, which tend not to be good measures of their actual intelligence."
Ez necces, mert seggelni utaltam, kiserletezni igen, pl matekon, ott lehetett is valamit csinalni. Vagy amikor ertelmes gondolatmenet indult meg irodalmon, az is jo volt. Kerdes mit tekint absztraktnak?

"Working as paramedics or firefighters can fulfill the ISTP need to live on the edge; they are at their best in a crisis, where their natural disregard for rules and authority structures allows them to focus on and tackle the emergency at hand in the most effective way."
Hatooo... avoiding crisis. Megy a rak paramedicsnek, brrr.

"ISTPs with more sedate careers usually take on high-risk avocations like racing, skydiving, and motorcycling. While aware of the dangers involved, they are so in touch with the physical world that they know they can get away with much smaller safety margins than other types."
He-he. High-risk, koszi.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

van bármi hír róla, hogy a mai szcientológia elleni tüntetésen hányan voltak? kíváncsi lennék.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Töketlen barom vagyok, de a typelogic-on sehol sem találom a tesztet.
A pszi-körnél meg van egy olyan gond, hogy írásbeli tesztet kitöltve kicsit sem vagyunk őszinték magunkkal szemben. :)

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2008-05-25, 21:58:31
Töketlen barom vagyok, de a typelogic-on sehol sem találom a tesztet.
A pszi-körnél meg van egy olyan gond, hogy írásbeli tesztet kitöltve kicsit sem vagyunk őszinték magunkkal szemben. :)

directbe ott nincs test, de van link testekhez:
pl: http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes2.asp

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Member on 2008-05-25, 21:58:31
Töketlen barom vagyok, de a typelogic-on sehol sem találom a tesztet.
A pszi-körnél meg van egy olyan gond, hogy írásbeli tesztet kitöltve kicsit sem vagyunk őszinték magunkkal szemben. :)

Engem jobban zavarnak az igen-nem kérdésekben, hogy igen gyakran mindkét válasz igaz lehetne rám, figyelembe véve a körülményeket. Szóval valótlan adatot vagyok _kénytelen_ megadni.

.Attila

Quote from: Member on 2008-05-25, 21:58:31
A pszi-körnél meg van egy olyan gond, hogy írásbeli tesztet kitöltve kicsit sem vagyunk őszinték magunkkal szemben. :)

Vagy őszinték, de a saját magunkról kialakított kép eltérhet a valós képtől :)
Tegyük hozzá, hogy a valós kép sosem fog kiderülni, ill. tkp. objektív valós kép sosem, csak szubjektív.

Selmo

Quote from: Member on 2008-05-25, 21:58:31
A pszi-körnél meg van egy olyan gond, hogy írásbeli tesztet kitöltve kicsit sem vagyunk őszinték magunkkal szemben. :)
Lehet, de szerintem nekem egész jó lett, lehet, hogy azért mert:
QuoteFejlett az emberismeretük, más ember számukra nyitott térkép. Erõsen foglalkoztatja õket az indentitásuk kérdése.
:angyali:
De valóban néha én is gondban voltam, mikor az összetett kérdés két részére más volt a válaszom.

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Quote from: Member on 2008-05-25, 21:58:31
Töketlen barom vagyok, de a typelogic-on sehol sem találom a tesztet.
A pszi-körnél meg van egy olyan gond, hogy írásbeli tesztet kitöltve kicsit sem vagyunk őszinték magunkkal szemben. :)

http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes2.asp
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

A Yes/No meg tipikusan vmi, amit szakember nem kérdezhet, mondjuk kicsit egyszerűbb értékelni, mint a nyitott kérdést, belátom.

http://typelogic.com/infj.html
Affene, Marina Margaret Heiss tényleg nem ír hülyeséget. :eek:

minuszmiki

Rám ENTP-t ír, de nem érzem minden megállapítását igaznak, bár van egy-két telitalálat is benne. Érdekesnek érdekes.

Lythis

ISTJ.... ráböktem az egyik színre. gondoltam az az. vagy van rendes teszt is?

Dreamcleaver

Quote from: Lythis on 2008-05-26, 00:58:04
ISTJ.... ráböktem az egyik színre. gondoltam az az. vagy van rendes teszt is?

