Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Cobra on 2012-02-06, 00:18:23
Zsozsot követve én is Asus DG-t vettem. De ha olcsón kell, van egy Audigy4-em elfekvőben, ami elfogadhatóan működik W7 alatt is. Minőségben mindkettő nagy előrelépés a Realtek chiphez képest.
köszi, de válaszaitokkal meggyőztetek, már meg is rendeltem a DG-t, holnap 4-től ha minden igaz már át is fogom tudni venni, és reményeim szerint megtapasztalhatom a háttérzörej-mentes játékot/zenehallgatást, stb  :whoah:

TurboK

Előlapi jack dugóba csatlakozod a fülhallgatót vagy a hátsóba? Az előlapi mindenképp háttérzajos (hacsaknem valami digitális deck van a géped elején).

Kérlek számolj be arról hogy a kártyával megszűnik-e a zörej. Nálam alaplapi dugóval csak akkor van zörej ha majd maximumra tekerem a hangfalakat (5x20+60W 5.1 Orion hangfalszett).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2012-02-06, 05:17:35
Előlapi jack dugóba csatlakozod a fülhallgatót vagy a hátsóba? Az előlapi mindenképp háttérzajos (hacsaknem valami digitális deck van a géped elején).

Kérlek számolj be arról hogy a kártyával megszűnik-e a zörej. Nálam alaplapi dugóval csak akkor van zörej ha majd maximumra tekerem a hangfalakat (5x20+60W 5.1 Orion hangfalszett).
ja, elülső, de mivel hátul már nincs hely, illetve oda már sokszor a kábel is rövid lenne, így csak reménykedek benne, hogy a kártya megoldja ezt, de sikerült egy kicsit elbizonytalanítanod :D
Mondjuk nekem a hangfalon is zavaró a zörej, de tény, hogy ott kevésbé durva.

TurboK

Az elülső csatlakozók egy vékony, fedetlen analóg kábelen csatlakoznak az alaplapodba, ugyhogy jó hogy zörejes...

Hátulra miért nincs elég hely? Régi tipusú alaplap amin csak 3 csati volt? Akkor megértem hogy miért zörejes, azóta már sokat fejlődött a technika, alaplapi hangeszközök is sokkal jobbak.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#14704
Quote from: TurboK on 2012-02-06, 21:08:43
Az elülső csatlakozók egy vékony, fedetlen analóg kábelen csatlakoznak az alaplapodba, ugyhogy jó hogy zörejes...
tudom, naivitás, de ezt vhogy én nem tartanám alapnak, mert akkor a fasznak van az elülső csatlakozó, ha ilyen színvonalon alakítják ki

szerk2: btw, gyorsan ellenőriztem, egy szép kb 0,8cm vastag, laikus szemmel árnyékoltnak tűnő sárga kábel viszi előre a hangot

Quote from: TurboK on 2012-02-06, 21:08:43Hátulra miért nincs elég hely? Régi tipusú alaplap amin csak 3 csati volt? Akkor megértem hogy miért zörejes, azóta már sokat fejlődött a technika, alaplapi hangeszközök is sokkal jobbak.
GA-P35 DS3 rev1.0

hátul alaplapon:
line out - hangfal
rear - hangfal
center+sub - hangfal
side - üres
line in - üres
mic in - üres

az in-ek ugye eleve kiesnek, marad a side üresen, oda meg ugye nem igazán lehet fülest dugni.
vagyis hacsak nem akarok szórakozni minden egyes hangeszköz váltáskor a gép hátuljánál kábeldugdosással, akkor füleshez az elülsőt használom
szerk: vagy van vmi triviális trükk amit nem ismerek?


házon elől:
fülhallgató kimenet
mikrofon bemenet


de szóval akkor a lényeg, hogy azt mondod, hülyeség azt képzelnem, hogy a hangkártyától jobb lesz majd fülessel, ha továbbra is az elülső csatlakozót használom?

vagy adnak a kártyához vmi jobb minőségű kábelt, ami előremegy a ház csatlakozóhoz, lecserélve azt, és ezáltal jobb minőséget nyújtva?

Cloud

Nem tudom, de én pl nem nagyon használok elülső  csatlakozókat. Most hogy megveszed a hangkártyát, akkor a fülesedet a hátsó csatikba dugd majd be. (már persze csak akkor ha azt tervezted hogy az új karit is összekötöd előlappal.)

