Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

#14730
Ha van eSata de nincs USB3: http://ipon.hu/webshop/product/silicon_power_32gb_esata_usb_ssd/38909
32Gb-osból jelenleg csak ezt találtam.
Vagy egy eSata-s külső rack és bele egy 2,5"-os SSD vagy merevlemez. A rack 7-8e Ft.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2012-02-08, 00:35:05
Arra kene, hogy rola dolgozzak, de levalaszthato legyen a laptoprol, mindezt olyan eleresi sebesseggel, hogy ne lassitson.
Es ne legyen 5 kilo.

S mit dolgoznál rajta? Sok kis fájl elérés (sok kis random írás-olvasás),
vagy nagy fájlok (nagy szekvenciális írás-olvasás)? Ha előbbi, akkor
SSD a jobb, utóbbinál viszont sztem egy modernebb notiwinyó (főleg
7200-as) is egész elfogadható sebességet nyújt, és kapacitásra vetítve
tized-árban van.

2,5" esata külső winyóház pl
60GB-os SSD-k árában pedig 500-640GB-os 7200-as notiwinyók vannak.

Quote from: Cobra on 2012-02-08, 13:01:00
Ha van eSata de nincs USB3: http://ipon.hu/webshop/product/silicon_power_32gb_esata_usb_ssd/38909

vicc...

Fazék

#14732
ha már ennyi szó esik az SSD-kről.

ugyebár SATA2-s lapom van, tudom, hogy nem fog teljes sebességgel menni, de SATA2-ből gondolom kihozza kb a maximum gyakorlati határt ez az OCZ Agility 3?
csak mert most úgyis totál le vagyok égve, szóval teljesen logikus módon lehet, hogy vennék egy 120GB-osat rendszervinyónak, mint "kiváló hosszútávú befektetést"

szerk: vszleg már csak azért is megéri igennel válaszolnotok, mert akkor ostoba módon megveszem, és 1 hónap múlva már ugyanennyiért tudjátok venni a 240-eset :D

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-02-08, 22:37:14
Quote from: Kvikveg on 2012-02-08, 00:35:05
Arra kene, hogy rola dolgozzak, de levalaszthato legyen a laptoprol, mindezt olyan eleresi sebesseggel, hogy ne lassitson.
Es ne legyen 5 kilo.

S mit dolgoznál rajta? Sok kis fájl elérés (sok kis random írás-olvasás),
vagy nagy fájlok (nagy szekvenciális írás-olvasás)? Ha előbbi, akkor
SSD a jobb, utóbbinál viszont sztem egy modernebb notiwinyó (főleg
7200-as) is egész elfogadható sebességet nyújt, és kapacitásra vetítve
tized-árban van.

2,5" esata külső winyóház pl
60GB-os SSD-k árában pedig 500-640GB-os 7200-as notiwinyók vannak.

Quote from: Cobra on 2012-02-08, 13:01:00
Ha van eSata de nincs USB3: http://ipon.hu/webshop/product/silicon_power_32gb_esata_usb_ssd/38909

vicc...
Sok kicsi jellegu.
Koszi az infokat!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2012-02-09, 10:51:30
csak mert most úgyis totál le vagyok égve, szóval teljesen logikus módon lehet, hogy vennék egy 120GB-osat rendszervinyónak, mint "kiváló hosszútávú befektetést"

he used.... he used sarcasm!
Én inkább csak 60GB-osat veszek ugyanebből, holnap érkezik.
De én felét OS-nek, másik felét cache-nek fogom használni.
Legalábbis most még így tervezem, majd hétvégén tesztelem,
hogy hogyan muzsikál.
Viszont a helyedben mégis csak egy 60GB-osat vennék, mivel
idén most már tényleg várható egy "nagyobb" (15-25%) áresés,
aztán meg ha kevésnek bizonyulna, akkor még egy ugyanilyen,
és mehet RAID0-ban, már 120GB kapacitásban, de sokkal
gyorsabban (persze ilyenkor nem árt egy normál HDD-re
folyamatos backupot csinálni róla).

Quote from: Fazék on 2012-02-09, 10:51:30
ugyebár SATA2-s lapom van, tudom, hogy nem fog teljes sebességgel menni, de SATA2-ből gondolom kihozza kb a maximum gyakorlati határt ez az OCZ Agility 3?

