Romantikus témájú animék.

Started by Exo, 2004-03-13, 14:05:18

Previous topic - Next topic

Lazzaret

még nem láttam de már szedem lefele a RAWosat ugyhogy hamarosan megnézem. Azt majd mondom a véleményt.


www.arkangyalok.uw.hu

Darkfury

Nemtom, én úgy vagyok vele hogy épp elég szomorúság van az életben, én valahogy kikapcsolódni ülök le. Olyan, mintha egy másik világba csöppennél, ahol nem kell az ilyenekkel foglalkoznod. Nem azt mondom hogy legyen egy anime rózsaszin szemüvegen keresztül nézett csöpögős szirupos tündérmese, de azért ne érezzem úgy mintha egy vasmarokkal facsarnák a szivemet. Ha arra vágyok akkor újságot olvasok. Tudom hogy ez egyesek szerint "gyerekesebb" mint a "felnőttesebb" "a rossz dolgok is hozzátartoznak az élethez, és ismerni kell a rosszat is hogy a jót értékelni tudd" felfogásl, de szerintem ez egyszerüen más izlés, más életfelfogás. Persze ha rosszindulatúak akarunk lenni modnhatjuk h viráglelkü vagyok, ami persze nem igaz, de legalább pejorativan hangzik.  :D

Akkor másik kérdés: Marmalade Boy. Egyik ismerősöm ajánlására néztem meg még régesrégen, és mire a végére értem már nem volt hajam. Ugyebár elég hosszú, és bár az eleje még jól indult, a végére előjött a sok animéből már ismert "Áááh, úgyse lehetünk együtt boldogok" meg "Jobb lesz igy neki" felkiáltásos agyrém, ami -számomra legalábbis- tönkrevágja az egészet. Nem tudom miért ilyen népszerü ez, hogy én jobban ismerem a másikat meg jobban tudom mi kell neki mint ő maga. Van egy nyilás az arcon, úgyhivják száj, pont az ilyenekre találták ki, a kommunikáció sok problémát megold. Ezt elfelejtik.
Választ nem lelem.
Ökölbe szorult kezem.
Pedig: a tenyerem.

Moha

Quote from: Darkfury on 2006-05-07, 17:40:44Nemtom, én úgy vagyok vele hogy épp elég szomorúság van az életben, én valahogy kikapcsolódni ülök le. Olyan, mintha egy másik világba csöppennél, ahol nem kell az ilyenekkel foglalkoznod. Nem azt mondom hogy legyen egy anime rózsaszin szemüvegen keresztül nézett csöpögős szirupos tündérmese, de azért ne érezzem úgy mintha egy vasmarokkal facsarnák a szivemet.
Én meg időként átmegyek "lelki mazochistába" és ilyenkor pont a lesújtó, könnyfakasztó drámákat keresem. Van, amikor ez köt le.
A Kimi Ga Nozomu Eien pl. szerintem egy nagyon jó anime, nagyon életszerű. Bátran állíthatom, hogy a legjobb dráma, amit valaha láttam.
Az Air viszont annyira nem tetszett. Azt olyan befejezetlennek éreztem ill. lehet, hogy nem értettem meg a lényegét...

Ready2

Quote from: Yakumo on 2006-05-07, 00:16:40
Quote from: Darkfury on 2006-05-06, 11:56:48
Köszi szépen, a hétvégén megjátszom ezt a roppant bonyolult tetted.

Hogy a témához is hozzászóljak: látta valaki az AIRt? Nemrég néztem meg, és biztosan állithatom hogy életem legnagyobb melléfogása volt. Nem azért mert rossz az anime, mert abszolút nem az, hanem mert baromira nem ezt vártam tőle. Nem nagyon birom a szomorú befejezéseket, ezért nem is nézek ilyesmit, pl. nekem egy Kimi ga Nozomu az maga a halál lenne igy nem is kisérletezek vele. Ez az aljas AIR anime is egy tök happy romantikus animének indult, de hát a vége...  :Eztneked:
Az AIR az épp azért jó, mert komoly anime. Persze aki nem szereti a szomorú dolgokat, annak tényleg nagyon rossz... De szerintem nagyon jó az! :jee:

az air a kedvenc anime dramam  :jee:

Axel Fox

Hi, nekem amik tetszettek azok: Chobits, Kimi Ga Nozomu Eien, Elfen Lied romantikus szála  :D és még sokminden  :rotfl:
De most épp olyat keresek ami Romantikus, akár oly szinten mint az Elfen Liedbe ( nem közvetlen csak emlék de azért jelen van ) , de DRÁMA! és azért a story is jó! Tud valaki ilyet? Jah tényleg D.N Angel is jó de az anime vége annyire nem jön be a manga meg tudtommal még nem ért végére ( angol ) Ha valaki tud vmi jót plz írja meg! ( ha lehet ne többszáz részes sorozat legyen mer lehet tetszene de se helyem se időm nem lenne rá  :frown: )

Manitu

Ha romantikus, és még nagyon dráma is kell hogy legyen, akkor Saikano :) Utánna garantált a világvége hangulat :D


Mattanja

Quote from: Manitu on 2006-05-15, 16:44:18
Ha romantikus, és még nagyon dráma is kell hogy legyen, akkor Saikano :) Utánna garantált a világvége hangulat :D
Újfent alátámasztom Manitu ajánlását. Egyszer láttam, azóta sem tudtam megnézni újra.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Axel Fox

Hát őőő ezzel csak 1 gond van  :D azt is láttam csak kimaradt a sorból.. esetleg más valami? amúgy tényleg nagyon jó! bár a legvége nekem nem annyira jött be  :frown: azért köszi szépen!

Mattanja

#698
Quote from: Axel Fox on 2006-05-16, 10:55:07
Hát őőő ezzel csak 1 gond van  :D azt is láttam csak kimaradt a sorból.. esetleg más valami? amúgy tényleg nagyon jó! bár a legvége nekem nem annyira jött be  :frown: azért köszi szépen!
Felejtsd el, hogy animét akarsz nézni, és olvasd el a Video Girl Ai mangát.
Vagy esetleg a Beyond the clouds anime, bár azt még nem láttam.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Axel Fox

köszi...
éés hol találom meg őket?  :confused:
már vagy 10 helyen nézem animet és nemleltem..
mangát meg végképp  :confused:
De majd biztos meglessz de ha tudsz helyet plz írd meg!

Mattanja

#700
Quote from: Axel Fox on 2006-05-16, 20:57:18
már vagy 10 helyen nézem animet és nemleltem..
Pedig közel vagy hozzá...
Quote from: Axel Fox on 2006-05-16, 20:57:18
mangát meg végképp  :confused:
De majd biztos meglessz de ha tudsz helyet plz írd meg!
http://vgai.animehq.hu/
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lazzaret

Hát igen ezt muszáj elolvasnia mindnkinek aki szereti a drámát és a romantikát. Ne izgulj, sírni fogsz :D De tényleg. Annyira megtudja fogni az embert a manga. Az anime se rossz de a manga az a legtutibb. Én 2 nap alatt olvastam el igaz csak azért mert szünet volt és tök egyedül voltam és nem bírtam letenni. Habár ez a részleg nem a manga topic de ezt muszáj itt megemlíteni. És ha elolvastad néz be az offtopicba és ott írj véleményt a "Mit is olvastál legutobb" topicba.


www.arkangyalok.uw.hu

Alkyra

Quote from: Lazzaret on 2006-05-16, 23:13:05
Hát igen ezt muszáj elolvasnia mindnkinek aki szereti a drámát és a romantikát. Ne izgulj, sírni fogsz :D De tényleg. Annyira megtudja fogni az embert a manga. Az anime se rossz de a manga az a legtutibb. Én 2 nap alatt olvastam el igaz csak azért mert szünet volt és tök egyedül voltam és nem bírtam letenni. Habár ez a részleg nem a manga topic de ezt muszáj itt megemlíteni. És ha elolvastad néz be az offtopicba és ott írj véleményt a "Mit is olvastál legutobb" topicba.
Off
Teljesen egyetértek. Az a manga isteni. Stílusában maga a csúcs. Meg még nagyon jó a Midori no Hibi manga s a Love Hina manga is. Ezeket egyszer meg fogom venni, ha lesz rá pénzem.^^
On