Fazék

#14706
Quote from: Cloud on 2012-02-06, 21:36:46
Nem tudom, de én pl nem nagyon használok elülső  csatlakozókat. Most hogy megveszed a hangkártyát, akkor a fülesedet a hátsó csatikba dugd majd be. (már persze csak akkor ha azt tervezted hogy az új karit is összekötöd előlappal.)
ma kicsit utolsó idegszálaimon táncolok, nem is igazán értem a hozzászólásod utolsó két mondatát, de megpróbálom még egyszer szép lassan elmagyarázni a problémámat, ami lehetséges, hogy csak tudatlanságomból fakad és egyszerű a megoldás, de szóval nem akarok a gép hátuljánál kábeldugdosással szórakozni minden egyes hangfal/fülhallgató közötti váltáskor.
amennyiben a hátsó csatiknál nem csak 1 eszközt tudnak kezelni szerencsétlen alaplapok/hangkártyák, akkor világosítsatok már föl légyszíves, hogy hogyan lehet megoldani szépen a dolgot. (hangfal rendszernek 3 hátsó analóg kimenet kell. center/sub, rear, front) köszönöm.

kikuchiyo

Vegyél 5.1-es fülest, azon három dugasz van.

* kikuchiyo used "nerve attack" on Fazék. It's SUPER EFFECTIVE!!!
Failure is the default option

Nakedape

Quote from: kikuchiyo on 2012-02-06, 21:45:32
Vegyél 5.1-es fülest, azon három dugasz van.

* kikuchiyo used "nerve attack" on Fazék. It's SUPER EFFECTIVE!!!

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#14709
Quote from: kikuchiyo on 2012-02-06, 21:45:32
Vegyél 5.1-es fülest, azon három dugasz van.

* kikuchiyo used "nerve attack" on Fazék. It's SUPER EFFECTIVE!!!
tudom hol laksz


Domonkos te meg... ez most... ilyet... én ...

Cobra

A DG-re biztos nem tudod egyszerre rádugni mindkét hangkeltőt. Próbáld ki, ha sokkal rosszabb minőségben szól az első csatlakozó, mint a hátsó, akkor lehet tovább gondolni az ügyet. Én ilyenkor azt javasolnám, hogy hagyd meg aktívnak az alaplapit is és arról menjen az, amelyiket ritkábban használod. Vagy veszel egy optikai bemenetes hangfalrendszert :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#14711
Quote from: Cobra on 2012-02-06, 22:02:33
A DG-re biztos nem tudod egyszerre rádugni mindkét hangkeltőt. Próbáld ki, ha sokkal rosszabb minőségben szól az első csatlakozó, mint a hátsó, akkor lehet tovább gondolni az ügyet. Én ilyenkor azt javasolnám, hogy hagyd meg aktívnak az alaplapit is és arról menjen az, amelyiket ritkábban használod. Vagy veszel egy optikai bemenetes hangfalrendszert :)
épp próbálgatom a fülest hátulra dugva, és ahogy a példa mutatja, ezt olyan sokszor próbáltam korábban, hogy fogalmam sincs, hogy hogyan győzzem meg a win7-et, hogy most nem egy sztereó hangszóró van hátra bedugva, hanem egy fülhallgató... ^^"

egyelőre jóval barátságosabb a zörej arány, szóval ismételten be kell látnom tudatlanságomat, hogy erre korábban nem gondoltam, hogy az a hangot előre vivő kábel ami ér egy sapka szart és miatta olyan elviselhetetlenül vacak a hang.

a helyett a kábel helyett nem lehet vmi tisztességeset venni, amin nem érződik ennyire a környezete?

csak mert nem biztos, hogy mostanában akarok szórakozni új hangfalak vételével

szerk: persze azért kíváncsiságból elkezdtem nézelődni logitech, genius stb oldalakon hangfalak tekintetében, és fölmerült a kérdés bennem, hogy vajon a sok egyéb baromság mellett miért nem érzik fontosnak a analóg/digitális hangkimenet igény szűrési opciót... ??? vagy számítógépes hangfalnak kikiáltottak között nincs is?