Now who is the luddite?  :D Én is meg Ramiz is linkeltük feljebb.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zanador

Quote from: Member on 2008-05-25, 21:58:31
A pszi-körnél meg van egy olyan gond, hogy írásbeli tesztet kitöltve kicsit sem vagyunk őszinték magunkkal szemben. :)
Azért egy kisérletet tehetsz rá. :) Amúgy meg, a teszt kb annyira kell csak, hogy tudd melyik csoportokat érdemes elsőre elolvasni, ha a sajátodat keresed, mi pár volt osztálytársunkat ki tudtuk találni nélküle is, és amikor elolvasta vagy egyetértett, vagy nem.
DC: akkor csak ird meg, had nevessek. ;)
Selmo: az 5-4 érdekes csoport, simán ránézésre nem igazán lehet beazonositani, igy általában meglep amikor ide sorolódik be valaki. :)
Az összetett kérdések, meg.. na igen, de eddig minden irásos tesztben gondot jelentettek nekem, úgyhogy megszoktam, annyira talán nem vészes (max kicsit kevésbé lesznek egyértelműek a számok, ha pár kérdést elnézel emiatt).
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

minuszmiki

Megcsináltam a pszi-körös tesztet is. Ez is érdekes, bár viszonylag sok olyan állítás volt, amelynek egyik feléről úgy gondoltam, hogy igaz rám, de a másik fele nem. Mindenesetre megbirkóztam vele. Eredmény.

Zanador

Quote from: minuszmiki on 2008-05-26, 01:54:11
Megcsináltam a pszi-körös tesztet is. Ez is érdekes, bár viszonylag sok olyan állítás volt, amelynek egyik feléről úgy gondoltam, hogy igaz rám, de a másik fele nem. Mindenesetre megbirkóztam vele. Eredmény.
Hm, és a leirás amit kaptál mennyire tűnt pontosnak? Elolvastad esetleg a 9es csoportét is? (itt béketeremtőnek hivja) Csak mert az is könyen lehetségesnek tűnik a pontok alapján.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

minuszmiki

Elolvastam mindkettőt, és inkább az 5-ös igaz rám

Dreamcleaver

Én megakadtam az első kérdésen.  :haha:

Engem sokan komoly embernek tartanak, de sztem nem vagyok az. Akkor most mit jelöljek?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Ilyen problémáim akadtak nekem is, általában valahova középre lőttem be a választ attól függően, hogy az állítás rám igaz/nem igaz részét mennyire éreztem fajsúlyosnak.

Fazék

jó tudom index.hu-t ciki link-elni, de szóval videó a szcientológia elleni tüntetésről
azért nem semmi, hogy ilyen kevesen merték bevállalni és ők is csak maszkban. ennyire hatalma van ennek a geci szervezetnek.

minuszmiki

Vagy ennyire nem érdekelnek nálunk senkit...

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2008-05-27, 00:42:24
Vagy ennyire nem érdekelnek nálunk senkit...
inkább szimplán nem tudnak róla, és az ellene szóló tüntetésről sem.
az emberek jó része vszleg még csak nem is hallott róluk, vagy legalábbis nem tud róla, hogy ők állnak dianetika és egyéb baromságok mögött.
akik meg ismerik, azok meg félnek tőle jórészt vszleg.
tippre ebben rejlik a sikerük.

minuszmiki

Mondjuk addig jó, amíg nem tud róluk az emberek többsége.

Lythis

Nekem eleve az fura, hogy ezt a maszlagot hogy képesek egyesek bevenni...
Ok, nyílván kiszűrik azokat, akik könnyebben befolyásolhatóak, vagy ilyesmi, de most komolyan... azért ahhoz, hogy az ember ezt bevegye, szerintem nagyon hülyének kell lennie....
(pláne az után, hogy Hubbard bácsi más könyveit a sci-fi részlegen meg lehet kapni könyvesboltban, merthogy ugye sci-fi író volt...)
A másik fele meg az, hogy egyrészt ez az egész szcientológia ellenes dolog nagyon nem itthon indult, és a többségnek még arról sincs fogalma, hogy ez egyáltalán van. És mivel a külföldi /b-sek kezdték, ezért akiknek itthon tudomása van erről, az egy elég szűk keresztmetszetű réteg... ha ezt megtoljuk az átlag magyar mentalitással, akkor szerintem örülhetünk, hogy egyáltalán voltak valakik.