Benchmark szekvenciális írás-olvasásában, jól tömöríthető
adatokkal, talán... :o sajnos a valóságban már nem annyira jó,
ld a nem tömöríthető adatokkal dolgozó AS SSD teszt, abban
már nem megy olyan jól. De ettől még mindig jóféle (nem
véletlenül használja már az intel is saját vezérlők helyett), jó
áron van, és egy HDD-hez képest így is minőségi ugrás.

kikuchiyo

Láma kérdés.

Apukámat rábeszélték a T-home internetes szerződés meghosszabbítására, és egyúttal azt mondták, hogy lecserélik a hálózatot optikaira. Állítólag a jövő héten jönnek, hogy lecseréljék a modemet.

Ez azt jelenti, hogy a lakásba is be fogják húzni az optikai kábelt? Az kurvajó lesz, mert a meglévő csőbe nehezen fogják behúzni a kábelt, mellette meg jó ronda lesz.
Failure is the default option

Cobra

Quote from: Fazék on 2012-02-09, 10:51:30
ha már ennyi szó esik az SSD-kről.

ugyebár SATA2-s lapom van, tudom, hogy nem fog teljes sebességgel menni, de SATA2-ből gondolom kihozza kb a maximum gyakorlati határt ez az OCZ Agility 3?
csak mert most úgyis totál le vagyok égve, szóval teljesen logikus módon lehet, hogy vennék egy 120GB-osat rendszervinyónak, mint "kiváló hosszútávú befektetést"

szerk: vszleg már csak azért is megéri igennel válaszolnotok, mert akkor ostoba módon megveszem, és 1 hónap múlva már ugyanennyiért tudjátok venni a 240-eset :D
Én inkább Samsung 830-at javaslok.
A 120-as azért sokkal gyorsabb, mint a 60-as, ha anyagilag belefér, akkor inkább ekkorát.
Az újabbak meg lehet olcsóbbak lesznek (ha nem lesz megint 320 az Euro), de a 2Xnm-es chipekkel szereltek jó, ha a garanciaidőt kihúzzák majd.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#14737
Quote from: Cobra on 2012-02-10, 14:31:18
Én inkább Samsung 830-at javaslok.
A 120-as azért sokkal gyorsabb, mint a 60-as, ha anyagilag belefér, akkor inkább ekkorát.
Az újabbak meg lehet olcsóbbak lesznek (ha nem lesz megint 320 az Euro), de a 2Xnm-es chipekkel szereltek jó, ha a garanciaidőt kihúzzák majd.
samsung 830 ára azért még erősen a lélektani határ fölött jár.

sajnos 120-as alatti vinyók szóba se jöhetnek, mert megrögzülten C-n tartom az oprdsz mellett a program files, user könyvtárakat játékmentésekkel mindennel, vagyis ez alsóhangon már 50GB és e mellé még szeretném, ha 1-2 gyakran használt "örökké a vinyón lévő" játék is az SSD-ről menne

szóval úgy döntöttem, hogy inkább még várok 1-2 hónapot vele, amikorra talán végre tényleg lesz pénzem
szerk: illetve újra elkezdek vaterázni, ha az ott eladott cuccokból összejön előbb a pénz, akkor még visszatérünk a témára :D

Cloud

Quote from: kikuchiyo on 2012-02-09, 21:41:23

Ez azt jelenti, hogy a lakásba is be fogják húzni az optikai kábelt?

Nem, csak modemet cserélnek.

Cobra

Fazék, ne felejtsd el, hogy idén január 1-től adóköteles a használt cikkek eladása is :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2012-02-10, 17:18:13
Fazék, ne felejtsd el, hogy idén január 1-től adóköteles a használt cikkek eladása is :)
most már 1 Ft-tól is, vagy mi?
csak mert ez eddig is így volt tudtommal, csak olyan 100e Ft-os évi összeladás alatt nem szórakoztak vele.

Cobra

Pár napja volt egy cikk, ha nincs meg az eredeti számlád, amivel bizonyítani tudod, hogy olcsóbban adod, mint vetted, akkor a teljes ár 90%-a után kell fizetni 16+27% adót (szja+tb). Vagy kiváltasz adószámot és akkor évi 800e Ft-ig lehet kérni adómentességet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

was? forrás cikk?
ezt így nézik majd már?  vatera beáldozva vagy mi?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Cobra on 2012-02-10, 19:39:38
Pár napja volt egy cikk, ha nincs meg az eredeti számlád, amivel bizonyítani tudod, hogy olcsóbban adod, mint vetted, akkor a teljes ár 90%-a után kell fizetni 16+27% adót (szja+tb). Vagy kiváltasz adószámot és akkor évi 800e Ft-ig lehet kérni adómentességet.
ezt az utolsó mondatot nem értem. mi azt hogy kiváltok adószámot? bizonyos kor fölött mindenkinek van adószáma, nem? vagy ez egy másik adószám? tényleg mutass már valami cikket, mert ez így egyelőre nagyon misztikus

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2012-02-10, 21:44:55
mi azt hogy kiváltok adószámot? bizonyos kor fölött mindenkinek van adószáma, nem? vagy ez egy másik adószám?