SaiyaGin

Én most a DNA^2-t nézem. Helyenként kicsit szokatlan, mert régi, de azért  :Kiraly:

Axel Fox

#704
Kösz szépen a tippeket most 1 ideig lekötöm magam... már amennyire a játék és az érettségire való tanulás engedi  :lul:
Amúgy tényleg közel van... csak én rákerestem neten hogy miről szól és ott más címet adott ki...
( ezkeket: Kumo no Muko, Yakusoku no basho  /  The place of promise, Beyond the Clouds )
és ez alapján néztem Usteamon azé nem leltem.. azé köszi :D
Majd pár nap mulva megírom mi volt  :rotfl:




Elolvastam a Video Girl Ai-t legalábbis a 13. kötetig.. viszont itt megakadtam.. Happy And?? Miért van még 2 kötet??
Biztos jó 5let elolvasnom?  :bruhuhu:
Nagyon köszi az ajánlást, amúgy miért a mangát ajánlottátok? Az anime enyire félresikerült?  :confused:
( biztos el fogom olvasni a maradék kötetet de holnap számtek érettségi és nemtom hogy viselnék egy drámai folytatást.. már ez is igen depis hangulatot keltett.. DE eddíg ez volt a legjobb manga.. most már csak 2. nak rakom be az Elfen Lied-et! : :redface: )

Feldin

Quote from: Shiroi on 2006-05-16, 11:28:05
Quote from: Axel Fox on 2006-05-16, 10:55:07
Hát őőő ezzel csak 1 gond van  :D azt is láttam csak kimaradt a sorból.. esetleg más valami? amúgy tényleg nagyon jó! bár a legvége nekem nem annyira jött be  :frown: azért köszi szépen!
Felejtsd el, hogy animét akarsz nézni, és olvasd el a Video Girl Ai mangát.
Vagy esetleg a Beyond the clouds anime, bár azt még nem láttam.
Nekem tetszett, pótold te is :) habár volt akinek lassú és vontatott volt, de nem kell rájuk hallgatni :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moha

Quote from: Axel Fox on 2006-05-17, 10:23:35Nagyon köszi az ajánlást, amúgy miért a mangát ajánlottátok? Az anime enyire félresikerült?  :confused:
Nem olyan rossz az anime sem, de alig dolgoz fel valamit a manga történetéből, szóval hangulat és történet tekintetében a manga fényévekkel jobb.

SaiyaGin

A héten befejeztem a DNA^2-t. A vége nagyon nem tetszett. :rolleyes: Ki látta még?

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2006-05-22, 11:35:20
Én! Gyak az első romatikus animeom volt. MÉg 20mb-s viv-ben.
A végével én sem értettem egyet.
Én a nő helyében fogtam volna magam és ottmaradok. Vagy simán a fog és vidd taktikát alkalmazom :D

:tezsvir: Valami ilyet kellett volna csinálnia.

Axel Fox

#709
Hi, most épp a Love Hinához jutottam el.. de mangát akárhol találom meg mindenhol zsákutcába jukadok.. vagy halott link vagy már nincs meg az oldal vagy épp japán raw... valaki meg tudja mondani hogy hol van az egész manga fenn? Anime most jön le azt is megnézem, eddíg nagyon tetszik :D sajnálom hogy csak most keztem el olvasni/nézni.. nagyon tetszik  :rotfl: Kiváncsi vagyok a végére.. de nem mondja el senki..  :mad: majd eljutok oda.. Manga linket nagyon várom mer csak irc-n találtam meg és igen szépen álnak sorba akinél meglenne.. Köszi!
Amúgy megnézem a Video Girl Ai +2 részét.. hát igen.. az már nem az igazi :)