Cloud

#14712
Quote from: Fazék on 2012-02-06, 21:40:37
Quote from: Cloud on 2012-02-06, 21:36:46
Nem tudom, de én pl nem nagyon használok elülső  csatlakozókat. Most hogy megveszed a hangkártyát, akkor a fülesedet a hátsó csatikba dugd majd be. (már persze csak akkor ha azt tervezted hogy az új karit is összekötöd előlappal.)
ma kicsit utolsó idegszálaimon táncolok, nem is igazán értem a hozzászólásod utolsó két mondatát, de megpróbálom még egyszer szép lassan elmagyarázni a problémámat, ami lehetséges, hogy csak tudatlanságomból fakad és egyszerű a megoldás, de szóval nem akarok a gép hátuljánál kábeldugdosással szórakozni minden egyes hangfal/fülhallgató közötti váltáskor.
amennyiben a hátsó csatiknál nem csak 1 eszközt tudnak kezelni szerencsétlen alaplapok/hangkártyák, akkor világosítsatok már föl légyszíves, hogy hogyan lehet megoldani szépen a dolgot. (hangfal rendszernek 3 hátsó analóg kimenet kell. center/sub, rear, front) köszönöm.

Akkor inkább kérdezek. Sima hangfalaknál is van zörej? Mármint ha alaplapira van dugva, hátul.

Nálam régi gépnél úgy volt megoldva a füles+hangfal téma, hogy az alaplapi csatlakozókba volt dugva hangfalrendszer, a füles meg a külön hangkártyába hátulra. És simán csak win7ben váltogattam, attól függően hogy melyiket használtam, így nem kellett dugdosni.


Mindegy inkább nem szóltam, nem akarlak tovább hergelni.

Fazék

#14713
Quote from: Cloud on 2012-02-06, 23:06:31Mindegy inkább nem szóltam, nem akarlak tovább hergelni.
persze megértem, ha tl;dr kategóriába esnek a szövegeléseim, de akkor meg inkább hagyd a segíteni próbálást, mert hülyén hat ha kérdéseidet már megválaszoltam korábbi hozzászólásban, vagy/és/illetve mások már fölvetették előtted.. :)

szerk: amúgy igen, vszleg az lesz, amit Cobra is meg te is említettetek, hogy alaplapi megmarad hangszóróknak, hangkártyát meg a füleshez fogom használni.
nem tökéletes megoldás, meg kicsit faszságnak is tűnhet 5,5k-t kidobni csak azért, hogy ne kelljen a gép hátuljához nyúlkálnom és szórakozni a kábelek dugdosásával ill windows beállításokkal minden egyes hangszóró/fülhallgató cserénél, de azt hiszem idióta leszek és eljátszom, hogy nekem ez megéri.

szerk2: mondjuk így hátra dugva szívás, mert pont nem ér el a kanapéig a fülhallgató kábel így meg hogy fogok Alan Wake-et játszani késő este a szomszédok frászolása nélkül?!? :(

TurboK

#14714
Quote from: Fazék on 2012-02-06, 21:24:39
Quote from: TurboK on 2012-02-06, 21:08:43
Az elülső csatlakozók egy vékony, fedetlen analóg kábelen csatlakoznak az alaplapodba, ugyhogy jó hogy zörejes...
tudom, naivitás, de ezt vhogy én nem tartanám alapnak, mert akkor a fasznak van az elülső csatlakozó, ha ilyen színvonalon alakítják ki

azé mer olcsó, toszod. Egyébként 500ft-os logitech headseten nem hallani hogy zörejes az előlapi dugasz - 12 ezres portapron már igen. Persze ha van normális fülesed, akkor nehogy az legyen a gond hogy nincs pénzed egy hosszabitóra.

QuoteGA-P35 DS3 rev1.0

az in-ek ugye eleve kiesnek, marad a side üresen, oda meg ugye nem igazán lehet fülest dugni.
vagyis hacsak nem akarok szórakozni minden egyes hangeszköz váltáskor a gép hátuljánál kábeldugdosással, akkor füleshez az elülsőt használom
szerk: vagy van vmi triviális trükk amit nem ismerek?

Ugyanilyen alaplapom van (illetve rev 2.0, de az csak annyiban más hogy a hátán +6 usb van com és lpt port helyett). Ezért is kérdezem hogy mennyivel jobb ha hangkártyával tolod. Én csak akkor hallom hogy zajos lenne, ha csúcsra van járatva a mini-mozi szett.
Amugy töltsd le az audio drivert hozzá, van benne egy app amivel szabadon konfigurálhatod hogy melyik dugón milyen csatorna szól. Lehet konfigurálni mindenfelé, ha akarod mind a hat csatlakozó mikrofonbemenet vagy subwoofer kimenet. Az előlapi +2 dugót is lehet konfigolni, habár ott lehet hogy attól függenek a beállitások hogy AC97 vagy Azalia HD szabványos a gépház előlapi dugója.
Az app megjegyzi a bejegyzéseket akkor is ha épp ki van lőve. Nálam úgy van beállitva hogy van két front dugó, egy hátsó, és egy sub/center. A két front dugó azért mert az egyikbe megy az 5.1 front, a másikba a füles (sztereó zenének ugyse kell a többi).

Füles dugót külön be lehet állitani, az összemixeli az összes normál kimeneti csatornát, meg meg lehet neki mondani hogy kussoltassa a többi csatornát ha rádugsz valamit. Annyi csak a gubanc hogy hosszabitóval nem megy az érzékelés - a hosszabitó ugye állandóan be van dugva. Amugy ez se hűdenagy probléma, mert lekapcsolod az érzékelést (ezt is lehet a driver appban), és ha füleselni akarsz akkor kézzel lenyomod a hangfalakat előtte.


Quotevagy adnak a kártyához vmi jobb minőségű kábelt, ami előremegy a ház csatlakozóhoz, lecserélve azt, és ezáltal jobb minőséget nyújtva?
Gépházon belül nemigen lehet normálisan védeni a zajtól, legfeljebb annyit tudok elképzelni hogy van hozzá egy 5.25 vagy 3.5 előlapi deck ami digitálisan csatlakozik a kártyához vagy belső usb-hez.

Esetleg ha faszagyerek vagy akkor csinálhatsz olyat hogy forrasztasz egy alkar vastagságú saját csatlakozó kábelt ahol minden pin koax kábelen megy, azon csak van elég zajszűrés.

Vagy ha caligula gróf vagy akkor veszel egy erősitőt amin van hdmi bemenet, + egy radeon 5k vagy geforce 400 kategóriás videjó hűdejó a gépbe ha nem lenne, mert az tud bitstreamelni windowsból közvetlenül minden minőségben. (Igen, manapság a videókártya a legjobb hangkártya...)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#14715
Quote from: TurboK on 2012-02-06, 23:51:34
azé mer olcsó, toszod. Egyébként 500ft-os logitech headseten nem hallani hogy zörejes az előlapi dugasz - 12 ezres portapron már igen. Persze ha van normális fülesed, akkor nehogy az legyen a gond hogy nincs pénzed egy hosszabitóra.
does not compute. tudom, korlátolt vagyok, de nem igazán értem, hogy mivel nehezebb gépen belül interferencia nélkül átvinni egy jelet, mint hogy egy közvetlenül a gép mellett elhaladó (konkrétan hozzá tapasztott) kábellel

amúgy van hosszabbítom vmi 3-4 méteres kb, de ettől még a kérdésem áll + mivel legolcsóbb hosszabbító, így vszleg az is rontana egy kicsit a jelen. (persze továbbra is félsüket vagyok, szóval sokat nem számítana)

Quote from: TurboK on 2012-02-06, 23:51:34Ugyanilyen alaplapom van...Amugy töltsd le az audio drivert hozzá, van benne egy app amivel szabadon konfigurálhatod hogy melyik dugón milyen csatorna szól. Lehet konfigurálni mindenfelé, ha akarod mind a hat csatlakozó mikrofonbemenet vagy subwoofer kimenet.
ezt se tottam. már keresem is hozzá a win7 driver-t

Quote from: TurboK on 2012-02-06, 23:51:34
Esetleg ha faszagyerek vagy akkor csinálhatsz olyat hogy forrasztasz egy alkar vastagságú saját csatlakozó kábelt ahol minden pin koax kábelen megy, azon csak van elég zajszűrés.
ez legyen a "K"-terv
Quote from: TurboK on 2012-02-06, 23:51:34
Vagy ha caligula gróf vagy akkor veszel egy erősitőt amin van hdmi bemenet, + egy radeon 5k vagy geforce 400 kategóriás videjó hűdejó a gépbe ha nem lenne, mert az tud bitstreamelni windowsból közvetlenül minden minőségben. (Igen, manapság a videókártya a legjobb hangkártya...)
igen, azt én is néztem, hogy ha kurva gazdag leszek, akkor vmi frankó erősítő + normális hangrendszer és máris meg van oldva az egész, 80-100k-ból már ki is lehet hozni egy közepes minőségű rendszert és arra végre a tv-t is rá lehetne kötni normálisan. de ez nem ma lesz, de még csak nem is ebben az évtizedben attól tartok.

szerksok: ok, felraktam a hangkártya driver-t, benyomtam a "side speaker" csatlakozóba hátul a fülhallgatót és tényleg frankón azonnal fölismerte, szóval fülhallgatóként be van üzemelve. és most hogy kicsit jobban odafigyelek rá, zavaróan hallatszanak megint a gép zörejei.
kipróbálom, hogy fölcserélem a hangfal center (line out) és fejhallgató (side speakers) csatlakozókat, vajon megmarad-e a zörej
szerksok+1&repost: igen, megmaradt a zörej.
holnap átveszem a hangkártyát (remélem odajutok időben), aztán beszámolok róla, hogy azzal mik a tapasztalataim és talán te is eldöntheted TurboK, hogy megérheti-e venni egy ilyet :)

szerksok+2: most már csak azt kéne megtalálnom a driver-ben, hogy hogyan tudom egyes kimeneteket letiltani, de mindjárt meglesz biztos
ha átrakom stereo-ra, akkor csak a füles szól, ha 5.1-re, akkor a füles és a hangfal is...
egyelőre csak azt találtam megoldást a füles elhallgattatására hangszóró mellett, hogy átállítom az ahhoz a csatlakozóhoz tartozó beállítást mondjuk line in-re (másik irány az nem gond, mert hangfalat egy gombnyomás távirányítón kikapcsolni)

TurboK

Quote from: Fazék on 2012-02-07, 00:31:23
does not compute. tudom, korlátolt vagyok, de nem igazán értem, hogy mivel nehezebb gépen belül interferencia nélkül átvinni egy jelet, mint hogy egy közvetlenül a gép mellett elhaladó (konkrétan hozzá tapasztott) kábellel
Úgy hogy analóg jel. A computer házban ugye van párszázezer tranzisztor ami másodpercenként pár billiószor vibrál, ez elektromágneses és egyéb mágikus interferenciát okoznak, és ez betorzítja az analóg jelet. Ezért vannak ilyen 20 ezer forintos alkar vastagságú videó kábelek, mert ezeken van olyan szintű zajszűrő réteg meg földelés meg satöbbi, hogy ne lehessen olyan egyszerűen belezavarni a kábel belsejében lévő jelbe.

Ugyanolyan szisztéma mint amikor 20 évvel ezelőtt szemcsés volt a műholdas TV-n a kép amikor be van borulva az ég, vagy amikor rosszul szól a zene mert gyűrött volt a kazettán a szalag vagy poros volt a bakelit.

Digitális jelnél ugye nincs ilyen probléma, mert vagy van jel, vagy nincs. De nincs olyan hogy kékebb egy pixel vagy zajosabb egy hang. Mellesleg pont ezért a digitális kábeleken általában előírás a normális zajszűrés - ha beleztél már ki USB kábelt, akkor biztos észrevetted hogy a belső 4 adatkábel mennyi "alufóliával" és réz tyúkbéllel volt körbevonva. Az "alufólia" réteg vezeti az áramot, ezért körbesodorják a rézkábellel amibe bele van vezetve a 0 voltos ground feszültség. A feszültséggel töltött "cső" elektromágneses/mittoménmilyen pajzsként funkcionál, ezáltal kevesebb zaj éri a belsejében lévő kábeleket. Elméletben. Gyakorlatban ezt is olcsóbban oldják meg persze, gyártótól/márkától/árkategóriától függ, lásd ismét az alkar vastagságú 10 000ft/méter SCART kábeleket, Profigold Oxypure és társai.

Koax kábelnél pl. nem finomkodnak, ott állat vastag sodort rézburkolat adja a védelmet, hogy ne legyen nagy baj ha mondjuk a 220v mellé van fektetve egy ház falában.

Quoteezt se tottam. már keresem is hozzá a win7 driver-t
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-p35-ds3

Quoteszerksok+2: most már csak azt kéne megtalálnom a driver-ben, hogy hogyan tudom egyes kimeneteket letiltani, de mindjárt meglesz biztos
ha átrakom stereo-ra, akkor csak a füles szól, ha 5.1-re, akkor a füles és a hangfal is...
egyelőre csak azt találtam megoldást a füles elhallgattatására hangszóró mellett, hogy átállítom az ahhoz a csatlakozóhoz tartozó beállítást mondjuk line in-re (másik irány az nem gond, mert hangfalat egy gombnyomás távirányítón kikapcsolni)

Egész pontosan mit akarsz, hogy menjen egyszerre a füles meg az 5.1? Akkor a hangot hagyd 5.1-en, és add meg neki a három kimenetet (ez ugye már adott és be van állitva, front, center/sub és back), a füles dugónak meg állits be egy extra Front, vagy Headphone kimenetet. A Front ugyanaz mint az 5.1-es szett első két hangfala, egy sima vonalkimenet. A Headphone összemixeli az összes kimenetet, és felerősiti hogy hangosabb legyen (a fülesben nincs erősitő ugye). Ezért a headphone alapból zajosabb.

Van ott egy külön beállitás ami irányitja hogy mit csináljon az előlapi dugókkal, legyen +2 kimenet vagy előlapi funkciók vagy mifene.

egy-egy kimenetet nem kell letiltanod, egész egyszerűen csak nem dugsz bele kábelt és kész. Maga a jack dugó már az analóg része a dolognak, ugyhogy fogja a zajt ha be van kapcsolva ha nem.

Quotekipróbálom, hogy fölcserélem a hangfal center (line out) és fejhallgató (side speakers) csatlakozókat, vajon megmarad-e a zörej
szerksok+1&repost: igen, megmaradt a zörej.
Elméletben lehetséges hogy egy másik dugaszon kevesebb zaj jön át, fizikai távolság miatt - egyik dugó távolabb van a zajforrástól mint a másik. De gyakorlatban az egész alc889a audio chip ott van egy centire a kimenetektől, és minden egyes kimenete 1 milliméterre van a másiktól, ugyhogy én nem hinném hogy lenne nagy különbség.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

#14717
Nem tudja valaki hol lehet kb 32GB-s eSATA USB external SSD-t kapni? Valami normalis sebessegut, mint a lenti?
Kineztuk ezt
http://www.informatikacentrum.hu/termek/TS32GSSD18M-M
erre ket het, mert nincs nekik blabla.
Ja es ilyen aron kene.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#14718
Quote from: TurboK on 2012-02-07, 07:49:45Úgy hogy analóg jel...
ezek szerint félreérthetően fogalmaztam. digitális - analóg jel vezetése közötti különbséget vágom.
a kérdésem arra vonatkozott, hogy ugyebár a fülhallgató kábele is csak egy nyamvadt analóg jelet visz. ugyan értem én, hogy a számítógép házfala az árnyékolja valamelyest, de vhogy úgy tippelném, hogy közel se annyira, hogy ekkora különbség legyen a belül futó és a számítógép házához kb majdnemhogy odaragasztott kábel minősége között. de ezt most meg is kérdeztem apámtól (villamosmérnök) és ő is tájékoztatott, hogy ezen semmi csoda nincs, tényleg iszonyatos zavarok vannak egy analóg hangátvitelnek a gépházon belül, szóval belátom, tudatlanságból fakadt kérdésem.

a  hozzászólásod további részét inkább nem válaszolgatnám meg még részekre bontva sem, mert többsége kicsit mellément. :)
szóval tény, elismerem, úgy írtam a hozzászólásomat, hogy kb 10x hozzászerkesztettem, továbbírva a fejleményeket, többször is kvázi válaszolva magamnak egy szerkesztéssel később, de nem értem, hogy ezek után miért válaszolsz te is az ott föltett (de már "lejárt") kérdésekre. amire magamtól is rájöttem, azt szimplán töröld ki, ne mondatról-mondatra írd a válaszodat :) aztán meg több dolgot is úgy látom félreérthetően sikerült írnom, mert olyanokat is írtál, ami gondolatokat fogalmam sincs honnan vettél elő. pl miért akarnék bármit is kezdeni a föl nem használt dugaljakkal, ha már csatlakoztattam a hangrendszert és a fülhallgatót is? szóval azért köszönöm a segítő szándékot, de vhol elvesztél a hozzászólásom részleteiben :)

Flaser

Quote from: Fazék on 2012-02-07, 13:00:53
Quote from: TurboK on 2012-02-07, 07:49:45Úgy hogy analóg jel...
ezek szerint félreérthetően fogalmaztam. digitális - analóg jel vezetése közötti különbséget vágom.
a kérdésem arra vonatkozott, hogy ugyebár a fülhallgató kábele is csak egy nyamvadt analóg jelet visz. ugyan értem én, hogy a számítógép házfala az árnyékolja valamelyest, de vhogy úgy tippelném, hogy közel se annyira, hogy ekkora különbség legyen a belül futó és a számítógép házához kb majdnemhogy odaragasztott kábel minősége között. de ezt most meg is kérdeztem apámtól (villamosmérnök) és ő is tájékoztatott, hogy ezen semmi csoda nincs, tényleg iszonyatos zavarok vannak egy analóg hangátvitelnek a gépházon belül, szóval belátom, tudatlanságból fakadt kérdésem.

a  hozzászólásod további részét inkább nem válaszolgatnám meg még részekre bontva sem, mert többsége kicsit mellément. :)
szóval tény, elismerem, úgy írtam a hozzászólásomat, hogy kb 10x hozzászerkesztettem, továbbírva a fejleményeket, többször is kvázi válaszolva magamnak egy szerkesztéssel később, de nem értem, hogy ezek után miért válaszolsz te is az ott föltett (de már "lejárt") kérdésekre. amire magamtól is rájöttem, azt szimplán töröld ki, ne mondatról-mondatra írd a válaszodat :) aztán meg több dolgot is úgy látom félreérthetően sikerült írnom, mert olyanokat is írtál, ami gondolatokat fogalmam sincs honnan vettél elő. pl miért akarnék bármit is kezdeni a föl nem használt dugaljakkal, ha már csatlakoztattam a hangrendszert és a fülhallgatót is? szóval azért köszönöm a segítő szándékot, de vhol elvesztél a hozzászólásom részleteiben :)

Több oka is lehet, hogy a hátsó kimenet tisztább:
1. A front kimenet nincs normálisan leföldelve.
2. A front kimenethez vezető kábel nem árnyékolt.
3. A hátsó kimenethez használt rendes 3.5 mm-es jack kábel (és hosszabbító) árnyékolt.
4. A gépház maga szűri ki a zaj egy részét ami a belül vezetett kábelnél nem lehetséges.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

TurboK

Quotea  hozzászólásod további részét inkább nem válaszolgatnám meg még részekre bontva sem, mert többsége kicsit mellément. :)
szóval tény, elismerem, úgy írtam a hozzászólásomat, hogy kb 10x hozzászerkesztettem, továbbírva a fejleményeket, többször is kvázi válaszolva magamnak egy szerkesztéssel később, de nem értem, hogy ezek után miért válaszolsz te is az ott föltett (de már "lejárt") kérdésekre. amire magamtól is rájöttem, azt szimplán töröld ki, ne mondatról-mondatra írd a válaszodat :) aztán meg több dolgot is úgy látom félreérthetően sikerült írnom, mert olyanokat is írtál, ami gondolatokat fogalmam sincs honnan vettél elő. pl miért akarnék bármit is kezdeni a föl nem használt dugaljakkal, ha már csatlakoztattam a hangrendszert és a fülhallgatót is? szóval azért köszönöm a segítő szándékot, de vhol elvesztél a hozzászólásom részleteiben :)

Reggel hatkor írtam, lefekvés (!) előtt. Így már érted hogy mit honnan vettem elő?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#14721
Quote from: TurboK on 2012-02-07, 20:21:58Reggel hatkor írtam, lefekvés (!) előtt. Így már érted hogy mit honnan vettem elő?
ezt nem figyeltem. ezen esetben fölmentve. :haha:

szerk: azért az milyen korrekt már, hogy most le van dögölve a drága asus service oldal részleg? végülis csak a legújabb driver-t akartam leszedni, nem para, van cd is, csak azért... szóval Murphy nem alszik
szerk2: és persze közben föléledt, csak épp gondolták szopatnak egy kicsit :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2012-02-07, 12:50:05
Nem tudja valaki hol lehet kb 32GB-s eSATA USB external SSD-t kapni? Valami normalis sebessegut, mint a lenti?
Kineztuk ezt
http://www.informatikacentrum.hu/termek/TS32GSSD18M-M
erre ket het, mert nincs nekik blabla.
Ja es ilyen aron kene.

Ha ilyen kell, akkor:
goto argep.hu :p

DE: minek kéne neked ILYEN?
1. nem e-sata, hanem sata. vmelyik szar jmicron vezérlő volt, aminek sata mellett
volt natívan usb is, ezért készült néhány ilyen sata + usb darab, de mivel jmicron,
mind fos. Nem normális sebességű, szarfos. De tényleg. Kerüld.
2. drága, kicsi, fos.
Olcsóbban kapsz sokkal jobbat (pl. OCZ Agility3 60GB Sandforce 2281 vezérlővel,
525/475 MBps), ha SSD kell. A különbözetből pedig akár esatás 2.5" külső winyóház.
Ha kisebb is elég, akkor 13k körül már van OCZ Vertex Plus 32GB Indilinx Martini
vezérlővel. Nálam is majdnem lett, de ma mondtam vissza a rendelést, és rendeltem
inkább fentebbi Agility 3-ast; de a rendelésem miatt a Digitalkerben még a héten
lesz a Vertex Plus.
Vagy 16-32GB-os USB3-as pendrive, ha kis méret fontosabb a kapacitásnál (pl.
Transcend 700-as 16GB kb 6,5-7k) - ennek a sebességét már néhány USB3-as
pendrive is megelőzi...

Kvikveg

Mi tud USB3-at? Aka honnan latom... mielott kiszivatom magam.
Most mar beszoptuk ezzel, de ezeket megnezem, a jovoben nagyon jol johet.
Kossz.
Btw nem ertem, a beszerzos kollega is teljesen tok volt ehhez, nekem is feltunt, hogy erosen kifuto termeket vadaszunk, de en gyulolok hardvert nezni, eszembe sem jutott kulon SSD-t es kulon tokot nezni. Igy, hogy esata SSD meg ezek a mar pendrive-kinezetu izek voltak. Bar leginkabb nem voltak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Ahol kék az USB csati, az 3as.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2012-02-07, 23:15:56
Igy, hogy esata SSD

Mondom, ez NEM eSATA-s SSD, hanem SATA-s (normál gépbeépítős) SSD,
amin van egy miniUSB port is.

Ahogy Nolzi is mondta, az USB3 kék. Viszont USB2-es portra dugva csak
USB2, tehát ha noti, vagy kell USB3-as port, vagy ha asztali gép, akkor
egy pcie-es USB3 bővítőkártya.

Szóval feltenném a kérdést: mire kéne? :)

Fazék

és hogy megválaszoljam a kérdésedet TurboK, egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy még ezzel a legolcsóbb Xonar DG-vel se hallatszódik egyelőre semmi zörej a hátulra bedugott fülhallgatón keresztül.
de mielőtt határozott választ adnék, még 1-2 napig tesztelném.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-07, 23:40:37
Quote from: Kvikveg on 2012-02-07, 23:15:56
Igy, hogy esata SSD

Mondom, ez NEM eSATA-s SSD, hanem SATA-s (normál gépbeépítős) SSD,
amin van egy miniUSB port is.

Ahogy Nolzi is mondta, az USB3 kék. Viszont USB2-es portra dugva csak
USB2, tehát ha noti, vagy kell USB3-as port, vagy ha asztali gép, akkor
egy pcie-es USB3 bővítőkártya.

Szóval feltenném a kérdést: mire kéne? :)
Arra kene, hogy rola dolgozzak, de levalaszthato legyen a laptoprol, mindezt olyan eleresi sebesseggel, hogy ne lassitson.
Es ne legyen 5 kilo.
Ennyi.
Ertem, hogy nem esata, de ha egy esatas kulso hazban van, akkor mar az. Gephez csatlakoztatasra/tapra nekem ez az opcio.
Onnan  jott az egesz, hogy a kolleganak volt mar egy, mukodott, jol megvolt vele, amen. Ahhoz ket dugasz volt: egy az esatas aljzatba, meg egy USB. Kicsi volt jo volt, amen.
Noti.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Csak tárolónak kell, vagy az oprendszer is ezen lenne?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2012-02-08, 01:21:49
Csak tárolónak kell, vagy az oprendszer is ezen lenne?
Tarolo.
Errol-dolgozo-tarolo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.