Az, ami mindenkinek van, az adóazonosító jel, ami 10 számjegyű. Az adószám más, egyrészt 11 jegyű és xxxxxxxx-y-zz alakú, másrészt (magánszemélyek közül) csak azoknak van, akik külön kiváltották. Bármiféle vállalkozói tevékenységet csak adószámmal lehet űzni. Hogy a fenti dologhoz miért kell, azt én sem értem.

SZerk: tök más téma:

akarunk venni TV-t. 90-100 cm képarány, 3D nem kell. Plazma/LCD/LED? Melyik gyártó?
Failure is the default option

Cobra

#14745
http://penzcentrum.hu/adozas/reszkessetek_adozok_fenyeget_az_uj_alkotmany_reme.1031497.html
TV: ebben a méretben LCD. A 2011-es modellek nagyrésze már LED világítású. 37-42" mind FHD és a középkategóriában is alap már a 100-200Hz frissítés. Elsősorban Samsung, de jó az LG is, ha sok pénzetek van akkor Philips, Panasonic, Sony (ebben a sorrendben) Illetve vannak drágábbak is :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#14746
Samsung LED háttérvilágítású (oldalvilágítású) tv sztem fos. C6000-es szériából van otthon szülőknél kettő, nem tetszik a képük.
SD adásokat meg vmi rémálom ezeken nézni, én képtelen lennék 32" fölött.

LG LD750 LCD tv van nálam, ez ugyan több áramot zabál, de tisztességes is a képe.

TurboK

Ha plazmát veszel akkor Panasonic.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

chilip

mkv elejéből és végéből akarok pár mp-et levágni hogy ráférjen 1 DVD-re, mi a legjobb és legegyszerűbb program erre ami lehetőleg ingyenes és pár kattintásból megvan ez?

NLZ

Vagyis újrakódolás nélkül akarsz filmet vágni? Ilyen érdekel engem is. :)
[reserved]

Flaser

Quote from: chilip on 2012-02-11, 17:36:17
mkv elejéből és végéből akarok pár mp-et levágni hogy ráférjen 1 DVD-re, mi a legjobb és legegyszerűbb program erre ami lehetőleg ingyenes és pár kattintásból megvan ez?

Pl. Virtualdub Mod vagy Avidemux. Direct Strem Copy módban csak keyframe-től, keyframe-ig vághatsz.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip

#14751
[spoiler]virtualdub mkv pluginnal (tegnap próbáltam) többszáz gigás végterméket basz elém ha nem direkt stream copy, ha meg az hibaüzenetek
Quote
"The decompression codec cannot decompress to an RGB format. This is very unusual. Check that any "Force YUY2" options are not enabled in the codec's properties."

:) és nem értem miért csinálja

ed.: megpróbálom a codec frissítést

ed.2.: nem jó, a probléma megoldódott de most más a baja

Quotethe source video is uses a compression algorithm wich is not compatible with AVI files blablabla

és ahogy látom csak AVI ként lehet menteni, nincs valami opció benne amivel el lehet menteni rendesen?[/spoiler]
ed.3.: :facepalm: de hülye vagyok, google-özve a "splitting mkv video files"-t első linken kiadta a megfejtést, mkvmerge simán megcsinálta azt amit akartam


Flaser

Quote from: chilip on 2012-02-11, 19:09:35
[spoiler]virtualdub mkv pluginnal (tegnap próbáltam) többszáz gigás végterméket basz elém ha nem direkt stream copy, ha meg az hibaüzenetek
Quote
"The decompression codec cannot decompress to an RGB format. This is very unusual. Check that any "Force YUY2" options are not enabled in the codec's properties."

:) és nem értem miért csinálja

ed.: megpróbálom a codec frissítést

ed.2.: nem jó, a probléma megoldódott de most más a baja

Quotethe source video is uses a compression algorithm wich is not compatible with AVI files blablabla

és ahogy látom csak AVI ként lehet menteni, nincs valami opció benne amivel el lehet menteni rendesen?[/spoiler]
ed.3.: :facepalm: de hülye vagyok, google-özve a "splitting mkv video files"-t első linken kiadta a megfejtést, mkvmerge simán megcsinálta azt amit akartam

Én nem véletlen írtam VirtualDub Mod-ot, a sima csak avi-t tud kezelni, a mod ogm-et és mkv-t is.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip

Quote from: Flaser on 2012-02-12, 00:32:26
Quote from: chilip on 2012-02-11, 19:09:35
[spoiler]virtualdub mkv pluginnal (tegnap próbáltam) többszáz gigás végterméket basz elém ha nem direkt stream copy, ha meg az hibaüzenetek
Quote
"The decompression codec cannot decompress to an RGB format. This is very unusual. Check that any "Force YUY2" options are not enabled in the codec's properties."

:) és nem értem miért csinálja

ed.: megpróbálom a codec frissítést

ed.2.: nem jó, a probléma megoldódott de most más a baja

Quotethe source video is uses a compression algorithm wich is not compatible with AVI files blablabla

és ahogy látom csak AVI ként lehet menteni, nincs valami opció benne amivel el lehet menteni rendesen?[/spoiler]
ed.3.: :facepalm: de hülye vagyok, google-özve a "splitting mkv video files"-t első linken kiadta a megfejtést, mkvmerge simán megcsinálta azt amit akartam

Én nem véletlen írtam VirtualDub Mod-ot, a sima csak avi-t tud kezelni, a mod ogm-et és mkv-t is.

Quote from: chilip on 2012-02-11, 19:09:35
.... virtualdub mkv pluginnal (tegnap próbáltam) ....

Flaser

Quote from: chilip on 2012-02-12, 01:01:55
Quote from: Flaser on 2012-02-12, 00:32:26
Quote from: chilip on 2012-02-11, 19:09:35
[spoiler]virtualdub mkv pluginnal (tegnap próbáltam) többszáz gigás végterméket basz elém ha nem direkt stream copy, ha meg az hibaüzenetek
Quote
"The decompression codec cannot decompress to an RGB format. This is very unusual. Check that any "Force YUY2" options are not enabled in the codec's properties."

:) és nem értem miért csinálja

ed.: megpróbálom a codec frissítést

ed.2.: nem jó, a probléma megoldódott de most más a baja

Quotethe source video is uses a compression algorithm wich is not compatible with AVI files blablabla

és ahogy látom csak AVI ként lehet menteni, nincs valami opció benne amivel el lehet menteni rendesen?[/spoiler]
ed.3.: :facepalm: de hülye vagyok, google-özve a "splitting mkv video files"-t első linken kiadta a megfejtést, mkvmerge simán megcsinálta azt amit akartam

Én nem véletlen írtam VirtualDub Mod-ot, a sima csak avi-t tud kezelni, a mod ogm-et és mkv-t is.

Quote from: chilip on 2012-02-11, 19:09:35
.... virtualdub mkv pluginnal (tegnap próbáltam) ....

Nem tudom mit használtál, de én erre gondoltam, ami biztos, hogy tud menteni mkv-be.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Selmo

A VDM sajnos nem támogatja a 2.0+ MKVToolnix-os muxokat. Bár ha kikapcsolod a header compressiont, talán megy, de nem próbáltam.

A tökéletesség unalmas.

chilip

mind1 már megoldottam másik progival :) 2 perc alatt megvágott egy 4,7 gigás file-t

NLZ

[reserved]

chilip

Quote from: chilip on 2012-02-11, 19:09:35
[spoiler]virtualdub mkv pluginnal (tegnap próbáltam) többszáz gigás végterméket basz elém ha nem direkt stream copy, ha meg az hibaüzenetek
Quote
"The decompression codec cannot decompress to an RGB format. This is very unusual. Check that any "Force YUY2" options are not enabled in the codec's properties."

:) és nem értem miért csinálja

ed.: megpróbálom a codec frissítést

ed.2.: nem jó, a probléma megoldódott de most más a baja

Quotethe source video is uses a compression algorithm wich is not compatible with AVI files blablabla

és ahogy látom csak AVI ként lehet menteni, nincs valami opció benne amivel el lehet menteni rendesen?[/spoiler]
ed.3.: :facepalm: de hülye vagyok, google-özve a "splitting mkv video files"-t első linken kiadta a megfejtést, mkvmerge simán megcsinálta azt amit akartam

ennyire nem olvassa senki azt amit írok? :)

NLZ

Minek olvasni, amikor lehet anélkül is postolni? :D
[reserved]