SaiyaGin

Quote from: Axel Fox on 2006-05-23, 18:40:35
Hi, most épp a Love Hinához jutottam el.. de mangát akárhol találom meg mindenhol zsákutcába jukadok.. vagy halott link vagy már nincs meg az oldal vagy épp japán raw... valaki meg tudja mondani hogy hol van az egész manga fenn? Anime most jön le azt is megnézem, eddíg nagyon tetszik :D sajnálom hogy csak most keztem el olvasni/nézni.. nagyon tetszik  :rotfl: Kiváncsi vagyok a végére.. de nem mondja el senki..  :mad: majd eljutok oda.. Manga linket nagyon várom mer csak irc-n találtam meg és igen szépen álnak sorba akinél meglenne.. Köszi!
Amúgy megnézem a Video Girl Ai +2 részét.. hát igen.. az már nem az igazi :)

Jó fórumon kérdezed! ;)

(nézz körül az ftp-n)

Axel Fox

Én akárhogy nézem ftp-n Love Hina mangát nem látok csak anime-t és egy art bookot  :confused:
( amúgy itt kezdtem aztán megnézem  :G -be és ott megintcsak azt írták hogy usteam frp, de hiába néztem már 4X végig nem látom  :comp: )
Szóval valami létező hely van? ezen kívül?  :szemuveges:

Lazzaret

AnimeHQ-n találhatsz belőle ha még fenn van. Ha meg nem akkor van lefordítot verzió a manga.hu honlapon.


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Quote from: Axel Fox on 2006-05-25, 18:14:41de hiába néztem már 4X végig nem látom  :comp: )
Nézd meg ötödszörre is, mert fönt van :D manga/comlete/Love Hina manga :muhahah:


Axel Fox

 :oops:
Na igen.. nem is én lennék ha nem találtam volna meg  :lul:
Kösz szépen.. pedíg ide is benéztem  :Eztneked: :ejj:
Nagyon köszi azért XD  :merci:

Alkyra

nem tudom, hogy ki mennyire szereti az Onegai Twinst vagy a Teachert. Én fanatikusan szeretem őket, főleg a twinst, mert az olyan valóságos..hamár valóságnál tartunk...
Nézzétek meg ezeket a képeket...Szerintem meg fogtok lepődni...nekem leesett az állam...

http://www2.wbs.ne.jp/%7Emisscast/location/onegai/1st_shot/south.html
http://www2.wbs.ne.jp/%7Emisscast/location/onegai/1st_shot/matsumoto.html
http://www2.wbs.ne.jp/%7Emisscast/location/onegai/1st_shot/north.html

Én se hittem volna.^^ Mik derülnek itt ki...

Lazzaret

Ez nagyon komoly :eek: :cool: Csak nézek ki a fejemből. Ezt nem hittem volna. És minden igazi. :jee:


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Annyira azért nem kell meglepődni. Elég sokan tudnak szép és élethű tájképeket csinálni :)


Sancho

Quote from: Axel Fox on 2006-05-25, 18:14:41
Én akárhogy nézem ftp-n Love Hina mangát nem látok csak anime-t és egy art bookot  :confused:
( amúgy itt kezdtem aztán megnézem  :G -be és ott megintcsak azt írták hogy usteam frp, de hiába néztem már 4X végig nem látom  :comp: )
Szóval valami létező hely van? ezen kívül?  :szemuveges:


csak irdbe: www.manga.hu ennyi... ott aszem a feléig levan magyarra forditva. a teljeset meg angolul szedheted le... de aszem itt az ftpén fent van az anime kompletten...

Sancho

Quote from: Alkyra on 2006-05-30, 23:26:20
nem tudom, hogy ki mennyire szereti az Onegai Twinst vagy a Teachert. Én fanatikusan szeretem őket, főleg a twinst, mert az olyan valóságos..hamár valóságnál tartunk...
Nézzétek meg ezeket a képeket...Szerintem meg fogtok lepődni...nekem leesett az állam...

http://www2.wbs.ne.jp/%7Emisscast/location/onegai/1st_shot/south.html
http://www2.wbs.ne.jp/%7Emisscast/location/onegai/1st_shot/matsumoto.html
http://www2.wbs.ne.jp/%7Emisscast/location/onegai/1st_shot/north.html

Én se hittem volna.^^ Mik derülnek itt ki...


Azta!!!!! Ezt nem gondoltam volna, hogy létező helyszint rajzoltak.....  :lol:  de azé  :cool: